Zondag 29 Maart 1903 S centiemen per nummer. 56,e Jaar 3791 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst Arbeidsongevallen. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. OM ZES MILLIEON Vereeniging der Catholieke Jeugd. DAVIDS-FONDS Twee dingen goed om weten. Zedepreekers DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maandenfr. i-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schryft in by C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUE SLIM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3d* M&dzyde 50 centiemen. Dikwyls te herhalen bekendmakingen by accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrydap in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. De heer A. Gielen beeft, in 1902, een vlucbschrift uitgegeven over de arbeids ongevallen en over het ontwerp van ons ministerie dat natuurlijk als socialist hij teenemaal afkeurt met eene bevoegd heid waarover onze lezers gaan oordeelon en die niet slecht gelijkt op die van den heer Daens, Volksvertegenwoordiger, wel ke beweren durft dat in Duitschland het de Staat is die verzekert 1 Op bladz. 97 lezen wijToepassing der wet op de vreemdelingen. De Fran sche wet op de arbeidsongevallen bevat in art. 3 eene ongelukkige schikking De vreemde werklieden, slachtoffers van arbeidsongevallen welke ophou den te verblijven op Fransch grondge bied zullen voor alle vergoeding een kapi taal ontvangen gelijk aan drijmaal de rente die hun was toegekend. De vertegenwoordigers van een vreemden werkman zullen geene schade vergoeding ontvangen indien zij, op het oogenblik van het ongeval, niet ver bleven op Fransch grondgebied. Daarop schrijft M. Gielen de volgende bemerking Men zou niet begrijpen dat een Fransch Parlement zulk eene hatelijke wetgeving voor de vreemdelingen heeft kunnen aannemen, indien geen bijzon dere geest in Frankrijk heerschte waar er afgevaardigden geweest zijn in staat eene belasting te vragen op de vreemde ar beiders. M M. Gielen heeft gelijk de Fransche wet is juist op de hoogte van die van Griekenland En nochtans in Frankiijk heeft men Z. A. S. waarvan men zulke wonderen verwacht in Belgis, wel te ver- Staan volgens den broodetenden profeet van Chipka in Frankrijk heeft men een volksregeering, altijd volgens den zelfden held Welke sociale wetgeving zou men er niet hebben indien nu, bij veronderstel ling, er geen Z. A. S. was en er geen volksregeering bestond Men zou een voudig met het werkvolk doen wat men doet met de kloostersze verwurgen O mijnheer Daens Doch heeft M. Gielen ongelijk niet te gewagen van de kleine verbetering in Mei 1901 aan de wet van 1898 toegebracht. Zijne brochuur is slechts eenige maan den later verschenen, in 1902. De vreemde erfenaars van een arbeids- slachtoffer kunnen in Frankrijk ook eene aalmoes bekomen, indien wederkeerig, in het land van herkomst des vreemdelings, de Franschen dezelfde voordeelen ge nieten. Wij zeggen aalmoes, en die uit drukking is juist, want dat voordeel is slechts drijmaal het bedrag der jaarlijk- sche rente welke zij zouden genoten heb ben indien zij Franschman hadden ge weest. Dat is blijkbaar in 't voordeel der Franschen want daardoor hebben zij in de vreemde landen waar de wederkeerig- heid is voorzien en dat is het gewoon geval, Griekenland uitgezonderd, bij voorbeeld recht op eene sch<x>ne rente. Die heeren, die lasten stemmen op vreemde werklieden, wisten wat zij deden 45* Vervolg Wat zal ik u zeggen, hernam Soran- dal met onverstoorbare kalmte, alvorens ze uit de handen te geven, was ik zoo nieuwsgierig ze te lezen. Zij bevatten een geheel verhaal van alles, wat