Aan de deur gewalst. - Inschrijving voor Z. H. den Paus. Stad Aalst. - Patronage H. Jozel Stad Aalst. - Werkbeurs, AALST. Allerhande nieuws Frankrijk. Duilschland. Engeland. Oostenrijk. Vereenigde Staten. Italië. Te koop. Een schoonen Lamoer- r hond, bij Frans Coppens, 'l Koolstraat, Nr 22, te Aalst. S. Sedeyn - De Backer, Pilatus Daens en zijne sleepdragers hebben M. Ducatillon uit de groene volks- fopperskliek verbannen en nu komen de Brusselsche groene volks(oppers Pilatus Daens aan de deur te walsen met een vaantje aan zijn achterste. Wij komen er Zondag op terug. HO» Opbrengst ven vorige lijsten fr. 718 00 Melden fr. 5,oo Verzettelijk Avondfeest door al de afdee- lingen der Patronage, op Zondag 5 April aanst., om 5 uren 's namiddags, ter Groote Feestzaal. Het feest zal eindi gen om 8 uren. PROGRAMMA. Eerste Deel. i° Turnmarsch 2° Kunstturnen aan dub bele baren, Elégance valse 3° Twee die niet durven, kluchtspel in een bedrijf Menuet compadour 40 Prachtballet uit gevoerd door 60 Turners. Twbede deel. 10 De Zingueners koor, Aubade printanière a° Reeks me thodische stokoefeningen 3° Ballet-Ge barenspel, Dans la Forge 40 Marmeren Groepen 5° Jubellied en verheerlijking van Z. H. den Paus Leo XIII. Prijzen der plaatsen Eerste plaats, fr. 1,00 Tweede plaats, fr. o,5o. Men kan voorbehoudene plaatsen bekomen tot Zondag 5 April, te middag, mits op leg van fr. 1,00 op de kaart van eerste plaats. -w*tr Kaarten zullen ten huize aange boden worden. STA O AALST. De Burgemeester herinnert eenieder dat de Stedelijke Politiereglementen niet toe laten zich gemasKerd te vertoonen langs de straten der Stad op den Zondag 22 Maart igo3 (Half Vasten). De overtredingen aan de reglementen kunnen aanleiding geven tot rechterlijke vervolgingen. Aelst, den 18 Maart 1903. De Burgemeester, M.-L. Gheeraerdts. Correspondentie. Ontv. van M; D. C. teNinove fr. 6,00 over igo3. Bedankt. MAAND MAART, naai* tot het gekroond beeld van den H. Joseph, bijzonder vereerd in de kerk van de E.E. Paters Carmeueten Discalsbn, op Zondag 22 Maart igo3. Voor nadere inlichtingen en kaarten, zich richten tot Elisa Meganck, Hoog straat, 5, Aalst. Vertrek uit Aalst 8 u. 14 m. 's morgens. Vertrek uit Gent 5 u. 5i m. 's namiddags. Prijs heen en wéér, 2* klas fr. 2.00. id. id. 3' klas fr. i.i5. De kaarten moeten ten laatste afgehaald zijn op Donderdag 19 Maart aanst. Wordt gevraagd Een smid, bankwerker Een halve gast id. Een goede Dreier, voor Brussel. Een hovenier. Een smid, (paardensmid). Vraagt werk Een goede schrijnwerker. o Creemboter. Markt van Woensdag 18 Maart 1903 61 Kilogrammen Ier markt. Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. EERSTE COMMUNIE. Te be- komen ter drukkerij van Den Denderbode Kerkboeken, Paternosters, Gedenkenis sen enz. Gedenkenis der Eerste Communie,boek druk bij begrepen, te beginnen var. fr.5 de 100. Te verkrijgen ten bureele van De» Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. W Huishuurboekjes zijn opnieuw te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode. Prijs 20 centiemen. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Aanhouding te Wette ren. De zoogezegde diefstal van i5,o-o fr. De gemeente Wetteren is in opschud ding gebracht dooi eene geruchtmakende aanhouding. Verleden week meldden wij dat Leo Baeyens, agent in bloem voor den Nieuwen Molen, in de Zuidstatie van Gent van Stijn brieventesch.die i5,ooo fr. in bankbriefjes bevatte, bestolen werd. De bestuurder van den Nieuwen Molen ging den volgenden dag naar Wetteren, om daar een onderzoek in te stellen. De politie kon hem belangrijke inlichtingen geven en daarop is de bestuurder de klanten van den Nieuwen Molen gaan bezoeken. En nu kwam het uit dat verscheidene klanten kwittanciën bezaten, door Baeyens geteekend, terwijl, om geldig te zijn, de