EEN EN ANDER. DENDERLEEUW. Rechterlijke kronijk. ZAAK ARYS. spreekt hem vrij Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitschland. 1E EVISCH HANDEL H. Arys-De Paepe. S. Sedeyn - De Backer, Vastenavond 1903. Waakhonden. Er wordt alsaan in postkantooren onverwacht ingebroken en gestolen. Het bestuur der posterijen, gaat de postmeesters en de bezorgers van hulp- kantooren en bewaarplaatsen vrij stellen van de lasten op d'honden, als zij eenen waakhond houden. De noodige schikkingen gaan daartoe genomen worden, en er zullen maar eenige zeer eenvoudige formaliteiten te vervullen zijn. Luisterrijk Muzikaal AVONDFEEST, te geven door de leerlingen der Muziek school, met de welwillende medewerking der Fanfaarmaatschappij De Dender- galm en der Tooneelmaatschappij De Dhnderzonen op Zondag i5 Februari igo3, in de groote zaal van het Dorp, om 5 1/2 Uren 's namiddags. Boven de uitvoering van verschillige muziekstukken en een Koor door de leerlingen der Muziekschool, zal men opvoeren DE GROLPOT, tooneelspel in een bedrijf en de HUWELIJKS- GETUIGE, blijspel in een bedrijf. Ingangsprijzen ie Rang, fr. 1.00 z* Rang, 5o centiemen. De generaals zonder troepen der groene volksfopperskliek vergaderden zondag 11., hier te Aalst en sloten Leonce Ducatillon buiten de kliek omdat hij het met hen niet meer eens is,of liever,omdat hij de groene hansworsten heeft laten schie ten. En zeggen dat die groene hanswor sten zich nog altijd als ernstig opnemen Nu wat is 't Hooveerdige kwanten zijn ook lifin, maar ze gelden er naar... Veiligheid op den spoorweg. M de minister van spoorwegen heeft bij omzendbrief nieuwe veiligheidsmaatre gelen voorgeschreven, betreffende het onderzoek van het treinmaterieel. Ook werd de reinheid der rijtuigen zoo binnen als buiten, ten sterkste aanbe volen. Te Brugge is het onderzoek van de commissie der kleine burgerij begonnen. Daar ook klagen de inwoners van bui tengemeenten over het uitoefenen van verschillige handelszaken door gemeente beambten. De neeringdoeners van Brugge lijden door de concurencie der coöperatief van staatsbedienden. Zij klagen ook om de achterstallige betalingen en de oneerlijke concurrencie der leurders, onder deze zelfs van gefailleerden, die met koop waren leuren, onttrokken aan het actief. De Burcbrsbond vraagt, in zake de verzekering tegen ongevallen, de vergoe ding van Staatswege. Dit is omtrent wat men ook te Antwerpen vroeg de ver- plichtè verzekering met de Staat als ver zekeraar. De. koepokinenting. - In het gesticht voor koepokstof van den Staat, waar ieder jaar 6öo,ooo dosissen luchtstof gemaakt worden, is men verplicht aan de zondag- rust tè verzaken om aan de bestellingen te voldoen die uit al de gewesten van ons land toekomen. De bestuurder. M. Degure, is zelfs verplicht geworden zijn personeel te vefgrooten en aan de geneesheeren den omzendbrief te sturen hen verzoekende hunne dringende bestellingen bij het noodige te bepalen. Den 25 januari kwamen in het gesticht 765 vragen toeden 27 januari zijn 32,386 dosissen aan het geneeskundig korps ge zonden. Voor de maand januari beliep het totaal bestellingen tot 8,oo3, dus ge middeld 25o per dag de verzonden dosissen beliepen tot 445,081, zooveel als gewoonlijk op een jaar tijd. Tegen de dronkenschap. Men meldt dat M. de gouverneur du Sart de Bouland ernstige maatregels gaat nemen tegen het drankmisbruik in de provincie Henegouwen. Hopen wij dat dit initiatief gelukke en tot voorbeeld strekke. Huwelijk. Dijnsdag 11., werd ter kerk van den H. Bonifacius, te Elsene, liet huwelijk gecelebreerd van Mej. Elisa beth Woeste, dochter van onzen Volks vertegenwoordiger, met den heer Gustaaf de Heyn, Vrederechter, te Aerschot. De volkstoeloop was groot. Het huwelijk werd ingezegend door den E. H. Kanunnik der Premonstreit de Heyn. De getuigen waren