SN Zondag 6 Juli IIH)^ 5 centiemen 56sle Jaar T>690 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst 0 per nummer GODSDIENST. HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID Groote lantaarn maar klein licht. H. Joannes Baptista FRAIVKRIJK. Provincieraden. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den "Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prys ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, cn in alle Postkantoren des Lands. CLIQUE SLUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3d® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 5 Juli igo2. Op zijne beurt braakt de armtierige zijne gal uit tegen het kiezerskorps dat aan de geuzen en de socios eene davering van belang op 25 Mei 11., heeft toegediend. Hij heeft de neêrlaag nog niet vergeten, waarvan hij de echte oorzaak niet wil er kennen. Het Belgische volk wil van geene op roermakers het verlangt den vrede om dat deze de welvaart meêbrengt en den voorspoed waarborgt. Den 25 Mei heeft het luid geklonken Weg met de revol vermannen Weg met de dynamitards Weg met de geuzen die ze steunen Wij gaan aan onze lezers een brok van Dendergalms proza geven om te doen uitschijnen hoe sterk de armtierige is in zake van ezelarij, zijn echte specialiteit. Het slechtste in dat alles is nog dat de Jesuïten (Dendergalm zou ze graag VERBANNEN, HEEFT HIJ EENS GESCHREVEN) het zoo hebben weten aan boord te leg gen dat in de kiesomschrijvingen van alle groote steden zooveel boeren- dorpen zijn bijgevoegd dat alle vrij- zinnige werking daar verlamd is. (C. E. V De kiezingen zijn de uitdrukking niet meer van den wil der gansche natie maar van dien van het boeren- volk. dat gedrild is door kasteelhecren en priesters. t Daar ligt de hond gebonden. Het VERLICHTSTE, HET WERKZAAMSTE DEEL DER NATIE WORDT MACHTELOOS GEMAAKT door de buitenlieden die onder staat- kundig oogpunt, noch wil, noch karak- ter hebben. En juist aan dezen heeft men drij stemmen gegeven (sic). Die aanhaling bevat eene grove belee- diging aan het adres onzer landbouwers gericht en verder een hoop ezelarijen. De mannen der steden zijn verlicht, geleerd, werkzaam, de buitenlieden zijn onwetend, lui en vadsig, zonder wil of karakter Ploegen die in God ge- looven Landbouwers, onthoudt dien hoon, die beleediging vergeet den smaad niet u naar het hoofd geslingerd door de geuzen. Gij zijt onwetende domkoppen. Gij zijt luiaards Dendergalm zou u gaarne van uw kiesrecht berooven en het alleen toestaan aan geuzen en socios. Nu een koppel slimmigheden Bij de kiesomschrijvingen der groote steden zijn veel boerendorpen gevoegd. 9® Vervolg. Een oogenblik later werd de deur der kamer van den maire geopend en Soran- dal trad binnen, vergezeld van den hove nier en Mathurine. De gendarmen beletten de anderen den toegang. Sorandal ging recht op Lordonneau af en zonder een verlof om te spreken af te wachten, vroeg hij Zijt gij den maire Zeker. De brave Lordonneau was al onmid- delijk van zijn stuk gebracht, door dit stoute optreden van den man, dien hij in verhoor wilde nemen. Sorandal hernam In dat geval beklaag ik mij bij u over de onverantwoordelijke handelwijze van uwe gemeentenaren. Zooeven, toi-n ik mij aan het hekken van het kasteel ver toonde, heeft eene bende geweldenaars zich op geworpen en mij allerlei belache lijke en ongerijmde beschuldigingen naar het hoofd geworpen. Lordonneau, geheel uit het veld gesla gen, trachtte te spreken en begon --- Maar.., Verder liet Sorandal hem evenwel niet komen. Denkt Dendergalm misschien dat die groote steden voor zooveel representanten zouden kiezen indien er geen buitenge meenten waren bijgevoegd Brussel en voorsteden tellen nagenoeg 43o,ooo