Het jaargetijde van Koningin Louise Marie. Stakingsbeweging. EEN EX AXDER. Aalst. S' Martinus-kerk. llll Rechterlijke kronijk. Kerk der Theresianen. AALST. ZE H Allerhande nieuws. Frankrijk. Tn S.i H«t was zondag twee en vijftig jaar geleden dat Hare Majesteit Louise-Marie, eerste koningin der Belgen, te Oostende stierf. En voor de eerste maal sedert de halve eeuw die ons van die gebeurtenis scheidt, is de koninklijke familie niet vereenigd geweest in de kerk van Laeken, om voor de geliefde en vereerde doode te bidden. Het publiek is verwonderd geweest, dit godsvruchtig gebruik te zien afschaf fen, op het oogenblik dat een nieuwe rouw de koninklijke familie getroffen heeft. Daar de beslissing uitgaat van den Koning, heeft men zich afgevraagd welke rtden Z. M. hier mag voor gehad hebben. En over dit punt hebben personen, die de pretentie hebben, alles te weten en alles uit te leggen, de zonderlingste dwaasheden verteld. De uitlegging der doctrinairen is niet de minst merkwaar dige Er komt een einde aan alles, zeggen 2ij. Het celebreeren van dit jaargetijde gebeurde sedert vijftig jaar. De Koning vond dat het nu genoeg was hij heeft geprofiteerd (sic) van de dood der tweede Koningin der Belgen, om er een einde aan te stellen. 't Scheelt niet veel of die goede doctri nairen verwijten aan den Koning, dat hij al te lang heeft gewacht om zich te ont maken van den godvruchtigen tol, dien hij betaalde aan de nagedachtenis zijner motder. Wat zouden zij gezegd hebben indien, zooals dikwijls gebeurt in christelijke families, de Mis voor de zie erust van de hooge overledene eene eeuwigdurende stichting geweest ware Wij, christenen, zijn van gevoelen dat men nooit te veel noch te lang kan bidden voor de dooden. En wij zouden de afschaffing van dat jaargetijde, dat reeds in de gewoonten was opgenomen, diep betreurd hebben. In werkelijkheid is er geen kwestie van eene afschaffing, maar van eene verplaat sing. In het kerkelijk jaar is er een tijdstip dat bijzonder is toegewijd aan de herden king der dooden het zijn, iedereen weet het, de dagen na Allerheiligen. Wat zou er nu vreemds in liggen, indien de Koning op dat tijdstip eene Mis liet celebreeren, voor al de afgestorven leden der Koninklijke Famile, Mis, welkehij zou bijwonen zooals hij op 11 October de Mis bijwoonde, in 't bijzonder voor zijne moe der opgedragen 't Is wel zoo, indien ik mij niet bedrieg, dat de genomen beslissing moet uitgelegd worden. Wat betreft het Te Deum van i5 No vember, dat zal dit jaar geen plaats heb ben, wegens den rouw der Koninklijke Familie. Er zal ook en om zelfde reden, geen feestmaal plaats hebben in het mini sterie van buitenlandsche zaken. (Corresp. Handelsblad). De Belgische koolgravers hadden zon dag te Charleroi congres gehouden. Afge vaardigden van de 4 bekkens waren aan wezig. Er werd beslist aan de mijnmaatschap- pijen eene loonsverhoaging van i5 °/0 te vragen. Deze beslissing heeft voor doel, te beletten, dat de Belgische mijnen kolen zouden leveren aan Frankrijk. De veree- nigingen zullen samengeroepen worden over den toestand te beraadslagen. De Revolutionnaire Socialistische Bond van den Borinage hield zondag te Qua- regnon eene metting. Er waren 3oo aan wezigen. Er weid bij toejuiching besloten een manifest ui! te geven voor de alge- meene werkstaking in België. Dit mani- fegt zal de werklieden aansporen, onmid- delijk 20 opslag te vragen. Het comiteit, dat Roger voor leider heeft, acht het oogenblik uitstekend om de loonsvermeerdering af te dwingen. In den Borinage. De mijnwerkers die maandag te Hornu den arbeidstaak ten, waren omtrent 450 in getal. In de mijn Bois de S' Ghislain te Dour had men Franscke werklieden ontboden; de Belgische werklieden dit hoorende, verklaarden dat zij den arbeid zouden verlaten, indien