EEN EN ANDER. Rechterlijke kronijk W Komt te verschijnen Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. H. Sacramentscongres van Namen. Ziehier de dagorde van 't Congres Donderdag 4 September. Eerste alge- meene vergadering 9 uren 's morgends. Adres aan den H. Vader. Toespraak van den Cardinaal-legaat, Mgr Goossens.Toe- spraken van Mgr Heylen, Bisschop van Namen, voorzitter van het Congres, van M. Melot, Burgemeester en van Mgr Gra- nito di Belmonte, Nuntius. Tweede algemeene vergadering, 5 uren 's avonds. Verslag over de afdeelings- werkzaamhedenredevoeringen van MM. Woeste, staatsminister Mgr Rutten, Bis schop van Luik de Montpellier, Gou verneur dom Laurent Janssens, Rector van het S' Anselmuscollegie te Rome. Derde algemeene vergadering, Vrijdag 5 September. Verslagen van Mgr T'Ser- claes, Voorzitter van het Belgisch College te Rome en van P. Coubé, te Parijs re devoeringen van professor Kurth, van baron de Brocqueville, Lid der Kamer, en van een der Belgische Bisschoppen. Vierde algemeene vergadering, Zater dag 6 September. Verslag over de werk zaamheden in de afdeelingen redevoe ringen van MM. baron Dard, Lid der Fransche Kamer Ed. Gérard, Voorzit ter der Générale, te Leuven Carton de Wiart, Lid der Belgische Kamer Mgr Cartuyvels en slotrede Mgr Heylen. In 't Paleis der Natie werden be langrijke herstellingswerken uitgevoerd. Daar de Senaatszaal vooral groote her stellingen en verfraaiingen behoeft, zullen de Senateurs dit jaar hunne zittingen houden in de zaal der volksvertegenwoor digers. Ook in de Kamer worden veranderin gen gebracht. Het getal zetels in het half rond vergroot, de plaatsen der snelschrij vers alsook de spreektribuun verlaagd en ook worden nieuwe cabinetten gemaakt voor den voorzitter en den bevelhebber der militaire wacht. Daarenboven zijn er maatregelen geno men om, tot voorkoming van wanorders, de bewaking te vergemakkelijken. Sanatorium in het kamp van Beverloo. Aan het soldatengasthuis van het kamp van Beverloo zal een sana torium toegevoegd worden voor tering- lijdende soldaten. Eene bijzondere com missie is gelast met het bestudeeren der gunstigste schikkingen voor deze nieuwe inrichting. Brevetten. De Moniteur kondigt eene lijst af van uitvindingsbrevetten welke vernietigd zijn uit hoofde van niet betaling der jaarlijksche taks en welke, bijgevolg, in het openbaar domein zijn gevallen. Deze lijst, welke de i33e is, beslaat niet minder dan 41 bladzijden van het Staatsblad. 't Is zonde van 't papier, want de meeste uitvindingen erin vermeld zijn mij de uit- vindingskens Als ge peist dat onder de vernietigde brevetten, er een voorkomt, genomen voor een stelsel om goud geen zout, zulle, maar goud te maken uit zeewater 't Is een Engelschman die dat uitgevonden heeft. Ware de man er wezenlijk in gelukt goud te maken uit zeewater, dan zou de oorlog tegen de Boeren, voor het bezit der Zuid-Afrikaanschegoudmijnen, geene plaats gehad hebben. Onbrandbare kleeren. Naar aan leiding van het ongeluk in den lichtstoet geeft de Bien Public een middel op, om kleeren ontbrandbaar te maken zoo een voudig dat het wonder is, dit middel niet algemeen toegepast te zien. Men behoeft enkel de stof te doopen in een bad, houdende 7 tot 10 ten honderd ammoniakfosfaat, en het dan in de open lucht te laten drogen. Niet alleen voor lichtstoeten was die voorzorg aan te bevelen, maar ook voor kleeren van keukenmeiden, bedgordijnen, baltoiletten, tooneelcostumen en al derge lijke te dragen bij gevallen, in welke brandgevaar bestaat. Een dercte boortoren zal deze week ge plaatst worden op de Opgrymbyer hoeve- De drie torens, die dag en nacht onver poosd voortwerken, staan dus rond Me- chelen a/M op een afstand van drie kwart uurs. Verheugende cijfers. Uit het ver slag der Algemeene Spaar- en Lijfrent- kas nemen wij de volgende cijfers over Op 3i