inwoners. Daar er op 40,000 een volksvertegenwoordiger is, volgens onze grondwet, zou de hoofdstad slechts 10 of 11 deputés hebben. Thans heeft die kies omschrijving er 21. Die 21 zetels worden in evenredigheid verdeeld. In Brussel en voorsteden hebben de catholieken ruim 45,000 stemmen. Zou den die voor den poveren artist niet tel len Het is zonderling zulke dingen te hoo- ren vooruitzetten als de Evenredige vertegenwoordiging bestaat. Heeft ieder partij dan niet in verhouing van het getal stemmen Indien Brussel en voorsteden alleen stemden zouden de catholieken hun aan deel in de zetels bekomen. Wil de povere de groote kiesom schrijvingen afschaffen Kan hij groote kiesomschrijvingen maken zonder bij de groote steden de buitengemeenten te voegen of wil HIJ AAN DE GROOTE STEDEN ALLES GEVEN, EN AAN DEN BUITEN NIETS Antwerpen telt 210 duizend inwoners. Heeft dus recht op 5 afgevaardigden. Zouden de bijna 3o,ooo catholieke stem men misschien buiten de verdeeling moe ten gesteld worden Evenzoo is het te Gent en elders. Die geus heeft daar dus eene groote geestigheid verkocht. Zij zijn zoo slim in de bureelen van den poveren artist en zij achten hunne lezers zoo geleerd De kiezingen zegt onze slimmerik, zijn de uitdrukking niet meer van den wil der natie maar van de boeren De landbouwers krijgen wat hun toe komt. Hoe zal de groote verstandige artist maken dat de geuzen en de socios, die de minderheid zijn in het land, toch de meerderheid hebben in de Kamers En zeggen dat die ezelarijen ge schreven worden onder het beheer van E. V. Stel voor, Dendergalm, al de catholie ken van hun stemrecht te berooven Gij erkent toch zoo geerne het goede recht I Is het niet zonderling van een ridder van de rechtveerdigheid te hooren verklaren dat de meerderheid van het volk de meer derheid in de Kamers niet zou mogen hebben De armtierige heeft vergeten dat de E. V. bestaat. Zou hij misschien een oud artikel van na 1884 hebben opgegraven Hij lijkt goed op den aap van de fabel. Hij heeft zijne lantaarn niet aangestoken O, gi belachelijke liberale artist Met uw verlof, viel hij hem in de rede, ik heet Sorandal, ik ben oud-luite nant der infanterie. Ik breng een klacht bij u en als maire moet gij daar nota van nemen. Dus, gij erkent dat gij M. Sorandal zijt, zegde de maire op on vasten toon. Zeker, ik heb nog nooit mijnen naam verborgen. Och, het geval is zeer eenvoudig. Ik was dezen morgen te Havre, waar ik mij naar Amerika wilde insche pen, toen mij bij toeval een blad in de handen kwam, waarin ik las dat mijnen oom, de baron d'Amfrevillê, van wien ik eergisteren nog gezond en welvarend af scheid had genomen, was vermoord. Ik ben in allerhaast teruggekeerd om aan mijnen ongelukkigen bloedverwant de laatste eer te bewijzen. Lordonneau dacht Ik sta ontsteld. Inderdaad, de manier, waarop Soran dal optrad, onthutste hem in de hoogste mate, hij wist niet wat hij ervan denken moest. Met de armen over elkaar geslagen, in uitdagende houding, wachtte Sarardal. Wanneer gij erkent, M. Sarandal te zijn, sprak de weerdige maire op wei felenden toon, dan zie ik mij genood zaakt... hm..., dat gij beschuldigd zijt... hm... M. den baron vermoord te hebben stotterde Lordonneau. Ik de moordenaar van mijnen oom Dus gij ook, evenals die domme boeren daarbuiten, durft zulk eene ellendige las tertaal uitspreken, Neem u in acht HET FEEST VAN DEN TE GENT. Het Matigheidsgenootschap vierde Zondag 29 Juni 't feest van hun Patroon met eene Mis in St. Nicolaaskerk. De E. H. Pastoor Dr Claeys deed eene treffende aanspraak. Spreker vond het een goed gedacht aan den voet des Altaars den H. Patroon Joannes-Baptista te ko men aanroepen om door hem te verkiij- gen de overwinning op de