ZAAK ARYS. spreekt hem vrij Zondagrust. VOLKSKAMER. Van tak op tak. Priesterlijke benoeming. Inschrijving voor Z- H. den Paus. Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. Duitschland. Engeland. Zwitserland. Vereenigde Staten. Woensdag lest. heeft het Hof van beroep te Gent uitspraak gedaan in deze zaak welke onze catholieke bevolking zoo zeer bekommerde. Twee zittingen werden door de zaak ingenomen. Het Hof was samengesteld uit: MM. Heiderscheidt Voorzitter, Van Eggeren en Roland Raadsheeren en de zetel van 't Openbaar Ministerie bekleed door M. Wouters, Sub stituut van den Procureur-generaal. Aan de Bank der verdediging waren MM. De Baets advocaat te Gtnt en Jozef Eeman advocaat te Aalst. Men kent de zaak M. Arys werd uit politieke berekening door zekere libe ralen, roode socialisten en judasche daensisten beschuldigd van misbruik van vertrouwen, aftroggelarij enz. in zijne hoedanigheid van bedeeier der Konink lijke Maatschahpij <t De Belgische Redders Geene middelen werden verwaarloosd en ontelbare voetstappen aangewend om de plichtigheidvan M. Arys te bewijzen... maar te vergeefs de olie dreef boven lijk altijd. Het Parket opende een enkwest dat maanden en maanden duurde eindelijk kwam de zaak vóór de Rechtbank van Dendermonde al de getuigen werden gehoord en M. Arys werd vrijgesproken daar al de beschuldigingen tegen hem ingebracht, ongegrond waren en als vuige laster moesten aanschouwd worden. Het openbaar Ministerie teekende e roep aan tegen het vonnis. Het Hof van beroep heeft op zijne beurt, alles opnieuw onderzocht en in zijn arrest verklaart het plechtiglijk Al de beschuldigingen tegen M. Arys ingebracht zijn ongegrond en valsch en bijgevolg Nu gaat het weldra de beurt worden der vuige lasteraars, die niet aarzelden de eer en goede faam van een alleszins eerlijk en deftig familievader te bezoedelen, van hem aan de algemeene verachting prijs te geven. Ja, weldra zal het uur slagen van het Rede rationem, Geeft rekening, voor de lasteraars, eer- en faamdieven uit Land van Aelst, Volkseeuw, De Werk man, Het Recht van Plancquaert, De Dendergalm, L'Etoile Belge.... Boontje gaat om zijn loontje komen.... De kruik gaat zoo lang te water tot ze eindelijk breekt. Wat neus ook voor de verachtelijke liberale snoevers die in die lasteringen heimelijk behagen schepten Wij, catholieke Aalstenaars, mogen ons met M. Arys verheugen in zijne vrij spraak; immers wij ookzijn vrijgesproken want men wilde ons.gansch de catholieke Partij, in hem treffen. M. Arys is immers calholiek Gemeenteraadslid. De verheerlijking van M. Arys moet dus volledig, prachtig, eervol zijn en aar die plicht zullen de Aalstersche Catholie ken niet te kort blijven... 't Zullen wij, Catholieken, zijn welke in dees geval feest vieren zullen en niet gij, heerschap Gustaaf Leveau I Groene Pie, in zijn Werkman, bepaalt er zich bij de vrijspraak van M. Arys te melden. Doch voegt er de volgende bemerking bij Verders blijft God de looner van 't goed en de straffer van 't kwaad en elk heefteen rechtbank in zijn geweten Goed, maar in een groene judasche geweten heeft die rechtbank geen ander richtsnoer dan,uit haat en wrok.de vuigste lasteringen, eer- en faamdieverijen goed te keuren Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, op Zondag i5 Februari 1903, M. Renneboog, Nieuwstraat. Het overige zal dienen om toe te laten dat de voordeelen der wet op de werk manswoningen kunnen gegund worden lijk hier hooger is gezegd. Om de speculatie op den alcool te vermijden vroeg de Regeering dat het wetsontwerp der verhooging van de accijnsrechten bij dringendheid zou be sproken worden,'t gene gebeurde ondanks liberalen en socialisten op alle mogelijke wijzen stokken in de wielen te steken. De zitting duurde Donderdag gansch den nacht tot 5 uren 's morgens Vrijdag zijn de socialisten en liberalen blijven stokken de wielen steken. Heden zaterdag wordt de beaaadslaging voortgezet en hoopt men tot de eindstemming te gera ken. TELEGR \M.