PRACHTVEKTöOiMi\G EEN EN ANDER. Rechterlijke kronijk. Kerk der Theresianen. Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. Holland. Botervervalsching. De Belgische en Engelsche gouvernementen onderzoe ken of het oogenblik niet gekomen is, eene internationale conferencie bijeen te roepen om krachtdadige maatregelen te nemen tegen de botervervalsching. Australische boter. In Australië pakt men de boter, die men naar Europa verzendt, om ze versch te houden, in kisten van gewoon vensterglas, die aan de kanten met guttapercha papier worden afgesloten. Daarna omgeeft men die kisten met eene laag gips van 6 milimeters dikte en eindelijk met eene bijzondere soort van papier. Het gips is een zoo slechte warmtege leider, dat de temperatuur binnen in de kisten volkomen onveranderd blijft. Men maakt de kisten zoo groot, dat zij 200 Australische ponden (90 3ji kilos) kun nen bevatten. De verpakkingskosten ko men dan op bijna 12 ct. per kilo. Droevig. Om het contingent van 2265 dienstplichtige lotelingen te leveren, die de provincie Henegauwen te leveren heeft, moesten de militieraden 55oo jon gelingen keuren 3i32 werden er uitge steld of afgekeurd, waaronder 1041 voor lichaamsgebreken. Droevige gevolgen van alcoolisme, ontucht, zedelijk verval, doo denden arbeid en ellende. Hoe men oud eikenhout maakt. Men legt de planken, mouluren, paneelen en andere stukken, welke voorbarig oud moeten gemaakt worden, in een dicht geslotene donkere kamer. Op den plan kenvloer stelt men naast het hout een of meer potten met vloeibare ammoniac. Men laat alles rusten gedurende een of twee maanden, volgens den ouderdom dien men aan het hout wil geven met eenig geduld kan de dikte der kleur drie of vier millimeters diepte bereiken. Ziedaar hoe men uitlegt dat men bij de meubelmakers nooit anders dan oud eiken hout aantreft. De wouden der midden eeuwen zouden ondanks hun krachtig uitzicht, niet voldoende geweest zijn om het hout te leveren voor de ontelbare buf fetten en andere meubelen welke men heden zelfs in de nederige woningen aan treft. Geen Te Deum. Dit jaar zal, op verlangen des Konings, den i5 Novem ber, dag van S' Leopold, geen Te Deum plaats hebben. Het zal vervangen worden door eene uitvaart tot gedachtenis van beider over leden Koninginnen. De jaarlijksche vaderlandsche be tooging, op de Martelaarsplaats, die uit hoofde der dood van de Koningin ver schoven was, heeft zondag te Brussel plaats gehad. De nog overblijvende oude sukkelaars van i83o, die nog altijd in den waan ver- keeren dat zij inderdaad het vaderland hebben gered, zaten in open landaus (bij zoo'n weêr en werden links en rechts begroet. Verders namen aan den optocht deel de jagersverkenners, de stadsweezen en de gemeentecolleges van de Brusselsche om geving. De gebruikelijke redevoering werd ge houden door Schepene Steens. .Dan zongen de schoolkinderen een koor, dan het nationaal lied, daarna leg de men palmen en kransen neêr en ten slotte gingen de oud-officieren en onder officieren, ten getalle van 74, bankettee- ren. Het grootste onderwijsgesticht in België zal dit zijn, dat nu te Etterbeek, tusschen de Tervuerenlaan en den Steen weg van Etterbeek wordt gebouwd, voor rekening der eerw. paters jesuieten en dat eene oppervlakte zal hebben van hecta ren. Wij smeeken onze liberale confraters van wanhoop toch geen grijze hairen te krijgen. Een roode Schepene op hetbankske. De boetstraffelijke rechtbank van Ber gen had den socialistischen schepene, Pieter Gain, van Quaregnon, tot vijf weken gevangenis veroordeeld voor het volgende feit Zekeren dag kwam de schepene, in dronken toestand, de statie binnen hij ging naar het bureel der bedienden en vroeg het klachtenboek, men weet niet waarom. Een der bedienden gaf het boek. De schepene was zeer onbeleefd en de bediende wilde hem het onbehoorlijke