groote plaag van het alcoolismus, die zooveel onheilen aan den werkman toebrengt in zijne stof felijke maar bijzonderlijk in zijne geeste lijke belangen. De H. Joannes Baptista voedde zich met de gemeene spijzen der armen van Palestina een heldhaftig Pa troon der matigheid tot opbeuring van de samenleving 1 De arme moeders en hin ders hebben veel te lijden van de balda digheden der mannen. Veel geld dat nut teloos verkwist wordt is onttrokken aan 't huisgezin. De H. Petrus vermaande de christenen van matig te zijn opdat zij door den duivel niet zouden overmeesterd worden. De dronkaards vergeten hunne plichten jegens den Godsdienst. Zij ont- eeren den mensch gemaakt naar de beel tenis van God. De H. Paulus zegde dat de zinnelijke mensch verwerpt wat van Gods gratie en waarheid komt wat dient er dan gezegd te worden van een mensch die door den drank verdierlijkt is Een dronkaard is genegen tot alle slag van gruweldaden. De H. Augustinus ze gt dat hij nooit zou gelooven dat een dronkaard een mensch van kuische zeden zou zijn Het is thans een zeer loffelijk werk van den werkman af te keeren van de slechte gewoonte van de sterke dranken. Door deze handelwijze zal men veel goed doen en verdiensten verzamelen voor den He mel. De leden zijn thans met vaandel gegaan naar hun lokaal Oudburg 34®, 0111 eene algemeene vergadering te houden. Na eene lezing heeft de heer G. Alexandre, schrijver, het verslag der vergadering van 2cn Paaschdag afgelezen waarin men kan zien dat het genootschap zijne gewone werkingen voortzet zonder buitengewoon betoog maar met moed en volharding. Nadien heeft de neer Felix Bontinck eene voordracht gegeven. Wij moeten dezen vurigen matigheidskamper geluk wen- schen over zijne woorden. Alle die tegen woordig waren zijn onder den invloed van zijne gepaste argumenten gebleven. Geene persoonlijkheden, geene woorden te veel. M. Bontinck verheugt zich te spreken om de jonkheid op te beuren en om de groote zaak van het alcoolism te bestrij den. Deze groote plaag bestaat uit eene ziekte die schandige daden medebrengt, eene ware plaag onder lichamelijk, stoffe lijk, zedelijk en geestelijk gebied. Hon- derde menschen, huisgezinnen in de diepste ellende gedompeld. Hospitalen zijn vol menschen ziek geworden door den drank. In de krijgskeurraden moet Wat zal ik er u van zeggen, mijn heer, stamelde Lordonneau, terwijl hij in de grootste verlegenheid met de hand over het voorhoofd streek. Hoe pijnlijk mijne zending is... hm..., ik moet die vol brengen, stel u eens in mijne plaats. Ik geioof hoe langer hoe meer, dat ik met dwazen te doen heb, zegde Soran dal op beleedigenden toon, dus waarlijk, gij wilt mij gevangen houden. Het is mijne plicht. Zijt gij in het bezit van een bevel tot aanhouding Neen... Bedenk dan wel dat deze aanhou ding onwettig is. - Het bevel tot aanhouding is niet mij gegeven... omdat... hm... men zeker niet veronderstelde, dat gij uit eigen beweging hier zoudt komen, hm... maar ik heb gezien.-, hm... dat M. Curtelin, de onderzoeksrechter, er gisteren een onderteekend heeft, zoodat... - Inderdaad, ik bewonder u, mijnheer de maire, viel Sorandal hem met bijtende spot in de rede, gij zijl een man die zijnen plicht kent, maar zou ik ook mogen weten, waarop zij berust, deze onzinnige beschuldiging, die ik ook zonder dc min ste moeite ontzenuwen kan Lordonneau wees naar de kleine Ma thurine. Dit meisje, zegde hij, was getuige van het gesprek, dat gij eergisteren met uwen oom, den baron d'Amfrevillê, hebt gevoerd. meni5p. h. jongelingen verwijzen om lichamelijke onbekwaamheden daardoor veroorzaakt. Dr Legrain noemt het alcoo lism vallende ziekte op flesschen. In 1870 hadden wij3854krankzinnigen, nu i5,ooo. Vooraleer