Inschrijving voor Z. H. den Paus. EEN EN ANDER. DENDERLEEUW. Davidsfonds. Rechterlijke kronijk. Stad AALST. Allerhande nieuws. «o» Opbrengst van vorige lijsten fr. 341 00 Naamloos, Aalst, fr. 200,00 fr. 10,00 Nieuwe centen. Een Brusselsch blad meldt dat de Munt een groot getal nieuwe tweecentiemenstukken van het oude maaksel in omloop heeft gebracht, 't Was waarlijk meer dan tijd. Uitgcdan^d. De Dendergal mbrs schreven lest Dinderbode. Waarom drukt gij den echten tekst uit het werk van den H. Alfonsus de Liguori in uw blad niet over, in 't latijn maar onvervalscht, hoort ge Dan zullen we kunnen on- derzoeken in hoeverre de vertaling van Grassman en de voorgelezen zinnen van Demblon valsch of echt zijn Als ge ook dat niet durft, bewijst gij eenvoudig weg, dat Demblon de waar d heid heeft gezegd, en iedereen zal het zelfde kunnen zeggen. Iedereen ja, zal het zelfde kunnen zeg gen als men een haatvolle en aartsdomme sectaris is lijk een Dendergalmer. Le Patriote heeft andermaal gezel Vandervelde uitgedaagd en zich verbon den eene som van tien duizend fr. te be talen ten voordeele der noodlijdende socialisten van Brussel en Luik indien hij kan bewijzen dat de voorlezingen van Demblon in de Volkskamer geene ver- valschte vertaling is, van het werk van den H. Alfonsus. En de groote socialist Vandervelde trekt weêr eens klink en dat op de armzaligste wijze. Waarom snellen de geleerde bollen van Dbndergalm, den rooden held Vander velde niet ter hulp? Ja, waarom helpen ze hem met al hun latijn uit verlegen heid niet Er is nogthanstien duizend franks te winnen en bovendien wat nog meer waarde heeft onder politiek opzicht, ze zouden de catholieken beschamen. Op dan, groote geleerde liberale bollenl Niet te hard stoken. Het woon vertrek al te sterk verhitten is zeer nadee- lig voor de gezondheid. Zij die in eene kamer vertoeven, waar de temperatuur meer dan i5 tot 18 graden (centigraden) bedraagt, zullen spoedig ondervinden.dat hunne behoefte aan warmte steeds toe neemt al spoedig is zelfs eene warmte van 22 tot25 centigraden hun niet genoeg. 't Ligt in den aard der zaak, dat die warmte nadeelig is voor de gezondheid. De oorzaak van die nadeelige gewoonte is de volgende bij aanhoudend sterk sto ken drogen de wanden en de in de kamer aanwezige voorwerpen uit. Hoe meer deze hunne vochtigheid verlie zen des te meer zuigt de droge lucht de vochtigheid daarop, waarzij die bijna alleen nog vindt, cn dan is het bij den mensch, die in 't vertrek aanwezig is. De onmerk bare uildampingder huid en longen neemt toe in onnatuurlijke verhouding. Aange zien deze verdamping van vocht zeer veel warmte aan ons lichaam onttrekt, wordt door de vermeerderde kachelwarmte lang zamerhand ook de behoefte aan warmte grooter. In die verhoogde kamerwarmte, dam pen nu echter ook alle andere voorwerpen uit en de lucht wordt bedorven. In de warme lucht ademen wij natuur lijk minder zuurstof in dan voor onze noodzakelijke levensbehoefte noodig is, de stofwisseling wordt langzamer en ge ringer, de eetlust vermindert, er ontstaat eene droeve stemming, de slaap is kort en onrustig en alle verrichtingen van het lichaam laten te wenschen over. Zorg dus voor frissche gezonde vertrekken. MUZIEK. De Koninklijke Fan faren Phalange Artistique van Brussel, zal in 1904 de 25e verjaring harer stichting vieren.Te dezer gelegenheid, be sloot zij een groot internationalen Prijs kamp voor Harmonies en Fanfaren, welke met de gemeente- en nationale feesten zal samenvallen, in te richten. Te dien einde stemde de Gemeenteraad eene belangrijke toelage. Daar een desgelijke Prijskamp niet meer gehouden werd in de hoofdstad sinds 1880, zoo mag men van nu af verzekerd zijn dat de beste Belgische en vreemde Maatschappijen aan dit schitterend kunst- toernooi zullen deelnemen. Werkongevallen. M. Melot volks vertegenwoordiger van Namen, onder