Land- en Tuinbouw. Werkerspensioenen. EEN EN ANDER. De strijd tusschen Boer en Brit. Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. leerlingen de achterkleinkinderen van den priesterbeul, die de geestelijke ge stichten gesloten had.... Dat de Fransche en Belgische liberalen deze vingerwijzing der Goddelijke Voor zienigheid overwegen. God borgt, maar Hij scheldt niet kwijt, en al wacht zijne rechtvaardigheid soms lang, éénmaal komt zij zeker. Het op vrucht zetten van te hevig groeiende boomén. De boomen welke te malsch groeien, geven soms moeilijk vruchten, of anders gezegd dra gen laat, omdat de oogen, in plaats van in sporen en botten, in hout- of gulzige twijgen veranderen. Om het ras vrucht- dragen te bevoordeeligen, kan men een of meer der volgende bewerkingen toe passen i. Lang of niet snoeien opdat het sap zich tot een grooter getal oogen zou kun nen uitspreiden 2. Laat tijdig snoeien als reeds het sap in omloop is, om het overvloedig sap in de enttwijgen te laten verloren gaan 3. Vruchtbollen op de draagarmen griffelen; 4. De vruchtarmen neerbuigen 5. Onderaan den stam of op de takken eene ringvormige afschorsing toepassen, 6. De bovenste wortels ont- blooten of zelfs eenige zware wortels wegnemen om den groei te verslappen; 7. Nog jonge boomen voor den winter ontplanten om hunne verzelwortels te verminderen 8. Binst den zomer de in- nijping en gedeeltelijke breking toe passen. Kan men boomen na 8 a 10 jaar planting nog ontplanten Door het veranderen van hofplan, of ter oorzake van bouwen is men soms verplicht reeds vruchtdragende boomen te verplanten. Men zal deze best verplanten met de voorbereidende ontplanting. Zij geschiedt als volgt Op nagenoeg de uitstrekking van de kroon des booms maakt men rond den stam op den grond eene vore of groef van i5 a 20 c. m. breedte op de diepte dat de wortelen in den grond liggen. Hier worden al de wortelen welke in de groei komen doorstoken. Men vult deze groef aan met compost of mestaarde. Hierin zullen zich duizende jonge vezel wortels ontwikkelen, die men bij het uit doen van den boom zal sparen, want zij zullen hem bij de verplanting dienen om even zoo goed te groeien als op zijne vorige plaats. (Handelsblad.) Opgepast, werklieden en huisvrou wen, die 65 jaar wordt vóór 1 Januari igo3. Nog vóór nieuwjaar moet gij uwe aanvraag doen, als gij toekomend jaar het hulpgeld van 65 frank wilt genieten. Opgepast, werkliedenen huisvrouwen, geboren in 1843, 1844 of 1845. Gij moet ten minste 18 frank storten om, op 65jarigen leeftijd, het hulpgeld van 65 fr. 's jaars te kunnen genieten. Die stortingen moeten gebeuren met ten minste 3 frank per jaar gedurende 6 jaren. Zij mag niet langer dan zes jaren duren en niet kleiner zijn dan drie frank perjaar. Zij mag ook gebeuren in driejaren, aan 6 frank per jaar. Ten minste drie jaren moet zij duren en mag dus niet hooger zijn dan zes frank per jaar. Werklieden en huisvrouwen, in 1843 geboren en die dus nog vóór nieuwjaar 5g jaar oud wordt, gij moet nog dit jaar in 1902 ten minste drie frank storten, indien gij. op 65jarigen leeftijd, het hulpgeld van 65 frank 's jaars (geheel uw overig leven lang) wilt genieten. Het zijn maar degenen die geboren zijn in 1842 en vroeger, die het hulpgeld kunnen genieten zonder er iets voor te storten Die na 1845 geboren zijn, moeten zei ven voor hun pensioentje zorgen met er voor te storten voor iedere storting ge nieten zij toelage of bijleg van Staat en provincie. Neemt dat wel in acht, werklieden en huisvrouwen, en wendt u, voor alle verdere inlichtingen, tot den Voorzitter van de wettelijk ingerichte pensioenkas uwer gemeente. DE VOLKS KAM ER heeft in zitting van dijnsdag jl. de Kiezing van Dinant- Philipstad goedgekend en de heeren Cousot, d'Huart en Horlait tot den eed toegelaten. Dit arrondissement is dus ver tegenwoordigd door twee catholieken en een socialist. Voor de lijnvisschers. Over korten tijd zijn