CONCERTEN LIBMILUiMOO Het onweer. Van tak op tak. Altijd liegen, altijd be driegen, altijd lasteren, F*" Te gelegenheid onzer Kermisfeesten zal De Denderbode don derdag aanst. niet ver schijnen. Cath. Werkmanskring De Tentoonstelling Zondagrust. AALST. Te Brussel begon Maandag avond het onweer ten 8 uur, en, eer het half 9 was, mocht het geen onweer meer heeten het was eene ware cycloon geworden de regen viel niet met emmers, maar met bakken naar beneden. Op den buiten hebben de velden, den dag te voren nog zoo schoon, nu een op recht akelig voorkomen. Rond 10 ure was het onweer boven Brussel en omtrek uitgewoed. Te Brugge en omtrek begon het spel rond half 8 met eenen vervaarlijken don derslagzoo geweldig dat te St-Andries, bij Brugge, verscheidene ruiten verbrijzeld werden door de hevigheid van den schok. In die gemeente zijn verschillige per sonen, die door het onweér werden ver rast, tegen den grond geslagen, gelukkig zonder veel letsel te bekomen. In de tuinbouwinrichting Sander C°, op de baan naar Thourout, is de bliksem gevallen op de serre en heeft er veel schaê aangericht twee werklie werden met geweld tegen den grond geslagen door den electrieken schok. De bliksem heeft ook een gezelschap boogschutters, op het gehucht St-Baafs, overhoop gezet, door langs de wip naar beneden te komen en onder de tent, waar de schutters schuilden, eene tafel te ver nielen de meid en de schutters vielen op den grond, doch kwamen er met den schrik van af. Dit onweer heeft maar 10 minuten ge duurd, maar van half 10 tot half n her nam het met uitzonderlijk geweld, verge zeld van eene zoo verschrikkelijke regen vlaag, dat allerwege kelders onder water staan. Te Lophem is eene kleine hoeve met haren inboedel afgebrand. Vlaanderen. Boven Deinze en omtrek woedde het onweer verschrikkelijk. Langsheen het kanaal van Schipdonck zijn een 40tal boomen vernield. Te Cruishautem is de woning van pachter Van Thuyne totaal neergebrand. Te Nevele heeft de vrouw Hyse, door den bliksem getroffen, verscheidene uren buiten kennis gelegen. De oogst heeft overal veel geleden van den hagel. Te Kortrijk heeft het hemelvuur de woning van den schrijnwerker Eugeen Lescrauwaet totaal vernield. Te Herseeuw is een man doodgeblik- semd. Te Diksmude woedde het onweer in alle hevigheid, van 7 tot 10 ure. Te Vladsloo is de hoeve der weduwe Reepens met vee en inboedel totaal neer- gCTe Handzaeme zijn twee aaneenpalende huizen vernield. Te Cruishoutem is de bliksem op de hoeve gevallen van de wed. Van Theune. Weldra ontstond brand en de geheele woning werd de prooi der vlammen. Twee aanpalende gebouwen konden be vrijd worden. De zoon Van Theune en de knecht bekwamen brandwonden aan het gelaat, aan de armen, door geld te willen redden. Te Zomergem werden een dertigtal boomen door den bliksem stukgeslagen en tot spanders verbrijzeld. Bij den land bouwer Celestin Bultinck stichtte het hemelvuur een begin van brand 111 het woonhuis en in de schuur. De knechten hebben dadelijk de vlammen uitgedoofd. Te Zulte werd veel schae aangericht in de broeikassen van den bloemist Gustaaf Parmentier. Te Nevele sloeg de bliksem in het huis der kinderen Hautemans, landbouwers. Er ontstond een begin van brand, dat spoedig werd uitgedoofd. Te Aarseele heeft de bliksem den paar denknecht van den landbouwer Lauwers van zijnen hooiwagen geworpen. De man bekwam gelukkig geen