Diefstallen Bandieterijen. Cath. Werkmanskring. Waar zijn de slaven?.. Allerhande nieuws. Zondag-rust. Inschrijving voor Z. H. den Paus. AALST. lH erkiprijzen. Gasthuisnonnen. Het gasthuis van Fianckfort a/Mein wordt door wereld lijke ziekendiensters bezorgd. Verleden zaterdag werden twee dezer juffers met doorschoten slapen op hun bed gevonden, om redens die tot hiertoe niet opgehel derd zijn. Denzelfden avond besprak dokter Kohn, bestuurder van het gesticht, toevallig of met opgezetten wil de kwestie Moet men de nonnen als ziekendiensters door wereldlijke juffers venrangen Het auditorium, hoewel grootendeels joodsch en protestantsch, ondersteunde met hare algemeene stemmen, het voor stel van den conferencier, die, hoewel Jood, tot het behoud of het terugroepen der Zusters besloot. Wat zeggen onze Aalstersche geuzen daarvan. Landelijke policie. De Commissie der landelijke policie heeft, na een jaar bestaan, hare laatste zitting gehouden. Deze was geheel gewijd aan het onderzoek der wijzigingen, te brengen aan de wet Le Jeune, waarbij de bedelarij en land looperijder kinderen onder de 16 jaren wordt gestraft. De Commissie was eenparig van gevoe len dat er reder, bestond om eene stren gere beteugeling in te richten en zij is overeengekomen over den tekst der nieuwe maatregelen, welke zij aan de regeering wil onderwerpen. Aldus hare werkzaamheden geëindigd hebbende, heeft de Commissie hare zit tingen verdaagd, waarschijnlijk tot in April, ten einde aan den secretaris, M. Henry, toe te laten de genomene beslis singen te rangschikken en zijn verslag op te maken. Geld in de bank. Het in kas der Nationale Bank, in gemunt geld, bedroeg op 3i December 1902 Goudstukken, 89,599,225 fr.; zilverstukken van 5 fr., '4,186,455 fr. pasgeld en nickel, 10,394,630.80. Te samen 114,170,310.80 fr. Ér waren banknoten in kas voor 148,049,670 fr. Weekabonnementen. Nieuwe in structies over de weekabonnementen zijn verschenen. Op de treinen, toegankelijk voor de weekabonnenten en ook toegankelijk voor andere reizigers, zullen rijtuigen uitslui- telijk ten dienste van de weekabonnenten zijn. Alleen de vrouwelijke weekabonnenten mogen onverschillig in welke derde klas rijtuig gaan. De weekabonnenten mogen absoluut niet in de gewone rijtuigen, wanneer de trein rijtuigen ten hunnen dienste bevat. Tegenover de Réforme, die beweert dat de onthullingen van de XXe Siècle aan dit blad werden meegedeeld door eenen lójarigen leerling der Normaal school, die daarom door zijne medeleer lingen werd afgerammeld, antwoordt de XX® Siècle Wij verklaren op de eer dat wij geen enkel leerling der Normaalschool kennen en dat geen enkel hunner ons recht- streeksch of onrechtstreeksch ingelicht heeft. Indien de afgeranselde leerling heeft beweerd, dat hij ons inlichtte, dan geven wij deze beweering de formeelste logen straffing. n Dat is afdoende. Intusschen blijft het vaststaan dat de bestuurder der Normaalschool tot hiertoe geen enkel der ingebrachte beschuldigin gen heeft weerlegd Kerkfabrieken. In uitvoering der wet van 3o December 1809 en van ht koninklijk besluit van 12 Maart 1849 zal, over heel het land, den eersten Zondag van April moeten overgegaan worden tot de driejaarlijksche hernieuwing van de groote helft der fabriekraden en van het mandaat der aftredende kerkmeesters. I spreken dat de zeden,sedert Keizer Karei, veranderd