I ierhlprijzen. BÖÖMEN Cath. Hoogescti ooi- Uitbreiding Rein vermaak. Jubelfeest van Z H Leo XIII Heil Leo XIII. LANDBOUW. Inschrijving voor Z. H. den Paus. Van tak op tak. Rechterlijke kronijk. Zondagrust. Bedevaart naar Gent Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. ij sterfgeval. BÜ BREUKEN PRIJSKAMP 5000 HOPSTAKEN Huis de Paaschkeers, RUNDERS, een ZOG HUISMEUBELS volgens Woeste is d'Encicliek van den b van den Paus over de werklieden eene leelijke slechte daad geweest, b Onze geachte lezers zouden het ons ten kwade duiden moesten wij onzen Woeste verdedigen tegen de lasterende beleedi- gingen van iemand die door zijnen ex- luitenant, als Pontius-Pilatus, Farisêer, Volksbedrieger wordt afgeschilderd. En, die Pontius Pilatus die toch niet te ziek is om zulke lasterende beleedigingen neer te schrijven, zouden wij moeten sparen... Te stom voorde militie, hoor je, Groene krawatten Programma der Voordrachten die zullen gehouden worden te Aalst op g, ia, 16, 23, 3o Maart igo3, om 8 uren stipt in den Catholieken Bur gerskring, 44, Korte Zoutstraat Maandag 9 Maart. M. J. Varbndonck, Leeraar te Veurne De Fransche over- heersching in België. Donderdag 12 Maart. M. H. Lam brecht. Bureeloverste in het Ministerie van Nijverheid en Arbeid Voor de kleine Burgerij. Maandag 16 Maart. M. Julius Persyn, Dr in Germaansche talen. Beambte bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken en Openbaar Onderwijs Iets over Pa ters Poirters. Maandag 23 Maart. E. H. Homaks, Bestuurder van het Klooster der E. E. Z. Z. Ursulinnen te Saventhem Wat is Leven Maandag 3o Maart. M. Frans Van Cauwelaert, Schrijver der Vlaamsche Afdeeling van de Hoogeschool-Uitbrei- ding van Leuven Gezichtsbegooche lingen. Kostelooze ingang voor de Leden van den Cath. Burgerskring De Vriend schap, van het u Davidsfonds en van het Algemeen Syndicaat van Reizigers en Patroons van Aalst, alsook voor hunne Dames en de Leden van hun gezin. Dames en Juffrouwen zijn bijzonder uitgenoodigd de Voordrachten door hare tegenwoordigheid te vereeren. P. S. Eerbiedig verzoek aan de andere Maatschappijen zoo welwillend te zijn geene Feestvergaderingen op de hier boven aangeduide dagen en uur vast te stellen. Rein vermaak is voor de zeden En voor 't lichaam, o, zoo goed 't Is versterkend voor zijn leden, Smaakt als arbeidsvrucht zoo zoet. Zoekt 't vermaak niet bij de glazen, Met een helsch vergift gevuld Zij, die zich aan den drank verslaven, Tarten 's Heeren groot geduld. Niet in weelde zult ge 't vinden, Noch in overvloed van geld Wellust kan hem nooit verblinden, Die Gods wet als richtsnoer stelt. God te dienen in dit leven Blijft voor hem het zoetst vermaak, Hem steeds lof en dank te geven, 't Hoogste doel der levenstaak. Een goed gedacht Naar wij vernemen is het eene afdeeling werklieden van onzen catholieken Werkmanskring, die zondag aanstaande de Hoogmis zal uit voeren welke gecelebreerd wordt te gele genheid van het, Jubelfeest van Z. H. Leo XIII, den Pvus der \Vbrxvluuin O Christ'nen scharen, op miljoenentallen Die Leo 's jubelfeest thans gloren ziet I... De vreugdevlaggen hoog de zang aan 't schallen Alom, waar 't zonnelicht zijn stralen schiet Een jubelwolke drijv' naar Romes wallen Van hulde die het volkenkoor nu bied', Terwijl de Heer zijn lachend welgevallen En zegenglans er hemelbreed op giet Zoo wijd de windenvleuglen