Van tak op tak. Tram. Oordegem-Ascche. Geeraardsbei'gen- Oudenaarde Ouderdomspensioenen Kerk der Theresianen. Stad Aalst. - Werkbeurs. Zondag-rust. AALST. Aalst. S' Martinus-kerk. Allerhande nieuws. W erkstakingen EEN HEER Instuw nu Doer L. DOGNIAI Marktprijzen. Koninklijke verjaardagen. Dit jaar hebben er op den sterfdag van Koningin Louise-Marie enkel gesloten kerkelijke diensten plaats gehad te Laken door prinses Clementine, te Luchon door den koning bijgewoond. Slechts dit jaar is dit alzoo. Het Tb Deum van i5 November wordt vervangen door eene plechtige uitvaart voor de beide overleden Koninginnen. Daar zal de Ko ninklijke Familie tegenwoordig zijn. Het toekomend jaar komt echter alles weer op zijn ouds dan zal de lijkdienst voor de Koningin den 11 October en het gewone Te Deum weer op Sint-Leopold- dag, i5 November, plaats grijpen. Ministerieele besluiten p*» van 27 Augustus en 3i Au- gust us, verschenen in het "BSeSsS?' Staatsblad van 14 October ■rïra^' houden goedkeuring van de plans der gronden te onteigenen binnen de gemeen ten Aalst, Erpe, ErondegemenOordegem voor den aanleg van dien buurtspoorweg waarvan de voltrekking krachtens konink lijk besluit van 24 Mei 1902, binnen de driejaar moet geschieden. TELEGRAAFBUREEL TE NIEUWERKERKEN.- Onlangs bekwamen onze Representanten cene onderperceptie der Posterijen voor de gemeente Nieuwerkerken. Bij brief van 11 October, komt de Heer Minister van Spoorwegen thans te laten weten dat hij besloten heeft bij dit postbureel van Nieu werkerken een Telegraafkantoor te voe gen. Daar het Bestuur der Telegrafen echter voor den winter overlast is met werk, is het waarschijnlijk dat de bepaaldelijke inrichting van dit nieuw Telegraafkan toor slechts binnen eenige maanden zal geschieden. Gansch Nieuwerkerken zal die nieuwe weldaad derCathoIiekeRegee- ring welke de gemeente te danken heeft aan den onverpoosden iever onzer catho- lieke Afvaardiging, toejuichen. BUURTSPOORWEG De volgende omzendbrief komt aan de H.H. Burgemeesters der belanghebbende Steden en Gemeenten, alsook a^n dcH.H Leden van het Komiteit toegezondi wo 1 den Wij achten ons gelukkig Ued. de aan besteding onzer zoo lang betrachte lijn aan te kondigen. Ten gevolge onzer laatste vergadering te Oudenaarde, hebben wij, kort daarna dank aan machtige en goedwillige mtde- weiking, de noodzakelijke verbinding met den Staatsspoorweg te Gecraardsbergcn verkregen. De Nationale Maatschappij der Buurt spoorwegen wachtte op deze toelating om het lastkohier der aanbesteding op te stellen, en reeds sedert 3o Oogst vernamen wij dat hetzelve in September zou afge maakt geweest zijn. De achtbare Heer de Burlet, Algemeen Bestuurder, die zoo veel belang stelt in ons ontwerp, vereerde ons den 4 September, met eenen brief bij denwelken hij ons liet weten dat hij de hoop koesterde ons gedurende de maand October de aanbesteding der werken te kunnen aankondigen. Gisteren, 12 October, ontvingen wij die zoo blijde tijding. De heer Algemeene Bestuurder schreef dat de aanbesteding deze week door de dagbladen zou bekend gemaakt worden, en dat zij zal plaats hebben den 3 December aanstaande. Wij aanzien het als eene plicht Ued. zonder vertoef, hiermede bekend te ma ken, en Ued. nogmaals bedankende voor uwe getrouwe medewerking, bieden wij Ued, onze beste en vriendelijkste groeten aan, De Voorzitter, V. VAN WAMBEKE. Naar heerschap Wilmotte denkt zullen die afgevaardigden allen bezadigde, ver standige lieden zijn en daar alle verstan dige lieden zich