de jongeling begon te drinken was hij goed voor zijne familie en had liefde voor zijn werk. nu aan den drank verslaafd geworden is hij het ongeluk voor de zijnen en de liefde voorden arbeid is uit zijn hart geweken. Hoeveel jonge lingen die schandelijk leven, geld ver brassen, de godsdienstplichten vergeten Vlucht dan het serpent van het alcoolism onder bloemen verdoken. Velen zijn aan hangers van het alcoolism door vooroor- deelen van voeding, verkwikking, verfris- sching, troost of vreugde. Dat is verleid- nd bedrog, want de alcool is een vergift. De jeugd moet zich onthouden van dit slecht gebruik. Doch het is niet genoeg onthou der te zijn, men moet strijden door het voorbeeld, het woord, de propagande en d«,pen. Men moet de matigheid leeren kennen in genootschappen daarvoor ge sticht. Het vaderland moet gered worden van die erge kwaal. Terug de lafaards, vooruit de mannen van de toekomst, de leeuwen van den anti-alcoolischen strijd. Het is voor de verheffing van den Gods dienst en van het Vaderland. De heer Arseen vander Schelden, voor zitter, heeft thans dertien diplomas plech- tiglijk aan verschillige werklieden of burgers afgegeven. Vele inwoners der stad en.provincie van Oost-Vlaanderen achten hoog het Matigheidsdiploma. Dat is im mers een waar persoonlijk eerediploma. De leden van de Matigheid onthouden zich van alle sterke dranken en maken maar een matig gebruik van bier of wijn. De vergadering sloot met de uitloting van schoone voorwerpen. N. B. Om opgeschreven te worden in het Matigheidsgenootschap wende men zich tot den Voorzitter, Onderstraat 20. Het lidgeld der werkende leden is 60 centiemen 's jaars de eereleden betalen 3 franken. De godsdiensthaters in Frankrijk zijn met hun proper werk volop bezig. Op bevel der regeering en der Loge, wier nederige dienaar de ex-abbe Combes is plaatst men allerwege in Frankrijk de zegels op gebouwen, waar geestelijken het onderwijs geven. Vrijheid en rechten van den eigendom zijn met het hatelijk Fransch regiem bij onze Zuiderburen eene doode letter ge worden zij bestaan alleen voor Loge- gasten en creaturen der regeering. Eencatholiek afgevaardigde is aan M. Combes gaan vragen, wat er met dit alles van het eigendomsrecht gewordt M. Combes heeft geantwoord dat het leggen der zegels voor eenig doel heeft het uiteenjagen der niet gedulde verecni- gingen en het sluiten hunner gestichten en dat de eigenaars der gebouwen, na de Sorandal lachte. En de babbelpraatjes van zulke domme boerenmeid durft men een man, zooals ik gevangen nemen riep hij uit. O de poiitie is prachtig ingericht. Het verwondert mij nu niet langer, dat er zoo veel misdaden ongestraft blijven en men zooveel moordenaars niet kan vinden. Hij ging daarop weer voort op den koelen minachtenden toon, dien hij eerst had aangeslagen. Laat ons er een eind aan maken, mijnheer de maire. Dit onderhoud moet voor u even onaangenaam zijn als voor mij. Gij hebt zooeven over een onder zoeksrechter geproken, ik verlang zoo spoedig mogelijk voor hem gebracht te worden. Ik heb er belang bij, dit nood lottig misverstand, waarvan ik het slach toffer ben, zoo spoedig mogelijk op te lossen, ten einde mij te kunnen wijden aan de taak, die er op rust, namelijk mijn oom te wreken. Aan uw wensch zal voldaan wor den, stamelde Loidonneau, geheel uit het veld geslagen, het was reeds mijn voor nemen, u ter beschikking van den onder zoeksrechter te stellen, maar ge begrijpt,... hm... dat ik mijne maatregelen tegen eene mogelijke ontv luchting mo- t nemen. Doe uw plicht, zegde Sarandal op minachtenden toon. Brigadier, mompelde Lordonneau nauwelijks hooi baar. De brigadier deed eenige stappen naar voren, legde de hand op den schouder verdrijving