steund door MM. Cartuyvels, Brabant, d'Huart, Versteylen en De Coster, heeft eene reeks amendementen neergelegd, strekkende om de lamdbouwwerklieden in de voorwaarden der wet op de werk ongevallen te omvatten. Groote opschudding in de Noord statie. Een trein bracht in ééne expe ditie niet minder dan 18 soldaten van de tuchtcompagnie uit Vilvoorde aan, die in het justiciepaleis moeten ondervraagd worden wegens muiterij te Vilvoorde. Zij werden in 3 gevangenwagens ver voerd onder geleide van 36 gewapende gendarmen. Zij waren beticht van muiterij tegen eenen sergeant, welke hen, volgens zij beweerden, barbaarsch mishandeld had, terwijl zij aan handen en voeten gebon den waren. Ware het niet veel eenvoudiger dat het parket zich naar Vilvoorde begaf om die ondervraging te doen? Keukenzout. Keukenzout wordt veel en met goed gevolg toegepast bij on gesteldheden der keel en bij droog hoes ten. Neemt men een eetlepel keukenzout, lost men het in een glas water op en gor gelt men met die oplossing driemaal daags, namelijk voor eiken maaltijd, dan zal men van keelziekten bevrijd blijven. Bij keelontstekingen in lichten graad gor gelt men dikwijls met zwakkere zoutop lossingen. Hofrouw. Men weet dat de maand Januari in onze Koninklijke Familie rijk is aan droevige verjaardagen. Verleden Zondag 18, afsterven der eerste prinses Josephina, dochter van den graaf van Vlaanderen Donderdag 22, dood van prins Leo pold, zoon des konings Den 23, dood van prins Boudewijn. De twee laatste dagen hebben er jaar lijks vorstelijke bezoeken aan den konink lijken grafkelder plaats. De Congo Staat is vast voornemens kapitein Burrows, die in een boek aller lei laster tegen den Staat vertelde te ver volgen. Met dit doel is M. Ch. Liebrechts, secretaris-generaal van binnenlandsché zaken, naar Londen vertrokken. MM. De Keyser en De Buck, de offi cieren, bijzonder in het boek van M. Burrows aangeduid, vergezellen M. Lie brechts. Luisterrijk Muzikaal AVONDFEEST, te geven door de leerlingen der Muziek school, met de welwillende medewerking der Fanfaarmaatschappij De Dender galm d en der Tooneelmaatschappij De Dhnderzonen op Zondag 25 Januari igo3, ten lokale Den Hazelaar en op Zondag i5 Februari igo3, in de groote zaal van het Dorp, telkens om 5 1/2 uren 's namiddags. Boven de uitvoering van verschillige muziekstukken en een Koor door de leerlingen der Muziekschool, zal men opvoeren DE GROL POT, tooneelspel in een bedrijf en de HUWELIJKS- GETUIGE, blijspel in een bedrijf. Ingangsprijzen i« Rang, fr. 1.00 2* Rang, 5o centiemen. Valsche inzamelaars. De Paters van den H. Geest, die eene apestolieke school te Lier bezitten, hebben vernomen dat zich personen te Antwerpen, te Me- chelen, te Diest en elders in huizen aan bieden om geld in te zamelen, ten voor deele van het apostoliek werk van Lier, zeggen ze. Zij hebben geene enkele toe lating om dit te doen en brengen niets voor de Paters op. Die zoo genoemde inzamelaars bieden somtijds aan ver hoogde prijzen eene Afrikaansche Alma nak door de Paters van den H.Geest opge steld er bijvoegende 't is voor het goed Die almanak wordt te Lier 40 centiemen verkocht. De Apostalieke school die reeds na 2 jaren bestaan 22 aspiranten Missio narissen telt, bijna allen Belgen, heeft zonder twijfel grooten nood. De Paters van den H. Geest die de bekeering der Zwarten voor doel hebben, hebben 107 genootschappen in Afrika en 27 in Ame rika. Verleden jaar hebben zij 14 mede broeders te Martinique verloren. Zij behoeft dus vele Missionarissen. De Apos- tolieke school ontvangt somtijds arme kinderen, hebbende nochtans ernstige teekens van den H. roep. Zij stelt be trouwen in de menschlievendheid der ge- loovigen. De edelmoedige zielen die bijdragen willen aan dit schoon werk zijn vriende lijk verzocht hunne giften aan E. P. Sê- bire, Superior te Lier, op te zenden, of ten minste aan