Land- en Tuinbouw. EEN EN ANDER. DENDERLEEUW. Stad Aalst.-jP—pfo'. Rechterlijke kronijk. Groot Concert Vlaamsch Taalgilde. AALST. Allerhande nieuws. Aalst, 20 Dec. 1902. CATHOLIEKE VEREENIGING van het Axrondissement AALST. Het Hoofdbestuur on zer Vereeniging vergaderde op 14 Decem ber 1902, en beraadslaagde namenlijk op de Militaire Wet. Er werd besloten de aandacht der vijf Cantonale Association in te roepen op den omzendbrief hierbijgevoegd van den Bond der Catholieke Kringen, en haar te ver zoeken, op hare beurt, te vergaderen, om te onderzoeken welke maatregelen hierover dienen genomen te worden. Daar de loting nabij is, is het dringend de vergadering zoodra mogelijk te hou den immers, het is noodig dat de Catho- lieken in alle Gemeenten, vóór de loting, bij de lotelingen de voordeelen doen uit schijnen aan de vrijwilligers verzekerd. Te dien einde heeft men voorgesteld aan alle lotelingen eenen omzendbrief te zenden, bevattende die voordeelen, bene vens de voorwaarden vereischt door de Oversten van het Leger om als vrijwilliger aanvaard te worden. Gij zult te onderzoeken hebben of dit middel, of alle andere middelen, evenals persoonlijke propaganda of vergaderingen der lotelingen hiervoor best zouden ge bruikt worden. Bravo, vrienden van gansch 't arrondis sement De hand aan 't werk geslagen. Het geldt het welgelukken eener volkswet die de beste vruchten voortbrengen moet voor de toekomst van ons land Veeverzekering. De minister van landbouw heeft bevelen gegeven voor de uitbetaling der premiën, verleend aan de maatschappijen van veeverzekering welke hem, in 1901, een verslag van hare werk zaamheden hebben toegezonden. Volgens eene onlangs opgemaakte sta tistiek bestonden er, in 1900, in ons land, 538 erkende maatschappijen van veever zekering, tellende te samen 52,611 wer kende en 2,3g3 eereleden en verzekerende 154,929 stuks vee, vertegenwoordigende een kapitaal van 52,533,841 frank. Wat de niet erkende maatschappijen betreft, deze waren io3 in getal, met 9932 werkendeen 187 eereleden zij verzeker den 24,878 dieren voor eene waarde van 8,258,088 frank. Gedurende hetzelfde jaar zijn 681 die ren gestorven. Aan het hoofd van bijna al deze maat schappijen staan, als inrichters of als ondersteuners, gekende katholieken. De Zondag. In het leven van den mensch moet het werk afgewisseld worden met de rust, die zoodanig nood zakelijk is, dat men eenen mensch niet kan begrijpen die zonder rusten zou beiden. Indien de rust dan noodzakelijk is, zoo is het ook waar, dat de werkman die den Zondag werkt, 's Maandags zal rusten. God, die de meester is van het schepsel: heeft zich den Zondag voorbehouden voor de behoudenis en in het voordeel van zijn schepsel. Satan, die de vijand is van God en van den mensch heeft ook zijnen dag willen hebben, en bij heeft den Maandag geko zen. De Zondag is de rust van het heiligdom. De Maandag is de rust van de herberg. De rust van den Zondag is de voor waarde op dewelke de mensch werkt ge durende zes dagen. De rust van den Maandag is het begin van eene luiheid van zes dagen. De Zondagrust is voordeelig aan het werk. De Maandagrust leidt tot ledigheid. De Zondagrust stelt alles in orde. De Maandagrust brengt alles in wan orde. De rust van de Zondag gaat gepaard met de spaarzaamheid. De rust van de Maandag baart den on dergang. De Zondagrust is eene oorzaak van vrede en overeenkomst in de familie en in de maatschappij. De Maandagrust is eene oorzaak van wanorde en twist in het huisgezin en op de straat. Zondagrust veredelt. Maandagrust verbeest. De mijnwetgeving. Men is zeer ieverig bezig in het ministerie van nijver heid en arbeid met de veranderingen, toe te brengen aan de wet van i8ioopde mij neon cessies. Die wet is verouderd, aangezien zij dagteekent uit de regeering van Napoleon en België toen een deel uitmaakte van Frankrijk. In Frankrijk zelf heeft men gevonden dat zij niet meer beantwoordde aan de tegenwoordige voorwaarden der nijver heid en drie maal, in 1877, in 1886 en in 1894 heeft men gepoogd ze heelemaal te hervormen. Geen enkel dier ontwerpen is gelukt en ten slotte heeft het Fransch gouvernement zich beperkt tot het onderwerpen aan de Kamer eener verzameling van de regle menten, over de bijzonderheden ge maakt krachtens gezegde wet van 1S10. 