mijnen vriend, dokter Villers, mij had verteld en ik vond het beter, ze maar voor mij zelve te bewaren. Het was een familiegeheim en ik behoor immers ook tot de familie, lieve nicht Ik bewaar die brieven dus en heden heb ik alle reden mij zelve daarmee geluk te wenschen. Wat bedoelt gy daarmee vroeg mevr. Dorgeur. Zonder hierop te antwoorden ging Sorandal voort Het is altijd goed, als men zich wa pent tegen dingen, die gebeuren kunnen; men moet wat verder zien dan zijn neus lang is. Niemand kan berekenen welke weerde binnen tien, twintig jaar eenige bladjes papier kunnen hebben, waar men op het oogenblik geen belang in stelt. Ik begiijp u niet. Gij weet misschien niet wat er in die brieven staat. O zij laten niet den minsten twijfel meer over zij vertellen het plan tot de misdaad van het begin tot het einde en er is nog eenen bij van lateren I M. Gielen gaat voort <1 Het ontwerp der Rtgecring stelt de wederkeerigheid voor, 't is te zeggen, uit het voordeel der wet te sluiten de erfenaars van een vreemdeling die op het oogenblik van het ongeval niet zijn gewoon verblijf op Bel gisch grondgebied had, indien de wet geving van het land van herkomst des vreemdelings, de rechthebbenden der Belgen uitsluit in dezelfde voorwaarden.» Wij denken niet dat onze wetgevers de Regeering op dien weg volgen zal. Zij zullen liever voorbeeld nemen op Duitschland die verre de vreemdelingen UIT TE SLUITEN HUN ZEKERE VOORDEELEN SCHENKT. I) Ge zoudt omvallen als ge dat leest De waarheid is dat de Duitsche wet de weder keerigheid voorziet, gelijk ons wetsont werp voor wat de erfenaars van een slachtoffer van een ongeluk betreft. Voor het slachtoffer zelf wordt er geen onder scheid gemaakt tusschen inzaat en vreem deling. Juist, als 't u belieft, lijk bij ons I M. Gielen citeert een voorbeeld en in dat voorbeeld is er doodeenvoudig spraak van het slachtoffer zelf. In zijn aange- haalden tekst van de wet wordt er gehan deld over de erfenaars van het slacht offer Men geeft vlugschriften uit en men ver wart zulke verschillige zaken En men critikteit een wetsontwerp En men maakt veigeiijkingen Ware dit stuk onderteekent door den heer Daens die gelooft dat in Duitschland de Staat zelf verzekeraar is, wij zouden niet verwonderd zij nMaar een andere dan hij Ik vraag het u Wij hadden graag nog gehandeld over eene wijziging der middenafdeeling welke voorstelt de rente te ontnemen aan de weduwe die een nieuw huwelijk aangaat, doch wij moeten het voor een volgend artikel verschuiven. Zeggen wij toch reeds dat wij die verandering afkeuren. EERLOOS. In de maand Oogst 1895 oordeelde de Rechtbank van Aude- naarde dat het woord eerloos waarmeê men Het Land van Aelst bestem pelde volkomen verrechtv- erd'gd is door de gewone manier van schrijven van dit vuilblad. Dit is een officieel brevet, begrijpt ge dat, Groene krawatten datum, die het welgelukken van de mis daad aantoont. O mevrouw, uw vader was geen volleerd boosdoener, dat moet tot zijne verontschuldiging gezegd wor den, anders zou hij zich niet zoo, aan handen en voeten gebonden, aan dokter George hebben overgeleverd. Die brand in het hotel was voor u eene ware uit komst. Veertien dagen later kwam M. Dorgeur thuis en het viel hem niet eens op, hoe bleek en ontdaan gij waart. Nog in dezelfde maand waren gij en hij ouders van eene dochter... Giséle I Mej. Giséle juist. Het geluk van die goede M. Dorgeur kende geene palen, en ook gij, lieve nicht, gij zult u ook wel in het moedergeluk verheugd hebben. He laas 1 dat geluk was ook al niet volmaakt, het bleek spoedig dat uwe dochter geene normale hersens had, dat terwijl haar