letsel. Te Machelen is een muur van het klooster door het onweer omvergerukt. Verscheidene boomen zijn ontworteld. Te Petegem bij Deinze zijn verschei dene boomen vernield. Ook te Grammene werden veel boomen ontworteld of door den bliksem stukge slagen. Te Deinze werd de vrouw van C. De Nys, door den bliksem rond den vloer harer keuken geslingerd. Haar man ver loor het bewustzijn. In den hof van M. Provost geraakte een houtmijt aan 't branden. Het vuur werd spoedig gebluscht. Te Meygem werd veel schae aangericht op het hof van Van de Gheynst, 6 boo men zijn stukgeslagen en tot 5oo meters ver geworpen. De weg was er gansch door belemmerd. Te Ransart (Namen) is de woning van Octave Malhaize door den bliksem getrof fen en ook totaal neergebrand. Te Mettet is eene groote hooimijt neer gebrand. De schaê, door den hagenl in de streek van Bergen aangebracht, gedurende het onweer van Maandag avond, is ontzaglijk Gansche velden zijn verwoest. Te Maisières zijn eene koei en een paard gedood door den bliksem. Te Beaugnies is een meisje, door het hemelvuur getroffen, een uur in bezwij ming gebleven. Op de electrieke lijn Mons-Boussu is het verkeer onderbroken geweest door het ontwortelen van twee populieren, die op de baan zijn gevallen. Te Familleureux, in Henegauwen, viel tijdens het onweer de bliksem op de kerk, stak deze in branden zij werd bijna geheel vernield. Men heeft een zeer zeldzaam bas-relief kunnen redden. De kerk van Familleureux was een der oudsten uit de streek. Het koor was gebouwd in de XV* eeuw door de monniken van Premonstreit, die hier een klooster hadden. Het gebouw was opgetrokken in zuiver gothischen stijl, in steen van Ecaussines en was een juweel van bouwkunde. De schae wordt berekend op i5o,ooo franken. De snelle vorderingen van den brand worden toegeschreven aan het vele hout werk dat in de bogen der kerk was gebe zigd en dat dan ook spoedig de kerkmeu- belen, preek- en biechtstoelen, deuren, altaren, alles in hout en zeer oud, aan tastte. e klokken zijn, bij het vallen, op een gewelf blijven liggen, dat niet verkoold is. Eene schilderij van groote kunstwaarde, een Sint-Bartholomeus, is vernield. Een kasteelheer. M. Carton, heeft een deel van zijn verblijf aan de geestelijkheid afgestaan, om de diensten te doen. Te Bouffioulx is de bliksem gevallen op het huis i57, rue d'Acoz, en verwekte er brand, die zich weldra meedeelde aan de aanpalende woningen. 6 huizen zijn de prooi der vlammen geworden. Uit een der woningen heeft men eene doodzieke vrouw moeten wegdragen. Toen de pompiers van Ch&telet om half 9 ter plaatse kwamen, vormden vier wo ningen reeds een smeulenden puinhoop de twee andere werden gedeeltelijk gevrij waard. De schae wordt op 3o,ooo fr. geschat. In Holland. Een hevig onweer heeft Maandagavond over verschillende deelen van Holland gewoed, waardoor vele ongelukken werden aangericht. Te Almkerk zijn van den landbouwer M., drie stuks vee en een paard door den bliksem gedood. Te Lienden werd eene woning door den bliksem in brand gestoken en geheel vernield. Ook aan den overkant der Maas werd een zware brand gezien. Noodweer was het vooral te IJmuiden. De donderbuien daar gingen gepaard met een regenhoos, zooals bij menschenheu- genis nog niet heeft plaats gehad. De regen viel niet met droppels, maar bij dicht opeengepakte stralen, gelijkende op een reuzenwaterkolom. Enkele minuten