voor den bruidegom M.M. Descamps-David, Senateur voor Leuven en Octaaf de Heyn, zijn broeder; voor de bruid M.M. Generaal baron Karei Greindl en Joris Woeste. Geen deserteur. Een zeer eigen aardig proces is te Gent voor den krijgs raad opgeroepen. Een leerling der sol- daatjesschool van Aalst, i5 jaar oud, was op dd vlucht gegaan en werd dus als de serteur aangeklaagd en verwezen voor den krijgsraad. De krijgsauditeur vroeg eene veroor deeling, doch de raad sprak den jongen vrij, in rechte uitsprekend dat de leerlin gen der soldaatjesschool minder dan 16 jaaroud, nog geen soldaten zijn en dus niet aan de militaire wetten onderworpen. De wet van 1899 schrijft voor dat, om aan de militaire wetten onderworpen te zijn, deze aan de belanghebbende moeten voorgelezen worden. Doch die voorlezing geschiedt slechts wanneer de leerling der school de 16 jaar heeft bereikt. De jon geling, die vóór dien ouderdom, de school ontvlucht, kan niet als deserteur aanschouwd worden. Rubino, overtuigd van moordaanslag op Z. M. Leopold II, onzen Koning, is door het Hof van Assisen van Brabant, veroordeeld tot levensdurenden dwangar beid. Heden woensdag heeft het Hof van beroep te Gent uitspraak gedaan in deze zaak welke onze catholieke bevolking zoo zeer bekommerde. Twee zittingen werden door de zaak ingenomen. Het Hof was samengesteld uit: MM. Heiderscheidt, Voorzitter, Van Eggeren en Roland Raadsheeren en de zetel van 't Openbaar Ministerie bekleed door M. Wouters, Sub stituut van den Procureur-generaal. Aan de Bank der verdediging waren MM. De Baets advocaat te Gent en Jozef Eeman advocaat te Aalst. Men kent de zaak M. Arys werd uit politieke berekening door zekere libe ralen, roode socialisten en judasche daensisten beschuldigd van misbruik van vertrouwen, aftroggelarij enz. in zijne hoedanigheid van bedeeier der Konink lijke Maatschahpij De Belgische Redders Geene middelen werden verwaarloosd en ontelbare voetstappen aangewend om de plichtigheidvan M. Arys te bewijzen... maar te vergeefs de olie dreef boven lijk altijd. Het Parket opende een enkwest dat maanden en maanden duurde eindelijk kwam de zaak vóór de Rechtbank van Dendermonde al de getuigen werden gehoord en M. Arys werd vrijgesproken daar al de beschuldigingen tegen hem ingebracht, ongegrond waren en als vuige laster moesten aanschouwd worden. Het openbaar Ministerie teekende be roep aan tegen het vonnis. Het Hof van beroep heeft op zijne beurt, alles opnieuw onderzocht en in zijn arrest verklaart het plechtiglijk Al de beschuldigingen tegen M. Arys ingebracht zijn ongegrond en valsch en bijgevolg Nu gaat het weldra de beurt worden der vuige lasteraars, die niet aarzelden de eer en goede faam van een alleszin eerlijk en deftig familievader te bezoedelen, van hem aan de algemeene verachting prijs te geven. Ja, weldra zal het uur slagen van het Rede rationem, Geeft rekening, voor de lasteraars, eer- en faamdieven uit Land van Aelst, Volkseeuw, De Werk man, Het Recht van Plancquaert, L'Etoile Belge.... Boontje gaat om zijn loontje komen.... De kruik gaat zoo lang te water tot ze eindelijk breekt. Wat neus ook voor de verachtelijke liberale snoevers die in die lasteringen, heimelijk behagen schepten Wij, catholieke Aalstenaars, mogen ons met M. Arys verheugen in zijne vrij spraak; immers wij ook zijn vrijgesproken want men wilde ons.gansch de catholieke Partij, in hem treffen. M. Arys is immers catholiek Gemeenteraadslid. De verheerlijking van M. Arys moet dus volledig, prachtig, eervol zijn en aan die plicht zullen de Aalstersche Catholie- ken niet te kort blijven... 