er 1000 katvisschen in den Yzer geworpen geweest. Men zal er ook rooo werpen in de Yperlée. De katvisch is overvloedig in het zoet water van het gebergte der Vereenigde Staten van Amerika. De katvisschen zijn vreetzuchtig en voeden zich bijzonderlijk met dierenaas, 't zij levend of dood. Zij zijn kloek van lichaamstel en lijden min dan ander visch aan 't verderf van 't wa ter zij kunnen lange leven buiten het water. De hoedanigheid van hun vleesch is verschillig beoordeeld. Het is nochtans zeer vordzaam, bijna zonder graten en zonder fijnheid te hebben van den edelen visch, is het smakelijk en lekker, In som mige streken van Amerika is de katvisch voor een groot deel, in 't voedsel van 't volk. In 1892 wierden er katvisschen naar België gezonden en Mac Donald zaliger voegde er de volgende inlichtingen bij. De soort met gevorkten steert, en met gesprikkelde lenden is in onze visch- wetensshap Icsalurus punctatus ge noemd. Zij is ook gekend onder den naam van spotted catvish (gesprikkelde kat visch) channel catfish (vaart katvisch) withe (wit) silver (zilver) blue (blauw) CATFISH. De volwassen dier soort zijn zilverach tig blauw en de jonge dragen als olijf- vlekken. - De Ictalurus is een der schoonste visschen van zijn geslacht en zijn vleesch is een lekker en kloek voed sel. Die visch bekomt eene lengte van drie voeten en een gewicht van 25 pond. Hij woekert geerne in de groote stroo men van zoet en gezond water. Wanneer werpt men er eens in den Dender De Spaansche schat. Een groot getal slachtoffers hebben de bekende Spaansche schatgravers reeds gemaakt. Hoe een paar duitsche boeren uit den Eifel nog bijtijds aan die oplichters ont snapt zijn, verhaalt een geneesheer uit Wiesbaden, in een der Duitsche bladen. Verleden jaar waren ook bij Adenau, het bekend stadjen aan de Ahr, brieven aangekomen met hoe in den Spaanschen burgeroorlog (Carlisten), eene som van ongeveer 2 miljoen fr. in Spaansch goud ergens was begraven maar de sleutels zaten in een kistje dat voor 40,000 frank verpand was. Wie dit bedrag er voor wilde geven zou een derde van de schat krijgen. a Twee welgestelde boeren besloten dit winstje te doen. Zij verkochten al hun goed en land, om over de noodige som te beschikken, en namen van hunne buren afscheid om, zegden zij, naar Rumenië te trekken, waar zij eene prachtige zaak in hout konden doen. Hunne reis was echter naar de Spaansche stad Barcelona. Aan de Spaansche grens gekomen, was hun onbekendheid in de landstaal hunne redding. Zij wilden in eene herberg wat eten, maar konden zich niet doen ver staan, toen eene vrouw erbij kwam en hen in het Duitsch toesprak. Deze vrouw was uit Heidelberg afkomstig, en diende geerne tot tolk. Onder het praten, vertelden de boer- kes haar de reden van hunne reis. Dit mensch had nog wel van zulke gevallen gehoord, en begrijpende dat goede raad hier niet zou baten, liet zij de boeren ver der reizen, maar waarschuwde den Duit- schen consul van daar ter plaatse. Deze gebruikte nu den telegraaf, om te zorgen dat de boeren, te Barcelona aangekomen, door de politie werden uit- genoodigd bij den commissaris, die hun uiteen deed wat hun lot zou zijn geweest, als de jufvr, aan de grenzen niet over hen gewaakt had. En zoo keerden zij den volgende dag, eene oudervinding rijker, maar veel reisgeld armer, weêr huiswaarts, niet ech ter dan na aan de grens de goede landge- noote voor den bewezen dienst ruim te hebben beloond. Thuis gekomen, verzwegen zij na tuurlijk hun avontuur maar toen zij on langs wat in het glas gekeken hadden, en met hunne kennis van Spanjen en Span jaarden bluften, kwam de zaak na eenigen tijd aan 't lichtn Premie aan onze Lezers. door den Transvaalschen Boeren-Generaal Chr. R. DE WET. Het weik Strijd tusschen Boeren Brit i) door Generaal Chr. R. De Wet zal maar mnt 1 December aanst. het licht zien en niet op i5 November gelijk wij hadden medegedeeld. Het plotseling ver trek van