van zijn gedrag doen opmerken. Voor alle antwoord sloeg de dronkaard zijne vuist in het aangezicht van den bediende. Het roodje was tegen het vonnis der boetstraffelijke rechtbank in beroep ge gaan. De straf is behouden gebleven. Jachtongeluk. Een soldaat van de genie, veldtelegrafist was te Woluwe op het kasteel van den bankier L... eene boodschap komen afgeven voor zijnen lui tenant. De portier van het kasteel vroeg hem, of hij lust had eenige spreeuwen te schie ten en de soldaat stemde toe. De portier gaf hem een geladen twee loopgeweer, wees hem een boschje aan, i n 't welk veel vogelen verscholen waren, en zegde dat hij een teeken zou doen wanneer de soldaat schieten moest. Zoo gebeurde. Maar eer het tweede schot viel, had de portier, die eerst gebukt had gezeten, zich opgericht. En toen de soldaat, dit niet ziende, andermaal schoot, kreeg de onvoorzichtige portier de lading in het hoofd Hij bleef op den slag dood. De soldaat, voor doodslag door on voorzichtigheid voor den krijgsraad ge daagd, werd vrijgesproken. Gezel Ferdinand Hardyns moest zater dag te Gent voor den vrederechter ver schijnen, onder beschuldiging van open bare dronkenschap. De beschuldigde is niet verschenen en was ook niet vertegen woordigd. De zaak werd dus in zijne afwezigheid opgeroepen en gezel Hardyns werd ver oordeeld tot 3 fr. boet, niet voorwaarde lijk. Schoone perel aan de kroon van den gewezen hoofdopsteller van Vooruit, ge meenteraadslid en candidaat dér socialis ten in de laatste kiezing voor de Kamer. Een barbaar. Deze benaming heeft zekeren Verh., die Hove bewoont, zeker niet gestolen. Op 19 Aug. was hij dron ken te huis gekomen en zocht twist met zijne vrouw. Deze, ruzie willende vermij den, vluchtte uit den huize, achtervolgd door haren man die haar weldra inhaalde, den zuigeling, die zij op den arm droeg, tegen den grond sloeg en toen zijne woe de op zijne vrouw botvierde. Geburen wilden de ongelukkige vrouw uit de han den van haren beul verlossen, doch durf den niet naderen daar Verh., ten toppunt van woede, eenen drietand rondzwierde en zelfs eene andere vrouw eenen steek toebracht. Daarna, de vrouw was intus- schen gelukt te ontsnappen, ging hij zij nen revolver halen en bedreigde er ieder meè. De gendarmen kwamen er toen een einde aan stellen. Verh. is ook nog be ticht, zijne kinderen, allen nog geen 7 jaren oud, alleen en zonder steun achter gelaten te hebben. Verh. is reeds 17 ma len gestraft, het meerendeel dezer straffen om zijne vrouw of kinderen mishandeld te hebben. Zoo het schijnt is de betichte nu weer met zijne vrouw verzoend. Verh. wordt in 't geheel verwezen tot 7 maan den gevangenis en 26 fr. boet. Een oproerstoker voor de Assisen. F. Shaw, letterzetter te Gent en woord kramer voor a Vooruit, heeft op 14 April 1902, in eene meeting te Brugge, ophitsende woorden uitgesproken en is nadien naar Zwitserland gevlucht. Maandag zetelde het Assisenhof van Brugge om die zaak te oordeelen, onder voorzitterschap van M. Van YVambeke. Shaw is 's morgens aangehouden bij zijne aankomst te Brugge. Hij loochent alles. Er is bijna geen ander publiek dan eenige roodjes, die natuurlijk zouden zweren dat Shaw onschuldig is, al waren zij op geen 100 uren nabij de betroffen meeting geweest. Het getuigenverhoor is begonnen en de eerste getuigen bevestigen de beschul diging. Na de zitting, is Shaw naar de gevan genis gebracht. De jury beantwoordt de eerste vraag, betrekkelijk de beleediging van den ko ning met ja met 7 stemmen tegen 5, en de vraag betrekkelijk de ophitsing tot op stand met neen. Het Hof sluit zich bij de meerderheid aan en veroordeelt Shaw tot 6 maanden gevangenis en 3oo fr. boete. /Vol«1- I*ostbureel ter xxaiou. reizigersstutie. Wij vernemen dat het koninklijk besluit 't welk een nieuw postbureel ter reizigers statie alhier