December 1891, bestonden er 800,074 spaarboekjes. Op 3i December 1901 beloopt het ge tal 1,862,829. Op 3i December 1891 bedroegen deze spaarboekjes een gezamentlijk kapitaal van 333 millioen. Op 3i December 1901, is het gezamen lijk bedrag dezer tot 735 millioen geste gen. Op 3i December 1901, waren er slechts 13,ooo aangeslotenen aan de Lijfrentkas van den Staat. Op 3i December 1901 tellen wij er 433,000 aangeslotenen. De rente door deze verworven beloopt 39 millioen. De prijsvlucht van Rome. Deze prijsvlucht, ingericht door eene duiven melkersmaatschappij van Gent, is geëin digd. Op 2,335 duiven te Rome opgela ten zijn cr tot hiertoe maar 25o naar hunne kijkers terug gekomen. Gevaarlijke gesichten. Daar er in sqmmige nijveneidsgestichten onge vallen waren voorevallen, eer eene be slissing der bestenóge deputatie de op richting er van h.d belet, heeft de be voegde overheid eraan herinnerd, dat de bewaking dier gesfchten op de gemeen tebesturen berust ei deze moeten verant woordelijk blijven.voor het openen van zulk werkhuis of fabriek, eer er eene regelmatige toelatiig zij. Eene kostbare lijst. In de cathe- draal van Milaan is eene Heilige Maagd met het kind in de kostbaarste lijst, die misschien ooit gemaakt is. Zij bestaat uit geslagen goud met ciseleeringen van lazuursteen. In de hoeken van die prach tige lijst zijn afbeeldingen van harten, die van groote paarlen en edelgesteenten ver vaardigd zijn. Dc waarde van die lijst wordt op een half millioen geschat. Te Rome, in het Vatikaan, is ook eene schilderij te zien, waarvan de lijst met juweelen is ingelegd en die in kostbaar heid de waarde van deze schilderij nabij komt. Kolen in Limburg. De ontdek kingen overtreffen alle verwachtingen in 't Maasdal, ook in Hollandschen grond. Te Elsloo (Holland) wordt materieel aangebracht. Te Vucht (Tongeren) is eene tweede laag gevonden op 45o meters en die in rijkdom de 5 meters dikke laag te Lutte- rade overtreft. Daar was verleden week het werkpersoneel in feest, bij het vinden van eene derde laag. Het is eene Fransche maatschappij, die daar werkzaam is. Er is ook spraak van nieuwe boringen te Dielsen en Rothem, waar door eene Luiksche maatschappij concessie is aan gevraagd. De ligging dezer mijnen is allervoor- deeligst door de nabijheid der Kempische vaart (Luik-Antwerpen) en den vertak kingsspoorweg Hasselt Maeseyk. Vijandschap onder bloemen. Twee der lieflijkste bloemen, onzer bloem hoven. het meiklokje en de narcis, kunnen elkaar zoo heeft men ontdekt niet uitstaan. Wanneer men de beide bloemen in eene vaas of glas vereenigt, verliest de frissche narcis al spoedig hare bekoorlijk heid en gaat zij er bleek en waterig uit zien, het is alsof zij vergiftigd is en dat heeft het geurige meiklokje gedaan. De reseda heeft de eigenschap, dat zij, in een glas met andere bloemen samen gebracht, deze allen bederft. Ook de chrysanteem is zoo onverdraag zaam doch daar deze in eene tijd bloeit waarin er maar weinig andere bloemen zijn hebben de kinderen van Flora daar weinig last van. De spoorweggids zal voortaan met ijzerdraad genaaid worden in plaats van met kempgaren. Dit zal, zegt het Jour nal de Bruxelles aanleiding geven tot veel moeilijkheden, onder welke reeds deze, dat men het boek niet meer zoo gemakkelijk zal openen, dat het neven den naad zal scheuren, dat de punten van den ijzerdraad in de zakken der reizigers zullen blijven hangen, enz. enz. Waarom doet men dan die verande ring vraagt het blad. Om spoediger gereed te zijn. Maar als men dan met haastig werk slecht werk maakt, is het beter in 't oude stelsel te blijven. Men kan immers, met wat vroeger te beginnen, even goed op tijd gereed zijn. Vlaamsche duivensport in Ame rika. Dat onze landgenoten hunne geliefkoosde vermaken aan de overzijde van den Oceaan zelfs niet in den steek laten, blijkt uit een verslag, dat wij in een Amerikaansch Vlaamsch blad. Onze Standard, te lezen krijgen Uitslag van onzen prijskamp uit Mem phis, Tenn Duiven losgelaten op Zaterdag, 26 Juli om 4 u. 38 m. 