- Brussel i3-2 o3, i3u.3o. M. Schotte, Voorzitter van de Aalstersche liberale associatie der vreemdelingen zit ten koffiehuize Cos mopolite in drukke onderhandelingen met gezel Ed. Anseele. 't Zal weldra uit komen waar 't gebrand heeft. De inrichting alhier der Vereeniging van het Congo- T Vj leesche en Afrikaansche Roode 'iK Kruis, gunt jaarlijks aan «7^ het Aalstersch publiek een uitgelezen en gevolgd concert. Zoo was het nog Maandag 11., op den gemeentelijke Schouwburg. Het concert werd opgeluisterd door het uitmuntend muziekkorps van het 9^® linieregiment, Bestuurder Mr Waucampt. Deze liet ons onder ander eene schoone fantasie hooren op Carmen geschikt door zijnen voorzaat Mr F.-L. Van di-n Bogaerde. Traden nog op Mr Dom, oboist en Senez, fluitist, twee artisten die veel bijval genoten. Mr Leo Van der Haegen de Gentsche tenor wiens schoone stem nog van op het onlangs gegeven Concert der Koormaatschappij Sinte Cecilia in onze ooren klonk en die zich dees maal ook deed waardeeren als kun dige toondichter in twee zijner melodijen Si vous deviez, en Si j'étais kleur,» Jufvr. Bakkers, eene zangeres die on danks haren jeugdigen ouderdom op eene feillooze wijze niet gemakkelijke stukken heeft gezoi gen onder ander de Valse de Mireille. a Onze gelukwenschen aan Mr Waucampt die voor de omstandigheid een Ode a la Croix Rouge heeft ge- toondicht, een stuk vol edel gevoel en door Mr Van der Haegen met zijn ge woonlijk talent uitgevoerd. Het kluchtig vak was toevertrouwd aan Mr Loseau die door zijne geestige liede ren de toehoorders sterk heeft verlustigd. liet talrijk publiek heeft door vurige toejuichingen zijne voldoening uitgedrukt jegens de artisten even als de inrichters vaD dit schoone feest. (Medegedeeld). Natte eiers. Een Engelsch Land bouwblad beweert dat om eiers weken en maanden goed te bewaren men alleenlijk in... zuiver wat«r moet leggen. De schrij ver zegt Wat ik hier zeg, berust op ondervin ding. Juist heb ik negen waterkuipen met eieren geltdigd, die in het voorjaar en den zomer van 1902 daarin werden ge legd en 't is of ze versch gelegd zijn. De eieren hebben in 't geheel geenen bijsmaak, men kan ze zoowel bij het ont bijt als geklutst gebruiken. 't Hangt van den wind af. Op Sumatra hangt het van den wind af, hoe lang eene weduwe wachten moet, voordat zij weder trouwen mag. Onmiddelijk na den dood van haren echtgenoot, plaatst zij voor hare woning eene stang met vlag. Zoolang deze door den wind niet ver- krengt is, verbiedt de rede haar, opnieuw te trouwen. Zoodra de vlag echter een, al is het ook nog zoo gering, scheurtje krijgt, mag zij haar rouwkleed afleggen, en den eersten den besten man, die haar zijne genegenheid bekent, hare hand aan bieden. Belaugrijke weUvoorstellen. De heer Minister de Smet de Naeyer heeft donderdag de volgende wetsontwer pen ten Bureele der Volkskamer neêrge- legd. 10 Een wetsontwerp op de patentrech ten der vreemde maatschappijen ü0 Een wetsontwerp op de registratie van kleine eigendommen. P Deze wet zal toelaten dat de voordeelen der wet van 1889 op de werkmanswonin gen toegestaan worden aan alwie een huis bouwt of koopt van minder dan 10 duizend franks, welke ook de hoedanig heid van den bouwer of kooper zij. Wie dus een huis bouwt of koopt zal een merkelijke vermindering op de registratierechten genieten, 3° Een wetsontwerp wijzigingen bren gend aan de wet op de Spaarkas van i865. 