denGeneraal naar zijn vaderland, heeft eenige vertraging in de uitvoering van dit werk teweeg gebracht. Dus het werk verschijnt vast op 1 December aanstaande. Het boek in vloeiend vlaamsch geschre ven zal boven boeienden tekst met tal van schoone platen, alle lichtteekeningen door den zoon van den Generaal op het slag veld zelf genomen, opgeluisterd worden. Men mag dus zeggen dat dit werk prachtig wezen zal en bijgevolg door iedereen gretig zal gelezen worden. De duizend eerste inschrijvers krijgen bij het boek een prachtig portret van Generaal De Wet dragende zijn handtee- ken. Prospectussen gratis op aanvraag. Zie onze inschrijvingslijst op de 4de de bladzijde. Wordt gevraagd 2 Kleermakersgasten. Vragen werk i° Een Paardengast20 Een Bureel- bediende, Reiziger. 0 Creemboter. Markt van Woensdag 26 Novemb. 1902 160 Kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,90 tot 0,00 per kil. De bruidschat der officieren. - De dochter van M. en Mev. X., van Luik trad over eenigen tijd in het huwelijk met eenen officier en het jonge huwelijk zag schriftelijk af van den reglementairen bruidschat. Doch na eenigen tijd kwamen de jong getrouwden op hun gedacht terug en vroegen het bedrag van den bruidschat. De ouders toonden de acte, waarin zij er aan verzaakten, doch de jongelieden spraken de rechtbank aan, Deze besliste dat geen afstand kan gedaan worden, zelfs door onderhandsche acte, van de bruid schat, door koninklijk besluit vereischt als voorwaarde tot toelating van een huwe lijk voor officieren. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. AALST. Catholieke Burgers kring «De Vriendschap)). Practil its Goocliflfeest, te geven door Pro fessor Thysebaert, op Maandag 1 Decem ber om 6 1 /2 uren 's avonds. MF Dees feest is uitsluitelijk aange boden aan de leden van den Burgerskring en hunne bij hen inwonende familieleden. De ingang der zaal zal streng geweigerd worden aan alle andere personen. AlAJJAT. Zondag II. deden de leerlingen der Pupillenschool in korps, klaroenen en muziek aan 't hoofd, hunne gewone wandeling ditmaal langs den Geerardsbergschen Steenweg. Aan de herberg In Nederhasselt gehouden door M. Matthys legden de klaroenblazers en muzikanten hunne instrumenten neer die onder bewaking bleven van een kor poraal en 2 leerlingen. Terwijl de trom mels in de schuur werden gebracht, kwamen daar drij dionken jongelingen die ieder een instrument opnamen er op bliezen en dan met geweld tegen de steenen smeten. De korporaal verzette zich tegen die schelmerij doch de dronkaards vielen hem woedend aan. De korporaal om zich beter te kunnen verdedigen ont lastte zich van zijn gordel en begon met zijn wapen nog in de scheede gezeten tegen zijne aanvallers te schermen. Nu het wapen, de bajonnet, viel uit de scheede, een der dronkaards raapte ze op en wilde er den korperaal meé te lijve gaan. De omstaanders ziende dat de korperaal over mand was, kozen partij voor hem, dien den de dronkaards eene meesterlijke kastijding toe en hielden ze in bedwang tot de aankomst der Politie die ze ge vankelijk naar 't Salon Pierre voerde. De heer Officier eri Onderofficieren waren door een kleinen jongen verwittigd maar kwamen wat te laat. Een der dronkaards had de vlucht genomen en 2 Onderoffi cieren wierden hem nagezonden en hiel den hem in 't Lokerenveld aan. De plichtigen zijn i° De Schutter Jan, aardewerker oud 22 jaren, Muy'aert Prosper, landbouwer, oud 21 jaren, Muy- laert Domien, landbouwer, oud 24 jaren, alle drij gebortig van Haeltert en er ver blijvend ter wijk Eeckent. Proces-verbaal is tegen hen opgesteld wegens beschadigen van muziekinstru menten en wellicht wegens overweldiging van een militair op wacht staande in dit laatste geval zouden wel een zeer bitter pijpje kunnen rooken en hun leven gedu rende hunne zatlapperij betreuren. Als verontschuldiging verklaarden zij op 't politiebureel dronken te zijn geweest en zich niet herinnerden wat