Mevklprijzen. HOFSTEDEN Socialistische propaganda. Van tak op tak. Iels voor onze liberalen. Zondagrust. Rechterlijke kronijk. Belangrijke premie geabonneerden. Allerhande nieuws. Engelsche bieren. Priesterlijke benoeming. t Overlijden. Inschrijving voor Z. H. den Paus. AALST. Engeland. Filature et Teinturerie BREUKEN Een lezer uit de provincie Luik schrijft aan een catholiek blad van Brussel, om de schandelijke propagande aan te klagen welke in het Luikerland gemaakt wordt door de socialistische drukpers. Te gelijk met zekere socialistische bla den steekt men daar onder de deuren een propagandeblad, uitgave van la Raisgn, van Parijs. Dat propagandeblad, dat alzoo in handen komt van jongelingen, jonge dochters en kinderen, staat vol met de grofste walgelijkheden. Alles wat voor het uitsluitend gebruik der biechtvaders is geschreven wordt daarin ontleed en uitgelegd. Natuurlijk verwijt men de biechtvaders in dat blad dat zij slechte boeken lezen. Dat geeft eens te meer de maat van de schijnheiligheid der roode volksbeder vers. Zij weten dat de boeken waarvan zij spreken, evenals de werken over genees kunde, niet uit de handen gaan der vak mannen, die zi moeten bestudeeren om de moeilijke vraagpunten te kennen welke aan hun oordeel zouden kunnen onder worpen worden. Maar, terwijl zij die boeken aanklagen als verderfelijk voor de zeden, verhaasten zij zich de plaatsen welke volgens hen de vuilste en de slechtste zijn, met hunne uitleggingen erbij, onder het volk uit te strooien, met gevaar een groot getal on schuldige zielen te bederven. Zoo handelen de wreekers der openbare zedelijkheid in het Luiksche en wij zijn er geen borg voor dat zij, in het Vlaam- sche land, bij gelegenheid dat voorbeeld niet zouden volgen. Wij hebben ze immers reeds aan't werk gezien toen zij, in Vooruit, de zedelooze vlugschriften over het malthusianism aan bevolen en hunne verkoopers met de verspreiding ervan gelastten. Ongevallen,Uit de besluitelen doo de Kamer genomen, blijkt dat de bespre king der begrootingen weer zal onderbro ken worden en waarschijnlijk voor zeer lang. Inderdaad, wanneer op 5 Mei de Kamer hare werkzaamheden zal herne men, is het de wet op de werkongevallen, die het eerst aan de beurt is. De commissie aan welke dit ontwerp met al zijne amendementen verzonden is, gaat in haar werk vooruit, maar is nog niet aan het einde harer taak zij zal nog gedurende heel de goede week moeten zetelen. Het verslag zal gedrukt en uitgedeeld worden tijdens de vacantie. Men zegt dat de commissie, na het terrein gezuiverd te hebben van al de amendementen en onderamendementen aanwassen en parasieten, die het mis^ vormden, zich heeft aangesloten bij een stelsel, dat de verplichte verzekering zeer nabij komt. Het gouvernement zou het eens zijn met de meerderheid der commissie. 6. Kort den steert van 't peerd niet af, dat is eene wreedheid der mode De steert is het natuurlijkste middel tot afweering der instkten. 7. Wasch uwe trekdieren na eiken groo- ten rit de oogen en neusgaten met eene schoone, in water uitgedrukte spons, dat doet het dier goed. 8. Geef aan het peerd een ouden stroo' hoed tegen de zonnestralen daardoor voorkomt men ziekten bij het peerd, die ook u nadeel toebrengen. 