Zondag 18 Januari 1905 5 centiemen per nummer. 56s,e Jaar 5772 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van ds Siad en t Arrondissement van Aalst GODSDIENST HUISGEZIN. EIGENDOM VADERLAND. TAAL, VRIJHEID. Verantwoordelijkheid van den patroon verplichte verzekering. w OM ZES MILLIOEN De herinrichting landelijke Politie. Zondagrust. Ernstige waarschuwing! Openbare Dronkenschap. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. i-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschryving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schryft in by C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUE SUUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3de bladzijde 50 centiemen. Dikwyls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 17 Januari igo3. EN DE is het voldoende dat de nieuwe wet op de arbeidsongevallen de verantwoorde lijkheid van den patroon uitroepc Mag men hem vrij laten die verantwoordelijk heid te dragen en de gevolgen ervan te verzekeren op de wijze die hem bevalt of moet men hem verplichten zijne werklie den aan te sluiten bij eene verzekerings maatschappij In ander woorden moet DE WET OP DE ARBEIDSONGEVALLEN DE VER PLICHTE VERZEKERING INVOEREN De vrijheid heeft hare verdedigers, de verplichting heeft de hare. De gedachten, de zienswijzen zijn verdeeld. Natuurlijk, lijk in alle menschelijke dingen, er zijn reden vóór er zijn reden tegen. Over een punt moeten wij, allen, vol komen 't akkoord zijn Het slachtof fer VAN EEN ONGELUK MAG NOOIT DE BETA LING VAN ZIJNE RENTE ZIEN SCHORSEN. Eenigen zien slechts een ernstigen waarborg dier zekerheid in de verplichte verzekering en in de soliditeit der verze keringsmaatschappijen. Zoo oordeelen de liefhebbers der ver plichting, de partijgangers van den dwang. Anderen, integendeel, vergenoegen zich met het princiep dat het wetsontwerp ten gronde ligt de wet moet siechts de her stelling van het ongeval bij overeenkomst uitroepen. De solvabiliteit van den pa troon is borg voor zijne eventueele ver plichtingen. naast de voorzorgen in het ontwerp voorzien. Eenige patroons zullen, in dit geval, eene assurantie nemen anderen zullen het niet doen. Maar allen zullen in ge val VAN ONGELUK, DE GELEDENE SCHADE HBRSTBLLEN IN ZEKERE MATE. Wij zijn voor de vrijheid. Toch moeten wij bekennen dat de zekerheid der rente het best gewaarborgd is bij de verplichte verzekering, maar i° de vrijheid heeft VELE VOORDEELEN IN ZICH en 2° DE WAAR BORGEN genomen om alle gevaat' van schorsing van 't betalen der rente te ver wijderen zijn voldoende. Wat wil men meer Maar, zegt men, het is MOGELIJK, het KAN gebeuren dat, op een gegeven oogenblik, een patrooa de rente niet be talen kan. Dat is waar maar is het waarschijne- lijk zal dat gebeuren Wij weten het nietONMOGELIJK is het echter niet lijk het ook niet tot de ON MOGE LIJ KE dingen behoort dat eene verze- 35" V E R V O L G Crayonteekeningen, aquarellen, schil derijen er was van alles wat en meer maals deed Jacques een kreet van ver wondering hooren en klopte den jongen kunstenaar goedkeurend op den schou der. Ten slotte viel zijn oog op een klein schilderij, dat in den donkersten hoek van het werkhuis op den grond was neer gezet, alsof de schilder het verbergen wilde. Jacques nam het op, bezag het in het volle licht en riep bewonderend uit Verduiveld, dat is schoon. Wat een heerlijk kopje. Olivier werd vuurrood hij had op dit doek, alleen door zijn geheugen geleid, de trekken van Giséle Dorgeur meester lijk weergegeven. Beschroomd vroeg hij Vindt gij dat Jacques hau de verlegenheid v<m zijnen broeder zeer goed opgemerkt en zag hem glimlachend aan. Wel zoo, zegde