was die kolom zoo dik, dat het onmoge lijk was de overzijde der hier over het algemeene nietbreede straten te zien. Er werd natuurlijk veel schade aan gericht. Te IJzendijke is Maandagavond een landbouwer door den bliksem gedood, terwijl hij op zijn land werkzaam was. Maandagnacht omtrent 3 uren ont stond in het Allé te Lonneker, vermoe delijk door het inslaan van den bliksem, brand in een blok van vijf woningen, toebehoorende aan den winkelier Ter Mors en bewoond door den eigenaar en vier arbeidersgezinnen. Het pand brand de tot den grond toe af. Ook van de inboedels werd weinig gered. Behalve den inboedel van een der bewoners, was alles tegen brandschade verzekerd. In Fransch Vlaanderen.—-In gansch de Noorderstreek van Frankrijk heeft Maandag avond een hevig onweder ge woed. Te Rijsel doorkloven bliksem flitsen onophoudelijk de lucht, terwijl een overvloedige regen neerstortte. Men zegt dat vele kelders onder water geloo- pen zijn, maar ongelukken worden niet gemeld. Te Robaais is de bliksem 's namiddags gevallen op eene reeks huizen, gelegen op den boulevard de Beaurepaire. Een zinken platform werd bijna gansch afge rukt. Rond 7 uren 's avonds, bevond Louis Ddattre, 45 jaar, trieur, rue d'Anzin, 6, te Robaais. zich aan de Trois-Ponts. in gezelschap van zijn neef, Prudent Far- vacque, 12 jaar, wiens ouders de herberg Labyrinthe houden, in de rue d Ath. Deze laatste was een vogelnest gaan roo- ven. Om zich tegen den regen te bevrij den hadden zij plaats genomen onder een grooten populier. Eensklaps viel de bliksem op den boom, kloof hem bijna letterlijk in tweeën en doodde beide per sonen. Bijzonderheid 't Was de zoon van Delattre, de l3jarige César, die de eerste de lijken vond. Deze laatste heeft insgelijks een hevigen schok gevoeld zijn arm is verlamd. De lijken van beide slachtoffers waren half zwart. Eene groote volksmenigte stond gansch den avond aan de woning der slachtoffers. Te Toerkonje was het onweder minder hevig. Men meldt geene ongelukken. Te Duinkerke en omstreken, integen deel, is veel schade toegebracht aan de oogsten door den stortregen. Te S'-Pol-sur-Mer is de bliksem op de Meierij gevallen, waar hij voor 5 a 600 fr. schade heeft veroorzaakt. De cholera der kiekens. Deze vreeselijke ziekte, welke in eenige uren tijdseen heel kiekenhok vernietigt, heerscht weer geweldig in liet Zuiden van Luxem- buig. In de gemeente Saint-Mard, bij Aarlen, bezweken er 400 in weinige dagen. Ros- signol, Gerouville, Rulles en vele andere dorpen werden eveneens aangetast. Men wijt dit alles aan den invoer uit Italië en talrijke petities worden naar den minister gezonden om te vragen dat men die zou verbieden. Afschaffing van de registers der bevolking. Da hoogere Overheid be studeert een ontwerp strekkende tot af schaffing der bevolkingsregisters. Plet huidig stelsel riat onvoldoende en kostbaar is en veel plaats inneemt zou vervangen worden door een stelsel van fichen van eenzelvigheid en verblijf. De gemeenten zouden de registers kun nen afschaffen en het personeel der bu reel en van de bevolking aanzienlijk kun nen vermindiren. De uitsparing zou voor het geheele land millioenen bedragen. Een land van algemeen stemrecht. Met reden beschouwt men het alge meen en zuiver stemrecht als gevaarlijk voor ons land, wanneer men de nadeelige gevolgen van dit stelsel in Frankrijk na- gaat. Reeds meermalen hebben