LANDBOUW. Cath. Werkmanskring EEN EN ANDER. Stad Aalst. - Werkbeurs AALST. Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. Frankrijk. Zorgen aan de hoenders te geven. ondervinding heeft geleerd, dat zieke hennen eerder van honger sterven dan ten gevolge van de ziekte, waaraan zij lijden. Hoenders blind geworden ten gevolge van afzetting van etter langs de oogen of langs de neusgaten, werden genezen als volgt Langs eenen kleinen trechter werd hen driemaal daags in den krop eene zekere hoeveelheid melk gegotenna vier en twintig uren waren zij aan de beter hand dan voortgaan, met een weinig meel in de melk in mengen. Na weinige dagen was de genezing volkomen. De goede pachteressen, welke zorg over hunne kudde hoenders dragen, zoodra zij bemerken, dat hunne hennen de vleugels laten afhangen en niet meer eten, zonderen deze af van de gezonde met ze in eene droge plaats op te sluiten en ze slechts brood in melk geweekt te voederen. Dit is dikwijls voldoende om ze te genezen. Maar zoodra zij het eten weigeren, is het noodig dat men hen melk in de krop giete. Na deze bewerking is het geraadzaam zich goed de handen te wasschen, met zeer warm water en zeep. Om goede eierlegsters te hebben moet men ze jong opkweeken, zoodat zij vóór i October volwassen wezen. Men moet ook, als voorbehoedsmiddel, hun zeer zuiver water te drinken geven, in hetwelk een per honderd ijzersulfaat of groene vitriool opgelost is. Bereiding van Ver kensvoeder. Om de grootst mogelijke wer king van het verbruikte voeder te verkrijgen, is het geraadzaam de verkens tot gedurig kauwen aan te zetten. Daarom zal men hun voeder niet fijner verdeelen dan noodig is om het door de dieren ten volle te laten benutti gen. Tot hoever die verdeeling moet door gedreven worden, dit kan men door het onderzoek van de vaste uitwerpsels na gaan. Zoodra er zich onverteerde korrel tjes of stukjes van korrels in bevinden, dan bewijst zulks dat het toegereikte voeder niet fijn genoeg verdeeld was. De ervaring leert dat men in 't alge meen voor de verkens het groenvoeder moet snijden (hakken) het graan, name lijk haver, gerst en rogge; moet pletteren, de boonen en erwten grof, den mats fijn moet breken; hakvruchten, namelijk voe derbeeten, ruw en aardappels gekookt moet toedienen. Volle en afgeroomde melk, alsook melk- wei zal men slechts gesteriliseerd of ge kookt vervoederen, 't zij zuur of zoet, maar nooit half verzuurd. Droge voedering is aan te prijzen, wijl de verkens daarbij genoodzaakt zijn veel te kauwen en hun voeder met veel speeksel te doorwerken. Daarbij is het dan aan te bevelen de dieren afzonderlijk, voor iedere maaltijd, te laten drinken. Het vervoederen van waterrijke soep (soppe) is slechts voor zuigende zeugen, die voor de vorming hunner melk veel water vereischen, op zijne plaats. Wij hebben wel eens gehoord dat die voorschriften nog al dikwijls schrikkelijk mank gaan aan regelmatigheid. Voor de reizigers. Het beheer der spoorwegen heeft onderrichtingen gege ven, opdat, zooveel mogelijk de reizigers treinen samengesteld worden uit lijtuigen met doorgangen. Zelfde onderrichtingen schrijven voor dat de coupons gecontro leerd worden vóór het vertrek der treinen. Men heeft een belangwekkend ontwerp ter studie gelegd, om in de voornaamste staties tunnels te maken, om de perrons aan beide kanten met elkaar te verbinden en tusschen de twee sporen eene afsluiting te plaatsen, ten einde de reizigers te belet ten over de sporen te gaan. Deze schikking is als proef op verschil lende staties ingevoerd zal denkelijk alge meen worden. In de begrooting van landbouw ko men behalve de reeds gemelde credieten, ook nog voor 10,000 fr. voor den uitvin der van een behoedmiddel tegen de muil- plaag credieten voor