inricht, eerstdaags in het Staatsblad zal verschijnen, Men zal zich herinneren dat deze zoo noodzakelijke stichting 't gevolg is eener ondervraging, in een der vroegere zittijden der Volks kamer tot den heer Minister van IJzeren- wegen, Posten en Telegrafen gericht, door onzen Vertegenwoordiger, M.Bn Bethune, STAD AELST. Het ambt van Gemeenteontvanger te begeven zijnde, zullen de aanvragen der candidaten moeten toegestuurd worden aan het College van Burgemeester en Schepenen der Stad voor i5n October aanstaande. SCHOUWBURG VAN AELST. Koninklijke Maatschappij T LAND VAUI RIEM. BUITENGEWONE op Zondag 19 October 1902, om 5 uren 's avonds, met de medewerking van Mevrouwen Verbeeck en Fret en Mevrouwen Meu- wensen en Jacobs. EEUI VERDWAALDE groot beroemd Volksdrama in 5 bedrijven door Joris MOREELS. Prijzen der Plaatsen Voorbehoudene genummerde fr. 2.00. Beneden plaatsen fr. 1.5o. Bovenplaat- sen fr. 1.00 en o.5o. Dijnsdag 14 October Verjaardag der Instelling van het H. Kind Jesus van Praag. Ten 9 uren, solemnele Mis met Fransch Sermoen, door den E. P. Leo, C. D. Woensdag i5 October Feestdag der Seraphiensche Moeder Theresia van Jesus. Ten 6 uren, de eerste Mis, met uitstelling van het Allerheiligste ten 9 uren, de solemnele Mis. 's Namiddags, ten 5 uren, solemneel Lof met Fransch Sermoen, door den E. P. Hieronymus, C. D. Zondag 19 October ten 6 uren, de eerste Mis, met uitstelling van het Aller heiligste. De solemnele Mis, ten 9 uren. 's Namiddags, ten 5 uren, Lof en Vlaamsch Sermoen. Wordt gevraagd i° Een kuiper, (halve gast); 20 Een be kwame smid, goed loon 3° Een reiziger Vlaamsch en Fransch kennende. Vragen werk i° Een handelsreiziger 2° Daglooners 3° Fabriekwerkers. 0 Creemboter. Markt van Woensdag 8 October 1902. 75 Kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,90 tot o,oo per kil. Stempels. Alle soorten van slempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. AALST. Zondagschool van Sint Martinus. Prachtige tooneelvertoo- ning, op Maandag 20 October aanst. om 5 uren 's avonds, ten lokale van den Catholieken Werkmanskling. Voorbe houdene plaats, Ir. 2,00 eerste rang, fr. 1,00 tweederang, fr. o,5o. De heeren Meesters zullen de vrijheid nemen ten huize kaarten aan te bieden. AALST. De plechtige uitvaart tot lafenis der ziel van wijlen onze Konin gin MARIA-HENDRIKA zal morgen donderdag 9 October ter onze St-Marti- nuskerkom 10 uren gecelebreerd worden. Zondag 11. verliet het gezin Salo- mez-De Veylder, schoenmaker en drank slijter, Nieuwstraat 57, voor twee dagen onze stad. Toen men maandag 'savonds thuis kwam, werd er bestatigd dat men bij middel van een valschen sleutel was bin nengedrongen en de deur der slaapkamer met geweld had opengebroken alsook de lessenaar die cr zich in bevond. Uit ge zegden lessenaar werden geroofd Ongeveer 600 fr. in geldspeciën en een stadslot van Brussel12 zilveren koffie lepels 3 zilveren serviezen een bril montuur in goud eene zilveren snuifdoos gemerkt J.-B. De Veylder 1 spaarboekje op Staatsspaarkas op naam De Veylder Elmire 1 boekje van geld gestort te eener bank op naam De Veylder Alfred een dergelijk boekje op naam van De Veylder Elmire. Men vermoedt dat den diefstal gepleegd is door iemand die met de gewoonten van het huis bekend is.' Maandag, verloren maandag, om 10 1/2 uren kwam zekere Jules Maenens, ridder van den luienhoek, in bedronken toestand ter herberg 0 Au Café Univer- sel i) Groote Merkt, alhier, gehouden door M.Jan D'Haese. Eenige jongelingen die zich aldaar bevonden begonnen met hem den pruimelaar te houden en einde lijk maakten zij zijn aangezicht zwart. Maenens hier over verbolgen begon op zijnen poot te spelen en dan om 11 1/2 uren smeet men hem de Markt op. Maar Maenens verbrijzelde een spiegelruit die vroeger 100 fr. heeft gekost hij werd door de Policie aangehouden