EEN EN ANDER. AALST. KERMIS T; O.-L.-V. VAN LOURDES Allerhande nieuws. Oost-Vlaanderen. Provincialen Senateur. De heer Herman Delia Faille d'Huysse is, in zitting van gister Dijnsdag.door den Raad onzer Provincie, Senateur verkozen met 69 stemmen tegen gaan den heer Callier, liberaal. Te New-York verklaarde onlangs de protestantsche dominé Newton De catholieke Kerk maakt in Amerika groo- ten vooruitgang, want zij is goed inge richt, volkomen aan regeltucht gewend, vol geestdrift en zelfopoffering. Midden in de slechtste tijden, bewaarde de catho- li-ike Kerk het weinige, dat nog van Be schaving, van Kunsten, Letteren en Wetenschappen overbleef. Tot al het groote waarop de middeleeuwen kunnen roemen, heeft die Kerk het meeste bijge dragen. Ja, wij moeten haar als echt christelijk erkennen. 0 Op het gebied der Geloofszendingen gaat de catholieke Kerk voort als een wel ingericht leger. Ook verdient zij onze achting voor de wijze, waarop zij de hei ligheid bevordert. Zij leidt de herten tot geheele overgeving aan God, tot welda digheid en tot christene vrijheid. De kerkelijke geschiedenis levert eene lange lijst op van mannen die verre boven deze armzalige wereld waren verheven. Opruiming. De nikkeltjes van 20 centiemen en de beschadigde en versleten stukken van 10 en 5 centiemen gaan in getrokken worden. Onschadelijke tabak. Een onscha delijke soort tabak is uitgevonden door den heer Gerold, te Halle. De nicotine in dien tabak is geneutra liseerd door het spoelen van de bladen in eene oplossing van looizuur. De geur wordt bewaard door later den tabak te doopen in een af kooksel van Ori ganum Vulgare. Men heeft proeven met dien niet ver giftigen tabak genomen op gezonde jonge lieden, die onpasselijk werden van ge wone sigaren te rooken en van de als bovengemelde geen hinder hadden. Ook proeven op dieren genomen met den rook van dien tabak, leverden een dergelijken uitslag op. Goede voorbeelden komen niet altijd van groote steden. De kleine kunnen er ons ook geven. Dit ondervonden wij reeds meermalen, en nu ook weer. Het goede voorbeeld komt nu uit Lokeren. Voortaan kunnen er geene kleine her- bergskens meer bijkomenniemand zal eene nieuwe herberg mogen openen .in een huis, dat niet aan de voorschriften van 't reglement op de drankhuizen vol doet. De gestemde verordeningen zijn zeer toegevend tegenover den bestaanden toe stand. Al de thans geopende herbergen worden gedoogd en mogen blijven be staan. Het reglement betreft enkel de nieuwe herbergen. Niemand wordt in zijn recht gekrenkt, niemand gebroodroofd. Geene bestaande herberg, hoe klein zij ook zij, wordt ge sloten maar mettertijd moeten de kleine herbergskens verdwijnen. De openbare gezondheid en zedelijk heid zullen er bij winnen. Door de ver mindering van 't getal herbergen en de langzame verdwijning der kleine kroegen zal de neering in de andere herbergen verbeteren. Het reglement, deze week door de Ste delijken Raad gestemd, is verzekerd van de goedkeuring der groote meerderheid der bevolking, zegt de Vrije Stem. Fotografie. Een nieuw tijdschrift voor fotografie en aanverwante vakken heeft in Antwerpen het licht gezien. Het draagt den titel Licht en is goed geschre ven en sierlijk uitgevoerd. Het verschijnt alle veertien dagen en is bij eiken boek handelaar te verkrijgen. Wij hopen dat hieruit een degelijk Vlaamsch tijdschrift voor fotografie zal groeien. Om policieagent te worden. Men is te Brussel begonnen met het aanwerven van een honderdtal policieagenten. En men doet de candidaten, eer zij hun exaam afleggen, ook een gezondheids onderzoek ondergaan. Zij moeten daaren boven im68 lang zijn. Vrijdag waren zij met 600 candidaten. Een hunner kwam onder de maat en hij bereikte slechts i®6y. Hij werd dus ge weigerd. De jongen begon te weenen. Gij bedriegt u, mijnheer ge zijt abuus riep hij, en zoodanig ging hij te werk, dat men hem moest wegzenden met de woorden kom later eens terug. En het duurde niet lang of hij kwam zich weer aanbieden. Hij moest dus den tweeden male onder de maat. Doe uw zokken uit, zegde men. Hij weigerde. Men trok nu zijne voetbekleedsels met geweld uit en men vond, op den zool van van iedere zok... een spel kaarten. 