wij aan onze lezers doen zien dat de Fransche Repu bliek zich min dan de Belgische Staat om landbouwei en werkman bekom merde. Maar wij zouden ook de Belgische Staatskas moeten beklagen, indien het algemeen en zuiver stemrecht ooit moest zegepralen. Iedereen zal het met ons daarover eens zijn, na den financieëlen toestand van Frankrijk onderzocht te heb ben. De heer Antonius Dubast, verslag gever van de Commissie van geldwezen in den Franschen Senaat, laat ons kennen dat het dienstjaar igoi moet gesloten worden met een tekort van 341 miljoen. Voor het dienstjaar 1902 voorziet de verslaggever een te krot van 25o miljoen. In de bespreking, welke donderdag in de Fransche Kamer heeft plaats gehad, heeft de minister van financies, M. Rou- vier, êene opmerking gemaakt, waarop de bijzondere aandacht dient geroepen te worden. In gansch Europa, ter uitzonde ring van België, z.gde hij, hebben de naties misrekeningen in opbrengst hunner ontvangsten. Die onverdachte hulde aan onze catho- lieke regeering gebracht door een repu- bliekeinschen radikalen minister, is een klinkend antwoord op de kleingeestige beknibbelingen van liberalen, roode en groene socialisten die altijd klagen dat ons land slecht bestuurd wordt, zonder nog- thans het minste bewijs hunner beweering te kunnen aanbrengen. Bescherming der vogelen. Het Bestuur van waters en bosschen in Bel gië heeft besloten in de dennenbosschen kunstmatige vogelnesten te doen plaatsen, in de hoop dat er insektenetende vogelen zullen komen nestelen en de boomen tegen de schadelijke i.isekten behouden. De heer de Beughem, gezant van Bel gië te Mexico, schrijft dat de Mexicaan sche regeering bijzondei e maatregelen genomen heeft om de vogelen te bescher men, wier vei dwijnii g zeer nadeelig ge weest is voor den landbouw in verschei den distrikten van Puebla is de vogel vangst volstrekt verboden. De liberalen aan 't werk. Sedert eene halve eeuw besturen de Broeders der christene leering te Edingen het weezenhuis dier stad, ingelicht in de lokalen, over verscheidene eeuwen door de familie d'Arenberg aan den arme ge schonken. De stad betaalde aan de Broe ders eene vergoeding van duizend franks 's jaars. Sedert twee ja ir en half nu wei gert het libeiaal gemeentebestuur die vergoeding te betalen, om alzoo de Broe ders weg tekiijgen. Daar dit niet hielp, liet men aan d.- Broeders weten dat er een nieuwe, wereldlijke bestuurder benoemd was en dat hij op 1 juli bezit zou komen nemen van het weezenhuis. Men wil alzoo, op schijnheilige wijze, de Broeders verplichten hel gesticht te verlaten. De verontweerdiging in de stad is groot. Kiesbedrog. De socialisten schreeu wen altijd over vervalsching van kiezers lijsten en kiesbedrog, en zij beschuldigen daar de katholieken van. Nu, de eers e persoon, dees jaar voor kiesbedrog ver oordeeld, is juist een socialist, zekere René, sigarenmaker te Arlon. Die kerel was op 25 mei laatstleden gaan stemmen met den kiesbrief van zekeren D..., ge boortig van Geeraardsbergen. Een ge tuige ontdekte het bedrog en er werd proces-verbaal opgemaakt ten laste van René. Zaterdag is deze, door de rechtbank van Arlon, voorwaardelijk tot 5o fr. boete veroordeeld. Steenkolen in Limburg. In zijne openingsrede van den piovincieraad heeti baron de Pitti urs-Hiég.rerts, de kwestie der kolenmijnen behandeld. Hij haalde onder anderen aan hoe de heeren professors