41° Een wetsontwerp wijzigende de wetgeving op de onteigeningen. 25° Een wetsontwerp d« accijnsrechten op den genever verhoogende en de inko mende rechten op koffie, thee en choco lade afschaffende te rekenen van I januari 1904. De accijnsrechtcn der alcoolsoorten worden van 100 fr. op i5o fr. per hecto liter gebrecht. Volgens schatting zal deze vermeerde ring van accijnsrechten i5 millioen fr. bedragen en als volgt worden verdeeld: 4 millioen voor de afschaffing der in- komrechten op de koffie enz.; 3 millioen tot verhooging van het fonds voor de werkmanspensioenen 6 millioen voor de uitdelging der open bare schuld, die aldus uitgedclgd zal zijn in 66jaren gelijk da gemeentelijke schuld; Ter gelegenheid der tentoonstelling van voedingsmiddelen te Gent, inge richt onder de hooge bescherming van M. den minister van nijverheid en arbeid, en welke in Maart aanst. wordt geopend, zal een internationale wtdstiijd van boter, kaas en aanverwante nijverheden plaats grijpen, waarvoor onder andere een eere- prijs geschonken is door het Belgisch gouvernement. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het secretariaat der tentoonstelling, Scheldelaan, 5i, te Gent (België). Pollock prijs. De prijs van 100,000 fr.,toegekend door de erfgenamen van M. Anthony Pollock, in zee verdronken, voor de uitvinding van het beste reddingstoe stel, kon tot hiertoe nog niet toegekend worden. De secretaris der Association Maritime Internationale stelt nu aan de erfgena men Pollock voor, een bestendigen prijk te stichten en alle jaren de rent ervan uit te deelen voor uitvindingen op reddings- gebied. CONGO. M. Louis Gentil, van Flémalle-Haute, (Luik), die op 5 Juni 1901 naar Congo vertrok, in hoedanig heid van boschbouwtoezichter van den Staat, heeft tijdingen naar Europa gezon den. Onze Jandgenoot bevindt zich in blakender. welstai d. Hij heeft omstandig e< n gioot aantal plantagieposten v3n den Siaat bezocht en de eerste uitvoering verzekerd van de belangrijke wet op dc caoutchouc-heiplantirg in het groote equatoriale bosch. Op dit oogenblik be- zo. kt hij de bosschen der Arroewimi en van de oosterlijke provincie. En, daar zijne zending ten einde loopt, denkt M. Gentil binnen een drietal maanden naar Europa terug te keeren. Toen hij naar Afrika ging, bezocht M. Gentil overal, waar de boot op de west kust stillegde, de kruidkundige instellin gen en verschafte zich daar het noodige zaad van allerlei houtsoorten voor den kolonialen tuin van Laken en den kruid tuin van Eala. Zijne Hoogweerdigheid de Bisschop heefi pastoor benoemd te Rooborst, den E. H. Van den Berghe, gewezen coad julor aldaar. «0» Opbrengst van vorige lijsten fr 683 00 Naamloos, Aalst, fr. 5,00 Mej. Haegeman Zusters, Ninove, fr. 10,00 D. C. P O. om den zegen van den H. Vader te bekomen fr. 5,oo Wordt gevraagd Een smid, bankwerker Een halve gast id. Vraagt werk Een goede schiijnwerker. Creemboter. Markt van Zaterdag 14 Februari igo3 i3i kilogrammen ter maiki. Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 378 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 3o2Q kilos. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. MV Huishuurboekjes zijn opnieuw te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode. Prijs 20 centiemen. AALST. Zijn de dieven ge pakt Ziedaar de vraag die gedurig werd gesteld. Eene fabriekwerkster had zekere personen aangfduid als de daders der bandieterijen hier te Aalst, 't Parket werd er van onderricht,en de aangewezene personen werden op bevel van den heer Procureur des Konings door de Gendar merie van hun werk gehaald en moesten ten Policiebureele verschijnen voor -t Ge recht, doch de verdachten werdtn losgela ten daar zij hunne onschuld bt-w<zen. 't Goldt hier slechts eene wraak der fa briekwerkster tegen haren schoonbroeder. Dus geen enkel bandiet is tot hiertoe ont dekt door't Park't, de Gendarmerie en onze stedelijke Politie. Gemeente Wieze. Uitgang der vermaarde en kluchtige Cavalcade, op Vastenavond Dijnsdag, zijnde 24 Fe bruari aanstaande. Wilt gij leute hebben, doet een uitstapje naar Wieze en gij zult uwe reis niet be klagen. Dijnsdag morgend, ten 6 uren, ont moette de jachtwachter Clai-ys, in dienst op de eigendommen van M. Van den Hecke, te Elene, bij Sottegem, vier wild- stroopers, die zich in het schaarhout gin gen verbergen. Claeys wilde hen daar gaan opsporen, toen hij neêrstortte, door gansche ladin gen korrels getroffen. Voorbijgangers hebben den ongeluk kige in eene naburige hoeve gedragen, Zijn toestand is allerbedenkelijkst. De moordenaars hebben in hunne vlucht dingen verloren, die 't parket van Audenaarde op een spoor hebben ge bracht. Claeys is getrouwd en vader van twee kinderen. Het geraamte, dat verleden week in de Hoogstraat, te Wetteren, gevonden werd, is volgens den wetsdokter, gehecht aan het parket van Dendermonde, het geraamte van eene jonge vrouw, die daar sedert minstens r5 jaar moet begraven liggen. Dedoode moet niet van Wetteren zijn, want sedert meer dan 3o jaar werden in deze gemeente geene verdwijningen vast gesteld. Op de plaats waar het geraamte gevon den werd, bestond nooit een kerkhof er moet dus eene misdaad gepleegd zijn. Op verzoek van ver scheidene tentoonstellers, is de datum van desluiting der inschrijvingen voor de tentoonstelling van pluim gedierte van de Aviculteurs Beiges uitgesteld tot den 16 Februari. Men wordt verzocht de inschrijvingen, even als de aanvragen voor programmas, te richten aan M. Jos. Lambrechts, 24, Avenue Rogier, Brussel. P. S. Het aantal eereprijzen is dit jaar talrijker en van hoogere waarde dan ooit te voren. Wij vernemen dat Z. K. H. Prins Aibrecht van België op Zondag i«n Maart de tentoonstelling zal bezoeken. |»i; MEI.ASSE-TLHF is het meest gevraagde gesuikerde voeder om dat het voor denzelfden vervoerprijs, voor de zelfde onkosten van fabrikatie, voor de zelfde winst, eene bijna dubbele hoeveel heid suiker levert van die door zijne con currenten geleverd. Rubino heeft zijne voorziening in cassatie geteekend. Het schijnt dat de onderbreking der debatten voor ziekte van een der juryleden een middel van ver- b^king daarstelt. Twee voerlieden, in dienst van den vrachtvoerder Moens,te Vorst, inwonende bij hunnen patroon, hadden Maandag den heelen dag niet gewerkt,maar zooveel te meer gedronken. Ten half 8 kwamen zij thuis. Hunne meesteres diende hun avondmaal op en ging, terwijl zij dit nuttigden, haar kind slapen leggen. Gedurende dien tijd kregen hare twee knechten ruzie en een oogenblik daarna hoorde de vrouw een vreeselijken schreeuw. Zij snelde toe en vond eenen der mannen achterover op den grond lig gen met een mes tot aan den hecht toe in de borst. De andere stond sprakeloos naast den stervende. De policie kwam op het hulpgeroep der vrouw binnen en hield den