De strijd tusschen Boer en Brit. Van tak op tak. OPGEPAST OM ZES MILLIOEN Stad Aalst. - Werkbeurs AALST. Allerhande nieuws. hSTITlT Dli Docr L. DOGNIAUX Premie aan onze Lezers door den Transvaalschen Boeren Generaal Chr. R. DE WET. Hetweik* Strijd tusschen Boeren Brit door Generaal Chr. R. De Wel zal maar mnt i December aanst. het licht zien en niet op i5 November gelijk wij hadden medegedeeld. Het plotseling ver trek van den Generaal naar zijn vaderland, heeft eenige vertraging in de uitvoering van dit werk teweeg gebracht. Dus het werk verschijnt vast op December aanstaande. Het boek in vloeiend vlaamsch geschre ven zal boven boeienden tekst met tal van schoone platen, alle lichtteekeningen door den zoon van den Generaal op het slag veld zdf genomen, opgeluisterd worden. Men mag dus zeggen dat dit werk prachtig wezen zal en bijgevolg door iedereen gretig zal gelezen worden. De duizend eerste inschrijvers krijgen bij het boek een prachtig portret van Generaal De Wet dragende zijn liandtee- ken. Prospectussen gratis op aanvraag. Zie onze inschrijvingslijst op de 4de de bladzijde. ^Tombola van den Cath. Werkmanskring. De trekking zal plaats hebben op Zondag 21 December. Gaat zien naar de prachtige tentoonstelling der prijzen in het lokaal der KorteZoutstraat. VRIJE INGANG. ie prijs: een lot van 100 fr. op de stad Brussel. Verscheidene prijzen van 3o, 40, 5o fr. Koopt loten. Het lot kost maar 10 centiemen, met 10 centiemen kunt gij too fr. winnen. EEN GEHEIM ONTSLUIERD. Ware Vooruit er niet, nooit zou het geheim zijn ontsluierd geweest van den aanslag tegen Z. M. onzen Konirg. 't Vernuftig rood orgaantje heeft, dank zij veel opzoekingen en studie, ontdekt dat Rubini een betaald politiespioen is en dat de aanslag eenvoudig eene comedie is op last der Italiaansche en Russische Regee ringen uitgevoerd. Wij denken niet dat de slimmerik die dat uit zijnen koker heeft gezogen er zelf geloof aanhecht, maar als de roode snul len het maar gelooven dan heeft hij zijn doel bereikt. Verzekering tegen het werkverlet. In Duitschland zijn thans maatschap pijen gesticht om de werklieden der groote nijverheidscentrums tegen het werkverlet te verzekeren.Te Keulen, waar de werkersbevolking, met die der voor steden Deutz en Kalk inbegrepen, oage- veer 25o,ooo zielen beloopt, is het vol gende verzekeringstelsel in voege geko men de werklieden betalen 25 pfennin- gen of omtrent 3o centiemen per week in geval van werkverlet, onafhankelijk van hunnen wil, ontvangen zij van de maatschappij 2 fr. 5o daags indien zij getrouwd zijn, en de ongehuwden 2 fr. Tc rekenen van den ouderdom van 18 jaar, kunnen de werklieden en werkmeis jes, die sedert twee jaar te Keulen of in de voorsteden wonen, zich aldus tegen het werkverlet verzekeren, en zij laten dan ook niet na zulks te doen. VOORUIT het Gentsche rood orgaan neemt wekelijks met uiterst genoe gen de artikels over die in de gazetten der groen socialisten verschijnen. Zoo deelde Vooruit deze week twee artikels meê van den afgestraften priester Daens het eene over de mijnen in de Kempen, het tweede eene uitbraking van smaad en lastering tegen de catholieke Vlamingen. Als er aan Vooruit kopij ontbreekt, heeft hij maar 't eene of't andere artikel uit 't Land van Aelst, Klokke Roeland, Het Recht te knippen en het stoutweg af te kondigen want de groene organen hebben aan Vooruit niets meer te benij den. 29» Vervolg. De volgende dagen werden door het gezin Dorgeur besteed om zich op het kasteel te vestigen, maar uit een gevoel van eerbied