's morgens, met Zuid Westen wind en klaar weer, door Jerome E. Richard, hoofdagent van politie te Memphis. Afstand 600 mijlen, rechtelijn van Grand Rapids, Mich. Aankomst der duiven Zondag, met regen en wind west. i8duif, 1 uur 5o min. 2e duif, 1 uur 5o min. 3®duif, 3 uren 26 min.; 4®duif, 4 uren 12 m. Deze vier eerste prijzen werden gewonnen door De Zutter en Van Puymbroeck. De grenstabak. De Fransche regee ring, niet meer wetende van wat hout pijlen te maken om de staatskas te vullen, heeft besloten den verkoop van den zoo gezegden groven grenstabak af te schaf fen. Die tabak werd aan de Fransche noordergrens verkocht aan i5 tot 80 cen tiemen de 100 grammen, ten einde het binnensmokkelen van Belgischen tabak te voorkomen. Voortaan zullen de Fransche grensbewoners hunnen tabak aan ten minste 1 fr. 25 de 100 grammen moeten betalen. Een huwelijk per agentschap. De rechtbank vai Bergen had zich met eene zonderlinge correctionneele zaak bezig te houden. De gedaagden varen Moreau, kleer maker te Onaing (Irankiijk) en Bleunet, koorzanger in het^pera te Parijs. Ziehier de zaak Over eenige maaiden trouwde een in woner van Bergm, M. G. met eene Parisienne, met vien hij door de tus- schenkomst van eei huwelijksagentschap kennis had gemaact. Eenige dagen vior zijn huwelijk had G., onder bedreigng, beweert hij, ten voordeele van dit sgentschap vier wissels geteekend, elk vai 25oo fr., maar eens getrouwd zijnde, held G. daar geen reke ning meer van en letaalde niet. Hij werd vervoljd en de handelsrecht bank van Parijs veroordeelde hem óm de 10,000 fr. te betalen. Daarop diende G. eene klacht in voor afpersing van haidteeken. Deze zaak moest ook te Parijs behandeld worden Nu eene maand geleden kwamen Mo reau en Bleunet G ten zijnent opzoeken en de eerste zegde Ik kan in uw voordeel getuigen en u uw proces doen vinnen. Ik weet dat gij het slachtoffer eeier aftruggelarij zijt maar zoo gij wilt winnen moet gij mij 2000 fr. geven. G. vroeg tijd tot nadenken en deed de twee mannen terugkomen, maar hij zorg de dat er, tegen de tweede bijeenkomst een paar politieagenten aanwezig waren, die ongezien het gesprek konden afluiste ren. Zoo werden zij aangehouden en ver volgd. De rechtbank van Bergen heeft nu Moreau tot 2 en Bleunet tot 1 jaar gevan genis veroordeeld. en te verkrijgen ten bureele van De Den- derbode r BENEDICTTJS' KALANDER Almanak van O. L. Vrouw van Affligem voor 't jaar O. H. igo3 144 bladz. Verscbillige platen, boeiende verhalen, anecdoten, zedeschetsen en raadgevingen, enz. Prijs 30 centiemen. STERFGEVAL. Een historisch sterfgeval. Mevr. de douairière Borluut is maandag mor- gend op haar kasteel te Lovendegem ten gevolge eener hartkwaal overleden. Mevr. Borluut was weduwe van M. D. Borluut, laatste afstammeling van den roemrijken Jan Borluut, die in i3o2 de Gentenaars aanvoerde bij den slag op het Groeningerveld. Zij sterft juist op het oogenblik dat er te Kortrijk feesten plaats hebben ter herin nering van den óoo"1 verjaardag van den Guldensporenslag, waarin een harer voor ouders zich zeer onderscheidde. De overledene woonde te Gent in de Veldstraat, in het historisch huis, waar Lodewijk XVIII zijnen intrek nam, na zijne vlucht uit Frankrijk, gedurende den teruggeer van Napoleon (de 100 dagen). Mevr. Borluut laat eene dochter na, getrouwd met graaf de Bousies. De eerste klas rijtuigen zijn op de internationale treinen heringericht. Iets voor de liefhebbers van fota- grafiên. Een nieuw tijdschrift voor fotografie en aanverwante vakken heeft in Antwerpen het licht gezien. Het draagt den titel Licht en is goed geschre ven, sierlijk uitgevoerd en rijk geïllu streerd. Het verschijnt alle