Broeder Flamidien. Belangrijke premie geabonneerden. Rechterlijke kronijk. EEN EN ANDER. Stai Aalst- - Patronage H- Jozef. Kerk der Theresianen. Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. Duitschland. Broeder Flamidien spant een proces in tegen ciToyen Troclet, volksvertegenwoor diger van Luik, tot betaling van 10,000 fr. schadeloosstelling, voor lasterende en beleedigende artikels in het roode blad Le Combat. t)e Peuple is kwaad en zegt a 't Is een koelbloedig beraamd systeem, door Onze tegenstrevers uitgevonden, b om onze propagande en onze beste n propagandisten te treffen. Die lieve d discipelen van Christus denken er niet d meer aan ons de linker wang aan te bieden, maar eischen de centen, onder voorwendsel beleedigd-te zijn. Hebt ge nu ooit zoo'n toupet gezien Ziedaar maanden dat de anti-katholieke, de socialistische pers, als razend den armen broeder aanrandt; zij maakte zijnen naam de gelijke van het meest onteerende scheldwoord dat eenen mensch kan toe- gericht worden zij sleurde dien naam door alle slijk. En toch wist zij dat die ongelukkige onschuldig is en dat het Fransche gerecht, na hem maanden en maanden letterlijk op de pijnbank te hebben gelegd, verplicht is geweest hem in vrijheid te stellen. Met wat recht lastert en beleedigt men dus dien man Indien er iets walgelijks is in de hou ding van Le Peuple, dan is het de be kentenis dat 't verspreiden van dergelijke leugens en laster de c propagande ge- heeten wordt en dat men de schrijvers van die eerloosheden de beste propa gandisten noemt. Ja, broeder Flamidien heeft zijne vijan den vergiffenis geschonken maar als die kerels,in hunnen blinden haat. voortgaan met, door hunne onophoudelijke scheld woorden, in hem gansch de orde der Broeders van de Christelijke Leering te treffen, dan heeft hij niet alleen het recht zijne beleedigcrs voor 't gerecht te dagen, maar is het zijn plicht hen rekenschap te vragen. En wij juichen de door hem genomen beslissing volkomen toe. (Handelsblad.) voor onze Te beginnen met i8 April, zal Het Nieuwe Modeblad als premie aan Den Denderbode verkrijg baar zijn tegen den geringen prijs van slechts fr. 1,20 per drie maanden. Een prijs buitengewoon gering in verhouding tot dien, welke door andere Modebladen wordt gevorderd. Dit b|ad zal tweemaal per maand ver schijnen en telkens een omvang van acht groot folio bladzijden hebben. Het blad zal telkens vergezeld gaan van een groot patronen blad, zoodat de lezeres in staat is n»et behulp daarvan, zelf een toilet te maken. Ook wordt in iedere aflevering een gedeelte van een hoogst boeienden roman in boekfor maat bijgevoegd. De zeer vele gravuren, waarmede de bladzijden als 't waren zijn bezaaid, ge ven uitnemende en praktische modellen voor onze damen die ruimschoots in dit tijdschrift vinden wat haar op het gebied van modes kan interesseeren. Toilletten, zoo eenvoudige als kostbare, een schat van patronen voor alle kleedingstukken en een groote collectie van handwerken Een zoo fraai Modeblad werd nog nimmer tegen zulk een onbekend la gen prijs aangeboden. Wij twijfelen niet of alle lezeressen van Den Denderbode zullen gebruik maken van deze schoone gelegenheid, om zich tegen geringen prijs dit waarlijk prachtig Modeblad te verschaffen. Proefnummers op aanvraag. Het op het 4* blad staande inteeken- bewijs gelieve men in te vullen en ten spoedigste te «enden aan den Uitgever van den Denderbode te Aalst. Moord te Erpe. Over eenige maan den werd zeuere Lievens, werkman, 24 jaar oud, doodgestoken, op een honderd tal meters afstand van eene herberg, waar hij getwist had. De genaamden De Smet, Vaereman en Vancauteren, van Erpe, werden vervolgd. De Rechtbank van Dendermonde on derzocht de zaak, doch het verbrekings hof verzond