voor d« n overledene, besloot Dorgeur, dat de kamer waarin de baron d'Aihfreville den doodenlijken stoot had ontvangen, door niemand bewoond zou worden. De kamer moet blijven in denzelfden toestand, als toen de oude baron ze nog bewoonde. Trouwens het kasteel was ruim genoer. Naast de slaapkamer van mev. Dor geur werd die van Gisêle ingericht. Men moét voorde arme zinnelooze bijzondere voorzorgsmaatregelen nemen, daar zijzelf tegen niets op hare hoede was. Men moest er aan denken, dat zij zich niet aan den haard zou kunnen branden, of uit het venster vallen. Er werd dan ook een vertrouwbare bewaakster voor haar aangenomen, eene vrouw van veer tig jaar ongeveer, sterk en gewoon mi t zielszieken om te gaan, die in opdracht had Gisèle geen oogenblik uit het oog te verliezen. Zij heette Victoire. TE LEDEBERG bij Gent ziet men nog altijd niet klaar in den financieelen toestand. Tot dusverre zijn de financiën daar verbrod dat men zelfs niet'weet wat men ontvangen tn betaald heeft. En zoo verzocht men de verledene week de Arm besturen van talrijke Steden en Gemeen ten te willen laten weten wat Ledeberg t> rekenen van 1884 tot heden heeft betaald. En hoe mag dat gebeurd zijn ja, hoe mogen toch de financiën van Ledeberg in dien oncijferbaren toestand zijn ge raakt Ledeberg is nogthans altijd door libe ralen bestierd geweest. En hebben de li beralen dan al 't verstand en de kennissen der wereld niet in pacht Met uit te roepen immers dat men libe raal is, verkrijgt men als bij tooverslag verstand en kennis van alles en over alles; zelfs een hondtk'-n met een hoedt ken dat liberaal blaft heeft verstand te koop... Of is 't misschien dat allen voor de liberale gratie niet vatbaar zijn en het hieruit voortspruit dat ze te Ledeberg uit den financieelen boel niet geraken kunnen Wel dat ze naar Aalst om hulp komen hier wonen ze de liefhebbers. De liberale Secretaris Nelen, een genie, voor den welken er geene geheimen zijn, zal hun wel uit hunne nesten helpen Zaak Ar vs. °roene pje van J Lnipka zpgt dat ons verslag partijdig is men kan niet meer en dat wij benauwd zijn van de waarheid. Groene Pie roept zich op de heeren Rechters, Advocaten en al de aanwezigen tot getuigenis. Wij vreezen hunne getui genis niet. Wij dagen den held van Chipka ander maal uit ons te kunnen, zelfs te durven, bi wijzen welke getuigenis wij partijdig hibben voorgesteld, welke getuigenis wij gelijk hij vroeger schreef, vervalscht hebben. Indien hij nog een sprankeitje eerge voel bezit, zal hij zijne beschuldigingen staven. Maar wij zullen er lang naar wachten, maar niet naar vasten, want van gewetenloozen politieken judas is er niets te verhopen. De Di-nderbode is benauwd van de waarheid... Waarom a. u. b. Zij die met poepers zitten huizen langs Chipka. Wij hebben immers geene vrijspraak te Gent te vreezen en aan ons dan ook zal het Rede rationem Geef rekening niet worden toegeroepen... Wie was het, Groene Pie, die zegde Had men M. Arys maar tot één frank boet veroordeeld dit was ons voldoende... We willen in de zaak niet verder treden ondanks wij kunnen bewijzen wie het is die getuigenissen niet alleen verwart maar ze ook vervalscht heeft; wie aan den on dercommissaris, M. Vernaeve, et ne ver klaring in den mond legt, die hij met gaf voor de Rechtbank. Wij wachten, de groene held, dus af... Zal men feesten Zal de regeering door bijzondere fe«-sten de 75c verjaring der Belgische onafhankelijkheid vieren vroeg een Brusselsche Volksvertegen woordiger in de wandelgangen der Kamer aan minister de Smet