Lambert en Dumont. van de Hoogeschool te Leuven, reeds sedert 1876 en 1877 het bestaan van kolen in Limburg verzekerden, spreekt over de mislukte boringen te Eysden, te Lanaken en te Eelen en eindelijk van de ontdek king van kolen te Asch in Augustus van verleden jaar. Van dit oogenblik af ging men overal aan 't boren. Tot hiertoe zijn er reeds 16 vergunningen aangevraagd die zich over eene oppervlakte uitstrekten van 3o,o52 hectaren en 12 nieuwe boringen zijn bij het provinciaal bestuur aangekondigd. Dg doorboorde kolenlagen zijn zeer dik en bereiken soms 1 m. 73 dikte. De kolen zijn van de beste kwaliteit. De rijkdom die in den schoot van onzen provincie- grond bedolven ligt is onschatbaar. On getwijfeld zulien de ontginningen eene groote verandering in het wezen onzer provincie aanbrengen, talrijke werken zullen moeten verricht en gesticht wor- den. De heer gouverneur drukt de hoop uit dat ijverige mannen en het gouvernement zich met de uitvoering der werken zullen gelasten. Men meldt uit Op-Oetereu. en Lanklaar: MM. Nagant, van Neer-Oeteren, heb ben hunne boringen naar den zwarten diamant moeten staken daar zij voorzagen dat zij nevens de koollimiet gingen uit komen. Zij zullen hunnen toren gaan op slaan te Opgrimby. Daar wenschen wij die heeren beteren uitslag. Te Lanklaar echter heeft men een kolenader ontdekt van bij de 2 meters. Men meldt uit Eysden De maatschappij Dumont en C° is in onderhandeling met M. R. Janssen, over het aankoopen van eenen eigendom gele gen op 5oo meters van den steenweg en de Zuid-Willemsvaart, ten einde boringen te doen. Indien deze gunstig uitvallen, lijdt het geen twijfel of het zal de gunstigste plek zijn met het oog op het vervoer per trein, steenweg en kanaal, daar deze we gen op die plaats kruisen. ziedaar wat de groene socialisterij in 't schild voert. Volgens Klokke Roeland, 't orgaan van den lekkeren Alois De Backer, Volks vertegenwoordiger door de gratie van de liberalen en der roode socialisten, zijn de leden der Gemeentebesturen, uitsluitelijk uit catholieken samengesteld, al lieden die de Gemeentekas bestelen ten hunnen voordeele of ten voordeele hunner familieleden of vrienden. De leden der Kerkbesturen zijn met 't zelfde zop overgoten. En om hunne dieverijen of ver duisteringen te verduiken dienen zij valsche rekeningen in. Men moet groene krawat zijn om zulke ongegronde lasterlijke beschuldigingen te durven uitbraken. Laat ons dan ook met diep misprijzen neêr zien op de verachtelijke straatleire die het uitbraakte maar er nota van nemenl Een misbruik door de Meuse aange haald, is wel waard om voortverteld te worden. 't Betreft het toepassen der wet op de onderlinge bijstandsmaatschappijen. Eenige personen storten elk 3 fr vereenigen zich om eene mutualiteit te stichten. Zij vestigen zich bij eenen hun ner en hebben dus geene lokaalhuur of andere onkosten te betalen. Na eenige weken bekomt de maatschap pij, die den eenen of anderen naam aan genomen heeft, de wettelijke erkenning van het gouvernement en op het einde van het jaar wordt aan de maatschappij eene premie van 2 fr. per lid tooegkend, Ecnigcn tijd later kent het haar een hulpgeld van i5o fr. toe als te gemoetko- ming in de kosten der eerste inrichting. Als de maatschappij nu 3o leden telt, maakt dat alweer 5 fr. per lid. De drie het eerst gestorte franks hebben dus in 1 jaar 2 -j- 5 r. 7 fr. intrest