reiken mogen Deez' blijden dag vóór God den knie gebogen En bee gemaakt onz' wensch en hertezucht Heil l Leo heil trots boozen list en lagen I Lang, lang wccz'Hcm der zege zoet genucht Heilheil 1 in altijd klaarder waarneids- [dagen A. V. H. pr. Aalst, den 3 Maart 1903. Om veldmuizen en insekten van de gezaaide erwten te verwijderen. Hei tijdstip van het zaaien der erwten is aangebiokt n. Maar al te dikwijls zien wij ons te leur gesteld bij het uitkomen der jor.ge erwten. Hier en daar geheelc leemten in de rijen en zelfs gansche rijen erwten komen niet uit, alhoewel eenen goeden zaadkeus is gedaan geweest. De grondinsekten, maar vooral de bruine veldmuizen, die in sommige buurten tal rijk zijn, zijn met de zaaierwten weg. Om het weghalen der erwten te beletten, heb ben wij met het volgende middel goede uitslagen bekomen In de rijen van 8 i 10 centimeters diepte, waarin de erwten gezaaid worden, strooie men onderin fijn gez« efde kooi- assche, waarop dan de erwten uitge strooid worden. Hierboven legt men nog wat assche en de rijen worden met de weggetrokkene aarde gevuld, t Sc hij dat de omleraardsche snoeplustigen nk veel van die assche houden, want zij latei de erwten gerust en de regelmatige goed« ontkieming en bovenkomst der zaaiing ia verzekerd. «o# Opbrengst van vorige lijsten fr 708 00 Onbekend, Aalst, fr. 2,00 M. L. Lievens, Haeltert, fr. 6,00 Onbekend, Aalst, Gentsche Steenweg, fr. 200 Onbekend, Welle, fr. 2,00 MOORSEL. De jaarlijksche ver tooningen der Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia, t zullen plaats hebben op Maandag i3 April (2den Paaschdag), en Zondag 19 April 1903, om 4 uren 's na middags, in de groote zaal der Meisjes school. Tentoonstelling van Voedingsmid delen en Kookkunst te Gent. Deze groote Tentoonstelling zal op Zaterdag 14 Maart in de Van Eyckzaal geopend wor den. Deze plechtigheid zal voorgezeten worden door den heer Minister van Nij verheid en Arb ,-id. Al de burgerlijke en militaire overheden zullen er bij tegen woordig zijn. Meer dan 3oo tentoonstellers, die zoo wel België als de andere landen van Europa vertegenwoordigen, zullen elkan der de verschillige belooningen, en voor namelijk de eereprijzen betwisten, welke uitgeloofd zijn voor vijf-en-zeventig bij zondere wedstrijden. De afdeelingen der pastei- en brood- bakkerij, alsook deze der melkerij zullen zeer merkwaardig zijn. Onder de talrijke aantrekkelijkheden welke de tentoonstelling zal aanbieden, verdienen vermeld te worden, een model- oven, bestemd voor het vervaardigen ter plaats van producten der pastei- en broudbakkerij, eene kookschool, waar practische leergangen zull< n gegeven wor den, en concerten welke dagelijks zullen plaats hebben, van 3 tot 6 uur 's namid dags. Campi tegen Capré. Capré heeft de gewoonte ons eene maand voorop het weer te voorspellen.'t Lukt hem wel pens, dat hij juist treft, maar 't is ook niet zel den dat hij er neven slaat. Voor de maand Maart heeft hij nu schoon weer voorspeld, met kleine afwisselingen van wind en regen en men ziet hoe hij mis geraden heeft. Een andere weerkundige, met name Campi, komt nu zijne voorzegging tegen spreken. Volgens Campi zal het regenen tot den 8n, met afwisseling van tempeest, vooral tusschen den 4° en den 8°. Daarop moet verbetering volgen tot i5. Dan keert 't slecht weer terug voor eenige dagen. Van 20 tot