er gebeurd was De korporaal is met 10 dagen arrest gestraft geworden omdat hij zich met geene genoegzame krachtdadigheid heeft verdedigd. Zooelo^ 11. is de genaamde Ver* leysen Rosalia-Amandina, fabriekwerkster, oud 16 jaren, wonende Kerrebroek, huizen Moens, op hetterdaad van zakkenrollen betrapt. Bij 't verlaten der St-Martinuskerk riep eene vrouw wijzende op de verdachte dat ze haren geldbeugel had geroofd. M. Eemans Odilon, bediende van den reinig- heidsdienst, hield de diefegge staan en dadelijk gaf zij den geroofden geldbeugel aan de vrouw terug. De heer De Vos Hip. bakker, bevestigde de verklaring van M. Eemans. Rosalia-Amandina staat bij de politie als een zakkenrolster bekend. Niettegen staande de klare bewijzen durfde zij loo chenen den geldbeugel geroofd te hebben. Procesverbaal is tegen haar opgesteld. AALST. Diefstallen.Vrijdag nacht is een dief gedrongen in een hof nabij de Maanstraat, gebruikt door M. Jaak Van den Bergh-Jouret,meester-smid Korte-Zoutstraat en heeft een schoonen haan der soort Langhans ontvreemd die M. Van den Bergh eenige dagen te voren tegen de som van 12 fr. had aangekocht. De dief heeft het beest den kop afgesneden dien hij heeft laten liggen om 't overige smakelijk binnen te peuzelen wellichtop de gezondheid van M. Van den Bergh. Maandag onder 't Lof in St-Marti nuskerk is een dief binnengedrongen ten huize van M. Petrus Van Branteghem, ontvanger der lijkdiensten van St-Marti nuskerk, wonende Brusselschestraat, recht over de Kapel der EE. PP. Jesulten. Gewoonlijk woont M.Van Branteghem het Lof bij en brengt daari.a een bezoek aan zijne zuster, M°e Sis Bomon, Kerkstraat, Au Café Suisse. Toen M. Van Branteghem thuis kwam vond hij zijne deur geopendhij trad zijn bureel binnen en bemerkte dat de lesse naar waarin hij zijne ontvangsten achter slot legt was opengebroken en al 't geld er uitgeroofd, uitmakende de som van 9 A g5o fr. Op den vloer vondt men twee eindjes van afgebrande phosphoorstekjes, eenige plekjes van waslicht, een frank en twee centen. De diefstal moet onbetwistbaar gepleegd zijn door iemand die met den handel en wandel van den bestolene goed bekend is, die wist waar de schijven lagen. In 't bureel staan ook een tweede lessenaar en eene commode en zij werden niet aan geraakt. Wij gelooven d it de dader niet zonder veel moeite zal ontdekt worden, want geld Jis rond en wat rond is bolt gemakkelijk. In den nacht van 24 tot 25 Novem ber zijn er ook dieven binnen gedrongen ten huize van M. Joseph Wailly, winke lier, Gentschen Steenweg. Er is geroofd geworden Twee stukken peperkoek, 2 of 3 matten vijgen van i5 kilogr., een kaas van 7 ki- logr., uit de tooglade 16 franks in zil veren geld en 35 franks ongeveer in nickel enz,, een velo gemerkt Ed. Gowie, en geschilderd in bister, zich bevindende in het salon en 6 flesschen wijn uit den kel der. C.Janssens, gebuur die zich in den vroe gen morgend ter kerk begaf, vondt een stuk kaas geknoopt in een doek en bracht het aan den bestolene terug. Nog een stuk kaas werd laler gevonden op een scheimuur tusschen de huizen N0s 98 i 100 van den Gentschensteenweg dit stuk toont aan dat de dieven er van gegeten hebben. Daders tot hiertoe onbekend. In den zélfden nacht zijn dieven ook binnen gedronken ter zelfde straat, ten hoogste 3oo meters verder, ter herberg van Modest De Kerpel-Van Mol, gestaan nevens de brouwerij Monfils. De schelmen hebben eene vensterruit ingeslagen en slopen langs daar in huis. Veel hebben ze niet gestolen alleenlijk een kistje sigaren en een scheersmes, maar zij schoren er duchtig hunnen duivel. Al den inhoud der kassen werd ten gronde geworpen, 26 opgelegde haringen werden rechts en links geworpen, men kon geen voet verzetten of men trad op een haring, de saus werd op den spiegel en meubels verspreid, een flesch krieken bitter werd uitgedronken, en de krieken binnenge speeld twee portretten van gendarmen werden op het eene de oogen