i'lJSa Eeoe edele daad. EEN EN ANDER. Faaschmarkt 1903 Catholieke Hoogschool- U itbreiding;^e DvT„r Stad Aalst- - Patronage H- Jozef. Rechterlijke kronijk Kiezingen Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. Mijnheer Torley, nijveraar te Brussel en te Aalst, heeft, te gelegenheid van zijnen jubilé, eene gift van 100.000 (hon derd duizend) franks gegeven aan zijne werklieden, om hun eene pensioen te verzekeren voor den ouden dag. Verleden week werd dit nieuws namens den Heer Torley aangekondigd aan de aandeelhouders der maatschappij Torley en C° door onzen achtbaren vriend M. Eugeen de Hemptinne. bestuurlid der maatschappij. Wij wenschen M. Torley geluk over zijne edelmoedige daad. Namens zijne Aalstersche werklieden brengen wij den geachten nijveraar eene warme hulde van eerbied en dankbaarheid aan. B. Bij Madame W' Rog geman te Wichelen staat een monsterzwijn,bestemd voor de Paaschmerkt van Aalst, (Zater dag 4 April). Nog nooit hebben wij merk- weerdiger dier gezien, hoewel het nauwe lijks één jaar oud is. Het zou ons niet verwonderen moesten de paaschdieren der merkt van Aalst dit jaar ook te Brussel en Gent met de eerste prijzen'wegtrekken, want nog nooit heb ben wij zulke schoone kweken gezien als er nu bij de Vetkwekers van Aalst te zier- zijn. Jammer dat het grootste getal geen spek is voor Aalsterschen bek. I.legen en lasteren.Groene Pie liegt en lastert weer eens als hij schrijftTwee Woeste-onderpastoors uit St-Martenskerk zegden Komt er min werkvolk in ons kerk, 't zal er min stinken Moeten wij doen opmerken dat dit wéér eens gelogen en gelasterd is.... Waarlijk men moet tot de verachtelijke groene krawatterij behooren om zulke logens en lasteringen te kunnen uitvinden, Pilatus Daens heeflons, Denderbode, ook lasteringen naar 't hoofd geslingerd doch zie daar is 't laatste woord nog niet over gezegd hij zal er niets bij verliezen met wat te wachten. den Catholieken Burgerskring, van de Afdeeling des Davidsfonds en van het Syndicaat van Reizigers, Klerken, Han delaars en Patroons, wordt hier in de zaal van den Burgerskring eene reeks voordrachten gegeven. De Catholieke Hoogeschool-Uitbreiding van Leuven zendt ons hare voordrachtgevers, en tot nu hadden wij het genoegen de knappe voordrachten te booren van M. Vaeren- donck, Leeraar aan de Middelbare school van Veürne, die handelde over de Fran- SCHE OvERHEERSCHING IN BELGIË Van M.Lambrecht,Bureeloverste in het Minis terie van Nijverheid en Arbeid, die voor onderwerp gekozen had Voor db kleine Burgerij van M, Julius Persyn, Dr in Germaansche talen, Beambte bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken en Openbaar Onderwijs, die ons sprak over Pater Poirtbrs van den E. H. Ho- mans, Bestuurder van het klooster der EE: ZZ. Ursulinnen te Saventhem, die handelde over de vraag Wat is leven Wij stippen met genoegen aan dat onze bevolking belangstelt in die voordrachten en talrijk opkomt, talrijker dan de inrich ters hadden durven hopen. Het talent van de voordrachtgevers en het belangrijke der onderwerpen, die zij behandelen, zijn daar zeker de voornaamste oorzaak van. Wij hopen dat de laatste voordracht dezer reeks, die gegeven zal worden op Maandag 3o Maart evenwel toehoorders zal hebben. Immers het onderwerp is zeer aantrekkelijk. Op 3o Maart, zal M. Frans Van Cauwelaert, Schrijver Vlaamsche Afdeeling van de Hoogeschool-Uitbrei ding van Leuven, spreken over Gezichts begoochelingen. Dit onderwerp belooft Vvele verrassende opmerkingen voor de toehoorders. X, De opgejaagde storm tegen de nieuwe alcoolwet is bedaard. Tuist gelijk alle stor men bedaren, en na den storm volgt de kalmte. De socialisten, welke van plan waren eene drinkersstaking