0 Creemboter. Markt van Woensdag 16 Juli 1902. 80 kilogrammen ter markt. Prijs fr. a,6o tot 0,00 per kil STAD AALST. 190Ï. Zondag aanstaande 20 Juli, om 5 uren 's namiddags, op het Esplanadeplein, opstijging van den luchtbal A R C L 8 n metende 800 cubieke meters. Luchtvaarder Dumortier. Lichtstoet™J^™l™t lenschool des legers en met de medewer king van ons Vrijwillig Pompierskorps, de Turnclubs Willen is Kunnen en Steun geeft Moed. M.Vander Elst aan wien wij 't prach- vuurwerk van Zondag avond hebben te danken, is met de regeling van den Licht- stoet gelast, welken, naar men ons ver zekert, iets buitengewoons aan pracht en luister zal opleveren. De tweede Zondag onzer kermisfeesten heeft andermaal eene talrijke schaar vreemdelingen naar hier doen stroomen. De neeringdoeners en de foorekramers zullen zich niet te beklagen gehad hebben. Jammer dat het Feest der gewezen Wapenbroeders niet beter was ingericht. Zeggen wij het maar ronduit de Stoet beteekende niets. Programma van 't Concert, welk zal gegeven worden op Zondag 20 Juli 1902, om 11 ljt uren, op het Kiosk ter Groote Merkt alhier, door de fanfaar der Pupillenschool van 't Leger, onder het bestuur van Mr Vanderlinden. 1. Marche Russe, avec trompettes Thè- baines Ganne 2. Rip-Rip, fantaisie Vander Linden. 3. La belle Villageoise, valse Kessels. 4. Fantaisie sur des motifs d'opéras de Wagner, Tannhaüser, Wal- kyrie, Lohengrin et Rienzi Vander Linden. Kaatsspel. - Houtmarkt. Zondag 20 Juli, om 2 lJt uren namiddag, Groote ItesliRging naar den eersten prijs, tusschen de kam pioenen Hofstade met Balon tegen Bas- silly. CATIIOLIi K VËRBOMD 45, Noordlaan, 45, Brussel. Bedevaart naai* en naar het Heilig-Hart van Montmartre, te Parijs ingericht door M. FRANgois, Bestuurder van het Catholiek Verbond van den 23®° tot den 31®" Augustus 1902 onder de geestelijke leiding der Z. E. HH. Minderbroeders Kapucienen. Heen. Den 23®" Augustus Vertrek uit Bergen en Charleroi namiddag. Den 25®" AugustusAankomst te Lour- des rond 6 ure 's avonds. Terugkomst. Den 3o<" Augustus Vertrek uit Lourdes 's morgens. Den 3i®" Augustus: Terugkomst in Belgié rond middag. Prijzen der Reiskaarten Van Brussel Eerste klas Tweede klas Derde klas fr. i5o.oo, fr. 98.00. fr. 65.oo. Van Gent fr. 152.00, fr. 101.00. fr. 67.00. De lijsten zullen bepaald den iocn Au gustus gesloten worden. De trein zal samengesteld zijn uit rijtui gen met doorgang, voorzien van W.-C. Het betaalrecht voor dit buitengewoon gestel en de stilstand te Parijs verplichten dien opslag der prijzen. Prijzen der Verblijfkosten In eerste klas, 100 fr. In tweede klas, 75 fr. In derde klas, 60 fr. De personen die in tweede klas reizen mogen hunne reiskosten nemen als eerste klas en de personen die in derde klas rei zen mogen hunne reiskosten in tweede of in eerste klas nemen. In geval van belet zullen de stortingen terugbetaald worden tot den dag voor het vertrek. Een geneesheer vergezelt de bedevaart. De ziekelijke personen zijn verzocht een ziekenbewijsschrift aan het Bestuur te doen geworden. De sermonen zullen in het Fransch en in het Vlaamsch geschieden. Voor nadere inlichtingen, wende men zich aan M. Alfred FRANgois, Bestuur der van de Alliance catholique 45, Noordlaan, te Brussel, of ten Bureele van Den Denderbode, Korte Zoutstraat, 3i, te Aalst. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. EXAAM. Wij vernemen dat de heer Paul Eeman, zoon van den heer R. Eeman, Lid der bestendige Deputatie het 2e exaam van Candidaat-notaris met welgelukken komt te ondergaan.Proficiat! Moordpoging te Nieuwerkerken. Liefdedrama. Zaterdag avond 11. rond 7 uren, had alhier een liefdedrama plaats. Zekere Achiel Piron, soldaat bij 't 3® lansiers pleegde eene moordpoging op de genaamde Maria Coppens, oud 18 jaar. Toen Piron in October lest naar 'l leger vertrok, beloofden of liever zwo ren zij elkander altijddurende getrouw heid in hunne liefde. Doch nauwelijks was haar minnaar uit hare oogen of Ma ria, die toch een lievetje hebben moest, geraakte in vrijagie met een ander jonge ling en Piron vernam het. De duivel der jaloerschheid maakte zich meester van zijne ziel. Zaterdag kwam hij in verlof voor 4 dagen en ontmoette de ontrouwe meid nabij hare woning. Hij vroeg haar naar de reden van hare ontrouw en zij antwoordde niet ze was beschaamd. Hij vroeg haar de hand en ze weigerde daarop schoot hij in woede en bracht haar verscheidene messteken toe. De toestand van het slachtoffer is zorg wekkend. Den zelfden avond nog werd Piron door de Gendarmerie onzer Stad aangehouden. Zondag voormiddag kwam het Parket van Dendermonde. Wij vernemen heden dat de verslagene aan de beterhand is. St. Antelinckx. Zaterdag heeft te S' Antelinckx een gevecht plaats gehad tussen jongelingen van Steenhuyse en S' Antelinckx. De messen werden ge trokken. De Steenhuysenaren werden wreedelijk mishandeld. Een zekere Van Causbroeck bleef dood en drij anderen gewond. Het Parket van Audenaarde kwam ter plaats. Wij verwachten nadere inlichtingen. De toestand van H. M. de koningin is in zoo verre verbeterd, dat zij gister dinsdag het défilé kon bijwonen van de leerlingen der Pupillenschool, van Aalst. H. M. denkt ook het militaire feest te zullen kunnen bijwonen, gegeven ter gelegenheid der verjaring van hare eerste vestiging in haar zomerverblijf te Spa. Men weet dat een brave Brusselaar, M. Bastin, aan de stad eene jaarlijksche rent van 5oo fr. schonk, om overhandigd te worden aan het meisje, dat zich door goed gedrag en ouderliefde het meest onderscheidt. Onder de 11 candidaten, die voorgedragen waren, heeft de juiy den prijs toegewezen aan eene igjarige krawatmaakster, Alice De Busschere, oud ste dochter van een talrijk huisgezin, wier vader tot werken onbekwaam is en wier moeder, kantwerkster, weinig - tot steun van het huisgezin kan bijdragen. Het meisje werd allerwege geluk ge- wenscht. In de Metaalstraat, te Sint-Gilles, woont een brievendrager, Sebastiaan V., 28 jaar, met zijnen ouden vader. Die jongeling werd zondag morgend, terwijl hij in de keuken was, door plotse linge zinneloosheid aangetast en, een groot keukenmes nemend, snelde hij naar boven, waar zijn vader te bed lag. Sebastiaan stak hem met volle kracht het mes in de borst en doorboorde het hart. De dood was oogenblikkelijk. Daarop begon de zinnelooze te roepen uit al zijne macht, zoodat de geburen toe snelden en den zoon met de grootste moeite aanhielden en bonden. Reeds ten 10 ure was het parket ter Stoutmoedige dieven hebben in den nacht van vrijdag tot zaterdag een bezoek gebracht aan de kerk te Laerne. De schurken hebben het orgel vernield, veel schade berokkend aan het altaar en het tabernakel. Eene deur afgerukt van het vonthuisje eri al de offerblokken stukge slagen, en den inhoud geroofd. Op aanklacht der geburen heeft de politie te Overmeire vrijdag 11. in een huis der Molenstraat, een onderzoek ingesteld. Een zevenjarig knaapje werd in eenen stal gevonden; het kind was met eene ketting aan den muur vastgemaakt. Tegen den stiefvader van den kleinen martelear is proces-verbaal opgemaakt. Het parket van Dendermonde heeft ter plaats een onderzoek ingesteld. Maandag nacht is een stoutmoedige diefstal met braak gepleegd bij de juffers Renson, kleermaaksters, Savaanstraat, te Gent. In de afwezigheid der bewoners werd er gestolen 6000 fr. in geld, 18 