en in den Salon Pierre gedraaid Maenens bezit hoegenaamd geene middelen en ais de spiegelruit niet verzekerd is, zal M. Jan D'Haese ze aan zijn been hebben.'t Zou een dure les zijn. Maandag avond om 10 3/4 uren is er «en gevecht ontstaan in eene danszaal der Hoogstraat tusschen Baveghems Hen drik en zekere Van Wezemael, in 't welk den eerstgenoemde een messteek bekwam in 't hoofd. Het mes is door de policie- agenten Caryn en De Veylder aangesla gen. De wonde is niet gevaarlijk. Maandag 11., werden er ter Kei zerlijke Plaats revolverschotten gehoord. Commandant Bauwens der Gendarmerie welke zich aldaar ter estammet La Place Impériale, bevond, begaf zich ter straat en bemerkte eenen troep perso nen en een dezer moest de schotten ge lost hebben. De commandant Bauwens ontdekte een revolver in een der zakken van zekere Lelong Severien, oud 3o jaren. Procesverbaal is tegen hem opgesteld we gens drager te zijn van een verboden wa pen.'t Wapen werd ook aangeslagen. Naar 't schijnt is 't een der revolvers waarmeê zekere socialisten in April 11., gewapend waren en die door Le Peuple ver kocht zijn geweest. Dijnsdag nacht is erom n uren 's nachts een begin van brand ontstaan onder de wieg van het kind ten huize van Van den Eynde Alfons, Geeraardsberg- sche straat, Nr 36. De nachtpolitie, de agenten De Haeck en Buys, die bemerkten dat er rook van onder de deur kwam, spanden alle middelen in om iemand van 't huisgezin te wekken maar 't was te vergeefs eindelijk stampten ze de deur in en doofden geholpen door bewoners en geburen het vuur uit. De hoornblazers der Pompiers waren reeds gewekt en op 't punt alarm te blazen. De vrouw en kinderen heeft men langs den koer over den muur moeten redden. De schade wordt geschat op ongeveer 400 fr. Er is verzekering. Te verkrijgen ten bnreele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen n.ecr. Kerkdiefstal te Schaarbeek. Ziehier eenige bijzonderheden daaiover De dieven hadden de deur der kerk en van het saciistij opengebroken en reeds de brandkast van den muur losgemaakt. Hierdoor brachten zij het electrieke sein in werking, dit den koster waar schuwde. Deze ging dus onmiddelijk de politie roepen. Daar de dieven echter een hunner me deplichtigen als schildwacht hadden uit gezet, konden zij, door hem gewaar schuwd, langs de eene deur vluchten, terwijl de politie langs de andere binnen kwam. Men achtervolgde hen, doch kon hen niet inhalen. Achter de kerk stond altijd een politie agent op post, doch dezen hadden zij daar vandaan gelokt, met te zeggen dat er in de Eenensstraat eene vrouw vermoord was en men daar om policie riep. M. Vergote, gouverneur van Bra bant, heeft aan eenen dagbladschrijver verklaard dat hij er niet aan denkt, zijn ontslag te geven. Van al wat de gazetten daar over schrijven, zegt hij, is niets waar en wanneer hij voornemens is, henen te gaan, zal hij het niet aan de ga zetten vertellen. Prinses Clementine heeft maandag een oogenblik in doodsgevaar verkeerd. Twee paarden waren op den loop en richtten zich naar het rijtuig, waarmeê de prinses zich naar de kerk van Laeken begaf. Een bediende van het koninklijk park kon de hollende paarden grijpen en tot staan brengen, op het oogenblik dat eene noodlottige botsing ging plaats grij pen. De prinses heeft haren moedigen redder vurig bedankt. 