mie Jaar 3787 Zondag i5 Maart 1903 3 centiemen per nummer Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST. HUISGEZIN. EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Arbeidsverzekering. OM ZES MILLIEON Waartoe dient de Catechismus Stemt voor de liberalen Jubelfeest van Z. H. Leo XIII. Van tak op tak. Pilatus Daens DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet den Post verzonden 6 frank '8 jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. i-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schryft in by C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. CIJIQUB Bl'UH, Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3de bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen by accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 14 Maart igo3. Het wetsontwerp van het ministerie is terug gestuurd naar eene nieuwe Com missie, juist samengesteld lijk de oude Middenafdeeling, om het aan een nieuwe onderzoek te onderwerpen en wat orde te brengen in de menigvuldige voorstellen van wijziging welke gedaan zijn. De strijd is hevig geweest maar toch hoffelijk.De verdedigers der verplicht! nde verzekering hebben met welsprekendheid hunne zienswijze verdedigd. Ons schijnen zij toch toe als idealisten, dat wil zeggen, mannen voor wie het meer te doen is met woorden dan eigen lijk met last van feiten en voordeelen. Als men zonder vooroordeel, koud en kalm redeneert moet men tot dat besluit Het gouvernement stelt voor op zekere wijze de schade te regelen voortgebracht door de arbeidsongevallen. Men spreekt niet tegen, men neemt die schikking en regeling aan. Dat nochtans is de hoofd zaak. Tweede belangrijk puntIs de werk man zeker al die schadevergoeding te trekken Zal de patroon altijd in staat .zijn te betalen Het gouvernement zegt Het fortuin van den baas staat er voor in dat de rente altijd verzekerd zij. Maar moest het gebeuren dat de patroon onver mogend is, hewel dan treedt de nationale weerstandkas of, lijk men ze ook noemen wil, in zijne plaats. Die kas zal wel in staat zijn te betalen want wij, gouverne ment, wij richten ze in 1 Dus in geenen deele, de minste schijn van twijfel dat ooit de rente zou gevaar loopen niet betaald te worden. Het gouvernement gaat verder. In geval van ongeluk mogen de rechts plegingen niet lang duren de werkman heeft zijn geld noodig. Welnu met die kas is er middel de din gen eenvoudig te maken. Een ongeluk valt voor het slachtoffer richt zich tol de kas. De kas betaalt tut dat het noodige is gedaan om de schade vergoedingen te regelen en de rente vast te stellen. De werkman trekt alzoo aanstonds zijn geld en moet niet wachten. De kas, zij, richt zich dan tot den patroon en regelt de zaak met hem, geeft hem eenigen tijd uitstel als 't nood doet, anz. Alles loopt op wielkens I Ge zoudt zeggen dat, ten minste, zal bovenarms gestemd worden. Heel de Kamer zal eens zijn om den Minister en het Ministerie te danken voor die schoone en eenvoudige oplossing van «OS 43® Vervolg. Hij ging voort Die zeekapitein, zooals ik reeds zegde, had zijne vrouw innig lief. maar toch was er nog iets, wat hij boven haar stelde, namelijk de eer. Op uat punt was hij zoo nauwgezet, dat hij zijne vrouw, ondanks zijne ovtigroote liefde tot haar, zou verstooten hebben, indien hij wist dat er maar een smet, op haren naam kleefde, zelfs al was zij zelve daar onschuldig aan geweest. Gelukkig was dat niet het geval. Haar verleden was vlekkeloos, rein als versch gevallen sneeuw, om een dichter lijke uitdrukking te gebruiken, en zij be hoorde tot eene achiensweerdige familie Zij was van adel zelfs. Haar man had daar echter niet op gelet, evenmin als hij zich er door terug had laten houden, dat