veertien dagen en is ten bureele van Den Den derbode te verkrijgen tegen den prijs van 5 franken per jaar vooruit betaalbaar. Wij hopen dat hieruit een degelijk Vlaamsch tijd schrift voor fotografische wetenschappen zal groeien. Inhoud Naast den weg Bereiding van Kooldrukpapier Wanneer en hoe men platen moet verzwakken. Allerlei Gom voor photografie Inkt om op glas te schrijven Mastiek voor glas en porselein. Wetenschappelijke berichten De telefoon zonder draad Luchtschipvaart. Tijdschriften-overzicht Glycien- ontwikkelaar. Wordt gevraagd Een goede kuiper. Vragen werk i° Een handelsreiziger 2° Daglooners 3° Fabriekwerkers. Creemboter. Markt van Woensdag 27 Oogst 1902- xoo kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,60 tot 0,00 per kil Programma van 't Concert, welk zal gegeven worden op Donderdag 28 Augusti 1902, om 8 */t uren 's avonds, op het Kiosk ter Groote Merkt alhier, door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van Mr Leo Walpot. 1. Hohenzollern, marche Unrath. 2. Ballet de Sylvia, L. Delibes a. Préludes Chasseresses. b. Intermezzo. c. Pizzicalo, solo pr Haut- bois, soliste M. R. Lenssens. d.Cortègede Bacchus. 3. Sérénade pr Cor Flüte, solistes MM. Keppensen Breynaert. 4. Transcription de l'opéra Rigo- letto. Verdi. 5. Rondo pr Flüte, soliste M. Breynaert. Damabé. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. AALST. Vereering. De heer Eugeen Van Itterbeek, Bestierder der Zondagscholen van Sl Martinus, enz., komt door Z. H. Paus Leo XIII vereerd te worden met het eerekruis pro Eclesia et Pontipicb. Onze beste gelukwenschen. St-Lievenshautem. Moord. Sinds eenigen tijd bestond eene veete tusschen J. B. Van Waesenhove, jacht wachter en Serafien De Jaeger. Deze laatste was zondag morgend naar de vroegmis gegaan en daarna op zijn veld gaan werken om den oogst binnen te halen. Rond 11 ure kwam hij in ge zelschap zijner vrouw terug van het land. Langsheen de baan naar Borsbeke ont moette hij Van Wassenhove. Deze schou derde zijn geweer en loste een schot op De Jaegher. De ongelukkige werd in volle borst getroffen en viel dood neer naast zijne viouw. Een kogel had hem de borst doorboord. De moordenaar is in den loop van den namiddag door de gendar men van St-Lievenshautem aangehouden, Hij toont geen 't minste berouw over zijne daad en beweert dat De Jaegher hem be dreigd heeft.De moordenaar en hel slacht offer zijn beiden 40 jaar oud, gehuwd en vader van een talrijk kroost. Een luitenant van het i® gidsen regiment te Brussel, had, terwijl hij naar de kazerne was, de bewaking van zijne woning aan zijnen oppasser overgelaten Toen de officier tegen den avond thuis kwam, was de oppasser er in burgersklee- ren van door getrokken. Maar, alvorens te vertrekken, had hij eene kas openge broken en er eene som vah 6000 fr. en eenige juweelen uitgehaald. Men denkt dat de dief naar Duitschland is gevlucht, omdat zijne moeder daar woont. Te Sint-Gilles is een man aangehou den, een vader van 4 kinderen voor mis handelingen op zijn vierjarig dochterken. Hij werd door zijne vrouw op heeterdaad betrapt en onmiddellijk bij de policie aangeklaagd. Toen deze hem naar het policiebureel leidde, werd hij door meer dan vijf honderd personen uitgejouwd, zoodat de agenten hem met getrokken sabel moesten beschermen. De politie was te weten gekomen, dat eene dievenbende eene expeditie ont worpen had op de eerste verdieping van een huis te Laken. Een strik werd gepan- nen en de dieven, twee mannen en eene vrouw, liepen er in. Het zijn de echtge- nooten G., en een vriend, D. genaamd. De vrouw G. is huishoudster bij de ech telingen Th., welke zij wilde bestelen. Zij wist dat deze eene som van 12,000 fr. talrijke juweelen in huis hadden. Over omtrent eene maand werden door de Brusselsche politie drie inwoners van Cureghem aangehouden, zekere De Wannemaker en