uitbreiding der waakzaamheid aan de grenzen tegen de margarinesmokkelarijvoor eene verhoo ging aan de ambtenaars welke de land- bouwoptelling deden, daar bevonden is dat de vergoeding van i5 centiemen on voldoende was deze is nu op 25 cen tiemen gebracht 6o,5oo fr. voor bijlage tot herstelling der stadhuizen van Brussel en Leuven en de Hallen van Kortrijk 3o,ooo fr. voor de werken uit te voeren aan de abdij van Villers en 20,000 fr. aan de abdij van Aulne, enz. Wij vernemen dat er op Zondag 9 No vember 1902, eene Voordracht zal gege ven worden, om 6 uren 's avonds, in het lokaal van den catholieken Werkmans kring. Wij kunnen verzekeren dat zij hoogst belangwekkend en aantrekkelijk zal zijn, want zij wordt gegeven door den Eerw. Pater Rutten, van het orde der Domi- nikanen, die overal den grootsten bijval heeft genoten. Catholieke Wachten. Het bureel van den Bond der Catholieke Jonge Wachten, heeft Zondag te Brussel eene vergadering gehouden. M. Jos. Eeman, advocaat te Aalst, is aangeduid om voorloopig het ambt van Schatbewaarder te vervullen, ter vervan ging van M. Louis Wydemans, ontslag gever. Werden in den Bond opgenomen, de Jonge Wachten van Hal en Borgerhout. Eene algemeene vergadering wordt be legd tegen 3o November. Een wensch werd uitgedrukt dat de Jonge Wachten zich zooveel mogelijk zouden toeleggen op de Catholieke Hoo- geschooluitbreiding. Militaire spijskaart. De uit- deeling aan de soldaten van scha- Jfif pen- en varkensvleesch, dat gedu- rende den zomer opgeschorst was, zal den 1 November hernomen worden. Te beginnen van dien datum zal het rantsoen als volgt geregeld zijn Maandag i5o grammen versch ossen- vleesch en 100 grammen verduurzaamd gekookt ossenvleesch. Die laatste spijs zal alle veertien dagen vervangen worden dcor vleeschbrood, indien de voorraad van deze waar zulks toestaat. Dinsdag en Woensdag 3oo grammen versch ossenvleesch Donderdag i5o grammen versch ossen vleesch en i5o grammen varker.svleesch. Vrijdag en Zondag 3oo grammen versch ossenvleesch. Zaterdag i5o grammen ossen- en i5o grammen schapenvleesch. Als de foeriers en keukenmeesters nu maar zorgen dat alles zoo gebeurt. Alle officieele beambten moeten de twee talen van het land kennen. Wij hebben meer dan eens gewezen op de noodzakelijkheid voor alle Staatsbedien den, de twee landstalen te kennen. Een onzer abonnentcn, zegt het Fondsenblad, M. J.F.... zendt ons het volgende briefje, waaruit eens te meer blijkt, hoe noodig het is dat de openbare besturen dien maat regel toepassen Een mijner klanten van Herenthals, alsook een van Gerpinnes (in Henegouw) vroegen mij hun stalen op te sturen van artikelen mijnen handel betreffend. lk vei zocht mijnen klant van He renthals, na inzage genomen te hebben mijner stalen, ze rechtstreeks franco als postpakje (cohs-postal) aan mijnen klant te Gerpinnes te zenden. In zijnen bestellingsbrief liet mijn klant van Herenthaïs mij weten dat hij het pakje opgestuurd had naar Gerpinnes. i) Vier dagen later ontving ik klachten van mijnen klant van Gerpinnes, die zegde dat het pakje hem nog niet toege komen was. Ik antwoordde hem dat hij het aan den overste der statie moest rekla- meeren. Vier dagen later ontving ik uit Ger pinnes zijnen bestellingsbrief, luidende als volgt Wij hebben eindelijk de stalen in ons bezit gekregen zij waren blijven liggen in het koopwarenmagazijn ter statie van Gerpinnes, omdat het adres in het Vlaamsch was geschreven en dat niet een enkel der statiebedienden het adres kon lezen Dat is wat al te sterk Wij roepen de aandacht van wie het aangaat op dien onduldbaren staat van zaken. Belangrijke beslissingen van het kabinet. Wij hebben onlangs gezegd dat men zich in den aanstaanden zittijd niet zou bezig houden met de kieswet