't Is te hopen dat wij onder dit opzicht gelukkiger zullen zijn dan onze zuider buren. De minister, M. Francotte, bestuurt Zelf in zijn departement de voorloopige studies tot het opmaken eener nieuwe mijnwet. 'I Schijnt, van den anderen kant, dat de gedachtenwisseling, die heeft plaats gehad in den schoot der Senaatscom missie, veel licht heeft geworpen op de rechtspunten, welke de ontworpen her ziening opwerpt. M. de minister Van den Heuvel en zijn collega, M. Francotte, hebben ieverig deze raadpleging gevolgd en M. de sena- teur Dupont heeft er de besluitselen van samengevat in een verslag, dat men zegt zeer merkweerdig te zijn. (Handelsblad) De halve frankskens met de beeltenis van Napoleon lof Napoleon III hebben, zegt een blad van Parijs, sedert 1 Januari 1903 geen wettigen koers meer gezegde stukken die in de Bank terugkeeren, zul len niet meer worden uitgegeven, maar de andere zullen nog door de Bank aan de volle waarde, 5o centiemen aanvaard worden, tot nader bericht. Het is derhalve goed zich van heden af van deze stukjes te ontmaken, die na dit bericht maar 20 centiemen meer zullen waard zijn. Het ware ook goed dat de Belgische regeering intijds een bericht afkondigde over het intrekken dezer muntstukken. De neeringdoeners, die zulke munt ont vangen, zullen dus goed doen, deze munt maar naar de bank te brengen in plaats van ze terug uit te geven. COMBES heeft geweigerd de vragen om toelating, ingediend door de gemach tigde congregaties voor hunne bijhuizen, aan den Staatsraad over te maken. Meer dan 7000 scholen zullen hierdoor ge dwongen zijn de deuren te sluiten, op straf van uitdrijving. En de goede Fransche bevolking ver draagt dat alles van dien afgevallen pa ter, die zich op laffe, hatelijke manier, wreekt over zijne vroegere collegas Dan is zij wel diep gevallen De Belgische liberalen, vrienden van het onderwijs, die te werk gaan als beze tenen als men hier eene school zonder leerlingen sluit, juichen het toe als M. Combes meer dan 100,000 leerlingen van alle onderwijs berooft. 't Is immers maar christen onder wijs 1 MUZIEK. Wagner. Frankf. Kurier geeft een overzicht van de schrij versrechten, welke de erfgenamen van Richard Wagner in 1902 uit de opvoering zijner muziekwerken hebben ontvangen. Wij ontleenen daaraan 't volgende lijstje Lohengrin 278,000 mark. Tannhauser 131,000 Fliegende Hollander 5i,ooo Meistersinger 72,000 Tristan und Isolde 34,000 Rheingold 26,000 a Walküre 24,000 a Siegfried 19,000 Göiterdammerung 18,000 Daarbij komen nog ongeveer 3o,ooo mark voor aandeel in concerten en den verkoop van de muziek. Bovendien is in genoemde bedragen slechts ten deele begrepen wat uit opvoeringen buiten Duitschland is genoten. Merkwaardig is de groote trek dien Lohengrin en Tann hauser nog altijd vinden. De Fransche socioloog Leroy-Beau- lieu heeft een krachtig artikel geschreven in het Journal des Débats, als protest tegen de verbanning der kloosters en de vervolging der catholieken in 't algemeen. Hij herinnert dat de kloosters en de ca tholieken in de Tentoonstellingen van 1900, afdeeling Staathuishoudkunde, niet min dan 295 belooningen bekwamen, waarvan 178 voor maatschappelijke wer ken, en 117 voor onderwijs en koloni satie. Onder deze belooningen