obligaties van 100 fr. elk en juweelen ter waarde van 3ooo fr. In 't geheel dus eene waarde van fr. 11,000. Het oude liedje van alle zomers. Zondag namiddag speelde de iojarige knaap Hendrik Possen, met twee andere knapen aan het Sinte-Isabellafort, op het Vlaamsch Hoofd te Antwerpen.Ze kregen lust tot baden. Genoemde knaap zag eens klaps een vischke, wilde het grijpen en zonk in de diepte, terwijl de twee kame raadjes al schreeuwende wegliepen. Eer de toegesnelde wandelaars en gen darmen den kleine boven haalden, had hij reeds opgehouden te leven. Het lijkje heeft men naar het dooden- huis van Zwijndrecht gevoerd, waar de diep getroffen vader het nog 's avonds heeft komen herkennen. De kleine was woonachtig op de Sint Jacobsmarkt, 1. Eene handelaarster te Mechelen Mad. Van Camp had eene som van 208 fr. in gereedheid gelegd om een wissel te betalen. Tot hare groote verbazing be- statigde zij verleden zaterdag dat dit geld verdwenen was en hare vermoedens vie len op een werkmeisje. M.Calant, onder- kommissaris onderhoorde het meisje, dat loochende. Doch hierbij stelde hij zich niet tevre den en ging over tot eene huiszoeking bij de ouders van het meisje. In deze woning bemerkte M. Calant verschillige voor werpen, die van verdachte voorkomst schenen en toen hij vroeg een groot kof fer te openen, antwoordde moeder X. dat de sleutel in het bezit was van hare doch ter, die werkzaam was in den Bruel. Het meisje werd er naartoe gezonden, doch achtervolgd door een agent der geheime politie. Zij begaf zich in eene woning der Ver kenstraat. waar drie personen in aller haast met eene groote mand buiten liepen. De agent hield deze aan en men had wel dra de overtuiging dat men zich hier voor de opbrengst bevond van eene reeks dief stallen, gepleegd op de zaterdagsche markt. Talrijke voorwerpen werden in beslag genomen en naar het politiebureel gebracht, waar verschillige verkoopers ontboden werden om hunne waren te herkennen. Het onderzoek wordt ieverig voortgezet. Maandag namiddag ging de ge naamde Hellemans, 17 jaar oud, te St- Nicolaas, zoon van een trommelaar der Burgerwacht, naar de kermis van Tem- sche. Over de brug gekomen, ging hij zwemmen in de Schelde, recht over het huis van den sassenier De Pootere. Men noemt die plaats het saswater, daar be vind zich een draaikolk en reeds vele zwemmers hebben er het leven in gelaten. De i7jarige Hellemans heeft er ook zijn leven bij verloren, want ineens verdween hij in de diepte en kwam niet meer boven. Het lijk is nog niet opgeviseht. Zijn vader en zijn broeder waren ook naar Temsche gegaan en vernamen daar het droevig nieuws. Men kan oordeelen hoe zij gesteld waren en bevreesd om deze schrikkelijke tijding aan de moeder over te brengen. In de statie van Herbestal moest eene locomotief stil houden. Doch de rem werkte niet en het machien stoomde voort, nadat men het eerst op eene zij- baan had geleid, om eenen trein te redden, die anders stellig verbrijzeld zou geworden zijn. Per telegraaf verwittigd, had men, om de machien verder rijden onmogelijk temaken te Welkenraedt eene andere lo comotief op de baan geplaatst. Het hol lende stoomtuig, waar de stoker en machi nist reeds afgeworpen waren, (zonder kwetsuren te bekomen) kwam met eene snelheid van 80 kilometers tegen de loco motief. Beiden werden in splinters gesla gen. De schok was vreeselijk. Men kon op geene andere manier eene groote ramp voorkomen. Zaterdag avond had Corneol Appels, de koetsier van M. Dierckx, oud-volks vertegenwoordiger te Turnhout, eenig werk te verrichten in de stallingen. Eens klaps viel eene bussel strooi van boven naast het paard. Het dier verschrikte hierdoor geweldig en begon met geweld te slaan. De koetsier kon zich niet tijdig mijden en de ongelukkige werd op het ouderlijf door eenen geweldigen stamp getroffen. Appels werd in