9. Erbarm uover den kettinghond.Geef hem steeds versch water, zet zijn hok op een beschaduwde plaats, zorg voor een grootst mogelijke zindelijken en beschut hem tegen ongedierte. Socialisten aan het bestuur. Men zou er waarlijk naar trachten, socialisten is het bestuur te hebben. Men heeft maar na te gaan, wat te Seraing gebeurt. Daar zijn de gemeentebelastingen, sedert dat de rooden in het gemeentehuis meester zijn verdubbeld, neen, bijna ver driedubbeld. Ten slotte stelde zij nog eene taks op de vermoedelijke inkomst der inwoners. Doch de reclamen daartegen waren zoo hevig en zoo talrijk dat de hoogere over heid weigert, die taksen goed te keuren. En men denke na dat de gemeente be grooting, wanneer die belasting goedge keurd werd, reeds met eene tekort sloot. Wat nu gezongen Hoe wonder toch! Onze geachte lezers weten reeds dat de Fransche francs-masons eene geldomhaling de den voor Pilatus Daens en dat die om haling 80 franks opbracht. Judas Iscariotes verkocht zijnen God delijken Meester aan de Joden, zijne vij anden, voor 3o zilverlingen. Weet ge nu, geachte lezers, wat de waarde is van die 3o zilverlingen bere kend naar de hedendaagsche waarde van 't geld in Frankrijk en België? Juist 80 franks! 't is te zeggen, dat de 80 francs die Pilatus Daens van de francs macons ontving juist dezelfde geld waarde hebben als de 3o zilverlingen die Judas van de joden opstreek. Hoe wonderbaar niet waar, geachte le zers? 80 franken of 3o zilverlingen gelijke waarde. —Een oordeel van «Le Peuple» door het Brusselsche roode orgaan uitgesproken Dijnsdag 11. 7 April Wanneer men aan dit verledene denkt. dan begrijpt men waarom het liber; lism zoodanig in discrediet blijft. Het liberalism 't Is een bank- 11 roetier, die vraagt opnieuw zaken te mogen doen 't is een bedrieger, die vraagt terug aan de speeltafel te mogen zitten 't is een gedisqualificeerd jockey die opnieuw op het koersveld zou willen komen. Hij ziet er berouw hebbend uit, hij belooft gouden bergen maar men mistrouwt hem, als de ver- sleten centen waarvan men de voor- of keerzijde niet meer kan onderscheiden. Hij stelt zich voor als de vertegen- woordiger van het juste miueu, tus- schen de uiterste denkbeelden maar als men hem vraagt zijn rekbaar en onbepaald programma in tasbare her- vormingen om te zetten, dan ziet men spoedig dat de oude zondaar niet ver- 0 beterd is en dat hij in zijn uitgedroogd d hart zijn wantrouwen, zijn haat tegen het proletariaat heeft bewaard en zijn besluit, als een kanker ingeworteld, van niets toe te geven, wat zijn overdreven aandeel in de stoffelijke voordeelen der maatschappij kan verminderen i>. Le Peuple vergelijkt ook 't liberalism aan het rotte hondenlijk dat niet onder wil blijven in 't water en voortdurend bo venkomt. En dat is niet eens maar dagelijks dat de liberalen aldus door de rooden met beleediging, beschimping worden beje gend en dit met stampen en schoppen op den hoop toe. Ze zijn er gram en boos om maar als de kiezing nadert dan maken zij van den nood eene deugd en gaan ze broederlijk de stemmen afbedelen van hen die hun uitscholden voor rotte honden, haaien, bankroetiers, bedriegers, volkshaters en meer andere roode lieftalligheden. Arme liberale partij eens zoo machtig en thans vervallen tot eene armzalige kliek, die, om nog iets te zijn, hare vol gelingen moet doen loepen achter of nevens de roode vod Voor de dieren. 1 Kanarie en andere vogels in kooien mogen niet onbe- schaduwd in de zon hangen, Goudvis- schen, enz. moeten in half donker blijven. 2. Peerden en andere dieren, die wachten moeten,zette men in de schaduw. 3. Laat bij veldtochten uwen hond thuis. 