EEN EN ANDER. MT Komt te verschijnen Mgr STILLEMANS Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. £i Burgerwacht. Men verzekert dat 't gouvernement voornemens is, art 4 van de wet op de burgerwacht van 11 Sept. 1897 geheel toe te passen. Al de gemeenten, die volgens de laatste volkstelling eene bevolking hebben in het centrum van 10,000 inwoners, zullen bin nen kort uitgenoodigd worden de Bur gerwacht in werkzaamheid te roepen. De schooldwang. De officieele schoolmeesters hebben zondag en maan dag hun jaarlijksch congres gehouden te Namen. Zij vragen dat de schooldwang zou ingevoerd worden in ons land het verplichtend lager onderwijs van den ouderdom van 6 jaren tot dien van volle 14 jaren, en daarna nog verplichtende leergangen voor volwassenen tot 16 jaar. Zij vragen natuurlijk ook dat het onder wijs zou onzijdig, of beter gezegd, god deloos zijn. Na hetgeen er in Frankrijk gebeurd is, zullen voorzeker de vrijheid lievende Belgen min dan ooit van den schooldwang willen weten 't is niet het onderwijs dat men door den schooldwang wil uitbreiden maar de goddeloosheid. Tentoonstelling. Het gouverne ment schijnt besloten te zijnaan Luik offi- cieële hulp te verleenen voor zijne ten toonstelling, 't is te zeggen dat er offi- cieële commissies zullen benoemd en uitnoodigingen langs diplomatieken weg aan de vreemde naties zullen gedaan wor den. Het grootste vat van de wereld. Het vermaarde Heidelbergsche vat kan er sinds lang geene aanspraak meer op maken het grootste vat van de wereld ge noemd te worden. En toch zijn zijne af metingen reusachtig genoeg want volgens geloofweerdige berichten, houdt het onge veer 226,000 flesschen wijn in In Amerika, het land der uitersten, is een wijnvat gemaakt, dat bijna nog eens zoo groot is, en niet alleen maar als pronkstuk dient, doch werkelijk in ge bruik genomen wordt. Dat reuzenvat be hoort aan de Caufornische wijnmaat schappij, in San-Francisco, eene actiën- maatschappij met zoo wat 60 millioen grondkapitaal, en houdt 36o,ooo liters in. Het is eene rechtopstaande ton, 6 me ters hoog en in doorsnede aan den bodem 9 meters en aan het boveneinde 8 meters. De binnenruimte bestaat uit niet minder dan i33 eikenhouten duigen van 10 millimeters dikte. De duigen van den bodem en het boveneinde zijn 75 milime- ters dik. Over 't geheel zijn voor die reus achtige ton 280 kubiekmeters eikenhout gebruikt. En dat hout moest bijzonder uitgezocht en bereid worden. In de eikenbosschen van Arkansas vond men, na lang zoeken, het geschikte materiaal. De kolossus rust op een grondvlak waarvoor 112 kubiek meter bouwhout is gebruikt geworden. Om dit reuzenvat te vullen, gebruikt men de stoomkracht. Twee stoompompen met twee slangen van 2 duim dikte, pompen in 9 uur het eiken houten wijnvat vol, waarvan de inhoud gelijk staat met 32 spoorwegladingen of 1600 vaten wijn. Gehuurde compartimenten. Het aantal gehuurde compartimenten in de treinen wordt zoo groot, dat het Bestuur der spoorwegen voornemens is deze af te schaffen, of ten minste de voorwaarden merkelijk te wijzigen. De socialistische revolutionnaire bond is in den Borinage voor goed ge sticht, te Quaregnon, onder voorzitter schap van Roger. Zes gemeenten zijn regelmatig gegroepeerd. Te beginnen van 21 dezer zullen er regelmatig eiken Zondag meetingen wor den gehouden, op welke Defuisseaux het woord zal voeren. Dien dag zal ook een nieuw weekblad het licht zien Weêrprofeten zijn zelden tot accoord in zake voorspellingen. Zoo wisten wij reeds van M. Capré dat September, te be ginnen van den 6, eene tamelijke goede maand zou geweest zijn. De gebeurtenis sen stelden den profeet niet in 't onge lijk. Een concurrent, de beruchte Adolf Falb, voorspelt op zijne beurt dat wij van 9 tot 18 September droog, warm zelfs veel te warm weder te verwachten hebben. Van den 19 tot het einde der maand ech ter, laat hij ons, voor