f Land- en Tuinbouw. Het gaatje van de keel. KERMIS Kaatsspel. - Houtmarkt. In de Kroeg. Uit Blankenberghe. Van tak op tak. Bevrijding. Vrouwen- d;e Dmvenprijs'-ïamp Rechterlijke kronijk. O.-L.-V. VAN LOURDES Zondagrust. AALST. Allerhande nieuws. Gezondheidspolitie der huisdieron. Wijziging aan het reglement van alge meen beheer van 20 September i883. Herzien artikelen 71 en 72 van gezegd reglement betreffende het verbod her kauwers en varkens te laten loopenwan neer zekere besmettelijke ziekten heer- schen Gezien het advies van den toezichter- veearts bij het departement van land bouw. Artikel 72 van voormeld reglement wordt aangevuld als volgt u In dit geval, alsook in geval van toe passing van artikel 71, zal de minister van landbovw of de gouverneur der pro vincie, volgens de omstandigheden, aan de burgemeesters der belanghebbende ge meenten den maatregel te kennen geven waarbij het verboden is voormelde dieren te laten loopen. De burgemeesters zullen onmiddellijk, bij middel van plakbrieven, hunne ingezetenen daarvan verwittigen. De maatregel zal van kracht zijn te rekenen van het oogenblik der aanplak king, zoo het besluit er niet anders over beslist. s Dit besluit mag bepalen dat de wei den en landen, welke het ook wezen, de banen en wegen, waar voormelde dieren niet mogen geleid worden, bij middel van opschriften of aanwijzerspal en zullen aan geduid worden. (Moniteur.) Ziet eens het gaatje van de keel, Al is het klein, nog kost het veel. Hans Drinkebroer die heeft in 't zijn Gegoten menig vaatje wijn Zoodat hij zonder mantel gaat, Die ook al in den Lombaard staat. Voorzeker wie geen renten heeft, En die maar van zijn handen leeft, En die nog daartoe allen dag Wil vagen uit het heel gelag, En evenwel den weerd betaald. Zegt eens waar hij het geld al haalt Ik ken er een in onze straat Die al dezelfde gangen gaat Als de oogen kwalijk open zijn, Zoo zit hij in den brandewijn En vat hem die dan bij den kop, Hij zet er een nat zeiltjen op. Dan smookt hij eens, dan eens gesnuft, En spuwt, en geeuwt, en niest en puft. Dan drinkt hij weer eens dat hij hijgt Wat wonder dat die stuipen krijgt Ofschoon het al is middernacht, En dat zijn vrouw hem ziet en wacht Hij schijnt genageld op den drank, En gaat dan ronken op een plank. Daar ligt hij als een beest versmoord, Wijl hij zijn ziel en lijf vermoordt. Hoe menig wierd een grijze man, Die liet de glazen en de kan I Want velen doen, gelijk men ziet Zij drinken, en zij eten niet Zij spoelen maag en longen af, En gaan al spoedig naar het graf. Pater Poorters. STAD AALST. 1902. op het Zondag aanstaande g 20 Juli, om 5 uren 's namiddags, op het Esplanadeplein, opstijging van den luchtbal ARCU 8 metende 800 cubieke meters. Luchtvaarder Dumortier. fJrhtstnpf om 8 uren 's avonds RjltniMUU ingericht doorde Pupil lenschool des legers en met de medewer king van ons Vrijwillig Pompierskorps, de Turnclubs a Willen is Kunnen en Steun geeft Moed. De regeling en 't bevel over den Licht- stoet zijn toevertrouwd aan de heeren Baiot, Luitenant en Thumas, eerste Sergeant-major. Naar men ons verzekert, zal iets buitengewoons aan pracht en luister opleveren. Programma van 't Concert, welk zal gegeven worden op Zondag 20 Juli 1902, om 11 uren, op het Kiosk ter Groote Merkt alhier, door de fanfaar der Pupillenschool van 't Leger, onder het bestuur van Mr Vanderlinden. 1. Marche Russe, avec trompettes Thé- baines Ganne 2. Rip-Rip, fantaisie Vander Linden. 