's Avonds na den aanslag op de woning van M. Carton de Wiart hebben twee soldalen van de gidsen in eenen der vluchtelingen, die hen tegen het lijf liep, diens signalement doen kennen in een gezelschap, waar zij het geval vertelden. In dit signalement meent men nu een der leden van de jeune garde socialiste te herkennen, die betrokken waren in den aanslag van Sipido. De verborgen schatten. Het is nu een hotelhouder te Antwerpen die het blijde nieuws ontvangen heeft, dat hij in bezit zal komen van 900,000 fr., indien hij maar eene zekere som wil betalen. De schat zit nu weêr verborgen in Madrid. Te Calcken is zekere De Lausnay, 32 jaar oud, die zondag te Laarne naar de kermis was geweest vermoord gevonden. Hij had verscheidene messteken beko men. De ongelukkige leefde nog toen men hem vond, doch hij bezweek weldra. Twee personen, op welke vermoedens rusten, zijn aangehouden. Nadere bijzonderheden. Het slachtoffer heet Urbaan De Laus nay en is 45 jaar oud. Hij had Zondag avond omstreeks 10 ure, in eene worsteling, rechtover de tramstatie, twee messteken bekomen een dezer steken had de borst gewond doch was niet gevaarlijk; dc tweede doorboorde de linker zijde en had den dood voor ge volg. De Lausnay is rond 2 1/2 ure be zweken. Hij was een welstellend landbouwer, nog ongehuwd en woonde met zijne moeder-weduwe, nog eenen broeder en eene zuster. Zondag avond bevond hij zich bij eenen zijner geburen, den genaamden Leopold Van Nieuwenhuyze, herbergier. Rond 9 ure kwamen daar twee andere jongelingen nit de buurt binnen, de ge naamde Camiel Van Oorrinck en Edmond De Vilder, bijgenaamd De Spoele. Van Oorrinck had aan De Lausnay be loofd de voorgaande week bij hem te komen werken. Hij had het evenwel niet gedaan. Hierover ontstond twist. De herbergier verzocht hen naar huis te gaan. Allen Van Oorrinck, De Vilder, Van Heirweghe en De Lausnay gingen heen. Buiten werd de twist voortgezet en men geraakte handgemeen. Op een gegeven oogenblik, liepen Van Oorrinck en De Vilder weg. De Lausnay klaagde dat hij eenen slag in de zijde gekregen had. Eerst later bemerkte hij dat hij gestoken was. Van Heirweghe geleidde hem naar huis» doch een weinig verder zonk de getroffene machteloos neer. Van Heirweghe riep toen om hulp en samen met de hulp van toegesnelde personen droeg hij De Laus- naus naar huis. De geneesheer Van de Velde verzorgde den gekwetste, die aan vankelijk scheen te beteren, doch. zooals wij hooger zpgden, rond 2 1/2 ure over leden is. Van Oorrinck en De Vilder zijn beden morgend aangehouden. Het parket van Dendermonde is ter plaats geweest. De Vilder, een jongeling van 22 jaar oud, is na ondervraging, naar Dender monde overgebracht. Omstreeks 1 uur is Van Oorrinck in vrijheid gesteld. Zaterdag namiddag, had er te Turn hout een verschrikkelijk ongeluk plaats. Op het buitenverblijf van Mevr. Dufour te Turnhout bouwt men op het kasteel eenen toren. Dit werk is aangenomen door den aannemer M. Van den Bosch. De timmerman Joseph Leysen arbeidde gisteren aan dit werk. Hij stond op eenen balk toen deze eensklaps uitschoof met het droevig gevolg dat de werkman van eene hoogte van 19 meters ten gronde viel. Hij bleef op den slag dood. De on gelukkige had de ruggraat gebrokan. Het lijk werd naar de woning zijner zuJ gebracht, waar de ongelukkige inwoon! Hij was ongehuwd en slechts 37 jaaroiT Maandag heeft het parket ter t geweest en een onderzoek ingesteld cal 5ooo 1 verantwoordelijkheid vast te stellen. 1 eenpar: Te Bouffioulx is eene groote fatJ blijven van aardewerk vernield. De schade! vraann De 1 wordt poging weid v Der beslote Nceulx arbeid Tel staking hoogst In werkst Zelfs weerst Del puntei Mer vanda uitroe; slissin Ma; Te kerst schelt deed vecht pkw Erzi meer Di kaal gelul eisct lijk loopt 35o,ooo fr. Men weet niet waai den brand toe te schrijven. ITet was; dag en de fabriek lag stil. Er v slechts 5 werklieden in de fabriek a; zig, Twee jaren geleden werd indi fabriek, ook door eenen brand, 200,000 fr. schade aangericht. Een mijnwerker van Gilly, kt vrijdag avond dronken 't huis. Zijne vrouw die, omdat zij van hem kreeg, geen vleesch voon avondeten had klaar gemaakt, moesti hem de gewone harde woorden en mishandelingen verduren, zoodat zij slotte naar boven vluchtte. De dronkaard volgde haar, barril de deur, wierp de stoof om en stak