uitgestoke en van het andere den kop afgesneden. Daders ook onbekend. Nog in den zelfden nacht klom een dief (en wellicht meer dieven) over den hofmuur van 't huis bewooud door M. Paul Michiels, makelaar in hop, Schoolstraat n. 24 en poogde binnen te breken langs de achterdeur. Dit lukte niet soms kan de dief door 'f eene of 't andere gerucht op de vlucht zijn ge gaan. Een diefstal met braak en beklim ming is in den zelfden nacht van 24 tot 25 november gepleegd ten nadeele van de We Van Coningsloo, wonende Moor- selsche baan nabij de afspanning k'tSlot». De dief is langs het achterhuis binnenge slopen en heeft ontvreemd uit een blikken doosje 140 fr. in bankbrieven en goud en uit een koffer die werd opengebroken 600 franks in goud, stukken van 20 en 10 franks. Daders ook tot hiertoe onbe kend. Gelijk men ziet er is ten Politiebureele werk op den winkel om de dieven op te sporen. Tot hiertoe zijn de daders van den kousendiefstal bij M. Limbourg nog niet ontdekt. AALST. Maandag werd door onze Politie aangehouden zekere Philip- Jacob Melsens en EmmaDeClercq vrouw Van Laethem van Dixmude beiden ver oordeeld door de boetstraffelijke Recht bank van Yperen tot 6 maanden gevang zitting overtuigd van overspel. Emma De Clercq werd bovendien nog veroordeeld tot 3 maanden gevangzitting en 26 fr. boete voor 't verlaten harer kinderen. Twee beeldekens dus. Beiden werden op bevel van den heer Procureur desKonings voor 't Parket van Dendermonde gebracht. De twee veroordeelden leurden met mot- tenpoeder en waren afgestapt in 't logist- huis De Toren, op de Kat. Zekere Doop, te Erondegem wonen de, kwam Vrijdag dronken te huis en, toen zijne vrouw hem hierop aanmerkin gen maakte, greep hij het deksel der stoof en sloeg het op haar hoofd. De vader der vrouw ontrukte hem het deksel, waarop Doop zijnen revolver ging halen en bijna rakelings een schot loste op zijn 14-jarig dochterje. Gelukkig werd het kind niet getroffen, doch het is ziek van ontroering. De vrouwjigt ten gevolge der slagen te bed en de vader verbrandde zich erg aan de handen, door zijnen schoonzoon 't heete stoofdeksel te ontrukken. Doop is ge vlucht. De meid van eene 84jarige weduwe Van Eyde, van St-Gillis, was uitgegaan, terwijl de oude dame in haren zetel naast het open vuur zat. Wat er gedurende dien tijd gebeurd is, weet men niet en men zal het wellicht nooit weten, maar toen de meid terugkwam en op den brandreuk, die het huis vulde, naar boven snelde, vond zij hare meesteres uitgestrekt en brandend voor het open vuur liggen. De ongeluk kige was reeds bijna heel verkoold. De verwrongen lidmaten van 't lijk toonden aan hoe pijnlijk de doodstrijd der onge lukkige geweest was. De geburen snelden op het hulpgeroep van de meid toe en konden met eenige eemers water het begin van brand blusschen. Het parket van Brussel heeft eene nieuwe erge zaak onder handen genomen. Het betreft hier eene vrouw K., p. scheiden van haren echtgenoot, die ma hare zuster een slecht huis in Califorii opende en twee jonge Brusselsche meisja van 16 '/t en 17 jaar daar raeê naanc< lokten. De ouders zochten lang naar huna kinderen, tot eindelijk een naamlaoa brief meldde dat zij in Californië, met ncj andere minderjarige meisjes van Belgischs herkomst opgesloten waren, als slachtof fers aan den afschuwelijksten handel, p. houden door vrouw K. en hare zuster. Het woidt meer en meer noodigdatè gouvernementen gezamenlijke maatrep- len nemen, om aan die steeds talrijk wordende schandalen een einde te stel len. Later. Eene depeche uit Londs meldt dat, op aanvraag van den Doii- schen consul in Philadelphia, de Ameri- kaansche politie besloten heeft, krachti dig handelend op te treden. Honderd vijftig aanhoudingen werde reeds te Philadelphia gedaan. Er bestaat in de Vereenigde Statene« volmaakt ingerichte handelsinrichtiij hebbende vertakkingen te New-York, Bi timore, Boston, Pitsburg, Philaddphj en San Francisco. Het onderzoek in de zaak Galopwi de Fransch Transvaalsche officier. 