personen te overhandigen in wien zij gansch hun betrouwen stellen. Zuivere straten. De dronkenschap is eene ondeugd, die men overal schand vlekt, doch te weinig straft. In Rusland beslaat een politiereglemt, dat den dron kaards volstrekt niet naar denzin is. Zij, die in beschonken toestand langs de stra ten loopen, worden opgepakt en tot welke maatschappelijke betrekking zij behoo- ren, den volgenden dag veroordeeld om één dag de straten op te vagen. Het is volstrekt geen zeldzaamheid te Sint-Petersburg en in andere Russische steden welgekleede lieden, ook vreemde lingen, door de wet in stvaatvagers her schapen te zien. Bestond die wet ook bij ons, wat zou den de... straten altijd zuiver zijn. Het avondfeest, dat, op Maandag 26 dezer maand, moest gegeven worden, is uitgesteld. Binnen enkde dagen, zal de datum, waarop hetzelve onherroepelijk zal plaats hebben, bekend gemaakt worden. Het Bestuur. Telegrafen en telefonen. Voor wanbedrijven en overtredingen werden veroordeeld tijdens het tweede halfjaar 1902 door de verschillende rechtbanken des Rijks i° Een persoon tot gevangenzitting van 1 jaar en 8 dagen Diefstal van telefoon draad. 2° Kind van 14 jaar, tot zijn ate jaar ter beschikking gesteld van de regeering Met opzet beschadigen van eene tele graaflijn. 3° Zes personen, tot boeten van 3 tot 5o fr.Zonder voorafgaande kennisgeving aan 't beheer, werken uitvoeren langs eene telefoon- of telegraaflijn. 40 Vijf personen, tot boeten van 3 tot i5 fr. Zonder opzet, beschadigen van eene telefoon- of telegraaflijn. Vrije zedeleer.Een Franschman, Gustaaf de Mayer, had te Rijssel kennis gemaakt met zekere Louise Van Killegem, die een kind had en 11 jaar ouder was dan hij. De Mayer verliet zijne jonge vrouw, met wien hij nog maar onlangs getrouwd was en vluchtte met Louise naar Char leroi. Daar leefde hij met haar voortdurend in twist, zoodanig dat hij een ander huis, eenigc stappen van daar ging bewonen. Louise dreigde hem met vitriool, indien hij haar geheel durfde verlaten. Maar in het huis dat hij nu bewoonde, ontving hij ook nu en dan zijne vrouw, wat natuurlijk aanleiding gaf tot weinig stichtende tooneelen van wege Louise, die hem telkens kwam dreigen en teigen. Op zekeren keer, tot razernij gebracht, loste hij op haar vijf pistoolschoten. Zij was echter niet dood en is op dit oogenblik nog in behandeling in het hospitaal. De Mayer werd door de rechtbank van Charleroi tot 5 jaar gevangenis veroor deeld. Smeets op wandel. De beruchte Napoleon Smeets was door verscheidene dagbladen genoemd geworden als zijnde betrokken geweest in ten herberggevecht, dat te Seraing plaatshad tijdens de laatste kiezingen. Hij spande daarvoor een proces in tegen den Courrier de Bruxelles, en eischte duizende franks schadeloosstelling. De rechtbank van Luik heeft hem Donderdag wandelen gezonden met zijn eisch. Verantwoordelijkheid der wissel agenten. De handelsrechtbank van Hoti heeft een zeer belangwekkend von nis uitgebracht, betrekkelijk de verant woordelijkheid der wisselagenten. Een burger had bij eenen wisselagent dier stad twee obligaties der werkhuizen van K gekocht voor 85o fr. De wissel agent had hem dte stukken aanbevolen, namens eenen advocaat van Brussel. Maar later daalden de weerden tot zero en de kooper spande een proces in tot schadevergoeding. De rechtbank beslist dat de wisselagent aan den kooper de 85o fr. moet terugge ven, maar ook dat een Brusselsche advo caat, die hem de zaak oplegde, om reden dat hij daar belang in had, aan den wis selagent gezegde som moet terug vergoe den, na aftrok van 't commissieloon, dat deze voor den verkoÖp had getrokken. fijte der Patronage zal eene vermakelijke Tooneelfeest worden gegeven door de Tooneelafdeeling Langs om beter met medewerking der Fanfare, op Zondag 1 Februari igo3 om 4 1/2 ure, ter groote feestzaal der Patronage, Meuleschette- straat. Voorbehoudene