Bij de Belgische mijnwerkers. MUZIEK. EEN EN ANDER. Schouwburg van Aalst. VOLLEN AFLAAT Allerhande nieuws. Besluit van het nationaal comiteit. Geen werkstaking. Het besluit van het nationaal comiteit is maandag avond meègedeeld aan de pers. Uit het document blijkt dat alleen van de mijnen van Bascoup en Mariemont een antwoord was ingekomen op de vraag om i5 p. h. loonsverhooging. Uit de inlichtingen, uit de vier bekkens, bleek i° Dat verscheidene bestuurders hunne beheerraden hadden bijeengeroepen om over de loonsverhooging te beraadslagen; 2° Dat andere beloven zoodra en zooveel mogelijk de eischen der werklie te beant woorden 3° Dat in sommige mijnen reeds eene loonsverhooging was toegekend en, naar gelang van de rijzing der prijzen, nog meer zou toegestaan worden. In het belang der mijnwerkers is het noodig geen haastige beslissing te nemen en is het beter alle middelen van verzoe ning en scheidsgerecht uit te putten, alvo rens tot de algemeene werkstaking over te gaan. Om al die redenen blijft het nationaal comiteit aan de vraag der i5 p. h. loons verhooging houden en schrijft eene gan- sche reeks nationale en internationale maatregelen voor om daartoe te geraken. Vooruit en Peuple schrijven naar aan leiding der beslissing van het nationaal comiteit Voor den goeden uitslag dezer beslis singen is het noodzakelijk dat onmiddel lijk alle gedeeltelijke werkstakingen eindigen en het werk Maandag overal hernomen worde. Kortom, heel het stakingsplan, door het nationaal comiteit in zijne eerste zitting ontworpen, is ellendig uitgebrand. God dank De leiders der socialistische groepen hebben Zondag een heldenstrijd gevoerd. De Federation socialisteBoraine had eene meeting ingericht tegen de Federa tion Borainb, onder de leiding van Roger. De eerste groep had een dag of veertien geleden, kabaal gemaakt op eene meeting, door Roger ingericht, zoodat het den uit- geslotene niet mogelijk was, zich te doen verstaan Nu kwamen dezelfden, Pepin, Bastien, Brenez eri hunne vrienden, Roger op zijn eigen terrein bevechten, namelijk te Mons- ville.een gehucht van Quaregnon, meeting houden. Maar de d.d. hurgemeester van Qua regnon, Roger, had er zijne vrienden naartoe gezonden, om die overhoop te zetten, gelijk de anderen over veertien dagen met zijne meeting gedaan hadden. Tegen den avond hield Roger eene meening te Paturages, en hij kreeg van hetzelfde laken een kleedje. En naar zulke kerels moeten de werk lieden luisteren, wanneer het de brood winning geldt 't Zijn zulke mannen die over het staken of niet-staken beslissen Ziehier eenige bijzonderheden over de merkweerdige meeting, te Monsville ge houden Ten 4 1/2 ure kwamen in de Salon des Arts, het lokaal, waar de meeting moest gehouden worden en omringd van eene groep getrouwen, de senateur Bastien, de volksvertegenwoordigers Pepin Brenez en de bestendige afgeveerdigde Caby, enz. Een duizendtal personen waren aan wezig. De menigte was zeer woelig. Het was gemakkelijk te voorzien dat het er op zou zijn. Reeds toen de socialistische lei ders binnen kwamen, riepen aanwezigen: Leven de liberalen Dat schijnt de groot ste beleediging te zijn voor de socialisten van den Borinage. Men riep ook weg met de kapitalisten 1 Langs eenen gang moesten zij zich naar de estrade begeven. Brenez belde en wilde spreken. Dade lijk begon een razend lawijd in de zaal. Neen neen I Gij moet niet spreken 1 riep men. Gooit hem buiten Een werkman, die bij de estrade stond, sprak Pepin op hevigen toon aan. Hij herinnerde hem dat hij Pepin eens op bevel van Defuisseaux uit 't venster had moeten werpen en dat hij nu bc-schaamd moest zijn en dankbaar, want dat hij Pepinhet slechts aan de tusschenkomst van Roger te danken heeft, dat hij nog leeft. Eene vrouw, die zich in de zaal bevond, verkeerde in