4. Geef aan de trekdieren oorkappen en netten, opdat zij door insektensteken geene groote pijn lijden en voor u nog grooter nadeel daaruit voortvloeie. 5. Wrijf uwe dieren in ter beschutting tegen kwellende insekten. Men antwoordt hom niet meer. Wij lezen in de Brusselsche Correspondentie van L'Escaut van Antwerpen, sprekende over de interpella tie Crombez. De redetwist zou geëindigd zijn ge- weest indien de ongelukkige M. Daens eT. n.i.et aanf>' houden had de waarlijk pijnlijke gewoonte te verrechtveerdigen die hij geloofde te moeten aannemen sedert zijne terugkomst ter Volkskamer met op zijne beurt de kloosterlingen aan te randen. Niemand langs de Rechterzijde ant- woordt M. Daens nog. Zijn gediagboe- zemt te zelfdertijde zulk medelijden en zulken afkeer in dat bij stilzwijgend accoord, de meerderheid liever dan zijne eerloosheden te weêrleggen 0 de verachting laat weg zinken. M. 8 ]Rfei?? verschijnt meer en meer als een pijnlijk strandgoed dat reddeloos vlot tusschen de partijen, dan rechts, dan ■I links geslingerd, en dat een vloed van verachting zekeren dag eindelijk naar de hooge zee zal meêsleuren.... waar men in de vergetenheid verdwijnt. Hopkwestie. ?e a^meen- Bond der Be lgi sche Brouwers komt een vertoogschrift naar de wetgevende Kamers te zenden om te vragen dat het voorgestelde inkoto- recht op de hop zou verworpen worden. De brouwers, 2587 in getal, staven hunne vraag op 't feit dat dees inkom- recht niet alleen den bloei der brouwnij- verheid, maar ook van de hopteelt betreft maar ook zelfs schadelijk en nutteloos voor die teelt zou zijn. Immers,de hopteelt staat nimmer op de vereischte hoogte, en daarom wordt ze door de mededinging der vreemde hop overrompeld. 1 De brouwerij verschaft meer werk aan de arbeiders dan de hopteelt. Haar voort brengsel is een volksdrank en de nieuwe drankwet heeft haar den verkoop van eist ontroofd. De brouwerij gebruikt talrijke peerden -1 wordt dus met inkomrecht op de haver getroffen bovendien nog door de rechten op het koolzuur. De vreemde hop is ten slotte, ten ge- 'Olgeder ontoereikende hoeveelheid en onvoldoende hoedanigheid van de inland- sche hop. voor de nationale brouwerij on misbaar. Hier stellen wij twee vragen Hoeveel brouwers zou men wel bij die 2587 tellen die Duitsche hop gebruiken En hoeveel telt men er dan onder dezen dieDuitschehopgebruiken,welke hop aan- koopen van eene kwaliteit die in waarde beneden onze inlandsche hop staat De brouwers hebben, tot staving van hun verzoek, bij het vertoogschrift eene lange memorie gevoegd, waarin de oor- zaken van de geringe verkoop der inland sche hop, breedvoerig worden uiteen- grenadiers van :3 Mei tot i3 Juni cara- biniers i« en 2« bataljon van 11 Augusti tot 11 Sept., 3e bat. van 12 Juni tot 11 Juli, 4e bat. van i3 Mei tot i3 Juni. Klas 1900. 1, 2, 3, 4, 5 en 6" linie- regimenten van 3o Juli tot 11 Sept., 7 en 8e linie van 17 Juli tot 27 Augusti 9* van 17 Juni tot 29 Juli ioe van 3o Juni tot 24 Juli 11 en 12" van 3o Mei tot 11 Juli; i3en 14* van i3Juni tot 26 Juli 1 en 2e jagers te voet van 1 Mei tot i3 Juni 3eid. van 2 Mei tot i3 Juni. Partijdigheid. Eene gegronde op merking van 't Fondsenblad Met M. den eersten voorzitter Van Berchem, die dezer dagen overleden is, verdwijnt de laatste raadsheer van het Verbrekingshof, benoemd door de liberale regeering. M. Giron, die thans de oudste raadsheer is, werd inderdaad benoemd in 1887. Er zijn dus achttien jaren noodig ge weest om geheel het personeel van