geving. Evenwel rekening houdend van de denkbeelden door verschillende leden der rechterzijde uitgedrukt, kunnen wij waar nemen dat het veler wensch was, de pro vinciale kieswet zoodra mogelijk gewijzigd te zien. Verscheidene dagbladen hebben ge zegd dat niet alleen de provinciale kies wet ging veranderd worden, doch ook de gemeentelijke, dat de gekozenen der arbeids- en nijverheidsraden (patroons en werklieden) gingen afgeschaft worden. En om dit alles te kunnen doen, zou men de kiezingen voor de gemeenteraden van igo3 uitstellen tot October 1904. Al deze kwakkels dwingen ons terug te komen op de kwestie Wij weten, uit de allerzekerste bron, dat men in dezen zittijd geen enkele kies wetgeving zal aanraken, zoomin de pro vinciale als de gemeentelijke. De ministers hebben dezer dagen een kabinetsraad gehouden en hunne gedrags lijn op dit terrein bepaald vastgesteld. mand meer bezig, dwaalt bij wijlen geheel af en slaakt kreten van angst. De inboorlingen verbeelden zich dat alleen de muziek deze ziekte genezen kan. Daarom spelen de bloedverwanten dan op eene soort van mandoline. De zieke danst dan, en met hem al degenen, die de ziekte reeds hebben gehad. Die dans duurt dan tot al de deelnemers van vermoeidheid op den grond vallen. Deze zonderlinge ziekte duurt door gaans een veertien dagen. Verblijdend verschijnsel. Sinds de werkstaking der Fransche koolgravers ontstond, deed zich aldaar een verschijn sel voor, dat ook langs dezen kant der grens zijnen invloed laat voelen. Het ver leide werkvolk opent eindelijk de oogen, en vereenigt in bonden tegen de sociali stische syndicaten, Het is tengevolge der poging door de rooden gedaan, om hier gisting onder onze mijnwerkers te brengen en de glas blazerij totaal te vermoorden, dat te Char leroi eene Ligue des jeunes (Gilde der gelen) ontstond, die regelrecht tegen de ukazen der volksleiders inging, ja. zelfs met klaroen en vlag op straat durfde ko men, en eene meeting houden door 5ooo man bijgewoond. Afbraak der omheining van Den- dermonde. De minister van oorlog is dezer dagen naar Dendermonde geweest en dit was voldoende, om de bladen te doen melden dat de afbraak der omhei ning een besloten feit was. Helaas van die afbraak is er geen oogenblik spraak geweest. Generaal Cou- sebant is eenvoudig de kazernen gaan inspecteeren. eener bijzondere oproeping en bekwam de vrijspraak der onder-officieren. De officier-verslaggever ging in beroep tegen die uitspraak. Het hooger hof heeft 1111 maandag die uitspraak vernietigd en beslist, dat de TABEL DER DIENSTEN, AAN GEGRADEERDEN IN 'T BEGIN DES JAARS UITGEDEELD, VOL STAAT. De zaak wordt nu verzonden voor eenen anderen tuchtraad. Margarine- Over eenige weken had de rechtbank van Tongeren te oordeelen over eene zaak van margarinesmokkelarij, die de betichte had opgegeven als vet. Hoewel het beroepshof in een vroeger geval eene veroordeeling uitsprak, sprak deze rechtbank nu vrij. De zaak kwam nu ook voor het beroeps hof, dat ditmaal ook vrijsprak, op grond zegt het vonnis dat men voor de veroordeeling geene eenparigheid kan ver zamelen. Men moet weten dat het beroepshof geen vonnis mag vellen dan met eenpa righeid van stemmen. Het verbrekingshof heeft nu die uit spraak vernietigd en de zaak voor een ander beroepshof verzonden. Wordt gevraagd i° Een kuiper, (halve gast); 20 Een be kwame smid, goed loon 3° Een reiziger Vlaamsch en Fransch kennende. Vragen werk i" Een handelsreiziger 20 Daglooners 3° Fabriekwerkers. Oorlogsverklaring. Als tegenhan ger van het vlugschrift van M. Ryckmans, over u den plicht der catholieken heeft M. Buyl, liberale volksvertegenwoordiger van Oostende-Veurne-Diksmuide. een vlugschrift uitgegeven over den plicht der liberalen. De plicht der liberalen is oorlog