eene verandering, regen verhopen met koude dagen. Een schoon vooruitzicht voorwaar, doch waar blijft de profecij van M. Capré, die ons voor 't einde van September eene tweede Meimaand voorspelde Voor de boekenmarkt. Blijkens eene statistiek wordt de aarde jaarlijks door eene soort zondvloed van boeken bezocht. In Duitschland verschijnen jaar lijks 23,ooo boeken, in Frankrijk i3,ooo, in Italië g,5oo, in Engeland 6000 a 7000, waarvan i5oo nieuwe uitgaven. In het geheel verschijnen over de geheele wereld jaarlijks ongeveer 700,000 boeken. Het snelst werken de uitgevers in Ame rika. Eene firma te New-York kreeg op een Maandag morgend vroeg de opdracht tegen den volgenden Woensdag avond 2000 exemplaren van een boek te maken, dat 35o bladzijden dik was. Het boek werd in één nacht gezet, den volgenden dag gedrukt en den derden gebonden. Metalen die rust moeten hebben. Menigeen zal er misschien vreemd van opzien, dat metalen evengoed vermoeid kunnen worden als de mensch en zich evenzeer door rust sterk gevoelen. Herhaalde proefnemingen hebben be wezen dat staal en geslagen ijzer onder gestadige spanning of trilling, minder vast worden en dat, als zij de noodige rust niet hebben, de tijd komt, dat zij, evenals het menschelijk lichaam, ineen zakken. Lord Kievin heeft bewezen, dat ijzeren draden, die in de week gedurig in trilling gehouden worden, na 's Zondags gerust te hebhen, beter werken en dat een ijze ren stang 10 percent in veerkracht rijst na drie weken rust. Een Bessemer - spoorwegdraaddie twee-en-twintig jaar dienst had gedaan zonder een dag rust, zakte onder de zwaarte van een trein en brak in zes stukken. K.oopliaii<lels-reclïtl>nnk van Aalst zijn bij koninklijk besluit aangesteld Als Rechters: MM. Amand D'Hondt, zeepzieder en Huibrecht Van Steenwin kel, drogist, beide te Aalst. Als Rechter-plaatsvervanger M. Isidoor Van Trappen, nijveraar. VREDEGERECHT. M. A. Mus- sely, advocaat, plaatsvervangend rechter in het Vredegerecht van het Canton Sot- tegem, is benoemd tot Vrederechter van dat Canton, ter vervanging van M. De Wylge, ontslaggever. en te verkrijgen ten bureele van De Den- derbode BENEDICTS' KALANDER Almanak van O. L. Vrouw van Affligem voor 't jaar O. H. 1903 144 bladz. Verschillige platen, boeiende verhalen, anecdoten, zedeschetsen en raadgevingen, enz. iPrijs 30 centiemen. Parochie van 0. L. V. Bijstand (MIJLBEKE.) PLECHTIGE INTREDE van Zijne Hoogweerdigheid BISSCHOP VAN GENT, ter gelegenheid van de Inwijding van den eersten steen der nieuwe parochiale kerk. Op Zondag, 28 September aanstaande. Om 3 uren 's namiddags, prachtige Stoet. Uitvoering van een gelegen heidslied. Het omstandig programma zal later uitgegeven worden. De Feestcommissie. Wordt gevraagd i° Een goede kuiper 20 Een be kwame smid, goede loon. Vragen werk i° Een handelsreiziger 20 Daglooners 3° Fabriekwerkers. Creemboter. Markt van Woensdag 10 Septem. 1902. 76 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,90 tot 0,00 per kil Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Programma van 't Concert, welk zal gegeven worden op Donderdag 11 Sep tember 1902, om 8 "ren 's avonds, op het Kiosk ter Groote Merkt alhier, door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van Mr Lbo Walpot. 1. Marche militaire, Preckher. 2. Die Irrfahrt Um's Gluck, ouverture, F. Suppé. 3. Grand Duo pour ITautbois et Cla- rinette, (solistes MM.Lenssens et D'Hoir,) Klosé. 4. Sur la Glacé, danse caractéris- tique, J. Muldermans. 