zullen verhaasten om voor de liberalen te stemmen zal de ver kwijnende kliek gered zijn. De liberalen hebben besloten het red middel te onderzoeken, doch 't zal te vergeefs zijn al verschenen er nog meer kwakzalvers op de liberale foore het is eene stalen wet 't libcralendom zal van 't politiek tooneel verdwijnen, verdrongen door zijne kleinzonen de roode socialisten Talen. In de i9de eeuw is het getal menschen die Engelsch .spreken met 312 ten honderd toegenomen het klom van 22 op 100 millioen. Dan volgt het Rus sisch met 120 ten honderd (van 3o millioen tot 68 millioen) en daarop het Duitsch met 100 ten honderd (van 35 tot 70 millioen terwijl het aantal Fransch sprekenden van 34 tot 46 millioen is toegenomen dat is maar 12 ten honderd. liet Relfctisel» lil>ei aliam is ziek, gevaarlijk ziek, het verkeert zelfs in doodsgevaar.Talrijke doctoren, specia listen en kwakzalvers zijn reeds opgetre den, en er treden er nog dagelijks op, om de verkwijnende kliek te redden. Nu is 't zeker heerschap met name Wil motte, die als specialist te voorschijn is gekomen en die beweert dat hij het speci fiek geneesmiddel heeft ontdekt om die verkwijning afweren zal. Dit specifiek redmiddel is niet min of meer dan de radicale omverwerping van ons bestaande kiesstelsel te vervangen door het Z. A. S. maar niet het Z. A. S. lijk de socialisten het verstaan. Immers vele, in de liberale rangen, zijn het vijan dig en daarom wilt hij alleenlijk de rc-cht- streeksche stemwijze afschaffen. Nimmer zou de kiezer rechtstreeks de leden van Senaat, Volkskamer enz. enz. benoemt-n, maar men zou het stelsel in voeren dat bestaat in Pruisen voor de vorming van den Landdag en in de Ver- eenigde-Staten van America voor het aan wijzen van den Voorzitter. In Pruisen benoemen de landdagkiezers in de gemeente de Wahlmanner en 't zijn deze Wahlmanner of afgeveerdigden die dan de leden van den Landdag verkiezen. De specifieke remedie waarmcê heer schap Wilmotte 't stervend liberalendom redden wil, bestaat in de formuul De Volksvertegenwoordigers enz. worden verkozen door afgeveerdigden in de gemeente bij middel van A. S. d door al de inwoners Natuurlijk de mannelijke inwoners al leen want de liberalen zijn van de vrouw kiezer nog meer verveerd dan de duivel van het kruis. De Landelijke raad der socialistische partij vergaderde Woensdag te Brussel. Eibers kondigde aan dat de Brussel- sche federatie het voorstel tot stichten van een Vlaamsch orgaan te Brussel introk. Een telegram van sympathie werd aan de Fransche mijnwerkers gestuurd en een voorstel werd aangenomen waarbij de Belgische mijnwerkers-loonsverhooging moeten vragen, doch zich moeten ont houden van gedeeltelijke werkstakingen. Op voorstel van citoyen Van Langen- donck zal in Le Peuple en in Vooruit een inschrijvingslijst geopend worden om een monument op te richten aandeslacht- offers in den strijd voor A. S. gevallen. Le Peuple meldt dat een christen democraat de volgende vraag tot den Algemeenen Raad had gericht Kan een geloovige catholiek, protes tant of jood, van de Belgische werkers partij deel maken De Algemeene Raad heeft met eenpa rige stemmen ja geantwoord. Vermaarde Kaarskensprocessie te Scherpenheuvel. Op Zondag, 2 No vember zal alhier de wijdvermaarde Kaarskensprocessie haren jaarlijkschen omgang doen. De vespers worden gezongen om 2 1/2 ure, waarna uitgang der processie. De missen zullen geschieden om 5, 6, 7, 8, 9 en 10 uren. Bijzondere treinen zijn ingericht ten dienste der duizende Bedewaarders die