de betichten voor de Recht bank van Oudenaarde. Er is uit het onderzoek gebleken dat Vaereman, na de doodelijke steken te hebben toegebracht, zingend naar de her berg terug was gekeerd in gezelschap van Vancauteren. Vaereman is verwezen tot vijf jaar ge vangenis; Vancauteren tot driejaar. Aan den vader van 't slachtoffer wordt eene schadeloosstelling van 3ooo fr. toe gekend, te betalen door de twee veroor deelden. DeSmet is vrijgesproken. In beroep. Gartner en Van Looy, de twee christen-democraten, veroordeeld om 9000 fr. te betalen aan den bestuurder en de opstellers der Gazet van Antwerpen, zijn tegen dit vonnis in beroep gegaan. De Brusseische brievendrager, die ge- holpen door een vriend 11000 marken uit eenen brief had gestolen en die weerden had verborgen in eenen boa der vrouw van zijnen vriend, is tot 3 jaar gevangenis veroordeeld. De vriend kreeg 10 maanden straf en de vrouw werd vrijgesproken. De geruchtmakende volksredder Ci- toyen Hubin maakt tegenwoordig bijlange zoo veel praat niet meer als over eenige jaren. Zooals men weet werd hij onlangs ver oordeeld tot 7000 fr. schadeloosstelling jegens fabriekanten, bij welke hij het werk had doen staken tijdens de woelin gen van April. De maatschappij der plaatijzerfabrieken Delloye-Mathieu spant thans tegen gezel Hubin een nieuw proces in, tot betaling van 1200 fr. schadeloosstelling, wegens hei inrichten eener werkstaking. AALST. Men verzekert ons dat priester Daens, getroffen door de gratie dank aan de gebeden van brave chris- tene zielen, besloten heeft zich uit de we reld terug te trekken en het overige zijner dagen in een Trappistenklooster te gaan slijten. Die beslissing is zeer aannemelijk als men er rekening van houdt dat hij, priester Daens, door zijn eersten luite nant Ducatillon over boord werd gesmp- ten, dat tal van zijne sleepdrapers hem zonderling liefkozen en zelfs met klikken en klakken uit het Brusseische groene rommelzootje verbanden. Wie zou er na al die zonderlinge wederwaardigheden niet mismoedig en afkeerig van de wereld worden en het stille kloosterleven ver kiezen boven eene zoo rampspoedige populariteit Velen zullen zich bij 't vernemen van dees nieuws verheugen en zeggen Dat is wel: hij gaat nu boet- veerdigheid doen.... Op 9 April treedt de koning in zijn 6gejaar. Men zegt dat er, wegens den hofrouw, nog geen revues zullen plaats hebben. GEMEENTE DENDERHAUTEM. Het luisterrijk Avondfeest te geven door de Tooneelafdeeling der Fanfaren- maatschappij Moed en Volharding, zal plaats hebben op Zondag I2«n en Maandag i3,n April igo3, (zijnde i8 en a8 Paaschdag), in de ruime Zaal der aangenomene Catholieke School, Borre- kent, om 5 ijt uren stipt namiddag. Het liberale studentencongres, zon dag te Brussel gehouden, heeft bewezen hoe zeer die jonge heeren vooruitgaan. Bij eenparigheid toch werd een wensch gestemd ten voordeele der stichting van vrijdenkerskringen. Op zoo goeden weg moest het Congres voortgaan. M. de Selys deed bij eenparigheid een wensch stemmen, luidende dat de libe ralen de sociale kwesties moeten bestu- deeren en oprecht democraat zijn. Daarop stelde een Luiksch afgevaar digde voor, dat liberalism en collectivism een en onverdeelbaar moeten zijn. Hiertegenover dat kon er nu toch niet meer door werd echter de vooraf- gaandelijke kwestie gesteld en met groote meerderheid aangenomen. Onze toekomstige Vandervelde's en Terwagne's haalden echter spoedig hun aas in, met bij eenparigheid een wensch te stemmen, om, bij de aanstaande ge- meentekiezingen overal het liberaal-socia listisch cartel te zien sluiten. Anseele zegde het Ge zult de roode vlag volgen of niets zijn 1 GENT. Passiespelen. *De a Katholieke Schoolpenning van Gent richt in het Lokaal van den Burgerkring (ingang