het Hof te vernieuwen. De R-geering kon dus, indien zij gewild had, geene andere dan Catholi.;ke raadsheeren benoemd hebben. Welnu, op de 17 leden van het Hof, zijn er 11 die tot de liberale partij bi-hooren. Zi daar een nieuw voorbeeld van de zoogenaamde partijdigheid der Catholieke Regeering. n Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, op Zondag 12 April 1903, (Paschen), M. Meganck, Leopold straat. Maandag i3 April, (2de Paaschdag), M. Renneboog, Nieuwstraat. Rechterlijk kronijk. Te Leuven kwam een socialist in de St. Gertrudis kerk onder den dienst. Hij stoorde de orde, beleedigde den priester en den Godsdienst.De R-chtbank heeft hem hier voor niet voorwaardt lijk tot 100 fr. veroordeeld. voor onze Te beginnen van ie April, is Het Nienwe Modeblad als premie aan Den Den derbode verkrijg baar zijn :egen den geringen prijs van slechts fr. 1,20 per drie maanden. Em prijs buitengewoon gering in verhouding tot dien, welke door andere Modebladen wordt gevorderd. Dit blad zal tweemaal per maand ver schijnen en telkens een omvang van acht groot folio bladzijden hebben. Het blad zal telkens vergezeld gaan van een groot patronenblad, zoodat de lezeres in staat is met behulp daarvan, zelf een toilet te maken. Ook Wordt in iedere aflevering een gedeelte van een hoogst boeienden roman in boekfor maat bijgevoegd. De zeer vele gravuren, waarmede de bladzijden als 't waren zijn bezaaid, ge ven uitnemende en praktische modellen voor onze damen die ruimschoots in dit tijdschrift vinden wat haar op het gebied van modes kan interesseeren. Toilletten, zoo eenvoudige als kostbare, een schat van patronen voor alle kleedingstukken en een groote collectie van handwerken 1 Een zoo fraai Modeblad werd nog nimmer tegen zulk een onbekend la gen prijs aangeboden. Wij twijfelen niet of alle lezeressen van Den Denderbode zullen gebruik maken van deze schoone gelegenheid, om zich tegen geringen prijs dit waarlijk prachtig Modeblad te verschaffen. Proefnummers op aanvraag. Het op het 4d" blad staande inteeken- bewijs gelieve men in te vullen en ten spoedigste te zenden aan den Uitgever van den Denderbode te Aalst. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. MP" Huishuurboekjes zijn opnieuw te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode. Prijs 20 centiemen. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn tc bi komen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. AALST.Woensdag namiddag om 5 1/2 uren is er ter Stofweverij dei firma Moens Broeders, Burgt, een zwaren gesloten ijzeren ketel gesprongen in den welken Campechenhout aan 't koken was. Geene persoonlijke ongevallen doch alleen stoffelijke schade werd veroorzaakt. Een muur werd omgeslagen en twee dakken ernstig beschadigd. Aanstaande Maan dag, i3 April, heeft de Wielrijders - prijskamp plaats Parijs Roubaix - Antwerpen. Hier te Aalst zal een vaste kontrool ingericht zijn ter herberg u Den Appel bij Gustaaf Claus, Gentsche steenweg. Vanaf 1 uren namiddag zullen de kampioenen beginnen aan te komen, zij zullen den Gentschen steenweg volgen tot aan de Koolstraat, door deze straat en de Dirk- Martensstraat, den Dendermondschen steenweg bereiken, en langs die steenweg over Dendermonde naar Antwerpen rij den. De bewoners van gezegde straten wor den vriendelijk verzocht hunne kinderen zooveel mogelijk te bewaken ten einde alle ongemakk' n te voorkomen. De werkzaamheden der kontrool zullen gedaan worden door de