opgele verd, wat waarlijk niet te versmaden En eens die premies getrokkenhoudt de maatschappij op te bestaan. Zij maakt hare ontbinding bekend aan den minister van arbeid en het volgende jaar stichten die zelfde personen eene nieuwe maat schappij onder een anderen naam. En, voegt het blad erbij, doen die hee ren zoo eenigen tijd voort, dan is er kans genoeg dat zij vandaag of morgen nog met het eereteeken der mutualisten gede coreerd worden. Merk wel aan dat dit alles gebeurt met den meesten ernst van de wereld, dat iedere ontbinding voorafgegaan is door een banket, en dat men drinkt op de ge zondheid van den Koning. Aan het des sert bespreekt men de kwestie van den nieuwen naam, dien men zal aannemen. De blauwe roos.Langen tijd tracht ten de bloemenbollenkweekers van Haar lem en omtrek eene zwarte tulp voort te brengen. Nu die schijnt gevonden te zijn, hebben de hoveniers zich op wat anders toege legd, namelijk de blauwe roos. Alles bleef echter vruchteloos, wat of men ook beproefde, doch nu schijnt het dat in Amerika de blauwe roos is gevon den. De bloem wordt nu met veel zorgen naar den kruidtuin van Kew overge bracht. Nog eenige spreuken. Beknibbelen is gemakkelijk, iets verrichten wat beter is dan wat men beknibbelt, dat is minder gemakkelijk en wordt weinig gezien. Vele menschen vleien en kruipen om voordeelen, postjes en plaatsen te bekomen en zij toonen zich weinig dankbaar als zij deze verkregen hebben ja, zij keeren den ïug aan hunne weldoeners, zelfs worden zij hunne vijanden. Zulks is ondankbaar heid en judasserij, he.t teeken eener lage ziel. Door eene lange ondervinding, leert men dat de dankbaarheid, vooral op politiek gebied, een rare vogel is, die weinig te zien is.... Dat moet zich ge troosten, hij die goed wil doen. Zeer waar. Ontevredenheid heeft bijna altijd eigen belang of ijdelheid tot grondslag. Na eene opmerkzaamheid van 20 jaar, mag ik staande houden dat de smartelijk ste ziekten het gevolg zijn van den drank, zegde de vermaarde geneesheer Trompson. De luiheid doet meer ontkiemende talenten verloren gaan, dan de werkzaam heid er ontwikkelt. Kleine stuivers worden goud. Spaart ze jong, dan vindt gij ze oud. In den zomer zorgt de bij Voor het win terjaargetij. Bankbriefjes. Opgepast. Voor schriften zijn gezonden aan al de succur salen der Nationale Bank om voortaan te weigeren Bankbriefjes, die in verschillige deelen gescheurd en aan de keerzijde aaneenge- plakt zijn Briefjes waarvan merkelijke gedeelten ontbreken Briefjes op een stuk papier geplakt De briefjes, die enkel aan de hoeken zijn versleten, worden aangenomen, maar de drager zal er duidelijk zijn naam en adres op schrijven. Oogstverlof. De minister van oor log heeft de bevelhebbers van alle regi menten bericht, dat verlof voor de werken aan den landbouwarbeid, op de breedste wijze moet worden verleend, gedurende de maanden Juli, Augusti en September, zonder dat evenwel de belanghebbenden ontheven worden van de schiet- en krijgs oefeningen. Er zal ook, in het begeven van verlof rekening worden gehouden de met ver- eischten van den garnizoendienst. Schoone vaderlandsliefde. Twee burgemeesters geven blijken van schoone vaderlandsliefde, te gelegenheid der komst van prins en prinses Albert. De burgemeester van Oostende laat in den optocht niet anders toe dan liberale maalschappijen en scholen. De burgemeester van Bergen