hij, het origineel van dit portret schijnt u met onverschil lig te zijn. Ik maak u mijn compliment, keringsmaatschappij bankroet loopt en niet betalen kan. Er zijn zooveel dingen mogelijk, en die toch niet g< beuren, laat ons dus niet van mogelijkheid spr< ken en ons met moge lijke veronderstellingen bezig houden want alsdan heeft men nooit gedaan en is men nooit gerust. Welke zijn de waarborgen waarvan sprake De bazen mogen zich verzekeren of niet. Zij zijn verzekerd bij eene erkende sociëteit dan treedt de verzekerings maatschappij in hunne plaats en betaalt de verschuldigde rente. Zijn zij het niet dan moeten zij of het kapitaal storten om het betalen der rente te verzekeren of titels neerleggen in voldoende hoeveelheid om desnoods toe te laten het kapitaal der verschuldigde rente te vormen. Kan de baas niet dan is hij verplicht eene hypotheek te nemen op zijne goede ren en dan is Kees klaar met het noodige kapitaal. Maar dit kan de oorzaak zijn dat er tot likwidatie moet overgegaan wor DEN. Nu zijn wij er dat is het groot geval. Etijjrel, daartegen heeft het wetsontwerp ook rrïaatvegelen genomen. Het slacht offer van den arbeid, de rechthebber eener rente is een bevoorrechte schuldeischer Hij kómt op den vijfde rang. Worden eerst betaald op het bedrag der roerende goederen de onkosten van het gerecht, van de begrafenis, van de laatste ziekte gedurende een jaar en de daghuren der dienstboden, commis en werklieden. De middensektie is nog verder gegaan. Er bestaat in ons land een kas tegen arbeidsongevallen. De middenafdeeling stelt voor de toelagen welke de Staat er aan geeft, te vermeerderen en te brergen Op 5o,ooo fr. per jaar. Wat zou beletten in dit buitengewoon geval de nulp dier kas in te roepen. Menschelijk gesproken, de genomen voorzorgen zijn voldoende en het is niet noodig onder de fourches caudines der verplichting te gaan om een degelijk werk daar te stellen. Wij zullen de vooideelen der vrijheid in een volgend artikel uit een zetten. De bond tegen de zedelooze uitstal lingen en der zedeloosheid op straat heelt zijn comiteit herkozen en zijn bureel vol- ltdigd met de benoeming van eenen schatbewaarder en een bijgevoegden schrijver. Hij heeft besloten als ondertitel bij zijnen naam te voegen Blauw Kruis van BelgiE. DER Sedert lang wordt er zeer geklaagd over het ondoelmatige en de ontoerei kendheid d-r landelijke politie. Langs alle kanten vergt men dat ze versterkt worde in de gemeenten waar de aanval len gewapenderhand, bloedige vechtpar tijen. stoutmoedige diefstallen begaan worden, zonder te spreken van de brand rampen aan kwaadwilligheid toe ie schrij ven, de stroopjachten, en andere misda den, die meer en meer talrijk worden, bijzonderlijk in zekere gedeelten van ons Land. Talrijke voorstellen om dezen toestand te verbeteren, worden alreeds vooruit- gezet. Wij zullen namelijk aanstippen de uitbreiding der gendarmerie de in lichting van brigaden veldwachters het daarstellen van een grooter getal politie commissariaten en het benoemen van adjunki-commissarissen en agenten der rechterlijke politie. De Ministeriën van Inwendige, van Rechtswezen en van Landbouw, drie belanghebbende, hebben den huidi- gen toestand onderzocht, en eene bezon- dere Commissie werd benoemd voor last hebbende de maatregelen te zoeken ten einde in het Land de wetten te doen eer biedigen en- de onderdrukking der in breuken te verwerven. Bedoelt Comiteit, dat in de laatste dagen, verschillige zeer belangrijke zit tingen in het Ministerie van Landbouw gehouden heeft, is volgendei wijze samen gesteld Voorzitter, M. Beco, algemeene Secretaris van het departement vanLand bouw Leden, MM. de