z5 overtrokken weer. Daarop regen tot het einde der maand. Campi en Capré zijn beide ons even lief, maar wij gaven toch de voorkeur aan Capré's voor spelling, hoewel het weer ons tot nu toe weinig hoop geeft, dat het naar zijn voor spelling zal uitvallen. Op straat. Een oud schoolmeester, die zeer veel voor de opvoeding der jeugd gedaan had, stelde op zijn ouden dag veel belang in de gevangenissen. Dikwijls ging hij de misdadigers in de gevangenis bezoeken en hun een goed woord toe spreken. Op zekeren dag bezocht hij weder een gevangene en vroeg hem naar de opvoeding, die hij in zijne jeugd ge noten had en met tranen in de oogen, die weldra over zijne wangen rolden, sprak de ongelukkige Ik heb in het ouderlijk huis eene zeer goede en godsdienstige op: voeding genoten, doch op straat ben ik bedorven. Zoodra ik 's avonds kans zag, sloop ik naar buiten, speelde met kame raden, die mij leerden rooken, drinken, kaart spelen, in één woord, alles wat kwaad 15. O, mijnheer, sprak hij, waar schuw toch alle kinderen dat zij de straat vluchten, houd niet op, dit de ouders op het hart te drukken, Een burgerwacht G..., te Antwerpen, was op zekeren Zondag van verleden jaar moê dienst te doen. Daarom maakte hij zijne wapens, hem door het Staatsbestuur toevertrouwd, te gelde en verteerde de opbrengst. De tuchtraad der burgerwacht, waar G... reeds is moeten verschijnen, had hem de uitsluitingstraf toegepast. De correctioneele rechtbank veroordeelt hem nu tot 1 maand gevangenis en 26 fr. boet en tot de teruggaaf der wapens, of derzelver waarde, zijnde t5o fr. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, op Zondag 8 Maart igo3, M. Ghysselinckx, Molenstraat. MAAND MAART, tot het gekroond beeld van den H. Joseph, bijzonder vereerd in de kerk van de E.E. Paters Carmelieten Discalsbn, op Zondag 22 Maart igo3. Voor nadere inlichtingen en kaarten, zich richten tot Elisa Meganck, Hoog straat, 5, Aalst. Vertrek uit Aalst 8 u. 14 m. 's morgens. Vertrek uit Gent 5 u.5im.'s namiddags. Prijs heen en weêr, 2" klas fr. 2.00. id. id. 3e klas fr. i.t5. De kaarten moeten ten laatste afgehaald zijn op Donderdag 19 Maart aanst. Wordt gevraagd Een smid, bankwerker Een halve gast id. Een goede breier, voor Brussel. Een hovenier. Een smid, (paardensmid). Vraagt werk Een goede schrijnwerker. Creemboter. Markt van Zaterdag 7 Maart igo3 140 Kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 3o3 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2900 kilos. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. •BF Huishuurboekjes zijn opnieuw te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode. Prijs 20 centiemen. AALST. De hier aangehoudene Jan Bapt. De Troch, alias Charbónskens- Tist van Moorsel.is donderdag op 't bevel van den heer Procureur des Konings van Dendermonde, door de Aalstersche agen ten van politie O. De Wael en C. Van Driessche, voor 't Parket te Audenaarde geleid. Dit verwondert ons grootelijks want is dat wel de rol der gemeentelijke Politie Wij dachten tot hiertoe dat het vervoeren van dieven en bandieten het uitsluitelijk werk was der Gendarmerie. De erven Postier te Segelsem wisten nog niet, gelijk De Troch zegde, dat ze be stolen waren ze wilden het niet geloo- ven. De Gendarmerie is eene tweede maal moeten terug keeren om hen hun nen koffer te doen openen. Dan hestatig- den zij den