lichaam ontwikkelde haar geest bleef stil staan. Ja, het schijnt toch waar te zijn, dat de zonden der ouders gewroken wor den aan de kinderen tot in het vierde en vijfde geslacht. Mijn God, mijn Godstamelde mev. Dorgeur wanhopig. Daar Sorandal bleef zwijgen en rcheen af te wacnten wat zij zeggen zou, hief zij het hoofd fier omhuog, zag hem strak aan en zegde op een toon van diepe verach ting Wanneer ik u goed begrijp, dan wilt gij thans misbruik maken van het geheim, Ten gevolge eener vergadering, waar aan talrijke voorstaanders van werken der jeugd deelnamen, welke genegenheid voor de nieuwe vereeniging niet verdoken heb ben, heeft het voorloopig bestuur de vol gende beslissing genomen i° De eerste algemeene vergadering van de vereeniging der Jeugd zal plaats hebben op Zondag 3 Mei 1903, te Leu ven. Mgr de Bisschop van Namen heeft wel op zich willen nemen, Mgr Korum, den bewonderenswaardigen redenaar der con gressen van Luik, uit te noodigen het woord te voeren op die vergadering. Op de dagorde der algemeene vergade ring zullen voorkomen de kiezing der leden van het bepaald bestuur en de be spreking der verslagen over het in 't werk stellen der drie bijzondersie inrichtingen der Vereeniging het bestendig secreta riaat van de werken der jeugd, het Bulle- tijn der catholieke Jeugd, en het secreta riaat der propaganda 20 Een exemplaar der standregels, zoo als zij opgemaakt zijn door het voorloopig bestuur en onderworpen aan HH. Hoogw. de Bisschoppen zal gezonden worden aan elke groep van jongelingen en aan eiken persoon, die er de aanvraag van zal doen. Men is verzocht deze aanvraag te zenden aan M. den baron Henry de Trannoy, Toulousestraat, 20, te Brussel. Men is verzocht aan te duiden of men een Fransch of Vlaamsch exem plaar verlangt. Zooals men weet word t in die stand regels aan de Maatschappij ten doel gesteld (a al de werken der catholieke jeugd te vereenigen, te ondersteunen en te doen vooruitgaan, hetzij ze tot voorwerp hebben de godsvrucht en de liefdadihheid, ofwel de politiek, de maatschappelijke en staat huishoudkunde b) werken der jeugd te tc stichten in de plaaisen waar er nog geen bestaan c) de jongelingen welke tot niet ééne groep behooren eenen kiing van werkzaamheid te bezorgen d) eerst en vooral de leden der Vereeniging aan te zetten om deel te nemen aan de groote catholieke werken. 3* Eene vergadering, samengesteld uit éénen afgevaardigde per aangesloten maat schappij, zal te Brussel gehouden worden in den loop der maand April. In deze vergadering zal men de vraag bespreken of er reden bestaat om de eerst opgemaakte standregelen te wijzigen. Indien de meerderheid der afgevaardig den beslist dat er reden bestaat om de standregels te wijzigen zullen de voorge stelde wijzigingen onderworpen worden aan de algemeene vergadering van Leu ven, welke in laatsten aanleg zal beslissen. 40 Alle Zaterdagen, om twee uren namiddag, zullen de leden van het voor- loogig bestuur te Brussel vergaderen, in den kring Union et Travail, Evenaard- straat. De personen, welke zouden verlam gen inlichtingen te bekomen worden ver zocht zich tot dat bestuur te wenden. Voor het voorloopig Bestuur (Get.) Aug. MELOT. Volksvertegenwoordiger. dat u twintig jaren geleden is meegedeeld door een stervende, die vertrouwen stelde in uwe eer. Hij glimlachte. Dat gij die brieven zoolang bewaard hebt, vervolgde mev. Dorgeur, is alleen om.iat gij wel wist dat wij arm waren en ik toch uwe eischen niet zou kunnen in willigen. Thans, nu ons zoo onverwacht die fortuin ten deel gevallen is, thans, nu gij weet dal wij rijk zijn, acht gij uw oogenblik gekomen. Welnu, spreek