dehevigsteopgewondenheid. Zij geraakte tot aan de estrade en viel toen tegen de partijgangers van Roger uit. Zij werd toegejuicht. Brenez belde opnieuwen Fauviau stond op om te spreken. Men huilde, floot en jouwde hem uit. Weg met Fauviau 1 riep men. Aan de deur 1 Nu ontstond eene nieuwe woeling. Roger kwam binnen. Men riep Leve Roger 1 Hij naderde de estrade en verzocht het publiek, de redenaars te laten spreken. Ik zal hen daarna antwoorden, zegde hij. Neen, neen Niet spreken 1 Weg met de verraders Weg met de sociale bandieten Zij hebben hun vel verkocht Hoe hoe En de Senateur, de Kamerleden, de bestendige Afgevaardige waren verplicht de zaal te verlaten, onder de bescherming der policie. Het lawijd duurde op de straat voort. Weg met de verkochten 1 riep men weg met de kapitalisten Middelerwijl stapten Pepin, Brenez en Fauviau in een rijtuig, om zich naar Pa turages te begeven. Bastien en Caby gin gen denzelfden weg te voet. Te Paturages moest de meeting plaats hebben in de Salon Pierre Antoine. Ten 6 uren was Roger daar met Har- vengt en Laurent-Clerbaut, leden van het revolutionnaire comiteit. En eenige oogen- blikken later kwam Pépin, Brenez, enz. met eene talrijke groep socialisten, die zij in het Maison du Peuple hadden bijeen- gescharreld. In de zaal 3 tot 400 personen, zoo vrienden als vijanden van Roger, die elkaar onderling uitscholden en beleedi- gen, terwijl de leiders aan het bureel plaats namen. Men woonde eene tweede uitgave bij van wat er te Quaregnon was gebeurd maar daar vrienden en tegenstrevers hier nagenoeg in gelijk getal waren, schreeuw den de beide partijen even hard beiden wilden elkaar aan de deur zetten. Er weid gedrongen, gestampt en gestooten gedu rende een half uur, tot eindelijk het pu blieks stormenderhand de estrade wilde innemen, maar eene rij politieagenten belette dit. Dan ontstond er eene kloppartij in eenen hoek. De vrienden van Roger wor den door de politie de zaal uitgezet. De groep van Roger volgt hen en zoo eindig de deze tegensprekelijke meeting. Tot de i5o personen, die nog in de zaal bleven, zegden nu de leiders alle mo gelijke kwaad van Roger en zijne man nen, en Pepin voegde er bij dat de mijn- bestuurders in de bureelen des Grand- Hornu aan Brenez verklaabd hebben de gevraagde i5 ten honderd opslag te zullen geven, wat eene formeele leugen is. Zoo bedriegen die kerels hunne volge lingen, om toch maar aanhoord te wor den. Aalst, 17 Oct. 190 2 Waarde heer Hoofdop=. stellerf Voor de eerste maal, sinds 17 jaren dat ik, hier te Aalst, leeraar ben in de stede lijke Muziekschool en nadien sinds 3 jaren benoemd tot bestuurder der zelfde school en van de Koninklijke Harmonie, kom ik u bij deze beleefd verzoeken de volgende regels, bij de eerste gelegenheid, in uw geëerd blad te willen opnemen. Nauwelijks heden, en dan nog omdat iemand er mij opmerkzaam over maakte, las ik het artikel MUZIEK in uw blad van 2 dezes. Men beklaagt er zich in over het weinig nieuws dat men dees jaar hoorde. Men vergeet voorzeker dat IK het was die Ruy Bias van Mendel sohn; de Chant des Beiges» van Litolff; de Scènes pittoresques van J. Masse net het Ballet van Sylvia van Leo Delibes; de Réveriesn van Peter Benoit; de Fantaisie-Ballet van L. Montagne; Carmen n van G. Bizel het Ballet der Geist der Wouwoden van Grosman; de Fantaisie Concertante voor Tuba van Chrislophe; een a Duo voor Klarinet en Obo van Klosé; een Concerto voor Kiarinet van Bender; Caprice voor Fluit Danse Caractéristique een dozijn Concertmarchen, enz. (allen over heerlijke stukken), in het repertorium der stedelijke Harmonie aanbracht en aan leerde. Men vergeet ook te zeggen dat de drie jonge kunstenaars, welke zooveel lof kregen en verdienden, leerlingen van mij waren en die ik teenemaal vormde. Wat het artikel in kwestie was, dat