zij geene fortuin bezathij was uit lieldo met haar getrouwd, dat was alles. De vader van de jonge vrouw was dood. Hij was officier geweest, had nog al weelderig ge leefd, veel gespeeld zelfs, maar bij zijn overlijden liet hij geen centiem schuid na, hij had aan al zijne verplichtingen vol daan, een man van eer dus. De jonge vrouw behoefde zich, zoo meende zij althans, over de nauwgezet heid van haren echtgenoot op hei punt van eer niet ongerust te maken nu be- een ingewikkeld vraagstuk Wij zijn zelfs genegen te roepen: Bravo M. Fran- cotte Dat is de zaak Zoo moet ze opge lost worden Ehwel, lieve lezers, wij zijn mis ons Parlement heeft geen dankbaarheid aan den Minister getoond. Er zijn daar heeren die aan de verplichte verzekering houden, mordicus, stijfhoodig Zij willen niet inzien dat ze voor een woord aan 't schermen gaan, voor een enkel woord Het is hun niet genoeg DAT DE RENTE VAN DEN WERKMAN VERZE KERD zij zij moet het zijn op hun manier lijk zij het willen en denken en omdat het hun zoo behaagt Wij betreuren die houding wij be" treuren ze omdat zij geen voordeel brengt, geen schaduw zelf van voordeel aan den werkman en dat ze strekt om een nutte- looze last, eene plagerij te schuiven op den hals van velé kleine patroons op wie die wet toepasselijk zal zijn. Laat ons hopen dat de oogen zullen' opengaan want tot hiertoe hebben wij vele Hfgevaardigden aanzien als steke blind. Wij kunnen het niet begrijpen hoe na de tweede redevoering van den Minis ter Francotte het ontwerp niet is aange nomen met de snelheid van een brief in de post. Een ziek kind van twaalf jaren werd in een gasthuis te Parijs verzorgd. Wel dra genezen.werd het in een gezondheids huis geplaatst, waar het spoedig geheel den Catechismus aanleerde en zich tot de Eerste Communie voorbereidde. Toen die groote dag aangebroken was en het gelukkig kind met zijnen Jesus in 't hart eene vreugde smaakte gelijk het er nooit eene gekend had, en die het misschien zou verliezen, moest het in het midden terugkeeren waaruit de Voorzienigheid het getrokken had, sprak het tot de zus ter die het oppasteLieve zuster, is 't. niet waar dat op den dag der Eerste Communie de got de Jesus alles geeft wat men Hem vraagt Ja zeker, mijn kind, Hij die zich heel en gansch aan ons geeft, kan niets weigeren aan die Hem waardig ontvangen. Zuster, mag ik Hem dan vragen van seffens te sterven Lief kind, bid liever den Heer dal zijn heilige wil geschiede Zes weken later, komt men de zuster roepen bij eenen stervenden in het gast huis. Zij snelt er naartoe en vindt er het kind dat wederom in 't gasthuis was moe ten terugkeeren. Ehwel, zijt gij het, lief kind Wat is er Zuster, wat er is Ik heb u niet gehoor- gint eigenlijk mijn verhaal totdat zij op zekeren dag, juist toen haar man weer voor eene verre reis vertrokken was 't be zoek ontving van een haar onbekend man, een dokter, dien wij gemakkelijks- halve George zullen noemen. Ditmaal sprong mevr. Dorgeur van haren stoel op en strekte de handen uit, alsof zij Sorandal het stilzwijgen wilde opleggen. Een kreet van ontzetting ontsnapte haar. Zij was doodsbleek. Zie, merkte Sorandal kalm op, gij begint er reeds belang in te stellen, dat wist ik vooruit. Mijnheer, stamelde zij met half ver smoorde stem, van wien weet gij dit alles en met welk doel vertelt gij het mij Dat zult gij dadelijk weten, heb nog maar een oogenblik geduld, maar blijf bedaard, als ik u bidden mag. Komaan, gij kunt mij toch niet staande aanhooren. Ik zal niet voortgaan, voor dat gij Weer hebt plaats genomen. Als machteloos zonk zij in haren zetel terug. Sorandal ging voort. Die dokter George dan begon haar eene geschiedenis te vertellen zie, hoe toevallig,juist