3. La belle Villageoise, valse Kessels. 4. Fantaisie sur des motifs d'opéras de Wagner, Tannhaüser, Wal- kyrie, Lohengrin et Rienzi Vander Linden. Zondag 20 Juli, om 2 ljt uren namiddag, Groote Beslissing: naar den eersten prijs, tusschen de kam pioenen Hofstade met Balon tegen Bas- silly. Koninklijk Conservatorium van Gent. De heer Renaat Lenssens onzer stad, repetitor aan onze Stedelijke Mu ziekschool, komt den 2de prijs te behalen in de klas van viool hoogste afdeeling. Proficiat Als waard heeft de dood in de kroeg zich ge- En Satan drjjft klanten er henen, [eteld Achvaders verdrinken daar lachend hnn En thnis zitten moeders te weenen. [geld, De giftbeker werkt er met vroolijke kracht, De haat en de moordlnst ontbranden, En Satan en dood honden grynzend de wacht Misschien valt er één in hun banden 1 B. van Miuu. Liberale Werkmanskring. Maan dag lest werd onze stad bezocht door eene groote werklieden-societeit. De leden 's voormiddags met specialen trein aange komen waren ten getalle van omtrent de duizend. Dat de eene of andere groote sociëteit een aangenaam plezierreisje naar ons strand kome doen zeer wel, niemand ver liest er bij. Maar wat wij zoo kleingeestig als be lachelijk houden, 't is dat onze Blanken- bergsche sectarische radicalen er eene soort van anti-clericale betooging hebben willen van maken. En inderdaad, de blauwe cocarde was verplichtend en bevel was aan de Aalste- naars gegeven van alleen hunne centen te verteeren in de aangewezene lokalen of herbergen. De overgroote meerderheid der leden van de colonie van vreemdelingen zal zekerlijk met ons 't akkoord zijn om te zeggen dat Blankenberghe, gedurende het badseizoen, de plaats niet is om anti- clericale politiek te maken, en dit vooral met 't geld der lastenbetalers Het schijnt dat het comiteit der feesten hen eene toelage van 600 franks heeft ver leend ten nadeele van de kas der feesten die reeds niet te schitterend is. (La liste des Etrangers, Blan kenberghe, i3 Juli 1902.) De gevolgen der werkstakingen. In het laatste nummer van het Arbeids- blad vinden wij nog een der droevige gevolgen der werkstakingen vermeld. In de mijnstreek van Bergen heeft de Asso ciation charbonniêre du Couchant de Mons een afslag van 1 fr. per ton moeten verleenen op bijna al de soorten van nijverheidskolen. Die afslag, zegt het Arbeidsblad, is een gevolg der laatste werkstaking in de koolmijnen, die onze nijverheidsmarkt verzwakt heeft, en die vooral aan de vreemde concurrentie toegelaten heeft zich in ons land uit te breiden. De Duit sche koien komen thans regelmatig toe te Boom. te Temsche, enz., en voor de mijnbesturen van Borinage is het bijna onmogelijk aan de nijveraars dier streken kolen te leveren, zoo zeer zijn de ver zendingen der Duitsche en Engrische koolmijnen verzekerd. Van hunnen kant doen de Franschen ons eene hardnekkige concurrentie aan in het Noorden en in de Vlaanders. Ten gevolge van den afslag dei kolen, zijn de dagloonen in bijna al de kool mijnen verminderd geweest, eenige pro- testaties en kleine werkstakingen zijn ontstaan, doch, zoo zegt het Arbeidsblad nog, de tegenstand is maar van zeer kor ten duur geweest. De afslag van loon treft vooral de mijnwerkers, in de putten gebezigd de loonen zijn gemiddeld met 8 10 t. h. vermindeid. Dat is een dier droevige gevolgen, waaraan de werklieden niet denken, wan neer zij, aan de