waren er ver scheidene groote prijzen, gouden en zilve ren medaliën. De jury was samengesteld door citoyen Millerand, den toenmaligen minister, en voorgezeten door den mees- ter-papenvreter. Léon Bourgeois. Dit krachtig protest van den gezagheb- benden socioloog wordt veel besproken. Plaatsvervanging. Het is in den loop der maand Januari dat de ouders of voogden der lotelingen die zich willen doen vervangen, of de belanghebbenden zeiven, in handen van den ontvanger der registratie van 't gebied, 200 fr. moeten storten, welke als waarborg wordt ge- ëischt om van 't ministerie van oorlog een plaatsvervanger te bekomen. Deze som wordt, rond het einde van het jaar, teruggegeven zoowel aan dezen, welke door het lot niet getroffen zijn als aan dezen welke voorgoed v rijgesteld zijn en, eindelijk aan dezen welke van de plaatsvervanging afzien. Hij die, geene storting gedaan hebbende in het lotingsjaar, uitgesteld of voorloopig vrijgesteld werd, mag de storting nog doen in den loop van het volgende jaar, fjedurende hetwelk er opnieuw over zijn ot moet uitspraak gedaan worden. Wat de milicianen in werkdadigen dienst betreft, deze kunnen zich niet meer doen vervangen tenzij krachtens eene machtiging van den minister van oorlog en mits zich te gedragen naar de voor waarden, welke hun door hem worden opgelegd. Deze toelating wordt over 't algemeen slechts verleend ingeval van aanzienlijke veranderingen welke de toe stand der familie heefi ondergaan sedert dat de miliciaan onder de wapens werden geroepen. Luisterrijk Muzikaal AVONDFEEST, te geven door de leeilingen der Muziek school, met de welwillende medewerking der Fanfaarmaatschappij De Dender- galm n en der Tooneelmaatschappij De Dfnderzonen i) op Zondag 25 Januari igo3, ten lokale Den Hazelaar i> en op Zondag i5 Februari igo3, in de groote zaal van het Dorp, telkens om 5 1/2 uren 's namiddags. Boven de uitvoering van verschillige muziekstukken en een Koor door de leerlingen der Muziekschool, zal men opvoeren DE GROLPOT, tooneelspel in een bedrijf en de HUWELIJKS- GETUIGE, blijspel in een bedrijf. Ingangsprijzen ie Rang, fr. 1.00 2* Rang, 5o centiemen. In de gemeenten waar het socialism meester is kan men zien wat het met ons land zou doen indien het bij ongeluk het bewind in handen kreeg samen met de liberalen. Seraing, bij Luik, is eene der gemeen ten, die h- elemaal ten prooi zou zijn aan de socialistische tyrannic, indien het gou vernement niet zorgde er de rechten en belangen der weldenkende bevolking te beschermen, voor zooveel de wet het toe laat. In den gemeenteraad van Seraing is de socialistische meerderheid tot dien graad van onverdraagzaamheid gekomen.dat zij belet de dagbladschrijvers de zittingen bij te wonen. Vruchteloos heeft de burgemeester, die liberaal is, de verdediging der dagblad schrijvers genomen en zich verzet tegen hunne uitdrijving de socialistische groep heeft haar doel bereikt, door het sluiten der deuren te bevelen. En al de aanwezigen, publiek zoowel als dagbladschrijvers, werden aan de deur gezet. De hoogere overheid zal er moeten tus- schen komen om die 0 vrienden van alle licht d te dwingen de wet te eerbiedigen, die wil dat de zittingen van den gemeen teraad openbaar zijn. fijte der Patronage zal eene vermakelijke Tooneelfeest worden gegeven door de Tooneelafdeeling Langs om beter a met medewerking der Fanfare, op Zondag 1 Februari igo3 om 4 1/2 ure, ter groote feestzaal der Patronage, Meuleschette- straat. Voorbehoudene plaats fr. 3,00 eerste plaats fr. 2,00 tweede plaats fr. 1,00 Zelfverdediging. M. Nooy, wo nende Cortenberglaan, te Brussel, werd aanhoudend getergd door moedwillige knapen, die over zijnen hofmuur klouter- den, zijn fruit stolen, zijne boomen be schadigden, enz. Dit beu zijnde, greep