VET VEE Van tak op tak. Catholieke Hoogschool- Uitbreiding.— %a£,{Zs'è BERICHT. Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. Italië. Usines de Denderleeuw Mcr hlprijzen. BREUKEN Diabète. Openbare Aanbesteding HUL IE S T Stad Aalst, pm JïTua m i» VOOR op 28 Maart 1903. Bij misgreep is aangekondigd dat de medekampende dieren moeten ingeschre ven worden ten laatste op Zaterdag 21 Maart. Integendeel de inschrijvingen zullen aanveerd worden tot den dag van den Prijskamp, 4 April, vóór 8 uren voor middag. De medekampende dieren zullen vrij zijn van alle onkosten. Gedaan te Aalst, den 20 Maart 1903. De Burgemeester, M.-L. GHEERAERDTS. De Secretaris, O. REYNTENS. VEEKWEEK PoRRclimarklen Keuring. Wij hebben deze week eenige stukken vee gezien (veerzen en ossen met 2 en 4 tanden) bestemd voor de Paaschmerkt van Zaterdag, 4 April, te Aalst. Nog nooit zal men zulk uitgelezen puik goed ter merkt gezien hebben. Jammer dat die dieren meest al naar vreemde slachters gaan. Met Paaschen willen de lekkerbek ken, die goed uitgevast zijn, eens een fijn stukjen profiteren van eenen eersten of tweeden prijs, welken men op de merkt gezien heeft. De Paaschmerkt is nog al in den smaak van de Aalstenaren en iedereen gaat al eens op Paaschavond rond om de schoonste uitstalling van geslacht vleesch te zien De eerste prijzen en de bloem ruikers mistaan geenzins op zulke dagen. Dat geeft eetlust voor den aanstaanden Paaschdag Op Zaterdag 4 April, ten 9 uren is er ook keuring voor de Provincie en Syndi caten, op de Beestenmerkt alhier, voor Aalst en omliggende.Keuring voor spring- stieren en Prijskamp volgens het nieuw Reglement, voor stieren koeien en veer zen. AALST. Het Concert ten voor- deele der Armen gegeven door de Choor- maatschappij Sw Cecilia, op 19 Januari jl«, heeft opgebracht fr. 507,92, welke som is gestort geworden in handen van M. Leo De Paepe, Ontvanger van 't Bureel van Weldadigheid. Trè» utile. Zeer nuttig. LAbernle zeilen. Onbe twistbaar zijn de liberalen de ware voor staanders der goede zeden. Reeds meer maals hebben zij er op geboft en het, bij hoog en bij leeg, bevestigt. Wie er mocht aan twijfelen raadplege de annoncen in Dendergalm 3de blad zijde, alwaar als zeer nuttig, trés utile de lezing wordt aanbevolen van een werkje over het recht en den plicht van het getal kinderen te beperken. Weêral naaperij van Fransche zeden. Zou de zedepreker van achter den bosch niet te voorschijn komen om over die kwestie een zedepreêk te houden en aan te toonen dat de R. C. Kerk, het mis op beeft als zij de handelingen in hooger bedoeld werkje aangeprezen veroordeelt en doemt en dat zij, welke die leering der Kerk toetreden, maar domkoppen zijn 't Woord is aan U zedepreêker Bankbiljetten. Verscheidene dag bladen hebben gemeld dat er valsche bankbiljetten in omloop zijn en dat deze zeer gemakkelijk kunnen herkend wor den, daar het woord directeur onder het handteeken van den schatmeester M. Verstraeten, er op weggelaten is. De Nationale Bank heeft nu laten we ten dat deze bankbiljetten niet valsch zijn. Het weglaten van het woord directeur onder het handteeken van M. Verstraeten is heel natuurlijk op de bankbiljetten die gedrukt zijn voor dat M. Verstraeten bestuurder was. Deze met de melding directeur zijn na zijne benoeming ge drukt. De cenen zoowel als de anderen zijn niet valsth, maar even gangbaar. uren 's avonds ten lokale van den Catho- lieken Burgerskring. Redenaar :de E. H. Homans, Bestuur der van het Klooster der EE. ZZ. Ursu- linnen teSaventhem. Onderwerp Wat is leven Wij roepen er de aandacht onzer ge ëerde lezers op in. Vijanden der kloosterzusters. De Eclairbur du Midi meldt dat, tijdens hare laatste ziekte, madame Jaurès, vrouw van den grooten socialistischen leider van Frankrijk, verzorgd