moordenaar aan. Deze, August Moens, broer van den baas, liet zich zonder tegenstand meelei- den. Middelerwijl was de getroffene gestor ven. Het parket van Brussel onderzoekt de zaak. Lnntlhouwere. Tegen den afloop der kalveren en kachtels, wij kunnen u niet genoeg zeggen het Ameri- kaansche poeder Depratere te gebrui ken Deze remedie geneest volkomen lijk in eenige uren en kost maar een frank de doos. Te bekomen in alle apotheken en te Aalst, apotheek Callebaut en De Valckeneer. Schending van het telegrammen- geheim. Te Brussel wordt een onder zoek gedaan over eene schending van het geheim der overgeseinde berichten. Een persoon die een telegram ontving, vernam van den drager reeds den inhoud, eer hij er zelf kennis van genomen had. 't Is de eerste maal niet dat wij daar klachten van hooren, niet alleen van de schending dier geheimen, maar ook van het misbruiken dier schending. 't Zou heel goed kunnen gebeuren dat het onderzoek der kleine burgerij daar, in geheime zitting of per brief eenige in lichtingen over kreeg. Ook over sommige handelwijzen in het tolwezen werd reeds geklaagd, in ver band met het ambtsgeheim. De socialistenmaatschappij Vooruit van Gent, heeft te Wychmael een puceel grond gekocht om er eene sigarenfabriek op te richten. Een aannemer van Neer- pelt, heeft het bouwen der fabriek aange nomen voor de som van 18,000 fr. Zij is beschreven op den naam van Anseele. (Onafhankelijke.) Woensdag avond hebben de liberale studenten van Gent eens geestig willen zijn. Daarvoor hielden zij eenen stoet, welken zij de begaaving der onzede lijkheid noemden. Dat daarbij de lijkplechtigbeden der kerk werden nageaapt, hoeft r.iet gezegd. Wat die jonge heeren met hunne betoo ging wilden beteekenen bleek uit het feit dat zij M. Woeste, voorsteller der we' op de onzedelijkheid, in beeltenis hebben verbrand. Voelen die mannekens zich door het wetsvoorstel van M Woeste getrofien 't Moet wel zijn, aangezien zij zich dat zoo aantrekken. Of hun dat tot eere strekt is eene andere vraag. (Fondsenblad.) Zekere Louis Droesbeke, 29 jaar, te Leuven, had vroeger reeds aanvallen van zinneloosheid gehad, zoodat hij ver scheidene maanden in een gesticht was opgesloten geweest. Daar men hem genezen dacht, liet men hem weêr vrij en zijn schoonbroeder, wo nende inde Diestschestraat, te Leuven, nam hem in zijne woning op. Maandag avond was Droesbeke te sa men met zyne zuster. Toen deze zich een oogenblik uit de kamer moest verwijderen, haar dochterke van vier jaren onder zijn toezicht latende, gebeurde er een vreeselijk drama. Nauwelijks had de vrouw het huis ver laten of Droesbeke nam het kind op en plaatste het op het gloeiënde kacheldek sel. Toen de moeder terugkwam was het arme kind reeds dood. Door eenen nieuwen aanval van zinne loosheid overmeesterd, had de ongeluk kige, z-gde hij, eens willen zien wat ge zicht zijn nichtje zou trekken, wanneer hij het op de stoof braadde. Hij is onmiddelijk weêr opgesloten. Zondag nacht heeft te Iseghem eene moordpoging plaats gehad, in de volgende omstandigheden Rond middernacht waren vier jonge lingen aan 't spel ter herberg De Vink, gehouden door Fr-derik Ameye. Opeens kregen zij twist. De hevigsten waren Ca- miel De Volder, 18 jaar, wiens ouders herberg houden in de Brugschestraat, en Louis Dejaegher, afkomstig van Ardoye, beide borstelmakers. Zij werden buiten- gezet, maar zetteden hun gekijf op straat voort. Op het grondgebied van Emelghem gekomen trok Dtjaegher eensklaps zijn mes en bracht er Devolder een ergen steek meê toe in den rug, waarna