Zondag 22 Maart S905 ceiilieiiicn nummer o0'e Jaar 5789 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst mmm Rampzalige politiek. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM «jrs VADERLAND, TAAL, VRIJHEID OM ZES MILLIEON W Hopkwestie. De Weiden in de Lente. Buiten gekegeld Willem Beckers, lid van den bestuurraad der vrije christene Volkspartij, van Brussel, Vanderstichelenstraat, 87, Molenbeek. Zondagrust. Onderlinge Bijstand. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schryft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. ClIIQUE Sl'UM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3de bladzijde 50 centiemen. Dikwyls te herhalen bekendmakingen by accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlyk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 2i Maart igo3. M. Daens staat tegenwoordig bij de socialisten op een hoog schab! Hij is hun man. Sedert zijne genezing inderdaad schijnt hij met eene dolle woede de catho- lieke Partij en de H. Kerk in den grond te willen boren. In zijn «i Volkseeuw i> wijde hij een dol artikel aan de toestanden van Holland. Hij vaart hevig uit tegen de priesters en kloosterlingen die de handelwijze der hollandsche socialisten durvpn afkeuren hij gaat zelfs zoover die priesters te be schuldigen het geld te dienen in plaats van God O die belanglooze Ducatillon waar blijft gij met uwe zweep Hebt gij hem niet toegeroepen dat hij een deel ontving van het kamerloon van afgevaardigde De Backer Ook neemt Vooruit met liefde dit arti kel op en telt met genoegen de slagen die de ongelukkige, diepgevallene M. Daens de catholieke Partij toebrengt. Doch dat is niet alles. Hij brengt aan de goddelooze socialis ten niet alleen eene onrechtstreeksche hulp met de catholieke Partij en de H. Kerk te verscheuren, maar rechtstreeks helpt hij hen de grondvesten der samen leving te ondermijnen. Ziehiir waarop die heer fier is. «Te Enschedé spreekt onze dappere vriend, christen-demokraat Brinkhuis it met Van Kol, Kamerlid, aan wiens triomf op den recctionnair Aalbersé wij fier zijn te hebben meegewerkt.» Van Kol is socialist, M. Aalbersé is een catholiek. MDabns is dus pier tegen de catho- LIEKBN TE WERKEN TEN VOORDEELE VAN DE SOCIALISTEN Hij gaat vooruit op den weg van het verderf, naar den afgrond Toen over eenige jaren de eerste mare rond ging dat in Ninove de partijgangers van Daens zich gingen vereenigen en een cartel te vormen met de geuzen en de so cialisten tegen het cath. gemeentebestuur dier stad dan scheen M. Daens die hou ding te willen afkeuren. Wij zullen in lichtingen nemen, schreef 't Land van Aelst en indien het feit waar wordt be vonden, wij zullen het afkeuren Het feit was waar en M. Daens zweeg. En thans durft hij luidruchtig uitba zuinen dat hij fier is geholpen te hebben om een socialist te doen overwinnen op een catholiek 1 Hij heeft zijne partijgangers reeds ver genoeg van de H. Kerk afgetrokken op dat zij zulk schelmstuk niet alleen zouden dulden maar zelfs goedkeuren en met hem toejuichen 1 «o»— 44* Vervolg. Dat weet ik, mevrouw, antwoordde hij, maar ik heb het u alleen in herinne ring gebracht tot goed begrip van iets wat ik u thans zal vertellen en wat gij nog niet weet, of ik zou mij al ernstig moeten vergissen. Hij vertelde haar dan, dat hij jaren lang in Indië was geweest en dat hij daar vergiften had bestudeerd, waarvan de Europeeache geneesheeren een flauw be grip hebben. Daaraan alleen was bet toe te schrijven, dat de lijkschouwing van de jonge bloedverwante, die ten huize van haren vader gestorven was, den dood aan eene natuurlijke oorzaak had toegeschre ven, want in waarheid was dat meisje