kwittanciën moeten geteekend zijn, door den bestuurder en kassier van den Nieuwen Molen. Onmiddellijk na deze ontdekking is de boekhouder van 't fabriek gekomen om de boeken, door Bayens gehouden, te onderzoeken en zoo werd bevonden dat er een te kort was van 20,000 fr. Zaterdag, toen Baeyens lont rook, heeft hij bij M. D. De Schaepmeester 1000 fr. gele.nd om 4 door hem onderteekende kwittanciën te lossen, maar Maandag morgend werd hij op bevel van den Pro cureur des konings van Dendermonde aangehouden. Hij heeft bekentenissen gedaan en be kend dat hij te Gent niet bestolen werd. Baeyens stond te Wetteren als zeer deftig aanzien hij is bakker en suikerbakker en ook agent in bloem hij is 52 jaar oud en zijn zoon, een braaf jongeling, bestuurt de bakkerij. Groot verteer maakte Baeyens niet, althans niet te Wetteren, en men weet niet wat hij met het ontvreemde geld ge daan heeft. Naar aanleiding van eene ontrigge- ling, die te Liedekerke plaats had, is een onderzoek ingesteld. De ontriggeling had plaats op de aan- vullingswerken en twee locomotieven en verscheidene wagons werden beschadigd. De leden van het treinpersoneel werden min of meer gekwetst. De oorzaak zou een misverstaan in het signalenspel zijn. Dit is het wat door het gerecht onderzocht moet worden. Drama te Brussel. De onaf hankelijke zedeleer heeft in de hoofdstad weer een dier drama's veroorzaakt die men slechts met walg er. afschuw ver- verhaalt, en die ons doen wanhopen aan de beschaving. Ziehier wat men eerst verhaalde Zaterdag morgend hebben een jongen en een meisje gepoogd, zich te zelfmoor den in de Meridiaanstraat, te Brussel. Zij hadden vergif ingenomen. De jongeling liep echter spoedig naar een doktor. Deze diende hem een tegenvergif toe, maar zijn toestand blijft hopeloos. Het meisje heeft na de vlucht van den jongeling, een revolver genomen en zich een kogel door het hoofd gejaagd. Zij was op den slag dood. nadere bijzonderheden. In eene rijk gemeubelde burgerswo- i. orSua -ongeveer een jaar een onwettig paar: Langlois, 22 jaar oud, behoorende tot eene welstellende familie, en Mathilde Bauthaut, eene vrouw, die beweerde 29 jaar oud te zijn. doch haren wezenlijken ouderdom scheen te ver duitsen. Men zegt dat zij van Engelschen oor sprong was en reeds voor dat zij met Langlois het huis betrok, de minnares van den jongeling was. Het koppel leefde op breeden voet en reed dagelijks per automobiel uit. Zaterdag kwam Langlois uit zijne wo ning gestormd en liep over de deur de woning binnen van dokter Javaux. Aan de meid vroeg hij een glas melk, zeggende dat hij vergiftigd was. Voor dat de meid van hare ontsteltenis bekomen was en het gevraagde bracht, viel de jon geling stuiptrekkend ten gronde. Dr Javaux, afwezig zijnde, werd seffens opgezocht en snelde toe. Hij diende den ongelukkigen een tegenvergif toe. De toestand van Langlois verergerde en men legde hem onder een glazen afdak op eene matras neer. Dr Javaux verliet hem geen oogenblik meer en deed al wat in zijne macht was om hem te redden. Middelerwijl begaf zich de politie, door den geneesheer verwittigd, naar het huis en vond er op eene kamer van het eerste verdiep Mathilde dood liggen. De ongelukkige had zich vergiftigd. Men zegde dat zij, om een einde te stellen aan de schrikkelijke pijnen die zij door stond, zich een revolverschot in het hoofd loste en op den slag dood bleef. Het lijk werd gelaten op de plaats waar het lag. De politie sloot het huis en verwittigde het parket. s Middags begon het tegenvergif tj werken en de jongeling, tot het volle be wustzijn terug gekomen, drukte dankend de hand van den geneesheer en van den politieagent die zich bij hem bevonden. Hij kon evenwel nog niet vervoerd wor den en bestendige zorgen waren nog steeds noodzakelijk. Het drama heeft in de buurt eene groote verslagenheid te weeg gebracht. Naar het schijnt zou Mathilde gehandeld hebben uit jaloerschheid, omdat zij Lang lois verdacht haar te willen verlaten. Mathilde Bauthaut is geboortig van Gent. Zij was weduwe van zekeren Olli- vier en moeder van een zoontje, thans vijf jaar oud, dat te Gent bij zijne tante wordt groot gebracht. In de wereld, waar zij verkeerde, was gekend onder den naam van Carmen. Het huis dat zij in de Meridiaans.raat met eene meid betrok, was gehuurd aan 1800 fr. 