heet men vleien en steken onder 't water GEVEN. Ik neem de gelegenheid te baat om mijne diepste dankbetuigingen en warme hulde Ic brengen aan al de muzikanten en solisten, die zooveel moed en zelfsop- offering aan den dag leggen om aan het wc-lgelukken der nog al talrijke Concer ten (2 per maand zonder de 24 stuk ken, welke jaarlijks gegeven worden ter gelegenheid der gemeentefeesten), bij te dragen, alsmede aan den onvermoeibaren lever van den achtbaren heer Bestuurder Willems. Aanvaard, waarde heer Hoofdopsteller, de uitdrukking mijner hoogachtende ge voelens alsmede van mijnen hartelijksten dank. L. WALPOT. Z:tl hij zetelen V Die vraag schijnt ons met neen te zullen beant woord worden. De Brusselsche dagbla den melden dat M. Huysmans, doctri naire volksvertegenwoordiger van Brussel, besloten heeft de geldigheid der verkie zing van lajBd Daens te betwisten. Die eischvan M. Huysmans is gesteund op de onregelmatige feiten die bestatigd zijn geworden in de akte van aanbieding der. candidaturen Daens-de Cannart d'Ha-' male. Houd u vast M. Huysmans, vol gens jajBd Daens zult ge ook al een dom kalf zijn want, zoo hij in 't Land van Aelst en Le Messager de Bkuxelles schreef, zijn het al domme kalveren die de geldigheid zijner verkiezing durven betwisten. 't Schijnt dat ze op Chipka en In de gebrokene ruit de zeskens krijgen als ze er aan denken... Maar ook 't ware Adieu 1 groote pot van 4000 patoterkens Adieu 't lekker leventje en de rest 1 Telefoneeren van eenen trein. Een stelsel waarbij het mogelijk is om in gestadige telefoon gemeenschap te blijven met een loopenden trein, is onlangs bij wijze van proefname, gebruikt op de Lousville, Henderson en Sl Louis spoor weg en is door de personen die er gebruik van hebben gemaakt, als hoogst welge slaagd verklaard. De draad is gelegd of langs den kant van de rail, of hangt in de lucht terwijl de verbinding wordt gemaakt door een vernuftig werktuig dat het hoofdpunt is van de uitvinding en waarvoor patent onlangs werd afgegeven door de Veree- nigde Staten. Bij de proef was de draad gelegd op de dwarsleggers voor eenen afstand van meer dan eene mijl en daar de trein voortreed met eene snelheid van tien mijlen in het uur, werden vele personen in Lousville opgeroepen bij het geregeld telefoontoe stel en vele weigerden te gelooven dat zij een gesprek hielden met iemand op den bewegenden trein. Het werd gezegd dat de woorden even duidelijk gehoord konden worden als over de gewone draden en het geraas van den trein kon bij het overbrengen van het stemgeluid niet gehoord worden. Om de aanvaringen te voorkomen. Het bestuur der marine zal binnen kort op hare poslbooten een nieuw toestel tegen den mist beproeven. Dit toestel, voor op het schip geplaatst, st iat in verband met den machienketel. Deze zendt stralen stoom uit, die een schel geluid veroorzaken en den mist doen verdwijnen, of in andere woorden gezegd een gat in den mist maken. Dit geschiedt zonder ophouden en zoo heeft Je boot altijd eene groote heldere ruimte voor zich. Men verwacht met veel belangstelling den uitslag dezer proefne mingen. Cholera en pest. De cholera neemt in Egypte af. Gedurende de tweede week van September waren 9466 gevallen aan gegeven en 4681 personen waren dood in hun woningen gevonden en *3597 in de ziekenhuizen gestorven. De daarop vol gende week telde men 6388 nieuwe ge vallen, en 58o8 sterfgevallen, waarvan 2414 in de ziekenhuizen. Het aantal aan getaste Europeanen is betrekkelijk groot. Te Kaïro en Alexandrië waren iogen 240 gevallen voorgekomen in de derde week van September, tegen 120 en 3oo in de voorafgaande week. Het aantal plaatsen in Egypte, dat door de epidemie bereikt was, bedroeg i83o. Men verwacht snelle afname der ziekte tegen den winter. De pest neemt in Engelsch-Indië