5. Grande Fantaisie sur l'Op. Mignon, (solistes MM. D'Hoir et De Nul.) A. Thomas. AALST. Maandag rond den middag is er een begin van brand ontstaan op den zolder van MWailly, Gentschen Steenweg, dat dadelijk is konnen uitge doofd worden. De schade wordt geschat op i5o franks. Maandag 11. heeft men te Assche in een meersch 'tlijk ontdekt van een persoon die zich had verhangen, Men aanzag hem voor een reizende muzikant en leurder wonende te Aalst, Scherrestraat, doch men heeft zich vergist. Een jong meisje, dat Brussel be woont, Amelia D. had zondag een bezoek gebracht aan hare ouders te Haecht, en keerde rond 11 uren met den trein naar Brussel terug. Ongelukkig ontriggelde een gedeelte van den trein en cenige reizigers, van den nood een deugd ma kend, legden het overige van den weg te voet af. Onder deze was Amelia D. On derweg raakte zij aan 't klappen met twee personen, die haar voorstelden, om den afstand te verkorten eenen binnenweg door te gaan. Op eene afgelegen plaats werd eensklaps het meisje aangevallen door de twee kerels, mishandeld en be roofd van al wat zij in den zak had. Des morgens werd het slachtoffer nog bewus teloos gevonden door boeren die naar het veld gingen. Zondag heeft een socialistische druk- kersgast, die tusschen de toeschouwers stond, op het oogenblik dat de processie van St-Gilles-Brussel de kerk binnen ging, eenen priester, die naast den eerw. h. deken onder den troonhemel ging, een geweldigen kaakslag toegediend. De toe schouwers zijn den socialist te lijve ge gaan en hebben hem aan de politie ge leverd. Te Brussel miste men sedert eenige dagen den genaamden Louis Ghyssens, wonende Ninoofschen steenweg. Nu vrijdag heeft de gendarmerie van de gemeente Grand Bigard zijn lijk in een klaverveld vinden liggen. Het hoofd schijnt sporen van slagen te dragen, zoodat men met recht eene mis daad mag vermoeden. In den nacht van Zaterdag op Zon dag heeft te Brussel een voerman Jules P., een Waal van Morlanwelz, bij mid del van revolverschoten moord gepleegd op zijne minnares, eene 22jarige ge trouwde vrouw, die van haren man ge scheiden is. Zij had vroeger reeds met P. samenge woond, maar waren aan 't twisten ge raakt en van elkaar gegaan. Zaterdag nacht hadden zij echter weêr samen den avond doorgebracht. Maar toen zij in de rue du Lavoir gekomen waren, bleef P. plotseling staan en loste op de vrouw vijf schoten, waarvan vier haar in het hoofd troffen. Zij viel dood neêr. En terwijl zijn slachtoffer daar in eenen bloedplas lag, wandelde de moordenaar er naast, met de handen in de zakken heen en weêr, om zich, door de politie, die op't gerucht der schoten was toegesneld, zonder den min sten tegenstand te laten aanhouden. De moeder van den moordenaar, eene brave vrouw, bij wien hij woonde, is wanhopig, Door het parket ondervraagd, verklaart de moordenaar dat hij zich zeiven niet door den kop heeft geschoten, omdat hij geene kardoezen meer op zijnen revolver had. Eene i5jarige kleermaakster, Louisa Borremans, die te Anderlecht woont, kwam donderdag avond, rond half acht, van haren winkel. In eene verlaten straat gekomen, werd zij door twee mannen overvallen, die zegden haar te zullen doo- den indien zij schreeuwen dorst. Zij sleepten haar in eenen afgelegen hoek het Kasteelpad geheeten, en maakten haar daar half af met slagen en stampen. Vervolgens staken zij haar eene prop in den mond en mishandelden haar op eene afschuwelijke wijze. Daarop na men zij de vlucht. Het meisje bleef eerst eenigen tijd bewusteloos liggen. Tot be zinning gekomen, sleepte zij haar eigen voort tot de woning harer moeder, waar zij gansch gekneusd en met bloed bedekt op eenen stoel nederviel. Toen zij uitleg geven kon, vertelde zij in welk eenen schrikkelijken toestand zij verkeerd had. De policie werd verwittigd en ondanks het gevorderde uur, ging zij onmiddelijk op zoek. Zij had het geluk de twee ellendelingen in eene kroeg der om streken aan te treffen. Het zijn twee kerels met afschuwelijke reputatie beide fa briekwerkers, te Anderlecht. Na onder- hoor en bekentenis, zijn de twee moorde naars ter beschikking van het gerecht op gesloten. -- Maendag is te Brussel de stal van den heer Josse Goffin verkocht en vijf jaarlingers uit de stoeterij van Berchem Se Agatha. De veiling