Heeren Voorzitter en Leden van De ware vrije Wiel rijders dezer stad. Men zoekt voor Aalst een goede deposi- taris voor het beste van de merken der Engelsche Bieren. Winstgevende zaak en zonder gevaar. Schrijven S. T. O. Office de Publicité, Brussel. Z. H. de Bisschop heeft pastoor-de km benoemd te Dendermonde, den E. H. Van den Fonteyne, S. T B. pastoor der Bijloke te Gent. De klassen van 1899 en 1900. Dit jaar zullen demilicieklassen der infanterie onder de wapens geroepen e:i naar huis gezonden worden op de hierna aange duide datums5 Klas IS,». ,t 2, 3i 4_ j en 6, ,inie_ regiment van 12August lot 11 September: 7 en 8 linie van 28 Augusti tot 27 Sep tember 9e en ioe van 3o Juni tot 29 Juli- ".en ia'van «2 Juni tot 11 Juli i3« en' 14* van 27 Juni tot 26 Juli 1, 2 en 3« jagers te voet van 14 Mei tot i3 Juni Heden zaterdag morgend is, na eene langdurige en pijnelijke ziekelijkheid, godvruchtig overleden den heer VICTOR DE WOLF, Onderluitenant van ons Vrijwillig gewapend Pompierskorps. De heer De Wolf verdwijnt in den nog jeugdige ouderdom van 32 jaren maar verdwijnt een voorbeeldige jon geling, de hoop der Aalstersche catho- lieken, want voorzeker mocht hij gere kend worden bij de schaar jongelingen aan welke in de toekomst onbetwist baar de verdediging onzer grooteZaak zal worden toevertrouwd. Beweenen wij dus zijn vroegtijdig af sterven maar dat zijne nagedachtenis onder ons blijve als een voorbeeld voor onze catholieke jeugd. H. R. I. V. «o» Opbrengst van vorige lijsten fr. 783.00 Onbekend, Aalst, 50 0Q Creemboter. Markt van Zaterdag n April 1903 126 kilogrammen ter markt. Prijs f3,oo tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 385 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 3o8o kilos. Heiligschendende diefstal. Woensdag nacht zijn dieven in drie kapel len te Wanzele gedrongen. In de kapel van O. L. V. ter Nood, stolen zij 2 oude kandelaars van groote waarde In S:- Antoniuskapel namen zij 2 koperen kan delaars mee. In de kapel van den H. Rochus maakten zij den inhoud van den offerblok buit. In de Hoogstraat te Brussel heeft het kind van eenen kleermaker, terwijl deze op zijne tafel zat te werken, eene petroollamp omgeworpen. Het vlammen de vocht stak de kleeren van het kind in brand en in een oogmblik vlamde het gelijk eene fakkel. Het kind, vreeselijk verbrand, is in het gasthuis gf-storven. De vader, die het kina ter hulp snelde, heeft ook brandwonden bekomen, die zij leven in gevaar stellen. Een erg ongeluk gebeurde in de keuken van het St-Jansgasthuis te Brus sel. Twee dienstmeiden waren bezig met het maken van boterhammen, bij middel van een snijmachien. dat door eenen keukenknecht in beweging gebracht weid. Beurtelings staken zij elk een brood onder 't mes en haalden zij er de sneden uit Hoe het kwam weet men niet, maar op eenen g'geven stond, wilden zij beiden d- z. lfde sneden uitnemen. Dit bracht bij alle twee eene aarzeling teweeg, die bei der handen een oogenbiik onder het mes hield. Maar dit oogenbiik was lang ge noeg om van de eene den pink en van de andere vier vingeren af te snijden. Hei ondeizock heeft bewezen dat beider on voorzichtigheid de oorzaak van het ongeluk was. Op IT April aanst. definitieve verkooping der PAASCHKEERS. Lakens, artikels voor Dames, 5o jaren bestaande. 