ophitsingen der socialis tische kopstukken gehoor gevend, onbe zonnen den arbeid laten staan. De werk staking belet de bazen de concurrentie tegen den vreemde vol te houden, en de afslag van piijs, doorde vreemde concur rentie verwekt, evenals de vermindering der bestellingen hebben weldra een afslag van het werkloon voor gevolg. En zoo gebeurt het bijna eiken keer dat de arbeiders zelve de slachtoffers der werkstakingen worden. J samenwonen om te bidden, zieken te verzorgen en arme kin deren te onderwijzen, worden, op bevel van het Fransch ministerie, door gen darmen uit het huis gesleurd, dat zij ge huurd hadden voor haar liefdewerk, en als schurftig vee verjaagd. Zieken worden zonder verpleging, kin deren zonder voedsel en zonder onder wijs op straat geworpen. De Flandre Libérale jammert en scheldt, omdat die maatregels ten voor- deele der vrijheid, namens de verdraag zaamheid en voor het verplichtend onder wijs,niet ook in België genomen worden. Zoo wij dat geluk niet beleven, zegt de Flandre,is 't te wijten aan de Vlaamsche boeren, die met vork en riek zijn opge staan tegen de Fransche omwenteling die hen kwam bevrijden. Daaraan zien we welke bevrijding ons te wachten staat, indien de papenvreters ooit terug meester werden in ons land. Maar er zijn, goddank, ook htden nog boeren die nu t vork en riek kunnen om gaan en niet willen bevrijd worden van... degenen die hun goed doen. Vergeet het niet, Flandre liberticide Baden en zwemmen. Nauwelijks hebben wij eenige zomerdagen en reeds zijn een aantal personen bij het zwemmen of baden verdronken. Die ongelukken zijn bijna altijd te wijten aan de onvoorzichtigheid der slachtoffers. Immers het gebeurt heel dikwijls dat men in het water gaat dadelijk nadat men eene maaltijd heeft gedaan. Vooral op den buiten bestaat de ge woonte dadelijk na het middagmaal in den noenstond te gaan zwemmen. Het is bijna altijd dan dat er ongeluk ken gebeuren. Kort na de maaltijden is de maag in volle werking als men dan in het water gaat, houdt do spijsveitering plotseling op. ten gevolge der koude en dat kan altijd doodelijk zijn. Zelfs al kan men het slachtoffer dade lijk uit het water halen, toch is het niet zeker dat hij daarom gered zal zijn. Men zal zeggen dat zulks niet altijd gebeurt dat is waar, gelukkiglijk,anders zou het getal slachtoffers veel grooter zijn, maar het kan toch altijd gebeuren. Algemeen wordt aangeraden, geene baden te nemen, al is het maar enkel een voetbad, tenzij drie uren na eenen maaltijd. - Elkeen kent ook het gevaar in het water te gaan als men bezweet is, en nochtans hoevelen zijn er niet, die in der haast naar eene rivier loopen en dadelijk in het water springen. Ook dat heeft vele doodelijke gevolgen. Iets voor <le liet hebbers lolograten. Een nieuw tijdschrift voor fotografie en aanverwante vakken heeft in Antwerpen het licht gezien. Het draagt den titel Licht en is goed geschre ven, sierlijk uitgevoerd en rijk geïllu streerd. Het verschijnt alle veertien dagen en is ten bureele van Den Denderbode te verkrijgen tegen den prijs van 5 franken per jaar vooruit betaalbaar. Wij hopen dat hieruit een degelijk Vlaamsch tijd schrift voor fotografische wetenschappen zal groeien. Het tweede nummer is verschenen. Gezien zijnen inhoud, welke wij hier laten volgen, is het zeer belangrijk In Brazilië bij Santvliet. Het zoutpapier. Scheikunde Over chemi sche producten. Allerlei Het blauw