hij er op zekeren keer eenen vast, om hen aan de politie te leveren en zijnen naam te doen noemen. Maar daar de jongen schreeuwde als een varken dat geslacht werd, kwamen de ge- buren en voorbijgangers toegesneld die het huis bestormden, M. Nooy aanvielen, op den grond wierpen en hem sloegen en stampten. Ten einde zich te verdedigen loste hij twee revolverschoten, waarvan een ze keren Leopold Lenoir trof. Nooy werd voor de rechtbank gedaagd, wegens slagen en wonden, hebbende eene ziekte of onbekwaamheid tot werken ver oorzaakt. Hij werd slechts tot eene voorwaarde lijke boete van 200 fr. veroordeeld. Een landbouwerszoon van Kortrijk was geboet omdat hij op eene oefening der Burgerwacht afwezig was geweest.Hij betaalde die boet niet. Toen de gendarmen gingen om beta ling te eischen of om den verwezen mede te nemen, kwam deze juist te huis van het land. Hij zegde tot den brigadier dat hij niet zou betalen. De brigadier wachtte tot die onwillige burgerwacht zijn paard op stal had gezet. Hij kreeg wéér eene weigering en ging meê in huis. Daar werd de brigadier gesmaad en bedreigd door de twee broeders X., en was zelfs ver plicht den sabel te trekken. De brigadier maakte proces verbaal op en de twee broeders kregen elk eene boet. Het beroepshof heeft den eerste, den onwilligen burgerwacht, verwezen tot eene maand gevangenis en 5o fr. de andere heeft zijne boet behouden. STAD VAN AALST. Koorzang-Maatschappij Se Cecilia. ten voordeele der Armen, ondersteund door het Bureel van Weldadigheid, ter groote feestzaal van het Stadhuis, op Maandag 19 Januari 1903, om 5 uren 's avonds. Voor verdere inlichtingen, raadplege men 't programma. tftDe heeren Leden zjillen kaar- ten ten huize aanbieden. STAD AALST. Zondag 18 Januari 1903,0m 11 uren 's morgens stipt, (na de Mis van 11 uren) ter herberg oHet Paviljoen,» bij Mr Em. Van de Maele, Groote Markt, VOORDRACHT, te geven door MrAo. Henderickx,Onder voorzitter van den Ntderduitschen Bond, van Antwerpen. Onderwerp Het Wetsontwerp Coremans. Ingang vrij en kosteloos. Creemboter. Markt van Woensdag 14 Januari igo3 70 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Aalst.Maandag 11. zijn Philemon Van Impe van Haeltert, bijgenaamd Jan De Lichte, en Domien Braem, van Nieu- werkerken, bijgenaamd Vos Breem, door den Brigadier van politie Gits en de agen ten Wailly en Colson aangehouden ter herberg De Vloere Minne Hoogstraat. De beide boeven zijn op 6 dezer maand uit het bedelaarshuis van Merxplas ge vlucht. Maandag pleegden zij een diefstal te Denderhautem en poogden op eene andere plaats binnen te dringen doch werden verjaagd en erkend. De twee ban dieten zijn dadelijk naar 't gevang var Oudenaarde overgevoerd cn daar zal 't zoo gemakkelijk niet zijn om op den loop te gaan. - Verschrikkelijk ongeluk. Zekere De Wolf, te Lede, die deelgenomen had aan eeneprijsbolling,kwam zondagavond wat laat huiswaarts. Om den weg te ver korten was hij langs de spoorbaan gegaan. De ongelukkige hooide echter den snel trein nr 2997 uit Brussel niet aankomen. Hij werd er door verrast en vreeselijk vermorzeld. Het ongelukkig slachtoffer zijner onvoorzichtigheid was vader van zes kinderen. APPELTERRE-EYCHEM. Aangaande het feit dat wij Zondag, naar de mondelingsche en schriftelijke mede- deelingen van verschillige personen, ver haalden, schrijft ons een der bijzonderste ingezetenen van Appelterre, dat onze goede trouw werd beet genomen en dat de zaak op verre na zoo erg niet was als wijze hadden voorgesteld. Eigenlijk een Bond van zatterikken bestaat op de gan- sche gemeente niet en, vóór de binnen komst der mannen van Eychem, was er in bedoelde herberg zelfs geen schijn van twist geweest. De plaats waar het gevecht plaats greep is ten minste 5oo meters ver wijderd van