2 uren Vredegerecht te Lier. Kleine prijs ingesteld. M. Dormans, van Brussel, had in een dagblad eene annonce doen plaatsen om eenen post van winkeljuffer te vragen voor zijne dochter. Daags nadien kreeg hij het bezoek van een goed gekleeden jongeling, die zegde gezonden te zijn door eenen handelaar der Loxumstraat, welke vroeg of de juffer in zijnen dienst wilde komen tegen 125 fr. per maand. M. Dormans vond die voorwaarden zeer aanneemlijk en teekende eene over eenkomst, die de jonge heer hem voor legde. Op den koop toe betaalde hij 10 fr., door den jongeling als commissieloon gevraagd. Daarop begaf M. Dormans zich met zijne dochter naar den winkel in kwestie, en daar wist men het eerste woord niet van de geschiedenis. Bij den politiecommissaris gekomen, om eene klacht te doen, vernam hij daar dat en zoo bij dozijnen van klachten toekomen. die door gansch de bevolking met groote verontweerdiging is vernomen. Deze twee soldaten zijn Dijnsdag, zon der gebiecht te hebben, ter H. Tafel ge naderd met nog andere leden van den Soldatenkring, die hunnen Paschen hielden. Wanneer zij terug op hunne pla3ts kwamen, hebben zij de H. Hostie uitgespuwd en in hunnen zak gesteken. Denzelfden morgend in de kazerne terugkomende, heeft een hunner de H. Hostie te voorschijn gebracht en na allerhande spotternijen Haar op zijn voorhoofd geplakt, aan zijnen vei baasden wapenbroeder zeggende Ziedaar uwen God Gij ziet wel dat ik mijnen Paschen heb gehouden I en meer godslasteringen nog, De gemeene kerel werd in zijne afschuwelijke schertsen onderbroken door zijne oversten, die op de aanklacht van talrijke verontweerdigde soldaten den kerel en zijnen weerdigen gezel onder vroegen. Zij hebben de feiten bek-nd. Men heeft de H. Speciën niet terugge vonden. De twee soldaten zijn aangehou den. Het zijn Walen en, naar het schijnt, twee aanhangers van de roode vlag, dit verwondert ons niet die geene ge legenheid laten voorbijgaan om hunne gedachten te uiten. Twee groepen boerenjongens te Linkebeek, zaten elkaar gedurig in het vaarwater en meer dan eens moest de veldwachter als vredesapostel optreden. Dat gaat altijd niet even gemakkelijk, zooals blijkt uit hetgeen Zondag gebeurde. De twee groepen ontmoetten elkaar en volgens gewoonte ontstond er eene boks- pariij. De garde kon eerst de beide partijen scheiden doch eene derzelve viel nu den man der wet aan en begon hem met stee- nen te werpen, zoo dat hij, om zich te verdedigen, van zijn wapen moest ge bruik maken. Hij schoot in de lucht en een kogel kwam terecht in de borst van den 2ojari- gen F. M., een herbergierszoon. Hij zakte neêr. Men snelde hem ter hulp en bracht hem naar huis. Een ge neesheer onderzocht de wond en bevond deze zeer erg. Het parket, dat Woensdag naar Linke beek is vertrokken, om een onderzoek te doen, heeft bevonden dat er meer scho ten gelost werden dan die van den veld wachter en dat dus zeer mogelijk de kogel die M. trof. door een der vechters ge schoten werd. De pokziekte zet in den omtrek van Charleroi hare verwoestingen voort. De bewoners van den buiten hebben er een doodelijken schrik van. Zaterdag moest in eene naburige gemeente eene. vrouw, die aan de mazelen gestorven was, begra ven worden. Niemand wilde hiertoe de hand leenen en de schoonzoon der over ledene moest de doodkist op eenen krui- wagen plaatsen en naar het kerkhof voe ren. Half weg echter ontmoette hij eenen voerman, die op de boerenkar welke hij leidde, de vracht wilde overnemen. ANTWERPEN, 10 April. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Taiwe per 100kil.fr. i5,5o a 00,00 Rogge i3,5o a 00,00 Wmtergërst uo,oo a 00,00 Zomergarst j6,5o a 00,00 HaVir i5,25 a i5,5o Boekweit 00,00 a 00,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bittfrpcën 2I>5o a 2I75 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 3,00 a 3,o5. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. :,8o a 1,90. De aardappelen werden per zak ver kocht aan fr. 11,00 tot 00,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2.00 VEEMARKTEN, GENT 10 April. Getal tekoop gestelde hoorenbeesten 720 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren Stieren i' Koeien Vaarzen Ossen Varkens Vette koeien Stieren Magere beesten 229 117 Varkens 249 Loopers 6 66 Viggens 545 kw. o,85 2ekw. o,65 2ekw. o,65 0,80 o,65 0,60 o,85 0,75 0,70 °>9° 0,75 o,65 1,10 0,90 0,00 Hooge ouderdom. De oudste on- derdane van Edward VII is overleden, namelijk Mad. Marguerite Neve, gestor ven in den gezagenden ouderdom van 111 jaar, te St-Peters Port. Mad. Neve" was den 18 Mei 1792 op het eilandGuernesey g« boren. Zij trouwde kort na den slag van Waterloo en verloor haren man na z5 jaar huwelijk. Nadien reisde zij veel. Op gojarigen ouderdom ging zij nog naar Polen om h'et monu ment van Kosciusko te zien. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 18 Vrouwelijk idem 19 overlijdens. E. Heyvaert, wedr Van der Eist, z. b. 75 j., Pieter Coeckestr. J. Willems, m. Van Gys-gem, steenk., 43 j., Kerre- broeck. J. De Block, priester; 70 j., Lange Ridderstr. M. De Haeck. wed" Steleman, z. b. 83 j., Hoveniersstr. J. Van de Maele, 12 j., Markt. 4 kinderen onder de 7 jaren. LOST. 3.7 Sur requête d'actionnaires une assem- blée généiale extraordinaire se réunira le Lundi 20 Avril igo3, au siège social, Place Impériale, k Alost, a 10 heures du matin. Ordre du jour Révocations de Directeurs causes et consequences. 2° Rémunération des Administrateurs et Commissaires. 3° Examen de la situation de la So- ciété. Pour assister k l'assemblée, les action- naires sont priés de se conformer k l'art. 3i du statuts. Kalveren i,3o 0,90 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 9 April Ter veemarkt werden te koop gesteld: 427 Ossen, 241 Stieren.Koeien en Veerzen 683 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,82 a 0.91, Stieren 0,71 a 0,82, Koeien en Veerzen 0.71 a 0,82 CUREGHEM-ANDERL. 9 April. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 690 Prijs per kilogr. fr. 0,92 a 1,16. BRUSSEL 10 April. Kalverenm. Getal te koop gesteld 2i5. Prijs per kilog. op-voet fr. o,g5 a i,i5. Huidenmarkt Ossen o,85 a o,g5, Stieren 0,70 a 0,75, Koeien en Veerzen 0,80 a o,85, Kalveren i,3o a 1,40. Heelkundig Gesticht, Boelaere 81 E E C L O 0 Bediend door de Zusters van den H. J'htlippns-Nérius Alle slach van Operatiën, speciaal het radicale genezen van BREU KEN op eenige dagen tijds. Handelend Geneesheer, Dor H" LOWIE. Te Raadplegen Des Zondags- en Dinsdagsmorgens van 8 tot 10 uur. Donderdags tot des middags. Tarwe Masteluin Zaterdag 4 April 1903. fr. 17,c 18 c Eene andere manier van aftruggelen is te Brussel veel in voege gekomen, name lijk bij middel van bestellingen per tele foon. De politie heeft op beide terreinen reeds een paar aanhoudingen gedaan Heiligschendende soldaten. De krijgsoveihcid van Brugge heeft een streng onderzoek ingesteld over eene daad van heiligschennis, die bedreven werd door twee soldaten der bezetting en a 00,00 i3,oo a 14,00 00,00 a 00,00 17,00 a 18,00 9,00 a 10,00 7,92 a 8,91 1,62 a 1,71 5o,oo a 60,00 2,70 