in te richten, hetgeen bepaald voorde echte snapneuzen eene groote opofferirg zou geweest zijn, zijn tot de kalmte wedergekeerd en heb ben besloten zich in hun lot te getroosten Een borrel per dag minder kan ons ir 't geheel niet schaden, integendeel, zeggen zij. En zoo komt het land weer in zijn voormaligen toestand terug. De bier- en genevertappers zelve zijn tot inkeer geko men in plaats van in hunne eerste furie voort'te gaan en in plaats den kleinen borrel met een cent op te slaan, vinden ze dat een centiem voldoende is, en brengen hem van 8 tot 7 centiemen terug. Dat is weinig, zegt Kobe Snabs als we voor dien énkelen halve cent den borrel moe sten laten, dan zou de vriendschap voor 't genevertje lief klein zijn, maar er zijn ook anderen die anders redeneeren. In alle geval, de eerste uitslag die men van de wet bekomen heeft, is stellig be vredigend. Men heeft overal de helft minder genever gedronken, maar dat heb ben de bazen in 't bier teruggewonnen, en dd tooglaag was 's avonds even goed gevuld en dat is het principaal voor hen. De kwak heeft nooit iets goed gedaan. Daarom laat ik den borrel staan, En drink veel liever een pint bier, Voor mijn' gezondheid en plezier. GENT. Passiespelen. De Katholieke Schoolpenning van Gent richt in het Lokaal van den Burgerkring (ingang Holstraat) prachtige vertooningen in van de Passiespelen naar de wijze van Ober-Ammergau. Deze vertooningen zullen plaats hebben den Vrijdag 3en April (Galavertooning) den Zondag 5<" April, den Maandag 6en April, telkens ten 6 ure, en den Maandag i3*n April ten 3 ure. Schrijversrechten. De herziening van de wet op de sch rij versrechten mag als aanstaande aanzien worden. Een verslag van M. Colfs over 't vraag punt der herziening is verschenen en in de Kamer neemt het aantal leden, die de grieven dezer maatschappijen willen doen ophouden, door eene radicale wijziging der wet voortdurend toe. M. Woeste is, zegt men, voornemens krachtdadig de verdediging te nemen van de maatschappijen die nu zuchten onder den dwang der Société des Auteurs. Men meldt ook dat M. de minister de Trooz bereid is, em een onderzoek in te stellen over de klachten der maatschap pijen, die feesten van liefdadigheid inte- richten. Tegen de Zondagsrust. De volks vertegenwoordiger Lorand heeft te Gent eene voordracht gehouden over de we- kelijksche rust. Spreker is van oordeel, zegt een libe raal blad, dat de wekelijksche rustdag door eene wet moet worden opgedrongen, maar dat de keus van den dag volkomen moet vrij zijn. Hij drukt den wensch uit dat nopens deze kwestie liberalen en so cialisten zouden samengaan schrik niet ten einde de clerikalen niet in de hand te werken. Vinden de lezers niet dat die sinjeur Lorand een felle Granverstan is Een prins in de familie de T'Ser- claes. De Gazette de France meldt dat Z. L. Leo XIII den titel van prins heeft verleend aan baron Alexander de T'Serclaes, lid van de zeer oude rn roem rijke familie, die onder hare voorouders telt Everaard T'Serclaes, wien de stad Brussel een gedenkteekén oprichtte en Tilly, den beroemden veldheer, uit den 3o-jarigen oorlog. Goedemannenradén. Te Doornik hebben de vereenigde liberalen en socia listen gezegevierd met 3oo stemmen meer derheid. Te Ronse. De kiezing voor den werkrechtersraad geeft aan de antisocia listen 984, aan de socialisten 658 stem men. Verzettelijk Avondfeest door al de afdee- lingen der Patronage, op Zondag 5 April aanst., om 5 uren 's namiddags, ter Groote Feestzaal. Het feest zal eindi gen om 8 uren. PROGRAMMA. Eerste Deel. 1° Turnmarsch 20 Kunstturnen aan dub bele baren, Elégance valse 3° Twee die niet durven, kluchtspel in een bedrijf Menuet compadour 40 Prachtballet uit gevoerd