de Naeyer. De re geering heeft daar nog niet over te spre ken gehad, was het antwoord, maar men zal stellig, op 't gepaste oogenblik de ge bruiken en traditiën in aanmerking ne men. Overlijden». Het comiteit Aalst van het Algemeen Syndicaat van Reizigers, Kleiken, Han delaars en Patronen, biedt zijn welge meend en christelijk rouwbeklach aan M. Polydoor Van Ghyseghem en M. Joseph Van Ghyseghem en hunne achtbare fami- lie, voor het droevig verlies dat hen komt te treffen door het afsterven van hunnen betreurden zoon en broeder M. Leo Van Ghyseghem, in den Heer ontslapen Londerzeel. -(0)- Maandag laatst is te Vollezele begra\ de Heer Remi Van der Schueren, de alombekendc peerdenkweeker, die d' roem van het Belgisch peerd in de vreem de landen heeft verspreid. M. Remi Van der Schueren was d> eerste die op den vreemde de tentoonstel üngen achterna ging, en te Parijs de eer ste prijzen ging behalen, met Brillant, vadi r van gansch een nageslacht wrik in 1900 te Parijs zooveri geestdrift veiwi kte. M. Remi Van der Schueren spande de eerste betrekkingen aan met America er Duitschland, en heeft ook menigvuldig! p> ei d n geleverd in Rusland, Polen enz. Hij was tevens de beste kenner van het land, dat wordt door niemand betwist. Lange jaren was hij keurmeester onzer peerden merkt, te Aalst. Hij was broedt van onzen stadsgcroot, M. August Var. der Schueren. De peerdenhandel verliest in hem.eenen dapperen leidsman. Het is te hopen dat de kinderen den roem van die vermaarde stallen zulien staande houden. Priesterlijke benoemingen. Z. H. de Bisschop heeft onderpastoor b-noemd te Dr-nderhautem, den E. H. Grootaert te Dickelvenne, den E. H. De Bo, coadjutor te Impe. Wordt gevraagd 2 Kleermakersgasten. Vragen werk i° Een Paaidengast 2° Een Bureel bediende, Rtiziger. Creemboter. Markt van Zaterdag 29 Novemb. 1902 180 Kilogrammen lermaiki Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per ki Botermarkt. Heden Vrijdag wer- len 395 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 3160 kilos. KOORMAATSCHAPPIJ SIMTE CECILIA. s/jk De heeren Leden dezer Maat- r schappij zullen te gelegenheid van het Se Ceciliafeest, morgen Zondag 3o November, tei Sint Martinuskeik onder het H. Mis offer van 11 uren de volgende zangstukken uitvoeren 1. Kyrie der mis van Mercadante. 2. Ave Maria Crouwels. 3. Veni Domine Mendelssohn. Parochiale kerk van St-Jozef. Morgen zondag zullen de leden van den S'-Jozefskring, in de Mis van 11 ure, de volgende zangstukken uitvoeren 1. O Deus, ego amo te Piel. 2. Jesu, dulcis memoria Kothe. 3. Ave Verum, (solo met begeleiding van violoncel en orgel). Bathasar Florénce. 4. Cor Jesu. Van Damme. De familie Dorgeur had zich reeds om trent een week op het kasteel te Pierrefite gevestigd, toen men op zekeren morgen den heer des huizes kwam zeggen, dat er een heer was, die hem wenschte te spoken. Dorgeur, die juist bezig was met een stapel oude papieren van den erflater te rangschikken, wierp een blik op het kaartje, dat men hem bracht en sprong rerrast van zijnen stoel op. Henri Soranda' riep hij uit. Laat binnenkomen. Hij ging zijnen bezoeker met uitgesto ken hand te gemoet. Sorandal bleef op den drempel staan en vroeg Heb ik de eer M. Dorgeur te spre ken Ilern zelf 1 riep Dorgeur uit, in eigen persoon Kom binnen, kom toch bin nen, mijn waarde neef. Wel, wat doet me dat een genoegen met u kennis te maken. Ik had inderdaad al naar uw bezoek ver langd Sorandal trad langzaam binnen en Dorgeur ging voort Geloof maar, dat, wanneer ik uw adres geweten had, ik zelf al bij u zou gekomen zijn. Maar ga zitten, outlast u van hoed en stok, trek uwen fiak uit, het is hier warm. Sorandal, die zeker zulk een vriende- Aalst. - Kiezerslijsten. Gister Vrijdag heeft het College van Burgemeester en Schepenen uitspraak gedaan ovt-r de rridarm n ingediend door de Catholieke Vereeniging en door M. Piike Annez in naam der liberale kliek. Pi ko Annez vroeg de inschrijvi; g van i5 personen die den vereischti n ouder dom nog niet hadd. n b rrikt. 