hij de vlucht nam. De Volder viel neêr badend in zijn bloed, kon zich weêr oprichten om dan opnieuw te vallen. Voorbijgan gers brachten hem huiswaarts, waar dok ter Depoorter hom kwam verzorgen De wonde wordt als doodelijk aanzien. Dejaegher is nog altijd niet gevonden. Het parket van Kortrijk was Maandag namiddag te Iseghem. Een schrikkelijke brand is te Meche- len, in de Dijkstraat uitgebersten, in het borstelfabriek van fuVan Elsacker. Dit fabriek bestaat uit 6 blokken die aan elkander palen. In een dier blokken be vindt zich de droogerij waar gedurig tal rijke goederen liggen, 't Is aldaar dat het vuur ontstond. Het werd bemerkt door eenige werklieden die hun voedsel namen. Deze hadden nog slechts den tijd hunne kleederen te nemen om te vluchten zoo snel spreidde het vuur zich uit. Het alarm werd onmiddelijk gegeven en spoedig waren de pompiers met blusch- materieel ter plaats, terwijl men de moge lijke reddingswerken verrichtte. De stoomspuit werd onmiddelijk in werking gebracht even als eene andere spruit en dank aan deze hulpmiddelen konden de pompiers er in gelukken te beletten dat gansch het gebouw vernield werd. Rond 6 ure konden de pompiers de plaats der ramp verlaten. Op het eerste noodsein waren de over heden, alsook M. De Cocq, burgemeester, met gansch het policiekorps en de gen darmerie ter plaats. De schaê is zeer aanzienlijk. Het fa briek is verzekerd voor de som van 135,ooo fr. Een schrikkelijk ongeluk is Donder dag namiddag op de lijn van den buurt spoorweg Boom-Mechelen voorgevallen. Dagelijks gebeurt het, wanneer deze tram aan een der poorten van Mechelen stil houdt, dat jonge knapen er op springen en er slechts afkomen, wanneer de trein lang in beweging is. Dit was thans weer het geval. Een njarige knaap Oscar Van Hoorenbeeck, wonende Stompartshoek, beging de onvoorzichtigheid, aan de koeipoort op den tram te springen, die om 1 uur langs de Zwartzustersvest naar de statie rijdt. Men riep den knaap toe, onmiddelijk af te komen. Aan de hoogte van Zwartzustersberg sprong hij er af met het ongelukkig gevolg dat hij tegen een boom botste en terug werd geworpen. Hij werd onder de wielen geslingerd en de trein reed hem over het hoofd. Het ver minkt lichaam van het arm kind was afgrijselijk om zien. Het weid onmiddel lijk naar het doodenhuis gebracht, recht over hetwelk dit schrikkelijk tooneel plaats had. Men kan over de wanhoop der ouders oordeelen. Alweer laat te Antwerpen het zee volk van zich hooren, en zooals gewoon lijk, heeft dit in het Schipperskwartier, of ie wijk plaats. Het drama had plaats tusschen landgenooten, twee Grieken. Ztkeie Spiro Melitos, 29 jaar, zeeman, op logement in de Schippersstraat, ont moette woensdag avond in de Blauw- broekstraat zekeren Jacoma Lanaro, 32 jaar, op logement in de laatst genoemde straat, in gezelschap van een meisje Sophia W., waarmee hij ook betrekkin gen had aangeknoopt. Twist ontstond tusschen beiden, en die liep zoo hoog, dat Lanaro een mes trok en Melitos eenen steek in den linker schouder toebracht. Deze laatste trok nu op zijne beurt een revolver en loste drie schoten op zijnen tegenstrever. Een der kogels trof Lanaro in de linkerzijde. Inmiddels waren er nieuwsgierigen en agenten toegesneld, die beide gekwetsten eerst ontwapenden en ze dan naar het bureel brachten, waar ze door eenen dok ter werden verzorgd, om ze vervolgens naar den amigo te brengen. Revolver en mes zijn aangeslagen. Kerkdiefstal.UitThienen wordt gemeld dat woensdag nacht dieven ge drongen zijn in de kerk van Vertryck, bij