de Fransche werden aan genomen. Naar aanleiding van de vraag tot loons- veihooging van i5 zegde een mijn- bestuurder aan een reporter van den XX® Siècle s Het is nu volstrekt onmogelijk eene loonsverhooging toe te staan. De kolen, die men nu van de hand doet, zijn stocks en men getroost zich soms op offeringen om er zich van te ontmaken. Natuurlijk, indien de Fransche werk staking moest blijven voortduren, zouden die stocks gauw uitgeput zijn en wij zou den dan ons beschikbare aan beter prij zen kunnen verkoopen. Maar het kleinste kind weet het en alleen de socialistische leiders doen alsof ze 't niet weten dat voor bijna al de mijnen de twee derden der opbrengst per contract verkocht zijn, tot einde Maart, aan prijzen van over eenigen tijd. Zelfs indien nu voor het overige derde hooger prijzen konden verkregen'worden, is het niet mogelijk daarmeè i5 °/0 loons verhooging toe te staan. Opgemerkt dat de toestand verschilt van het eene bekken tot het andere we gens de kwaliteit der kolen. Charleroi, 14 Oct. 5oo werklieden der twee putten van Tivien, te Gilly, afhangende van de mij nen van Trieu-Kaisin hebben het werk gestaakt, om loonopslag te bekomen. De stakers zijn in de grootste kalmte naar huis gekeeod. Inval van Fransche stakers. Bergen, 12 Oct. Gisteren heeft de gendarmerie van Quiévrain eene bende van 5oo stakers, die uit de Fransche mijn Quivrechin kwa men, teruggedreven. De stakers waren op Belgisch grondge bied gevallen, om het werk in de mijnen van den Borinage te doen eindigen. Hunne houding was zoo dreigend dat de gendarmen hunne wapens moesten laden. Daarop zijn de woelmakers weèr de grenzen over getrokken. Jan Stier, Louis Baviaan en C°. Men weet dat men de Engelschen dik wijls den naam geeft van John Buil dat is Jan Stier. Die naam is gelrokken uit de Geschie denis van Europa van Arbuutnoot, een Engelschen geneesheer die leefde van 1670 tot 1755. Hij was een braaf geleerd man van wien de vermaarde schrijver Swift ge tuigd Hij had meer verstand als wij allen en hij was zoo goed als verstandig. Zijn verstand was ook luimig en schert send en zoo kwam het dat hij in zijne Geschiedenis lapnamen gaf aan de bij zonderste volkeren van Europa de En- gelschman wierd John Buil de Fransch- man Lewis Baboon, dat is Louis Baviaan of Aap de Hollander wierd Nicolas Frogg, dat is Klaas Kikker of Puid. De Hollander is bij óns meer gekend onder den naam van Jantje Kaas en die naam heeft aanleiding gegeven tot den naam Yankee dien de Noord-Amerikaan- ders dragen. Eenige streken van Noord- Amerika werden al vroeg door I-lolland- sche Kolonisten bewoond, die aldaar insgelijks onder den naam Jan Kaas en Jan Kees bekend stonden. Later, toen het Hollandscli door het Engelsch ver drongen wierd, veranderde de benaming in Yankee. Fortuinen in Spanje. De Moniteur waarschuwt andermaal het publiek voor de bedriegerijen van den zoogezegden Spaanschen schattengraver. die nog altijd voortgaat met zijne slachtoffers te zoeken. De personen, die zijne brieven ont vangen worden aangezet, deze aan de ge meente of rechterlijke overheden te be zorgen De ouders weten wel wat er verstaan wordt door opvoeding zonder Godsdienst. Zij zijn dikwijls genoeg verwittigd ge weest. Al hetgeen zij bijbrengen om zich voor der menschen en voor hun eigen ge weten te verschoonen, zal voorden rech terstoel van God niet tellen. De vijanden van God en den Godsdienst zeggen dat men de zielen aan de Kerk moet ontrukken en dat men uit de school den Godsdienst moet bannen om dat einde te bereiken... Te vergeefs zouden de ouders mogen hopen dat hunne kinderen er goed zullen blijven. Neem acht op deze vergelijking Blijft men gtzond in eene bedorvene lucht En als men te midden van de typhus leeft, wat brengt men anders naar huis mede dan typhus Jesus-Christus