't Zal zek. r nu eene kleine vergissing zijn Verder vroeg hij ook de inschrijving van al de personen die ten gevolge van veroordee ling met opschorsing van kiesrecht waren geslagen geweest maar welke opschorsing nu geeindrgd is. 't Is me 't soortje Wij zullen den volledigen uitslag Zon dag aanst. mcêdeelen. Stempels. Alle soorten Stempels en alle benoodigheden zijn te b' komen ter boi k- en steendrukkerij van Den Denderbode. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten. aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. AALST. Catholieke Burgers- kring «De Vriendschap». Pmclit Goocl)«'lf(MAMiin geven door Pro fessor Thysebat-rt, op Maandag 1 Decem ber om 6 1/2 uren 's avonds. 3&T Df-es feest is uitsluitriijk aange boden aan de leden van den Burgerskring en hunne bij hen inwonende familieleden. Dc ingang der zaal zal streng geweigerd worden aan alle andere personen. Groententeelt. Zondag aanstaande, 3o dezer, derde les van M. D'Haese over Groententeelt, ten 9 ure, in den moestuin van S' Martensgesticht, Esplanade. De werkzaamheden van het jaargetijde, en de scheikundige meststoffen. Schilderij van Sint Rochus. Wij vernemen dat er Donderdag 11., nogmaals onderhandelingen zijn geweest voor 't ver knopen van onze vei maarde schilderij van Rubbens aan een Belgisch museum. Deze onderhandelingen hebben tot niets geleid daar 't verschil tusschen den eisch en 't aanbod te groot is. Honden De straten onzer stad zijn wederom vergeven van straathonden, die voornamelijk bij nacht en oniijde rondloopen en meni g- n passant soms verlegen maken. Men vindt ze 's morgens aan de vuilbakken gespannen ze bezoedelen deuren en dor pels, straten en bijgangen en zijn verre van goede manieren te hebben. Onder deze zijn sommige groote honden, die zek' r aan niemand toebehooren, en wel enig gevaar opleveren voor het openbaar verkeer in onze straten. Erembodegem. Het Parket van Audenaarde kwam hier dezer dagen om onderzoek te doen betrekkelijk den brand over drie weken uitgeborsten bij de We Van Geert, Brusselbaan, daar men ver moedt dat die brandramp aan kwaadwil ligheid moet toegeschreven worden een petrolekan werd ontgraven en meê geno men. Men beweert dat de zoon Van Geert, sedert 3 weken aangehouden, onplichtig IJZERENWEG. Aangaande de halt van, Cherscamp heelt de heer Minister in zitting van dijnsdag 11., geant woord op de vraag hem door M. Baron Leo Bethime gesteld Den 2 October werden de werken tot het oprichten van eene houten beschut- ting voor reizigers te Cherscamp goed- gekeurd. Er zijn onderrichtingen gegeven om die werken te bespoedigen. Heldergem. Een jammerlijk onge luk is hier voorgevallen. Drie houihakkers waren aan 't vellen van een zwaren eik, nabij een bosch, op Tentc-ndale. Op eens zonder dat men het kon vermoeden plofte di n boom ten gronde langs den kant der kassei. Vier kinderen van de school naar huis keerende, waren daar ter plaats en twee wierden door de takken der kruin gr troffen het eene bleef op den slag dood en het andere werd den arm gebroken het waren twee