ijzerpapier. Hectografie. Zuurfixeeibad. We tenschappelijke berichten. De adrena line. Vloeibare lucht. Proefnummer gratis. Kolen in Limburg. Wij lezen in De Eendracht, van Mechelen a/M. De boringen naar steenkolen worden dag en nacht voortgezet onder de ge meente Mechelen a/M. Een tweede boor toren, die van M. Dumont, waarmeê men te Eysden over eenige dagen een aanvang had genomen, is afgebroken en op de Mechelsche grens opgericht. Een derde boortoren zal ten zuiden van Mechelen a/M. (Opgrimbyer grens), aanvang ne men. Eene vierde maatschappij doet op zoekingen tusschen Maas- en Kanaal, om in verbinding te komen met den grooten kolenschat van Kraewinkel, die door de ingenieurs Blankevoort en C° der mijnen van Heerlen, de rijkste ontdekking tot heden in kolenwereld gekend mag ge noemd worden. Ovér die laatste ontdekking schrijft men uit Kraewinkel-Gleen Verleden Maandag heeft de maat schappij Limburg Toekomst,die te Krae winkel boort, op eene diepte van 400 me ters eene koler.laag ontdekt van 5 meters dikte. Dit is de rijkste laag die ooit op dit gebied is gevonden. a De heeren deskundigen uitten tegen over dat resultaat de meening. dat de doorboorde laag uit twee lagen zou be staan, die maar samenioopen. Maar twee of één, de schat is even groot, is onovertroffen in de wereld. n De gevonden kool is puike vetkool. Deze maatschappij zal nu hare bo ringen gaan voortzetten in de omstreken van Mechelen a/M. (Maaskant.) I11 't programniii der groene volksfopperij, komt onder anderen voor. Afschaffing van alle belasting op volkseetwaren. (Werkman 18 Juli 1902). Maar isjed Daens moet zich met dat programma zoo zeer bekommeren als met 't jaar 40. Immers op 25 Juli i8g5 stemde rajed voor inkomende rechten te htflen op margarine, cacao, ingelegde groenten, kaas en melk. Op 16 Juni i8g5 stemde hij tf.gen de belasting op de sterke dranken die moest dienen om de accijnsrechten op 't bier, de inkomrechten op den koffie, op den sui ker en in 't algemeen op alle eetwaren te verminderen of af te schaffen. Verdienen die groene helden dan den naam niet van volksfoppers De Franschmans. Mgr de Bis schop van Brugge heeft een priester aan geduid, die in Frankrijk de dorpen zal bezoeken, waar 40,000 Vlaamsche werk lieden aan den oogst gaan arbeiden. Een comiteit is ook gevormd om de Franschmans n zooals men ze heet, in moeilijke omstandigheden bij te staan. Een weekblad De Franschman gehee- ten, zal hun kosteloos worden toege zonden. De Peuple stuurt het volgende minnc- briefken aan de Etoile Te beginnen met de ruitenbrekers van 1857 tol de oproermakers van 1899, zon der de stokslagers van 7 september 1884 te vergeten, hebben de jonge liberalen hunne proeven gedaan. En de Etoile belge juichte hunne heldendaden toe. Want, volgens hare lee ring is het volkomen toegelaten, dat men met den revolver mag spelen, ruiten bre ken en zijne tegenstrevers afrossen, op voorwaarde dat men geen ander doel hebbe dan de pastoors te plagen of te vol doen aan de vraatzucht der haaien van de doctrinaire politiek. Goed getroffen De socialisten, die vroeger in het libe rale leger onder opzicht van oproer en ruitenbrekerij hunne eerste opleiding ont vangen oordcelen er best over. De prijs-Bastin te Brussel. Don derdag voormiddag heeft te Brussel, ten stadhuize in tegenwoordigheid van prins en prinses Albert, de overhandiging plaats gehad van den prijs van 5oo fr. ingesteld door