zijn, want anders waart ge reeds lang, oin uwe verraderijen, in uw hemd met het strop aan den hals opge knoopt. Keizer Karei kon geen verraders lijden Uitvinding. Een Hollander be weert het middel gevonden te hebben om in rain dan drie dagen de huiden te looien en dienstig te maken voor de schoen- en zadelmakerij. Alcoolrechten aan de grenzen. Eene depeche van den minister van finan cies aan de octrooibureelen der grenzen bepaalt als volgt de rechten op vreemde alcoolische dranken, ten voorloopigen titel toe te passen. Brandewijn van 5o graden In fusten, 175 fr. per hectoliter. Elke graad daarboven, 35o fr. In flesschen 35o fr. Andere alcooiische likeuren fr. 3,5o. Conserven op brandewijn 175 fr. prioo kil. Een zakreddingstoestel. -• Een r.ieuw reddingstoestel, dat ternauwernood 38 gram weegt, is door den Hamburgschen ingenieur der Irsa uitgevonden. Het heeft den vorm en de groote van etn gewoon notitieboek of brieventaschje. Maar dringt er water binnen, dan ont wikkelt zich daarin, uit een kleinen pa troon, zooveel gas dat het toestel eenen last van 92 kilogram zes dagen lang boven water kan houden. Bewaren van eiers. Wij hel ben gemeld dat er een nieuw middel aange prezen wordt om eiers te bewaren. Men moet ze enkel in zuiver water leggen, zoo dat er geen lucht aan kan. Een lezer vraagt ons verdere inlichtin gen. Wij kunnen er niet veel geven, maar wij weten toch uit de Engelsche gazet waaruit wij het nieuws getrokken hebben, dat de eieTS in kuipen of standen met water bewaard worden. Voorzeker is het voordeelig ze in eene koele plaats, een kelder bijvoorbeeld, te bewaren en onge t wij field moet er van tijd tot tijd versch water bijgevoegd worden om datgene te vervangen dat verdampt is. Het water mag zekerlijk niet bederven want het zou eene slechte smaak geven aan de eiers een weinig zout kan hel be derven beletten of mei kt lijk vei tragen en geen kwaad doen aan de eters. Dat men proeve met eene kleine hoe veelheid. Wat wij verleden week voorspelden heeft zich verwezenlijkt. De armtierige heeft het gevonden overal worden de diefstallen ontdekt, in Aelst niet Het is de inrichting der Politie en de Hoofden der politie,dieniet deugen. Doch,aangezien het eene kwestie geldt van gerechterlijke politie, en dat, volgens artikel 23 van het wetboek der rechtspleging in lijfstraffe lijke zaken, den heer Procureur des Ko« nings gelast is met het opsporen van alle misdaden, zoe vallen de beknibbelingen van den armtierige rtchtstrechis op het hoofd van het Parket. Wij verwtdden nogthans voor al wat men wil, dat geen enkel schrijvelaar van den armtierige weet waarin eigenlijk de inrichting der gerechterlijke politie bestaat, zoomin als hunne wederzijdsche attributiën. Bij de eerste diafte duidde de armtierige dadelijk aan de soort van menschen, waar men de dieven moest gaan zotken, juist of hij erbij was geweest, en tezelf.ler tijd opende hij tegen de gemeentelijke Politie, eene u campagne van bespot ting, verdachtmaking door logen laster. Thans zitten de kreemers in 't kot, de landloopets in Hoogstraeten, de leeggan- gers zijn allen nauwkeurig onderzocht, de gerechterlijke Overheden hebben talrijke huiszoekingen bevolen, aanhoudingen gedaan, de gansche stad in rep en roer gezet en den eenigen uitslag is geweest, eenige arme dompelaars nog wat onge lukkiger te maken. Daar er kwestie is van