EEN EN ANDER. Rechterlijke kronijk. Kerkelijk nieuws. UT Komt te verschijnen Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. Kortrijk. Nationale Feesten te Groeninge. Het nationaal Comiteit verzoekt ons meê te deelen dat, tegen strijdig aan 't gene verscheidene dag- en weekbladen hebben aangekondigd, de historische stoet dees jaar niet zal uitgaan op Zondag aanst. 7 September. De uit gang is dus tot toekomend jaar verscho ven. Werkstakingskas. Naar het voor beeld van wat er te Leipzig en te Weenen tot stand kwam, trachten de Brusselsche en Waalsche nijveraars eene verzekerings kas te stichten tegen de schade, geleden door werkstakingen. De kas vergoedt de schade, doch niet wanneer de staking door den patroon wordt uitgelokt. De standregelen leggen hem zelfs op, alle moeite aan te wenden om eene dreigende staking voor te ko men. Als men die wet hier moest toe passen, zou het er lief uit zien. De gouverneur van de provincie Gheiluns- zsansk, Mandchoerië, heeft in een schrij ven aan den politieoverste van Zizikar bevolen Alle lieden die met de kaart spelen worden gestraft met 100 stokslagen en krijgen om den hals een metalen ring, welken zij twee maanden moeten dragen Bezitters van huizen waar gespeeld wordt, krijgen voor de eerste maal 100 stokslagen en een ring voor den tijd van 3 maanden. Een ambtenaar die betrapt wordt op kaartspelen, wordt uit den dienst ont slagen en ontgaat natuurlijk de gewone straf niet. Zij, die in hun huis het kaart spelen toelaten, worden gestraft met xoo stokslagen en worden uit hunne stad ver bannen voor den tijd van drie jaren. Her valling wordt weèr gestraft met 100 slagen en verbanning in eene stad op eenen afstand van minstens 3ooo li (één li is 533 meters.) Voor processen-verbaal wegens kaart spelen krijgen de aangevers en politie ambtenaren premiën. Hoe juist dit zal zijn, kan men oor- deelen. De hollandsche volksverte genwoordiger Ter Laen, die eene omreis doet in België voor rekening van het we tenschappelijk tijdschrift De aarde en hare volkeren, heeft een bezoek gebracht aan O. L. V. van Oostakker (Slooten- dries), en zal zijne indrukken in het hoo- ger gemeld tijdschrift neêrschrijven Citoyen De Waele en Berragan hebben Ter Laen als leidsman gediend voor Gent en omstreken, zegt Vooruit. Men kan dus nagaan hoe nauwkeurig die man over het Vlaamsch Lourdes schrijven zal. Het wéér in September. Caprée, die ons nog al juist het afschuwelijk weêr had voorspeld dat wij in Augusti hebben fehad, belooft ons voor September iets eters, ofschoon niet veel. I6, Westen-, Zuid-Westen-, Noord westenwind daling 611, schoon weêr II—x8 leelijke dagen in Midden-Frank rijk, Zwitserland, Noord-Italië en Oos tenrijk zware regens, mist, onweêren i8—23, klimming schoone dagen in West- en Midden-Europa. 233o, dalingen...., dalingen Komaan, 't zal weêr niet veel beteeke- nen Geschrikte visschen. Inde Levende Natuur vertelde M. Loeber Jz. het volgende over het schrikken van visschen Ik las eenmaal in dit tijdschrift, dat voorzichtig aan den haak gevangen vis schen kunnen blijven leven. Dit is mij nog nooit mogen gelukken ik heb het zoover gebracht, dat twee schoone ruis- voorns een paar dagen in 't aquarium bleven en ondanks versch stroomend water stierven. Een visscher, dien ik hier over sprak, oordeelde, dat de visschen niet stierven van de kaakkwetsing, maar van den schrik. Nu, dat visschen geweldig schrikken kunnen, heb ik dezen zomer ondervon den. Ik had in mijn aquarium een schoon klein baasje, waarmee ik langzamerhand op heel goeden voet kwam. Stond ik voor de ruiten, altijd volgde het schrandere dier mijn bewegingen, wachtend op paar wormpjes, en als ik heenging, zwom het me zoo lang mogelijk na. Wij kenden èlkaar heel goed, en 't was mij het liefste van al mijn dieren. N