gebroedertjes, kinderen van zekere Verinandel. De droefheid der ouders is groot. Ter gelegenheid der kermis van Vollezeele, bij Ninove, was de iöjarige Jan V. wat laat uitgebleven; toen hij naar huis terugkeerde kwam een groote man naar hem toe en stak hem, zonder een woord te spreken een groot mes in 't li chaam, waarop hij de vlucht nam. Voor bijgangers hebben den jongeling opgeno men en doen verplegen. Zijn toestand is wanhopig. De dader is onbekend. WAAROM NOG HOESTEN,! wanneer ik u openbaarlijk verzeker dat de siroop Dcpratere den gevaarlijksten hoest, de slechtste valling in min dan 2 dagen geneest. De siroop Depratere is de eenig- ste aangename borstremedie die altijd spoedig en zeker geneest. Alwie de siroop Depratere genomen heeft staan versteld over hare goede uitwerksels. Maar eischt de ware siroop Depratere aan 2 franken de groote flesch voldoende voor eene val ling te genezen. Te b«komen te Aalst apotheek Callebaut en overal. De vrovw Van Schael, wonende in de Josaphatstraat, te Schaarbeek, was zoo onvoorzichtig petrool in hare brandende kachel te gieten, toen zij Donderdag mor- gend liet eetmaal van haren man bereidde. De vlam sloeg naar hare kleeren en de ongelukkige vrouw werd over gansch het lichaam verbrand. Twee houtzagers werkten te Meenen aan eenen boom,die op twee schragen lag. Door den dooi was de grond zoo week, dat een der schragen zakte. De boom viel en verpletterde den zager, die er onder stond. Hij was op den slag dood. Degene die er boven op stond werd gewond, doch niet doodelijk. URF brevet Schwartz '6I*0 suiker voedsel van ie orde voor paarden en vee. Beaudoin en Bolly, Borgworm. Schei kundige meststoffen, Veevoeder, Stalturf. lijke ontvangst niet verwacht had, mom pelde Mijnheer Maar Dorgeur vervolgde Mijne vrouw zal ook verheugd zijn 11 te zien, wij liebben al zeer dikwijls over u gesproken. Ik hoop toch dat ge bij ons blijft dejeunreren Ik zal de noodige or ders geven. Neen, nu ik u heb, laat ik u niet meer los. Maar wat drommel, laat ons elkaar nog eens dc hand drukken. Sorandal legde de toppen van zijn ge- handschoende vingers in de hand van Dorgeur. Het doet mij genoegen, zoo goed ontvangen te word' n, zegde hij. Het scheen dat Dorgeur niet bemerkte of niet wilde bemerken, met hoeveel koele terughouding Sorandal zijne hartelijkheid beantwoordde, want hij ging op denzelf den toon voort Ik sta er op dat wij goede vrienden zullen worden, wij zijn al lang genoeg van elkaar gescheiden geweest, ik zou u op mijn woord bijna niet herkend hebben. Nu of nooit moeten wij ons bij elkaar aan sluiten. vindt ge niet, en er aan denken, dat wij bloid vei wanten zijn. Verduiveld, onze vrouwen waren nichten, ik zeg wa ren, want de uwe is ongelukkigerwijs.... O I vergeef mij, dat ik daar eene treurige herinnering bij 11 heb opgewekt. Ja, zegde Sorandal met doffe stem, de vroegtijdige dood van mijne arme Ger trude heeft mij van deze familie doen af sterven, waar men mij nooit zeer welkom heeft geheeten. Het is de tweede maal, mijnheer, dat ik dit huis betreed. Veer tien dagen ongeveer, ben ik hier gekomen om afscheid te nemen van mijnen oom. Ik stond op het punt naar Amerika te ver trekken en ik wilde Frankrijk niet verla ten zonder hem daar eerbiedig meê in kennis te stellen. De wijze waarop hij mij ontving was echter niet aanmoedigend om voor een tweede maal terug te komen, den volgenden morgen, toen ik te r op het punt stond om mij in te schepen, ontving ik het bericht van zijn noodlottig'-n dood. Eene pijnlijke uitdrukking vertoonde