dieven, zullen wij nu ook eens op onze beurt aanwijzen hoe de Politie zou dienen ingericht te worden Men plaatse eenvoudig aan het hoofd van het Parket, den slimmen schrijvelaar van den armtierige en alsdan beveelt hij de dieven te vangen gelijk de vogelen. - Men leggb zout op hunnen steert en men gelaste hiermeè de groene wagelbroek van Chipka. Ziedaar een practisch middel dat wij aanbevelen. Groene Pie doet het beter hij be schuldigt onze stedelijke Politie vijandig te zijn aan de werkende klas O 1 Gi val- sche minnaar niemand zou zeer dan gij is de vijand der werklieden uwe gedu rige ophitsingen, zullen vroeg of laat, menigen werkman in het verderf storten. In het belang der algemeene rust veiligheid onzer stad, herhalen wij nog eens onze aanbeveling van verleden week, dat al wie iets weet van de veischillige onlangs gepleegde bandieterijen, niet aar zelt den Commissaris van politie te ver wittigen deze zal, zonder iemand ken baar te maken, een onderzo'k doen en den uitslag aan de gerechterlijke Overheid overmaken, dewelke alsdan zal kunnen handelen, zonder gevaar te loopen, zich te vergissen. Moorse!. Verledendonderdag heeft alhier eene vergadering gehouden geweest voor de Fransmans. De kerk was te klein om de menigte te bevatten opgekomen om den redenaar de E. H. Ceyssens, Priester van het weik der Vlamingen te Parijs, te aanhooien. Baerdegem deed eene plechtige intrede. Al de Fransmans dier gemeente waren in korps vercenigd en kwamen aangestapt onder het zingen van het FRANSMANSLIED (wijze Transvaals volkslied). Ziet ge dat volk in vreemde gouw Zoo neerstig voor zijn brood Aan God en Vaderland getrouw Getrouw tot aan de dood. O Vlaanderen als wij u verlaten Ons herte blijft u bij En mochte het Fransche geld ons baten Toch Vlaamsche volk zijn wij. De Eerw. redenaar heeft eene krach tige voordracht gegeven over het werk der Vlamingen. Hij heeft de groote voor deden aangehaald die bt komen zijn voor vele werklieden dank aan d>ze inrichting. Insgelijks heeft hij de Fransmans, aange raden plaatselijke bonden in te richten om hunne belangen beter te kunnen ver dedigen. Vervolgens handelde den Eerw. Heer Ceyssens over de geestelijke belangen der uitwijkelingen die aan zoo menigvuldige gevaren, zoo goddelooze als zedelooze. zijn blootgesteld. Iedereen kon verstaan dat die Priester de zaken van zeer nabij kende. Vele werklieden heb ik hooren zeggen na de Voordracht dat alles ge beurde gelijk aangehaald was. Alvorens huiswaarts te keeren hefte heel de vergadering het Fransmanslied tot O. L. Vrouw aan. Indrukwekkend was het oogenblik wan neer uit honderde kloeke borsten het lied weêrklonk Maria wij knielen voor U in het stof Uit honderde borsten wtêigalmt Uw lof Ave,' ave, ave Maria Ave, ave. ave Maria. 2. Wij moeten gaan zwoegen zoover van ons [land Leid ons op de reize aan uw moederhand Ave, ave, enz. 3. Al zijn wij zoo verre van huiskring en [haard Toch blijft 't Vlaamsch geloove in 't herte Ave, ave, enz. [bewaard 4- Als wij ginder werken steeds vrolijk gezind Waak gij, o Maria, op vrouw en op kind Ave, ave, enz. 5. Maria wil spreken voor ons bij den Heer Dan komen wij blijde, naar Vlaanderen Ave, ave, enz. [weêr 1 zwijgen Nog iets. De verledene werk wer den er hier op bevel van 't Parket door de Gendarmerie, 4 deftige werklieden van hun werk gehaald om onderhoord te wor- den. Eene