baron de Kerc hove d'Exaerde en Pety de Thozee, res pectievelijk Gouverneurs van Oost-Vlaan- deren en der provincie Luik; MM. Ker- vyn, D. moisseaux en Rieyfues, Arron- dissememscommissarisen van Oostende, Berg. n en Verviers M. Silvercruys, Be stuurder van hei Ministerie van Rechts wezen de Advokaat-generaal Servais Wauters, algemeene Bestuurder der Bur gerwacht aan het Ministerie van Binnen- landsche Zaken de Generaal de Coune, Bevelhebber der gendarmerie Manne- back, Cabinetshoofd aan het Ministerie van Landbouw; Machtels, Bestuurder der provinciale en gemeentelijke zaken aan het Ministerie van Inwendige de Major D'Hauwe en de Kapitein Fleurynck van het Ministerie van Oorlog eindelijk M- Henry,Bureeloverste aan het Departement van Landbouw, de bediening van secre taris uitoefenende. Dit bijzonder Comiteit heeft zich kun nen overtuigen dat de landelijke Politie, toevertrouwd aan veldwachters en aan de gendarmerie, aan hare taak niet beant woordt, vermits, in de wezenlijkheid, deze agenten zich moeten bepalen met de misdrijven te bestaiigen en ie verbalisee- rtn, nadat deze hebben plaats gehad, in plaats van wanbedrijven en schelmstuk ken te voorkomen. beste jongen, ge hebt smaak. Het meisje ziet er verrukkelijk uit. Jacques zette het portret op eenen stoel, leunde vertrouwelijk op den arm van Olivier en ging voort Zijt gij bezig een kleine roman op touw te zetten, jongen O als uw penseel niet overdreven heeft, dan is dat meisje wel weerd door een kunstenaar bemind te worden. Komaan, zeg het eens eerlijk op. Ge vergist u, Jacques, zegde Olivier op droevigen toon, ik heb u niets op te z.ggen, want er bestaat niets tusschen mij en dit kind. Niets Neen. Een fantasiehoofdje. Dat met, het is inderdaad een por tret, een portret dat bij de waarheid nog verre ten achter staat, want het origineel heeft niet geposeerd, ik heb alleen op het geheugen geschilderd. Dan moet gij dit meisje toch dik wijls gezien hebben. Neen, maar ik leerde haar onder vreesclijke omstandigheden kennen en vandaar oat bare tr«kken zoo diep in i. ijn geneugi n zijn gtguft. Ik zal haar nooit weerzien tn dat wensch ik ook met, want zij is geen meisje, hoe scboon zij ook w< zen moge, dal men beminnen kan. De neerslachtige toon, waarop Olivier gesproken had, verbaasde Jacques bo- Nochthans wordt de gendarmerie van jaar tot jaar versterkt. In i885 telde zij 2.o63 officieren en manschappen, heden daags heeft zij er 3,ooo. Nieuwe brigaden zijn gesticht in tal rijke lokaliteiten en toch blijft de lan delijke Politie onvoldoende. Wat gedaan om dezen toestand te verbeteren Vooreerst gaat het gouvernement de ge meenten van 5ooo zielen gerechterlïjk aanz tten eenen politiecommissaris te be noemen. Er zijn gemeenten waarde be volking 12000 zielen telt, die geenen commissaris hebben en waar de orde toe vertrouwd is aan twee veldwachters. Edoch, het is niet enkel dezen maatre gel die de degelijke versterking der lan delijke Politie zal verzekeren. Om dezen uitslag te bere.iken bestudeerd het bij zonder Comiteit op dit oogenblik het middel om de niet werkdadige Burger wacht te gebruiken. Inderdaad, het arti kel 133 der wet van 9 September 1897 Z"gt letterlijk In de gemeenten waar de Burgerwacht niet werkdadig is, is zij niet temin ingericht. De lijst der burgers, ge roepen en geschikt om er aan deel te nem. n, wordt opgesteld door het College van Burgemeester en Schepenen. De manschappen, die er deel van ma ken, kunnen, 't zij door opvordering van den Burgemeester of den Gouverneur aan hun rechtstreeksche Overste, geroepen worden tot het vormen van patrouillen (rondm) gelast met den orde- en den veilVheidsdienst. En het artikel 