u moest er iets hersteld worden aan het aquarium en alles verhuisde naar een grooten zinken bak, die in den hof werd neergezet. Die verandering schaadde geen der visschen, en de verhouding met het baarsje bleef dezelfde. Toen, op een middag, valt mijn dochterke bij 't spelen in de kuip ze was er natuurlijk uit, en er werd niet meer aan dat voorval gedacht. Een paar uren later zag ik als naar ge woonte in de kuip en miste het anders zoo gauw verschijnend baarsje. Een oogenblik later zag ik het woest door het water zwemmen en even daarna, bleek, bewegingloos op den bodem liggen. Hoewel de temperatuur van het water uitstekend was, is het voorzichtigheids halve nog eens duchtig ververscht en langzamerhand herkreeg het vischje zijn kleuren. Dit schrikken en het daarop volgend toeval herhaalden zich daarna eiken dag bij de geringste beweging bo ven de kuip Als laatste redmiddel heb ik toen mijn arm diertje in de zuivere badkuip ge plaatst en deze den heelen dag flink laten doorstroomen met koud duinwater. Ach tereenvolgens werden de aanvallen van schrik minder, en na een badkuur van omtrent veertien dagen kon het weer ge zond in het hersteld aquarium rondzwem men. Alleen is zijn eetlust verminderd, en tot nu toe is het hem volkomen onver schillig of er iemand door de ruiten ziet hij bemoeit zich met niemand meer en blijft droomerig in een hoek liggen. Een bediende van het Weldadigheids bureel te Laken, door zijnen inspecteur betrapt op zedenschennis, werd door de rechtbank tot 6 maanden en zijne mede plichtige tot 1 maand gevangenis veroor deeld. Hij was reeds vroeger in zijn ambt ge schorst. Een Franschman, die in zijn land zijne vrouw had verlaten en te Brussel onder een valschen naam met de dochter van eenen Brusselschen handelaar trouwde, is door de rechtbank dezer stad tot 21 maanden gevangenis veroordeeld. Hij beweert, niet aan tweewijverij plich- tig te zijn, maar weigert zijn echten naam te doen kennen. Bisdom Gent. De eerw. heer V. Van Verdegem, pastoor van Bottelare, is bestuurder benoemd van het Moederhuis der Zusters Penitenten te Velsique en wordt vervangen door den E. H. Sterck, Aalmoezenier van 't Hospitaal te Aude- naarde. en te verkrijgen ten bureele van De Den- derbode BENEDICTU5' KALANDER Almanak van O. L. Vrouw van Affligem voor 't jaar O. H. igo3 144 bladz. Verschillige platen, boeiende verhalen, anecdoten, zedeschetsen en raadgevingen, enz. Prijs 30 centiemen. Wordt gevraagd Een goede kuiper. Vragen werk i° Een handelsreiziger 2° Daglooners 3° Fabriekwerkers. Creemboter. Markt van Woensdag 3 Septem. 1902. 82 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,60tot 0,00 per kil. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Moorden. Zondag zijn er in onze streek twee moorden gepleegd geworden Te Erpe heeft men tusschen het dorp en de statie om 8 uren 's avonds het lijk gevonden van den genaamden Leo Lie- vens, oud 22 jaren, wever ter sargiënwe- verij Roos, Geerinckx-Denaeyer en Cnie, wonende te NieuwerkerkenKwaelestraat De ongelukkige had een messteek in de borst bekomen. Aaangaande de oorzaken die aanleiding tot dezen moord gaven verwachten wij nadere inlichtingen. De vermoedelijke daders Vaerman Leo pold oud 24 jaren en De Smedt Frans, oud 18 jaren zijn door de Gendarmerie aangehouden. En derde zekere Domien Van Cauter is voortvluchtig. Het Parket van Dendermonde kwam ter plaats. Te Hofstade werd zekere Evarist Dael- man op den Korten Hoek door zekeren Lod. Callebaut, in een twist, met een mes doodgestoken. Daelman, Callebaut en nog anderen waren met de kermis te samen uitgegaan. Op zeker oogenblik ging Cal lebaut naar huis om te bed te gaan. Zijne gezellen allen bedronken gingen hem in zijnen slaap verhinderen en dreven het zelfs zoo verre van de ruiten der venster