plaats fr. 3,00 eerste plaats fr. 2,00 tweede plaats fr. 1,00 ®Creemboter. Markt van Woensdag 21 Januari igo3 80 Kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Erembodegem.Drij gemaskerde bandieten zijn, ter wijk Hoek, om 6 1/2 uren 's avonds binnengedrongen ten huize van zekere Janssens, landbouwer, een man van 65 jaren die alleen woont. Zij bonden hem aan zijne tafel en doorzoch ten dan de meubelen en vonden slechts 16 fr. Nu omdat ze zoo weinig hadden ge vonden, hebben ze Janssens met gewel dige slagen overladen. Volgens opgaven werden er van 1 October 1901 tot 3 September 1902 niet minder dan 175 processen-verbaal opge maakt voor het werpen van steenen naar rijdende spoortreinen. Die feiten hadden voor gevolg het be schadigen van materieel en het kwetsen van 11 reizigers en 9 bedienden. Daarenboven werden 8 personen ge raakt, zonder gekwetst te worden. Personen, die zich maandag mor- gend naar de mis van 7 uren begaven, vonden op den dorpel der kerkdeur van St-Jans-Molenbeek twee kinderlijkjes in een vrouwenhemd en een gazetpapier gewikkeld. Zij werden dadelijk naar het politie commissariaat van het gemeenteplein ge bracht, waar de politieofficier dokter Van Hove ontbood. D. geneesheer heeft bestatigd dat de twee kinderen, een jongen en een meisje, tweehngkinderen, en op tijd leefbaar geboren werden. De twee lichaamjes zijn vervolgens naar het doodenhuis gevoerd, waar de wetsdoktors de lijkschouwing morsten doen. Het parket heeft een onderzoek bevo len. De plichtige moeder wordt opge zocht. Maandag morgend heeft te Hal een erg ongeluk plaats gehad. Twee mannen waren bezig een boom aan 't uitkappz-n, toen deze onvoorziens omviel en terecht kwam ophetiojarig meisje Philomeen Vermandel. Het kind was op den slag gedood. Zondag avond, gedurende de ver tooning in den Vlaamschen Schouwburg, te Brussel, is een bezoeker van den der den rang over de ballustrade gevallen. Hij kwam eerst terecht op de leuning dei- tweede loges en vervolgens tusschen de rijen der orkestzetels, na onder weg eenen arm der electrieke verlichting te hebben gebroken. De ongelukkige, een jongeling van 20 tot 22 jaar had, met over eene bank te stappen het evenwicht verloren. Elkeen dacht zeker dat hij dood was. Doch M. Rans kwam spoedig aankondi gen dat het ongeluk geen erge gevolgen zou hebben. Inderdaad, naar het gast huis gebracht, bevond men dat de jonge ling hoegenaamd niet gekwetst was en hij te voet naar huis kon gaan. Mahmoud Pacha, schoonbroer van den sultaan van Turkije is te Ukkel, op de villa, die daar sedert eenigen tijd be woonde, overleden. Men weet hoe zijne meer beschaafde gevoelens den sultan mishaagden, zoo erg zelfs, dat hij, uit vrees van opgesloten te worden, zijn land ontvluchtte. Met zijne twee zonen dwaal de hij door Engeland, Italië, Frankrijk om eindelijk in België te komen sterven. Zijn levensdoel was de heropbeuring van zijn vaderland. Hij werkte er aan tot zijne dood. Zijne twee zonen waken nu bij het doodsbed, waarop het lijk ligt uitgestrekt, volgens Turksch gebruik, slecht in eenen lijkdoek gewikkeld. De zonen hebben besloten, het werk des vaders voort te zetten en niet in hun land terug te kee- rer., eer het met een grondwettelijk regiem en sociale wetten begiftigd is. Zaterdag namiddag is de sneltrein uit Berlijn aan den bareel van den Zwijnaardschen Steenweg, te Gent, en dicht bij de St-Pieteisstatie op eenen voermanswagen gebotst, die juist over den overweg reed, daar de bareel niet gesloten was. De wagen werd geheel in splinters geslagen. Hij hoort toe aan M. De Ridder, wonende Zwijnaardschen Steenweg. De voerman, August De Weirdt, die op den wagen stond, werd met geweld ten gronde geslingerd en be kwam eene erge wonde aan het hoofd. Gelukkig bleef hij buiten het bereik van den trein. Het paard dat juist over de riggels was, bleef ongedeerd. Door