25 der 'algemeene inlichtingen betrekkelijk de niet werkdadige Burgerwachten zegt Geen enkele wettige patrouillen- of rondendienst kan door de lokale Overheid worden ingericht buiten de werkelijke Burgerwacht. Ei is dus kwestie het artikel 133 toe te passen. Betrekkelijk het bewapenen dezer ronden is er nog niets vastgesteld. Nochtans volgens een onlangs ge nomen ministerieel besluit kunnen de- Gouverneurs verkrijgen dat er een ge weerendepot ingericht worde bij den z tel van het provinciaal gouvernement. Niet temin zijn de zienswijz' n zeer verdeeld nopens het punt van geweeren toe te ver trouwen aan Burgerwachten, die op voor hand zouden moeten leeren het te han- teeren en te gebruiken. Men schijnt in het algemeen partijganger te zijn van deze gelegenheids-burg- rwachten eenvou dig te wapenen met gaffels en stokken. Het Comiteit moet in de eerste dagen van Januari nogmaals vereenigen ten einde zekt-re afdoende en stellige besluiten te nemen. Maar het blijkt van nu af zeker dat men eenen oproep zal doen aan de Burgeiwacht, daar waar ze in geen werk ladige dienst is, ten einde in de lan delijke gedeelte n den eerbied voor de weiten te handhaven en de misdaden van alle slach zooveel mogelijk te voorkomen en te beteugelen. (Medegedeeld). vendien voelde hij, dat de arm van zijnen broeder beefde. Ik begrijp u niet, mompelde hij. Olivier zuchtte en wendde 't gelaat af. Jacques drong aan Wat bedoelt gij met die woorden Weet gij wel, dat uw toon mij bijna b - vreesd maakt?Wanneer het eene g- huwde viouw was, dan zou ik u begrijpen, want gij bemint haar, dat zie ik, alles zegt het mij. uw gelaat, uw blik. de toon waarop gij over haar spreekt. Ik zou u begrijpen, want ik weet dat gij te edel, te rechtscha pen zijt, om een begeengen blik te slaan op eene vrouw, die aan een ander toebe hoort, maar gij hebt zelf gezegd dat zij een meisje is wat kan u dan beletten haar te beminnen Is zij te rijk voor u. Maar uw talent veizikert u roem en for tuin. Gij schudt het houfd, dat is het dus niet. Behoort zij tot eerie familie, waarop eene smet rust, zoodat gij haar uwen eer lijken naam niet zoudt kunnen geven Is er wellicht in haar verleden iets, wat haar uwe liefde onweerdig maakt.... - Neen, neen, neen riep de schilder diiftig uit. O Jacques, als gij eens wist hoever gij bezij ien de waai heid waart, maar wat ik u bidden mag, vraag mij niets meer. Waartoe dient hit, of ik het u vertel, vraag er liever niet naar. Goed, antwoordde Jacqöes op ern stigen toon, ik heb het recht met in uwe geheimen te dringen. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, op Zondag 18 Januari 1903, M. Van Caelenbergh, Lcopoldstr. De leuvensche vrijdenkersbond of gelijk hij zich in het fransch noemt 0 Le Cercle rationalists de Louvain heeft op eene schandelijke wijze zijn haat tegen God en priester uitgedrukt in een strooibiljet dat aan de huizen der inwo ners is rondgedragen. Dit vuile papier bevatte eenige der grofste lasteringen tegen het bestaan van God, tegen Zijne onbegrijpelijke almacht, tegen Zijne barmhartigheid en tegen het aanbiddelijk allerheiligste Sacrament des Altaars. Het gruwelijke stuk eindigt met eene verklaring en eene oproeping. Ziehier de ronde verklaring, die wij noodzakelijk onder de oogen van iederen Aalstena-ir moeten leggen dat de leering over God, welke de catho- lieken gelooven en belijden, alsook deze van het H. Sacramentnooit werd aan- genomen, noch van de Joden, noch 11 van de Mahomedanen noch van de meest verlichte doctoren (I!) uit het protestantismus, noch van de wijsgee i) len der Encylopedie, noch van de it hedendaagsche vrije gedachte De oproep is deze u Wendt u af