een menschenvriend, M. Bastin, om het meisje te beloonen, dat zich in den loop van het jaar het meest door braafheid en toewijding aan hare ouders heeft on derscheiden. De bekroonde is mej. De Busschere, 20 jaar oud, wonende Baardsteeg, die met haar loon van 24 fr. hare oudc-rs en een talrijk gezin recht houdt. Er waren u meedingsters, dank aan naamlooze giften, heeft men donderdag aan elk der 10 andere eene gift van 200 fr. kunnen bezorgen. Het was eene zeer hartroerende plech tigheid, die aan prinses gelegenheid ge geven heeft, door haren omgang met de jonge volksmeisjes en hare ouders, nieuwe populariteit te winnen. 't Is de prinses die aan de jonge meisjes het door braafheid gewonnen spaarboekje overhandigde. Middel tegen dysenterie. Vier Engelsche onsen van den wortel van de geranium (pelargonium) 20 minuten koken in een pint melk. Hiervan 1 tot 2 eetlepels vol om de 2 uren, tot de verschijnsels op houden. Leopold de Bouwer. De koning schijnt dien titel hoe langer hoe meer te willen verdienen. Donderdag zag men hem te midden der werklieden, aan de galerijen, die hij naast zijn chalet van Oostende bouwt, met witte broek en grijze vest, uitleggingen vragend, de stellingen beklimmend en hij kwam niet beneden, voor zijn costuum vol kalk en verfplakken was. Menige vreemdeling zal hem voor eenen ploegbaas gehouden hebben. uit. Home. Men heeft nieuws van eenige duiven, maar er zijn geene nieuwe ingebracht. De duif van M. Jozef Frankrijk, van Mont-Sainte- Aldegonde is door een roofvogel verslon den. Een harer vleugels is gevonden te Poggioruesio-Montovo, in Noord Italië, op 12 Juli, door M. L. Aguiassoni. N° i3i7. Gevangen te Augsburg in Beieren, op 17 dezer. Augsburg is om trent 900 kilometers Zuid-Oost van Gent. N° 1681. A. Gevangen te Locarno Arona) Zwilsersch-Italiaansche grens), op 14 Juli. N° 606. Gevangen te Villaminozza, provincie Reggio Emilio, bij Messina, in Sicilië, op 12 Juli. Deze is dus het Zuiden ingevlogen in plaats van naar het Noor den te komen. N° 1955. Verslonden door eenen roofvogel, pluimen gevonden te Pisa, op 14 Juli.'Pisa ligt in Noord-Italië. N° 1891 A. Gevangen te Conia Villa Cornaggia (Zwitsersch-ltaliaansche grens) op i5 Juli. N° 2810. Gevangen te Castelvechio di Berga in Italia, op 14 Juli, ten 7 uren 's morgends. De duif is losgelaten en is het Noord-Oosten ingevlogen. Verder nieuws heeft men er niet van. De eerste duif is aangekomen te Seraing Luik), zondag namiddag om 4 u. 9 m. Zij behoort aan M. Jules De France. De tweede duif is aangekomen te Bosch voorde, maandag om 8 u. 55 m., zij be hoort aan M. Rowies De derde duif die aangegeven werd, is te Etterbeek aangekomen op 17 Juli. Op 18 Juli zijn aangekomen Vierde duif, te Bouffioulx. Vijfde duif, M. De Herdt, te Berchem. Zesde duif, te Evergem. Doodsbedreigingen. Theodoor Beyls, van Gavere, die in dronken toe stand tweemaal doodsbedreigingen had uitsproken tegen zijné vrouw, is hiervoor tot twee maanden gevangenis veroordeeld. Priesterlijke benoeming. Z. H. de Bisschop heeft coadjutor be noemd te Rooborst, den E. H. Van den Berghe, onderpastoor teGeeraardsbergen. CATHOLIFK VERBOKD 45, Noordlaan, 45, Brussel. Bedevaart nam- en naar het Heilig-Hart van Montmartre, te Parijs ingericht door M. Francois, Bestuurder van het Catholiek Verbond van den 23®" tot den 3iCn Augustus 1902 onder de geestelijke leiding der Z. E. HH. Minderbroeders Kapucienen. Heen. Den 23en