Thienen. Zij hebben de offerblokken opengebroken en hun inhoud geroofd. Zij hebben zich meester gemaakt van veel gewijde voorwerpen. De diefstal is nog al belangrijk. Op den trein 546, is woensdag, terwijl deze de statie van Ooien uitreed, een hard voorwerp geworpen. Eene ruit werd verbijzeld en een reizi ger aan de hand nogal erg gekwetst. Een onderzoek is ingesteld. Dinsdag morgend rond 6 ure was de dochter van den beenhouwer-herber gier Désiré Granval, te Ciney. in eene plaats naast den herberg-winkel, bezig met gelei te maken, toen twee kerels bin nenkwamen, die een glas bier vroegen en uitdronken. Daar zij weigerde er hun een tweede te geven, omdat zij reeds dronken waren, sprongen zij verwoed op haar en een hun ner sneed haar de keel door met een been houwersmes, dat hij daar gegrepen had, waarna zij wegvluchtten. Er is weinig hoop het meisje te redden en men heeft slechts zeer onbepaalde aan wijzingen over de daders. UCSO biedt kosteloos CEl*4 aan allen die door eene huidziekte zijn aan gedaan dauwworm, eczéma, puistjes, jeukingen, chronische bronchiet, borst-maag-en blaas- ziekten en rhumatism-, een onfeilbaar middel om zich spoedig te genezen, zooals hij zelf zich ten volle heeft genezen en nadat hij vruchte loos alle aangeprezene midde len had beproefd. Dit aanbod, waarvan men de menschlie- vende strekking moet loven, is het gevolg van eenen wensch. Schrijven per brie! of poBtkaart aan M. VINCENT, 8, place Victor- Hugo, te Grenoble (Frankrijk), die gratis en franco per koeren de post zal antwoorden en de verlangde inlichtingen geven. Een werkman, welken men gewei gerd had op de bouwplaats der toeko mende tentoonstelling te Luik, heeft een makker met eene flesch het hoofd inge slagen, omdat hij hem verdacht de oor zaak te zijn dat hij niet aangenomen werd. Twee zijner gezellen, die hem met hunne bijlen ter hulp kwamen, werden ontwa pend. Een hunner is aangehouden. De toestand van den gekwetste is gevaarlijk. Vijf jonge dronkaards hebben te Tourinnes den huisvader Pircau aange rand en vermoord. Zij hebben het lijk in eene gracht geworpen en zijn dan ge vlucht, maar werden weldra aangehou den. 85 millioen.Ook Hamburg bezit eene mev. Humbert... in manskieeren. Daar stond verleden week een schoenma kersknecht terecht, beschuldigd twee kameraden al hun spaargeld, 1000 en 700 mark, te hebben afgezet, onder voorwend sel dal hij eene erfenis van maar 85 mil lioen te ontvangen had en het geld voor de proceskosten niet had. Meer slachtoffers dan deze domme jon gens heeft hij gelukkig niet gemaakt. De rechtbank veroordeelde hem tot een jaar gevangenisstraf en zijn geliefde en tevens medeplichtige, die al meer wegens bedrog in de gevangenis is geweest, tot 2 jaren opsluiting. Vijfmaal ter dood veroordeeld.— De werkman Bentin, die in October van verleden jaar, op eene hoeve te Dober- kow, twee vrouwen en drie kinderen ver moordde, is door het assisenhof voor eiken moord ter dood veroordeeld en tot vijf jaar tuchthuis voor diefstal. Draadlooze telegrafie. Te Lon den kwam Woensdag het Stoomschip Minneapolis aan van New-York. Het schip was voorzien van een Marconi- toestel en Reuter'sbureel, had nu proeven genomen om nieuws over te seinen. De proefneming slaagde. Zes-en-dertig uren voor de aankomst, in volle zee dus, was een overzicht van het voornaamste wereld nieuws overgeseind en in den salon bij bulletijn bekend gemaakt, onder groote belangstelling der passagiers. Op 1 Februari, in den Atlantischen Oceaan, had het schip in verbinding ge staan met een andere