Holstraat) prachtige vertooningen in van de Passiespelen naar de wijze van Ober-Ammergau Deze yertooningen zullen plaats hebben den Vrijdag 3ïn April (Galavertooning) den Zondag 5*° April, den Maandag 6*" April, telkens ten 6 ure, en den Maandag I38" April ten 3 ure. Hoe men lastert. Het socialisten- blae Le Peuple verhaalt eene geschie denis van baanstrooperij waaraan een kasteelheer (natuurlijk geen roode) zich plichtig zou gemaakt hebben. Le Peuple valt hevig uit tegen den kasteelheer, alhoewel het blad niet weet of hij plichtig is of niet, want om alle rechterlijke onaangenaamheden te vermij den begint hij met de woorden Men verhaalt ons eene geschiedenis die, indien zij waar is.... Een radikaal blad, van zijnen kant, zegt er is in eene gemeente van eene Waalsche provincie van niets anders spraak dan van een schandaal in eene school ontdekt. Een schandaal uitvinden is niet moei lijk. Maar man en paard noemen, dat is iets anders. Het heeft de liberale en so cialistische lasteraars reeds meer dan eens berouwd al te duidelijk geweest te zijn en daarom nemen zij hunne voorzorgen, om niet bij de tong te kunnen gepakt wor den. Zij zijn niet alleen lasteraars, maar ook en vooral lafaards De Belgische Maatschappij van geneeskunde heeft aan de Kamer een verzoekschrift gezonden, haar vei zoekende ten opzichte van alsemdrank de maatre gelen te nemen die de wet voorschrijft tegen morphine, arsenic en andere gift- soorten. MOORSEL. De jaarlijksche ver tooningen der Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia, a zullen plaats hebben op Maandag i3 April (2den Paaschdag), en Zondag 19 April igo3, om 4 uren's na middags, in de groote zaal der Meisjes school. Hoe de zaken staan in Frankrijk. Frankrijk staat voor een bekend tekort van 900 millioen, en om een weinig even wicht in de begrooting te brengen, voert het ministerie Combes, buiten den taks op den alkool, rechten in op den petrool en 10 centiemen per frank op de fiscale voortbrengselen der douane. Er is zelfs een voorstel om, wanneer iemand sterft zonder testament, zijne bloedverwanten nog slechts tot den 4en graad te laten erven. Die schikking zou aan den Staat 12 tot i5 millioen opbrengen. Och, ze zijn zoo gelukkig in Frankrijk met hun papen-vreters-gouvernement. Ze worden het alle dagen gewaar in hunnen zak Men passé evenwel op voor den dag dat het geduld des volks ten einde zal zijn. Vervoer van duiven. Bij het nade ren van het goede seizoen heeft het bestuur van spoorwegen aan de voor naamste duivenmaatschappijen des lands eene r< eks aanbevelingen en inlichtingen gezonden, om de regelmatigheid van 't vervoer te verzekeren. Waarmêe de paters zich bezighou den. Volgens de liberale gazelten bestaan de bezigheden der paters uitslui tend in litaniën op te zeggen, de liberalen te lasteren, vijffrankstukken op vijffrank stukken te stapelen en gronden op gron den aar. te koopen. Gelukkig voor de samenleving zegt de Journal de Bruxelles zijn de libe ralen daar om liefdewerken uit te oefenen. 't Zijn zij, de liberalen, die, terwijl paters en nonnekens luierikken en zich om ter meest verrijken de zieken verzor gen in de hospitalen, aan de arme kinde ren kosteloos onderwijs geven, de verlatene kinderen in de weezenhuizen opnemen, kortom op alle wijzen de wereldlijke menschlievendheid in het werk stellen. Zonder die verkleefde dienaars der mensch- heid weet men waarlijk niet wat er van de wereld zou geworden 1 Gelukkiglijk, voegen wij er bij, zijn er ook liberalen die altijd bereid zijn om, in geval van onteigening der kloostergoede ren, deze aan een civiel prijsken over te nemen, ten einde zich daarmede eene kolossale fortuin aan te schaffen. Hoe goed toch, niet waar, dat er nog liberalen in de wereld zijn. Verzettelijk