heeft degenen vermale dijd die de kinderen vcrergernis geven. Maar nog veel verschrikkelijker zullen de ouders vermaledijd worden die zelf hunne zonen en dochters aan de verergernis blootstellen.... Waartoe dient het aan de kinderen 't leven des lichaams gegeven te hebben, wanneer ge ze aan de Kerk laat ontruk ken en ze tot het eeuwig verderf helpt Te bedanken zijn ze de onderwijzers en onderwijzeressen wie dat ze zijn of niet, wereldlijke of religieuzen, die zich aan de zedelijke en godsdienstige opvoeding en aan het onderwijs der jeugd toewijden. Maar de onderwijzers en onderwijzeressen, die voor zending zouden krijgen van de zielen aan de Kerk te ontrukken, diegene zullen wij altijd bevechten. Dat is eene plicht van consciencie en 't is te zelfder tijd eene vaderlandsche plicht, want zulk eene opvoeding zou groote plagen bereiden voor de huisgezinnen, voor 't vaderland, voor heel de samenleving. Geneesmiddel tegen de teere. Een nieuws dat veel opschudding maakt is dat er een geneesmiddel zou gevonden zijn tegen de teeringziekte die alle jare zooveel duizenden menschen naar 't graf sleept. Jaren geleden meende de Duitsche hoogleeraar Koch het geneesmiddel ont dekt te hebben, maar 't bleek welhaast dat hij mis was. Een hoogleeraar der Hoogeschool van Leuven M. Denys, ten Bruggeling, die de zaak bestudeerde werkte in 't stille voort. Hij schijnt te moeten gelukken waar de grootste geleerden vóór hem mislukten. In maart bood M. Denys aan de Aca demie van geneeskunde een opstel aan, waarin hij de uitslagen bekend maakte, welke hij verkregën had. Sindsdien zette hij zijne proefnemingen voort en thans mag hij verklaren dat het hem gelukte 't geneesmiddel der tering te ontdekken. Het stelsel, door M. Denys gevolgd, is dit door professor Koch bekend gemaakt. De uitslag kan vergeleken worden bij dezen, dien men in de behandeling der razernij door het stelsel Pasteur bekomt, dat is dat de personen, aan wie men de bloedwei of serum heeft ingespoten, weêr- barstig blijven tegen de ziekte en dat de inspuiting van smetstof bij hen niet het minste effekt maakt, wanneer zij voor menschen, die niet ingespuit werden, doodelijkegevolgen zou hebben. Eensin 't bloed opgenomen, vormt de wei daarin bestanddeelen, die de giftstoffen, afge scheiden door de krieldieren, levelingen of microben der longknobbelziekte ver nietigen en de verdere ontwikkeling van den bacillus verhinderden. Professor De nys stelt zich ten dienste van al de ge- neesheeren des lands, om hen op de hoogte der bewerking te stellen. Naastenliefde. Een jonge italiaan- sche priester was zoo erg verbrand ge worden, dat zijn toestand door de ge- neesheeren als hopeloos werd aanzien, tenzij men op de wonden stukjes men- schenhuid zou kunnen toepassen. Men had behoefte aan ongeveer 5o vierkante centimeter. De overige seminaristen besloten elk hunne bijdrage te geven en hebben aldus hun makker het leven gered. Alcoolism. Bij het opmaken van den jaarlijkschen staat van de gezondheid in de stad Brussel, heeft men bevonden dat de gevallen van zinneloosheid schrik barend toenemen. Gedurende het jaar 1901 heeft het sche- pencollegie 275 zinneloozen moeten op sluiten. 88 hunner of 3i ten honderd, waren zinneloos geworden door dankmisbruik, Koolmijnen in Limburg. Als men de geruchten mag gelooven zou de Maas vallei rijk aan koollagen zijn te Mechelen a/M, te Elsloo, te Eysden en Lanklaer. Men zou dikke lagen doorboord hebben op 400 m. diepte zelfs te Elsloo zouden er 3oo meters reeds kolen gevonden zijn. Wat zeker is, de boringen worden met iever voortgezet. Men zegt dat elke boring i5o.ooo fr. zou kosten en het veivoer van den boortoren van 2 tot 3ooo fr. In zijne Hoogmis van zondag laatst heeft Z. E. lieer Deken het begin van de herstellingswerken in Sl Martinus-kerk