's jaars. Toen de poli'ie in de slaapkamer van Mathilde drong, lag de ongelukkige dood op den vloer, te midden van een bloed plas, den rechterslaap door den revolver- kogel doorboord. Op eene tafel lag een pasgeschreven brief, waarin Mathilde hare zuster, die te Gent een hotel houdt, verzocht met den eersten trein naar Brussel te komen. Uit het onderzoek is gebleken dat de vrouw hare misdaad vooraf beraamd had. Zij had namelijk reeds lang op voorhand over de uitwerkende kracht van de strych nine inlichtingen genomen. De jongeling was een student, die naar elk verzekerd, een zeer verkwistend leven leidde. De vrederechter heeft den inventaris van de woning opgemaakl en de kamers verzegeld, na de juweelen, eene som van 2000 fr. en een spaarbotkske van 800 fr. te hebben meegenomen. De meid is van schrik uit het huis gaan loopen. De zuster is thans in huis om voor de begrafenis te zorgen. Waar Carmen de strychnrme heeft ge haald wordt scherp onderzocht. Er wordt te Brussel algemeen ver teld dat de policie de moordenaars ont dekt heeft van den ouden rentenier Vanderauwermeulen, die over me r dan een jaar vermoord werd in zijne woning, Maalbeekstraat te Etterbeek. Een persoon werd aangehouden als vermoedelijke plichtigc, doch na 54 dagen gevangen schap weer losgelaten. Thans wordt ge zegd dat eene gewezen meid, vermoedens heeft doen vallen op personen, die buiten gewone onkosten deden, zelfs een huis hadden laten bouwen. Ondervraagd wor dende, hebben deze personen beweerd dat zij een erfdeel hadden getrokken, eene beweer ing, die echter valsch bevonden is. Over omtrent zestig jaar schonk een eigenaar van Ukkel, bij Brussel, aan de kerkfabriek dier gemeente renen grond, die, volgens den wensch des begiftigers, zou dienen tot het oprichten van eene school, welke door Zusters bestuurd moest worden. De kerkfabriek, die verre van rijk was» deed eenen oproep tot de milddadigheid der inwoners en elkeen bracht, in het bereik zijner middelen, bij tot het goede werk. Maar in 1879 werden, na de stemming der schoolwet, de nonnen uitgedreven en het officieel onderwijs nam bezit van het gesticht, dat thans op het punt is, door nieuwe lokalen vervangen te worden. Nu kreeg de liberale gemeenteraad van Ukkel, bij koninklijk besluit, toelating om de oude school te verkooptn, alsof het gemeente-eigendom ware. Natuurlijk eischt de kerkfabriek de opbrengst van dien verkoop, en met recht. De justicie moet daar nu over beslissen. Zaterdag heeft een droevig voorval de gemeente St-Gilles (Waas) in opschud ding gebracht. Dokter J... is in eenen aanval van ijlkoorts door het venster yi -r'upTic ^uamarct-iicTi ge sprongen en dusdanig aan de beenen ver minkt door kneuzingen in allen aard, dat hij oogenblikkelijk door de dokters Bus schotsen Vander Keereis moeten verzorgd worden. Zijn staat boezemt onrust in. Te Overijssche was een aardewer ker, dronken zijnde, bezig zijne vrouw op barbaarsche wijze te mishandelen. Een zoon, die vroeger reeds het huis heeft moeten verlaten, uit hoofde van het slechte gedrag zijns vaders, verrastte hem nu en, partij trekkend voor zijne moeder, nam hij eenen stoof haak en sloeg er den dronkaard zoo geweldig mede, dat deze de vlucht nam. De vrouw, dit ziende, nam nu eene schup en haren zoon een handje helpend, begon zij mede op den man te slaan zoo