met snelheid toe; van 7 tot i3 September 7439 sterfgevallen, een stijging van 1889. In Egypte is van i5 tot 21 September slechts één geval voorgekomen, te Alexandrië, 3 personen bleven in behandeling. Toch wordt het ontsmetten en witten van wo ningen en het dooden van ratten krachtig voortgezet5378 vertrekken werden be handeld in deze week, 7278 zakken met goed werden ontsmet of verbrand 73 ratten gedood. (Ned. Tijds. v. Gen.) Ongevallenwet. Er heerscht eene zekere ontroering in de wereld der werklie den van onze groote openbare besturen. Het ontwerp op de arbeidsongevallen kent hen dezelfde voordeelen toe als aan de massa der nijverheidswerken; maar die voordeelen vormen ernstige nadeelen, namelijk voor de spoorweg werklieden. Thans trekt het slachtoffer van een spoorwegongeval, tot aan zijne volkomene herstelling, zijn gansche loon, plus koste- looze verpleging, geneesmiddelen en zekere gunsten als aankoop van bijzondere zaken, als wijn, vleesch, enz. Er hebben op dit punt zelfs meermaals ernstige misbruiken plaats gehad. En het wetsontwerp verzekert hen in het vervoig slechts een half dagloon en al de andere gunsten worden afgeschaft. Men ziet hoe moeielijk het is, iedereen tevreden te stellen. Vergunningsrecht. Het midden- komiteit der Katholieke Vereeniging van Gent had, verleden week, eene commissie aangesteld om onderzoek te doen over de reclamen betreffende de toepassing van het vergunningsrecht. Deze commissie heeft, met eenparig heid, een besluit aangenomen waarbij ge- êischt wordt dat het vergunningsrecht alge meen gemaakt worde vooral de herbergen, 'i zij er sterke dranken verkocht worJen of niet. De taks van het vergunningsrecht zou verminderd worden en voor allen gelijk zijn. Voor onze huisvrouwen. Wijn proef. Neemt een sponsje, doopt het in den wijn en legt het voorzichtig op een teiloor in een laagje water. Is den wijn zuiver, dan duurt het i5 a 20 minuten eer het water gekleurd wordt is de wijn vervalscht dan wordt het water dadelijk rood. Om ijzeren en stalen voorwerpen van roest te bewaren, dompelt men ze in kalk- water en droogt ze dan af. Zij blijven dan jaren lang roestvrij. Aardappelproef. Om te beproeven of de aardappelen, die gij koopt goed en bloemig zijn, snijdt men er een of meer door en wrijft de stukken op elkander. De stukken moeten aan elkander kleven en een weinig schuim verloonen, waterach tig mag het niet zijn. Het nat van komkommers is een heil zaam middel tegen graveel en steen. Reinigt de kom uwer goudvisschen enkel met lauw water neemt nooit zeep, want dit doet de diertjes sterven. Appelen kan men een aangenamen geur en smaak geven door ze eenigen tijd te bewaren tusschen kamillen of vlierbloe- men. Veel vleesch eten zonder groenten verzwakt de maag. Vieesch moet altijd met groenten gebruikt worden. Milicieloting. M. de minister van binnenlandsche zaken heeft eenen om- zend brief tot de gouvei neurs gericht, opdat deze lij de arrondissementscommissaris sen zouden aandi ingen, de lotingen,gelijk dit verleden jaar in Henegauw gebeurde, op éénen dag te doen plaats hebben. 't Zijn de Jesuieten. De Fransche anti-catholieke bladen zijn misnoegd over de werkstaking der mijnwerkers. Zij begrijpen niet dat men het werk durft staken, nu dat de Broeders en Vrienden aan 't bewind zijn en er zelfs socialisten in het ministerie zitten. Dat ministerie is nu, juist als het eerste burgerministerie het beste, verplicht de orde te handhaven en de vrijheid van het werk te beschermen. Reeds zijn er, onder de weerspannige werklieden, dooden en gekwetsten en men kan de Broeders en Vrienden toch niet uitkrijten voor eene moordenaarsregeering I Doch, zij hebben iets anders uitgevon den. De werkstaking moet veroorzaakt zijn door eene onderduimsche opstoking. De Lanterne heeft reeds laten hooren