a 3,20 Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil Boter per 3 kil Eiers de 25 Viggenen, per koppel Vlas, de 3 kil. „,/u Ajuin, de 100 kil. volg kw, 2.00 a 3,00 POPERINGE. Hop fr. 74 a 00. GENT 10 Ap/il Tarwe, per 100 kilos fr. 16,00 a i6,25 Rogge i3,oo a i3,5o Haver 16,5o a 16.75 Garst 16,5o a 16,75 Boter per kilo 2,5o a 2,70 Eiers per a5 1,60 a 1,70 Om reden van vertrok. OPENBARE VERKOOPING van behuisde ZAAILANDEN Meerssclien en OofBchen, te Vlier ze Le, Vleckem,Sonnegem en Erondegem De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar ver- koopnn, de volgende Goederen, te weten Gemeente Vlierzele. Koop 1Eene behuisde, beschuurde en bestalde Hofstede, gestaan en gelegen te Vlier zele. op 't Haetvnld. aldaar gekadastreerd sectie E, nummers 241a en 241b. met eene trrootte van 79 aren 10 centiaren, palende oost. den heer Dominicus Verstraeten, zuid de Oordegemsclie Straat, west den heer Auguste Meuleman en noord de Kerkstraut. Ver deeld in vier deelen. Koop 2. Een Hofsteedje, gestaaD en ge legen te Vlierzele. op 't Uykensveld, aldaar vekadastraerd sectie A. nummers 369a, 368, 367 en 366. mei eene grootte van 17 aren, palende oost den heer 1 eon Van Vaerenberg, zuid Jufvr. Alice en Valerie Verstraeten, west den heer Van der Snickt en noord de Straat. - Boomprijs 100 frs. Koop 3. Eene party Land, gelegen te Vlierzele, op den Hoogkouter, aldaar geka dastreerd sectie C, nummer 242, met eene grootte van 1 hectaar, 10 aren 70 centiaren, palende oost den heer Hendrik de Landsheer, zuid den heer Eugeen de Landsheer ep de We duwe de Landsheer Van der Meersch en Kin deren en de Straat, west de Straat en den heer Hector de Craecker en noord voornoemden heer de Craecker. Verdeeld in 4 deelen. Koop 4. - Een perceel Land. gelegen te Vlierzele, op 't Groot veld, aldaar gekada streerd sectie A, nummer 150, met eene grootte van 49 aren palende oost den heer Ka- rel Libbrecbt-Van Cromphaut, zuid Jufvr. Maria-Cntharina Blom, weBt 't Bureel van Weldadigheid van Vlierzele, noord de heeren Philem. Van den Bergh en Alfons Schollaert. E°°P 5. Een pi rcoel Laod, gelegen te Vlierzele, op 't Uylenbroeckveld, aldaar ge kadastreerd sectio A, nummer 266a, met eene grootte van 2C areu 90 centiaren, palende oost den heer Arcadius de Vos-He Clercq.zuid Jufvrouw Alice en Valerie Verstraeten, west den heer Edgard de Keyser en noord den heer Arcadius de Vos-De Clercq. Koop 6. Een perceel Bosch, gelegen te Vlierzele, wijk Papegemkauter, aldaar geka dastreerd sectie D, nummer 167, met eene grootte van 26 aren 40 centiaren, palende oost de Gomeente Impe.zuid den heer Eugêne Verbrugghen en den heer Ern. Baeten, west en noord de erven Ang. Van de Keer-Van der Vurst. Boomprijs 250 frs. Koop 7. Een perceel Land, gelegen te Vlierzele, wyk Uyfenbroeck, aldaar gekada streerd sectie A, nummer 207, met eene grootte van 15 aren 20 centiaren, paleode oost den heer Dominiuus Verstraeten,zuid den heer Petrus de Vos eD Jufvr. Mathilde de Vos en de Straat, west de heer Petrus de Vos en Jufvr. Mathilde de Vos voornoemd en den Pont weg, noord de heeren Karei De Wolf Noë Do Mil en den Pontweg. Koop 8. Een perceel Lund, gelegen te Vlierzele. wyk Strijmeersch. aldaar gekada streerd sectie B, nummer 131a. met «ene grootte van 19 aren 80 centiaren, palende oost den heer Domien De Mil-F..Cquet, zuid deuzelfdeu en Jufvr. Christina. Catnarina en Julia Focquet en de heeren Frans, Frederic

De Denderbode | 1903 | | pagina 2