werd door twee kloo sterzusters Gezel Jaurês heeft aan die verkleefde ziekendiensters hartelijke woor den van dank toegestuurd. Van den anderen kant heeft M. Bour geois, voorzitter der Fransche Kamer, twee Zusters van Bon Secours van Lyon gevraagd, om zijne dochter, welke thans te Cannes in verpleging is, te verzorgen. Deze feiten bewijzen hoe eigenbaat- zuchtig die groote anti-klerikalen zijn. Ais hunne huisgenooten ziek zijn, verhaasten die kloosterhaters zicii hun Zusters als ziekendiensters te verschaffen. Maar die zelfde Zusters verjagen zij uit de hospi talen, waar zij de arme zieken verzorgen Kolen. Te Stockheim heeft men in het gehucht Molenvdd, op 38o meters diepte kolen gevonden. NAAR CONGO. Onze Stadsge noot, de heer Albert Boone, is donderdag 11. met de Anversville voor de 4de maal naar Congo vertrokken. Wij wenschen hem eene voorspoedige reis en terugkeer in volle gezondheid. ZAAK ARY8. Woensdag is voor de Burgerlijke Rechtbank te Gent de zaak opgeroepen ingespannen door M. II. Arys De Paepe tegen de dagbladen L'Etoile Belge, 't Recht van Leeuwke Plancquaert, 't Land van Aelst, De Werkman, De Volkseeuw van Pilatus Daens uit hoofde van beleediging en lastering. Onze geachte lezers weten waar van er kwestie is. M. Arys vraagt eene schadeloosstelling van 100 duizend frs. Deze zaak zal verscheidene zittingen in nemen. De b langen van M. Arys w..rden ver dedigd door MM" Joseph Eeman, Aalst en Herman De Baets, Gent. MOORSEL. De jaarlijksche ver tooningen der Koninklijke Harmonie a Sinte Cecilia. zullen plaats hebben op Maandag i3 April 2Paaschdag), en Zondag 19 April igo3, om 4 uren 's na middags, in de groote zaal der Meisjes school. Merlcweerdige belgische paarden. Woensdag der vorige week werden, te Ant werpen, 32 hengsten van Oldenburgsch ras ter bestemming van de Vereenigde Staten ingescheept. De totale waarden dezer hengsten werd op 100.000 tr. ge schat. Hoeveel een milliard weegt. Hoe veel weegt een milliard in goud of zilver In de beide eerste metalen is het gewicht, schoon waarschijnlijk nooit gewogen, wellicht bekend in goud 322,680 kilos, in zilver 5 millioen. In Fransche vijf en tiencentiemenstukken weegt een milliard 100 millioen kilos, in briefkens van 1000 fr. 1781 kilos, in papierkens van 100 fr. n,5oo kilos. Om het milliard in 1000 fr. bankbil jetten te dragen, zouden 18 man noodig zijn, elk in staat 100 kilos te dragen; voor het stapeltje der 100 fr. biljetten zou men 115 man noodig hebben, voor een mil liard in goud 3226, voor een milliard in zilver 5o,ooo man en in koper i,coo,ooo man. HALTE - EEDE. Het gerucht is verspreid geweest dat de voltrekking der Halte niet zoude geschieden en dat zelfs de Halte zoude verplaatst worden. De Heer Minister van Spoorwegen heeft deze week verklaard dat dit gerucht gansch ongegrond is; niemand weet er een woord van in het hooger Bestuur. Het is reeds verscheide jaren dat Mi nister Vandenpeereboom, na een onder zoek ter plaatse gedaan door de ingenieurs van den Staat, beslist heeft dat de Halte in den Ei.de moest gemaakt worden. Se dert dan is er aan dit besluit geene veran dering gebracht. Aangezien het groot getal werken die nu uit te voeren zijn aan den ijzerenweg zullen de werken voor het voltrekken van den Halte-Eede eenige maanden moeten uitgesteld worden dit is alles. Valsche goudstukken. Het publiek wordt aandachtig gemaakt op de wijze waarop de goudstukken van 20 en 10 fr. thans vervalscht worden. De vervalschers halen de stukken zoo veel mogelijk in het midden uit en soe- deeren dan het gaatje het zijn vooral de goudstukken van Napoleon III, i85i. De uitgeholde stukken zijn te herkennen aan den doffen klank. De vervalsching ge schiedt heel veel in het noorden van Frankiijk. Stid Aalst - Patronage