rond uit, mijnheer, gij wilt mij die brieven verkoopen. Ock Kom, lieve nicht zegde hij be daard. In elk geval, het is eene poging tot afzetterij, die gij beoogt. Welnu, mijnheer, noem een prijs en laat ons de zaak afhan delen. Ik vrees, dat mevrouw mijne nicht wat al te voorbarig is, zegde Sorandal, zooeven laagt gij op de knieën als eene smeekelinge en thans spreekt gij mij toe op een toon en ziet gij mij aan met een paar oogen, waaruit duidelijk uwe ver achting voor mij is op te merken. Verachting, ja, het doel waarnaar gij streeft verdient niets anders dan de diepste verachting. Gij wilt mij geld af persen. Het is goed, zeg mij maar hoe veel. dat is de eenige zaak die er tusschen ons valt af te handelen en daarmee geloof ik wel, dat wij dit onderhoud kunnen af breken. HOOFDBESTUUR Donderdag 19 Maart hield het Hoofd bestuur eene vergadering te Brussel onder het Voorzitterschap van den heer Prof. D. Claes, de heer Hellkputte verhin derd zijnde de zitting bij te wonen. De rekeningen over 1902 werden goed gekeurd. Zij bedragen in ontvangsten ongeveer 24,000 fr. en in uitgaven 22.000 fr. DeNederduitsche Bond vanAntwerpen noodigt het Davids-For.ds uit naar eene vergadering tot het inrichten van een Vlaanaschen landdag, teneinde de stem mingvan het wetsontwerp Coremans te bespoedigen. Drie afgevaardigden van het Hoofdbestuur zullen die zitting bij wonen. Te Herenthals is eene nieuwe afdeeling tot stand gekomen. Wildzang, verhaal uit het Duitsch, ver taald door den eerw. heer J. D. C., zal dit jaar uitgegeven worden, alsmede het boek van den heer C. van Caneghem over de jubelfeesten van den Boerenkrijg in 1898. Platen van al de opgerichte gedenk- teekens, benevens liederen en muziek, zullen in het werk ook plaats vinden. Een handschrift Hooi en Haver wordt in beginsel aangenomen, doch het zal eerst raar den schrijver ter herziening teruggestuurd worden. Voortaan zullen de werkzame afdcelin- gen breeder kunnen aangemoedigd wor den. Voor iedere volksbibliotheek zal een jaarlijksch hulpgeld verleend worden. Ter bevordering van propaganda zullen de afdeelingen op elk nieuw aangeworven lid insgelijks eene premie ontvangen. De algemeene jaarlijksche vergadering zal dit jaar te Gent plaats hebben, om aan al de leden de gelegenheid te geven de prachtige bloemententoonstellig. die al daar ingericht wordt, te kunnen bezoeken. De vergadering zal gehouden worden den Donderdag 23 April, en zal voorafge gaan zijn door eene plechtige mis, te zingen door den Ondervoorzitter, den eerw. heer Dr H.Claeys,in zijne kerk van St-Nicolaas, MOORSEL. De jaarlijksche ver tooningen der Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia, zullen plaats hebben op Maandag i3 April (2den Paaschdag), en Zondag 19 April 1903, om 4 uren's na middags, in de groote zaal der Meisjes school. 1® Voordeel van den Hoenderkweek Jan Gelande, landbouwer, Meulebeke (Marialoop), hield in 1902 boek van zijn Neerhof. Hij bezit 80 hennen en 4 hanen, en ziehier wat zij opbrachten. Uitgegeven voor onderhoud fr. i58.5o mals 160 fr. tarwe 6 fr. rijst fr. 1,60 solferbloem 1 fr. ijzersulfaat8 fr. boek weit 7 fr. kempzaad fr. 1,90 lijnzaad en fr. 8,3o marktgeld dus samen fr. 352,3o uitgaven. Zijne inkomsten waren fr. 819,80 eieren i5 fr. verkoop van 3o haantjes fr. 87,50 waarde van 35 gekweekte poel den dus samen fr. 922,30 inkomsten. Er blijft dus 922,30—352,3o=57o fr. zuivere winst over, of ruim 7 fr. per hen. 