der geestelijken al hunne rech ten terugkrijgen, op voorwaarde dat zij diezelfde vereenigingen er niet in laten terugkeeren. Te Saint-Martin, waar de nonnen school kosteloos onderwijs verstrekt aan 100 mijnwerkerskinderen, terwijl de offi- cieële school slechts 17 leerlingen telt, waarvan 7 protestanten en 6 uit omlig gende gemeenten, zijn de nonnen op bru tale wijze door de gendarmen uit de school veijaagd en de eigenaar van het gebouw, die protesteerde, werd eveneens buiten gekegeld. Zoo leert men ons wal de vrijheid is, zegde het werkvolk in deze streek, dat zeer gehecht is aan de Zusters. Te Chapelle Se Melanie, gemeente Re- dou, zijn twee brave nonnen uit hunne school verjaagd door M. den onderpre- fekt in hoogst eigen persoon, omringd door zijnen secretaris, den politiecommis saris van Redon, den luitenant der gen darmerie, en eene gansche brigade gen darmen te paard om twee moordenaars gevangen te nemen zou men minder ge weld gebruiken Te Alen5on vroegen de broeders der christelijke leering, dat men hun ten minsteden tijd gunde, om den pastoor te verwittigen, ten einde het H. Sacrament in hunne kapel weg te halen. Het H. Sa crament, zegden de uitdrijvers, connais pas £A en de zegels werden onmiddelijk gelegd. Te Dormans, arrondissement Epernay, gaf men aan de drie broeders den lijd niet hun ontbijt voort te zetten de deur uit Te Biozot (Allier) hebben de gendar men, op bevel van den onderprcfï kt, de nonnen bij den arm gegrepen en ze naar buiten gesleurd, onder de uitjouwingen der verbolgen menigte. Te Plumelin hebben de nonnen hoog stens den tijd gekregen hun pover plunje bijeen te scharrelen en toen werden zij op straat gezet goede zielen hebben de arme vrouwen, die niet wisten waarheen, een onderkomen verschaft. Te Candies de Fénouilles (Pyrénées Orientales) weigerden de broeders hunnen eigendom te ontruimen en men heeft ze toen met geweld er buiten gezet. Te Héric (Loire Inférieure), heeft men ook eene 7jarige kostschoolgangster van de zusters op straat gez-t te Sainte-Anne du Cambons (Cótes du Nord) werd de on- derprefekt bij dc uitdrijving der nonnen geholpen door twee politiecommissaris sen, eenen wachtmeester en twee gendar men. Niet minder dan i3o scholen, wier sluiting door M. Combes besloten is, moeten er aan eene andere reeks zal volgen. Men ziet het, de vrijheid, zooals zij in Frankrijk bestaat, is een schoon ding, waard om het ideaal te zijn van de zonen der Jacobijnen en om als voorbeeld te worden aangenomen door onze Belgische blauwe en roode godsdiensthaters. 't Was die vrijheid die zij hier wilden van Sorandal en sprak die in deze omstan digheden gebruikelijke woorden Mijnheer Sorandal, in naam der wet neem ik u gevangen. V. Het verhoor. Toen de onderzoeksrechter Curtelin den volgenden middag om twee ure, op zijne kamer, in het justitiepaleis kwam, zegde men hem, dat de inspecteur Flick hem zonder uitstel verlangde te spreken. Laat hem binnenkomen, bevool hij Ondanks de ambtelijke deftigheid, waaraan hij zich gewend had, kon de onderzoeksrechter een glimlach niet onder drukken, bij de gedachte aan de verwon dering, welke de brave Flick, straks aan den dag zou leggen. Den vorigen dag had hij te laat in den avond om nog tot een verhoor te be sluiten bericht ontvangen van de goede vangst, die de boeren van Pierrefite had den gedaan. Hij was dan ook vroeger dan gewoon lijk op het paleis van justitie gekomen, vol belangstelling, om dien Sorandal eens te zien en hein in verhoor te nemen. Flick trad binnen. Hij liet het hoofd moedeloos hangen, de arme inspecteur der geheime politie, zijne oogen waren neergeslagen en hij beet zich op de lippen. De onderzoeksrechter wierp zich ach- invoeren indien het