heeft de leerlingen der catholieke seholen ver boden in den stoet te gaan, die zondag voorbij prins en prinses Albert defileeren zal. Ik ken geen vrije scholen zegt hij en daarbij de prins komt eene liberale stad bezoeken. Toestand van koning Edward. Londen, 3 Juli. Het geneeskundig vakblad The Lan cet sprekende over des konings ziekte, zegt dat men uit de wonde de afleidings buizen heeft moeten wegnemen, die de ziekte niet langer kon uitstaan. Het zwee- ren neemt af en is reukloos. De koning lijdt minder, alhoewel het vermaken hem alle dagen pijn doet. De temperatuur is normaal en daar de koning een goed zieke is, die stipt de voorschriften volgt, is er hoop op eene spoedige genezing. De Westminster Gazette ontving het oordeel van een bekwaam geneesheer. Volgens hem zal de koning, onder de beste ómstandigheden, vóór drie maan den verloopen zijn, niet in het publiek kunnen komen en, na dit termijn, zullen de meeste voorzorgen moeten genomen worden om alle vermoeienis te vermijden. Het British Medical Journal be weert dat het nieuws, als, zou de koning aan organische ziekten lijden, valsch is. Heden Zaterdag hebben te Londen het armenfeestmaal, voor 5oo,ooo behoeftigen en de verlichting der stad plaats. In de clubs vertelt xnen, dat, zoo de beterschap aanhoudt, de kroning, op het eir.de van September zal plaats h'ebben. AALST-SGHAARBEEK DeTurnafdeelingWILLEN IS KUNNEN van St-Jozefs- patronage heeft zich op schitte rende wijze onderscheiden, Zon dag 11. op het XI Bondfeest te Btrchem gegeven ter gelegenheid het tienjarig bestaan van den Nati- onalen Bond der Catholieke Turn- en Wapenmaatschappijen van België. Onze Turners hebben 6 eerste prijzen bekomen. 1. Opgelegde oefeningen af- deeling uitmuntendheid. i* Prijs. 2. Schermoefeningen,Geweer i* Prijs. 3. Vrije oefeningen met tuigen i* Prijs. 4. Pyramieden zonder tuigen i* Prijs. 5. Toestellen (hoogste graad) i* Prijs. 6. Persoonlijken prijskamp. Kampioenaat. 1" Prijs. Behaald door den turner P. Bombeeck. Onze turners hebben op hunne lauwe ren van verleden jaar niet geslapen. In 1901 behaalden zij op het Bondfeest te Gent, 5 eerste prijzen. Op het Gauwfeest te St-Nicolaes 4 eerste prijzen en op den prijskamp te Dendermonde insgelijks 4 eerste prijzen. Onze kloeke catholieke werkmansjon gens halen er eer van. Zij hebben den roem en de faam hunner geboortestad weten staande te houden. Het jaarlijks Turnfeest zal plaats heb ben op Zondag 27 Juli, op den Koer der Patronage en zal dit jaar uitmuntend prachtig zijn. STAD AALST UEKMIS 1902. te geven op Zondag 6 Juli 1902,('s namiddags» om 5 uren op de Groote Markt door de Stedelijke Harmonie van Dender monde,onder de leiding van MrG. Hilgé. 1. De Wacht aan'Scheld', Krijgs- marsch G. H. Hilgé. 2. Johann de Finlande, J. Hummel. openingstuk,getoonzet door Jos. Clymans. 3. a. Rigodon de Darda- nus Ph. Rameau. b. Frivolinette, polka voor fluit Arm. Segbrs. 4. Lespècheursde perles, fantaisie G. Bizet. 5. Manoio,suites de valsesE.WALTEUFEL Om 6 uren ter Keizerlijke Plaats door de Muziekmaatschappij De Een dracht van Ninove. 1. Louise, Openingstuk Canivez. 2. Montechi et Capuletti 3. Serénade voor Fluit en Cor A. E. Tili. 4. Ouverture fantastique A.Gevakrt. 