vergiftigd door dokter George, met mee- plichtigheid van den vader der jonge vrouw, die door haren dood in bezit was gekomen van het op haar leven verze kerde bedrag van 5oo,ooo. Hij, dokter George, had tot loon van zijne misdaad 100,000 fr. ontvangen, die had hij te Parijs vroolijk verteerd, terwijl zijn meeplichiige zich in Bordeaux ge vestigd had. Nu was zijn geld echter op en hij vond dat hij met een vijfde gedeelte van Rampzalige politiek En nochtans meer dan eens hebben de socialisten verklaard, gezegd en geschre ven dat in elke kiezing zij met heel hun programma streden, dat wie voor hen werkte, meêhielp aan de verwezenlijking van hun droombeeld. Wat willen de socialisten Waarop is de heer Daens fier te hebben bijgedragen? In den Rijksdag heeft Bebel, de Duitsche aanvoerder, het kortbondig en kernachtig gezegd In zake van godsdienst streven wij naar de godloochening, op staatkundig gebied naar de sociale republiek, in huishoudkunde naar het collectivisme dat is de samentrekkingder voortbrengst- middelen in de handen der Algemeen- heid 1 o De socialisten willen God uit de samen leving bannen, i Wie niet tegen den godsdienst is, schreef Vooruit, ver- bergt zijn programma en strijdt met zijn vaandel in den zak En aan den triomf van zulke mannen is de heer Daens gelukkig meê te helpen De socialisten willen allen bijzonderen eigendom vernietigen, iedereen uitschud den, alles inpalmen. En de heer Daens helpt meé. Heeft hij niet gezegd Wij durven zeggen en verklaren dat alle groote eigendom diefstal is geworden D it toch de oogen open gaan Dat de christene werklieden, zij, die hunne ge voelens van geloof hebben bewaard, eens nagaan tot welken rampzaligen afgrond de heer Daens ze meèsleepen wil. Dat zij nadenken, haast is het te laat In deze zaak verklaartDe Dendergalm zich voor den vrijhandel, 't is te zeggen, dat alle invoerrechten overal worden afgeschaft. Nu om getrouw te blijven aan hun prin ciep, vragen de liberale schrijvelaars dat de vreemde hop hier in ons land vrij van alle inkomrecht zou mogen ingevoerd worden en dit ondanks onze Belgische hop, bij den invoer in vreemde landen, met een verbiedend recht zou geslagen worden In Duitschland komt men een in komrecht van fr. 87.50 per 100 kilogr. voor te stellen en uit Frankrijk wordt gemeld dat de regeering uit wraakneming het Duitsche tarief zal aannemen,'t is te zeggen, de vreemde hop ook mei 87.50 fr. te belasten. Wij vragen het zijn dat geene rechten die allen invoer onzer Belgische hop in die landen verbieden moet Sedert de naburige landen onze Belgi sche hop met inkomrechten, hebben ge slagen, is de hopteelt hier, volgens de statistieken, de helft verminderd. Blijft het zoo voortgaan weldra zal het gepast zijn met onze hopteelt. Wat men er ook van zegge mag de vrijhandel zonder wederkeerigheid is kortweg eene onrechtveerdigheid, eene dwaasheid.... Onze hopplanters in 't algemeen vragen dat een inkomrecht van 3o fr. per 100 kil. op de vreemde hop zou geheven worden. De catholieke landbouwgroep der Volks kamer stelt voor het inkomrecht op 5o fr. te bepalen. Nu dat zal zoo gemakelijk niet gaan, als men wel denkt. Onlangs had te Antwerpen eene verga dering plaats van brouwers om protest aan te teekenen tegen de voorgestelde rechten op gerst en hop. De Antwerpsche Senateurs en Volksvertegenwoordigers, liberalen en catholieken, verklaarden dat zij die voorgestelde rechten uit alle hunne krachten zullen bestrijden. Men weet het de Antwerpenaars zijn voor den vrijhandel, omdat hij hun voor- deelig zou zijn ze zijn ikzuchtig en be kommeren zich weinig met het overige des lands en dat is genoeg als de Ant werpsche molen maar