dat het de vrienden der kloosters zouden kunnen zijn. Doch de Siècle zegt het vlakaf: Het zijn de Jesuieten die de werkstaking leiden en die zich achter DE GORDIJN HOUDEN 1 Wij zouden daar wel eens 't gedacht van Vooruit willen over weten. Maar, volgens de liberalen, waren de Jesuieten vroeger ook de schuld der pata- terplaag Postzegelliefhebbers. Het Bul- gaarsche gouvernement zal ter gelegen heid van den z5en verjaardag van den slag van Chipka nieuwe postzegels maken van 5, 10 en i5 stotinki, wat omtrent overeen komt met onze waarde in zooveel centie men. Verleden Zondag was h'et de opening van het tooneeljaar 1902-03. De faam welke de Koninklijke Maatschappij 't Land van Riem, sinds lang geniet lokte een talrijk publiek ten onzen stedelijken Schouwburg, en niet zonder reden Een verdwaalde, een hedendaags volks drama zou opgevoerd worden. Lang uit weiden over die verdienstelijke opvoering ware nutteloos daar eiken toeschouwer door zich zeiven de waaide en talent van iederen tooneelspeler heeft kunnen hoog schatten en prijzen. Felix Doré (M. Gustaaf Pape), Marcel zijn zoon (M. Jozef Quintyn) zijn voor ons op tooneelkundig gebied geen vreem delingen, bij 't Aalstersche publiek staan zij reeds lang in het geheugen gegrift, want in meer andere opvoeringen als Iwein van Aalst, Vincentius de Pao la, enz. hebben zij reeds getoond dat zij op het tooneel thuis hooren. Een verdwaalde, en dat was hij zeker, die Marcel, veel kommer en droefheid heeft hij zijnen vader Felix Doré, zijne moeder (Mevr. Fret), zijne vrouw (Mevr. Verbeek) berokkend, en zijn zoontje Hen drik (Mej. Verbeek) wanneer het aan zijne bedroefde moeder van den afwezigen vader sprak, die zich in gezelschap van valsche vrienden als een Goubin (L. Teitlinckx), een Denis (Frans Van Ert- velde) en een Tronie (J. Arys) aan slem perijen en allerlei buitensporigheden over gaf en zoo eene goede echtgenoote en on schuldig kindje, door zijn losbandig leven en geldzucht op straat hielp. Om die lage daden uit te voeren boodt Goubin hem bereidwillig de hand, want die lage ziel trok uit alles zijn voordeel Zoo wist hij ten huize van Brouwers (Ch. De Naeyer) tijdens het feest te ge legenheidvan de verloving tusschen Brou wers' zoon (Louis Van Branteghem) en Doré's dochter (Mej. Meuwensen), met eene schuldbekentenis van 20,000 fr. welke hij Marcel had afgeperst toen deze in dronken toestand verkeerde, binnen te komen, om zoo doende, nog meer slacht offers te maken. Zijne wraakzucht wou noch het geluk van twee harten verwoesten, en der Doré's ongeluk r.og scherper maken, maar in het uitwerken van die lage daad werd hij gelukkig verhinderd. Na een geyecht, in het welke Marcel zwaar gewond wierd, en na hetwelk Goubin in handen des gerechts is geval len kwam het geluk voor de bedroefde en ongelukkige Dore s terug want bij het lijkje van zijn kind, besefte Marcel maar te wel,hoe hij gedwaald had en hoe hij zich door dien eerlooze, vroeger werkzaam op de bureelen zijns vaders, van den goeden weg werd afgeleid. Goubin han delde uit wraak daar hij van Marcels va der om oneerlijkheid was weggezonden geweest. Echter werd de ongelukkige en berouwende Marcel door vader, moe der, zijne liefhebbende vrouw en aanwe zigen welwillend vergiffenis geschonken. Wij mogen dus zeggen dat alle rollen zoo groote als mindere meesterlijk door de tooneelspelers en speelsters zijn ver tolk geweest, immers zoo natuurlijk was hun spel dat vele toeschouwers zich in wezenlijkheid waanden, zoo'n tooneel bij te wonen en in het diepste des harten zijn getroffen geweest ook werd menigen traan weggepinkt. Een woord van dank aan de heera muziekanten die het publiek bij delg schenpozen op mooie en eerlijke muzia stukken hebben vergast. Audivi. GROOTE BELOONINt ajL Hedej woensdi morga P TA Tar Grit Hei Kat