van zijn slaapvertrek in te slagen. Calle baut ook nog bedronken sprong op, greep een mes en plofte dit gevaarlijk wapen in 't lichaam van Daelman. Wij verwachten ook meer stellige inlichtingen tegen zon dag. Het parket kwam ook te Hofstade en Callebaut werd gevankelijk naar Den dermonde overgevoerd. Het onweer van vrijdag heeft voor namelijk het westelijk gedeelte van ons land geteisterd. De donderslagen deden de huizen dreu nen en de slagregens overstroomden stra ten en velden. Te Ninove stond het water 10 centime ters hoog in de straten. De bliksem viel op het lokaal De Keizer, waar de catho- lieke kring gevestigd is. Te Denderhautem op den Dries werden drie koeien gedood. Oogsten werden ver nield te Okegem, Appelterre, enz. Te Hamme is bij Emmanuel Dhook op den molenhoek vrijdag nacht de schuur met den inhoud en de stallingen afge brand. Twee koeien, drie runders en vier verkens liggen verkoold in de puinen. Op Duizend Appels zijn door den blik sem twee koornmijten aangestoken en totaal verbrand, toebehoorende aan land bouwer Pitaels aldaar. Het zelfde geval had plaats te Puyvelde bij landbouwer De Cock insgelijks door het hemelvuur. Te Scheldewindeke is de bliksem vrijdag avond op verschillige plaatsen ge vallen, onder andere op het schoolgebouw. Groote schaê werd aangericht aan het dak. Te Olsene werd door den bliksem eene roggeschelf, toebehoorende aan de kinde ren Lavo in brand gestoken. Te Gavere werd een boom door het hemelsvuur vernield. De bliksem sloeg ook in de woning van Camiel De Smet, doch bepaalde zich hier bij het breken van drie ruiten. Wij hebben gemeld dat te Brussel, nabij de foor twee kerels waren aangehou den, betrapt op aanwerving van blanke slavinnen. Bij nader onderzoek is ge bleken dat eene vrouw mede de hand in de zaak had. Deze had twee jonge meisjes overgehaald den naaisterwinkel te verla ten om met eenen cirk te gaan reizen. Maar eens dat zij er de hand op, leverde zij de meisjes aan de twee bewuste kerels, die haar te Antwerpen zouden inschepen naar New-York. Gelukkig had een der meisjes thuis verteld wat er gebeurd was en dus kon de vader nog bij tijds de politie verwittigen. Zoo werden de vrouw en hare twee handlangers aangehouden. De Petit Bleu weet te vertellen dat te Brussel een club gesticht is voor man nen die spijt hebben dat zij getrouwd zijn. Hun doel is, van de wetgeving te beko men, dat zij zonder kosten en zoo spoedig mogelijk, gescheiden worden. Waar zal die club eene zaal vinden, die groot ge noeg is om eene algemeene vergadering te houden Een politieagent te Brussel ontdekte eenen nachtridder, die bezig was met op de Waterloonlaan eenen in slaap gevallen dronkaard uit te plunderen. De dief, zich ontdekt ziende, ging op de vlucht, maar de agent zond hem zijnen hond achterna en dit dier hield hem in bedwang tot de agent kwam om hem naar het politiebu- reel te geleiden. Het is een Franschman, die eerst zaterdag daar aangekomen was. Nog voortdurend spreken de dagbla den over de barbaarschheden van den raid, vooral nu er tijdingen komen over de tooneelen, die in de West-Vlaandersche dorpen plaats hadden. Het allereerst zij hulde gebracht aan den burgemeester van Iseghem, die naar men meldt, eenen ruiter dwong, den za del van zijn paard te nemen en het beest te voet voort te leiden. Heel de zijde van het dier vormde slechts eene bloedende wonde. Een ander paard, zegt een blad, bloed de uit den neus, ten gevolge van het door breken van een ader. Toch dwong de ruiter het dier, voort te strunkelen naar Oostende, tot het dier eensklaps dood neêrzonk. Een Fransch ruiter, te Ghistel aange komen, trok zijn paard voort bij de teu gels en gaf 10 fr, aan eenen knaap om er tot aan het koersveld met eenen stok op te slaan. Verontwaardigde boeren wilden er een eind