't Is waar zijn hof is bijzonder voordee- lig gelegen, doch stellig is het oud spreek woord Wie eene hen houdt voor haar ei, is dommer dan eenen kei zeer onjuist en toch laten zich nog vele menschen daardoor beheerschen. Kweek weinig hoenders, maar kweek ze goed houd boek van uw bedrijf en op t einde van t jaar zal men de belooning der zorgen kunnen nagaan, Voordeel van den sameneierverkoop De uitgaven verkleinen is ook geld winnen Drie samen verkoopers van eieren deden in 1902 de volgende zaken Evergem verkocht 78,942 eieren voor fr. 5,560.94 Lemberge verkocht 75,790 eieren voor fr. 5,533.77; Oost-Eekloo verkocht 45,860 eieren voor fr. 3,114.40. Die maatschappijen werken vooral bij overvloed van eieren, van April tot Sep tember, en als men in dien tijd gemiddeld fr. 0,07 per stuk bekomt, dan mag het eenen schoonen uitslag heeten. De leden winnen erdoor dat zij geen tijd, onkosten, noch markt en vervoergeld te betalen hebben, waar niet-leden jaarlijks een rond sommeken aan verkletsen. De leden kun nen dien nutteloos verkwisten tijd en geld besteden tot betere verzorging hunner neerhoven, wat dan ook nog eens zijne voordeelen afwerpt. A. L. DE HENNEN. Onze haan staat hier te pronken, Bij zijn talrijk hennenschaar Zorgvol waakt hij op de kippen, En behoed ze voor gevaar. En de hennen, zonder poozen, Pikken, zoeken kakelend rond, Niets ontsnapt hun wakker oogjes. Wijl ze scharrelen op den grond. D. IV ut. der Dieren. Zou ik niet de dieren minnen, Die zoo nuttig zijn aan elk Paarden ezel helpen werken, Koe en geit verschaffen melk. 't Wollig schaapje moet ons kleeden, Of wij stierven van de kou. 't Zwijn wordt vet, om ons te voeden, 't Hondje waakt en blijft getrouw, 't Katje vangt de muis, de ratten Dons en eiers 6chenkt het hoen. Laat ons dus de dieren minnen, Die ons zooveel voordeel doen. Democratische coquetterie. De minister van landbouw in het nieuwe democratisch kabinet in Denemarken is een boer, een groote boer, wel is waar, maar toch een boer. Hij schijnt met den gegalonneerden rok geen schaamte voor zijn oude plunje te hebben aangetrokken. Onlangs, zoo wordt gemeld, zag men den minister in een kiel en op blokken, met een pijp in den mond, een kar met steen kolen van het stadje Rinstedt naar zijne boerderij voeren. Sorandal had bij al hare minachtende woorden niets verloren van de hooghar tige kalmte, waarmee hij dit gesprek van het begin af gevoerd had. Vooreerst, zegde hij, zullen wij den toestand eens bedaard overzien. Ilc ben in het bezit van papieren, waarvan gij noch de echtheid noch het gewicht kunt looche nen. Dat is eene vaste stelling. Of ik ér nu goed of slecht aan gedaan heb, dje papieren in mijn bezit te houden is eene verantwoordelijkheid, die ik alleen jegens mijn geweten draag. Uw geweten herhaalde zij met een minachtend schouderophalen. Ja, mijn geweten. Wij zullen nu maar geene hoonende toespelingen ma ken. nietwaar? Wat kan ik met die papie ren doen Zie, laat ons eens veronder stellen dat een toeval boosaardig zooals het toeval dikwijlszijn kan—die papieren onder de oogen van M. Dorgeur bracht... Mijn echtgenoot 1 Ja, onder de oogen van uwen echt genoot. 't Is waar, met de jaren is zijne inborst meer bedaard en gemoedelijk ge worden en het is niet zeker, dat hij u thans nog uit zijn huis zou wegjagen, zooals hij over twintig jaar zeker had ge daan, wanneer hij toen vernomen had, dat hij zijn eerlijken naam aan de dochter van eenen bedrieger en een moordenaar had gegevenmaar toch, welk eene droef heid voor den rechtschapen man, wien het leven, na zooveel teleurstellingen, na 's Morgends. vóór het daglicht schemert, Huppelen zij naar 't warme nest Ieder legt daarin een eitje, Eitjes smaken allerbest. 