Tor Nie Gro Rog -, Kre de weider Hol Erpe, Oonegem en toebehoorende M. Victor De Wolf, te Aalst. Eene belooning van 200 franks zal f gund worden aan den persoon die 't vb blijf van de veers zal aanwijzen of ze ar den eigenaar terugbrengen. Zl Rechterlijke kronijk, Socialisten voor het gerecht. Een volksvertegenwoordiger-werkstj ker veroordeeld. Men weet dat citoyen Hubin tijdens 4 Aprildagen, in den omtrek van Hoei nu- nifesteerden en met geweld de werkliede tot staking wilde dwingen. Daarenboven had hij woonstscheno's gepleegd, eigendommen beschadigd, ten slotte de gendarmen geslagen, die het wilden beletten, eene fabriek binnen b dringen. Door de rechtbank van Hoei veroct deeld, ging hij met nog een andere va- oordeelde in beroep. Het beroepshof van Luik veroordeel dien zonderlingen redder van het pin pfuf' van 5 maanden gevangenis (nie voorwaardelijk), 25oo fr. schadeverg» ding aan de maatschappij Regissa s 1000 fr. aan de maatschappij van At denne. De lijfsdwang is bepaald op et maand. Zal hij dien tijd moeten zitten Zal hij zijne straf ondergaan Dit zal afhangen van de omstandigheit of hij vóór de opening der Kamers word! aangehouden. Maar men zegt dat hij in verbrekin; gaat, denkelijk om tijd te winnen. EXGLI8I1 CLUB. Te beginnen van 23 October aanst.zt er voor de leden eiken Donderdag, te ure 's avonds, in de benedenzaal van do Schouwburg, eene reeks Voordracht® gehouden worden door M. Brys, Nederlandsche letterkunde. Het Bestuur. G.Z.J. C.A. J. M. J. F.C.C, in de kerk der A rme Claren Coletinnen te gelegenheid der gedurige aanbidding van het Allerheiligste Sacrament des Autaus. Orde der goddelijke diensten: Zaterdag 25 October 1902, 's morgein ten 6 uren de eerste Mis. Om 8 urer de tweede Mis. 's Namiddags ten 3 uren, Lof met Te Deum. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn le bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Te verkrijgen ten bureele van De» Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fi. o,5o hei dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Maandag avond is de ge naamde Van Landuyt Frans, zoon van Leonard en Rosalie Verberckmoes. oud 22 jaren, op Kerrebroeck door de trein uit Sottegem alhier aankomende om 9 45 m. verrast geworden. Van Landuyt keerde met twee gezellen huiswaarts en 't was maandag pikdonker, 't regende ge weldig. Op 't oogenblik dat ze den spoor weg overgingen stoof de trein voorbij. De twee gezellen, Van Landuyt niet hoo- rendeen op hun geroep niet antwoordende gingen op zoek en vonden hem eenige meters verder vreeselijk vermorzeld, geen teeken van leven meer gevende. Akelige omstandigheid eenige meters verder vondt men het hart en een der longen van den ongelukkigen. De geneesheeren bestatig- den een gapende wond aan den rug langs waar hart en long waren uitgevlogen. Van Landuyt had vroeger ter spinnerij der Vaartstraat een arm verloren en was er nu commissionnaris. Men heeft verspreid dat de verslagene in dronken toestand verkeerde eerlijke getuigen bevestigen dat hij, 't was Stc Ursula-feestdag, een glas had gedronken maar hoegenaamd niet dronken was. Diefstal. Ten nadeele van den Ondernemer der werken aan den Zwaten Hoek zijn 14 bladeren lood gestolen als ook 4 konijnen die zich bevonden in den kelder waar 't lood geborgen was. De daders zijn tot hiertoe onbekend doch er bestaan ernstige vermoedens. De politie van St-Gillis heeft een onderzoek ingesteld over eenen diefstal, in de volgende omstandigheden gepleegd: Eene spaarmaatschappij had haren zetel in eene herberg der Overwinningstraat en bezat veertien obligaties, die in een koffertje bewaard werden. Zaterdag avond een uur voordat men zou deelen, zijn twee mannen in de herberg gekomen, naar boven geslopen en hebben het koffertje gestolen,

De Denderbode | 1902 | | pagina 2