Avondfeest door al de afdee- lingen der Patronage, op Zondag 5 April aanst., om 5 uren 's namiddags, ter Groote Feestzaal. Het feest zal eindi gen om 8 uren. PROGRAMMA. Eerste Deel. i° Tummarsch 20 Kunstturnen aan dub bele baren, Elégance valse 3° Twee die niet durven, kluchtspel in een bedrijf Menuet compadour 4° Prachtbaliet uit gevoerd door 60 Turners. Tweede deel. 1° De Zingueners koor, Aubade printanière 20 Reeks me thodische stokoefeningen 3° Ballet-Ge barenspel, Dans la Forge 40 Marmeren Groepen 5° Jubellied en verheerlijking van Z. H. den Paus Leo XIII. Prijzen der plaatsen Eerste plaats, fr. 1,00 Tweede plaats, fr. o,5o. Men kan voorbehoudene plaatsen btkomen tot Zondag 5 April, te middag, mits op leg van fr. 1,00 op de kaart van eerste plaats. -SP* Kaarten zullen ten huize aange boden worden. Maandag, 6 April. Gedurige aanbid- ding.Ten 6 uren, de eerste Mis, de solem nele Mis. ten 9 uren. 's Namiddags, ten 5 uren, solemneel Lof, fransch Sermoenen Te Deum. Wordt gevraagd Een smid, bankwerker Een halve gast id. Een goede breier, voor Brussel. Een hovenier. Een smid, (paardensmid). Vraagt werk Een goede schrijnwerker. 0 Creemboter. Markt van Woensdag 1 April igo3 40 Kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. IV Huishuurboekjes zijn opnieuw te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode. Prijs 20 centiemen. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Eene jonge vrouw bood zich Zater dagavond rond 7 ure in het hulppostbu reel te Anderlecht aan, om een mandaat van 49.50 fr. te ontvangen. Toen de be diende het geld wilde neertellen, bemerkte hij dat zekere deelen van het mandaat sporen van afwassching droegen. De policie werd verwittigd deze hield de vrouw aan en ondervroeg haar, maar vruchteloos. Terwijl zij het eerste onder zoek deed, vernam zij dat te Elsene eene andere vrouw in gelijke omstandigheden werd aangehouden. Bij elkander gebracht deden zij beide bekentenissen, die tot huiszoekingen leidden. Beide vrouwen zijn 22 tot 23 jaar beiden zijn getrouwd maar eene van de twee heeft haren echt genoot verlaten, om met eenen der ver- valschers te gaan samenwonen. De ver- valsching bestond hierin dat zij naar elkander mandaten van gering bedrag opzonden en door afwassching de opgave der te ontvangen som deden verdwijnen, om die door eene grootere te vervangen. Een Brusseleerke wilde kennis maken met een der jufftrkens, die ge woonlijk in den omtrek der statie te Ant werpen rondfladderen. Hij gelukte erin, en hij zal het zich nog al eenigen tijd ge denken, want na dat zij was verdwenen, was eok zijn geldbeurs weg met 180 fr. Dat zal hem leeren. Men leest in Het Volk Een hooggeplaatst Brusselsch ambte naar was zaterdag met den nachttrein naar Gent gekomen, vergezeld van de vrouw van een zijner bedienden. Hi t koppel ging bellen aan het hotel X., werd binnen gelaten en betrok eene kamer. De echtgenoot der jonge vrouw had alles afgespied, was in den trein geslopen, mee naar Gent gereden, en toen hij ge zien had waar het keppel zich bevond, was hij de politie gaan halen. Een commissaris, vier agenten en de bedrogen echtgenoot gingen bellen aan het hotel, werden binnen gelaten en naar de kamer gebracht. Na het opstellen van een proces-verbaal en het opnemen der namen, ging iedereen heen. In den vroegen morgend is de jonge vrouw naar Brussel teruggekeerd. Haar echtgenoot heeft haar zoo wreed mishan deld, dat zij naar het hospitaal moest ge voerd worden. In hetzelfde hotel had na dit drama bijna een doodelijk ongeluk plaats. De patroon was niet meer terug naar bed gegaan en toen hij zijne vrouw deed wekken, bevond men dat de kamer vol gas was. Haastig wierp men de deuren en vens ters open en bracht men de bewustelooze dame naar