zich op het gelaat van Dorgeur en Soran dal, die onder het spreken zijn bloedver want strak aanzag, zegde met bitteren glimlach Aha, ik zie dat gij er alles van weet. Dorgeur riep uit Ik weet... ik weet, wat zal ikzeg- :n ik weet, dat gij op eene afschu welijke wijze belasterd zijt en dat men een belachelijke en ongerijmde beschuldiging legen u heeft uitgebracht, maar dit alles is nu voorbij, de waarheid is aan het licht gekomen en ieder eerlijk man moet u achting toedragen als eene kleine vergoe ding voor de monsterachtige vergissing, Aangaande eene grove bedriegerij, te Engelmanshove in Limburg gepleegd, lezen wij in den Onafhankelijke van Hasselt Sedert het begin van 't beetenseizoen bemerkten meest al de landbouwers, die alhier beeten op wagon leverden, dat de bascule van 't fabriek van N., welke zich hier in de statie bevindt, niet het juist gewicht gaf, welke de karren in andere fabrieken droegen. Overigens hadden meermalen klachten den basculeur ge dwongen zijne waag te vertoonen, doch men ontdekte niets. Drie inwoners en niet van de gering- sten van Engelmanshoven,wilden de zaak klaar maken. Op zekeren dag van de ver leden week wierpen zij zich onverwachts op den basculeur, beletten hem eene be weging te maken, terwijl een hunner de bascule van onder tot boven onderzocht. Deze vond weldra onder de bascule een stuk lood, welk de basculeur er gemak kelijk aan en af kon hechten, volgens de noodwendigheden dit stuk lood, aan- of wel afgehecht, maakte telkenmale een verschil in het gewicht van 700 tot 1000 kilos. Eene goede aframmeling was de eerste belooning welke de bedrieger op deed, en zijn meester, die eenige uren later er wilde tusschenkomen, had slechts den tijd in eenen ossenwagen te springen en alzoo te ontsnappen. Op de tare smokkelden zij als volgt De tareur had twee manden de eene was zwaarder gemaakt dan de andere, bij middel van stukskens lood, gevlochten tusschen de wissen deze diende voor de tare, en aldus was er telkenmale een verschil van 20 op 't gewicht. De gendarmen zijn meermaals ter plaatse geweest en hebben een onderzoek begonnen. Naar het schijnt, bestond de bedriegerij van het begin van het beeten seizoen en zijn vele duizenden kilos aldus aan de landbouwers afgetruggeld ge worden. Een persoon, die vroeger voor baan- strooperij veroordeeld en later, als zinne loos te Doornik verzorgd werd, was in dienst van de familie Bondues, te Ploeg- steert. Terwijl het huisgezin Zondag naar de mis was, heeft die persoon met eenen hamer en een breekijzer de deuren en kassen opengebroken en al het geld en de juweelen die hij vond, benevens de kleeren die hij gebruiken kon, gestolen. Daarop vluchtte hij over de Fransche grens, waar hij aangehouden werd. Hij heeft echter, alvorens uitgeleverd te worden, nog eene veroordeeling in Frankrijk te wachten. Twee jonge werklieden te Tongeren die bezig waren met eenen nieuwen steen weg te leggen, hadden eene hut opgetim merd, om er den nacht door te brengen. Toen zij 's anderendaags niet op het werk verschenen, ging men zien en men vond hen beiden verstikt bij het vuur, dat zij in hunne schuilplaats hadden gemaakt. Een was reeds dood de andere zal den kelijk ook sterven, PIANOS. Einde van seizoen Verkoop eener groote keus nieuwe Pianos, welke eenige maanden in huur geweest zijn, met buitengewone vermindering van prijs. Tien jaren waarborg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkouter, 32, tegenover de Bagattenstraat. De protestanten van den Borinage hebben een krachtdadig manifest uitge