6 voor aftruggelarij werd aangehouden, schijnt tot de ontdekking gekomen tezijs, dat deze meer het slachtoffer is dan di medeplichtige van den jongen Lelièvre, zoon van den gekenden magistraat. Le lièvre is nog altijd op de vlucht. Ma sp eekt reeds van de invrijheidstellinj van Galopaud. Geneverdramas. Te St-Gila heeft een dronkaard, na zijn werklca verteerd te hebben, zijne vrouw van hg bed gesleept haar met een stoofdeksè geslagen en haar toen half naakt met te jongste kind, dat de mazelen heeft, ii den arm, de straat op geworpen. Een dronken schipper viel te sel over boord, onder de oogen vrouw. In de Piersstraat rolde een dronkaard van den trap en viel zich op de plavas van het portaal den schedel te pletter. Een kleermaker schoot zich, tem? hij dronk en eenen revolver hanteenk, eenen kogel door de hand. Handelaars in blanke slavinga De politie van Antwerpen heeft wé de hand kunnen leggen op een dezer gr- wetenslooze kerels, die zoo menigvuldig in de steden rondloopen Het is ditmaal eenDuitscher van Essen, die een i7jarig meisje had meêgeloktot der voorwendsel haar te huwen en sinds een i4tal dagen in Antwerpen vertoevend onder eenen valschen naam. Daar hij geen geld had, zag hij er Dg tegen op, het meisje tot geheime ontué: te dwingen. Men heeft hem nu opp- sloten en ter beschikking van den prots- reurdes konings gesteld. Het meisjeisoj de rekening eener liefdadige dame na: het ouderlijke huis teruggebracht. Het verlaten fortje tusschen Zwyt- drecht en Burght is aan eenen hovenkr van Antwerpen verpacht. Deze heeft dar nu een moestuin van gemaakt, enz.,e houdt daarbij nog een schoon getal b nijnen en kiekens. Dit wisten een drietal kerels,die in nacht van Zaterdag op Zondag het waag den het fortje een bezoek te brenga Maar wat ze waarschijnlijk niet wistes, was, dat de hovenier er ook eenen schoo nen doghond op hield. Nauwelijks waren ze in 't fortje of öffi doghond sprong op het drietal en beets maar op los. Twee van hen konden d: vlucht nemen, doch de derde, die build: en tierde van de pijn, werd door dc hond toegetakeld. Op het hulpgeschreeuw kwam de bon- nier, die er eveneens woont, en deze ks den indringer van zijnen aanvaller bt vrijden. Doch in welken toestand bevax zich de dief Zijn kleeren waren gebeé verscheurd en menige wond was zicht baar. Nadat hij eenen valschen naam lui opgegeven, liet de hovenier hem gaat De zaak werd later aan de gendarmen: bekend gemaakt, die nu de dieven op zoekt. Voor't ongeluk geboren. Ds; is wel zekere Van den B., uit de Sin!; Rochusstraat, te Antwerpen, beter geko: onder den naam van Malou. Hij schier geenen.velo stelen of hij wordt ge pakt. Dat is toch wel ongeluk hebben j Zaterdag was een rijwiel gestolen ts nadeele van M. Van Hal, uit de Gent- schestraat. Men verdacht eenen kerel <ls verschillende malen naar eene onbekend: dame was komen vragen. Het was niemand anders dan Malos- Hij was met den velo reeds tot aan dt Boomsche poort gesukkeld,toed het onge luk wilde, dat hij door eenen agente® opsporingsbrigade werd gezien. En overmaat van ongeluk liet hij nog eene sleutel vallen, die weldra door M. Vas Hal als den zijne werd herkend. Dit was voldoende, want Malou is onder de politie goed gekend en het duur de niet lang of hij zat achter slot, waf hij tegen ieder die het hooren wilde ver telde, dat hij niets had gestolen en dat bij voor 't ongeluk geboren was, enz. Op het grondgebied van Elsegea ontmoetten de gendarmen eene bend: wildstroopers. Deze laatsten, dicht op de hielen gezeten, maakten gebruik vjs hunne wapens. Er werden van beide zijden schoten gelost en ten slotte ging® de stioopers op de vlucht. Een hunn® een i7jarige jongen, kon aangehoudet worden en deze verklapte nog drie ge#l* len, die eveneens gepakt werden. T*w anderen gaven zich vrijwillig gevang®- Er zijn er dus zes achter 't slot.

De Denderbode | 1902 | | pagina 2