jaarlijksch dezen dag, den geliefkoosden Scherpenheuvel der Moeder Gods komen bezoeken. De kunst om koeien te meiken. In den laaisten tijd is het vraagstuk van het melken door menig geleerde van ver schillende kanten bekeken en onderzocht. Dit onderzoek heeft geleid tot de ontdek king dat de melk bedorven en besmet kan worden door eene zorgelooze en onzinde lijke melkmeid. Met het oog daarop zijn reeds verschillende toestellen in den han del gebracht, welke echter alle naast eenige voordeeltn ook bezwaren aanbie den. Doch daar de oude manier van mel ken (met de handen namelijk)steeds over al gevolgd wordt, heeft men onderzocht welke eigenschappen een goed melker moet kenmerken. Eerst en vooral moet de pachter eischen. dat hij of zij, die belast is de koeien te melken, zindelijk op zich zelf zij, en dit niet alleen om de melk niet te veront reinigen, maar ook om het dier te behoe den tegen ziekten, die het door vuile handen kunnen overgebracht worden.Die maatregel wordt op 't land maar al te weinig in acht genomen. Velen meenen dat het een verdienste is, vlug te melken. Het tegenovergestelde is waar. De wetenschap toch leert, dat het grootste gedeelte der melk eerst bij het melken ontstaat. Hoe minder men zich haast, hoe meer melk men verkrijgt. Dat is zoo waar, dat een melker, die zijn vak verstaat, zooveel melk uit tien koeien zal halen als een ander er uit elf verkrij gen zal. Men wake daarover, terwijl hel aanbeveling verdient, melkers, dia toonen de belangen van hunne meesters te be hartigen en te bevorderen, ruimer te be zoldigen dan hunne minder nauwgezette akgenooten. DE WINTER. Professor Ledo- chowski zegt dat de winter van dit jaar de koudste en de strengste zal zijn die wij in 5o jaar zullen gehad hebben, met ijzigen wind en geweldige sneeuwstor men. Het zal vooral zeer hevig snecu sn. Toe maar, socialistische rijkmakers, hitst maar op tot werkstakingen zorgt maar dat de kolen opslaan, het publiek en het werkvolk vooral, zullen er u dank baar voor zijn Het n Journal de Bruxelles logen straft het gezegde, dat prins Albert in December tot generaal zal benoemd wor den, daar hij op het einde van 1902 nog slechts vier maanden den kolonelsgraad zal bekleed hebben. wordt <1 eind gegeven met eene sterke touw die op een windas af en opgerold wordt hij daalt even regelmatig neer zooals hij opstijgt j»#nder te wentelen of weg en weer te zwaaien gelijk de plak- waaiers die te weinig «steert# hebben. Glazen oogen. Verleden jaar zijn er in Duitschland en Zwitserland niet minder dan 2,000,000 glazen oogen ge maakt. Wie had er ooit gedacht dat er zooveel eenoogigen op de wereld waren DE HOP Verleden jaar, in .,1cn pluktijd, wezen wij op de noodzakelijkheid van de hop wel te plukken en vooral goed te droogen en dit in 't belang van de hop teelt onzer streek en van dan af ook in 't belang van de planters. Wij deden bemerken dat vele planters hunne hop onvoldoende droogen. Met de kwade trouw die Machiel XIII van Chipka kenschetst, beschuldigt hij gedurig De Denderbode onze hopplan- ters verweten te hebben van geen verstand te bezitten om luin ware te droogen, Men moet waarlijk schaamteloos zijn tot in 't diepste der ziel om met zooveel kwade trouw behept te zijn. Dat vele hopplanters hunne hop onvol doende droogen is een onbetwistbaar feit. Zij die aldus handelen begrijpen niet wat al kwaad zij verwekken. De Hopcommissie in haren laatsten omzendbrief drukte voornamelijk op 't goed droogen der hop. Maar Looze Machiel XIII roept er op