H- Jozef. Verzettelijk Avondfeest door al de afdee- iingen der Patronage, op Zondag 5 April aanst., om 5 uren 's namiddags, ter Groote Feestzaal. Het feest zal eindi gen om 8 uren. PROGRAMMA. Eerste Deel. i° Turnmarsch 2° Kunstturnen aan dub bele baren. Elegance valse 3° Twee die niet durven, kluchtspel in een bedrijf Menuet compadour 40 Prachtbaliet uit gevoerd door 60 Turners. Tweede deel. t° De Zingueners koor, Aubade printanière 20 Reeks me thodische stokoefeningen 3° Bailet-Ge- barensptl, Dans la Forge 40 Marmeren Groepen 5° Jubellied en verheerlijking van Z. H. den Paus Leo XIII. Prijzen der plaatsen Eerste plaats, fr. 1,00 Tweede plaats, fr. o,5o. Men kan voorbehoudene plaatsen bekomen tot Zondag 5 April, te middag, mits op leg van fr. 1,00 op de kaart van eerste plaats. Kaarten zullen ten huize aange boden worden. Rechterlijke kronijk. Wij spraken reeds over den inwoner van Sint-Gilles, die in de plaats van zijnen broer, een beenhouwer, den dienst van burgerwacht deed. De zaak was toen niet heel en al juist veiteld. Ziehier wat er gebeurd was De wacht De Keyzer begaf zich zekeren dag naar de oefeningen in de plaats van zijnen broeder beenhouwer, die korporaal is. Hij trok dan ook de uniform aan met de twee galons. Op het einde der maneu vers bemerkte de luitenant den truc en zegde tot den valschen korporaal Gij zijt Edmond De Keyzer niet. De wacht antwoordde barsch n Ik heb u daarover geen rekenschap te geven. De tuchtraad veroordeelde den valschen korporaal tot de vermaning wegens in breuk op de waar iigheid der uniform en tot 10 fr. boet wegens onbeschoft ant woord aan eenen officier. 8TAD AALST. De Burgemeester herinnert eenieder dat de Stedelijke Politiereglementen niet toe laten zich gemaskerd te vertoonen langs de straten der Stad op den Zondag 22 Maart igo3 (Half Vasten). De overtredingen aan de reglementen kunnen aanleiding geven tot rechterlijke vervolgingen. Aelst, den 18 Maart igo3. De Burgemeester, M.-L. Gheeraerdts. Van 27 dezer maand Maart is, onder de benaming Aalrt (Noord), in de Nijver heidstraat, een postkantoor opgericht. Dat kantoor is open op werkdagen van 7 tot 19 uur, op zondagen en gelijk gestelde feestdagen van 9 tot 12 uur. Het heeft al de werkzaamheden van eene ontvangerij, met uitzondering van de bestelling der poststukken en wat daar mede in verband staat. Wordt gevraagd Een smid, bankwerker Een halve gast id. Een goede breier, voor Brussel. Een hovenier. Een smid, (paardensmid). Vraagt werk Een goede schrijnwerker. Priesterlijke benoemingen. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft pas toor benoemd te Nukerke, den E. H. Van der Stee, bestuurder der Zusters van Liefde te Saffelaere te Middelburg, den E. H. S. Van Avermaat, pastoor te Sinte Margerite. Zaterdag 21 Maart igo3 149 kilogrammen ter markt. Prijs f: 3,ro tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 3go klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 3t3o kilos. EERSTE COMMUNIE. Te be komen ter drukkerij van Den Denderbode Kerkboeken, Paternosters, Gedenkenis sen enz. Gedenkenis der Eerste Communie,boek druk bijbegrepen.te beginnen var. fr.5 de too. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. BV Huishuurboekjes zijn opnieuw te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode. Prijs 20 centiemen. Stempels. AUe soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bi komen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. LEOPOLDSORDE. Uit Brussel wordt gemeld «lat de benoeming als Rid der der Leopoldsorde, van den heer Modeste Lacompte, Geneesheer alhier te stede, kortelings door 't Staatsblad zal afgekondigd worden. AALST. Naar wij vernemen zou onze rtedelijke Politie op een ernstig spoor zijn tot ontd«kking der bandieten die hier te Aalst, te Ninove, te Lede en te Meire, enz., aan 't werk zijn geweest. Vandemiepen blijft gevangen te Aude- naarde. In de laatste dagen heeft men te Brussel talrijke ongelukken te betreuren gehad, veroorzaakt door automobielen. Het is onbetwistbaar, zegt een blad, dat de verordening op het rijden niet streng genoeg is, daar ondanks de vele processen- verbaal, het aantal ongelukken nog aan groeit. Eene herziening van die verorde ning i den zin van beperking der snel heid is hoogst wenschelijk. 