den schok waren de strengen stuk gespron gen. Een stuk van een der wielen werd minsten 100 meters ver geworpen. Het mag een wonder genoemd worden dat de trein niet ontspoorde. De locomotief werd ook erg beschadigd en moest door eene andere vervangen worden. Zekere C. Coorens, stoofsmid, 20 jaar, wonende in De Smetstraat, in zon dag namiddag, op de Drongensche meer- schen, bij het schaatsen, in esn wak ge reden en verdronken. Een zijner gezellen die mede in het zelfde vak te recht kwam, kon gered wor den. Het lijk van Coorens is naar het doodenhuis van Drongen overgebracht. De droefheid der moeder van den onge lukkige was hartverscheurend. Zekere Rene Van Ryseghem, 25 jaar oud en ongehuwd, die zaterdag na middag was gaan schaatsenrijden, is door het ijs geschoten en verdronken. Het lijk van den ongelukkige, die te Destelbergtn aan de tramstatie woonde, is 's avonds opgedregd. Zaterdag namiddag werden twee hondjes, waarvan een aan eene ketting geleid door eene dame, in de Smede- slraat te Brugge, door een grooten hond doodgebeten. Er waren op dezen oogen blik tamelijk veel personen in de straat het woedende dier liep rechts en links denkende dat het razend was, namen zij langs alle kanten de vlucht. Een been houwer zag het gevaarlijk beest op hem alkomen hij had juist den lijd zijn mes te trekken, waarmee hij den hond dood stak. Men zegt dat er eene klacht is inge diend tegen den moedigen beenhouwer. Wij kunnen dit met moeite gelooven. De liberale gazetten te Bergen zijn het hart in. Er wordt hier een catholieke fancy-fair gehouden, purement cléri- cale zeggen zij. En men bespreekt vinnig de medewerking aan dit werk, van... liberalen, ja zelfs van republikeinen. Ja, ja, Bergen bekeert zich. Zagen wij niet tijdens het congres van den Belgischen Volksbond, dit groote catholieke propa gandawerk, de liberale hotel-en koffie huishouders een concert ter eere van de congresleden inrichten En zagen wij niet de liberalen vlaggen en in de handen klappen voor dien cortège purement CLERICAL Drie kinderen van den werkman August Vermeersch, te Ghistel, en een kind van een gebuur, waagden zich op het ijs. Terwijl zij er volop aan het spe len waren, brak het ijs en de vier onge lukkige kinderen verdronken. De droef heid der ouders is onbeschrijfelijk. De ramp heeft in gansch de streek eene groote ontroering veroorzaakt. Zondag, rond 1 ure 's namiddags bood Jan Bernard, 28 jaar oud, die ge scheiden is van zijne vrouw,zich aan in de woning van zijnen schoonvader, zekeren Gaby, rue de la Montagne, te Seraing. Bernard vroeg aan zijnen schoonvader de toelating om zijn kind te zien van an derhalf jaar oud. De heer Gaby weigerde. Een twist ontstond tusschen de beide mannen welke eindigde met een gevecht. Een der zonen van Gaby, de i8jarige Andrè, ziende dat zijn vadc-r het onder spit ging delven, greep eenen revolver welke hij rakelings op zijnen schoonbroe der afvuurde. Bernard viel als neergebliksemd ten gronde. Het strottenhoofd was doorboord. De geneesheer kon enkel het overlijden vaststellen. André Gaby is aangehouden. Treinbotsing te Aalbeke. Tal rijke gekwetsten. Donderdag avond, ten half 9, is in de statie van Aalbeke, op de djn Kortrijk-Mouscron, een trein, die van de eerste stad naar Herseeuw reed, op eene locomotief gebotst, die van Mous- cron kwam. De botsing gebeurde een iotal meters, vóór dat de trein moest stoppen maar toch was zij nog zoo geweldig, dat de twee locomotieven erg beschadigd werden, daar de andere in volle snelheid reed. De machien en het tweede 3e klasrijtuig van den trein sprongen uit de riggels. De sloo'balken werden verbrijzeld en een der stukken er van vloog 25 meters verre dwars door de deur eener nabijstaande herberg. Al de rijtuigen werden ont wricht. Een vijftiental reizigers, in de wagons gezeten, werden, dooreen geworpen en gekwetst. In het eerste, een van 