van de catholieke dwaal- begrippen en keert u tot de vrije ge dachte Zelden kwam ons eene zoo uitdrukke lijke bekentenis onder de oogen, en nog wel van het liberalismus zeiven, dat het is etne kettersche sekte, die de politiek als dekmantel gebruikt om ongeloof en opstand tegen God en Kerk te zekerder te kunnen verspreiden. Een ongeluksjaar. Volgens de bijgeloovigen moet igo3 een ongeluksjaar zijn. want er komen drie Vrijdagen op den i3e, namelijk in Februari, Maart en November. Verleden jaar viel er maar één Vrijdag op een i3c. namelijk in Juni. Neen,neen, ik heb geene geheimen, want nogmaals er bestaat niets tusschen mij en dat kind. Misschien zou ik haar beminnen, wanneer ik kon, maar..,. Helaas, spreken wij er liever niet over Jacques, het is zoo treurig. Olivier had met smeekende stem ge sproken, hij vreesde maar al te zeer, zijn broeder gekienkt te hebben. Deze antwoordde op verzoenenden toon. Ik verwijt u niets, beste Olivier, integendeel, ik vraag u verschooning, wanneer ik, zonder het te willen, een teeder punt heb aangeroerd en misschien eene pas geheele wonde heb opengereten. Gij weet toch, niet waar, dat gij in mij een vriend hebt, een trouwen vriend, waarop gij in alle omstandigheden zult kunnen rekenen. Dat weet ik. Olivier drukte met warmte de hand van Jacques. Er volgde een oogenblik stilte, die afge broken werd door een luid kloppen op de deur van het werkhuis. Olivier schrikte op uit zijn gepeins en stamtlde Wie kan daar zijn Waarschijnlijk ten vriend van u, zegde Jacques. Oiiviet deed op- n en stond, tot zijne niet geringe verbazing tegenover een kort, zwaarlijvig man, in wiens vroolijk trouw- Wij ontlei-nen aan de BRIEVEN UIT LONDEN van onzen Confrater «Het Handelsblad 't volgende De nieuwe wet op de dronkenschap is pas 11 dagen in voege, en reeds begint men er de voordeelen van te gevoelen. Op de policierechtbanken waar er ge woonlijk 's Maandags 40 tot 5o beschul digden waren voor dronkenschap, op den vorigen Zaterdag of Zon-lag, kwamen verltden,Maandag niet meer dan 10 tot i5 gevallen voor. De oudste leden der Lon- densche policiemacht verklaren, dat zij nooit, gedurende hunne talrijke dienst jaren, zoo weinig dronkaards op straat ontmoet hebben al hunne van ouds be kende kliënten schijnen plotseling wegge zonken te zijn. hartig gelaat hij onmiddellijk Dorgeur herkende. U, mijnheer? riep hij verwonderd uit. Ik zelf, antwoordde Dorgeur met zijne gulle, luidruchtige stem. Wel zo- had gij dan gedacht, dat gij mij nooit terug zoudt zien. Ik zou al veel eerder gekomen zijn, wanneer ik niet door dui zenden kleinigheden was opgehouden, maar, neem mij niet kwalijk, ik zie dat gij bezoek hebt. Mijn broeder, zegde Olivier, terwijl hij Jacques voorstelde, inijn broeder Jac ques, die heden juist uit Senegal terug gekomen is. Verduiveld, mijnheer, riep Dorgeur uit, terwijl hij met uitgestoken hand naar voren kwam, het doet mij genoegen met 11 kennis »e maken. Maar laat ik mij eens even voorstellen Dorgeur, oud-zetkapi- tein van lange omvaart, tegenwoordig ingelijfd bij de landratten. Heeft nw broe der nog niet over mij gesproken Jacques was wel een weinig verwon derd, maar de gulle opgeruimdheid van den oud-zeeman deed hem toch glim lachen, terwijl hij zegde Tot mijn spijt niet. Mijn broeder is pas een uur hier, z< gde Olivier eenigszins verlegen, ik heb ei nog geen tijJ voor gehad. Och kom riep Dorgeur uit, terwijl hij hem met groote oogen aanzag, o, In Marylebone alleenzijn reeds 8 on verbeterlijke dronkaards, van beide ge slachten, op de zwarte lijst o geplaatst. Daardoor verstaat men dat de naam, het portret en de beschrijving dezer lieden, aan al de estaminetbazen