door 60 Turners. Tweede deel. i° De Zingueners koor, Aubade printanière 20 Reeks me thodische stokoefeningen 3° Ballet-Ge barenspel, Dans la Forge 40 Marmeren Groepen 5° Jubellied en verheerlijking van Z. H. den Paus Leo XIII. Prijzen der plaatsen Eerste plaats, fr. 1,00 Tweede plaats, fr. o,5o. Men kan voorbehoudene plaatsen bekomen tot Zondag 5 April, te middag, mits op leg van fr. 1,00 op de kaart van eerste plaats. vT Kaarten zullen ten huize aange boden worden. Een specialist. Een rechtbank van Luik had Zaterdag een jongen Duitscher te oordeelen, die in drie maanden tijds niet minder dan zes en twintig diefstallen en zes pogingen tot diefstal had gepleegd. Hij werd voor drie jaar naar de gevan genis gezonden. Genezing der doofheid. De cor respondent van Daily Telegraph te New- York meldt dat in den loop der verleden wéék eene belangrijke proeneming is ge daan. Een jong geleerde, Dr Hutchinson, heeft de mogelijkheid bewezen aan stom- doove kinderen het gehoor terug te geven bij middel van een electriek toestel. De proefnemingen hadden plaats in tegenwoordigheid van talrijke getuigen, onder anderen den hertog van Newcastle. Door het plaatsen van het toestel wer den de kinderen in staat gesteld duidelijk een gesprek te verstaan. Het toestel schijnt goedkoop te zijn en geeft het gehoor terug in alle gevallen, behalve wanneer de gehoorzenuw is ver lamd. M. De Bruyn. Wij zijn gelukkig, te vernemen dat de toestand van M. De Bruyn oud-minister van landbouw zoo veel verbeterd is, dat men binnen kort op eene volledige genezing mag hopen. Jonge tabakrookers. In het en- gelsch Lagerhuis zal een wetsontwerp voorgesteld worden, waardoor aan de kinderen beneden de 16 jaar oud, het roo- ken zal verboden worden, onder straf van boet voor de ouders van het kind en den verkooper van de tabak. Te St-Nicolaas werden de catholieken gekozen met eene meerderheid van 75o stemmen. In 't rechtsgebied Gent triomferen de socialisten met eene meerderheid van 280 stemmen. De liberalen die in de vorige kiezing i5oo stemmen behaalden hebben zich onthouden. De liberale chels hebben hunne werklieden gedwongen voor de rooden te stemmen. Ook stemden de weinige groenen voor hunne makkers de roode socialisten. Ziedaar de oorzaak die de rooden meer stemmen deed bekomen op den buiten. De laatste wet op de sterke dranken is door de rooden en groenen op de schan daligste wijze geexploiteerd geworden. Op de 26252 ingeschrevene kiezers zijn er 6970 thuisblijvers geweest. Naar men ons verzekert, heeft de pro paganda van den kant der antisocialisten te wenschen overgelaten vooral op den buiten, terwijl de roode alles in 't werk hebben gesteld, tot de oneerlijkste mid- delen toe, om hun doel te bereiken. De liberalen ondersteunen de socialis ten dus de voorzegging van Anseele wordt meer en meer waar Zij volgen de roode vlag want ze zijn niets meer Volledige uitslag Socialisten 993 5 stemmen. Antisocialisten g6S6 stemmen. Hier te Aalst, hebben de liberalen, roode en groene socialisten, wat de werk lieden betreft, den strijd niet durven wa gen en de pijp aan Merten gegeven. Wordt gevraagd Een smid, bankwerker Een halve gast id. Een goede breier, voor Brussel. Een hovenier. Een smid, (paardensmid). Vraagt werk Een goede schrijnwerker. Creemboter. Markt van Woensdag 25 Maart igo3 40 Kilogrammen ter markt. Prijs fr, 3,io tot 0,00 per kil. EERSTE COMMUNIE. Te be komen ter drukkerij van Den Denderbode Kerkboeken, Paternosters, Gedenkenis sen enz. Gedenkenis der Eerste Communie.boek druk bijbegrepen.te beginnen var. fr.5 de 100. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. WW Huishuurboekjes zijn opnieuw te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode. Prijs 20 centiemen. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. In Congo is overleden de eerw. broeder Cornelis, van de orde der Re demptoristen, gestorven te Matadi. Verleden jaar naar Congo vertrokken, was broeder Cornelis gehecht aan het gasthuis van Matadi. MOORSEL. De jaarlijksche ver tooningen der Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia, zullen plaats hebben op Maandag i3 April (2d'n Paaschdag), en Zondag 19 April igo3, om 4 uren 's na middags, in de groote zaal der Meisjes school Er loopen te Dendermonde zonder linge geruchten, nopens belangrijke on regelmatigheden, gepleegd ten nadeele van den Staat door soldaten van het gar nizoen. Verscheidene manschappen, waar onder een sergeant en een brigadier wer den reeds naar Gent gevoerd. Ook is een onderzoek ten laste van verhelers geo pend. (XX® Siècle). Dynamietvervoer. Een bijzon dere trein, geladen met i5,ooo kilos dynamiet is Dijnsdag morgend ten 5 uren 35 m. uit Mariembourg naar Dender monde vertrokken. De grootste voorzorgen waren langs- henen de baan, en voornamelijk aan de bifurcaties genomen. De trein was samengesteld als volgt twee ledige wagons de groep der met dynamiet geladen wagons twee ledige wagons en ten slotte een fourgon. Valsche Congoloten. Onder zoek te Brussel. Men weet dat een der twee mannen, die te Antwerpen ge vat werden, voor poging tot verkoop van valsche Congoloten, bleek een Brusselaar te zijn, Felix MarcUs genaamd, wonende Anderlechtstraat. De tweede heeft thans kunnen bewijzen, onplichtig te zijn. Het is zekere W., een boodschapper, die gewoonlijk post heeft op de De Brouckcrestraat, en wie s eer lijkheid niet verdacht kan worden. Het onderzoek te Brussel heeft aan den dag gebracht dat Marcus vroeger bedien de was in eene drukkerij, waar de titels gemaakt werden, en waar hij met het numeroteeren ervan gelast was. Tijdens dit werk wist hij zich een honderdtal exemplaren toe te eigenen. Dan kocht hij bij een wissc-iagent een echt Congolot, waarvan hij de handtee- kensen stempels namaakte, en die door tusschenkomst van W., in omloop wist te brengen. Slechts een twintigtal loten zijn terug gevondenen, daar men er bij zijne aan houding te Antwcipcn een veertigtal in bezit vond, blijven er nog veertig in om loop. Het publiek weze dus voorzichtig bij het aankoopen van Congoloten. Een genaamde Michiels, bediende eener drukkerij te Brussel, werd dezen nacht in de Hoogstraat aangerand door vier baanstroopers, die hem erg mishan delden. Op het geschreeuw van Michiels kwam de policie toegesneld en de aanran ders gingen op de vlucht. Michiels werd in een bedenkelijken toestand naar een gasthuis gevoerd. Een onderzoek is inge steld. De stad Brussel heeft eene slechte zaak gedaan, toen de socialisten zich in de Joseph Stevensstraat zijn komen vesti gen. De gronden worden niet meer ver kocht en de huizen geraken niet mear verhuurd. De gronden hebben, zegt het Journal de Bruxelles, 3g ten honderd van hunne waarde verloren. Een schoon vooruitzicht voor Oostende, dat met een socialistisch badhotel en dito visschers- vloot gaat begiftigd worden. Zaterdag heeft de policiecommissaris Ryckmans te Brussel, nog drie personen aangehouden, verdacht van medeplichtig heid in de poging tot diefstal te Koekeh berg, waar een der dieven in een gevecht met de policie werd doodgeschoten, Op deze aanhoudingen zijn verscheidene huiszoekingen gevolgd, alsmede inbeslag nemingen, onder anderen van kleeren, die met bougiedruppels bevlekt waren Zaterdagmorgend rond 10 ure, toen de vrouw slechts voor een half uur afwe zig was, iets wat een dief goed moet ge; weten hebben, heeft deze laatste een bezoek gebracht bij M. Roqueplo, woon achtig