zijne beurt de aandacht der hopplanters op in. In zijn fop-orgaan De Werkman van Vrijdag 10 October 11. zegt hij De koopmans zijn bereid eenige franks meer te geven, mits d'hop goed droog weze. Als d'Hop goed droog is, ze wint met liggen. En in 't Land van Aelst van zondag jl. staat er te lezen ik heb te Brussel aan de Beurs in de Kcelnische Zeitung gelezen dat de Duitsche Marchandsklagen over d'Hop en dat ze ztggen We zullen eenige marken meer geven als d'Hop ons droog toekomt Dus Looze Machiel XIII bekent dat de kooplieden, zoowel in België als in Duitschland, kllagen dat sommige plan ters hunne hop niet volkomen droogen en dat deze kooplieden meer willen beta len voor hop die volkomen droog is. En wat heeft De Denderbode anders gedaan dan de aandacht er op ingeroepen dat de hopplanters in hun eigen belang hunne hop volkomen moeten laten droo gen. Een woord nog ten slotte Looze Machiel XIII beweert dat Het Land van Aelst de boeren subiet inlicht oyer d'hop hier cn in ander landen. Men ooideele Zaterdag 11. wordt door 't Land de hopmerkt van 9 october te Ant werpen opgegeven. Nu er bestaat te Ant werpen geen handel in hop meer en er wordt geen officieele prijs opgegeven zelfs heeft de voornaamste makelaar in hop Antwerpen met der woon verlaten en is zich te Aalst komen vestigen. En wat meer is hoe wil een weekblad de juists toestand der markt meédeelen van eene koopwaar die soms bij de uur van prijs verandert. De hop, zegt men hier, is eene zotte commercie. zij de toekomende week in massa zullen staken of met. Aan de grens gaat de gendarmerie voort met de Fransche stakers, die in België willen komen, terug te drijven. In de omstreken van Charleroi breidt de werkstaking zich uit. De Werklieden of oud Werklieden ge boren in het jaar 1837 of vroeger, die vermeenen recht te hebben op het Ouder domspensioen worden verwittigd dat hunne aanvragen zullen aanvaard worden ten Stadhuize, Bureel der Werkbeurs, alle dagen van 9 tot 11 uren 's voormid dags te rekenen van i" October aanstaan de tot 3in December inbegrepen. Eens dit tijdstip verloopen zullen er geene a vragen meer aanvaard worden. komen. Op de hoogte van de kazerne greep hij kaar eensklaps vast, en een mes uit den zak trekkend, bracht hij haar daarmede eenen steek in den nek toe. De voorbijgangers, die echter zeer tal rijk waren, hadden den tijd niet om de misdaad voor te komen, zelfs niet om den moordenaar het vluchten te beletten. De vrouw kon nog eenige stappen doen en viel toen bloedend op de straatsteenen neêr. Er is eenige hoop haar leven te redden. Zij wordt in Sint-Pietersgasthuis verzorgd. De echtgenoten V. d. B. hebben kinderen. 1 den loop van den Zondag 19 October ten 6 uren, de eerste Mis, met uitstelling van het Aller heiligste. De solemnele Mis, ten 9 uren. 's Namiddags, ten 5 uren, Lof en Vlaamsch Sermoen. Wordt gevraagd i° Een kuiper, (halve gast); 2° Een be kwame smid, goed loon 3° Een reiziger Vlaamsch en Fransch kennende. Vragen werk i° Een handelsreiziger 20 Daglooners 3° Fabriekwerkers. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, op Zondag 19 Octo ber 1902, M. De Waele, Kerkstraat. Luchtreizen. Een Amerikaansche, Miss Almenia Rice, stijgt nu in de lucht, niet met een luchtbal maar met een vlie- jer, of plakwaaier, of draak zooals wij iet te Aalst heeten. De vlieger draagt alonder eene mand waarin Miss Rice plaats neemt. De vlieger heeft een hoogte van omtrent 3 meters, is in het midden open, licht maar zeer steik gemaakt. De itvinder is een bloedverwant van de Miss, zekere Dan Ricdie clow is in renbaan. Miss Rice stijgt op van het dak van een gebouw, de grootste hoogte die zij tot nu toe bereikt heeft is omtrent 85 meters. Zij neemt steeds eenen val scherm meê om in geval van nood daar- mêe neder te komen. Aan den vlieger In zijne Hoogmis van zondag laatst heeft Z. E. Heer Deken het b< gin van de herstellingswerken in S' Martinus-kerk aangekondigd daarom'rent in dezer voege: <1 Morgen, i3den October, zal de onder- nemer van onze herstellingswerken hier zijn om den arbeid te beginnen. Deze week reeds zal geheel de hooge kerk afgt-sloten worden, hetgeen, onvermij- delijk, voor priesters en geloovigen, eenige stoornis zal veroorzaken veran- dering van plaats voor vele personen, min gemak om te biechten te gaan, om den Kruisweg te doen, enz Wij zullen nochtans doen al wat mogelijk is opdat de goddelijke Diensten te allen tijde op eene behoorlijke wijze kunnen gepleegd worden. De ongemakken zullen wij ons getroosten met te denken dat onze i) schoone kerke, sedert jaren en jaren, eene kuisching, eene herstelling vraagt, en dat zij, bir.nen een jaar als 't God be- lieft, alhoewel onvoltooid, deprachtig- ii ste zal zijn van al de tempels door het i) aloude christen Vlaanderen Gode opge- 1 bouwd en aan Sl Martinus toegewijd. Zulk een werk levert gevaren op. Wenschen en bidden wij dat er get-ne ongelukken gebeuren Öp den eersten n vrijen dag van deze week zal ik cene Mis lezen ter cere van den H. Martinus, b om door het H. Sacrificie en de voor- b spraak van onzen Patroon te bekomen n dat God het groot werk, te zijner eer i) ondernomen, zegene en alle onheilen afkeere. N. B. Wij vernemen dat de afsluiting nog eenige dagen verschoven is. Creemboter. Markt van Zaterdag 18 October 1902 70 Kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,90 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 436 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 3480 kilos. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bi komen ter boek-en steendrukkeiij van Den Denderbode. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. AALST. Zondagschool van Sint Martinus. Prachtige tooneelvertoo- ning, op Maandag 20 October aanst. om 5 uren 's avonds, ten lokale van den Catholieken Wc-rkmanskring. Voorbe- houdene plaats, fr. 2,00 eerste rang, fr. 1,00 tweederang, fr. o,5o. Een behanger van Brussel, Dupont genaamd, die men Maandag op den koer zijner woning, Spiegelstraat, met gebro ken schedel gevonden heeft, is overleden zonder het bewustzijn herkregen te heb ben. Een telegram uit Washingthon (Veree- nigde Staten van America), 16 October meldt dat het einde der werkstaking van de koolmijners officieel is uitgeroepen. Op 't einde dezer week zullen allen den arbeid hebben hernomen. Uit Luik. Meetings worden tegen heden zaterdag avond en Zondag aan gekondigd. Is echter te voorzien dat de opstokerij zullen uitbranden. Zij zullen overigens niets anders vragen dan dat de werklieden geene overuren zouden maken. Bergen, 17 Oct. Het werk is dezen morgend in den Borinage overal hervat De werklieden wachten echter het ant woord der patroons af, om te beslissen of De toelating tot de begrafenis werd geweigerd en het lijk naar de ontleedzaal gebracht, waar de wetsdokters de schou wing zullen doen. Het onderzoek heeft geen uitslag opge leverd en men weet nog niet of er een moord, een zelfmoord of een ongeluk in 't spel is. In het eerste geval zou het slachtoffer tot op het portaal van het tweede