mailboot, de u Min nehaha op een afstand van 155 mijlen varende. Vreeselijk drama. - Een werkman, zekere Müller, wonende nabij S'Gall, die sedert eenigen lijd zonder werk was, heeft gepoogd al zijne kinderen tedooden. Maandag morgend, rond 4 uren, hoor den de echtgenooten Moser, eigenaars van het huis waar Müller woont, gekerm en geween in de naburige kamer, waar drie van de vijf kinderen van Müller slie pen. Op den duur stond Mad. Moser op en ging zien. Een vreeselijk schouwspel deed zich voor haar op. De kleinen baad- I den in haar bloed. Zij riep aanstonds om hulp. De geburen en politie snelden toe. Men poogde de kamer van de echtgenoo ten Müller binnen te dringen. Zij was gesloten Men starrfpte de deur in. Daar nog een vreeselijker tafereel. Op den grond vrouw Müller, geen teeken van leven meer gevend. De twee andere kinderen, reeds koud in hun bed en Müller zelf, met afgesneden keel en twee wonden in de borst nog ademend. De vader en de drie kinderen, die nog leefden, werden naar het gasthuis gedra gen. Sedertdien is een knaapje overleden en men wanhoopt de twee andere kinde ren te redden. De toestand van den va der is niet veel beter. Toch heeft hij kun nen zeggen hoe het vreeselijk drama zich heeft toegedragen. Rond 3 uren 's morgends is hij opge staan, heeft eene bijl gegrepen en zijne vrouw aangevallen. Deze kon nog uit haar bed komen, maar viel weldra doo delijk getroffen ten gronde. Daarna was het de beurt aan de twee jongste kinderen en toen ging hij naar de kamer der drie oudste.. Toen hij hier zijn beulenwerk verricht had poogde hij zich zeiven te dooden. Müller verklaart met voorbedachten rade gehandeld te hebben en niets te be treuren. Niettegenstaande al zijnen iever, zag hij zijne kinderen veroordeeld tot ellende en daarvoor heeft hij ze willen behoeden. De menschen die Müller kennen, zeg gen dat hij moet gehandeld hebben in eenen aanval van zinneloosheid. Er kwa men reeds gevallen van zinneloosheid in de familie voor en de armoede in de fami lie was niet zoo groot om aanleiding te geven tot zulke vreeselijke daad. Een vischdokter. Maakten wij on langs melding van een paarden-tand- meester die in Amerika zeer veel opgang maakt en veel geld verdient, thans maken de bladen van de Nieuwe Wereld gewag van een vischdokter voor aquariums, Santif genaamd, die zelfs vlug en af doende zijn waterlievende geschubde pa tiënten,van gezwellen en andere lichaams- ongerechtigheden weet te opereeren en wel zoo, dat zij er niet aan overlijden maar zelfs genezen. Onlangs aan het keizerlijk Chineesche hof te Peking ontboden, heeft hij daar een allerzeldzaamste en hoogbejaarde goudvisch door eene operatie in het leven behouden, ten minste zoo luidt het ver haal. Als wij een maand en half verder in den tijd waren, zou men allicht aan een aprilvisch kunnen denken. ^BURGERLIJKE STANiTdER~ STAD AELST. geboorten. Mannelijk geslacht 14 Vrouwelijk idem 6 HUWELIJKEN. C. Biltjes handelaar, met L. Burny, z. b. L. De Schipper, br. met J. De Clercq, z. b. V. Nichels, gladsl. met M. Meert, z.b. F. De Somer, schrijnw. met C. De Buysscher, z. b. overlijdbns. C. Boigelot, priester, 72 j. Lange Rid- derstr. J. Van den Broeck, m. Van Eeckhaut, z. b. 26 j. St-Camielstr. E. Cornand, 7 j. Vaartstr. C. Van Kut, wr Van de Velde, vleeschh. 67, j. Ouden Denderm.st.w. G. Breckpot, wr De Prez, z. b. 75 j. Lêopoldstr. A. Willo, m. Martens, steenk. 27 j. St-Jobstr. C. Van Cauter, we De Naeyei, z. b. 82 j. Moorselbaan. 4 kinderen onder de 7 jaren.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2