zooalsik u nu eene geschie denis vertel. Hij verhaalde der jonge vrouw dan, dat haar vader niet zulk een onbesproken gedrag had geleid, als alge meen veionüersield was. De papa der zaamJ en ik wil niet sterven alvorens u vergiffenis afgesmeekt te hebben. En wanneer dat, mijn kind Den dag mijner Eerste Communie, hebt gij mij verboden van aan Jesus te vragen om te mogen sterven en, ondanks uw verbod, heb ik zoo gebeden Heer, in de wereld waaruit gij mij getrokken hebt, zal 't mij moeilijk vallen om als brave christen te leven. Roep mij tot U, liever dan te gedoogen dat ik zondaar worde. En 't kind voegde er bij Vergeef het mij, zuster ik beloof het u, Tc zal voor u in den hemel bidden. De Catechismus had het kind den weg naar den hemel geleerd. Lieve kinderen die u tot uwe Eerste Communie voorbereidt, leest en herleest dat schoon voorbeeld. Ouders, werkt te samen met de priesters om uwe kinderen den Catechismus wel aan te leeren en voor de Eerste Communie goed gereed te maKen. Op welken schooneren weg kunt gij ze geleiden dan op den weg des Hemels zoo roept Dendergalm. Voor de libera len???... Is dat voor de 'trommelzoo van vreemde vogels dat men moet stem men Voor die vreemde vogels die naar hier zijn komen overgevlogen, die hier onze Aalstersche oude liberalen derwijze hebhen weten te verdringen dat zij vol strekt op 't achterplan staan overal en in alles Wie staat er aan 't hoofd van de liberale associatie Wel de liberale vreemde vogels... En lijk die vreemde liberale vogels daar schuifelen, motten de oude liberale Aalstenaars van geboorte dansen.... en danst ge niet g'en hebt ge niets... Een dezer liberale Aalstenaars beklaag de er zich over en men vroeg hem met Veel reden waarom hebt ge u door die vreemde vogels laten overvleugelen En bedeesd antwoordde hij 't Is waar ook... maar de wijn is nu getapt en.... Is hel dan toch zoo moeilijk u aan het voegdijschap dier vreemde vogels te ont rukken En zuchtend viel hij 111 de rede: z'Heb ben nu de macht, ze zijn stoutmoedig, in een woord, ze durven alles en niemand heeft den moed er zich tegen te ver zetten... Waar is de tijd vervlogen dat de liberale Aalstenaars nog iets waren en nu, gelijk ge zegt, wij zitten op 't schip van zeven jaar... En uwe liberale werkmanskring Ja, onze liberale werkmanskring met een kwakbaas aan 't hoofd, 't ziet er lief uit I... En voor die liberale vreemde vogels is 't dat wij, Aalstenaars, volgens Dender galm, moeten stemmen. jonge vrouw was een baron, die eenmaal eene groote fortuin had bezeten, maar die aan de speeltafel verloren had. In plaats van toen een kalmer leven te beginnen, speelde hij verwoed voort, in de hoop, het verlies terug te winnen, maar, ach, als vrouw fortuna iemand eens den rug toe keert, dan laat zij zich niet meer zoo ge makkelijk gunstig voor hem stemmen. De vader der jonge vrouw verloor op nieuw, stak zich diep in schulden en ten slotte bleven hem nog maar drie uitwegen over, gaan bedelen, zich doodschieten of een schurk worden. Hij koos het laatste. Hier wachtte Sorandal even, als om te zien, welke uitwerking zijne woorden teweeg brachten. Die uitwerking was duidelijk genoeg waar te nemen. Mev. Dorgeur sprong weer van hare plaats op, haar gelaat was van schrik ver wrongen. Mijnheer, riep zij uit, wat beteckent dit alles, waarom vertelt gij het mij Maar, met uw verlof, waarom zijt gij zoo ontroerd was de weervraag van Sorandal. Ik stamelde mevr. Dorgeur, terwijl zij hopelooze pogingen aanwendde om hare ontroering te onderdrukken. Ben ik dan ontroerd Waarom zou ik het zijn 1 Ja, waarom, dat vraag ik ook, her nam Sorandal kalm. Zijt gij dan betrokken in de geschiedenis, die ik vertel Is er spraak van u Voor die vreemde