diefstal; ze zagen dat aile hunne goudstukken en bankbriefjes ver dwenen waren. Ze wisten ook niet hoe hoog de som beliep die in den koffer ge- ponkt was sedert jaren. Het gestolene geld gevoegd bij 't gene De Troch niet had kunnen meenemen uit den koffer be loopt tot meer dan 3o duizend franks. Een zak met vijffrankstukken, zegde de dief, kon ik niet meenemen. De erven Postier hebben een laddbouwt edrijf van een koppel peerden en hadden nu beslo ten op hunne renten te gaan levt-n. De Troch die hier onlangs op Mijlbeek en te Erembodrgem bij verscheidene landbou wers als dienstknecht heeft werkzaam ge weest en als dief weggegaan, was door de erven Postier noch van haar, noch van pluim gekend. Gelijk wij donderdag het zegden, 't is een gepatenteerde dief die nauwelijks 't gevang had verlaten. De kreemers van Aalst. Emm. De Petter, bijgenaamd Fitter, Camiel Bombeeck, bijgenaamd Metser, Leo Van den Brempt en Frans De Schryver, bijge naamd Poetj die te Antwerpen te recht stonden beschuldigd van de zaak die onze geachte lezers kennen, zijn vrijgesproken. Getuigen van Aalst verklaarden dat zij de beschuldigden op 10 November te Aalst hibben gezien. Muyshondt aan wie den bankbrief van 1000 fr. ontfutseld wierd en de baas der herberg moeten zich ledijk miskeken hebben. Zekere Ledegen die ook in de zaak betrokken was, is voortvluchtig en schijnt in Frankrijk te verblijven. PAASCHKEERS, Lier. Huis lakens en artikels voor vrouwen, bestaande 5o jaren. Zie aanaondigingen. Aan de vaart van Loo zag de machi nist van den trein Veurne-Ieperen, niet tijdig genoeg dat de brug geopend was. Hij draaide de rem. en de locomotief en de foergon stortten in de vaart en de brug werd sterk beschadigd. De machinist en de stoker konden tijdig op den grond springi-n. Het verkeer is voor eenige dagen onderbroken. Zondag morgend stelden de echtge- nooten Van der H., wonende Pacifica tiestraat te Ledeberg, vast, dat hun eene som van 32.000 fr. in geld en titels ont stolen was. De dieven, die zich bediend hadden van valsche sleutels, hebben ook het boekske meêgenomen waarop de num mers der titels geschreven stonden. De wisselaars konden dus niet verwittigd woiden. Zondag avond rond 9 uren hoorde M. Van der H. een pak in zijne brievenbus steken. Hij trok de deur open en zag eenen persoon, in clown verkleed, wegvluchten. Bij onderzoek bleek dat het pak voor 14.000 fr. titels bevatte. De dieven hebben dus wellicht hunnen buit gedeeld en een hunner zal berouw gekre gen hebben over zijne daad en zijn aan deel teruggebracht hebben. Een verwoed gevecht werd Zondag nacht, rond 2 uren, te Uitbergen gele verd tusschen verschillige personen. Drij der vechters zijn zoo erg gewond, dat er voor hen weinig hoop op levensbehoud bestaat. Een hunner heeft niet minder dan 25 wonden bekomen. De gendarme rie van Overmeire heeft 3 der ergste da ders aangehouden. Het parket heeft een onderzoek ingesteld. Zondag avond, rond 9 ure, kwamen te Gent, vier doofstomme jongelingen, die vroeger samen school gegaan hadden, door de Olifantstraat gewandeld. Aan de Terplatenbrug werdtn zij eensklaps aan gevallen door vijf verkleedde mannen, die het aangezicht zwart gemaakt hadden. De vier doofstommen kregen veel slagen en konden natuurlijk niet om hulp roe pen. Eindelijk konden drie hunner uit de handen der aanvallers geraken en op de vlucht gaan. De