5. L'Arrivee de la poste R. Eilenberg. AALST. Geachte Medeburgers Met toelating onzer Ste delijke Overheid, heeft het Bestuur van onzen Catholieken Werkmans kring vastgesteld, eene TOMBOLA in te richten, waarvan de opbrengst bestemd is tot ondersteuning van twee belangrijke afdeelingen van den Kring de Maat schappij van Onderlingen Bijstand en de Vakvereenigingen. Wij bevelen, geachte Medeburgers, onze Tombola aan uwe welwillende me dewerking en hopen dat elk het zijne zal bijdragen om haar wel te doen gelukken. Wij kennen uwe genegenheid voor onzen Catholieken Werkmanskring, en daarom durven wij rekenen dat gij aan onzen oproep zult beantwoorden en ons talrijke en schoone prijzen toezenden. De prijzen mogen van nu af gezonden worden aan den E. H. Rombaut Be stuurder van den Werkmanskring. Met hoogachting u groetend NAMENS HET BESTUUR (De (Bestuurder E. H. Rombaut. (De Secretaris, (De Voorzitter I. Vlassenbroeck. Bon L. Bethune. De bevolking van België. De ver beterde opgaven van de laatste volkstel ling in België toonen aan dat de bevolking 6,693.000 zielen telt. Het aantal vrouwen overtreft dat der mannen met ongeveer 40,000. van voorwerpen bestemd voor de arme Kerken van België zal als gewoonlijk, ge durende de Kermis, geopend zijn, in de Molenstraat n° 29, van den Zondag tot den Donderdag. Wij vernemen dat ze dees jaar bijzon der lijk belangrijk zal zijn boven eene hoeveelheid versiersels en veel linnen, zal men er een kleine reiskoffer zien welke al de noodige voorwerpen voorden eeredienst kan bevatten, teneinde aan den Geloofs zendeling toe te laten overal het Sacrificie der Mis te kunnen opdragen. Deze volledige uitrusting voor Geloofs zendeling zal aan den H. Vader, te gele genheid van zijn Jubileum opgedragen worden op zijne beurt, zal Z. H. Leo XIII het aan een der Priesters schenken die zijne zegening zal vragen vóór zijn vertrek naar de verre afgelegene missiën. Wij sporen dus alle onze geachte lezers aan, een bezoek aan deze schoone Ten toonstelling te brengen. Het publiek wordt er toegelaten Zon dag 6 Juli 1902, van 11 uren tot 1 uur; 's namiddags, van 2 tot 7 uren de vol gende dagen Maandag,Dijnsdag, Woens dag en Donderdag 's morgends van 9 tot 12 uren's namiddags van 3 tot 7 uren. STAD AALST. van 1891. 22* Trekking. 3o Juni 1902. Obligatiën van 5oo fr. uitkeerbaar aan pan te rekenen van 1 Augustus 1902. 219 1180 2199 2833 584 1291 225o 2915 731 2o3i 2486 Priesterlijke benoeming. Z. H. de Bisschop heeft onderpastoor benoemd te Eecloo, den E. HSteur, onderpastoor te Melle den E. H. Ver- durmen, onderpastoor te Nieukerken te Nieukerken, den E. H. Van Hove, pro fessor in St. Joseph te St. Nicolaas te Waarschoot, den E. H. Ponnet, coadju tor te Meyghem op St. Martinus (Akker- gem) te Gent, den E. H. Huyberecht, surveillant te Geeraardsbergen te Ca- pryeke, den E. H. V'erbeke, onderpastoor te Appelterre te Appelterre, den E. H. De Ruyke, oud-onderpastoor te Viane. Coadjutor te Meyghem, den E. H. Goe- dertier, oud-coadjutor te Munte. Professor in St. Joseph te St. Nicolaas, dén E. H. Landrien. Surveillant te Geeraardsbergen, den E. H. Herpelinck, beiden priesters in het Seminarie. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, op Zondag 6 Juli 1902, M. Bonner, Bisschopstraat. 0 Creemboter. Markt van Zaterdag 5 Juli 1902. i5o kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,60 tot 0,00 per kil Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 410 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 3280 kilos.

De Denderbode | 1902 | | pagina 2