draait. Wij hopen dat onze achtbare catholieke gekozenen moedig op de bres zullen springen om onze hopteelt van gewissen ondergang te redden. Onlangs had hier te Aalst ter gehoor zaal der Rechtbank van Koophandel eene vergadering der brouwers onzer streek plaats om over de voorgestelde rechten op de vreemde hop te spreken. Indien wij goed zijn ingelicht verklaar de meerderheid zich vooral tegen de ver meerdering der rechten op Duitsche hop. Waarschijnlijk brouwersdie Duitsche hop gebruiken, maar in alle geval toch geene hop van eerste kwaliteit want de Duitsche hop die hier wordt ingevoerd is ten groo- tere deele van gemeene kwaliteit door de Duitsche brouwers niet begeerd en die zelfs van mindere kwaliteit is dan onze Belgische hop... Maar z'hebben dan toch de reputatie dat ze met Duitsche hop brou wen. Ziedaar 1 Te Harzé heeft Dr Smets zijne proeven gedurende drie jaren voortgezet. Ziehier de gezamenlijke uitslagen Opbrengst Vermeer- Perceelen der 3 jaren, deringen Zonder bemesting 9200 kil. kil. Met phosphaat 17220 kil. 8020 kil. ™et en kaïniet 19080 kil. 9880 kil. Met en nitraat 22440 kil. 13240 kil. Het sodanitraat heeft de opbrengst met 336o kil. vermeerderd en de winst met 102.60 fr. verhoogd. De nawerking van het sodanitraat in 1902 (het ae jaar der proefneming) was zelfs merkwaardig. Eene andere proef werd genomen te Luik (Coin te) op perceelen van 10 aren grootte. Ziehier de bekomen uitslagen Opbrengst in 190a Opbrengst z. nieuwe Perceelen in 1901 bemesting den buit wel wat al te schraal betaald was geweest. Hij was daarom naar Parijs gekomen, om van zijn meeplichtige nog eens 100,000 fr. te eischen. Te Bordeaux had hij vernomen, dat zijn meeplichtige dood en diens dochter getrouwd was. Eerst meende hij dat er nu geene hoop meer voor hem bestond, maar men had hem eenige inlichtingen gegeven omtrent het karakter van den zeekapitein, die de echtgenoot der dochter was geworden. Een braaf man, maar zoo wat nauwgezet op het punt van eer, dat hij zijne vrouw zeker zou verstooten, wanneer hij wist aan welk eene misdaad zich haar vader had schuldig gemaakt: hij zou het niet kunnen verdragen, getrouwd te zijn met de dochter van eenen moordenaar. Dat had men aan dokter George verteld en hierop was nu zijn laatste hoop gevestigd: de dochter zou zich zeker wel eene opof fering getroosten, om de schande van haren vader te bedekken en zelf het ge vaar voor eene echtscheiding af te wen den. Kortom, dokter George eischte van haar de 100,000 fr., in ruil voor eenige brieven, die hij van haren vader had en die de misdaad klaar en duidelijk bewe zen. Helaas hoe geerne had zij in zijnen eisch toegestemd, maar zij kon het niet. Haar vader had nog geen 100,000 fr. na gelaten en haar echtgenoot bezat niets, Wij zijn nu op een tijdstip des jaars gekomen, waarop vele landbouwers aan geene weidebemesting meer denken, niet omdat zij zulks reeds vroeger deden, maar omdat zij meenen dat het thans daartoe te Iaat is. Toch ontvangen wij nu juist twee brochuren, eene Hollandsche en eene Belgische, welke dit belangrijk vraagstuk behandelen. De besmetting der Weilanden is de titel van etne brochuur waarin Dr Smets, zich steunende op persoonlijke ondervinding door proefnemingen, zijne gedachten over weidebemesting uiteenzet. Ei-nige uitslagen, in dit belangrijk werkje medegedeeld stellen ons in de ge legenheid, daaruit gevolgtrekkingen af te leiden, welke voor den landbouwer on middellijk nut kunnen opleveren. hij leefde van zijn tractement als kapitein. De ongelukkige Mevr. Dorgeur werd half bewusteloos van angst, zij zonk van haren zetel, hare knieën kwamen met eenen doffen slag op den grond neer