fabriekwerkster had ze be schuldigd de daders te zijn der bandiete rijen hier onlangs gepleegd. Die fabriek werkster handelde uit wraak tegen haren schoonbroeder. Groene Pie deelt die feiten meê in f Land van Aelst, maar wat doet hij Hij stelt de zaak voor alsof onze stede lijke Politie deze vier werklieden onwil lekeurig had aangehouden en dat de heer Procureur des Konings naar Aalst was komen gevlogen om die menschen uit 't gevang te verlossen. En groene Pie wist nogthans heel goed dat die vier werklieden niet door onze stedelijke Politie voor 't Parket waren gebracht om onderhoord worden, maar door de Gendarmerie op 't bevel van den heer Procureur des Ko nings. Zulke handelwijze is alleen weerdig van 'nen groenen krawat.En zeggen dat die groene judassen van Chipka altijd op hunne eerlijkheid en deftigheid boffen 1 Groene Pie, de groote, de geniale man, die twee sigaren kan oprooken en er dan nog eene kan van weg geven, schrijft nu ia zijnen Werkman. Te Ninove be- staat de politie uit een Commissaris en twee man en de kleinste diefte wordt ontdekt (Van de grootste spreekt hij niet.) Waarom niet liever gezegd Te Ni- nove stelen de dieven om plezier te doen aan de politie. De dieven laten daar misschien hun adres achter. Als dat zoo zijn zou dan schaffe men de politie te Ninove maar af en dan zullen de dieven niet meer stelen. En de dieven zijn ook benauwd van 't evenredig stelsel. Wie zou dat nu toch gepeisd hebben dat E. V. een soort van vogelenschrik is voor de bandieten. Als groene Pie nu maar niet naar Ni nove verhuist, ten ware hij te recht kwam bij den eenen of anderen Vader overste. Cath- Kring De Vriendschap, AALST. Zondag aanstaande, 22 Februari igo3, om 6 uren 's avonds, luisterrijk Avond feest, te geven door de Heeren Mees ters der Zondagschool van Sint Martinus, de Leden en hunne achtbare Familién aangeboden. Ingang langs de Zoutstraat. De Turners van onzen Werkmanskring zijn driftig aan 't werk om het feest voor te bereiden dat zij zullen geven op Maan dag 2 Maart aanstaande, te gelegenheid van het 25jarig Jubelfeest van Z. H. Leo XIII. De vertooning belooft prachtig te zijn. Het programma is met smaak samenge steld oefeningen en groot ballet door de Turners groepen in plaasterbeeldcn, melodrama De Pauselijke Zouaaf, apothéose verheerlijking van Z. H. Leo XIII. Wij hebben óver twee jaar onze Tur ners bewonderd in het voordragen der Passiespelen, en wij zijn verzekerd dat zij ons ditmaal weérom prachtige taferee len zullen te zien geven. 1*1 IC de zeeveraar vraagt ook naar eene sterke galg en hij weet waar hij die plaatsen en wie er aanhangen zou. Niet slim, hein Men plaatse die galg op Chipka en moest men onze Pie eraan hangen wat zou hij spartelen in zijn gioene wagelbrotk 1 Ocb, Pie jongen, ge, moogt van geluk MAAND MAART, Bedevaart naar Gent lot het gekroond beeld van den H. Joseph, bijzonder vereerd in de kerk van de E.E. Paters Carmelieten Discalsen, op Zondag 22 Maart igo3. Voor nadere inlichtingen en kaarten, zich richten tot Elisa Meganck, Hoog straat, i5, Aalst. Rechterlijke kronijk. Soldaat of niet Wij hebben ge meld dat een leerling van de school der soldatenkinderen te Aalst, die weggeloo- pen was, door den krijgsraad van Oost- Vlaanderen werd vrijgesproken van deser tie, omdat hij, nog geen 16 jaren oud zijnde, nog niet als soldaat en nog niet als onderworpen