aangekondigd daaroml rent in dezer voege: 11 Moigen, i3den October, zal de onder- nemer van onze herstellingswerken hier zijn om den arbeid te beginnen. Deze week reeds zal geheel de hooge kerk afgesloten worden, hetgeen, onvermij- b delijk, voor priesters en geloovigen, n eenige stoornis zal veroorzaken veran- dering van plaats voor vele personen, min gemak om te biechten te gaan, om den Kruisweg te doen, enz Wij zullen nochtans doen al wat mogelijk is opdat de goddelijke Diensten te allen tijde op eene behoorlijke wijze kunnen gepleegd worden. De ongemakken zullen wij n ons getroosten met te denken dat onze schoone kerke, sedert jaren en jaren, eene kuisching, eene herstelling vraagt, en dat zij, binnen een jaar als 't God be- lieft, alhoewel onvoltooid, de prachtig- ste zal zijn van al de tempels door het aloude christen Vlaanderen Gode opge- 1 bouwd en aan S' Martinus toegewijd. Zulk een werk levert gevaren op. Wenschen en bidden wij dat er geene ongelukken gebeuren Op den eersten vrijen dag van deze week zal ik eene Mis lezen ler cere van den H. Martinus, b om door het H. Sacrificie en de voor- spraak van onzen Patroon te bekomen dat God het groot werk, te zijner eer ondernomen, zegene en alle onheilen afkeere. N. B. Wij vernemen dat de afsluiting nog eenige dagen verschoven is. SCHOUWBURG VAN AELST. Koninklijke Maatschappij 'X LAMD VAM HIE M. BUITENGEWONE /I op Zondag 19 October 1902, om 5 uren 's avonds, met de medeweiking van Mevrouwen Verbeeck en Fret en Mevrouwen Meu- wensen en Jacobs. FEUI VERDWAALDE groot beroemd Volksdrama in 5 bedrijven door Joris MOREELS. Prijzen der Plaatsen Voorbehoudene genummerde fr. 2.00. Beneden plaatsen fr. i.5o. Bovenplaat- sen fr. i .00 en o.5o. Max Rousseau, wonende in de Van Eyckstraat te Gent, is beticht door bedrei ging per schrift eene som van 1000 fr. te hebben willen afpersen. Ziehier de feiten Clementine Van der Haeghen, goed bekend met de familie Rousseau, kreeg verleden jaar dreigbrie ven waarin haar gezegd weid dat zij twee briefjes van 5oo fr. moest zenden naar Gent-Post, blijvend bureel, onder de letters A. B. C. Het meisje woonde dan te Leupeghem bij twee ouderlingen. Alle drie hebben veel schrik geleden, doch het geld niet gezonden en de zaak in handen van het parket te Audenaarde gegeven. Daar de dreigbrievt n uit Gent kwamen zond men de zaak naarhier en menondtr hoorde onder andere Max Rousseau, die dan nog hoegenaamd niet verdacht was. Eenige dagen na dat onderhoor had men Clementine last gegeven een brief te schrijven aan bovengenoemd adres. De policie zou in de post de wacht houden en den afhaler knippen. Een jongen van 16 jaar kwam den brief opeisclienen werd natuurlijk bij den kraag genomen. In zijne verklaring zegde hij gezonden te zijn door een jongen lieer die hem aan de Recolettenbrug wachtte. Men trok er naartoe, vond er inderdaad den jongen heer, maar toen de agent hem wilde aan houden kon hij wegspringen. De agent verklaart stellig dat het Rous seau was. Ook de deskundigen, die zijn schrift nagezien hebben, verklaren dat de kaarten door hem geschreven zijn. Daarentegen verklaart de verloofde van den betichte dat hij bij haar was op het oogenblik dat het teit met den agent zou gebeurd 2ijn. De rechtbank zal Vrijdag uitspraak doen. Roode opstokers voor 't gerecht. In April 11. kwam een 3oo-tal werksta kers, met den socialistischen volksverte genwoordiger Hubin aan "c hoofd, te Hoei naar de werkhuizen om het werk te doen stilleggen. Aan de smissen en pietmolens van Regissa, in de Société anonyme du Bas sin d'Andenne, vonden zij de ijzeren afsluitingen toe. Langs een zijspoor voor den ijzerenweg drongen de woelmakers binnen.Zij waren met stokken en revolvers gewapend. Twee gendarmen poogden de werk stakers terug te drijven zij werden