't Zullen wij, Catholieken, zijn welke in dees geval feest vieren zullen en niet gij, heerschap Gustaaf Leveau Wordt gevraagd Een smid, bankwerker Een halve gast id. Vraagt werk Een goede schrijnwerker. Creemboter. Markt van Woensdag 11 Februari igo3 55 Kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,10 tot 0,00 per kil Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. W Huishuurboekjes zijn opnieuw te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode. Prijs 20 centiemen. Erembodegem. Op vrijdag 7 Febr. omtrent 2 ilt uren namiddag is er brand ontstaan ter woning van Karel- Lodewijk De Bolle, wijk Terjoden. Het huis met gansch den inboedel werd de prooi der vlammen. Een tweede huis toehoorende aan Jozef Verstraeien van Denderleeuw alsmede een derde huis toehoorende aan we Constant D'Herde werden door het vuur vernield. De geza menlijke schade wordt op 7000 fr. ge schat doch alles is door de maatschappij de Vereenigdc Eigenaars verzekerd. Oor zaak onbekend. De policie van Ninove, kreeg be richt van de aanwezigheid van eenen per soon, wiens verdacht voorkomen hem in Verschillige hotels en logementhuizen reeds de deur had doen wijzen. In de Peperstraat had men hem echter toegela ten doch daar werd hij door de policie gevonden en meegenomen. Eerst zegde hij De Tellier te heeten, van beroep koopman, thans voor zaken op reis. Later bleek hij echter Luten te heeten, die reeds meermaals veroordeeld werd voor schrift- vervalsching, verheling, misbruik van vertrouwen, opstand tegen de policie, aftruggelarij, valsche namen, enz., en nu sedert de maand September opgezocht werd door de policie van Brussel, Hij is voorloopig in de gevangenis van Oude naarde opgesloten. Op den hoek der Hoog- en Hekker- straat, te Wetteren, heeft men, bij het delven van eenen waterloop, een men- schelijk geraamte ontdekt op 90 zentime- ters diepte. Het was bedekt met platte dakpannen voorzien van gaatjes. Het geraamte schijnt van eenen zwaren persoon te zijn geweest. Het parket van Brussel heeft vervol ging ingespannen tegen eenen ingezetene der hoofdstad, die eene Duitsche familie op schandelijke wijze bedrogen heeft. Het is een koopman in geschilderde vensters, die te Nurenberg kennis maakte met gezegde familie en de dochter ten huwelijk vroeg de verloving had plaats. De Brusselaar vroeg na korten tijd eenig geld om zijne zaken uit te breiden toen nogmaals en nogmaals, tot hij wel dra van zijne toekomende schoonmoeder rond de 17,000 fr. in handen had. Toen sprak hij van geen trouwen meer, tot hij op zekeren dag liet weten dat zijn plicht van eerlijk man hem belette het huwelijk aan te gaan. Tevens ontving dezelfde familie eenen brief van eene Brusselsche jufvrouw, waarin deze schreefM. X. is de vader van mijn kind, als hij met u trouwt zal ik hem vitrioleeren. Eene week later vernam de Duitsche familie dat de man te Brussel reeds ge trouwd was, niet met degene, die den brief had geschreven, maar met een meisje van zeer deftige familie. De Duitsche familie spant nu een pro ces tegen hen in en ofschoon X. belooft nu de 17.000 fr. terug te geven, wordt het onderzoek doorgezet. De koning heeft den bouwmeester Charles Girault met de vergrootingswer- ken van het kasteel te Laken gelast. Er moeten daar namelijk twee zijvleugels aangebouwd worden, die elk op zich- zelven reeds grooter zijn dan het tegen woordig bestaande paleis. De nieuwe gebouwen zullen bevatten in den rech tervleugel, de vertrekken des konings, het paviljoen der prinsen, de kapel, de remisie, de stallen, de rijbaan de linker vleugel de groote ontvangstzalen, eene overgroote feestzaal, eene schilderijen galerij en een prachtigen eeretrap, in verband gebracht met een eind spoorweg, uitsluitelijk bestemd voor de genoodigden van het hof, tusschen Brussel en het paleis van Laken. De bouwmeester brengt tevens al die werken in rechtstreeksche gemeenschap met de beroemde konink lijke serren. Al dat werk moet in vier jaren voltooid zijn. Er wordt dit jaar met carnaval geen pleziertrein naar Parijs ingericht. Ook