vogels, ook meester in Dendergalm, die dien vuilen neus doek gebruiken om de Stad van Aalst uit te schuifelen als nog beneden 't verachter- lijkste gehucht van Vlaanderen waar noch vreugde noch vermaak te vinden zijn, waar alleman lijdt en alles verkwijnt, waar alles slecht is en om ter slechts gaat.... Maar zie die vreemde liberale vogels, die belagers van Aalst, hebben hun nest hier opgetimmerd en geen enkele denkt er aan, het naar betere en gelukkigere oorden over te brengen.... Maar als 't hier te Aalst hoegenaamd niet deugt waarom zijn ze dan naar hier overgevlogen en blijven ze Ze zijn hier nL-t geroepen geweest en we konnen ze missen.... Nu, die liberale vreemde vogels zijn dan nog daarbij pretentieus zonder weèr- ga. Leest Dendergalm, volgens hen, heb ben ze al 't verstand en de kundigheden der wereld in pacht buiten hen heeft niemand eenige kennis van bestuurlijke zaken dan zij en alwie van hun rommel zoo geen deel uitmaakt is een onbekwame of een domhoofd.... En als men dan den vogel kent die al die bespottingen, belee- digiirfgen en valsche bestuurlijke deuntjes in Dendergalm schuifelt, dan vraagt men zich af, al weet men dat men een advocaat voor handen heeftVan waar is die hane- wuit hier toch komen overgevlogen Het Jubelfeest werd hier daags te voren door 't luiden der triomfklokken en 't spe len des beiaards aangekondigd. Des zondags waren reeds van vroeg in dtn morgend het Stadhuis en bijna al de huizen bevlagd. Om 8 ilt uren vergaderden ten lokale van den Catholieken Werkmanskring alle de Catholieke Maatschappijen en Veree- nigingen met standaard of kartel om zich ter hoofdkerk van S' Martinus te begeven tot hei bijwonen der plechtige Hoogmis. De optocht was overheerlijk aan 't hoofd het muziekkorps van den Turnclub on- middelijk gevolgd door de Maatschappij der oudpauselijke zouaven dan meer dan 2000 catholieken uit al de standen der samenleving. Onze S' Martinuskerk was proppend vol. De Hoogmis werd ge celebreerd door den Z. E. H. Van Doren, Pastoor Deken. De keikelijke gezangen gedurende de Mis zijn uitgevoerd geweest door eene zangafdeeling van den Catho lieken Werkmanskring. Na de Mis Te Deum aangeheven door 16 priesters. Een jubellied werd gezon gen door M. Van Hauwe. Opnieuw optocht naar den Catholieken Werkmanskring alwaar eene feestverga- dering en prijsloting plaatsgrepen. Des avonds luisterrijke avondfeest ten lokale van den Catholieken Werkmanskring.' De gevel van den Catholieken Burgers kring was prachtig versierd en des avonds Deze vraag werd zoo rechtstreek ge daan, dat Mevr. Dorgeur het antwoord schuldig bleef hare bloedelooze lippen trilden zenuwachtig, hare kniefin knikten en zij viel weer in haren zetel neer. Ik ga voort, wanneer gij het mij vergunt, hernam Sorandal, altijd met dezelfde ijzige kalmte. Zij knikte slechts nauw merkbaar met het hoofd. De papa der jonge vrouw besloot dus... een schurk te worden, maar dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Hij peinsde door welke oneerlijke middelen hij zich het geld zou kunnen verschaffen, om zijne schulden te betalen en overeen- komsiig zijnen stand te blijven leven. Valsch spelen Daar dacht hij wel een oogenblik aan, maar hij durfde niet, de kans om vroeg of laat ontmaskerd te wor den, was inderdaad te groot. Wat dan Het toeval deed hem een middel aan de hand, dat hem aanstonds tegenlachte. Op zekeren dag kwam er een meisje bij hem, eene verre bloedverwante, die ergens in het binnenland had gewoond. Zij was van denzelfden leeftijd als zijne dochter zijne vrouw was al lang dood en daar zij wees geworden was kwam zij bij hem bescherming zoeken. Hij ontving haar met open armen en zijne dochter.de jonge vrouw waar ik u van