geven als antwoord op de aanvallen der socialisten. Het doel van dit manifest is. de protestantsche socialisten aan te zetten zich van de politiek los te scheuren. Een liberaal correspondent voegt er bij dat het protestantisme in de laatste 10 jaren veel vooruitgang in den Borinage heeft ge daan Een burger uit de streek van Char leroi had kennis gemaakt met eenen heer, die zich als advocaat te Brussel deed door gaan en den man beloofde, hem eene plaats van beheerder van eene groote kruidenierszaak te bezorgen. Onze man nam aan, vestigde zich te Brussel, na aan zijn weldoener eerst de geëisclite 2000 fr. waarborg te hebben gestort. Maar de levranciers der koopwaren zonden wissel op wissel en onze arme Waal, die meende daf dit alles betaald was, zat met de han den in het haar, tot eindelijk de huissiers kwamen melden dat zijn boeltje voor schuld zou verkocht worden. Gelukkig is de bedrieger, die bezig was met nieuwe slachtoffers te maken, in 't net gevlogen. Te Ju met gebeurt iets zonderlings In de fabriek der Société Anonyme de Parquerie Franco-Hongroise werd herhaaldelijk gedurende den nacht schade toegebracht aan de machienen, zoodat men de waakzaamheid der gendarmerie moest inroepen. En zonderling, zoolang de gendarmen er waren, gebeurde er niets, maar nau- welijks waren zij weg of het vernielings werk begon opnieuw. Woensdag nacht werd er voor rond de 19,000 fr. schade aangericht. De kwaaddoeners lieten een briefke achter, met de woorden Wij zijn binnengekomen, langs het venster, langswaar de gendarmen zijn uitgegaan. Woensdag avond heeft te Morlan- welz, een i6jarig meisje, van gegoede familie, een pistoolschot gelost op eenen jongeling, boekhouder in de bureelen eener koolmijn, die haar eerst ongelukkig gemaakt had en nu met een ander meisje verloofd was. Het meisje woonde de lessen van het Conservatorium bij. Reeds vroeger had zij tegen den jongeling eene klacht voor geweldpleging neergelegd, doch dit had geen gevolg; van dan af was zij het voor werp zijner voortdurende vervolgingen. Het schot heeft niet getroffen. Toch is het mrisje aangehouden. SPECIALISTE, DESSE1V1 PA8 LES SflEORS Dt CHARITt 79, rue de l'lnstltut, JUMET (prés Chaderoi, HPRKKTS (assures, ruptures)guérisoncompléte ntnniLu de toute hernie, sans bandace, pour la vie, en quelques jours, par la méthode perrectioa née du docteur L. Dogniaux, spécialiste. Plusieurs milliers de guérisons authentiques; demander adres- ses de pers mnes dignesde foi, guéries depuis 9 ans, HYORQCÈLE, VARICOCELESÊ™ S ques jours pour la vie, par les procédés spéciaux du docteur L. DoGNUUi. DIFFORNITÉS DES MEMBRES:SS gum, ankylose vicieuse du genou, etc., etc. Le docteur L. DOONIA UX, spécuilüte, recoü. 79. rue de l'Institut, Jumet, lundi et menu-ai it IdS heures Téléphone 4 73. Frankrijk. waarvan gij het slachtoffer zijt geweest. Ik dank u voor die woorden, zegde Sorandal, het doet mij goed, u zoo te hooren spreken, maar gij weet, helaas, hoe machtig de laster is, er blijft altijd iets van achter. Ik ben beschuldigd ge weest, ik heb in de gevangenis gezeten en wat ik hoor zégge wat ik ik ook doen mag, er blijft altijd eene verdenking, een twijfel op mij rusten. Niettemin wil ik toonen, dat ik den laster niet vrees, dat ik overal met opgeheven hoofd zal verschij nen en daarom ben ik, op den dag van mijne invrijheidstellingr een bezoek gaan brengen aan het graf van den baron dAmfreville. daarom kom ik heden ook bij u, mijnheer, op dezelfde plaats van de afschuwelijke verdenking, die als een smet op mij zal