Augustus Vertrek uit Bergen en Charleroi namiddag. Den 25®° AugustusAankomst te Lour- des rond 6 ure s avonds. Terugkomst. Den 3oen Augustus Vertrek uit Lourdes 's morgens. Den 3ien Augustus: Terugkomst in België rond middag. Prijzen der Reiskaarten Van Brussel Eerste klas Tweede klas Derde klas fr. i5o.oo. fr. 98.00. fr. 65.oo. Van Gent fr. i52.oo, fr. 101.00. fr. 67.00. De lijsten zullen bepaald den ioen Au gustus gesloten worden. De trein zal samengesteld zijn uit rijtui gen met doorgang, voorzien van W.-C. liet betaalrecht voor dit buitengewoon gestri en de stilstand te Parijs verplichten dien opslag der prijzen. Prijzen der Verblijfkosten In eerste klas, 100 fr. In tweede klas, j5 fr. In derde klas, 60 fr. De personen die in tweede klas reizen mogen hunne reiskosten nemen als eerste klas en de personen die in derde klas rei zen mogen hunne reiskosten in tweede of in eerste klas nemen. In geval van belet zullen de stortingen terugbetaald worden tot den dag voor het vertrek. Een geneesheer vergezelt de bedevaart. De ziekelijke personen zijn verzocht een ziekenbewijsschrift aan het Bestuur te doen geworden. De sermonen zullen in het. Fransch en in het Vlaamsch geschieden. Voor nadere inlichtingen, wende men zich aan M. Alfred Francois, Bestuur der van de Alliance cathohque 45, Noordlaan, te Brussel, of ten Bureele van Den Denderbode, Korte Zoutstraat, 3i, te Aalst. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, op Zondag 20 Juli 1902, M. Meirsschaut. Korte Zoutstr. Creemboter. Markt van Zaterdag 19 Juli 1902. 200 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,60 tot 0,00 per kil Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 408 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 3260 kilos. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. TE DEUM. Maandag aanst. 21 Juli, zal er te gelegenheid der verjaring van de inhuldiging van den doorluchtigen stichter van ons Koninklijk Stamhuis, ter parochiale kerk van Sl Martinus, om 11 '/a uren 's voormiddags, een plechtig Te Deum gezongen worden. Nieuwerkerken. De toestand van Maria Coppens, 't slachtoffer der moordpo ging, blijft naar men ons meldt, zorgwek-* kend. Zij bekwam niet min dan 21 mes steken. Naar men denkt, zal een harer oogen verloren zijn. Denderhautem. Bij het opruimen der puinen van eenen blok huizen te Den derhautem, die over een paar weken afbrandden, vond men eenige centimeters diep onder den keldervloer een geraamte, dat daar niet zeer lang moet gelegen heb ben. Het parket doet een onderzoek, ft' Anlelinckx. Nadere bijzon derheden. Vierdubbele moordpo ging. Vrijdag avond keerden de ech telingen Alfons Van Steenberge en Victo- rine De Vos, te Aspelaere van hunne huwelijksreis terug. Hunne woning is gelegen op korten afstand der kerk van S' Antelinckx. Des nachts ontstondt er twist tusschen die geburen en personen van Steenhuyse welke waren komen meêfeesten de brui degom was immers van hunne gemeente. 