lang tot hij in eenen toestand was, die geen hoop op herstel laat. Moeder en zoon zijn in vrijheid gela ten. De genaamde Alfons Samson, 25 jaren oud, kwam met de tweewielkar der Antwerpsche Broodbakkerij, te Sl Nico- laas gevestigd, in de Nauwstraat ie Bel- cele-Puyvelde, tegen den Ossenhoek, ge reden. De vijs waaraan de dessel van het rij tuig vastzit, was losgeschoten, tot dus verre, dat het paard hierdoor los was en voortging de kar bleef staan doch daar hij de lijn in de hand had, wilde hij het paard terug trekken hij s-uurde langs den verkeerden kant en trok het dier in de gracht. Daar de lijn rond zijne hand ge bonden was, trok het paard hem mede in zijnen val. De jongeling werd hierdoor met geweld tegen eenen boom geslingerd, waardoor hij den bil brak, en viel daarop n den modder van de gracht tegen het paard. Gelukkiglijk lag hij met het aange zicht boven den modder, waardoor hij om hulp kon roepen. Boerenjongens, die op het veld wérkten, kwamen toegesneld en verlosten hem uit zijnen gevaarlijken toe- sland. Hij werd ©p eene berrie naar het huis zijner ouders gedragen, niet ver van de plaats des ongeluks in de Gentstraat, op het grondgebied S' Pauwels. Dokter Ver- beecke, dezer gemeente erbij geroepen, kon tot de ineenzetting van het been nog niet overgaan ingezien dit lidmaat dusda- nig gezwollen was, zWelling, die zondag nog aanhield. Drie branden hebben in drie dagen tijd te Heers plaats gehad, Eerst brandde de hoeve met schuur, woning en stal van M. Derwa af. Toen was het de beurt van een gebouw, door drie werkmanshuisge zinnen bewoond en eindelijk werd de hoeve van M. Porta gedeeltelijk vermeld. Er wordt een onderzoek gedaan. Een kindje van 7 maanden, met name Omer, een zoontje van de echtge- nooten Victor Desmet. landbouwers op het gehucht Croisé, te Reckem, bij Mee- nen, is zaterdagavond door een zeug ver slonden. Rond 5 uren 's avonds, was vrouw De smet bezig met het gaanpad voor hare woning te schuren, De kleine Omer lag te slapen in zijne wieg in de keuken. De achterdeur was echter opengebleven, en de zeug, die in de weide liep, was langs daar in huis gedrongen. Zij wierp de wieg om de kleine Omer rolde op den grond en nu begon het zwijn den knaap te ver slinden. De moeder was zoo naarstig aan 't werk dat zij van dat alles niets had ge hoord. Toen zij binnenkwam, had de zeug reeds het hoofd van haren lieveling ver slonden en was dan aan de handjes bezig. Twee vingers waren reeds afgeknaagd. Bij het zien van dat afgrijselijk tooneel viel de arme moeder in bezwijming. Dr Depuinemare, van Meenen, die spoedig geroepen werd, heeft veel moeite gehad om haar het bewustzijn te doen herkrijgen. Geene pen is in staat om de droefheid der ouders en van gansch de bevolking te schetsen. In de gemeente Limelette werd Zon dag laatst het eeuwfeest gevierd van Maria Catharina Weldharte, geboren te Antwerpen op 14 Meert i8o3. Heel het dorp was versierd. Eene dankmis werd gecelebreerd en de honderdjarige werd in stoet naar het gemeentehuis gebracht, waar zij door den burgemeester ontvangen werd.Des avonds had er vuurwerk plaats. Groote brand. Maandag mor gend rond 3 uren, is te Sclessin (Luik), brand ontstaan op het tweede verdiep der caoutchoucfabriek van M. Hanot. In min daa een half uur waren al de gebouwen één vuurpoel, waaruit stroomen gensters opstegen. De pompiers der inrichtingen van de Meuse, der werkhuizen Cockerill en wel dra ook die van Luik snelden ter plaats. Zij hebben meer dan vier usen moeten werken om den brand te beméesteren Van de groote gebouwen blijven slechts zwarte muren recht, die zullen moeten neêrgehaald worden. De stoffelijke schade is zeer groot en een zestigtal werklieden zullen tijdelijk zonder bezigheid zijn. Aan de afgebrande werkhuizen paalde eene werkmanswijk. De bewoners zijn in alle haast