en haar hoofd bleef tegen de armleuning rusten. O ja, die ongelukkige, die ongeluk kige. 1 herhaalde zij met nauwelijks hoor bare stem. Ik zal haast maken, zegde Sorandal, want ik zie, dat de ontroering u te mach tig wordt, maar de ontknooping is trou wens al nabij. De vrouw van den kapitein deed haar best om dokter George met beloften te vreden te stellen, zij beloofde in haren angst meer dan zij zou kunnen volbren gen en zoo wist zij van hem te verkrijgen dat hij geduld zou hebben, maar zij moest hem <en voorschot geven. Zij gaf hem al het geld, waarover zij op het oogenblik beschikken kon en hij bleef te Bordeaux, waar hij op zijne kosten leefde. Als uiter sten termijn echter had hij den terugkeer van den kapitein gesteld. Was dan aan zijnen eisch nog niet voldaan, dan zou hij zich met de brieven naar haren echt genoot b-geven en hem alles meededen. De arme vrouw leefde in een onbe- schiijfelijken angst, zij zag het ongeluk naderen en moest voor zich zdve erken nen dat zij machteloos was om het af te 1 zonder bemesting aa5o 4219 3 Thoma.ph. 750 k 3875 453, 3 Thomasph. (750 k.) en kaïniet (500 k.) 3250 S037 4 Thomasph. (750 k.) kaïniet (500 k.) en nitraat (100 kil4550 4980 De onmiddellijke werking in 1901 der minerale meststoffen wordt door de volgende vermeerderingen voorgesteld Thomasposphaat... 625 kil. Thomasphos- phaat en kaïniet 1000 kil. Wat nu de werking van het sodanitraat was nogmaals buitengewoon groot. Zie- hi r inderdaad de opbrengstvermeerde- riiigen door dezelfde hoeveelheid va.i elke meststof voortgebracht 100 k. Thomasphosphaat is gelijk aan eene yermeerderieg van 84 kil. hooi. 100 k. Kaïniet is gelijk aan eene vermeerdering van 75 kil. hooi. 100 k. Nitraat is gelijk aan eene vermeerdering van 1000 kil. hooi. Dat na zulke uitslagen nawerking wordt waargenomen voor phosphaat en kaïniet, zal niemand verwonderen, daarvan echter kan geen spraak wezen bij sodanitraat, vermits de voortgebrachte hoeveelheid hooi reeds meer stikstof inhoudt dan 100 kil. nitraat konden leveren. Wij kunnen dus haast met zekerheid bevestigen dat eene nieuwe toepassing van nitraat in 1902 minstens zoo voordeelig zou ge werkt hebben als het vorig jaar, toen alle weilanden van de overdreven droogte hadden geleden. Uit dit alles kunnen wij afle iden het geen volgtindien wij aan onze graslanden phosphaat en kaïniet kunnen toevertrou wen waarvan wij binnen twee of driejaren de volledige terugbetaling met intrest zul len genieten, daarbij kunnen wij nitraat voegen, die na eenige weken niet alleen het uitgegeven geld, maar een i.itrest hooger dan het kapitaal terugschenkt. Soortgelijke proeven vinden wij ook in de Hollandsche brochuur doch wij zullen uit deze enkel de besluiten overnemen, welke overeenstemmen met die welke wi] na de talrijke proeven van 1901 hebben gevormd De toepassing van opneembare stik stof (sodani raat) op weilanden is in de meeste gevallen onmisbaar In de Lente zal men 100 tot 200 kil. nitraat uitstrooien en na den oogst van het hooi nogmaals 75 tot 100 kil. om den groei van het nagras te bespoedigen P. PIPERS. R 5\ Ir Uet Recht van Leeuwke Plancquaert wees Het Laatste Nieuws aan als 't goddeloosste orgaantje van 't land. Nu de opsteller-uitgever schrijft M. Plancquaert kunnen wij mede- deelen dat een der eerste hoofdmannen van de groene zwansdemocratie meer dan tienmaal in onze bureelen van het li berale Laatste Nieuws is geweest Wat is die hoofdman komen doen in dat duivelsnest, bij den vrijdenker en vrij metselaar Hoste Is hij ons komen zege nen Als M. Plancquaert het verlangt zul len wij het hem mededeelen... maar dan vragen wij ook zijne uitsluiting. En daar er bij