Bilande en dezes vrouw, allen voor het maken en uitgeven van val- sche munt, namelijk goudstukken van 10 en van 20 fr. Ofschoon men in hun bezit eene valies met gereedschap vond, bleven de aange houdenen beweeren dat zij heel onschul dig waren. Nu onlangs werd vernomen dat een zekere P., die dikwijls naar Frankrijk reisde, goed bevriend was met eene juffer uit de Koolstraat. Zijne reizen bleken geen ander doel te hebben dan het te Brussel verveerdigde geld, ginder te gaan uitgeven. Zoodra P. en zijne vriendin merkten dat de politie hen op het spoor was, poetsten zij de plaat. Het gerecht dat het huis onderzocht, deed ook den pompput ledigen en men vond op deszelfs bodem eene groote höe- veelheid valsche stukken met het beeld van koning Humbert van Italië. De signalementen der vluchtelingen zijn rondgezonden. Vergiftigingen te Waasmunster. Zaterdag zijn er nog twee meisjes be recht, die in eenen gevaarlijken toestand verkeeren. Het zijn Celine Van Beien Carolina Meykind, waarvan er eene krank zinnig is geworden. De Geestelijkheid met de dokters Ide en Loos, worden gedurig bij de lijders geroepen en hebben verleden week geene nachrust genoten. M. Smet, politiecom missaris met zijne agenten zijn gedurig in dienst. Het parket van Dendermodde heeft 3 dagen achtereen verscbillige getuigen on- derhoord en bij den beenhouwer, die de worsten verkocht een onderzoek gedaan, Het lijk van M. Jozef De Munck, onder nemer, die donderdag avond overleden is tengevolge van vergiftiging werd van zijne woning naar het hospitaal gedragen waar het door de wetsdokter onderzocht werd in bijwezen van het parket De man riep op zijn sterfbed gedurig Ik ben vergiftigd van aan mijn hoofd tot aan mijn vóeten; zijne oude moeder die er recht over woont in de Hoogstraat stond hem bij. De vrouw met hare 8 kinderen zijn troosteloos. Twee dezer kinderen een meisje van 13 en een zoontje vani2janr liggen ook gevaarlijk ziek te bed. Zondag namiddag werden zij nog door den eerw. heer pasioor bezocht. Men verwacht nog slachtoffers, al is een reeds meer dan te veel. In Waas munster werd er verledene week bijna niet gewerkt; elkeen was er mee bemoeid en de bevolking is als opgewonden, oor zaak waarom men uit Hamme gendarmen heeft moeten ontbieden, die de deur van den beenhouwer bewaakten. Zondag morgend ten 8 uren begaf zich eene groote volksmenigte naar het gast huis om het lijk af te halen. M.J. De Munck was te Waasmunster een ware kind g lijve e stompt man n Ent den nn spi Op volksvriend. Het lijk werd gedragen doet de leden der St-Barbaragilde, waarva: hij lid was. Drie zoontjes van den over leden gingen erachter. Elkeen hadmedt lijden met die weenende weezen. De leder van den Véloclub droegen eene schoot- rouwkroon voor het lijk van hunafE-> storven medelid. De werklieden waren e allen aanwezig en velen stortten trana over het verlies van hunnen patroon, In de kerk heeft den offer in den lijk dienst zeer lang geduurd. De dienst we door de overheden der gemeente bijge woond. Aan het graf sprak M. Van Ros sem namens de geburen en zijne wed lieden eene treffende lijkrede uit. Omaï wanorders te voorkomen hadden de ova heden het hekken van het kerkhof enè deur van den beenhouwer door gemk' men doen bewaken. Volgens wij vernemen is de politieCj het spoor. De worsten zouden volgo men zegt, moeten voortkomen van et jonggeboren kalf, waarvan de koei gedolven zijn in eene naburige gemeen; door smetziekte aangetast. De beenho: wer verklaart zich onwetend in deze zaai Doch maandag wierd er een wetenschappelijk orderzoek met veearlst en scheikundigen nopens dit feit op ord: van het parket gedaan en zou er nog et landbouwer hierbij kunnen verantwoa delijk gesteld worden. Dit zijn gezegdes die in gemeenten en omstreken publié worden voortverteld; doch het zijn zi' waarover het gerecht moet beslissen. In een