eene andere plaats. Verschei dene geneesheeren weiden gehaald en zij gelukten erin, de verstikking te voorko men. De vrouw was weldra buiten gevaar. Uit een onderzoek bleek dat een hou ten pin, die in eene afgedraaide gasbuis was geslagen, eruit gevallen was, waar door eene gasontsnapping was ontstaan. Een huurrijtuig waarin een viertal personen zaten, kwam zondag avond van den Meulesteedschen steenweg te Gent gereden. De koetsier had niet bemerkt dat de Muidebrug openstond om eene stoom boot door te laten. Het paard verbrijzelde den houten barreel welke gelukkiglijk eenige meters van het water geplaatst is en bleef staan juist aan den boord van de vaart. Ware het paard een enkele stap verder geloopen, dan zouden er wellicht verscheidene menschenlevens te betreuren geweest. Het gevaar der touters.Telkens wanneer er hier of daar in de stad eene foor is opgetimmerd, hebben wij het een of ander ongeluk te vermelden. Zoo be vonden zondag namiddag twee meisjes, van 14 en 16 jaar, zich in eenen touter, staande op de St-EIisabethplaats te Ant werpen. Hij was reeds in volle beweging, toen beiden zich wilden oprichten. Zij verloren het evenwicht en vielen er uit op den grond. Het oudste, Marie Maes, wonende Kloosterstraat, werd met ge broken linkerbeen opgenomen. Men heeft haar naar het Stuivenberggasthuis ge voerd. De andere kwam er gelukkiger van af en werd slechts lichtelijk aan het hoofd gewond. Zal de stad eindelijk een besluit nemen en dat halsbrekend spel verbieden Hoe is dat mogelijk. Ten na- deele van den steenkapper Henri Dubois, wonende Plantijnkaai, te Antwerpen, is eenen paal gestolen van 5,000 kilos, en eene waarde hebbende van 55o fr., alsook eene krik van 90 fr. Zondagavond tusschen 7 en 8 uren kregen jongelingen ruzie op de Groote Markt te St-Nicolaas. Nauwelijks waren zij aan 't twisten of de messen werden getrokken en er begon een gevecht in dolle woede. Gust Manders, Bijgenaamd deTRÊTE, uit de Congostraat, kreeg een gevaarlijken steek ie den hals Karei Syx werd gestoken bezij in den buik, zoo erg, dat de ingewanden uit de wonde hingen, en Alois Syx, een bloedverwant van den andere, eenen steek in den rug. De ge wonden werden in het policiebureel ver zorgd door dokters De Decker, Ongena en Burghgrave. De eerw. h. Van Haelst, geroepen door eenen policieagent, bood de geestelijke hulp aan. Manders is naar de ouderlijke woning gedragende bloed verwanten Syx zijn naar het gasthuis ge bracht. Oogenblikkelijk was de commissaris M. Cruyssaert aan 't werk hij deed de agenten de daders opsporen, die de vlucht genomen hadden. In den nacht werden er reeds bij den kraag gevat en maandag morgend, rond 5 ure had men er reeds van de bende in hechtenis genomen, onder het geleide van brigadier De Maere Het parket van Dendermonde deed et onderzoek. Volgens wij vernemen b? stond er reeds lang eenen haat tussche beide vechterspartijen, die nu met schril keiijke. gevolgen losgebroken is. Nadere Bijzonderheden. Maandag is het parket van Dende monde bijna geheel den dag teSt-Nikola, geweest om een onderzoek te doen ovt 't messengevecht van Zondag avond. E gekwetsten werden in het hospitaal onde vraagd en de daders, die op het policii bureel waren, ondergingen een ernsti verhoor, verscheidene getuigen werde opgeroepen. De genaamde K. Syx d: door een mes bezijden den buik getrofft was en de H.Rechten ontvangen had, Ir op sterven toen het parket in het hospita; aan zijn bed kwam. Nauwelijks warend rechters vertrokken, of hij gaf den gee het was kwart vóór 5 ure 's namiddaf De neef van het slachtoffer A. Sys, lijl ook veeldoch er is hoop, hem te redde G. Manders in den hals gesteken kc maandag avond met eenen sjerp aan hals reeds naar het policiebureel kon» om getuigenis af te