verdiep gesleept zijn en daar door het venster ge worpen. Toen de man gevonden werd, was hij naakt, doch het hoofd was in een wollen deken gewikkeld. Het parket heeft de bewoners van het huis ondervraagd allen verklaren dat zij in huis niets gehooid hebben. De geheimzinnige zaak wordt in het Marollenkwartier druk besproken. Tengevolge van eene huiszoeking heeft het parket te Brussel de boeken en briefwisselingen in beslag doen nemen van eene naamlooze maatschappij uit eene der Brusselsche voorsteden. Het onderzoek was gebeurd na (neerlegging eener klacht door acht actiehouders der maatschappij tegen eenen beheerder-afge- veerdigde, welken zij beschuldigen van wanbeheer, onregelmatigheden in de boekhouding, valsche bilans en inven tarissen. Een expert is benoemd. LEZERS, de beste van al de purgeer- pillen en gallepillen, zijn de Pillen De- pratere. Iedereen mag ze beproeven. Zij werken rap en zonder buikpijn. Een of twee pillen zijn gewoonlijk voldoende. Hun gelijke bestaat niet tegen Gal, Slij men, Zuur, onzuiver Bloed, moeilijken Afgang, overlaste maag. Speen, enz. Om alle namaaksels te vermijden eischt liet handteeken Od. Depratere, rond iedere doos. De pillen Depratere worden maar verkocht per doos van 35 pillen aan fr. i,5o. Te bekomen te Aalst, apotheek callebaut, te Sottegem, Vanderschue- ren en overal. Een vischleurder, te Leuven, V. d. B. genaamd, doch onder 't publiek ge kend onder den bijnaam den Trol, leefde sedert verscheidene jaren van zijne vrouw gescheiden. De vrouw hield eene herberg, te samen met eenen gewezen vriend van haren man, B. schijnt reeds meermaals gepoogd te hebben, eene verzoening met zijne vrouw te bewerken, en dit deed hij Zondag andermaal, doch, evenals de vorigekee- ren, vruchteloos. Hij verliet haar, onder het uiten van bedreigingen. Dijnsdag namiddag, rond 4 uren, zag B. zijne vrouw door de |Thienscheslraat De mooi denaar is avond Bangehouden. MELASSE-TURF, Schwartz 7 140 suiker voedsel van ie orde voor paarden en vee. Beaudoin en Bolly, Borgworm. Schei kundige meststoffen, Veevoeder, Stalturf. Aan de Ledeganckkaai te Antwerpen, is men de stoomboot Dortmund, welke geladen is met ijzererts, aan 't lossen, Deze erts wordt eerst met ijzeren bak ken, door de kraan van het schip uit het ruim opgehaald, om nadien, na afweging, met de stadskraan aan wal geheschen te worden. Woensdag namiddag nu, rond 6 3/4 ure, toen nien volop nog aan 't werk was, brak eensklaps de ijzeren koord, waarmee men den bak bovenhaalde, en deze viel terug het ruim in. Twee werklieden werden er door ge troffen, waarvan een slechts lichtelijk de andere integendeel was zeer erg gekwetst. Eer men er meê in het St-Elisabethgast- huis aankwam, had hij reeds opgehouden te leven. Het is de genaamde Hendrik De Cock, 3i jaar, op logement Gasstraat, 29. De andere gekwetste noemt zich Emiel Ausdey, 25 jaar, en woont Schuiistraat, 78. De man is gewond aan het linker been en eveneens in het St Elisabethgasthuis opgenomen. Een gerechterlijk onderzoek is ingesteld. Zekere C. te Ieperen, ontmoette zijn zoon, die dronken langs de straat liep en wilde hem naar het ouderlijk huis doen terugkeeren. Deze weigerde echter en wilde eene herberg binnen gaan. De vader greep hem bij den arm om hem terug te houden, doch de zoon trok zijn mes en bracht den vader talrijke steken toe. Deze is in bedenkelijken toestand naar het gasthuis gebracht. De zoonis aangehouden. In devoorstad van Charleroi woonde eene vrouw, die haren man veriaten had, met eenen