van het distrikt gezonden wordt, en op straf eener over- groote boete is het hun verboden, gedu rende 3 jaren, sterke dranken aan deze lieden te schenken. Eens dat men op de zwarte lijst geplaatst is, mag men zelf ge durende 3 jaren niet beproeven een glas bier, wijn of likeur in een public house of eene flesch in eenen winkel te koopen, of men wordt streng gestraft, evenals de persoon, welke voor zulke lieden den rol van bemiddelaar zou spelen. Een goed punt der nieuwe wet is ook dat het nu strafbaar is in dronken toestand over straat te gaan of zich in een huis te bevinden, wanneer men een klein kind bij zich heeft. Vroeger werd een dronken persoon aangehouden, wanneer hij een paard, kar of stoomtuig onder zijn toe zicht had, maar van kinderen was er geen spraak, en dit was een der walgelijkste tooneelen van Londen, dronken vrouwen met zuigelingen in den arm waggelend over de straten te zien gaan. De nieuwe wet heeft daarin gelijkheid gebracht tevens als in den toestand der gehuwde perso nen. Vroeger kon eene vrouw de scheiding van haren man bekomen indien hij gedu rig dronken w?s, maar een man kon het zelfde niet doen indien zijne vrouw aai den drank verslaafd was. Nu echter wel, en den eersten Januari toen de nieuwe wet in voege kwam, waren er talrijke mannen welke eene scheiding van hunne vrouw (geene echtscheiding in den vollen zin des woords) kwamen aanvragen. De groote hoop dezer lieden hadden gedurende jaren in ellende geleefd, omdat hunne vrouwen steeds dronken waren, en omdat er geene wet was om hun verlossing te geven. Aldus heeft gisteren sir Charles A. Lawson eene scheiding bekomen van zijne echtgenoote lady Lawson, welke zooals Het Handels blad medegedeeld heeft nog over eenige dagen in het Strand aangehouden werd, om kabaal gemaakt te hebben terwijl zij in dronken toestand verkeerde. Sinds 8g3, eene maand na haar huwelijk, is deze dame bijna eiken dag stomdronken geweest C. H. Nieuw middel om versche eieren te herkennen. Als men een ei in 't water dompelt, zal dat ei min of meer een rechtstaande houding willen aanne men, al naar gelang het oud is. De ledige ruimte toch, welke men van onder in een ei aantreft, wordt grooter, naar mate het ei ouder wordt, en dit tengevolge van 't verdampen van 't water, dat het eiwit bevat. Een versch ei blijft waterpas lig gen een ei, 3 a 5 dagen oud, vormt met den horizon een hoek van ao gratiën een ei van 8 dagen vormt een hoek van 45e en een ei van 14 dagen, een hoek van 4Óe graden. Een ei ouder dan een maand staat recht. maar wacht eens, misschien zit het hem daar. Ik durf wedden, mijnheer, dat hij u nog geen woord gesproken heeft over het ongeluk, waarvan wij bijna slacht offers waren geworden. Neen, inderdaad, antwoordde Jac ques, maar gij maakt mij ongerust, mijn heer. Een ongeluk Och, M. Dorgeur overdrijft, riep Olivier uit. Goed, goed, zegdo de oud-zeeman, terwijl hij zijnen hoed en stok in eenen hoek wierp, ik xie al dat ik juist geraden heb en dat verwondert mij niet. Gij zijt bescheiden, jonge vriend verduiveld de bescheidenheid teekent den waren moed. Gij zoudt uwe edele daad wel onder stoelen en banken willen steken, maar daar wil ik niet van weten, neen, zeker niet. Mijnheer, wat ik u verzoeken mag, zegde Olivier. Neen, neen, of denkt gij dat gij mij het stilzwijgen kunt opleggen. Ik zeg, dat gij een held zijt en dat zal ik bewijzen. M. Jacques Fromentel, gij moogt trotsch zijn op uwen broeder, verstaat gij. Wel, wel, hij heeft u nog niets verteld en hij was niet voornemens het te doen ook, maar ik ben er ook nog, en ik zal het u vertellen. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1903 | | pagina 1