2e klas, zaten er een onderpastoor, een apotheker en zijne vrouw, allen van Mouscron. De eerste werd gekwetst aan de beenen, de twee anderen aan het hoofd, de vrouw nogal erg. De treinoverste, die gereed stond om uit te stappen, klaagt van inwendige kwetsuren. Ook is hij gewond in het ge laat en aan de handen. Van een der stokers is de neus verplet terd. Zijn gezel, de machinist, kon van den trein springen' en bleef ongedeerd. In de middenrijtuigen kregen de reizi gers meestal wonden aan het gelaat en aan de beenen. Van eene vrouw werd den schouder ontwricht. Van eenen landbou- werd de onderlip deerlijk verbrand, door het omvallen der stoof. De machinist en de stoker der andere locomotief bleven ongedeerd. Over de oorzaak van het ongeluk wordt gezegd dat dé leider van de losse locomo tief een oogenblik van verstrooiing had, dat hem deed verzuimen, op tijd te stop pen. Maar, daar hij jaren lang denzelfden dienst deed en dezen altijd in dezelfde voorwaarden gebeurde, reed hij te verre, hoewel de signalen gesloten waren. De wisselwachter beproefde nog, de locomotief op een ander spoor te plaatsen, doch het was te laat. De locomotief stoomde in volle snelheid voort tot de botsing plaats had. De machinist alleen draagt de volle verantwoordelijkheid, zegt het Journal de Bruxelles. - Een landbouwwerkman van Sint- Genesius-Rhode met name Nikolaas Van der Aa, oud 5o jaar, wiens vrouw over drie maanden overleed, bleef alleen ach ter met zeven kinderen. Zondag morgend keerden de twee zo nen. Baptist, 21 jaar en Albrecht, 26 jaar, van de mis terug. Zij zagen hun vader, in dronken toestand verkeerend, gewa pend met een mes en zeer opgewonden. Zoohaast Baptist in huis wilde gaan, sprong de vader op hem toe en stak hem herhaalde malen met zijn wapen. De zoon vluchtte en de vader, eene bijl grij pen, achtervolgde hem. De zoon. zich in staat van wettige ver dediging achtend, greep een stuk hout en sloeg het den vader op het hoofd. Deze viel badend in zijn bloed neder. Vader Van der Aa werd in zijn huis gedragen, waar hij weldra overleed. Er zijn slechts vijf kinderen van de ze ven thuis. Eene igjarige dochter dient in dezelfde gemeente en een I2jarigen jon gen woont bij eenen boer te Ukkel. Die kinderen die werken, gaven regel matig hun weekloon aan den vader af maar deze dronk het even regelmatig in de herbergen op, zoodat thuis meer aan eens het noodige ontbrak. Zaterdag echter hadden de twee oudste zonen met hun weekloon eenige schulden betaald en eenige aankoopen gedaan. Dit wekte de woede op van den dronkaard en vandaar het moordtooneel. zooals het booger verhaald wordt. De gendarmerie, door de geburen ver wittigd, heeft aanstonds de twee zonen in hechtenis genomen, om door het parket ondervraagd te worden. De vader werd door iedereen geschuwd. Gedurig had hij bedreigingen in den mond, nu tegen zijne kinderen, dan tegen zijne geburen, wier woningen hij dreigde in brand te steken. Hij moest de naaste week eene gevan genisstraf ondergaan voor beleediging tegen den veldwachier Ijij had gezegd dat hij eerst al zijne meubelen zou ver brijzelen, zijne kinderen kreupel slaan en zijn huis in brand steken. De tijding zijner dramatische dood laat iedereen onverschillig, zelfs zijne gojarige moeder, terwijl de twee zonen het voorwerp zijn der algemeene deelne ming. Misdaad. Vrijdag morgend heeft het gerecht te Aarlen, den 22jarigen spoorwegwerkman, Thomas, doen aan houden, voor poging tot vergiftiging op zekeren Mostenne, echtgenoot van eene 43jarige dagloonster, moeder van verschei dene kinderen, met welke hij verlangde te trouwen, als de man dood was. Meer maals reeds had hij de vrouw voorgesteld, haren man en kindrren te verlaten, om met hi m de vlucht te nemen, doch dit had zij altijd geweigeid, ziggende dat haar man eerst dood moest zijn.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2