aan stellen hij wilde van niets we ten, en kort nadien zakte het paard dood ten gronde. Een Fransch luitenant kwam door eene gemeente, waar zijn paard een droevig schouwspel aanbood. De zijden van het dier waren rood van bloed, en te midden van bloedend vleesch zag men twee diepe gaten, waaruit bloed droppelde. De spo ren, zelfs de hielen der laars waren be bloed. Onder de karwats, onder de ze nuwachtige drukkingen der knieën die het dier pletten, herwon het wat krachten. Nog 17 kilometers moest het dier afleg gen. In vele dorpen waren de boeren veront- weerdigd. Nooit, zegden zij, hadden zij zulke wildemanstooneelen bijgewoond. De slachtoffers van den raid zijn talrijker dan men weet. Om verdere op spraak te vermijden, verbergen de be langhebbenden het echt getal omgekomen paarden. De lijkschouwing van eenige gecreveerde rossen bestatigt dat zij be zweken zijn aan hartgezwel. Andere paar den kwamen om ten gevolge van uitput ting van krachten en sporenwonden. zoowel ruiter als paard van boven tot onder nat maken, welke attentie zoo wel de ruiters als de peerden deugd deed. Maar een uur gaans van Coolskamp kwamen drie jonge heeren de poort van een kasteel uitgereden, juist toen een der concurreerende officieren voorbij stormde. Voor de aardigheid galloppeerden zij den koersrijder achterna. Dit bracht een boer in de meening dat zij ook aan den wedloop deelnamen. En plats plons 1 daar kregen zij elk eenen emmer water over hun sierlijk rijtoilet, waarmeê zij een bezoek gingen brengen aan eenen nabu- rigen kasteelheer. Zij speelden op tegen de boer» n, die hen, meenden zij, dien toer gespeeld hadden maar de brave lieden wisten hen uit te leggen dat zij slechts deden wat hen gevraagd was om de paaiden en de ruiters dienst te bewijzen. Vreeselijk ongeluk. Twee kin deren speelden te Ledeberg, vrijdag omstreeks 5 1/2 ure voor de deur van een huis van denHundelgemschen Steenweg. Een der kleinen greep zijn speelgoed en wierp het op de rails van den buurttram. Het andere knaapje, een kind van 2 1/2 jaar oud, wiens ouders te Gent op de Frère-Orbaanlaan wonen en dat bij eenen inwoner van den Hundelgemschen steen weg werd opgekweekt, liep het speelgoed halen, juist toen een tram kwam aange reden. Het kind werd door de machien verrasten in drie stukken gesneden. In de herberg De Bak, Keizer Ka- relstraat, te Gent, maakte een persoon Zondag avond moeilijkheden legen den genaamden G. Smits, 3o jaar oud, paar denknecht, wonende Dendermondschen- Londen, 1 September. Verscheidene Londener dagbladen dee len een interview meê met luitenant Gib bon, der koninklijke artillerie, de eenige Engelsche officier, die aan den wedstrijd deelnam. De luitenant heeft verklaard dat hij aan de raid heeft deelgenomen op bijzondere uitnoodiging en dat hij, hoewel zijn paard dood viel op 600 meters van den eind paal, op heel de reis noch van de karwats noch van de sporen gebruik had gemaakt. De luitenant voegt er bij dat volgens zijn oordeel, de raid tot niets heeft ge diend en men er niet de minste les uit heeft kunnen trekken. (Reuter) Jawel, deze les, dat de mensch, eens aan de speeldrift overgegeven, tot alle laagheid en alle wreedheid in staat is. (Handelsblad), Men weet hoe de wielrijders onge rust waren dat de deelnemers aan de raid de velobaan zouden kapot rijden. En te dien einde hadden zij zich in groot getal langs den weg geschaard, altijd maar op hunne baan heen en weêr rijdend, om te beletten dat de raiders er op zouden komen. Daarenboven bewezen zij de officieren nog den dienst, van aan verschillige hoe ven en woonhuizen langs den weg te gaan roepen werpt water op de peerden. En herhaaldelijk zag men dan eene straal water, uit eenen emmer geworpen De twistzoeker haalde eensklaps eenen ponjaard uit zijnen zak en alvorens