dezelfde heiberg, die overi gens bekend staat als een zeer deftig lokaal. Er is niets dat aan den uitgever van eene gazet aangenamer en nuttiger is dan hoe meer hoe liever nieuwstijdingen te ontvangen uit al de gemeenten van den omtrek. Doch de vrienden die zich daar mede willen gelasten, kunnen niet te voorzichtig zijn in hun zeggen en schrij ven. Algemeene regel beter geen nieuws dan overdreven nieuws, en bijzonderlijk beter geen nieuws dan valsch nieuws. Recht en Vrede, Ninove. Zekere Pitter Wante te Overmeire, een persoon die aan den drank verslaafd is, kwam Zondag avond beschonken te huis en wilde zijnen zoon Remi, die ge heel den zomer in Frankrijk gewei kt heeft, het geld doen afgeven dat hij daar verdiend had. Deze weigerde, daar hij terecht \reesde dat zijn vader het in den drank zou verbrast hebben. Wante greep toen een geweer en dreigde er mede. Remi liep naar hem toe om het geweer te ontrukken, terwijl zijn broeder riep Pas op, het is geladen Op hetzelfde oogen- blik knalde een schot en sprong het ge weer aan stukken. Remi werd door de lading en een stuk van den loop getroffen aan de linkerhand. Degendarmen hebben heden morgc nd een eerste onderzoek in gesteld om te weten of Wante geschoten heeft, of dat het schot afgegaan is in de worsteling. Het parket van Dendermonde heeft Zaterdag te St-Nikolaas, in de tapijtfa- briek der firma Verbrugge, een onderzoek gedaan van den waterput nevens den stoomketel, waar de genaamde Marie Mariën, oud veertien jaren, over eenige dagen ingevallen was. Gelijk wij geschre ven hebben, liepen de damp en het kokend water der machien in dezen put en is het meisje er uitgetrokken met brandwonden die haar het leven gekost hebben. Het zal nu te zien zijn, wie de verantwoordelijk van dit ongeluk moet dragen. Het gerucht loopt als zou de per soon die verleden week op het kasteel van M. Piers de Raveschoot, te Melle, ge schoten werd, in 't water geworpen zijn door zijne makkers. Van de plaats waar het slachtoffer geschoten werd, tot aan den wal, is een bloedspoor gevonden. Het jaar igo3 brengt ons vier eklipsen aan twee zon- en twee maan- verduisteringen. De zon eklips van 28 29 Maart is on zichtbaar in Europa. Menschen, die haar goed willen zien, zouden gotd doen met de eerste boot naar Japan ic vertrekken. De bijna volledige maan-eklips van ii April, rond 9 ilt ure 's avonds beginnen de, zal voor iedereen te zien zijn van uit zijn zoldervensterken. De zon-eklips van den 21 September zal niemand zien, tenzij de stoute zee vaarders die zich in de poolstreken be vinden 't Is daar echter te koud om de menschen aan te zetten daarheen te gaan. De vierde en laatste eklips, weer van de maan, op i October, is gedeeltelijk zichtbaar in België. 't Groot lot der leening Brussel- zeehaven is gewonnen door eenen schrijn werker-herbergier van Courcelles, die slechts stdtrt 3 dagen het lot in zijn be zit had. De prijs bedraagt i5o,ooo fr. Het schijnt nu dat er wel eenige betwisting over den rechtmatigen eigendom van die som zcu kunnen ontstaan, daar hij het stuk gekocht had van eene likwideerende spaarmaatschappij. Een doode die niet dood is. Den 14 December vond men in het Ter- kamcrenbosch een man, dood, die zich met een revolverschot had gezelfmoord. Om niet herkend te worden had hij de naamletters uit zijn linnen getarnd; maar na zes dagen in het doodenhuis te heb ben gelegen werd het lijk herkend voor dat van zekeren Camille V., handelsrei ziger te Kortrijk. Het parket kwam, en na de noodige pleegvormen, het photographeeren van het lijk en het herkennen der photogra phies door kennissen en familie, werd de overlijdensacte opgemaakt en de doode begraven. Maar het treurspel eindigt op blijde wijze. Een broer van M. V., te Marcke. bij Kortrijk komend, vond