's Morgens werden de Steenhuyzenaren achtervolgd door twee mannen van S' An telinckx, de genaamden Jan De Vos en Jozef Schamelhout. Een der Steenhuyse- naren was blijven hangen in eene herberg terwijl zijn gezellen hunnen weg hadden vervorderd. Nu deze laatsten werden door iemand verwittigd dat hun kameraad in gevaar verkeerde en dat hij hunne hulp noodig had. Zij sneld< n hunnen kameraad ter hulp en een verwoed gevecht ontstond in 't welk Jules Van Causenbroek een een vreeselijken messteek in den buik be kwam dat de darmen er uit kwamen zijn broér Denis Van Causenbroek kreeg een steek in het hoofd, Jules Van Steenberghe, broér van den gehuwden een steek in den arm, Achilles De Boe verschillige steken in't hoofd. De toestand van Jules Van Causenbroek blijft zorgwekkend.. Schamelhout werd door de Gendarme rie van Herzele aangehouden, doch, na ondeizoek van 't Parket, in vrijheid ge steld daar zijne onplicht is bewezen. Jan De Vos heeft zich als plichtige 's nachts ter Gendarmerie van Steenhuyse gevangen gegeven en werd dadelijk naar Audenaarde gevoerd. Zele. Kind levend verbrand. Dinsdag namiddag was de vuurwerk maker Boon bezig met het maken van zoogezegde romeinsche kaarsen, toen plot seling, men denkt door de warmte, een dezer voorwerpen ontplofte en ook het vuur aan andere meedeelde. Het poeier verbrandde Boon aan de handen, de armen, het aangezicht en de borst. Men denkt ook dat poeier in zijn lichaam gedrongen is, en hij dus inwendig verbrand zal zijn. Zijn tweejarig zoontje Achiel, dat op het oogenblik van 't ongeluk binnenkwam, werd ook zeer verbrand, dat het reeds drie uren nadien den geest gaf. Het parket van Dendermonde doet een onderzoek. Wetteren. Een genaamde X., van Wetteren, trouwde over eenigen tijd met eene vrouw, die reeds vóór haar huwelijk een 7-jarig kind had.' De man vatte, na het huwelijk een hevigen haat op tegen het kind en meer dan eens zagen de geburen dat hij het mishandelde. Toen men het kind nu sedert eenige dagen niet meer gezien had, verwittigde men ds politie, en toen kwam de burge meester met zijne agenten een onderzoek doen. Zij vonden het kind met eene ket ting aan den muur van eenen stal vast gemaakt, en stinkend van de vuilnis. Er werden geene sporen van geweld ont dekt. (Réforme). Prins Albert in de boet. Prins Albert van België moet, op zijnen tocht door Zeeuwsch-Vlaanderen, te Zuidzande door den gemeente-veld wachter in de boet zijn geslagen wegens het ontbreken van eenig zichtbaar nummer op zijn automobiel, zooals dit is voorgeschreven. (M. C.) De policie van Brussel had twee jongelingen aangehouden, die portefeuil les van 3o tot 5ofr. waarde te koop boden. De kerels werden betast en men vond op hen dolken en een 4otal portefeuilles, van diefstal voortkomend. In het commissariaat gaven de kwaad doeners valsche namen op, doch dank aan eenen kiesbrief in de voedering der kleeren van een hunner gevonden en van een uittreksel eener geboorteakte, ontdekt in den hoed van den andere, stelde M. Duchateau, policie-officier, hunne inden- titeit vast. Het zijn twee Parijzenaars, die zich slechts sedert 4 dagen te Brussel bevonden en druk de magazijnen bezochten en er plunderden. Vrijdag morgend werd hun reisgoed in beslag genomen. In plaats van kleeren en linnen, bevatten hunne koffers steenen. De twee kwaaddoeners legden volle dige bekentenissen af en werden in de gevangenis van St-Gilles opgesloten ter beschikking van den bestuurder der open bare veiligheid. MELASSE-TURF, voedsel van i' orde voor paarden en vee. Beaudoin en Bolly, Borgworm. Schei kundige meststoffen, Veevoeder, Stalturf. Over ongeveer zes weken kwam een igjarig meisje, Anna- V., na bij hare grootmoeder, in Holland, grootgebracht te zijn, bij hare ouders wonen, in de Van den Eyndepoort, Jourdanplaats te Etter beek. Zekere August W., 20 jaar oud, schil der, wonende op gemelde