deerniswekken- den toestand naar zijne woning gevoerd. Vrijdag avond werd hij nog bediend van de laatste HH. Sacramenten. En zondag morgend is hij aan de gevolgen zijner wonden overleden. Het slachtoffer was een braaf en oppas sen werkman, die de algemeene achting genoot. Hij laat eene weduwe met 8 min derjarige kinderen achter. Maandag namiddag heeft te Turn hout een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Sedert geruimen tijd is men bezig met de uttvoering van het riolen-ontwerp. I11 de straten worden diepe grachten ge dolven voor het daarstellen der onder- aardsche goten. Nu is men bezig in de Lindekens. De gedolven gracht heeft cr 3 a 4 meters diepte. Naar men zegt zou de ondergrond hier veel drijfzand bevat ten, wat de werken eenigzins gevaarlijk maakt. Althans op eene plaats waren drie werklieden aan 't arbeiden. Twee ervan bevonden zich beneden in de gracht, de andere stond hooger. Om het inzakken van den grond te voorkomen had men planken tegen de wanden geplaatst, die door dwarshouten stevig bevestigd wer den. Hoe het ongeluk gebeurde, weet men niet met zekerheid, doch 's namid dags om 3 uren zette het drijfzand zich in beweging en er volgde eene aardinzak- king, die de gracht geheel met zand vuide. De werkman die boven werkzaam was, kon zich redden, doch de twee anderen werden onder eene groote hoeveelheid aarde begraven. Een dezer had zich nog in de hoogte kunnen werken, zoodat het hoofd boven de aarde uitstak. De reddingswerken werden onmidde- lijk begonnen, de eerste werkman kon tamelijk spoedig gered worden. De ge neesheer Iluybrechts, die reeds ter plaats was, diende hem de beste zorgen toe. Het slachtoffer klaagde van inwendige pijnen. Nochtans denkt men dat zijn toe stand niet gevaarlijk is. Hij werd naar het gasthuis gevoerd. Middelerwijl werkte men ieverig voort om ook den tweede werkman te redden. Dit werk vergde veel moeite en voorzich tigheid daar dit slachtoffer diep scheen te liggen. Het parket en de politie waren iniusschen tijd reeds verwittigd. M. Dierckx, substituut van den procureur des konings, M. Van den Hove, onder zoeksrechter, en M. Moreels, dienst doende griffier, waren spoedig ter plaats, om het onderzoek te doen en de verant woordelijkheid vast te stellen. De reddingswerken gingen moeilijk vooruit. Na anderhalf uur bereikte men eindelijk het tweede slachtoffer. De men- schelijke hulp kwam te laat, want de ge neesheer Iluybrechts kon nog enkel den dood van dit slachtoffer vaststellen. Het lijk werd naar het gasthuis gebracht. Men begrijpt gemakkelijk dat dit onge luk groote ontroering te Turnhout ver werkte. Het slachtoffer heet August Torfs, hij was 3o jaren oud en woont te Kessel. Hij laat eene weduwe met twee minderjarige kinderen na. Het ander slachtoffer, dat gekwetst is en in het gasthuis verzorgd wordt, is de neef van den doode. Hij woont ook te Kessel en is 25 jaar. De werken aan de riolen zijn natuur! opgeschorst. De gendarmen en politieagenten be: ken de plaats. Het onderzoek wordt voortgezet de oorzaak, die het ongeluk teweeg he gebracht. Gansch de bevolking van Vilvoa verkeert nog onder den indruk van drama, dat maandag morgend de spo wegstatie in opschudding bracht. Ziehier hoe, volgens de Réforme, de zaak op haar breedste verhaalt, de! ten gebeurden. Een 41 jarige handelsreiziger van B: sel, De Bruyn, onderhield sedert jaren betrekkingen met Henriette Hen quin, 27 jaar, die met hare twee kinde een lief huisje nabij de statie van voorde bewoonde. Men kende De Bruyn in de buurt men zag hem aan voor den echtgea van Henriette, die de algemeene ach! genoot. Maar over eenige weken was de echt noote De Bruyn te Vilvoorde en men had vóór het huis der Statiest het eerloos gedrag van haren man Henriette publiek openbaar aangeklt (jarc En ten gevolge dier feiten, leven var. Henriette verre van aangea geworden, zoodat