leggen. Het parket vertrok maandag avond t» 7 ure. Eene groote volksmenigte stond? op de Markt voor het stadhuis. Van de aangehoudenen werden er 3 gebonden: een rijtuig met de gendarmen naar Dendermondsche statie gevoerd. H( waren Lod. Stallaert, Meesterstraat Ch. Albrecht, Polderstraat, en Alf. Cogr Valkstraat. Naar wij vernemen, hebbi zij bekentenissen afgelegd. Onze pojiciecommissaris M. Cruyssa; met zijne agenten hebben op korten 6 goed werk gedaan om de daders te vatt en aan het Gerecht over te leveren. If zijn meestallen jonge melkbaarden, c men er niet voor zou aanzien. Het broer van het slachtoffer K. Syx deed dijnsd zijne eerste communie. Die zal grooteliy de vreugde in die familie vermindert welke nu in rouw verkeert. P. S. De onderpastoors van O. i Vrouwekerk, die de gekwetsten de H: Sacramenten toedienden, waren de eer hh. Van Haelst en Lejour. Eene ziekt zuster uit de buurt heeft met de dokts de gekwetsten verzorgd. Een vreeselijk gevecht heeft zondi avond te Wommelghem plaats gehad ti schen jongelingen dier gemeente, alsct van Deurne en Schilde. Zij hadden in eene herberg van Woi melghem twist gekregen en die rit werd, toen zij buiten kwamen, voorlf zet. Óf nog erger, hij sloeg weldra oj in een verwoed gevecht, in 't welk, ni boerengebruik, vooral wanneer zij i gedronken hebben, de messen werdf getrokken. Een der vechters, Frans Vervliet, ktfc in het heete van 't gevecht eenen slf onder de ribbenkas' Het mes drong) centimeters diep in de wonde. De gekwetste werd naar zijne woni;- gebracht, waar hij maandag morgtr overleed. De vermoedelijke pleger van de ie) daad, zekere P. Van C..., is door de g; darmerie aangehouden. Het parket deed een onderzoek f plaatse. Ter gelegenheid der tentoonstellij van Luik in 1905,samenvallende mets 75e verjaardag van ons nationaal besöt zal er een bijzondere postzegel worl uitgegeven. Etn prijskamp zal deswtj onder de aitisten worden uitgeschre* In de weverij Simonis te Vervii ontplofte een stoomketel met schrikka geweld. In alle richtingen werden ijzej platen geslingerd, terwijl de stoom d in de zaal verspreidde. Drie werklied werden erg verbrand en een hunnerï verschrikkelijk, dat de geneesheeren hoop hem te redden opgaven. De tti andere slachtoffers, wier toestand ins lijks bedenkelijk is, zijn naar hu3 woning overgebracht. De wijk van Toillis-Pré te ChaS nau werd in opschudding gebracht df eene daad van barbaarsche wreedheid. Eenige personen speelden kaart in el herberg toen twee anderen, Louis Gei aertsen Jos Peetermans binnen kwani en tegen de spelers twist zochten. Een andere, die dit niet kon verdragt mengde zich in de zaak en keurde gedrag af. De twee mannen kregen j nu met hem te doen, tot zij eindelijk dj den herbergier werden buiten gezet. Korts nadien ging de andere verbij ker naar huis. Op straat werd hij aanj vallen door Geeraerts en Peetermans, 4 hem ten gronde wierpen en talrijke mf steken toebrachten. Zijn toestand is wanhopig. De moi denaars zijn door de gendarmen vi Charleroi aangehouden. Het ongeluk te Trier. Het ongd in de stedelijke gasfabriek te Trier, Zal dag morgend voorgevallen, heeft zich: volgt toegedragen Naast den gashoui met een inhoud van 6200 kub. meters een 8 meters diepe ruimte, waarin f scheidene gaspijpen uitkomen. In ruimte waren twee arbeiders aan 't we toen er plotseling een groote hoeveel!» gas binnendrong. Zij riepen nog 1 hulp, maar werden zeer spoedig bewuf loos. Drie andere arbeiders gingen n binnen om hun kameraden te helpen. 0 zij verloren dadelijk het bewustzijn. gas verspreidde zich ook in de omgen zoo sterk, dat de bestuurder, de ingenÜ en nog eenige werklieden flauw viel De vijf arbeiders hebben er 't leven ingeschoten.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2