sprak noemue haar eene zuster. Nauwelijks was zij echter etmge dagen in zijn huis. of hij sloot, zander dat zij er iets van wist, eene verlicht. Ook was de woning verlicht van M. Polydoor De Paepe, Secretaris der Maatschappij van de oudpauselijke Zoua ven. Op Sl Jozefsparochie was de feestvie ring gansch van den zelfden aard met op tocht der catholieke Maatschappijen, mu- ziekafdeeling van den Turnclub aan 't hoofd. En nu geëerde lezers, wilt ge eens weten hoe Groene Pie de viering dezer Jubel feest hier te Aalst beschrijft Luistert Te Aalst heeft de feestviering zich be- paald bij eene algemeene bevlagging i) in de Hoogmis van Sint Martinus deed Deken Van Doren een machtig schoon 0 sermoen, geen optocht, geen concert, d niets, niets.... n Groene Pie houdt dus met zijne lezers den spot... maar ook wat wil men toch... Ne zóoóoóoót Vergoeding der milicianen. Men heeft bestatigd dat gemeentesecretarissen bij de ontvangers der belastingen, voor rekening der rechthebbenden, de vergoe dingen in ontvangst nemen, welke toeko men aan de ouders der milicianen hunner gemeente. Daar uit dit stelsel misbruiken voort gevloeid zijn, heeft M. de minister bevo len dat de Overheden die mandaten niet meer mogen overhandigen dan aan de rechthebbenden zelf. Woensdag ter Volkskamer. Aan 't dag orde stond het voorstel van verlaging van den prijs van inschrijving op 't Beknopt Verslag en Pilatus verklaarde er zich voor. De Catholieken zijn vast besloten het voorstel te verwerpen en met reden. Wie weet er niet dat het Beknopt Ver slag eene zeer slechte lezing is en dit vooral wanneer de rooden hunne godde loosheden enz. enz. uitbraken. En de vuile en vervalschte teksten die zij er in storten met 't eenig doel om op goedkoope manier of zelfs gratis 't volk van 't goede spoor af te leiden 1... Hoeveel familievaders die nogthans niet teêrgt-voelig zijn, maar wel voorzich tig, telt men niet, welke het Beknopt Verslag, op zekere dagen, onder 't bereik van hunne vrouw en kinders niet durven laten En hij, Pilatus Daens, vindt dat de goddeloosheden, de haatvolle godslaste ringen, de loocheningen der groote calho- liek«: waarheden, de aanvallen tegen de R. C. Religie,die lasterlijke beledigingen tegen Z. H. den Paus, tegen H.H. de Bisschoppen, tegen de Priesters en Kloos terlingen door de rooden uitgebraakt, niet verzekering op haar leven, ten bedrage van 5oo,ooo fr., die bij haar overlijden aan hem, of zou hij na haar mocht sterven, aan zijne dochter moest worden uitge keerd. Die laatste bepaling was echter slechts voor den vorm, want hij wist wel dat het meisje hem niet zou overleven, daartoe had hij zich vooraf reeds in verbinding gesteld met den meergenoemden dokter George. Kort daarop werd het meisje uit het binnenland ongesteld, och I slechts eene lichte verkoudheid, maar haar zorgzame bloedverwant riep toch onmiddellijk ge neeskundige hulp in. o Dokter George kwam, hij zag den toestand dadelijk veel ernstiger in, dan deze op het oog wel scheen, schreef een geneesmiddel voor en... nog in dezelfde week stierf het meisje. Haar bloedverwant eischte de verze kerde som, maar de levensverzekerings maatschappij kreeg achterdocht en wei gerde te betalen. Er werd een gerechtelijke lijkschou wing bevolen, maar deze bewees.dat de dood eene zeer natuurlijke oorzaak had gehad, dat de behandeling der ziekte door dokter George onbei ispelijk was geweest en de maatschappij moest het half millioen aan den bloedverwant uitbetalen. 