geen van Parijs naar Brussel. De familie B..., van Cureghem, ver miste sedert 2 Februari hare 2ijarige doch ter Martha, een braaf meisje, dat met niemand omgang had. Nu maandag kre gen de ouders uit Oostende eenen brief, waarin Martha liet weten dat zij een def- tigen post had gevonden, dat zij Oostende verliet en verder nieuws zou melden, wanneer zij voor goed gevestigd was. Het parket heeft opzoekingen bevolen, want ongetwijfeld is het meisje weêr een nieuw slachtoffer van de benden der blanke slavinnenhandelaars. Van eenen inwoner van Evergem die te Gent aan de Kleine Dok werkzaam is bij MM. Dessent-Vermeire C., is Vrijdag avond rond 8 1/2 ure, aldaar eene zijner handen door de machienzaag letter lijk afgesneden. De man is bij dringend heid naar het gasthuis gebracht. Het slachtoffer is G. Bisschop, 28 jaar, ge huwd en vader van 2 kinderen. Maandag morgend ten 9 ure is te Gent, een hevige brand uitgebarsten in het magazijn van inpakgoed, van M. Van Crombrugge, bandelaar in kunstvoorwer pen, Volderstraat. Het vuur sloeg over tot het werkhuis. De werklieden moesten langs een ander huis de vlucht nemen, daar de trap in brand stond. Een prachtige kroonluster werd ver nield en verscheidene andere lusters wer den beschadigd. De kleedingstukken en gereedschappen der werklieden zijn in den brand gebleven. De pompiers hebben anderhalf uur gewerkt. De schade is zeer aanzienlijk. Dr Terwagne, de socialistische volks vertegenwoordiger van Antwerpen, die een wetsontwerp heeft neergelegd om de koepokinenting' en herinenting verplich tend te maken, heeft woensdag in de spreekzalen der Kamer verscheidene zijner collegas en eenige dagbladschrijvers de pokken gezet. Dat is zeer braaf van zijnentwege, maar zou hij nu ook eenige der socialistische volksvertegenwoordi gers, zooals Demblon, Cavrot, Smeets en anderen, geen behoedmiddel tegen de parlementaire razernij kunnen inenten Dat ware ten minste even verdienstelijk. Den consul-generaal van Engeland te Antwerpen, is, eenige dagen geleden, een ongeval met den electrieken tram overkomen, dat hem gedurende een 5tal weken zal beletten uit te gaan. Aan de halt, op de Teniersplaats, wilde M. De Courry Percy op den tram springen, doch nauwelijks had hij den voet op de trede gezet, of het rijtuig zette zich in bewe ging, waardoor het andere been met ge weld tegen het rijtuig werd geslagen. Met ontwrichtten voet en gebroken wreef werd de consul huiswaarts gevoerd. Drie gevaarlijke zinneloozen zijn uit het zinneloozengesticht te Doornik ontsnapt Martin, een ter dood veroor deelde, die het verstand had verloren, Roskam, een gevaarlijke waanzinnige en Van Steenberghe, die vervolgd werd voor doodsbedreigingen, maar door de wets dokters onverantwoordelijk werd ver klaard. De twee eersten werden terug gevonden, doch de derde wordt nog op gezocht. Men denkt dat hij zich naai zijne vroegere verblijfplaats Balegem, bij Gent zal richten, daar hij zich steeds wreken wil, op degenen, die hem zinneloos ver klaarden. Statiedieven. Aanhoudingen. Onze lezers zullen zich herinneren dat sedert eenige maanden talrijke diefstallen gepleegd werden in de spoorwegstaties. Zoo laegen beurtelings Sottegem, Qua- regnon, Geldenaken, Florennes, Eigen- brakel, Morlenwelz het bezoek dier ridders van zaag en breekijzers welke overal de brandkasten wisten te openen. En gelijktijdig werden op dezelfde wijze in talrijke huizen van Brussel brand kasten gestolen of geledigd. Onbetwist baar was dit alles het werk van een zelfde bende, specialisten in de zaak. Het onderzoek toonde aan dat leden der bende in of rond de hoofdstad moesten wonen en de postdienst stelde zich in be trek met den policiedienst, om de dieven te ontdekken. De policie-officier Vandervelde begaf zich naar de verschillige gemeenten, waar de diefstallen gepleegd waren