te VOEREN TEGEN DE CATHOLIEKEN. Volgens M. Buyl zijn zij, tot hiertoe, jegens de catholieken al te vriendelijk geweest en dat moet veranderen. Ons dunkt dat het niet hard noodig was dien plicht te herinneren aan eene partij die den haat tegen de catholieken zoover drijft dat zij, bij elke gelegenheid, samen spant met de socialisten, de ergste vijan den van orde en samenleving cn van onze nationale instellingen. Creemboter. Markt van Woensdag 29 October 1902 60 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. Vergeten.De ontvanger der domei nen van Bergen kondigt aan dat hij, de toekomende maand, zal overgaan tot de openbare verkooping der voorwerpen welke in de spoorwegstatiën der groep Bergen niet werden afgehaald. Wil men nu weten wat er in de statiën zooal ach tergelaten of vergeten wordt Onder die voorwerpen van den meest verschillenden aard vindt men verschei dene vaten wijn, eene landbouwmachien, tonnen ciment, keukengerief, kleding stukken, doozen zeep, apothekerswaren, doozen met stalen van lekkernij, een pak ammoniakzout, rattevallen en.... twee rijtuigen van eenen cirk, die vergeten werden in de statie van Quiévrain. Eene nieuwe ziekte is door dokter Lovisette in Congo ontdekt in de streek van het Meer Leopold II. Het is eene soort van aanstekelijke moederkwaal, die zoowel de mannen als de vrouwen aantast. Degene die ze krijgt kent niemand meer, houdt zich met nie- Door een venster geworpen. De genaamde A. Vermeulen die op 1 Juli laatstleden, in omstandigheden welke wij destijds breedvoerig meêdeelden, zijne vrouw uit een venster zijner woning, Kc i zerstraat, te Gent, had geworpen, ver scheen maandag morgend voor de recht bank. De vrouw, Maria De Bul, 29 jaar oud, die vroeger mankte, is nu gehec-l van dat gebrek genezen. Een tiental getuigen hebben verklaard dat vrouw Vermeulen dikwijls dronken was en haren man en hare kinderen ver waarloosde. Vermeulen is tot 9 maanden gevange nis en 5o fr. boet verwezen. Het talrijk publiek heeft deze uitspraak toegejuicht. Vermeulen, die sedert bijna 4 maanden voorloopig gevangen zat, is onmiddelijk in vrijheid gesteld. 4 Moord. De 4e zittijd der assisen te Gent, werd maandag geopend onder voor zitterschap van M. Van Wambeke, raads heer bij het hof van beroep. De eerste zaak is ten laste van Jozef De Cooman, werkman te Santbergen, be schuldigd van moord op zekeren Victor Van Snick, 25 jaar. De Cooman zou Van Snick, na eenen twist, met een stuk hout den schedel verpletterd hebben aan ver scheidene getuigen heeft hij vroeger voor hem zeer bezwarende omstandigheden medegedeeld, doch nu loochent hij alles. 19 getuigen zijn in deze zaak gehoord géworden. Het openbaar ministerie werd bekleed door M. Van der Straeten en Mr Van Eeckhaute was met de verdediging gelast. De Cooman deed eindelijk bekentenis sen en werd tot 10 jaren dwangarbeid veroordeeld. De waarde der u Engelsche huwe lijken zoo noemt men de huwelijken, die Belgen in Engeland gaan sluiten. Zaterdag heeft M. de substituut Denyn van Antwerpen zijn advies gegeven in eene vraag, gedaan door een ministerieel ambtenaar der stad, tot ongeldig verkla ring van het huwelijk, gesloten op u Januari laatstleden te Dover, door zijnen 22jarigen zoon, student in geneeskunde, met eene 32jarige juffer. M. Denyn heeft besloten tot ongeldig verklaring van het huwelijk, om reden dat het huwelijk in 't geheim werd geslo ten en de jongeling in kwestie enkel te Dover is gaan trouwen om de oppositie zijner ouders te ontgaan, Uitspraak binnen 8 dagen. De oproepingen der burgerwacht. Verscheidene onder-officieren der bur gerwacht van Turnhout, die zonder oorlof uit eene theorieles waren weggebleven, omdat zij geene oproeping hadden ont vangen, werden voor den tuchtraad ver zonden. Hun advocaat pleitte het niet ontvangen Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij Den Denderbode. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. De nieuwe bijzondere reiswagon des konings heeft Zaterdag namiddag tusschen Brussel en Oostende zijn proef tocht gedaan. Eene groep ingenieurs en hooge ambtenaren namen plaats in het rijtuig. Dit nieuwe rijtuig, gebouwd te Sl Denis opgetuigd te Oostende, is 19 meters lang en weegt 41,000 kilos. Het bevat eene keuken, eene toiletkamer, eene slaapkamer en eene salon voor den koning, toilet- en slaapkamers voor prin ses Clementine en twee compartimenten en eene toiletkamer voor haar gevolg. Bij middel van braak zijn dieven Zaterdag nacht in de kerk van St-Guido gedrongen te Anderlecht. Al de offerblok ken werden opengebroken en geledigd. De dieven geraakten ook in de sacristij, waar zij kostbare voorwerpen buit maak ten. Geen spoor van de plichtigen. Een bestuurbare ballon in Bel gië. De dramatische pogingen van de ongelukkige luchtreizigers Severo en Bradsky, hebben degenen niet ontmoe digd, die zich met de luchtscheepvaart bezighouden. MM. Adolf Denys, van Laken en Pie- ter Eyck, van Gent, hebben een bestuur bare luchtbal gemaakt. De eerste proefne mingen zijn aanmoedigend geweest. De ballon is voorzien van een nieuw stelsel van moteur en heeft den vorm van eene ei. Hij wordt gevuld door waterstof gas, is r5 meters lang, heeft 6 meters dia meter en wordt gestuurd door twee kleine moteurs, die eene kracht hebben van i5 paarden. Deze moteurs doen twee schroeven wer ken, die tot het manceuvreeren van den ballon dienen. De nieuwe bestuurbare ballon onder scheidt zich door de uiterste eenvoudig heid van zijn mecanisme. De kracht, voortgebracht door de klei ne motors, moet niet alleen dienen om de richting te geven aan den ballon, maar ook om zijne opstijging te verzekeren, daar hij zwaarder zal zijn dan de lucht. Een metser en zijn diender, de ge- naamden August D'Hooge, 3i jaar, wo nende Groendreef en Lieven Goossens, 29 jaar,wonende Muinbrugstraat, vielen door het verschuiven eener plank, van eene stelling van een in aanbouwzijnde huis der Coupure te Gent. De eerste werd het linkerbeen gebroken, de tweede werd gekneusd aan het linkerbeen en aan het borstbeen. Beiden bekwamen ook inwen dige wonden. Ze zijn naar het gasthuis overgebracht. De electrieke tram is slechts enkele dagen in dienst in de Nationalestraat, en er is reeds een ongeluk te betreuren, jam merlijk genoeg met doodelijken afloop, schrijft Het Handelsblad van Ant werpen. Men weet dat deze tram, op de hoogte der Sl Rochus- en Lepelstraten rijdt door eene buurt, waar de kinderen als uit den grond opschieten. De tram heeft hier dan ook bevel zeer stil te rijden, te meer daar die ontelbare kinderen er zonder eenig toezicht op de straat (ravotten). Zaterdag namiddag, rond 3 l/s uren, nu was een tramrijtuig, komende van de Groenplaats, in die buurt genaderd, toe een driejarigkind uit de Lepelstraat kwau geloopen en de straat wilde oversteken, Juist was de tram daar en alvorens wattman den tijd had, het rijtuig ta stilstand te brengen, was het kind onfe de wielen verpletterd, Het kind heet J. Clottens, is 3 jaar ok woonde S' Rochusstraat, 17. Het de beide beenen overreden en daarenk ven nog gekwetst aan den buik. Het is oogenblikkelijk naar het Sis Elisabethgasthuis gebracht, waar fc» eenige stonden na zijne aankomst d» geest gaf. Wij vreezen dat dees ongeluk, het 1 ste, vooral in deze volkrijke wijk nietU laatste zal zijn, tenzij men erbestenij een paar agenten stelle om de kindeis uit den straatweg te jagen. Het is noodig, nu men op Allerheilig en de Allerzielendagen eenen verduik den dienst aankondigt, dat aldaar bij® dere maatregelen van toezicht woiij genomen. Ook aan de ouders moesten aids raadgevingen worden uitgedeeld, mets oog op het gevaar dat de alleen op spelende kinderen loopen. Het nationaal comiteit derBelgisa mijnwerkers is Zondag te Charleroi vj gaderd en heeft besloten, eene vergader^ te beleggen van de afgevaardigden ii vier kolenbekken op 16 November. Tijdens de eerste socialistische n orders 't was in 1886 werden zooi men weet, dé glasfabrieken en het kasts van M. Baudoux, te Jumet in brandp stoken. 