't Is een raad sel voor iedereen, hoe op de groote boule vards niet meer ongelukken gebeuren, wanneer men de automobielen met de snelheid van een express ziet voorbij snellen. Dijnsdag nacht kwam de voerman Ernest Bluyau, wonende Koornlei, te Gent, van Evergem terug huiswaarts, wanneer hij aldaar, op eene plaats, waar boomen geveld waren, met zijn gespan vast geraakte. Hij ging aan de achterdeur van een naburig boerenhof kloppen om hulp te vragen. De bewoners deden open en den kende met eenen dief te doen te hebben begonnen hem bovenarms te slaan. Bluyau geraakte eindelijk uit hunne handen en sprong door eenen wal om te ontvluchten. Terug bij zijn gespan geko men, viel hij builen kennis ten gronde en Werd rond 4 ure 's morgends door andere voerlieden die hem kenden, gevonden. De ongelukkige die erg gekwetst is aan het hoofd, werd na in eene naburige hofstede verzorgd te zijn, terug naar huis gebracht. Het parket heeft een onderzoek inge steld. Woensdag avond, tusschen 8 en 10 uren, zijn er onbekende dieven bij mid del van valsche sleutels, in de woning gedrongen van Narcisse van den Eede, ju wel ierster, wonende te Berchem, VV'a- randistraat, 5y. Uit eene kas werden de volgende juweelen gestolen Een gouden armband met brillantsteen bezet, waarde 35o fr. een gouden en zilveren borstspeld met bnilanten en drie gioote fijne paarlen bezet, in het midden een klaverblad verbeeldende, waarde 35o fr. 1 gouden vrouwring met drie groote afgezonderde brillanten, waarde 600 fr. twee gouden vrouwringen, 3oo fr. drie gouden hemdsknoppen, waarde 45 fr. een paar gouden manchetknoppen, waar de 5o fr. een gouden mansring, 35 fr. een zilveren borstspeld, ouderwetsch En- gelsch stuk een gouden doekspeld, 5o fr. verders eene som van 5oofr., be staande uit een bankbriefje van 100 fr., twee van 5o en i5 briefjes van 20 fr. ook nog eene som van 33 fr. bestaande uit Fransche stukken van 1 fr. LimtlhoiiwerR. Tegen den afloop der kalveren en kachtels, wij kunnen u niet genoeg zeggen het Ameri- kaansche poeder Depratere te gebrui ken Deze remedie geneest volkomenlijk in eenige uren en kost maar een frank de doos. Te bekomen in alle apotheken en te Aalst, apotheken Callebaut en De Valckeneer. Maandag avond werd in de St- Denijsstraat het gerucht verspreid dat Jan Feys, 60 jaar oud, wonende met zijne vrouw en dochter ter herberg A la Cam pagne te Kortrijk, zich vei hangen had. Eenige geburen liepen naar den zolder en Vonden er het lijk liggen met een stuk koord aan den hals. Het ander gedeelte hing aan een der balken van het dak. Dr Wullaerd werd ontboden, die slechts den dood kon bestatigen. De policie werd verwittigd en onder vroeg tr verscheidene getuigen. Feys was sedert lange jaren gescheiden van zijne vrouw en woonde vroeger te Rijsel. Gehoor gevende aan de smeekii - gi-n zijner echtgenoote, die hem op zijn logist was gaan vinden, kwam hij naar Kortrijk terug. Maandag namiddag had hij den hof verlaten van deurwaarder Dezuttere, al waar hij aan het werk was, en had vijf frank gevraagd om eene ni- uwe broek te koopen. Hij zegde dat hij zeer tevreden was, want dat hij naar de pannenfabriek mocht gaan werken en daar nu standvas tig werk zou hebben. De ongelukkige ging recht naar huis en volgens de verklaringen der vrouw