linnengoed, dat hij daar vond, in De vrouw wekte door haar hulpgt de aandacht der geburen en policie, het vuur bluschten en de vrouw, reeds half verstikt was door den verlosten. Te Louvroil heeft een dronkaard herbergierster eenen messteek in 't toegebracht. In dezelfde gemeente had een andi dronkaard zijne vrouw eenen kachelr ter naar het hoofd geworpen. De vr nam daarop eenen met hagel geladem volver, die zij op hem afschoot. Eenige hagelkorrels troffen hem inJ -e]aa gelaat. Donderdag speelden te Siml hevig Agatha-Rhode eenige kinderen bijq in tot vuurken, dat in'open veld was aangek Een der kinderen, zekere Van Hi werd bij onvoorzichtigheid in den poel geworpen. Een persoon uit de snelde toe om het kind te redden, het is onder zijne oogen levend verl Moord te Gheel. Men beu dat er dijnsdag namiddag rond ure andermaal een vreeselijke moo gepleegd te Gheel. Zekere L..., heeft' messteken bekomen, waarvan één in hart. De ongelukkige heeft slechts eei oogenblikken zijne wonden overleefd.! dader is gekend en door de gendan aangehouden. Het parket van Turn! is dijnsdag avond per telegram vei tigd. Woedsdag begaf het zich ter pi; Veidere inlichtingen ontbreken. Bij de glasblazers. Nooit er zoo een strijd tusschen de glasblaas! 't Is niet alleen een strijd tegen de; troons, maar ook een strijd van werklw tegen elkander. Tot kort geleden waren de m;v niers, snijders, kassenmakers, enz., de blazers aangesloten geweest. Ond vindende dat de blazers eerst voor zei ven zorgden, werd tot de stichting sloten van eene afzonderlijke vereenigi: 't Was deze nieuwe vereeniging, diet onlangs een tijdelijken loonopslag' i5 die denkelijk wel bestendig; geworden zijn bewerkte ten voort' van de snijdeis, magazijniers, enz. Van zoohaast de blazers zulks vet men, besloten zij op hunne beurt opslxl te vragen. Dat was genoeg om gansch de zaak) bederven't Is hetgeen gebeurd is. De nieuwe vereeniging heeft doi dag te J umet eene belangrijke ver( ring gehouden, waar besloten werd til het openen eener inschrijvingslijsl ts ondersteuning der snijders, die thanss staking zijn. Er is ook besloten poginge aan te wenden hij de gelen, om dt in te lijven. In verscheidene glasblazerijen hel de snijders hunne patroons verwittij dat zijindien een opslag van 5 w toegestaan aan de blazers, op hu beurt eene verhooging van i5 zulld eischen. De patroons hebben donderdag namk' dag vergadering gehouden. Deze hebbö nu beslist, te beginnen van 1 Novembt niets meer te verleenen, noch aan se ders, noch aan blazers. De algemeene staking zal daarop twijteld volgen. Terwijl de werklieden der glasnijve-l heid aldus onderling overhoop liggenI zijn donderdag te Jumet honderd Duit-I sche familiën aangekomen uit Oldenburg. Deze familiën tellen 72 flesschenblazai Binnen eenigè dagen komen nog 70 fans-' liën. Zij zullen gehuisvest worden te] Jumet en Lodelinsart. Heden beginnea de blazers reeds te werken in de fabriek Sadin, te Jumet. Zij zijn in Duitschlanij gedurende 10 maanden in staking ge-! weest, en willen nu eene onderlinge] vereeniging maken. Men meldt uit Enschedé aan de t N. R. Ct. Na eene voorafgaande vechtpartij in de Molenstraat, alhier, die maandag nacht plaais had, legde de 24-jarige G. J. 0., die daaraan deelgenomen kad, zich in die straat in hinderlaag, en toen een de vechtenden, zekere Egbert S., een 19- jarige jongen, daar voorbij kwam, sprong O. te voorschijn, en sneed hem zöö over buik en borst, dat de dood spoedig volgde. Heden morgend werd O. aangehouden. Hij heeft voor den commissaris vaa policie eene volledige bekentenis afgelegd. Nader vernemen wij, dat de dader zich den geheelen nacht schuil hield, en zoo doende eerst 's morgens kon worden opge; spoord. Vóór het lijk gebracht was hij geweldig zenuwachtig, doch ontkende toen nog. lui

De Denderbode | 1902 | | pagina 2