plaats, zocht met het meisje te verkeeren, doch zij ver stiet zijne vraag, daar zij reeds met een landgenoot verloofd was. Zondag avond vroeg August W., die de echtgenooten V. en hunne dochter zag uitgaan, of hij met hen wandelen mocht dit voorstel werd aangenomen. Rond middernacht keerden de familie en W. terug op de Jourdanplaats. De echtgenooten V. bewonen het ge lijkvloers, en de slaapkamer van de dochter is op het tweede verdiep gelegen het eerste verdiep is verhuurd W. gelukte erin, ongezien boven te sluipen en naar de slaapkamer van het meisje te klimmen. Toen deze laatste boven kwam, werd zij door den schurk aangerand daar zij zich verweerde, wilde hij haar door 't venster werpen, na eerst gepoogd te hebben haar te verwurgen. Op het geschreeuw van 't slachtoffer kwam de vader toegeloopen doch de deur was langs binnen gesloten. Middelerwijl had de ellendeling het meisje bij het haar gegrepen, was op de vensterzuil geklommen, had zich laten zakken en poogde het meisje mee naar beneden te sleuren. Op dit oogenblik kon de vader de deur openbeuken. August W... liet het haar van zijn slachtoffer los en viel op de straatsteenen. Het meisje verloor het bewustzijn het haar is schier geheel uit gerukt en haar lichaam is vol kneuzingen, aan de keel heeft zij erge verwondingen bekomen. August W...werd met gebroken beenen c n eene diepe hoofdwonde opgenomen. Zijn toestand, evenals die van het slacht offer, is uiterst erg. VRAAGT bij uwen apotheker de Sedatine zij geneest zonder aan de maag te schaden schedelhoofdpijn, zenuwpijnen, kopzeer. Algemeen dé- pót: A Defgnee, 3, Square Marguerite, Brussel. Te St-Gilles, bij Brussel, is Woens dag avond een geweldigen brand uitge- bersten, in het huis,.in gebruik door het laboratorium van M. Solvay, Neufchatel- straat. Daarenboven was in dit huis ook nog eene meubelmakerij en een magazijn van benoodigheden. De huisbewaarder werd rond 11 uren gewekt door het geknetter der vlammen en het springen van ruiten. De meubel makerij stond in brand. Hij verwittigde de politie en eenige minuten later waren reeds de agenten pompiers met hun materieel ter plaatse. Ten half 12 waren reeds al de maat regelen genomen, die er te nemen waren. Eene hooge ladder waarop de inspecteur Hricoult en eenige manschappen stonden, brak en drie personen werden zwaar ge kwetst. Ten 12 uren vroeg de burgemeester hulp aan de pompiers van Brussel. Er kwam eene spuit met 12 man schappen. Vervolgens snelde ook nog eene afdeeling grenadiers ter hulp. Ten half 1 stortten de daken in en de opstijgende vonken en uitslaande vlam men staken nu het magazijn van benoo digheden aan. Ten half 2 kon men het vuur als over meesterd beschouwen en ten 2 uren keer den de pompiers van Brussel en de gre nadiers naar hunne kazernen terug. De schade moet meer dan 3oo,ooo fr. beloopen. Dat liberalen nog al gemakkelijk elkaar plezier doen, weet men. Maar zoo gelijk de liberalen uit den Brusselschen gemeenteraad elkaar verstaan, zal men weinig voorbeelden vinden. M. Bosquet, die deel maakt van het comiteit der foor weet dat zijn collega Lemonniereen hekel heeft aan al dat kermisgewoel. En daar de laatste den boulevard bewoont, waar de foor werd opgericht heeft de eerste vlak voor zijne woning een wildebeestenspel geplaatst... om hem plezier te doen, zoo liet hij hem weten. Maar M. Lemonnier, vindend dat het eene plezier het andere

De Denderbode | 1902 | | pagina 2