plofonneerd. r, die op zijne bem t ook zijne vrouw had laten zitten. Dit koppel maakte onophoudelijk ruzie. Dagelijks hadden er twist- en vechttoo- neelen plaats. Maandag gingde man uit den hof van een naburig huis eene doos opgraven, die hij, met eenen revolver er in, daar ver borgen had. Terngkeerend loste hij zes schoten die bijna allen troffen. Daarna ging hij, met een kind van zeven maanden op den arm, zich gevan gen geven, verklarende dat de vrouw hem getergd had, zeggende dat zij kennis had gemaakt met een ouden rijken heer. Zij zou hem ook met vitriool gedreigd heb ben. De wonden der vrouw zijn doodelijk. Wat wereldje Men schrijft uit Terneuzen Onze gemeentepolitie heeft de hand ge legd op een sedert een paar dagen alhier als plafonneerder werkzaam zijndenBelg, die door groote vertering de aandacht trok, te meer wijl hij ook in het bezit bleek te zijn van verschillende kostbaar heden. Op het bureel van politie onder vraagd en afgetast, bevond men op hem een gouden heeren- en dito dameshor- logie, beide met ketting, een ring met diamanten steen, en meer andere voor werpen van waarde. Uit een daarop terstond in België inge steld onderzoek is gebleken dat de aan gehouden, zt-kere J. A. Knapen zich te Seraing (België) op 16 September laatst leden aan diefstal van een groot bedrag aan geld en kostbaarheden heeft schuldig gemaakt, terwijl hij voortvluchtig was uit de militaire gevangenis, waarin hij ook wegens diefstal was opgesloten. Voor zijne indiensttreding als militair bracht hij ook al vier jaren in de gevan genis door. De aangehoudene is geboeid naar Mid delburg gebracht, vanwaar hij later aan de Belgische justitie zal worden uitge leverd, op wier verzoek hij in hechtenis is gehouden. De gendarmen van Aarlen moesten woensdag bij de aankomst van den trein van Brussel, eenige gevangenen in ont vangst nemen. Een hunner, een Fransch- man, zekere P., had zijne handboeien verbroken terwijl hij de spoorbaan over ging. Een koopwarentrein hield juist stil; op gevaar af zich te doen verpletteren, kroop P. onder de wagons men dacht dat hij verpletterd was,maar hij was reeds over de afsluiting der statie geklommen. De gendarmerie zit hem na, maar de man loopt nog. Vereenigde Staten. Eene verzameling vlinders. Dr Herman Strecker, onlangs overleden, heeft zijne verzameling vlinders, aan de stad New-York vermaakt. Deze verza meling is eene van de volledigste ter wereld. Het museum van natuurlijke historie te New-York heeft er bezit van genomen. Zij heeft niet minder dan 25o,ooo soor ten en heeft eene waarde van meer dan vijf millioen fr. Veel dier vlinders hebben niet alleen fabelachtige sommen gekost, maar ook jaren lange hardnekkige opzoekingen. Aldus heeft Dr Strecker, om zekeren vlin der machtig te worden, die alleen in Sierra Leone aangetroffen wordt, eene ware expeditie moeten inrichten en twee jaar lang de kusten van Guinea bereizen. Het succes was volledig. Hij vond zijnen vlinder, maar hij kostte hem 40,000 fr. 't Is duur voor één enkelen vlinder. Italië. Wat een zegen Wilt ge 't niet gelooven, ge moet het maar weten, maar de Gazette Mèdicale van Parijs dus een blad van geneesheeren, wien het met geoorloofd is tc liegen schrijft dat eene Italiaansche, signora Maddalena Granatta,die leeft te Nocera, nabij Napels, tijdens de 19 jaren die zij in huwelijks leven doorbracht, het leven schonk aan 62 kinderen zegge twee-en-zestig waarvan 59 jongens en 3 meisjes. Elfmaal achtereenvolgens bracht zij een drieling ter wereld; 3 maal vier