en dochter, heeft hij zich rond 2 ure, na koffie gedronken te hebben, naar boven begeven en rond 5 ure hadden zij eenen val gehoord. Boven snellende, hadden zij bestatigd dat hij zich gezellmoord had. Daar de koord door het gewicht brak, was het lijk ten gronde gevallen. Het parket kwam Dinsdag ter plaats* De vrouw was naar de markt van Moes- kroen vertrokken. Het lijk werd in den namiddag naar het kerkhof overgebracht, waar in tegenwoordigheid van het paiket de lijkschouwing gedaan werd. De koord is door het parket in beslag genomen. De dochter zou verscheidene personen genoemd hebben, die den vader zouden hebben hooren zeggen, dat hij zich wilde zelfmoorden en deze beweering is, naar het schijnt, valsch gevonden. Dieven, die in bende schijnen hun stieltje uit te oefenen, hadden reeds ver scheidene malen gepoogd ift te breken in de hofstede van schepene Tamsein, te Sysseele. De twee zonen van den land bouwer, die de wacht hielden, hoorden 's nachts gerucht aan de schuur, waarin zij zich verscholen hielden. Zij sprongen et-nsklaps buiten, gewapend met rieken, en bevonden zich tegenover verscheidene kerels. Ah 't is Constant Vereist, zegde een der zoons Tamsein tegen eenen der kwaaddoeners, die eene dievenlanteern op den buik droeg. Komt maar niet vooruit, zegde de aangesprokene, terwijl zijne gezellen ijlings de vlucht namen, of ik schiet u om ver. En hij legde aan met zijn geweer. De twee jongelingen lieten den kerel gaan en verwittigden onmiddelijk de gen darmen van Brugge, die donderdag mor- gend ter plaats kwamen. Zij vonden C. Vereist in zijne wonirg de dievenlan teern was nog vast op zijne vest. Hij poogde een alibi te bewijzen, doch tegen over de stellige beschuldiging van de zoons Tamsein, is hij aangehouden en naar Brugge gevoerd. Men hoopt zijne medèplichtigen te ontdekken. Over een drietal dagen was een hoe veknecht in het huis zijns meesters, te Assebroucke, gestorven van pokziekte. Tegenover de weigering der geburen en andere personen het lijk naar het kerkhof over te brengen, betaalde het gemeente bestuur zegt men aan twee mans personen van Brugge, 3o frank om dit werk te verrichten, des avonds rond 8 uren werd het lijk, dat op den zolder lag, door deze personen langs de zolderven ster neêrgelaten en op eene hondenkar geladen. Onderweg lieten de twee perso nen het lijk voor eene herberg staan en trokken er binnen zij bedronken er zich met jenever een hunner kwam buiten en bood het stoffelijk overschot spottend eenen borrel aan I Wanneer zij rond 11 uren 3 uren na hun vertrek aan het kerkhof kwamen, lag het lijk bijna bloot, daar het deksel der kist door het schok ken der kar, opengesprongen was. Naar het schijnt leverden de twee kerels zich voor de pastorij over aan andere walge lijke tooneelen. Een rechterlijk onderzoek is geopend over deze schandalige feiten, onweerdig van menschelijke schepsels. Men begrijpt dat zij in de streek eene groote ontroering verwekt hebben. Vier personen van Piétrebais, be ticht deelgenomen te hebben aan den moord, gepleegd op den gendarm Le- clercq.zijn tegenwoordig in de gevangenis te Nijvel opgesloten. Deze personen zijn: Vader Thys en zijne twee zonen, broeders van het slachtoffer Thys, dat bij ongeluk gedood werd, door het geweerschot van gendarm Leclercq, en de g naamde Be- noist, landbouwer te Piétrebais. Deze laatste zal voor het gerecht wor den verdedigd door Mrs Gheude en Royeien de Thysen door Mrs P. Em. Janson en Albrecht. PIANOS. Einde van seizoen Veikoop eener groote keus nieuwe Pianos, welke éenige maanden in huur geweest zijn, met buitengewone vermindering van prijs. Tien jaren waarborg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkoutcr, 32, tegenover de Bagattenstraat. Holland. Te Hoeven heeft in het huis van