Maréestraat, 17, te Borgerhout. De dief is recht naar eene bovenkamer gegaan, heeft eene kas opengebroken en het volgende gestolen 6 zilveren couver ten, 6 zilveren koffielepels, eene zilveren suikertang, een zilveren suikerpot, een gouden damesuurwerk, een gouden arm- band, een paar gouden oorbellen, ringen, 600 frank in geld en verders de volgende papieiwaarden loten van Brussel 1886, serie 76034 n. 23, der leening 1902 serie 15670 n. 23, 24, 25 serie 15677 n. 21 serie i366g n. 12, alsook nog eene actie van den Dierentuin, n. 1217. De dief moet zeer wel bekend zijn met de gewoonten der bestolene. Te Gheel zullen nieuwe boringen gedaan worden, met het doel steenkolen te ontdekken. De boortoren zal nu opge richt worden op de eigendommen van den graaf van Vlaanderen. Men zegt dat dc boringen voor rekening van den graaf van Vlaanderen zullen gebeuren. Het mate rieel, komende van Stockheim, is reeds gedeeltelijk te Gheel gebracht. Een loteling van 1902, zekere Blort den, bevindt zich sedert eenigen lijd in een zonderlingen toestand, die algemeen medelijden opwekt. Hij is kloek gebouwd, gespierd en struisch hij werd in Juni bij het 4e lan siers ingelijfd, en ging in October zijn regiment te Oudenaarde vervoegen. Den 9 November, op het oogenblik dat hij zijn middagmaal eindigde, voelde hij eensklaps eene gewaarwording als eene verstikking en vruchteloos poogde hij om hulp te roepen. Hij was getroffen door eene verlamming van de tong en van de stemorganen Zijn brigadier deed hem naar bed gaan en bewaakte hem en nu was hij 't slacht offer van allerlei zonderlinge verschijn' selen. Hoewel bewusteloos zijnde werd zijn lichaam gedurig aangedaan door trekkin gen, trillingen, zelfs sprongen, alsof hij zich uiteen wilde wringen. Na 25 uren herkreeg hij het bewust zijn maar nu deed zich een ander ver schijnsel voor, dat niet minder droevig is. Zijn hoofd maakt nu onophoudelijk en met de regelmatigheid van eenen horlo- gieslinger bewegingen van links naar rechts, als een opgewonden automaat, die men soms voor de vitriens ziet staan. Wanneer hij eet moet zijne hand de be weging van zijn hoofd volgen, nu des nachts wordt het getiktak minder, naar mate zijn slaap vaster woidt. De ongelukkige is nu bij zijne ouders te Theux. Zaterdag rond 7 pre, klepte het brand op de parochie van St Jozef, te St-Nicolaas. Schuur, stallingen voor hoornvee, de schaapstal en het karkot, der boerderij van de wecfuwe Frans De Meester en kinderen, op de wijk Drij Gaaien, stonden in laaie vlammen. Oogen- bhkkelijk waren de policie met brandbe- dienden en spruiten te been en spoedig op de plaats der ramp. Een afgrijselijke vuurpoel met eene overdragelijke hitte werden de blusschers gewaar en alles stond zoo spoedig in volle vuur dat er bijna niets kon gered worden. Zeven koeien, 3 runders en een varken liggen verkoold in de puinen. Gelukkig waren er geene schapen in den stal. De rijtuigen, alem, beestenvoeder, veldvruchten e een gedeelte van den oogst met eene hos- veelheid hooi is door den brand nog v«. nield. Men vermoedt dat er kwaadwillij heid in htt spel is. Een persoon is ve: dacht en aangehouden. De genaamde P. De Wulf, herbe gier en kolenkoopman, 5g jaar oud, k; nende in de herberg De Wachtzaa: te Nazareth, had vrijdag namidda sutkel afgesneden en deze ruw m: zijn middagmaal gcéten. Rond 2 u: kreeg hij maagpijn, gevolgd door hevig ingewandskrampen. De toestand van dt man verslechte zoo snel, dat hij om 61 ure bezweek. Uit het onderzoek bleek4 tusschen de surkel, dolle kervel groeié en een bijgeroepen geneesheer verklai: dat de dood van De Wulf aan het et: der dolle kervel moet geweten worde De Wulf, had zijne huisgenooten ooku jenoodigd om van de