kiezerskorps hun aan 't roer had gebracht in Mei laatstleden. Waarlijk, de republiek heeft gelijk aan te spannen met Rusland de vrijheid in het rijk van den tsaar staat boven die van Frankrijk. De gewone zittijd der provinciale Ra den is dijnsdag 11. geopend geworden. In zijne openingsrede heeft M. de baron de Kerchoved'Exaerde, Gouverneur onzer Provincie van Oost-Vlaanderen, gehan deld over den toestand der politieke par tijen in ons land ten gevolge der invoe ring van het stelsel der evenredige verte genwoordiging in onze kieswetgeving. De achtbare spreker maakt ook gewag van de politieke betoogingen welke de beweging voor algemec 11 stemrecht in ons land hebben gekenmerkt. Hij beschouwt die betoogingen als volkomen doelloos, daar ieder erkende dat eene herziening der grondwet langs wetteiijken weg onmo gelijk was. De Evenredige Vertegenwoordiging besprekende, zegt M, de gouverneur, dat ze eenen omkeer in de meerderheid der welgeving moeilijker heeft gemaakt, doch dat ze tevens aan de regeeringen meer vrijheid heeft gegeven om aan de ver schillende uitingen der openbare denk wijze de voldoening te geven, waarop zij wettelijk mogen aanspraak maken. Spreker onderzoekt verder de strekkin gen van het socialism, dat zich aanstelt als een vijand van die instellingen, aan vvelke het nochtans, vooral sedert de her ziening der grondwet door de catholie ken, zijne vertegenwoordiging te danken heeft in de wetgeving. Na op puike wijze de leerstelsels der socialisten bestreden te hebben, doet spreker uitschijnen dat de verwezenlijking derzelve volstrekt onmogelijk is. Spreker eindigt met een warmen oproep tot dezen, die door het lot met fortuin zijn bedeeld, opdat zij zouden meêwerken tot leniging van de smarten der ongeluk kigen en het volk zouden verlichten, door het goede woord en door hun voorbeeld. Zoo doende zal het volk overtuigd zijn dat het al de voldoeningen, welke het wet- tiglijk kan betrachten, kan vinden onder de instellingen die ons behceren en onder het vorstenhuis waarmeé de lotsbestem mingen van ons dierbaar vaderland ver- eenigd zijn. M. De Riemaecker wordt gekozen tot voorzitter. Het keuken water. Het departe ment van landbouw doet tegenwoordig een onderzoek verrichten over het keu kenwater, dat in het land gebruikt wordt. De uitslagen van dit aanzienlijk werk, zullen slechts op het einde des jaars gekend zijn. terover in zijnen leunstoel, vouwde de handen op zijne knicCn en vroeg alleen Welnu De inspecteur der geheime politie krab de verlegen aan den rand van zijnen hoed en antwoordde Welnu, mijnheer de onderzoeks rechter, ik heb niet veel te zeggen, niet veel te voegen bij hetgeen ik u reeds getelegrafeerd heb. Dus Sorandal O hij heeft mij bij den neus gehad, dat moet ik tot mijne schande erkennen. Hij heeft wel vermoed dat hij vervolgd zou worden en daarom heeft hij een valsch spoor gemaakt en is langs een anderen kant ontsnapt. Het is eene be kende dengnietenstreek, maar toch heeft hij het handig aangelegd. Ik wil niet ont kennen dat ik er op voorbereid had moe ten zijn, ik was er zelfs wel bang voor om u de waarheid te zeggen, maar ik had zulke duidelijke aanwijzingen, dat ik niet kon nalaten naar Havre te gaan. Nu, ik heb eene vergeefsche reis gedaan, de eerste partij is verloren, dat is alles, maar ik zal mijn verlies wel herstellen. Wat denkt gij te doen vroeg Cur- telin, die nog altijd glimlachte en zich zelf zeer goed scheen te vermaken. Welnu, het komt mij voor dat het eerste wat wij moeten doen is, daar Sorandal gisteren morgen met een rijtuig van zijne woning, in de rucChaptal, n°42, vertrokken is. den koetsier van dat rijtuig op te zoeken. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1902 | | pagina 1