jongens, en 1 maal vijf jongens en 1 meisje. Het feit, eenig inzijn soort,is bevestigd door een 3oootal onderteekenaars, die thans een pensioen vragen van 1800 lires voor Maddalena Granatta, die nu 57 jaar oud is en onbekwaam haren kost te win- biedt kosteloos aan allen die door eene huidziekte zijn aan gedaan dauwworm, eczéma, puistjes, jeukingen, chronische bronchiet, borst-maag-en blaas ziekten en rhumatism-, een onfeilbaar middel om zich spoedig te genezen, zooals hij zelf zich ten volle heeft genezen en nadat hij vruchte loos alle aangeprezene midde len had beproefd. Dit aanbod, waarvan men de menschlie- vende strekking moet loven, is het gevolg van eenen wensch. Schrijven per brief of postkaart aan M. VINCENT, 8, place Victor- Hugo, te Grenoble (Frankrijk), die gratis en franco por koeren de post zal antwoorden en de verlangde inlichtingen geven. Men meldt uit Havines (Htne* gouwen) Victor Cuvelier. 32 jaar, herhaaldelijk getergd, en op het leven bedreigd door een gebuur, Antoon Evrard, heeft Maan dagavond, tijdens een nieuwen twist, drie geweerschoten op hem gelost. Evrard. in liet hart getroffen, viel dood neêr. De plichtige, gehuwd en vader van familie, is aangehouden. SPECIALISTS, DESSEBVI PAR LES SCECRS DE CHARITÊ 79, rue de l'lnstltut, JUMET (prés Charleroi; HFRNIFS («assures, ruptures)guérison compléte iikiiniLU de toute hernie, sans bandage, pour la vie, en quelques jours, par la méthode perfection nee du docteur L. Dogniaux, spécialiste. Plusieurs immers de guerisons authentiques; demander adres- ses de personnes dignes de fof, guérics depuis 9 ans. HYDROCELE, VARICOCELESfS1#: ques jours pour la vie, par les procédés spéciaux du docteur L. Dogniaux. DIFFORMITÉS DE3 MEMBRES:^: gum, ankylose vicieuse du genou, etc., etc. hPPI'WWalMe, „HM, i x Vu Ins ti tut, Jiimct, lundi et mercredi. it laS heures. Teléplwne 475. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 10 Vrouwelijk idem 10 20 H U WELIJ KEN. F. Buys, spoorwegbed. met M. Dael- man, z. b.Th. Pierson, metser, met M. Boxstael, z. b. OVERLIJDE NS. M. De Bruyn, z. b. 45 j. hoveniersstr. B. Callebaut, landb. 81 j. Kleistr. D. Schouppe^wr Van Belleghem, blok- maKer, 63 j. /.oulstiaatp. J. Jeandrain, priester, 43 j. Lange Ridderstr. 6 kinderen onder de 7 jaren. 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 18,00 a 00,00 7,00 a 8,00 6,3o a 8,10 2,97 a 3,96 45,00 a 60,00 0,00 a 0,00 1 4,00 Zaterdag 18 October. 1902. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Mastel u in Rogge Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen, per koppel Vlas, de 3 kil. Ajuin, de 100 kil. volg kw, 3.00 1 HOPPE 1902. 00 balen primé prijs fr. 00—00 42 balen ordin. prijs fr. 85 g5 POPERINGE. Hop fr. 85 a 00. ANTWERPEN, 17 October. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100kil.fr. i5,oo a i5,5o Rogge i3,oo a i3,5o Win tergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 15,75 a ^,00 Haver ,5,25 a l5>5o Boekweit 00,00 a 00,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpcën 2o,5o a 20,75 De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,48 a 2,90. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. i,3o a 1,60. De aardappelen werden per zak ver kocht aan fr. 0,00 tot 7,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2,75 a 3,25. GENT 16 October. Tarwe, per 100 kilos fr. 18,00 a 00,00 Rogge Haver Garst Boler per kilo Eiers per 25 14,00 a i5,oo 18,00 a 20,00 17,00 a 00,00 2,5o a 2,80 2,70 a 3,oo

De Denderbode | 1902 | | pagina 2