surkel te eten. G .ukkig dat dezen weigerden, anders wat; wellicht meer menschenlevens te h treuren geweest. Te Moescroen worden Zaterdi nacht de inwoners der Meenenstraat hunnen slaap gewekt door het geknal vi schoten en het geroep a Dieven li ven 1 Ziehier wat er gebeurd was. Op 4 hoek der straat staat de woning n Jacquart-Vanneste. Rond 3 ure werd policieagent Demuynck door het gel van zijnen hond wakker gemaakt, E stond op, wapende zich met zijnen rer. ver en ging zien. Dieven wilden inbreken bij Jacqu; Zoodra de schelmen, vier in getal, agent zagen, namen zij de vlucht. Hij achtervolgde hen, en toen hij het punt was, een der kwaaddoeners i te houden, hooide hij dengene, die va uit was, roepen Schiet er op i De derde bandiet keerde zich «m loste verscheidene schoten op den agt die met revolverschoten antwoordde. De dieven ontkwamen. Zij, noch agent waren getroffen. Een der koge. door het luik van een huis gedrongen veibrijzelde de leuning van eenen sti waarop het wiegje stond van een kind. In den morgen heeft de policie ti personen aangehouden, die verd* wordon, deel van de bende te maken. 's Narrtiddags stapte het parket te M» croen af. De aangehoudenen wen ondervraagd en vervolgens terug in n heid gesteld, daar men tegen hen ge bewijzen gevonden heeft. Men schrijft uit Hoei Een pachter van Bas-Oha, M. Bd werd Zondagmorgend in het veld do gevonden. De borst was ingedrukt en gelaat met sporen van slagen schiet kennelijk gemaakt. Men had hem het laatst gezien, eene herberg komend, en sinds dien fr men zijn spoor verloren. Het parket en de wetsdokters zijn zei dat hij het slachtoffer van eene misi geweest, want bij de lijkschouwing ii vonden, dat hij niet minder dan 23 s!i met een kneukelijzer en een drietal c: of messteken had ontvangen. De moordenaars hadden hem ber: en zijn blauwen kiel rond zijn hoofd wonden. De 66jarige zuster van den bc meester van Pilstain is vermoord langt baan gevonden. De oude vrouw was naar de markt' Verviers geweest met boter en moet 40tal franken ontvangen hebben, dief het lijk niet gevonden zijn. Men veronderstelt dus dat de vn door een baanstrooper met bijlslagen' moord en geplunderd is. De gendarmen zijn op zoek. Men meldt uit Koewacht dat een gevecht tusschen veesmokkelaarv douaniers heeft plaats gehad. Geweerschoten werden aan beide z gelost. Een Belgische smokkelaar werd kwetst, maar hij is de Hollandschef over kunnen vluchten. De tolbeambten hebben twee vee in beslag kunnen nemen. Zaterdag middag is in het kt Duras, nabij St-Truien, brand on« op de rotonde der tweede verdieping. eer het vijftien minuten verder was, vc de heel het dak eene vuurzee. Het kasteel, heel afgezonderd star was niet te redden. Nauwelijks heeft: eenige schilderijen van waarde, de bi: theek en eenige kostbare meubelen nen bergen. De pompiers van Sint-Truien kot de gebouwen, stallen, remisie, keuktt dienstboden verblijven vrijwaren. Zondag avond woedde de brand voort. Het kasteel en de meubelen, w eigendom van M.Adhèmar d'OultrecK maar werden verhuurd aan den ban Van den Einde te Brussel. De huurders hadden nog maar veff dagen het kasteel betrokken. De oudheidkundige kring van leroi geeft eene belangrijke jaarlijks zitting gehouden, in welke eene lid. Kaisin aan de leden het groote z*» het schild, de lansen en andere w alsook vronwenhalssnoeren in valse amber, gouden sieraden, die in het- dekte Frankische kerkhof te Fleurus* den gevonden, getoond heeft. Meer 40 lijkvazen van verschillige grootte i den bijeen worden gebracht. Al dier: werpen zijn herkomstig uit de vijfde es M. Kaisin zegt dat, wilde men daar* zoeken, men uog een ander kerkhof-' vinden.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2