en waar hij eene menigte bijzonderheden inwon. Tijdens eenen der diefstallen, te Brus sel gepleegd, werd een verdachte aange houden, doch bij gebrek aan bewijzen losgelaten. Korts nadien nieuwe poging tot dief stal te St-Jans-Molenbeek, verhinderd doordien de dieven verrast werden. Deze vluchtten en lieten zelfs hun gereedschap in den brand. En dat was voor het onder zoek een kostbaar hulpmiddei. Men bevond namelijk dat deze gereed schappen pasten in de sporen van al de geopende brandkasten dus waren al de diefstallen het werk van dezelfde dieven. Verschillige personen, op welke ver moedens wogen, werden van nabij in 't oog gehouden men hield er hier en daar een aan, en confronteerde deze met sommige statiebedienden en bij eene dier confrontaties meende men bij eenen be diende der statie van Florennes eene zekere ontroering te bemerken. Hij werd afzonderlijk ondervraagd en nu verklaardde hij dat hij de mannen, met welke men hem had geconfronteerd, herkende, maar hen niet had durven aan klagen, omdat hij twee dagen te voren eenen brief ontvangen had, hem met den dood bedreigende, indien hij durfde spreken Nu werden per telegraaf de noodige aanhoudingsmandaten gevraagd, en toen deze kwamen, was een der aangehou denen, vijf in getal, er in gelukt te ont vluchten. De vier andere zijn voorloopig in de gevangenis van Dinant opgesloten. Een boschwachter van Saint Hubert ging naar de statie om te Neufchateau te getuigen tegen eenen persoon, die ver volgd werd voor overtreding. Eensklaps zag hij eenen man naderen, die hij in de duisternis het was 6 ure 's morgens meende te herkennen voor den man tegen wien hij getuigen ging. Hij riep hem toe stil te staan. Maar, daar de andere voortging, zonder zelfs te antwoorden, verloor de wachter zijne koelbloedigheid en schoot daar hij meende dat die persoon hem wilde aanvallen. De andere viel, doodelijk gekwetst neer. Het schot had de aandacht der omlig gende bewoners gewekt, en toen deze met lantaarns kwamen, herkenden zij in den getroffene een vreedzamen dienstknecht, die naar den stal ging om de peerden van zijnen meester te verzorgen. Zijne wonde is doodelijk. De geneesheeren van Binche hebben ook eene schikking genomen voor de Zondagrust in den aard van die, welke te Aalst de apothekers volgen. Het personneel der glasblazerij van Jeumont heeft aanzegging gekregen dat de toekomende maand het loon met 20 ten honderd zal worden verminderd. Om eenen twist over de kinderen hebben twee buurvrouwen van Lodelin- sart op barbaarsche wijze gevochten. Eerst vielen zij elkaar met bijlen aan toen haalde de eene een geweer en schoot er hare vijandin mede omverre. Het leven der gekwetste is in gevaat. Zekere Jean Chales, 60 jaar oud, zit sedert dertig jaar in Nieuw-Caledonië, wegens den moord op eene oude dame te Ste Liviade. De meid van het slachtoffer is dezer dagen overleden en heeft op haar doodsbed zekere onthullingen gedaan, welke de onschuld van den ongelukkige zouden bewijzen. Er worden pogingen gedaan om zijne eerherstelling te beko men. Schoolwerk tegen betaling. In een Duitsch tijdschrift voor gymnasiaal onderwijs deelt professor Uhling een zeer merkweerdigen brief meê, die hem in han den is gekomen. Die brief is aan een gymnasiast geschreven door een persoon die, natuurlijk onder stipte geheimhou ding, aanbiedt voor dien leerling de op stellen te maken, tegen 5 mark per stuk, en meer als er spoed bij is. Er wordt 20 afslag toegestaan, als de leerling hem de adressen zendt van an dere leerlingen, uit andere klassen. Want de man helpt slechts een uit elke klas. Verder vraagt hij hoe men het opstel verlangt zóó dat men goed of wel a voldoende krijgtmen kan bij voor beeld met het laatste beginnen om later tot goed 0 op te klimmen Dan, of de leeraar aan een verheven stijl de voorkeur geeft of aan een