vierde, zekere Henri Dekens, kleermaker, wonende Thalie- straat, 27, (rechtover de kerk van Ste- Coleta) bleef in handen der verkleedden. Deze trachten hem zijn geld te ontnemen, maar de jongeling verdedigde zich moedig. De aanranders wierpen Dekens ten gronde sloegen en stamp.en hem onbarmhartig. Daar de bandieten er niet in gelukten, hun slachtoffer te bestelen, haalde een der kerels eenen dolk te voorschijn en bracht aan Dekens vijf erge steken toe in het hoofd. Een der steken was juist onder het linker oog gegeven. Een klein weinig fiooger en het zintuig zou getroffen zijn geworden. Vreeselijk gewond kon de ongelukkige eindelijk ontsnappen. Hij kwam rond 10 ure thuis en zegde niets van de aanranding aan zijne huisgenooten die reeds allen te bed waren. Het is slechts Maandag morgend toen men het slachtoffer ging wekken, dat de ouders kennis kregen van de aanranding. Niemand ging nochtans de policie ver wittigen. Twee der andere doofstommen wonen te Ledeberg de vierde Jules Vertriest, woont Verdedigingstraat, 18. PIANOS. Einde van seizoen Vei koop eener groote keus nieuwe Pianos, welke eenige maanden in huur geweest zijn, met buitengewone vermindering van prijs. Tien jaren waarborg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Ntderkouter, 32, tegenover de Bagattenstraat. Het gedenkteektn (borstbeeld) van den Vlaamschen dichter Guido Gezelle zal tijdens de Paaschfi-esten te Kortrijk onthuld worden; zooals men weet, is de uitvoering van het gedenkteeken toever trouwd aan den beeldhouwer J. Lagae. Het voetstuk is in rood graniet en het borstbeeld in wit marmer. Door het gerecht wordt onderzoek gedaan naar de oorzaak der dood van den landbouwer De Cock, te Olsene, wiens lijk in den beirput gevonden werd- Er loopen zonderlinge geruchten over de aan leiding tot die dood. Wel schijnt De Cock vroeger van zelfmoord gesproken te hi b- ben, maar het denkbeeld van misdaad zou hier ook niet geheel zijn uitgesloten. De lijkschuwing heeft plaats gehad en verscheidene personen zijn ondervraagd, Vrouw D'Heye, van Sysseele (West- Vlaanderen), kreeg, terwijl zij alleen thuis was, het bezoek van eenen gebuur, V. D., en moest, terwijl deze in huis was een oogenblik in eene aangrenzende kamer gaan. Toen zij terugkwam, was een beursken met 35o fr.,datop de tafel was blijven liggen, verdwenen. Zij durfde op het oogenblik zelf V. D. niet verdenken maar om gerust te zijn ging hare dochter korts nadien bij V. D., waar zij eerst een kleine schuld betaalde en toen vroeg of hij geene grap had willen doen aan hare moeder. V. D. en zijne huisgenooten schoten daarop in hevige gramschap. Zij vielen de dochter D'Heye aan sloegen en mis handelden haar en wierpen haar aan de deur. De ongelukkige mishandelde, moest, toen zij half dood thuis kwam, zich te bed begeven. Haar toestand is zeer gevaarlijk. Het parket doet een onderzoek. Litndhouwei-R. Tegen den afloop der kalveren en kachtels, wij kunnen u niet genoeg zeggen het Ameri- kaansche poeder Depratere te gebrui ken Deze remedie geneest volkomenlijk in eenige uren en kost maar een frank de doos. Te bekomen in alle apotheken en te Aalst, apotheken Callebaut en De Valckeneer. Het parket van Bergen heeft zich naar Saint-Ghislain begeven om onder zoek te doen in eene geheimzinnige zaak. Een metsersgast werd Zondag avond ten 11 uren bij het naar huis gaan