over rompeld en met slagen overladen. Toen de indringers aftrokken, losten zij revolverschoten in de richting der gen darmen. Een der gendarmen kreeg eenen kogel in het kaaksbeen en cenen in de zijde. Door de boetstraffelijke rechtbank van Hoei werden 5 personen voorwaardelijk gestraft. De roode volksvertegenwoordiger Hu bin, kreeg eene maand gevangenis en 8 straffen van i5 dagen gevangenis. De maatschappijen, bij wie de aanslag gephegd was, stelde zich aan als burger lijke partij tegen Hubin. De rechtbank aanvaardde deze aanstelling en verklaarde Hubin alléén de verantwoordelijkheid der feiten moest dragen. Hubin en zekere Decampe, die niet voorwaardelijk gestraft waren, gingen in beroep. Het openbaar ministerie sloeg ook beroep in. Een der advocaten wierp op dat de zaak voor het Assisenhof moest gebracht wor den, daar het een politiek misdrijf was en Hubin van zijne hoedanigheid van volks vertegenwoordiger misbruik heeft gemaakt om het volk op te ruien. De uitspraak zal later plaats hebben. Goede advokaten. M. de voorzitter Verhaegen heeft te Brussel in de zitting van Vrijdag geklaagd over de nalatigheid van sommige advoca ten te Brussel, in het behartigen van de hen toevertrouwde zaken. Er zijn 280 zaken op den rol ingeschre ven en ten 10 ure kon men nauwelijks de advokaten vinden om eene onbeduidende zaak op te roepen. Een proces in zake een spoorwegonge luk is reeds 4 V* jaar gereed om te pleiten. M. de voorzitter verklaarde dat hij het van den rol schrabde. Geeft die heeren dan uwe belangen in handen Zondag 19 October ten 6 uren, de eerste Mis, met uitstelling van het Aller heiligste. De solemnele Mis, ten 9 uren. 's Namiddags, ten 5 uren, Lof en Vlaamsch Sermoen. O Creemboter. Markt van Woensdag i5 October 1902 70 Kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,90 tot 0,00 per kil. De omtrek van Ninove is vergeva van nachtdieven, die nu hier, dan daar de bewoners bestelen. De policie hetf; reeds een der bandieten in het net, ca landlooper, uit het leger weggejaagd, die nu, hoopt men, zijne medeplichtigen'we| zal doen kennen. Een policieagent te Brussel heeftop zijnen schoonvader, dien hij beschouw^ als twistzoeker tusschen hein en zijr< vrouw, vijf revolverschoten gelost. Dj schoonvader is gekwetst, maar niet doode lijk. 't Schijnt dat de genezing van de keelziekte, waaraan de koning lijdt, mi:, der goed vooruitgaat dan men gezejl heeft. Daarom is het rijden per autonw. biel hem weer verboden, en daarom ooi is de Alberta hare winterrust ingegaan. Een vinnige haat heerschte te Sint- Joost-ten-Noode, tusschen de gebroedea Camiel en Gustaaf D. eenerzijds en dra andere broeders, P. genaamd. De twee eersten zijn bakkersgasten, va; de drie laatsten oefenen er twee denzeï den stiel uit de derde is soldaat bij ee gidsenregiment. De oorzaak van den haat is een meisje, waarmee beide kampen kenns maakten in eene danszaal. Maandag avond waren beide groepe weer in dezelfde danszaal, toen plotseling van de eene zijde eene uitdaging uitging, om door een gevecht in regel, het pleit tt beslissen. Dit gebeurde. Maar de drie gebroedra P., eerlijker dan hunne tegenstreven, vochten met de vuisten, terwijl de andere links en rechts met hunne messen ak razendén rondstaken. De gevolgen laten zich raden. De sol daat, door een der steken getroffen, zate met een luiden schreeuw in elkaar, k een zijner broers kreeg een steek in det rug. De twee moordenaars namen de vlucht; maar de voorbijgangers, die op het go rucht kwamen toegesneld, hielden eet hunner aan. Deze had het mes nog in de hand. Het bloed droop er af en de pui was omgekromd. Andere personen snelden de twee ge troffenen ter hulp, die daar ook in eene bloedplas lagen. De soldaat gaf den gees; terwijl men hem oprichtte. De wonde vaa zijnen broer is ook