'k Min u, goede brave diertjes, Nooit doe ik u leed of pijn 'k Wil, als gij, ook naarstig wezen, Ievervol en nuttig zijn. E. V. L. zooveel bittere ervaringen, eindelijk schijnt toe te lachen. Welke wanhoop, hoe zal al zijne vreugde vergald worden, wanneer hij zoo eensklaps moet vernemen, dat hij twintig jaren lang misleid en be drogen is geworden, door de vrouw, die hij steeds boven alles ter wereld liefhad en dat zijn kind... ja, dat vooral is het ergste... dat zijn kind hoofdzakelijk door de schuld der moeder aan zulk eene hope- looze ziekte lijdt, want het valt niet te ontkennen dat de gejaagde, overspannen zenuwtoestand, waarin gij vóór de ge boorte van Giséle verkeerd hebt, de voor naamste aanleiding tot haar ongeluk moet geweest zijn. Zwijg, zwijg stamelde Mev. Dor geur. Geen nood, gij hoort dat ik met ge dempte stem spreek en wij zijn hier ongestoord, niemand kan mijne woorden opvangen. Ja, inderdaad het zou een zwaren slag voor den armen man zijn, hij zou het besterven. Mijnheer, om Godswil... smeekte Mev. Dorgeur. Wat Gij denkt er toch niet aan uwe be dreiging ten uitvoer te brengen.dat zou eene laagheid zijn, overweeg dat wel, eene misdaad. Ik verzeker u, hernam Sorandal koel, dat het mijn innigste wehsch is, dien uitmuntenden M. Dorgeur elk leed te besparen. Men leest het volgend stichtend nieuws in de Etoilb De ongelukken van een socialistisch volksvertegenwoordiger. In het land van Bergen (Mons) is er tegenwoordig van niets anders spraak, dat van het zeer wreede ongeluk, over komen aan een socialistisch Volksverte genwoordiger. die zich nog onlangs in de Kamer onderscheidde door zijne onge paste uitvallen over de moraal. Gisteren namiddag dus speelde het heerschap den smachtend verliefde met.... de wettige wederhelft van een zijner aan- klevers, toen op eens de echtgenoot ver- scheen voor het huis, waar de teedere volksvertegenwoordiger flirteerde. De deur was echter gesloten en gegren deld, zoodat de man niets anders vond dan heel het dorp bijeen te trommelen en er spoedig wel 5oo man voor het huis stonden. Eindelijk kwam mijnheer de roode volksvertegenwoordiger met hangende ooren buiten, uitgejouwd door de me- nigte, die hem jouwend volgde tot aan zijn huis. Dit ongeluk stelt den al te vurigen leider ineen zeer slecht postuur. Als er nog eens spraak is van moraal, zullen de redevoeringen van dezen wet gever in de Kamer grooten indruk maken. Een liberaal blad van Bergen zegt dat de zaak, die in den Borinage groore opschudding verwekt, gevolgen zal heb ben. Welnu dan Welnu dan, gij moet mij helpen om het middel daartoe te vinden. Laat ons daar nu eens bedaard over spreken, zon der toorn en zonder minachting, als goede vrienden, wilt gij Wat kan ik doen vroeg Mev. Dor geur met een wanhopig gebaar. Ik heb u geld pangeboden, zooveel als gij maar wilt... Maar veronderstel dat ik uw aanbod eens had aangenomen, hoe zoudt gij het dan aangelegd hebben om uwe belofte te houdqn Gij hebt niet de vrije beschik king,'zoover ik weet althans, over het vermdgen, dat gij geërfd hebt en waarvan trouwens uw echtgenoot en gij het vrucht gebruik hebben. Op welke wijze zoudt gij mij dat geld, zooveel ik maar wil, hebt gij geiegd, moeten uitbetalen, zonder dat M. Dorgeur het wist of er iets van be merkte Wat weet ik hetstamelde de arme vrouw. Zou ik het niet hebben kunnen leenen. Daar zou wel iemand voor te vin den zijn geweest. Sorandal schudde het hoofd en ant woordde Neen, dat middel zou erger zijn dan de kwaal, gij zoudt in handen van gewe- tenlooze woekeraars vallen en vroeg of laat zou M. Dorgeur toch alles vernemen. Neen, neen, wij moeten iets anders ver zinnen. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1903 | | pagina 1