daar Camille, dien iedeieen dood waande en be weende. Er zal nu een rechterlijk vonnis noo dig zijn, om den doode weer officiëel levend te maken. En men zal natuurlijk weer moeten opzotken, wie de doode is. Chineesche rouw. Wij hebben gemeld dat de onlangs benoemde gezant van China, nauwelijks te Brussel geves tigd, het overlijden vernam van zijnen 82-jarigen vader, den mandarijn van ic klas, Tsa-Yun, gestorven te Shangaï, den 4 Januari. Zoodra de gezant het overlijden ver nam, heeft hij de zijden kleeren afgelegd om ze te vervangen door een wit cos- tuum in eenvoudig witte katoen, dat, zooals 't gebruik dit verlangt, in het huis zelfgemaakt werd. Hoofddeksel, schoe nen, alles moet wit zijn. De -gezant heeft onmiddellijk allen arbeid opgeschorst, om in zijne kamers te bidden en te weenen. Op de deuren leest men in het Chi- neesch en in het Fransch Het is ver boden hier binnen te gaan. Behalve de eerste gezantschapssecre taris, die, uit hoofde van diplomatische bezigheid, eene bijzondere gunst geniet, mag niemand dus de deuren binnen. De rouw van de^ gezant duurt twee jaar, maar de strenge voorschriften duren slechts zes weken. Men heeft een der zalen van het ge zantschap in rouwkamer veranderd. Op etne tafel liggen kransen van seringas, rozen, orchideeën, en talrijke lichten branden op pyra mieden ter eere van den doode. In deze zaal zal de gezant de bezoeken van rouwbeklag ontvangen en Jhee doen schenken aan de bezoekers, altijd om de gedachtenis te vereeren. Eenige werklieden, aan de fabriek van MM. Versteylen en Faes, te Beersse, aan de vaart werkzaam wilden, deze week met eene overzetboot de vaart oversteken. Door onvoorzichtige bewegingen sloeg het vaartuig om en dc 9opvarenden vielen in het water. Allen waren onvermijdelijk omgekomen zonder de moedige hulp van Eduard Adriaensen, schipper van boven gemelde fabriek, wonende te Turnhout, die tot tweemaal toe in de vaart sprong, en alzoo met gevaar van zijn eigen leven twee drenkelingen aan kant bracht, ter wijl hij de zeven anderen met eenen haak bijtrok en allen van eene gewissen dood redde. Met betrek op de misdaad van Deer lijk is een 61 jarige bedelaar aangehouden. Hij zou, reeds eenige uren vóór dat de moord ontdekt werd, aan verscheidene inwoners van Vichte gezegd hebben, dat te Deerlijk eene oude vrouw vermoord en het lijk op den zolder gevonden was. Hij loochent de misdaad bedreven te hebben, maar is echter opgesloten. Maandag is hij in tegenwoordigheid gebracht van ver scheidene personen, aan wien hij vóór de ontdekking van de misdaad had gespro ken. Ten slotte zegde T... dat hij de tijding vernomen had van eenen anderen persoon, dien hij echter niet kent. T... blijft aangehouden. Een scheepstrekker, wonende te Gent, was verleden week met zijne twee paarden een schip aan 't vooruittrekken in de Schelde, dichtbij Doornik. Een ander schip kwam uit tegenovergestelde richting. De trekker hield zijne paarden in. om de lijn op den bodem der Schelde te laten zakken, en het ander schip er over te laten varen. Hij had echter te laat zijne paarden ingehouden de lijn werd door het schip gevat en de paarden in den stroom gesleurd. Beide dieren zijn ver dronken. Een beenhouwer van Gilly, Nestor Lannoy, socialistisch gemeenteraadslid, hoorde gedurende den nacht gerucht in zijnen winkel. Hij ging, met zijnen revol ver in de hand, zien en vond eenen man in de opene deur staan. Deze, den beenhouwer ziende, kwam een stap vooruit. Lannoy schrikte en meende dat de indringer hem te lijve wilde. Daarom loste hij een schot. Een kreet wmklonk en de aiidcie stortte, bieei end en ster vend neer. De politie ter plaatse geroepen, deed den stervende naar het gasthuis dragen, waar de verklaring van de zaak weldra

De Denderbode | 1903 | | pagina 2