doodelijk. De aangehoudene is Camiel D. Tega zijn broer Gustaaf is ook een aanhouding! mandaat uitgevaardigd. Zekere H. De Mey, wonende God! huishammeken te Gent, die Zondagavond, rond 7 ure, te huis onlusten verwekt!, werd door de policieagent Alexander 't commissariaat gebracht. Ondeiweg! haalde hij eensklaps eenen hamer t: O san zijnen zak en bracht er den agent eene slag mee toe in het gelaat. Alexanda werd erg gekwetst en moest De Mey los laten. De woeste kerel is Maandag mot gend aangehouden. Er gaat schier geen week om of 13 hebben het overlijden van den eenen <t' anderen oud-strijder van i83o te melde. Dat een hunner een heuglijken verjaardt? viert is minder alledaagsch en daaroc doet het zooveel te meer genoegen, tt melden dat een dier oud-dapperen, 1 M. Robert-Agneessens te Doornijk, zijne diamanten bruiloft vierde. Hij nam ai i5jarige knaap, in hoedanigheid vadtac boer, deel aan de gebeurtenissen van iS3a Er leven nog acht van zijne tien kindera. Heel Doornik heeft zijn jubelfeest ge vierd. Betooging tegen de werkstaking Depechen uit Charleroi melden iï van J umet meer dan 2000 glasblazers na' Charleroi trokken om te manifesteeren. Zij namen onderweg de mannen vt Dampremy, de koorzangmaatschappij c de harmonies der Magasiniers en Cab- siers mee. tolg' Tan hoog m: schu: De Vaug prefe dend id i W< ieg De kene U' De is vei Bo groot: gekee He eenen Comt [onst Ma vereei even werd. Cor larin en za veige: Wie Wij de N lelke W' -ma chijn- taand EE Dit meier javui Zij, welke wordt ten v Ben d if kan De rost s jaarvc inmu gravur tekke Ondei nen iï aten 1 Proe d< geld 1902 SIEl leger franc Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Te verkrijgen ten bn reele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post- arten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. AALST. Zondagschool van Sint Martinus. Prachtige tooneelvertoo- ning, op Maandag 20 October aanst. om 5 uren 's avonds, ten lokale van den Catholieken Werkmanskring. Voorbe houdene plaats, Ir. 2,00 eerste rang, fr. 1,00 tweederang, fr. o,5o. Men bemerkte ook afgeveerdigden vu Jeumont, Jemappes, Binche en Marif mont. Te Charleroi telde de stoet 4000 nemers. In de Beurs had eene groote meeting plaats met uitvoering van muziekstukken en koorzangen. De redevoeringen op de meeting mix ten de ooren van citoyen Gilles en 5 handlangers fel hebben doen fluiten. De ketel van den gazometer van Montigny-sur-Sambre, gelegen achter i statie van Couillet, is Vrijdag avond ge sprongen. Een hangaar van een houthan delaar, in de nabijheid gelegen, keerö gansch om. Er zijn geene persoonlijk: ongelukken, maar de stoffelijke schaó bedraagt 200,000 fr. De herstelling s vóór Nieuwjaar niet gedaan zijn. Intus- schendjd zal Montigny, dat eene bevol king heeft van 22,000 zielen, zonder ver lichting zijn. Een aantal kleine nijverl» den, drukkerijen, machienwerkhuiza door gasmotors bewogen, zullen niet met' kunnen werken. De ontploffing zal ongetwijfeld aanlei ding geven tot vele processen voor deloosstelling. Maandag morgend is de bestuurbar! luchtballon van M. Bradsky opgestegen te Parijs, Vaugirard, met het doel overde Madeleine te gaan en dan op zijn vertrek punt terug te keeren. De ballon vertrok in Z.-O. richting op eene hoogte van 3 a 400 meters. Alles was wel aan boord en de twee schroeven werkten voortreffelijk alleen de werking van het roer liet te wenschen, zoodat men eene schuinsche richting moest nemen. Om 9 ure 10 was de ballon boven zij" vertrekpunt teruggekeerd. Hij was toen Prij TARI Tarbc Griete Heilb Kabel Tongi Nieuv. Kreeft Hollai vaatj Hollar Nieuw 12 s Nieuw Garna Scheh Roobi Oo gekem Zalm Groote Eilbot Hol. K Sch Rooba Tarbo Blank, Grooti Makre Tong# Grooti Pieter Klein Wittii Garna Krefte Gepar allai

De Denderbode | 1902 | | pagina 2