aan de krijgswetten kon beschouwd worden. Maar de zaak kwam in beroep voor het hooger militaire hof, dat van een ander gevoelen is, en zegt dat de leerlingen üezer school wel degelijk als soldaat moe ten worden beschouwd doch het spreekt den knaap vrij, als hebben gehandeld zonder oordeel. De generaals zonder soldaten der groene Volksfopperij stemden de uitslui ting van M. Leonce Ducatillon, (alias Katejong). Als reden wordt opgegeven dat hij in de poiitiek niet meer 't accoord was met de andere generaals. Dus zwijgen of buiten En dan durven da groene krawatten van Chipka, alwie naar hunne pijpen niet willtn dansen uitschelden voor slaven, aan armen en voeten gekluisterd, voet liggers, gemuilbandtn, die niet spreken mogen en knikken moeten op commendo. Hoe dikwerk reeds hebben die groene krawatten de deftige werklieden van onzen catholieken Weikmanskring niet uitge scholden voor slaven, flasjeskesmannen, sibedominés, soepsoldaten, mannen om in d'erwten te zetten, enz. enz. Zwijgen of buiten 1 Maar M. Ducatillon wil noch noch eruit gaan. Ik ben een der onbaatzuchtigste leden der Christene Volkspartij, zegt M. Duca tillon,en verre van mij als een uitgeslotene te beschouwen Ik ben er, ik blijf er. M. Ducatillon zegt dat rajej Daens meer met de socialisten heeft aangespan nen dan hij en dit sedert lang. En inderdaad, gaf hij te Luik en in Henegauw geene meetingen ingericht en voorgezeten door roode socialisten Heeft hij in Holland de candidatuurvan M.Van Kol niet verdedigd en doen zegepralen tegen deze van den catholieken demo craat Alberse Heeft hij aan Le Peuple niet gevraagd voor hem ei ne inschrijving te openen En daar Le Peuple weigerde werd er dan dank aan M. Ducatillon geene inschrijving geopend in Le Soir M. Ducatillon zrgt ons ook dat jajed Daens de helft der parlementaire vergoe ding van M. De Backer heeft opgestre ken... Twee duizend franks van M. De Bac ker, openbare inschrijving in Le Soir, de Daenspenning... hola kadééé nu be grijpen wij waarom jsjed Daens zegt dat hij lot de werkliedenpartij behoort... Hij is metaalbewerker 1 t Spijt ons dat plaatsgebrek ons niet toi laat de artikels van Le Courrier dh Bruxelles 11, dezer week gansch meê te deden welke bewijzen dat de Christene Volksfopperij zoodanig aan 't verbrokke len is dat ze weldra in den niet zal terug- keeren waaruit zij, in 't belang van den Godsdienst,in 't belang van den vrede en der algemeene welvaart nooit zou hebben mogen opgestaan. Groene Pie schrijft in 't Land van Aelst n, dat er vuiligheid kleeft aan de Catholieken van Aalst die dient afge schrapt te worden. Kijk in den spiegel man en ge zult de vuiligheid zien krioelen die't corpus der gansche groene kliek opvreet! Begrepen Groene Pie beweert ook dat De Den- derbode jajed Daens aanvalt zonder eenigen eerbied voor zijne ziekelijkheid en dit omdat wij schreven dat brave zielen voor zijne bekeering bidden. Maar jajed Daens is toch niet te ziek om wekelijks zijne nijdige wraakzuchtige gal uit te braken tegen onze catholieke Ministers en bijzonderlijk tegen MM. Woeste en Bethune Maar als er iemand is die raicd Daens ongenadig aanvalt dan is 't wel zijn ge wezen eerste luitenant Ducatillon die hem rondweg Sultan alleenheerscher, twee zak ofte hypokriet heet die dan later zijne handen wascht lijk Pilatus... Ziedaar ookal vuiligheid groene Pie en die zal blijven