eenvoudige Een hoofdzaak is nog voorafgaande betaling en teruggaaf van postzegels. De onderteekenaar verzekert dat hij al 5 jaar dit schoone beroep uitoefent, maar zegt hij, (i referenties kan ik niet geven, om dat ik natuurlijk aan allen die ik gehol pen heb, geheimhouding heb beloofd 1 Te Waltenhofen werd Zondag voor middag tijdens de godsdienstoefeningen ingebroken in de pastorij. De dieven maakten zich meester van weerden, ten bedrage van 23,000 mark. Het gerucht hiervan verspreidde zich spoedig in de kerk en een deel der aanwezigen vervolg de de dieven en haalde ze in nabij Lenz- fried. Toen zij zich vervolgd zagen wier pen zij de waarden weg, trokken een revolver en schoten op de vervolgers. Drie ervan werden gekwetst, waarvan een erg. Ten slotte werden de dieven overweldigd en naar de gevangenis van Kempten ge bracht. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 12, i3 eni4Februari. TARBOT de kil. fr. 2,25 Tarbottins fr. 0,00 tot 0,00 Grieten fr. 0,00 tot 0,00 Heilbot fr. 1,75 Kabeljauw fr. 0,90 Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00 tot 3,00 Nieuwe Landolium fr. 0,90 Groote Pladijs (stuk) van fr. 0,70 tot 2,00 Rog fr. 0,75 tot 3,oo Kreeften fr. 2,00, 4,00, 5,00 en 7,00 Hollandsche Melkersharing 'tstukfr. 0,20 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks fr. 1,00 Hollandsche Haring fr. 0,10 Nieuwe vollen Hollandsche Haring 12 stuks fr. 2,00 Nieuwe vollen Hollandsche Haring 24 stuks fr. 3,5o Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Schelvisch fr. 0,701,00 tot 2,00 Imperial Oesters fr. 12,00 Zeeuwsche Oesters nr 1 10,00 nr 2 7,00 nr 3 4,5o IN DEN GOEDEN KOOP. Ooatendacbe Viachbank van Nieuwstraat, 36, Aalst, gekend voor eerlijk en treffelijk gediend te worden tegen matigen prijs. Aankomst wekelijksch Zalm (Saumon) per 1/2 kilo fr. 0,00 Groote Tarbot 1,50 Eilbot (Elbot) 1,00 Hol. Kabeljauw (Cabiliau) n n 0,70 n Schelvisch (Eglefin) 0,70, 1, 1,25, t.50, 2 Roobaard(Ronget)l,00, 1,25,1,50, 1,75, 2,00 Tarbot en Grieten 1,00, 1,50, 2,00, 3,00 Blankenbergsche Rog 1,50, 2,00, 2,50, 3, 4 Groote Vloot voor opleg 3,50, 4,00, 5,00 Makreelen (Macquereau) 0,50 1,00 Tongen (Soles) koppel 1, 1,25, 1,50, 2,00, 3 Groote Pladijs (Plie) 0,75, 1,00, 1,25, 1,50, 2 Pieterman (Vive) 't stuk fr. 0,15, 0,10 Klein Plaatjes, 0,20, 0,15, 0,10 Witting (Merlan) 0,25 0,15, 0,10 Garnalen de pint fr. 0.20 Kreften per stuk 1,50, 2,00, 3,00, 4 en 5 Geparkeerde mossels per kilo fr. 0,20 Hollandsche Melkersbaring 't stuk fr. 0,25 Geene gemaskerde per sonen zullen gedurende de Vastenavonddagen toege laten worden: Borze van Amsterdam, bij C. Van den Bossche, Grootr Merkt. In St-Rochus, bij Raspoet-Longé, aan de St-Martinnskerk. STJ D AELST. o op de Vastenavonddagen. DE GEMEENTERAAD, Gezien de wet van 16 en 24 Augusti 1790, XI, art. 3 en art. 78 van de „Gemeentewet en de bestaande reglementen. BESLUIT Art. 1. Het is toegelaten langs de stra ten der stad Verkleed en gemaskerd zich te vertoonen den Zondag, Maandag en Dijnsdag der Vastenavonddagen, alsook den er op vol genden Zondag telkens tot 's middersnachts. Art. 2. Het is verboden aan de gemas- kerden te dragen vuurroeren, pistolen, sa bels, degens, stokken, blazen, spruiten, poe der of zemelzakken of elk ander wapen of ge tuig, waardoor zij iemand kunDen hinderen of bezeeren vermomingen te gebruiken die de zeden of de godsdienstige overtuigingen zouden krenken; militaire of geestelijke kfee- deren aan te trekken gesprekken te houden, liederen te zingen of druksels nit te deelen, dewelke iemands eer of de goede zeden zonden knnneu kwetsen anderen aan te randen of te tergen, ondanks verzet in de huizen binnen te driDgen. Art. 3. Het is insgelijks verboden de ge- maskerden te tergen te beleedigen of te mis handelen.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2