7 beschuldigden verschenen voor da feiten voor de assisen en twee hunt: Oscar Falleur en Xavier Schmidt wa' tot 20 jaar dwangarbeid veroordeeld. Nadat zij eenige jaren van hunne sa hadden uitgedaan, kregen zij genadt! beiden verhuisden naar Amerika. Falleur stierf daar en Schmidt naar België terug. De fiscus, dit vernemende, legt dezer dagen eene rekening van 6,700 voor, zijnde de proceskosten. Schmidt is zaterdag opnieuw de overgestoken. De koopwarentrein welke des Za dags om 6 ure 3o 's morgens Charls verlaat, ontriggelde Zondag, toen hij i statie van Sint-Genesius-Rhode bia stoomde. Heel de trein kantelde om, wijze dat twee banen belemmerd wei* Mecanicien en stoker werden niet r kwetst. De treinoverste en de remdta bleven eveneens ongedeerd. Onmidda verwittigd, nam het personeel der a van Brussel-Zuid de noodige maatrs ,j len, om zoohaast mogelijk de dubbe baan der lijn van Charleroi te doen os ruimen. Om 9 ure begon eene ptaj werklieden reeds de opruimingsweils wat niet gemakkelijk was, daar de wagca eerst moesten worden ontladen. Nats lijk ondergingen Zondag al de treinen 4 lijn aanzienlijke vertraging. de de Een Belg stond verleden week te Pb terecht omdat hij had nagelaten zijn 5 geboren zoon bij den burgerlijken sa aan te geven. Op de vraag waarom lf wet had ovutreden, luidde het schampt antwoord: Mijn aanvraag om gen»» liseerd te worden is geweigerd nu c mij onwaardig acht Franschman ten den, waarom zou ik 't mijn zoon& laten worden De rechtbank vondds verdediging zoo onbehoorlijk dat ziji beschuldigde tot 4 maanden gevang» straf veroordeelde. Fransche vrijheid. —Depit van 't departement Finistère heeft verbod uitgevaardigd, waarbij het Es tonscll dialect van den preekstoel verboden van alle kanten is hiert? geprotesteerd, onder andere door Cadour, lid van den algemeenen r» van Finistère en burgemeester Blouescat in een open brief gesch tegen het verbod, waarin hij zq weigeren het bevel te laten uitvoeren. Clerikaal schandaal. Een ft landsche confrater, het Dagb. t Noordbr., schrijft het volgende, dat» op ons land toepasselijk is Als een of ander anti-clericaal blad Frankrijk een clerikaal schandaal kondigt, dan vindt zoo'n verhaal een 0^ ontvangst in de wereldpers. Vandaar* huist het naar de kleinste bladen,' zelfs in de kleinste pruts-bladen n® ze een plaatske, als ze maar anti-clenö zijn. Duizenden lezers hebben dan eens hun neus kunnen ophalen zoo'n vuilen heer van tegensp hooren ze nooit. De Aurore vertelde onlangst in het Toevluchtshuis der zusters Tours ware barbaarschheden waren* gehaald. De jonge (gevallen vrouwen, er worden verpleegd, zuehten daar gens de Aurore onder een gru«S stelsel van barbaarsche zucht. Een deze jonge vrouwen, weer in haar*1 gere wereld terug, (een uiterst trouwbaar getuige, hè had aai Aurore deze verschrikkingen nm deeld. Wonderlijk snel rolde het verte"1' de Fransche pers, en ook door de 00 De Fransche overheid bemoeide met de zaak; de procureur der repu» is verscheidene malen onverwacht W Toevluchtshuis doorgedrongen, heel slachtoffers ondervraagd, en deg® gen opgeroepen. En wat is zijn eindoordeel 0 Zuster, i) heeft hij gezegd tot deo* ste, met verlof om deze uitspraak baar te maken. Zuster, gij verricht

De Denderbode | 1902 | | pagina 2