Brusselsch blad wordt gemel dat ook te Hamme het parket gelijkaa: dige gevallen van vergiftigingen hes onderzocht. Daarook zouden verscheid: personen doodelijk ziek zijn. De ontra ring is groot in de streek. De beenhouwer is aangehouden. Eenige jongens hadden te Leus van boomstammen eenen touter gemaal Een der jongens viel en de boomstaa zijn evenwicht verliezend, viel metk uiteinde op het hoofd van het kind, s op den slag gedood werd. Vier der personen, welke verdad waren betrokken te zijn in den diefstal! de gezusters Renson, Savaanstraat, Gent, zijn donderdag in vrijheid geste: Het zijn twee Gentenaars eu twee Ledeberg. De drie Brusselaars en vrouw blijven aangehouden. Aan de Jordaenskaai te Antwerp is maandag namiddag rond half vier, et erg ongeluk voorgevallen, dat eenen wed man doodde en twee anderen kwetste. E middel van den kaapstander, trok dokwerker Gustaaf Van de Velde, wagon op den wagonverplaatser, nevens het Steen ligt.. Intusschen waren twee kraanbedieni bijgekomen, om gezegden kaapstander! smeeren. Terwijl nu deze laatste in weging was, spraken de dokwerker er: kraanbedienden eenige woorden tef elkaar, toen eensklaps de wagen met weid tegen de stootbalken terechtkwa Van de Velde lichtte onmiddelijk a voet van den tap op, die den kaapstaa doet werken, doch de tap kwam niet ra omhoog, zoodat de kaapstander be voortdraaien. Daarvan een gedurig boS van den wagon tegen de stootbalken, ongelukkiglijk voor gevolg had, dat haak uit den wagon los schoot en de door de snelle beweging van den ka stander, werd rondgeslingerd. De drie lieden, die aan dezen laats! stonden, werden door den kabel vasf grepen en weggeslingerd twee huna de kraanbediende Petrus Aerts, en dokwerker kwamen terecht op den wags verplaatser, terwijl de derde, Jan Las: rie, buiten het bereik van den kabel geworpen. Steeds draaide de kaapstander, de« bel met den zwaren haak in het ros slingerende, zoodat Aerts voor de tweec maal meêgetroffen werd, nu tegen E hoofd, zoo geweldig dat de hersens verbrijzeld werd. Toen slingerde de haak zich in nabijstaanden wagen, waarin hij vastzitten en alles stil lag. Toen slingerde de haak zich in nabijstaanden wagen, waarin hij bk vastzitten en alles stil lag. Toen eerst kon men hulp brengen de gekwetsten. De adjunkt-commissaris der kaaien, Blavier en dokter Schoonan waren spc dig ter plaatse. Deze laatste kon enkel den dood bestatigen van Petrus A' 27 jaar, en woonachtig Burchtstraat, De dokwerker, of beter de foreffiï Gustaaf Van de Velde, 36 jaar, woon* tig te Zwijndrecht, Oude Rijkslaan, werd opgenomen met gebroken rechs been, terwijl de derde, Jan Lamorie, jaar, wonende Kleine Kauwenberg, slechts gewond w.:rd aan den linken# Het lijk van den ongelukkigen Aefi die eene weduwe achterlaat met drie derjarige kinderen, werd naar het doodi huis der Korte Dijkstraat gevoerd, tweede, na verzorging ter plaats door noemden dokter, werd naar het Sic» Elisabetgasthuis gevoerd, en de tt£ getroffene naar zijne woning. Den 14 September zal de 104' ver ring gevierd worden der geboorte v vrouw Charlotte Cardinal, weduwe n Frans Brunin. Zij is geboren den a1 Fructidor jaar VII (i5 Sept. 1799) Herchies. Een logementhouder te Gilly. kerel van slechte faam, die nog niet Iffl de gevangenis had verlaten, zocht j straat twist met verschillende persona mannen en vrouwen. In het heet van den twist wilde hij e® vrouw eenen geweldigen vuistslag j® brengen, maar hij trof het kind die ZIJ den arm droeg. De omstaanders, meenende dat hij Een san bc zekere slapen gehooi voort. Geli sterke mogel: lang b ven. E ketboc schen hem kwam verloo kwam Pes Rome om de Pius berde He cathol rust op de Als vader 1 tocht vader en ai delli Da verw slimi Italia brief stroo tenh merk ande stroc verv milli bilje D' te he diei «op t- opvi het! opvi bed reed

De Denderbode | 1902 | | pagina 2