aangerand door drie personen, welke hem voor dood op den openbaren weg lieten liggen.Voor bijgangers vonden hem ten 3 uren, en bi achten hem naar zijne woning, waar hij Maandag morgend overleed, eene vrouw en drie kinderen achterlatend. Denzelfden nacht werd ten huize van M, en Mevr. Jules Mahieu, niet verre van de plaats waar de aanranding plaats had, een stoutmoedige diefstal gepleegd. De dieven drongen in de slaapkamer van genoemde echtelingen en stolen daar, zonder gehoord te worden eene aanzien lijke som in geld en juweelen. Beidemis- daden zijn denkelijk door dezelfde bende gepleegd. De lijkschouwing heeft doen vaststellen dat de metser, dien men te Saint-Ghislain dood langs den openbaren weg heeft ge vonden, het slachtoffer is van eene mis daad. Hij is bij middel van eenen hamer of ander dei gelijk voorwerp doodgeslagen. Een slag werd hem op hel bovendeel van het hoofd, een tweede achter het oor toe gebracht. Maar reéds de eerste slag was doodelijk. De vermoorde, Buffe, was een een voudig, braaf mensch, die slechts leefde voor zijne vrouw en drie kinderen. Hij was 's avonds, na zijn weekloon getrok ken te hebben, een kaartje gaan spelen en het moet in 't naar huis gaan zijn, dat men hem heeft vermoord. Men heeft het vermoeden uitgedrukt dat de moord gepleegd is door dezelfde misdadigers, die denzelfden nacht, niet Verre van de plaats der aanranding, een grooten huisdiefstal pleeg. len. Dit is op de volgende manier uit te leggen De dieven hadden, zooais men weet, in de slaapkamer van Mahieu ges.'olen, zon der ontd<kt te worden. Maar men veron derstelt, dat, op het hulpgeroep van den bestolene, die bij het henengaan der die ven wakker werd en om hulp riep, de dieven door Buffo gezien werden en dat zij hem, uit vrees van door hem verraden te worden, zullen hebben doodgeslagen. Al de werklieden der glasblazerij!.n van Jeumont zijn zaterdag avond met hun gereedschap te Charleroi teruggekeerd. Zij weigeren de loonsvermindering van 20 t. h. Ook de glasblazerijen van Mariëm- bourg zijn zaterdag voor onbcpaaldtn tijd gesloten. Hier was slechts eene vermin dering van i5 t. h. voorgesteld. Verschei dene glasblazersfamilies zijn voornemens deze maand naar Amerika te vertrekken. Twee der personen, die verdacht werden van medeplichtigheid in de mis daad te Piéton (moord op den postklerk Hecq) zijn in vrijheid gesteld. Deze twee personen, Darteveld en zijne vrouw, wa ren verdacht, als tusschenhandelaars ge diend te hebben tusschen den aanstoker der misdaad De Winne, en den pleger Dubrulle. Gedurende de zitting der correctio- tioneele rechtbank te Bergen, werd eene vrouw gewaar dat men haren portemon- naie gestolen had. De vermoedens vielen op eenen persoon, die een oogenblik te voren was uitgegaan. Men zocht en vond hem en hij werd op staanden voet veroor deeld tot 1 maand gevangenis en 5o fr. boete. Hij werd onmiddelijk in de gevan genis gestoken. I)R MEI.ASSE-Tl'RF is het meest gevraagde gesuikerde voeder om dat het voor denzelfden vervoerprijs, voor de zelfde onkosten van fabrikatie, voor de zelfde winst, eene bijna dubbele hoeveel heid suiker levert van die door zijne con currenten geleverd. Dieven hebben uit het postbureel van Bissem de brandkast gestolen en heb- die op een wage tje geladen, dat op de binnenplaats stond, om ze 10 kilometers ver weg te brengen. Daar hebben zij ze opengebroken enden inhoud, 12,000 fr. er uit geroofd. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 12 Vrouwelijk idem 10 22 huwelijken. G. De Schutter, dagl. met M. Van Geit, breist. OVERLIJDENS. J. De Geest, wr Vinck, z. b. 76 j Leopoldstr. P. Schoonjans, m. Van Hecke, 61 j. St-Jorisstr. F. De Schut ter, m. Blanckaert, tw. 5y j. St-Job. 6 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag 7 Maart igo3. Tarwe fr. 18,00 a 19.00 Masteluin 00,00 a 00,00 12,00 a 14,00 00,00 a 00,00 16,00 a 17,00 8,00 a 10,00 8,64 a 9,63 1,62 a 1,80 45,00 a 55,oo 2,90 a 3,oo Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen, per koppel Vlas, de 3 kil. Ajuin, de 100 kil. volg kw, 3.00 a 4,00 HOPPE 1902. o balen primé prijs fr. oc - 00 o balen ordin. prijs fr. 00.00 90 POPERINGE. Hop fr. 89 a 00. GENT 6 Maart. Tarwe, per 100 kilos fr. 18,00 a 00,00 Rogge 14,00 a i5,oo Haver 18,00 a 20,00 Garst 17,00 a 00,00 Boter per kilo 3,00 a 3,r5 Eiers per 25 2,10 a 0,00 ANTWERPEN, 6 Maart. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100kil.fr. i5,75 a 16,00 Rogge i3,oo a i3,25 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst i6,5o a 16,75 Haver i5,5o a 16,00 Boekweit 00,00 a 00,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 2t,5o a 00,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2.75 a 3,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. :,6o a 1,75. De aardappelen werden per zak ver kocht aan fr. 8,00 tot 9,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2,75 a 3.00 VEEMARKTEN, GENT 6 Maart. Getal tekoop gestelde hoorenbeesten 703 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren Vette koeien 2 I Stieren 88 Magere beesten 931 46 Varkens 44 Luopers 109 Viggens Stieren i° kw. 0,78 2®kw. 0,70 2®kw. o,65 Koeien Vaarzen Ossen Varkens Kalveren 0,76 0,80 0,80 1,00 i,3o 0,70 0,72 0,70 0,90 0,90 0,60 0,60 0,60 0,00 0,00 Maart CUREGHEM-ANDERL. 5 Ter veemarkt werden te koop gesteld: 590 Ossen, 187 Stieren,Koeien en Veerzen 858 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,80 a 0.92, Stieren 0,71 a 0,81, Koeien en Veerzen 0.71 a 0,81. CUREGHEM-ANDERL. 6 Maart. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 788 Prijs per kilogr. fr. 0,92 a 1,18. BRUSSEL 6 Maart. Kalverenm. Getal te koop gesteld 210. Prijs per kilog. op voet fr. 0,95 a 1,20. Huidenmarkt Ossen o,85 a o,g5, Stieren 0,70 a 0,75, Koeien en Veerzen 0,80 a o,83, Kalveren i,3o a 1,40. Heelkundig Gesticht, Boelaere 81 E E C L O O Bediend door de Zusters van den H. Philippus-Nérius Alle slach van Operatiën,speciaal het radicale genezen van BREU KEN op eenige dagen tijds. Handelend Geneesheer, Dor H" LOWIE. Te Raadplegen Des Zondags- en Dinsdagsmorgens van 8 tot 10 uur. Donderdags tot des middags. OP DEN ENGELSCHEN BILLARD, bij Jan (PannemanEsplanade CAFÉ DE L'UNIVERS. Op Zondag 8 Maart aanstaande, om 7 ure 's avonds, zullen de laatste win nende partijen kampen naar de prijzen. Op Maandag 9 Maart, om 8 uren 's avonds, kampstrijd der laatste prijs winnaars gevolgd door eene prachtige Tombola. De Ontvanger der Domeinen te Sotte- gem, zal bij openbaar opbod en gesloten biedingen op zegel, verkoopen, op Maan dag 16 Maart 1903, om 2 uren namiddag, aan den voet der Boomen A. 48 canadas en 3o olmen, baan van Geeraardsbergen naar Nederbrakel onder Paricke en Nederbrakel tusschen palen 14 en 18. B. 36 olmen, baan van Brussel naar Audenaarde onder Nederbrakel, tusschen palen i3 en i5. Kosten 10 t. h. en i,5o fr. per boom putgeld betaalbaar binnen de 6 maanden der goedkeuring, mits borgstelling. Voor verdere inlichtingen, ziet de plak brieven. VERKOOPING VAN TE MOORSEL, Statie, door den Secretaris REYNTENS en be voegd ambt, op Maandag 16 Maart igo3. om 2 uren namiddag. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING en artikels voor vrouwen, bestaande 5o jaar te Lier kan 'vergroot worden ten gevolge der omringende huizen die te zelfdertijd verkocht worden. Inlichtingen bij Notarissen DE STRYCKER en VAN CAUWENBERGH. De NotarisSCHEXf'hOUT"teOor'- degern, za! openbaarlijk verkoopen Eene behuisde Hofstede, te Smetlede, Puttecauter. sectie A, n. ig5c, 195B, 196B en 197B, aldaar groot 9 a. 80 c. Zitdagi-n Instel 26 Maart, Verblijf 9 April 1903, om 3 uren namiddag, ter her berg van den heer Henri Van Kerckhove, te Smetlede, Bril. JAARLIJKSCHE VENDITIE van HooiStrooi, Betteravengedorschen Granen, Huismeubels en Landbonwersalem, te Vlierzele, Strymeersoh. (2dc Paaschdag). De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, sal namens de hiemagenoemds eigenaars op Maandag 13 April 1903, om 1 nre stipt na noen, (cijnde 2d° Paaschdag), in Let openbaar verkoopen Namens de beeren David De Swaef, Aug. De Mil, Camiel Poenet Pieter Focquet, Cas. De Swaef. Lievin Libhrecbt. Vital Focquet, Jan I)e Windt. Pieter De Mil, Ch. De Meyer, Dominions Mertens, Frans Menlemau, Petras Van de Keere en anderen. Hnismenbels zooals tafels, stoelen, ban ken, kaBsen. wasch-en andere kuipen, aar den tobbens en teelen enz. Landbonwalem zooals drijwielkarra eene treemkarre. ressortkarre, paardeuharnaasn- ren. een koeigareelen een wanmolen, Eene hoeveelh. gedorschen tarwe en rogge. Eene groote hoeve -lheid hooi, strooi, aard appelen en betteraven. Eene hoeveelh. gezaagd berd en brandhout. Beestialen 3 allerschoonste runders, een volle zog (13 weken dragtj en eene geit. De verkoopiug geschiedt op gewone voor waarden en tgd van betaliog tot 1 October, mits stelleede goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van LANDBOUWALEM, Varken, Geit, Hoenders, gezaagd Hou1, Hooi. Strooi, Aardappels, enz. te Erondegem, Gazendries. De Notaris SCHELFHOUT, to Oordegem, zal op Maandag 16 Maart 1903, om 1 ure stipt nanoen, ten huize van den heer Charles Cuppens, te Erondegem, wjjk Ganzendries, in het openbaar verkoopen Huismeubels: zooals tafels, stoelen, kassen, marmiet, stoof met toebehoorten, bedstoel, horlogie, aarden tobbens, vleeschknip, tel- looren, quirquet, koffiemolen, koffiepot.moor, lepels en vorken, bascule met gewichten en meer andere voorwerpen. Landbouwalem zooals rieken, gaffels, spa den, pikken, braken, mesthaken. dorschvle- gels, kruiwagen, aalkuip, handwan, en twee nieuwe ladders Beestialen een varken, eene schoone geit en 30 jonge hoenders. Verders eene groote hoeveelheid gezaagde eiken en canada planken en andere, 40 koo- pen strooi en hooi, 15 koopen mest, eene groote hoeveelheid aardappels, betteraven, gedorschen tarwe en rogge, brandhuut en aal in den pnt. De koupen beneden de 10 fr. znllsn moeten comptant betaald worden, voor de overige zal «r eene mAand tijd van betaling verleend worden aan de koupers, mits te Btcllen eene goede en gekende borg.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2