die groene christene democratische zwanzers meer hoofdman nen dan soldaten zijn, zal er van het poreigroene leger van sieur Plancquaert niet veel overblijven. En ten slotte, vergeet sieur Planc quaert dat er nog nooit in Vlaanderen een catholLk werd aangetroffen die zoo heftig en hevig de bisschoppen en al de catholieke instellingen aanviel, gelijk diezelfde Plancquart... die ande ren beschuldigt in een liberaal blad te schrijven 1 Het orgaantje van Plancquaert valt alle weken de catholieke instel lingen aan, wat synoniem is van catho lieke religie. Indien er dus iemand uit de groene poreidemocratie moet gesloten worden, dan is het wel M. Plancquaert... en nog een andere, commis-voyageur in wijn.... bij de franc-magons en vrijdenkers. n Maar moest dit geschieden, dan zou den al de poreien der groene Charlatans- politiek voor goad... in de soep liggen. J. Hoste. Wat bewijst dat alles Wel eenvoudig dat de groene helden tot zelfs bij den duivel zouden te raden gaan, en met hem, lijk Vanderkinderen, een verbond sluiten om hun heersch- en baatzuchtig doel te bereiken I Een hoofd man der groene socialisterij van Brussel schrijft aad 't Laatste Nieuws Ik lees in uw nummer van 12 Maart da* priesfer Daens, hersteld, de zitting der Kamer bijwoonde, als leider der christene Volkspartij. Welnu, sedert hij Volksvertegenwoor diger van Brussel is gekozen heeft M. Adolf Daens de christene Volkspanij 11 verlaten, om, met pak en zak, over te loopen naar de partij der zoogezegde han delaars of der vermomde aristokraten en voortaan zullen wij hem verbieden nog op te treden als tolk van de a christene Volkspartij Ontvangt, enz. Hij die door zijne Pilatusstreken M. Ducatillon heeft helpen verbannen, komt nu, op zijne beurt, als verrader, buiten- gekegeld le worden. Ziedaar zijne maar te wel verdiende straf. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, op Zondag 22 Maart igo3, M. Van Caelenbergh, Leopold- straat. wenden. Met zooveel verlangen als zij anders de terugkomst van haren echtge noot verwachtte, met zooveel schrik zag zij die nu te gemoct. Hare wanhoop was zelfs zoo groot, dat zij er een oogenblik aan dacht, zich van het leven te berooven, een oogenblik slechts, want zij zag in, dat zij op die wijze eene dubbele misdaad' zou plegen, dat zij twee levens zou ver nietigen. Eene onvoorziene gebeurtenis redde haar eenslaps uit al haren nood. Op zeke ren nacht brak een brand uit in het hotel, waar dokter George zijnen intrek had genomen en deze werd zwaar gewond uit het brandende gebouw te voorschijn ge haald. Men droeg hem naar het gasthuis, maar hoewel men terstond de uiterste zor gen aan hem wijdde, begreep hij zelf wel, dat zijn leven niet meer te redden was. Hij verzocht den bestuurder van het gasthuis voor hem naar Parijs te telegra- feeren aan eenen vriend, dien hij nog wilde spreken vooraleer hij stierf. Die vriend kwam onmiddellijk en had h'-t genoegen. George nog levend aan te treffen. Aan hem deelde hij het geheim mee en hij paf hem de brieven, met last, die aan de kapiteinsvrouw ter hand te stellen, Op zijn sterfbed had hij berouw over zijne misdaad ja, dat gebeurt meestal en hij wilde die eenigszms vergoeden, De 2* Landdag der Vlaamsche Maat schappijen van Onderlinge Bijstand van allen aard zal plaats hebben op 3i Mei en t Juni aanstaande, (1 en 2 Sinxendag) te Thienen. Aan de dagorde komen voor verscheidene punten van het hoogste be lang voor onze mutualiteiten. Degenen die hieromtrent nadere inlichtingen wen- schen, mogen zich wenden tot den heer K. II. De Quék^r, Voorzitter van het Bestendig Comiteit, Lombaardstraat, te Brussel, of tot M. A. Van de Putte, te Haeren-Noord, algemeene Secretaris. door de arme dame van haren angst te ontslaan. Waarom liet hij haar zelf niet bij zich komen, om haar eigenhandig de brieven té geven zult gij vragen. Een wel wat overdreven kieschheid hield hem daarvan terug. Niemand had hem in het huis van den kapitein gezien, hij wilde ook niet dat iemand te Bor deaux, iets van zijne betrekking tot die dame zou vermoeden. 