11 Deze voldeed daarvan al zijne schul den, hield nog een schoon kapitaal'je over, waarvan hij overeenkomstig zijnen goedkoop genoeg onder 't volk kunnen verspreid worden. En Pilatus zegt dat hij een gezalfde des Heeren is... Gezalfde We geloo- ven dat de zalf er verre moet van afge sleten zijn om zou iets te durven voor staan. Kalverkweek. De Duitschers heb ben verleden jaar proeven gedaan in het voeden van kalvers met afgeroomde melk, met bijvoeging van verschillende zouten. Daaruit bleek dat, in strijd met wat be weerd werd, de kalveren grooter voordeel trekken uit afgeroomde melk met bijvoe ging van lijn poer dan uit al de andere 'Voedingstoffen. Afgeroomde melk is gelijk aan volle melk min het vet, en lijnpoer veel vet bevattende, maakt de afgeroomde melk weder gelijk aan volle melk. Wio i n de slachtoffers der wet wie zijii opdenalcool Voorzekers de stokers niet, zegt de Réforme want de stokers hebben van nu al hunne prijzen van honderd frank den hectoliter verhoogd. Zij winnen er bijgevolg reeds 5o fr. aan. De voortverkoopers verliezen ook niet: zij hebben ofwel hunne prijzen verhoogd of geven nu druppels die maar halve grootte meer hebben die winnen er bij gevolg ook bij. Het eerste slachtoffer is dus de alcool- drinker, de geneverlap, die zijn zeiven vergeeft, en die nu een derde meer zal betalen om zijnen drift naar den verdier- lijksten drank te volgen Ja, hij is het grootste slachtoffer I Maar wie zal hem beklagen Ongetwijfeld zal er min alcool gedron ken worden, en daardoor zullen er nog andere talrijke slachtoffers zijn, te weten: De gevangenissen zullen min bevolkt zijn de gestichten van krankzinnigen zullen er door lijden en min kostgangers tellen de geneesheeren zullen er bij verliezen en de advokaten ook de ge rechtshoven zullen min te doen hebben de policie zal magen verminderd worden, de gestichten voor gebrekkelijke kinders, voor weezen en ongelukkigen zullen ver minderen de rampen en ongelukken zullen min talrijk zijn, de deurwaarders zullen minder moeten uitverkoopen, de notarissen zullen minder geld op hypo theek plaatsen. Ziedaar de slachtoffers die de noodlot tige wet op den alcool maken zal. Tartuffen. In den Borinage raden de socialistische leiders hunne volgelin gen aan, geen genever meer te drinken, om alzoo aan de regeering een deel der inkomsten te ontnemen, door den verkoop van alcool op het budget gebracht. Maar terzelfdertijd deelt de socialisti sche coöperatief strooibriefkens uit, waarin deze meldt dat men nergens goedkooper eerste communirkleeren, schoenen, ge never, brandewijn en verschillende likeu ren bekomen kan. stand kon leven en was zoo verstandig, de speeltafel voor goed vaarwel te zeggen. Hij verliet Parijs en vestigde zich te Bordeaux daar kwam zijne dochter in kennis met een zeekapitein, zij kregen elkaar lief en de vader gaf zijn zegen. n Hij mocht het huwelijk van zijne dochter evenwel niet bijwonen, want tijdens de verloving stierf hij plotseling. De zeekapitein regelde de zaken van den vader zijner verloofde en bevond dat die voortreffelijk in orde waren. Bleef er al, toen alles afgehandeld was, weinig geld over, schuld was er in 't geheel niet, de kapitein waande zich toen vast overtuigd, dat de vader van zijne verloofde een eer lijk man was geweest, te meer daar hij van het gebeurde met de levensverzeke ring niets wist. Zij trouwden. d Niets ontbrak er aan haar geluk, dan alleen dat zij zich wat eenzaam gevoelde, gedurende de lange afwezigheid van haren echtgenoot, waarvoor zij echter in den korten tijd, dat hij thuis was, ruim schoots schadeloos werd gesteld. d Toen, terwijl haar echtgenoot weer op reis was, ontving zij bezoek van dok ter George. Hij begon haar de geschiede nis te vertellen, die ik u zooeven heb meegedeeld en zij vroeg hem wat hij daarmee op het oog had, want alles wat hij haar verhaalde, was haar sinds lang bekend. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1903 | | pagina 1