met hunne meubels gevlucht. Eene vierde aanhouding is gedaan tengevolge van het drama te Piétrebais, namelijk van eenen persoon, die den gen darm een doodelijke bajonnetsteek toe bracht. De zaak zal waarschijnlijk niet gecorrectionnaliseerd kunnen worden, daar een der zonen van Thijs de voorbe dachtheid heeft bekend. Een weduwe van Amay was gestor ven ten gevolge van misdadige genees kundige behandelingen. Het onderzoek deed de waarheid van die vermoedens aan den dag komen. Daarop volgde de aan houding van dokter P., radicaal gemeen teraadsheer in deze gemeente. Hij loo- aitc piH-iuigireia, maar niettemin ls hij in de gevangenis van Hoei opgesloten. Verschrikkelijk ongeluk op de tramlijn. Maandag avond heeft er een erg ongeluk plaats gehad op de tram lijn Turnhout-Antwerpen. De paardenslachter van Turnhout, M. Brees, had te Antwerpen eenige paarden gekocht de knecht moest die van Ant werpen naar Turnhout brengen. De laat ste tram die uit Antwerpen ten 9 ure 's avonds te Turnhout aankomt, had eene merkelijke vertraging ondergaan ten ge volge eener ontriggeling, waarbij de loco motief bijna in eene gracht was terecht gekomen. Toen de trein terug op de baan was gebracht en hij voort naar Turnhout stoomde, wachtte hem een veel erger on geval. Hooger genoemde knecht had denkelijk eenen hoefslag van een der paarden be komen dit veronderstelt men vermits de ongelukkige op de spoorbaan lag, tus- schen Schilde en St-Antonius, toen de tram kwam aangestoomd. Hij werd door de locomotief op den slag gedood. Zijne paarden dwaalden in de nabijheid. Het lijk werd door het trampersoneel van onder de locomotief uitgehaald en in den fourgon gelegd en verders naar het gasthuis van Turnhout gedragen. De trein kwam rond middernacht teTurnhout aan. Het slachtoffer heet Camiel De Bra bander, is 42 jaar en geboren te Men- donck, bij Zelzate. Op het lijk bespeurt men geen sporen van den slag van het paard. Er zijn alleen eenige schrammen op de armen en bee nen zichtbaar het hoofd was gepletterd. Maandag namiddag is ook een tram ontspoord op de lijn Turnhout-Moll. Bij het terug op de lijn zetten der locomotief is de machinist gekwetst geworden aan den arm. werd onlangs door onderofficieren op een tafel vastgebonden en daarna zoo hard met een stok geslagen dat hij een tijd lang in het hospitaal moest liggen. Toen hij ontslagen werd hing zich op aan een boom, uit vrees voor nieuwe mishande lingen. Een sergeant en anderen zijn in verband met deze zaak in hechtenis geno- Protestatie. De bisschof) van St- Brieuc heeft het initiatief genomen tot eene openbare inschrijving voor de opricht ting van een kruisheuvel, om als protest te dienen tegen de oprichting van een standbeeld voor Renan. De kruisheuvel moet aan komende eeuwen der Catholie- ken smart en leedwezen betuigen over den hoon, hun aangedaan. De bisschop teekent boven aan de lijst voor 1000 fr. en noodigt arm en rijk uit zijn voorbeeld te volgen. Kloostervervolging. Twee-en- twintig scholen en colltgies in Finisterre, zullen eerlang gesloten worden. Ook het klooster der Benedictijnen te Landerneau zal zelfde lot ondergaan. Mishandeling in 't leger.Een jonge man van twintig jaar, deel uitmakende van een ulanen-regiment te Potsdam, Het financieel schandaal. De voortvluchtige Whitaker Wright is Zon dag morgend te New-York in hechtenis genomen, toen hij daar met de Fransche mailboot Lorraine was aangekomen, Hij had zich te Havre met een jonge Engc-lsche ingescheept onder den naam van M. en M<j. Andreoni. Hun vertrelt naar New-York werd verraden dooreenen wissel van eene Parijsche bank. Bij de inhechtenisneming toonde Whitaker Wright verrassing en verontwaardiging. Toen de policie hem meêdeelde dat zijn uitlevering geëischt was wegens valsch- heid in geschrift, dreef Wright daarmêe den spot. De