11 Er zou op die wijze zoo licht iels van kunnen uitlekken als de kapitein thuis kwam. Daarom droeg hij zijnen vriend op. haar die brieven met de meeste om zichtigheid terug te brengen. De vrierd beloofde het en Georges siierf als een be rouwhebbend zondaar. En zijn vriend vroeg Mevr. Dor geur sidderend, De arme dokter Georges had door zijn overdreven kieschheid juist het ge vaar voor de kapiteinsvrouw doen voort bestaan; bad hij haar maar liever in het gasthuis laten roepen om haar de brieven zelf te geven, want die vriend ik moet het b< kennen was niet zeer nauw van geweten, hij las de brieven en bewaarde ze. Wel wilde hij er nog niet dadelijk ge bruik van maken, maar hij oordeele dat zulke papieren altijd te pas kunnen komen. Gij liegt riep Mevr. Dorgeur uit, fïnpH '7C\C\ Minister Francotte I U-UtJU zoo,_ M Franco(le Mi_ nister van nijverheid en arbeid heeft verledene zaterdag en zondag aan de verfranschte Gentenaars en Brusselaars een lesje voorgespeld dat ze zouden die nen te overwegen. Bij de opening der Tentoonstelling van voedingsmiddelen, sprak hij gedeeltelijk Vlaamsch en 'sanderendags, des zondags, op de prijsuitdeeling der belooningen voor orde en reinheid aan de bewoners van werkmanswoningen, sprak Hij, Minister, ofschoon volbloed Luikerwaal. de prijs winnende vrouwen in 't Vlaamsch toe. Hij onderhield zich met haar, vroeg haar inlichtingen, prees eene andere om dat haar kindje er een lieveling uitzag, in een woord, hij maakte op 't gemoed dezer arme maar ordentelijke lieden den besten indruk. Eene vrouw die enkel Duitsch sprak werd door M. Francotte in hare moeder taal geluk gewenscht. Vele Fransquillons die denken heel ge leerd te zijn, stonden te kijken lijk een uil op 'nen kluit ze begrepen den heer Minister niet. Zij werden dus bot gezet... Gotd zoo, M. Francotte, gij hebt een goed voorbeeld gegeven en getoond dat het voor den Waal zoo moeilijk niet is de twee landstalen machtig te worden. Alle openbare ambtenaren zouden onze twee landstalen moeten kennen en dan zou de ongelijkheid verdwijnen dat de Walen slechts eene taal en de Vlamingen tweetalen moeten machtig zijn om tot een openbaar ambt te geraken die eensklaps al hare zelfbeheersching verloor, gij liegt 1 Sorandal glimlachtte spottend en vroeg op ijskouden toon Hoe weet gij dat, lieve nicht. Hebt gij die vrouw gekend Maar Mevr. Dorgeur herhaalde in hare opgewondenheid, Ge liegt, zeg ik u. Die noodlottige brieven zijn verbrand in het hotel, waar dokter Georges Viller zijnen intrek had genomen Sorandal kruisde de armen op de borst en zag haar spottend aan. Zooals gij wilt, zegde hij kalm, dat bespaart ons nog langer omwegen te maken, wij kunnen dus nu recht op ons doel afgaan. Gij zult in elk geval moeten erkennen dat ik u zooveel mogelijk ge spaard heb. Nu is dat niet noodig. Ja, het is uwe eigen geschiedenis en die van uwen vader, welke ik u verteld heb, maar de bewuste brieven, die de misdaad bewijzen, zijn niet verbrand, zij zijn in mijn bezit. Gij waart dus die vriend Ja. Gij hebt dan de zending niet vol bracht, die gij op u had genomen I riep Mévr. Dorgeur uit, gij hebt het woord gebroken, dat gij aan een stervende ge geven hadt. Die brieven hebt gij mij niet gegeven. Word' Voortgezet.

De Denderbode | 1903 | | pagina 1