aankleven aan de groene verraderskliek al werkte gij gansch uw leven om z'er af te schrappen Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan 'r °>2° en fr- o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Huishuurboekjes zijn opnieuw te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode. Prijs 20 centiemen. Leopoldsorde. M. Joseph Van Ghyseghem De Kegel, Nijveraar te Aalst, is bij Koninklijk Besluit tot Ri.ld er der Leopoldsorde benoemd. Profiiat. Aalst-Mijlbeek. Donderdag in den voormiddag om half elf, waren eenige kinders aan 't vuur maken omtrent de in opbouw zijnde kerk van O. L. Vrouw van Bijstand. De kleederen van eene der kleinen, Mariatje De Witte, oud 9 jaren, dochtertje Facius, geraakten in brand en zij bekwam vreeselijke brandwonden aan de gevolgen der welke zij weldra overleed Diefstal met braak. Sedert eenigen tijd bemerkte Gustaaf Steenhiut, landbouwer, Hof ten Hammestraat, Mijl beek, dat er hem aardappels en houille- kolen werden ontstolen. Eindelijk heeft men kunnen bestatigen dat de dief is zekere Camiel Arys, zoon Theofiel. Om zijne diefstallen te kunnen plegen, heeft hij de piketten der haag uitgerukt en eene opening gemaakt. Procesverbaal is tegen hem opgesteld geworden. Hofstade. Onze geëerde lezers zullen zich het gevecht herinneren 't welk aldaar te gelegenheid der wijkkermis Eeckhout, heeft plaats gebad op Maan dag nacht 9 September 1902 en in 't welk Evarist Daelraan door Charles-Louis Cal- lebaut met een kloefkappersmes werd doodgestoken, De dader is donderdag 11., door de Rechtbank van Dendermonde, tot twee jaren gevang veroordeeld geworden. Reeds heeft hij eene gevangzitting van 6 maan den ondergaan. Bij sterfgeval. °i>cnbare o verkooping Van s middags tot middernacht dienst doende Apothekerop Zondag 22 Februari l9°$> M. Callebaut, Botermarkt. Stad Aalst. - Werkbeurs. Wordt gevraagd Een smid, bankwerker Een halve gast id. Een goede breier, voor Brussel. Vraagt werk Een goede schrijnwerker. f Sterfgeval -JSg* alhier godvruchtig overleden 111 den gezegenden ouderdom van 86 jaren den heer ADOLF BYL, Lid van den Kerkraad van S' Martinus, stichter en oudopsteller van ons blad De Denderbode. Sedert een dertigtal jaren had de eerzame overledene zich van het politiek strijdperk teruggetrokken. Hij ruste in vrede. 00» Opbrengst van vorige lijsten fr. 703,00 Om de zaligheid eener familie te bekomen fr. 5,oo Creemboter. Markt van Zaterdag 21 Februari igo3 110 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 356 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2840 kilos. PAASCHKEERS, Lier. Huis lakens artikels voor vrouwen, bestaande 5o jaren. Zie aanuondigingen. I>E MEI.ANSE TURF is het meest gevraagde gesuikerde voeder om dat het voor denzelfden vervoerprijs, voor de zelfde onkosten van fabrikatie, voor de zelfde winst, eene bijna dubbele hoeveel heid suiker levert van die door zijne con currenten geleverd. Gemeente Wieze. Uitgang der vermaarde en kluchtige Cavalcade, op Vastenavond Dijnsdag, zijnde 24 Fe bruari aanstaande. Wilt gij leute hebben, doet een uitstapje naar Wieze en gij zult uwe reis niet be klagen. Eenige Brusselsche ketjes hebben een nieuw soort van pick-pocketterij uit- gevonden.Zij vallen elkaar aan doen of zij om hair en pluim vechten en hunne mak kers sluipen dan tusschen dm kring nieuwsgierigen, die zich rond hen schaart, en