Engelsche regeering had immers erkend hem niet te kunnen ver volgen Daarna was hij openlijk wegge gaan om in EngelschColumbië mijnzaken te behartigen. Wright voegde er bij, dat hij in Enge land een hooggeplaatsten beschermheer heeft. Hij verzocht, inmiddels niet over de zaak in de gazet te schrijven. Te New- York gelooft men niet, dat Wright's uit levering eenige moeilijkheid zal opleve ren zelfs al mocht Wright kunnec bewijzen, dat hij genaturaliseerd is air Amerikaansch burger, toen hij vijftien jaar geleden bankier te Philadelphia was, want Amerika en Engeland leveren elkaai wederkeerig eigen onderdanen uit, wan neer niet getwijfeld wordt aan een billijkt behandeling van hun zaak. Eigenaardige lamp. Professot Hans Molisch, van Praag, heeft aan de Weener Academie van wetenschappen meêgedeeld, dat hij eene lamp ontdek! heeft, welke gevoed wordt bij middel van bacteriën, en die een sterk licht geeft, vrij van alle gevaar, dus uitstekend voor mijnen en poeiermagazijnen. De lamp bestaat uit eene glazen kruik, waarin een mengsel van salpeter en gela tine is aangebracht, dat ingeënt wordt met bacteriën. Twee dagen later wordt de kruik lichtgevend en straalt een wonder baar blauwachtig groen licht uit, veroor zaakt door de talrijke bacteriën, die ziet intusschen ontwikkeld hebben. Het licht blijft schitterend gedurende twee tot drie weken en later vermindert het. Het maakt iemand herkenbaar op een afstand vat twee tot drie meters en een ietwat groote druk is er goed bij leesbaar. Professor Molisch verzekert dat de lamp een koud licht geeft, dat volkomes: veilig is. Een blauwbaard. Te Hamilton- in Ohio, is een 42-jarig man gevanget genomen, die in 20 jaren 8 vrouwen heeft gehad en die hij allen heeft vermoord! Hij heeft bekentenissen afgelegd en beweerd steeds door onweerstaanbaren moordlust te zijn gedreven. Uit het Vaticaan. Woensdag, donderdag en vrijdag, heeft de H. Vade op raad van zijn geneesheer in de tuinen van het Vaticaan eene wandeling gemaakt, die op het gestel des Pausen een zea weldadige uitwerking hadden, tusschei de vele audiënties wij vinden eene ge- heele reeks er van vermeld welke Z. H. de laatste dagen heeft verleend aan grot pen pelgrims, vereenigingen en afzonder lijke personen. Op last van den Paus, is de bezoldi ging van alle beambten van het Vaticaaa van de laagsten zoowel al van de hoo- geren over de maand Maart verdub beld als feestgave. Het pauselijk jubilee. De Paus heeft in de Palazzini, midden in de tuinen van 't Vaticaan gelegen, zijne familie een diner aangehoden. Om een zelfde tafel zaten al deneven, nichten en achterne ven des Pauzen vereenigd. Leo XIII zat zelf niet meê aan tafel, omdat de etikette dit onverbiddelijk verbiedt, maar ontving zijne gasten na afloop in zijn bijzondere vertrekken en onderhield zich daar met ficnt waarbij hij vele herinneringen uit zijn jeugd te Carpinetto ophaalde. IN 1)EN GOEDEN KOOP. Ooatendsclie ViHchbunk Nieuwstraat, 30, Aalst, gekend voor eerlijk en treffelijk gediend tl worden tegen matigen pry's. Aankomst weke lij ksch Zalm (Saumon) per 1/2 kilo fr. 0,00 Groote Tarbot n 1 50 Eilbot (Elbot) n 1,00 Hol. Kabeljauw (Cabilian) B 0,70 n Schelviscb (Eglefin) 0,70, 1, 1,25, 1.60, 2 Koobaard(Rouget)l,00, 1,25, 1,50, 1,75, 2.00 Tarbot en Grieten 1,00. 1,50. 2,00, 3,00 Blankenbergsche Rog 1,50, 2,00, 2,50, 3, 4 Groote Vloot voor opleg 3,50, 4,00, 5,00 Makreelen (Macquerean) 0.50 1,00 Tongen (SolesJ koppel 1, 1,25, 1,50, 2.00, 3 i Groote Pladijs (Plie) 0,75, 1,00, 1,25, L50, 2 l Pieterman (Vive) 't stuk fr. 0,15, 0,10 Klein Plaatjes, 0,20. 0.15, O.IO Witting (Alerlan) 0,25 0,15, 0.10 1 Garnalen de pint fr. 0 20 Krefteu per stuk 1,50, 2,00, 3,00. 4 en 5 GeDarkeerde mossels per kilo fr. 0,20 i Hoilandsche Melkersbaring 't stuk fr. 0,25

De Denderbode | 1903 | | pagina 2