den landbouwer C. L. een felle brand gewoed. Het geheele perceel ligt in aseh. Een 3jarig kind kwam in de vlammen om, evenzoo een paard en drie ko' ien. De man was tijdens het ongeluk te Roosen daal. Frankrijk. Een ongewoon stoutmoedige diefstal werd in den nacht van 14 Maart te Parijs gepleegd. Verscheidene dieven hebben eenvoudig een groot gedeelte van een dak der Madeleinekerk, tot een uitgestrektheid van vijftig meters weggedragen. Het dak bekleedsel bestaat uit koper en zink. De laatste stijging der Koperprijzen heeft de verleiding voor de dieven, om dien moei lijken, maar winstgevenden slag te slaan, waarschijnlijk nog grooter gemaakt. Een gedenkteeken aan Leo XIII. Onder het voorzitterschap van prins Mar cus Antonius Colonna, is een comiteit tot stand gekomen, voor de oprichting van een gedenkteeken ter eere van Leo XIII. Dit gedenkteeken, ren werkman voor stellend die het kruis omhelst, zal ge plaatst worden onder het nieuw portaal van St-Jan van Latranen. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 17 - Vrouwelijk idem 8 huwelijken. J Van de Maele, landb. met C Bom- beeck, z. b. overlijdens. B. Van de Meirssche, we De Neef, z. b. 74 j. Oude Dendermondsche steenweg. H. De Reu, bakker, 61 j. Nieuwbeekstr M. Persoons, kleermaakst. 49 j. Hove, iiierstr.F. Mattot, m. Bewaert. gepens. 70 j. Zoutstraatp. - C. Van Lierde, we Van den Bergh, z. b. 70 j. Oude Dender mondsche steenweg. F Van der Mae- len, wr Verleyen, brouwer, 81 j. Hove niersstr. T. Van Haudenhove, w® De Craecker, z. b. g5 j Langestr. M. Ster k, w® Herssens, z.b. 60 j. Beekveld. 5 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Te rekenen van 1 april tot 1 october zullen de bureelen des Bur gerstands alle Zondagen open zijn van 8 tot 9 uren 's morgends. SOCIÉTÉ ANÖNYME a Denderleeuw. MM. les actionnaires sont priés d'as- sister l'assemblée générale ordinaire qui se tiendra le Mardi 7 Avril prochain, 3 heures de relevée, au siège social Den derleeuw. ORDRE DU JOUR i° Rapports du conseil d'administration et du collége des commissaires 2° Approbation du bilan et du compte des profits et pertes 3° Nomination d'un administrateur sor- tant et rééligible; 4° Nomination d'un commissaire sortant et rééligible; 5° Divers. Pour pouvoir assister k l'assemblée, les actionnaires sont priés de se conformer a l'art. 25 des statuts. Le dépót des actions pourra être fait au siége social ou k la Banque auxiliaire de la Bourse, rue Royale, Bruxelles au Crédit général Liégeois Liége; au Cré dit Anversois Anvers. SOCIÉTÉ ANONYME des Usines Roos, Gierinckz et De Naeyer ALU8T. L'assemblée générale ordinaire aura lieu le i3 Avril 1903, k 2 heures au siège social, 3^, rue de Bruxelles, Alost, ORDE DU JOUR l° Approbation du bilan de l'exercice 1902. 20 Nominations statutaires. Zaterdag 21 Maart tgo3. Tarwe fr. 16,00 a 17.00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge t3,oo a 14,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 16,00 a 17,00 Aardappelen de 100 kil. 7,00 a 9,00 Boter per 3 kil. 7,65 a 8,80 Eiers de 25 1,71 a 1,89 Viggenen, per koppel 5o,oo a 60,00 Vlas, de 3 kil. 2,70 a 3,20 Ajuin, de 100 kil. volg kw, 2.00 a 3,00 HOPPE 1902. o balen primé prijs fr. oc 00 o balen ordin. prijs fr. 00.00 90 POPERINGE. Hop fr. 80 a 00. GENT 20 Maart. Tarwe, per 100 kilos fr. 17,00 a 00,00 Rogge 14,00 a i5,oo Haver 16,00 a 17,00 Garst 17,00 a 00,00 Boter per kilo 3,oo a 3,i5 Eiers per 25 2,10 a 0,00 ANTWERPEN, 20 Maart. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. i5,5o a l5,75 Rogge i3,oo a i3,5o Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst i6,5o a 00,<50 Haver i5,5o a 00,00 Boekweit 00,00 a 00,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeén ai,5o a 21,75 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2.60 a a,80. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. i,5o a 1,60. De aardappelen werden per zak ver kocht aan fr. 0,00 tot 00,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2.25 VEEMARKTEN, GENT 20 Maart. Getal tekoop gestelde hoorenbeesten 847 Melkkoeien 53 Vette koeien 245 Groote ossen 2 j Stieren 97 Jonge ossen 70 Magere beesten 218 Vaarzen 77 Schapen 27 Varkens 417 Lammeren 7 j Loopers 2 Kalveren 100 Viggens 460 Stieren ie kw. 0,78 a®kw. o,65 2®kw. 0,60 Koeien 0,74 o,65 o,55 Vaarzen 0,80 0,75 0,70 Ossen 0,82 0,75 0,67 Varkens 1,00 0,90 0,00 Kalveren i,3o 0,90 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 19 Maart Ter veemarkt werden te koop gesteld: 519 Ossen, 200 Stieren,Koeien en Veerzen 911 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,82 a 0.93, Stieren 0,71 a 0,81, Koeien en Veerzen 0.71 a 0,81. CUREGHEM-ANDERL. 20 Maart. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 75g Prijs per kilogr. fr. 0,92 a 1,16. BRUSSEL 20 Maart. Kalverenm. Getal te koop gesteld 233. Prijs per kilog. op voet fr. 0,90 a i,i5. Huidenmarkt Ossen o,85 a o,g5, Stieren 0,70 a 0,75, Koeien en Veerzen 0,80 a o,85, Kalveren i,3ö a 1,40. Heelkundig Gesticht, Boelaere 81 E E C L O O Bediend door de Zusters van den H. Philippns-Nérius Alle slach van Opera tién, speciaal het radicale genezen van BREU KEN op eenige dagen tijds. Handelend Geneesheer, Dor Hri LOWIE. Te Raadplegen Des Zondags- en Dinsdagsmorgens van 8 tot 10 uur. Donderdags tot des middags. Personnes souffrant de cette maladie récevront gratuitément des renseignements concernant le 8CHEUERTIIÉ chez le Dépositaire général le pharmacien Peeters, rue Lebeau, 8. Bruxelles. GEMEENTE BORSBEKE. o van buitengewone herstellingswerken uit te voeren aan de Buurtwegen N" 1, 6, 9 en 10, respectievelijk genoemd Holestraat, Heirbaan, Campestraat en Wyteveld- straat. Op Dijnsdag 21 April 1903, om 2 uren namiddag, ten Gemeentehuize. De werken zijn geraamd op fr. 4841. De aanbiedingen moeten ten laatste den 18 April 1903, bij den Burgemeester toe gekomen zijn. Voor verdere voorwaarden en inlich tingen men zie de plakbrieven en het last- boek en bestek, dewelke in het Gemeen tehuis ter inzage liggen. Burgemeester en Schepenen, A. T. DE VUYST. De Secretaris. F. VANDERMASSEN. Jaarlijksche openbare verkooping van BOUWMATERIALEN gezaagd Hout, Brand- en Timmerhout, Hooi, Strooi, Erwtrijs en BETTERAVEN, te Haeltert en te Erembodegem. De Notaris DE SADELEER, te Erembodegem, zal op Woensdag 25 Maart, (zijnde O. L. V. Boodschap), openbaarlijk verkoopen I. Te Haeltert, Houtmarkt, Dorp en Hoogstraat A. Om 8 uren 's morgens te vergaderen aan het Dorp. Namens 't Gemeentebestuur van Hael tert, 11 koopen erwtrijs, op het Kerkhof namens de kinderen Constant De Schry- ver, 20 koopen goéd koeimest, aan de Houtmarkt namens Desiré Van den Steen, 10 koopen mest, aan de Hoog straat namens Camiel De Loose, eene groote hoeveelheid goed hooi namens Frans 't Kint-Saey, i5 koopen erwtrijs en een wanmolen, aan de Molenstraatna mens verschillige eigenaars, 5o koopen mest, verscheidene koopen betteraven, hooi, strooi en brandhout. B. Om 12 uren stipt, aan de Houtmarkt en Hoogstraat, vergadering aan de Hout markt. Namens den heer Frans Muylaert, 25o koopen gezaagd hout, planken, berden, balken, Kepers, latten, schelfhouten en rieboomen van alle lengten, breedten en dikten, dienstig voor schrijnwerkers, wa genmakers en timmermans en eene groote hoe\eelheid brandhout. II. Te Erembodegem, Teijoden: Om 2 uren namiddag, te vergaderen aan de Statie van Haeltert. Onmiddelijk na de verkooping van het hout van Frans Muylaert, ten verzoeke van madame Le Saffre, 20 koopen mest, aan de Statie.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2