halen uit de zakken alles wat zij onge merkt kunnen vastkrijgen. Een agent te Brussel ontmoette dezer dagen eenen persoon, die gekend is als hebbende de specialiteit van in portalen en koffiehuizen de kleeren van de kapstokken te stelen. Hij volgde hem, tot in de woning van eene oud kleerkoop- ster, waar hij eene overgroote menigte gestolen kleeren vond. Er lagen daar een zestigtal overfrakken verder pelsen, hoeden, paraplues, stoldcen, enz. Eerst wilde zij niet zeggen hoe dat alles in haar bezit kwam, doch naar het policiebureel gebracht, kwam het er uit, dat zij des morgends de heele boel had gekocht voor 80 fr. van eenen persoon, dien zij wei gerde te doen kennen. De heelster werd aangehouden. Liioilbouwern. Tegen den afloop der kalveren en kachtels, wij kunnen u niet genoeg zeggen hetAmeri- kaansche poeder Depratere te gebrui ken Deze remedie geneest volkomenlijk in eenige uren en kost maar een frank de doos. Te bekomen in alle apotheken en le Aalst, apotheken Callebaut en De Valckeneer. Een policieagent van de 4® wijk van Brussel, M.Dael, wonende Paardemerkt, moest woensdag nacht in dienst zijn. Daar men hem niet zag komen zond men hem halen. Men vond den man echter op zijn bed verstikt liggen. Hij had vergeten, de gaskraan te sluiten. Dinsdag dreigde aan de spiegelglas- fabriek ie Sas-te-Gent eene werkstaking uit te breken. De werkzaamheden aan delaadplaatsen, die altijd door Belgische werklieden wer den verricht,zijn thans door aanbesteding overgegaan in handen van Nederlandsche werklieden, waarvoor eene ploeg volk van Terneuzen hekomen was. Deze durfde echter het werk niet be ginnen, daar zoowel de arbeiders van binnen als van buiten de fabriek, allen Belgen, eene dreigende houding aanna men. Eerst toen de policie ter plaats ver scheen, konden de Ternéuzensche werk lieden beginnen, waarna de vroegere Belgische lossers langzamerhand aftrok ken. Daar nog moeilijkheden worden ver wacht, blijft het terrein onder bewaking der policie. Zekere Gustaaf De Waele, van Zelzate, is door de Hollandsche gendarmen aan gehouden. (Vooruit.) Kind verbrand. - In de ouderlijke woning, Verkensstraat, 3, te Antwerpen, zat het 3jarig kind Piet Verdickt, voor de stoof, toen een gloeiend kooltje hem op de kleeren viel, waardoor deze vuur vatten. Spoedige hulp was er, doch hei kind had reeds erge brandwonden aan buik en beentjes. Het wordt in het Stui- venberggasthuis verpleegd. PIANOS. Einde van seizoen Verkoop eener groote keus nieuwe Pianos, welke eenige maanden in huur geweest zijn, met buitengewone vermindering van nrijs. Tien jaren waarborg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkouter, 32, tegenover de Bagattenstraat. Zondag avond wilde te Moescron een genaamde Himpe msschfrnkomen in eenen twist in eene herberg ontstaan tus schen de gebroeders August en Camille Seynave. De herbergier maakte hierover opmer kingen, omdat de zaak Himpe eigenlijk niet aanging. Nu begonnen deze twee te twisten en wel zoo erg dat Himpe een scheermes nam en er den herbergier eene snede mee over den wang gaf. Daarna sloeg hij hem met het stoofdeksel op het hoofd. De herbergier, Nuyttens genaamd, viel bewusteloos neder. Het slachtoffer werd naar bed gebracht en stierf denzelfden nacht. Himpe, aangehouden en ondervraagd» verklaart niets van het gebeurde te weten- Holland. Een aangrijpend ongeluk. Te Maren (Noord-Brabantj had een aller droevigst ongeluk plaats. Schipper J. V. Th was met zijn zoon tje en zijn nichtje ter kerke zijn schip bg op den stroom nabij den Gelderschen oever, met nog aan boord zijn vrouw en drie kleine kinderen, waaronder een 7ja- rig dochterke. De kleuters speelden met een klein forneisje en waren van plan op hunne wijze koffie te zetten... Plotseling geraakten de kleeren van het meisje in brand de moeder doodelijk verschrikt, greep het aan en trachtte het buiten boord onder water te dompelen, doch de afstand van 't hooge boord tot het watervlak was te groot. In een oogenblik was het kind éèn vuurzuilde lange,schoone haren schroei den weg, de armen en handen van kind en moeder verbrandden, zóó, dat de huid losliet, Luide haar smart en wanhoop, uitgil lend, moest nu de arme vrouw haar lieve ling wel loslaten Och, moeke, help me toch steunde nog het martelaresje en... de golven slo ten zich boven haar hoofdje. Ieder zal zich den verschrikkelijken toestand der arme ouders kunnen voor stellen. Men bedenke daarbij, dat de vrouw in bijzondere omstandigheden verkeert en dat de pijnen aan haar totaal verbrande handen dndraaglijk zijn,hoewel aanstonds geneeskundige hulp is ingeroepen. SOCIÉTÉ ANONYME Filature et Teiuturerie d'Alost L'assemblée générale des actionnaires se réunira, conlormément A l'article 28 des statuts, le Lundi 16 Mars prochain, 4 10 heures du matin, au siêge de Ia Société, Place Impériale, 4 Alost. ORDRE DU JOUR: i° Rapports du Conseil d'administra- tion et du Collége des commissaires; 2° Bilan et compte de profit et pertes au3i Décembre, 1902. 3° Nominations statutaires 4° Divers. Pourassister 4 l'assemblée les action naires sont priés de se conformer 4 l'ar ticle 3i des statuts. Pour le Conseil d'administration, Le President, L. MOENS. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 12 Vrouwelijk idem 11 huwelijken. A. De Ryck, hand. met M. Limpens, wink.C. Schutyser, kleerm. met M. Rombaut, kleerm. - B. De Brauw, hand. met M. De Naeyer, z. b. L. Van Ren- terghem, kleerm. met M. Van Goethem, z. b. C. De Moor, voerm. met L. Mi- chiels, z. b. F. Dierickx, bleekersg. met M. Boel, br. F. Gysens, meubelm. met N. Van Hoecke, kleerm. M. Van Coningsloo, landb. met M. Van Hedde- gem, z.b. P. Beeckman, schrijnw. met M. Boel, br. L. Gyselinck, schrijnw. met J. Bastien. oterlijdens. E. Callebaut, m. Van Muylem, fabr. 5o j. Statieplein. H. Eylenbosch, vr. De Stobbeleir, z. b. 60 j. Koophandelstr. J. Van Nuffel, z.b. 78 j. Leopoldstr. F. De Wulf, m. De Koninck, landb. 76 j. Ledebaan. J. De Smet, va. De Vos, landb. 71 j. Ledeweg.—C. D'Haem, vr. Buyens z.b. 73 j. Se-Apoloniastraat. M. De,Witte,9 j. Moorselbaan.A. Byl, wr Van Santen, bez. 86 j, Kapellestraat. 4 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Gedurende de vasten- avonddagen zullen de Bureelen van den Burgerlijken Stand open zijn Maandag, Dijnsdag en Woensdag van 9 tot 10 uren alleen voor de aangiften van geboorten overlijden. 23 Zaterdag Tarwe Masteluin Rogge Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen, per koppel Vias, de 3 kil, 1 Februari igo3. fr. 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 i3,oo a 14,00 00,00 a 00,00 17,00 a 18,00 9,00 a 10,00 8,10 a 9,18 1,80 a 1,98 45,00 a 55,oo 2,90 a 3,oo Ajuin, de 100 kil. volg kw, 3.oo a 4,00

De Denderbode | 1903 | | pagina 2