zij besloten had, reis te gaan. Het vertrek zou maandag plaatsheb'; De Bruyn zou haar vergezellen en ontmoette haar inderdaad, op het van den afgesproken trein-in de st van Vilvoorde. Maar zijne vrouw wetende of vent dende wat er ging gebeuren, was onopgemerkt gevolgd, en had in dens den trein de reis van Brussel naar voorde gedaan. En terwijl De Bruyn voor zich en Henriette Hennequin reiskaarten m was de vrouw de laatste genaderd. schot klonk, onmiddellijk gevolgd een tweede. Henriette viel in de armen van Bruyn. De beide schoten hadden getroffen. De Bruyn bemerkte nu zijne vroi Hij legde het stervende meisje neer snelde op zijne echtgenoote toe, op oogenblik dat deze nog een derde sc loste, dat het hart van Henriette do boorde. De Bruyn en eenige spoorwegbedi den konden zich nu van de vrouw m ter maken, doch Henriette beschem konden zij niet meer. Een geneesheer, dadelijk toegesneld kwam, bevond dai dood was. De vrouw verhaalt met de groa kalmte, dat zij sedert lang kennis hadt de betrekkingen, die haar man hier hii doch hij maakte haar het leven onra« lijk, zegt zij, en, nu zijn vertrek ven men hebbende, vreesde zij dat hij h voor altijd zou verlaten. Het geneeskundig onderzoek zou ben doen blijken, dat reeds het e schot het slachtoffer doodde. Zaterdag heeft te Baelen-.Wa eene verschrikkelijke ontploffing pla gehad. In geheel de Kempen wordt' niets anders gesproken dan van deze schrikkelijke ramp, die des te meer ioè maakt omdat in de fabriek te Baelen ontploffingen zoo uiterst zeldzaam zijn, De meeste lezers hebben denkd reeds van deze nijverheid gehoord, fabriek is, even als die van Arendon gebouwd in 't midden der heide op grondgebied van Baelen-Wezel, op eei honderden meters afstand van de groff zinkfabriek der Vieille Montagne. is dus gelegen tusschen Baelen, Domns en Burg-Leopold. Zij beslaat eene zienlijke oppervlakte heide en bestaat een tiental gebouwen, waarvan verse» dene met eenen hoogen aarden wal geven zijn. Men maakt in deze fabriek verscbs dene soorten van dynamiet. De dynanii! ff gurke i) is de gevaarlijkste. Het is dfi stof die de ontploffing heeft veroorzaak De fabriek telt 60 werklieden, waart» schen verscheidene vrouwen, deze mefl al met het maken der kardoezen gelast, Het was rond 8 uren zaterdag morg dat de ramp plaats had. In de kardoeza makerij waren drie meisjes werkzaal toen eensklaps eene vreeselijke ontplofil gehoord werd. Eene rook en stofkola verhief zich in de hoogte. Een regen vu steen, hout en andere voorwerpen vieli? de omliggende gebouwen. Van de ka.'' doezenmakerij bleef niets meer over. Ma zag nog alleen een groot gat, dat de d; namiet in den grond had geslagen. Tegs den den aarden wal vond men de ijseliü verminkte lijken van den toezicht# Knaeps en van eene werkster. Den toezichter was een been al en er waren groote gaten over geheel zij! lichaam. De twee andere slachtoffert! waren nog afzichtelijker verminkt, deze twee bleef niets over dan de romp armen en beenen heeft men niet tem kunnen vinden. Een dezer lijken wier over den aarden dam in de hoogte geslin gerd en kwam binnen den dam van eens andere kardoezenmakerij terecht, waar het voor de voeten van eenige werklieden viel, die uit het gebouw gevlucht waren, toen zij de ontploffing hoorden. Wij zul len niet trachten de indrukten te beschnj- ven, die deze werklieden gevoelden, toen zij deze vormlooze romp voor hen zagen neervallen, dat was het overschot van haar, die zij eenige stonden vroeger nog wel te pas hadden verlaten. Het laatste lijk werd in het kreupel hout op eenige meiers afstand van het ont; plofte gebouw teruggevonden zooals wij zegden, ontbraken hier ook armen en beenen. De stoffelijke overblijfsels werden verzameld door het personeel der fabriek begi stele Tur zich G wen Z fing die den. zem te vf gem

De Denderbode | 1902 | | pagina 2