men gezien had wat hij voornemens was te doen, stak hij dien in de rechterbil van Smits. De baas der herberg en een aan wezige dokwerker, zeker L. Callaert wo nende Bierstraat wilden tusschen beide komen. Callaert kreeg eenen slag op het oog met den steel van den ponjaard en de waard der herberg werd den neus bijna letterlijk afgestoken. De laffe dader ging vervolgens op de vlucht en is nog niet gevat gjsworden. Ondersteund door Callaert, sukkelde Smits huiswaarts, doch, gekomen aan het sas der visscherij zeeg hij, door overtollig bloedverlies ten gronde. Een geneesheer heeft hem in eene naburige woning ver zorgd. In het huis nr n der Brouwers straat, te Antwerpen, grootendeels die nende als magazijn, is zondag morgend brand ontstaan. Een gedeelte van dit huis, gehuurd door M. Lod. Roels, bierhandelaar, is de prooi der vlammen geworden, daarin be grepen de twee paarden, die er op stal stonden, en die men te vergeefs heeft po gen te redden. Een nabij gelegen stal werd ook door het vuur aangetast, doch daar kon men het paard spoedig in veiligheid brengen. De pompiers hebben een vol uur moe ten werken om den brand meester te worden. De schade is zeer aanzienlijk. De om gekomen paarden zouden elk eene waarde hebben van 2öoo fr. Men weet niet waardoor het vuur zou ontstaan zijn. In den kruidenierswinkel van M. Van der Geert, wonende nr 64 der Van Daelstraat, te Antwerpen, is tijdens de afwezigheid der bewoners, door eene on bekende oorzaak brand ontstaan. Bijna geheel de winkel is uitgebrand. Het vuur was grootendeels bemeesterd vóór de aankomst der pompiers. Het schijnt dat men er fel gelachen heeft, bij een incident dat er voorviel. Toen de pompiers aan 't blusschen wa ren, zijn twee personen, denkelijk om te zien of het vuur zich nog niet had meêge- deeld aan de bovenverdieping,' met eene brandende lamp naar boven gegaan. Deze lamp gaf nu in den rook een zon derlingen schijn weêr, alsof het op de kamer brandde. Niet zoodra was dat gezien, of de pom piers richtten hunne lansen naar de ka mer en spoten recht in.... 't aangezicht van den man die de lamp droeg deze laatste was door het water uitgedoofd. Eerst toen de man de pompiers begon uit te schelden, hadden zij hunne vergis sing gezien. M. Ernest Meeus verblijft sinds een achttal dagen bij familieleden, te Houffa- lize. Zondag morgend bemerkte men dat behendige inbreksrs daarvan gebruik heb ben gemaakt, om zijne onbewoonde wo ning in de Van Schoonbekestraat, nr 225 -te Antwerpen, binnen te dringen om er alles te doorsnuffelen en meê te nemen, wat het meênemen waard was. Geen en kel huismeubel is gespaard gebleven. Zoo ook de brandkas, die zij bij middel van een groot breekijzer hadden open gebroken, dat zij ter plaats hebben ach tergelaten. Gelukkig had M. Meeus, vóór zijn ver trek, de voornaamste waarden, alsook eene groote partij zilverwerk in verze kerde bewaring geplaatst. Nabij het Park heeft de politie reeds notarieële papieren gevonden met den naam van M. Meeus. Men weet nog niet wat er gestolen is. De eigenaar is per telegram verwittigd. De speelkring van de Malecotstraat te Blankenberghe, werd in 't geheim ge houden onder den naam van Interna tionale vreemdelingenclub. 't Is omdat hij de wettelijke machtiging niet bezat, dat hijjgesloten is de zegels zijn op deu ren en meubels gelegd. De inleggelden, die op den oogenblik van het rechterl bezoek aangegaan waren en in beslag i genomen, beliepen tot meer dan 2000 Er werd naar men zegt, ook nietz nauw gezien voor de aanwerving leden. Deze laatsten waren meestal van Di sche nationaliteit. Onder de spelers, 1 tegenwoordig waren bij het bezoek 1 het parket, bevonden zich drie vrouw Alle aanwezigen, ten getalle van 3o a, zullen vervolgd worden. Het zal in alle geval eene goede zt! ring zijn en