bracht io3,8oo fr. op. Een der paarden Sauvageon werd door dan heer de Ribeaucourt gekocht voor 35,ooo fr. In de bloemisterie van M. Cesar Gysels, te Meirelbeke, is vrijdag morgend, rond 8 4/i ure, eene in aanbouwzijnde schouw omgevallen welke reeds 12 meters hoog boven den grond was opgetrokken. Een metser, de genaamde C. Schiette- catte, wonende te Ledeberg, die boven op de stelling stond, werd met geweld van voorvermelde hoogte geslingerd en vreeselijk gekwetst aan het gelaat en aan beide beenen. Het mag een wonder ge noemd worden dat geen enkele steen der schouw in de broeikassen is terecht geko men, alhoewel de schouw er midden in stond. Onbekende schurken, zijn in den nacht van Vrijdag tot Zaterdag te Sint- Denys-Westrem, langs het venster in de kerk gedrongen. Om in de sacristij te kunnen dringen,kapten ze eenige steenen uit den muur naast de deur. Niettegen staande dat weêrstond de deur aan hunne poging. De dieven moesten onverrichter zake terugkeeren. Een onderzoek is inge steld. Een burgerlijke raid zal, ter gele genheid der gemeentefeesten van Sint Amandsberg plaats hebben Dijnsdag, 9 September. Men vertrekt van het Heir- nisplein. De doorloop van den raid (45 kilometers) gaat langs Destelbergen, Calcken (i5 minuten rust), Calcken-Over- meire(i5 minuten rust), Overmeire-Lo- keren (i5 minuten rust), Lokeren-Loo- christi (i5 minuten rust), aankomst te Sint Amandsberg op het koerspleinDe Smet. De inrichters willen toonen dat men met rustpoozen zulken afstand kan afleggen zonder de paarden volledig uit te putten. In een koffiehuis op de Meir te Ant werpen had Taak Lambrechts, wonende te Seraing, bij het betalen zijnen geld beugel, inhoudende 75 fr., op den loog gelegd. Eensklaps kwam een onbekende persoon, die aan eene tafel zat, op den toog toegesprongen, greep den geldbeu gel en was er meé op den loop. Vooraleer de bestolene tot bezinning was gekomen over dezen brutalen diefstal, was de kerel reeds vtr uit het gezicht verdwenen. Het g-'huchl Nieuwmarkt, tc Roe- selare geheel bewoond door leurders en reizende kooplieden, was in opschudding bij de terugkomst van een tiental mak kers, die na hunne zomerreis gedaan te hebben, met het gewonnen geld gingen zwieren, vervolgens twist kregen en ein delijk aan 't vechten geraakten. De herbergier wiens meubelen zij reeds hadden verbrijzeld en hen verzócht hunne heldendaden op straat voort te zetten, werd nu door hen aangevallen. Een hunner stak hem eene vijl in het hoofd, dwars door den schedel, zoodat het werktuig in de wonde bleef steken. De getroffene, een braaf man, die ge durende vier maanden in Frankrijk had gewerkt, was denzelfden dag 't huis ge komen. Hij was getrouwd en vader van ver scheidene kinderen. Bij het nazien van eenen zak waar den, verzonden door het postbureel van Leuze, en die 25,000 fr. moest bevatten, bestemd voor M. Delmotte, agent der Nationale Bank te Doornik, heeft men maar 35oo fr. in speciën gevonden. De bankbriefkens waren verdwenen- De post meester van Leuze bevestigd hebbende dat hij 25,ooo fr. gezonden had, is er een onderzoek geopend Drama te Thollenbeek. De onderzoeksmagistraten, overtuigd dut De B., de gezel van den vermoorden Vaste- saeger, onplichtig was, hebben hem de vrijheid teruggegeven. Hij werd in triomf door de dorpelingen ontvangen. De inwoners der gemeente zijn over tuigd dat men nooit de daders van den laffen sluipmoord zal ontdekken, daar degenen, die inlichtingen zoudenj kunnen geven, dit niet zullen durven. Er bestaat namelijk tusschen de inwo ners van deze en eene nabur ige gemeente een bestendigen twist. Men weet niet waar deze uit voorkomt, maar hij heeft voor gevolg dat de jongens van de eene gemeente nooit op het grondgebied der andere zullen komen, zonder ten minste in ééne herberg de boel in gruis geslagen te hebben. 