blijven kleven. Spreek zooniet hernam Dorgeur. Wat duivel, ge moet u niet zoo ter neer laten drukken, gij moet het hoofd omhoog houden. Wel, de vijftien of zestien jaar die ik ouder ben dan gij, geven mij het recht om tot u te spreken alsof gij mijn jongere broeder waart. Maar komaan, laat ons gebruik maken van den tijd, dien wij met elkaar alleen zullen zijn. Wij moeten over zaken spreken. Over zaken Zeker. Dorgeur ging aan zijn schrijfbureau zitten. Tengevolge eener klacht, neergelegd bij het parket van Parijs, kebben MM Bar rat, onderzoeksrechter en Berthelot, afge vaardigde-commissaris, zich naar de bureelen von eene Belgische verzekerings maatschappij begeven. Deze maatschappij, in 't begin zeer bloeiend, was achteruitgegaan tengevolge der handelwijze van den bestuurder, die nu Zondag de vlucht heeft genomen, met eene som geld die, zegt men, wel drie millioen bedraagt. De zegels zijn gelegd in de woning en in de bureelen der maatschappij. Talrijke papieren en eenige duizenden francs, die nog in de brandkast lagen, zijn in beslag genomen. De vrouw van den bestuurder was reeds van over eene maand verdwenen. Men denkt dat zij zich in eene buitenlandsche stad schuil houdt, waar haar man nu ook naartoe is getrokken. Het geldt hier, blijkens inlichtingen, door de Etoile meegedeeld, de maat schappij l'Espérance, eene brandverze kering. in 1887 in B .lgië gesticht en in 1897 naar Parijs overgebracht werd. Het maatschappelijk kapitaal zou 10 millioen en het deficit 3 millioen bedra gen. In de brandkast vond men slechts 12.000 fr. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 11 Vrouwelijk idem i3 24 huwelijken. J. De Troch, tabakbew. met L. Liebaut, kleerm.J. Troch, schoenm. met O. Quassaert, dienstm. J. Van Cauwen- bergh, tw. met M. Ruyssinck, tw. - P. Luycx, schoenm. met A. Wauters, tw. A. Van de Kerckhove, vuurst. met L. Saeys, z. b. G. Van Malderen, vuurst. met M. Walryck, z. b. overlijdens. M. Moortgat, w« Cordemans, z.b. 65 j. Moorselbaan. A. Van de Vyver ge- pens^, 87 j. Begijnhof. F. De Decker, wr Veeckman, z. b. 75 j. Leopoldstr. G.De Witte, w« Borms, z. b. 68j.Burght. M. Caudron, w« Valkenborgh z. b. 79 j. Erembodegemstr. T. Visart, m. Mat- thieu, tw. 41 j. Drij Sleutelstr. S. Ver- helst, vr. Haeck. z. b. 3i j. KooJstr. A. De Smet, m. De Neef, dagblad venter. 75 j. Withuisstr. 11 kind. onder de 7 jaren. Ik begrijp u niet zegde Sorandal, die tegenover hem plaats nam. G'j zu't mij spoedig genoeg begrij pen. Naar hetgeen men mij verteld heeft, vormen wij met ons vieren, gij mijn vrouw, mijn dochter en ik, de geheel e familie van den baron d'Amfreville. Wij zijn de eenigen, die aanspraak op zijne nalatenschap kunnen maken. Het komt mij voor, dat gij er wel eemgzins verkeerd aan doet, mijnheer, zegde Sorandal, door mij met u op een lijn te plaatsen. Ik kan volstrekt geen aan spraak maken, omdat het testament van M. den baron d'Amfreville mij van alles uitsluit. Wacht even, daar wilde ik u juist over spreken. Vooreerst, weet gij hoe groot het vermogen van M. den baron u Amfreville is Vijf millioen, geloof ik. Zes, mijnheer, zes Ik wensch u geluk. Wacht dan toch even. Zes millioen, het is verbazend. Wat duivel wilt gij dat ik met zooveri geld zou aanvangen, of liever wat mijne dochter er meê zal aan vangen, want het arm kind is eigenlijk de eenige erfgename. Ik aarzel niet u te zeggen, mijnheer, en mevrouw Dorgeur is het volkomen met mij eens, dat het te veel, veel te veel is. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1902 | | pagina 2