als het gerecht voorts oc; 't zeil houdt op de speelholen, kur: onze badsteden niet anders dan win zoo onder geldelijk als zedelijk opzi: want de vreemde familiën zullen era als vroeger gastvrijheid komen zoeken Er heeft nog een wedloop pi gehad voor het afleggen met paard rijtuig van 80 kilometers (van Basten- naar Spa) in 5 uren. De wedder was gi ten in een zeer licht rijtuigje, dat na: lijks 5o kilos woog. Hij won de uitgé de 1000 fr. en legde 17 kilometers uur af. In de bureelen der koolmijr Dour zijn drie dieven verrast op oogenblik dat zij de brandkast, bevatlr 3o,ooo fr., gingen meênemen. Een werkman te Charleroi aan eene wisselplaats met den h schen de sporen, toen hij eenen trek naderen. Hij kon zich niet op tij: maken en werd door den trein in stul gereden. Voor de onthouders is het belaij te weten, dat te Borgworm een mei: bond is gesticht, onder den naan Hirondelles. De deelgenoten n nooit met een dronkaard te trouwen. Te Marchiennes is eene vrouwt gehouden, Odile D., in de volgendt standigheden Toen zij reeds een kind van 9 jaar: trouwde zij met den genaamde D,I aanhoudende twisten deden haar bi ten, zich van haren man weêr te 0: ken. Den 26 Oogst ontmoette zij eens briekwerker, wien zij 100 fr. aanbotï den man te dooden. Hij weigerde. Dan bood zij 200!, weigerde nog. Zij stelde het hem zc; makkelijk voor zij zou met eenen» zakdoek in de hand aan de brug l'Eau-d'Heure staan en een teekenj op welk de medeplichtige den man, wijl deze eene vischlijn uitwierp, in t ter moest stooten. Het water is hier door het bijeenla van de Samber, het Eau-d'Heure; kanaal zeer woelig en diep, en D, niet zwemmen kan, zou onvermij! verdrinken. Na deze dubbele weigering vrouw D. zich naar eenen tweeden, ren B., die tijd vroeg om na te des Maar dien tijd benuttigde hij om den missaris van politie te verwittigt; met zijne agenten, in een boschke scholen, de vrouw verrastte op sproken oogenblik. De man werd niet in 't water gen en de vrouw vloog de gevangenis it Het parket van Luik onds eene gruwelijke zaak. Vrijdag avond ging eene vrouwn gemeente Boncelles met haar 10 dochterke hout rapen in een bosch. Het kind verwijderde zich os? van de moeder en toen het tijd ws naar huis te gaan, riep deze laats: haar kind. Geen antwoord krijgende, zoek en vond eindelijk het kind doei Vol wanhoop nam zij het lijkje a droeg het bij eenen dokter, die t* dat het arme meisje gewurgd was. De ontroering is groot in de stn Te Huihuizen, gemeente Gent (0 werden woensdag avond drie wo; in asch gelegd, waarbij twee mens levens zijn te betreuren. De brand ontstond in het acht! van den smid Koks. Door het moedig optreden van t buren gelukte het de vrouw en het ja kind te redden, terwijl de knecht rat jongsten zoon, door een spreng i tweede verdieping, zich in veil; bracht. Twee meisjes echter, de jarige Gertruda en de omstreeks 9 rige Theodora, werden eenige verkoolde lijken teruggevonden. Verder verbrandden de inboek levende have. Alles was verzekerd, De vlammen sloegen over op de: woningen van de gebroeders Da weduwe J. Driessen en G. Wegt met den gedeeltelijken inboedel va gingen. Hiervan was alleen het gi verzekerd. De godsdienstvervolgingen. vervolgingen en afstellingen in Fff duren voort, de maires van Tregi! en van Gouezec zijn insgelijks schorst, wegens deelneming aan' toogingen. De maatschappij, die eigenares de scholen der zusters te St-Méen, doniel en Falgoët, heeft besloten di scholen op 't einde der vacantia heropend worden en zoo de zuster nog geen toelating hebben bekonff het onderwijs aan wereldlijke onder* ressen, door de maatschappij ge' worden toevertrouwd, tot op hete blik dat de zusters weer het handen kunnen nemen. De abbé Pichon onbetaald on& toor van Concarneau, is te Quimp2

De Denderbode | 1902 | | pagina 2