't Schijnt dat dit zoodanig in regel is, dat er dan niet eens proces-verbaal wordt opgemaakt. Veesmokkelarij. Men schrijft uit Zuiddorpe aan de Vliss. Ct. De veesmokkelaars maken tegenwoor dig goede zaken. Geen nacht gaat er voorbij of een partij veemeest bekalfde vaarzen gaat de grenzen over. Dat de douanen de smokkelaars of het vee te pakken krijgen, gebeurt zeer zelden, want de veenood is in België te groot, en als gevolg daarvan de prijs van 't vee te buitensporig hoog. Om op de Belgische markten vaarzen van 600 en koeien van 700 fr. te zien ver- koopen, is geen zeldzaamheid. Hoe onmenschelijk en wreed het vee, dat de grenzen overmoet, soms behandeld wordt, bleek ons dezer dagen, toen wij in de gelegenheid waren een prachtige ver- kalfde vaars te zien, welke door de doua nen meer dood dan levend in beslag ge nomen was. Wij telden aan den romp van het arme dier 34 meer of min diepe wonden, toegebracht met een scherp ge slepen mes. Naar wij hoorden, zetten de smokke laars, wanneer de koeien reeds zoo moê en afgemat zijn dat ze voor stokslagen, welke trouwens in de nachtelijke stilte te ver gehoord kunnen worden, niet meer gevoelig zijn, op deze wreedaardige, onmenschelijke wijze, de arme dieren tot spoed aan. Eene vrouw, Mathilde N..., wonen de Wellingtonstraat, te Oostende had van den buiten eenen tuil rozen en veldbloe men medegebracht,die zij op den schouw- steenmatel harer slaapkamer plaatste zij beging daarbij de onvoorzichtigheid het venster gesloten te laten. Geburen, haar na twee dagen niet ziende verschijnen klopten herhaalde malen op hare kamer deur, zonder antwoord te bekomen, waar na zij de deur inbeukten. De ongelukkige vrouw lag doodsbleek op haar bed uit gestrekt, nog nauwelijks ademende. Een geneesheer werd in allerhaast bijgeroepen, die, met groote moeite en door het toe passen der kunstmatige ademhaling, erin gelukte de vrouw tot het bewustzijn temg te roepen. De vrouw was door den geur der bloemen vergiftigd geworden, Drie rijk gekleede vreemdelingen kwamen te Oostende bij eenen juwelier om ringen te koopen. Zij kozen en zoch ten uit, maar vonden niets volgens hunne gading dan een enkelen ring, een stuk van 3ooo fr., welken zij in 't geniept mee namen zonder betalen. Toen de juwelier de verdwijning van den ring ontdekte, waren zij reeds weg. Hij verwittigde de politie, ging met de agenten op zoek en vond de dieven 's avonds ten 11 uren aan boord van de postboot, op het oogenblik dat deze ging vertrekken. Een der dieven wierp den ring onder de bank in de salon van i® klas. Zij werden alle drie aange houden. Ten laste van eenen leeraar Vlaamsche taal bij de normaalschool Hoei, zijn vervalschingen op het exanu werk der postulanten ontdekt, die g Volgens gevolgen zullen hebben. Al de verv-, schingen werden gepleegd in het voord der leerlingen. De professor had haalde ondervragingen eerst gepoogd loochenen, zegt de Patriote, maar den duur eindigde hij toch met te kennen. De u inderdaa tember hevig. E Chateau het noor Men 1 vernield mgesch districte: Zondag bij het passeeren der processie te Namen was in de meisj weldadigheidsschool eene estrade op; plaatsen timmerd, op welke de leerlingen hado* --- plaats genomen om den stoet te zien. Plotseling zakte het gevaarte in, en: meisjes werden gekwetst van onder planken en balken uitgehaald. Van een der meisjes is een been veris ven nac der Cara De ui schrikke De lar zeld en van eene der nonnen de rugg: terde S ramp als Debevc schrik e: gebroken. Beiden, de laatste vooral, verkeeren doodsgevaar. Een onderzoek is ingesteld. Later. De gekwetste non maal het maandag betrekkelijk goed. Te Pironchamps (Charleroi) kosthuis, gehouden door Charles Veras len. Onder de kostgasten is ook zijn bc der Pieter, 49 jaar, een gepatentee dronkaard, die geen enkele avond nut' naar bed gaat. Zaterdag zocht Pieter ruzie tegen z» schoonzuster, die hij in het heet vand twist bij de keel greep om haar te wurg: De moeder der vrouw, die tussct beide wilde komen, werd door den dra kaard tegen den grond geslagen, 0 borst gestampt en, toen de ongeluk naar buiten vluchtte, door den woestai gevolgd. Daar sloeg hij haar met eenen besa steel, zoo geweldig, dat de stok in 25 handen brak. De wonden, door dezen barbaar de oude vrouw toegebracht, waren erg, dat zij daags nadien aan de gevolg overleed. Te Strepy, bij Braquegnies (Berg! heeft een dronken schoenmaker zij vrouw, die hem zijn gedrag verweet, een groot broodmes doodgestoken. Aangehouden zijnde heeft hij verklaai gehandeld te hebben onder den invbs van den drank. Zondag morgend, ten 9 ure 45, de express van Keulen, tusschen Aste en Herbesthal, op twee kilometers de laatste statie, bijna geheel van de geloopen. De trein reed met normale snel! teen eensklaps een geweldige schok een onheilspellend gekraak, een paniek verwekten onder de door elkani geworpen reizigers. De trein ging een 10 tal meters verder, maar toen viel de eene rijtuigen op zij, terwijl de ands diep in 't zand wegzonken, De trein was kroppensvol reizig® zoodat men geen denkbeeld heeft van' geschreeuw en gekerm dat allerwege liet hooren. Slechts twee rijtuigen waren op debs gebleven twee groote Staatssalon-wags Keulen-Oostende. Al de kettingen wars verbroken, de buffers verwrongen ofvi brijzeld, de rijtuigwanden gescheurd ingedrukt en al de rijtuigen zwaar1 schadigd. Het ongeval is verwekt door de van herstel aan de baan te Asten! Werklieden waren er bezig en men looft dat, bij gebrek aan voorzorgen, baan hare gewone breedte niet had. 1 i een geluk dat de trein op den rand helling is blijven staan, want waren rijtuigen naar beneden gestort, dan het eene verschrikkelijke ramp zijn weest. Builen enkele kneuzingen zijn al reizigers er ongedeerd uit gekomen. Ma de paniek was zoo groot dat men de schrikte reizigers in alle richtingen vlucht zag nemen. Uit de statie van Herbestal werdï hulprijtuigen gezonden, om de reizig® op te nemen en een trein met werkvoS om de baan op te ruimen. Twee uren het ongeluk kwam deze hulptrein aan vervoerde de reizigers naar Verviers, zij ten 12 ure 40 m. in stêe van 10.20 toekwamen. De expres van Parijs is daar met uren vertraging vertrokken. De reiziger; gend ichte a usscher snel ope volk gromt. Uit i moerasg lager g< keuvele Een I de rivie vuur ge Op veel ontstaai veel ges gewijzif Een door de gewonr Tulkani afvloeie -D nage, heeft 2 heden der kli Parijs, hem tc van de bevond De egaui lestuui De jaarwe' telijkei de uitv In I gingen smeek: der w opgew groote tegen 1 Een Mèen kSSn dreigd menn Te' groote kreet waren Cheyl het li voorn Grève terhc Parij: klaari den j moor kerel eenei gastv N; hoog ben 1 hem betrc mogen zeggen dat zij letterlijk bij mirake! aan eene vreeselijke ramp zijn ontkomec Den dag te voren was, bij Pepinste op de baan naar Spa, de bekende Rochii du Diable, die boven den weg hing, oe- verwacht ingestort, gelukkig opeenooge blik dat er geen trein voorbij reed of c 't zicht was. Holland. In den nacht van dinsdag op woensdag heeft te Herten Merum, bij Roermond, wederom een drama plaats gehad, hi tweede binnen zeer kort tijdverloop. Zekere Roemen, 29 jaar oud, ong? huwd, neef van den vóór eenige weke vermoorden Verheesen, begaf zich kor na twaalf uren uit een caféhet was ke- mis naar huis. Aan een neef van hem, die zich bij hem voegde, zegde hij hebben me gestoken, zakte ineen en was een lijk. Even te voren was hjj een drietal mannen gepasseerd, die door de gendar men te Roermond als vermoedelijke da ders zijn in hechtenis genomen, alle drie wonende te Roermond, werkzaam in Pruisen en voor eenige dagen thuis blij vend. Over de drijfveer tot de vreeselijke mis daad, voor zoover men kan nagaan een laffen overval zonder eenigen voorafgaan- den twist, verkeert men nog volkomen in het duister. (Tijd). der

De Denderbode | 1902 | | pagina 2