Het Paaschfeest in Amerika. Belangrijke premie geabonneerden. Rechterlijke kronijk. Begrafenis. - SSJUÏÏ AALST. Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitscliliind. Engeland. Vereenigde Staten. AEEVISCH HAJVDEl Arys-De Paepe. Diabete. 1 PERCEELEN LANI Rakende het aangenomen onderwijs, wanneer het onderwijzend personeel van eene school uitsluitelijk bestaat uit perso nen, vreemd aan de Belgische nationali teit, welke ook hunne nationaliteit weze of zij tot de geestelijke orden behooren of niet, zal de regeering geene subsidie ge ven aan deze scholen. Wanneer echter de meerderheid uit Belgen bestaat, dan oordeelt de minister dat de aanwezigheid der vreemdelingen geen voldoend*; reden zijn om toelagen te weigeren, omdat de aanwezigheid van onze landgenooten voldoende waarborgen zou geven, om verzekerd te wezen dat art. 6 der onderwijswet toegepast worde, luidende dat de onderwijzer de liefde tot het vaderland, den eerbied voor onze onze nationale instellingen, gehechtheid aan de grondwettelijke vrijheden zal in planten. Ware het niet zoo, dan zou de regeering het recht hebben, hare subsidie in te trekken. Betreft het eene kleine school, heb bende bij voorbeeld slechts twee onder wijzers, en is de voornaamste onder hen, het hoofd, een Belg, dan kan er, volgens de omstandigheden en ten uitzonderlijken titel, van zekere toegevendheid worden gebruik gemaakt. Maar elk geval moet onderzocht worden. Deze regels zullen ook worden gevolg in zake de aanneembare scholen, die een hulpgeld zouden vragen. Eindelijk in zake de reeds verworven toestanden verklaart de minister dat hij die zal eerbiedigen op algemeene wijze en onder voorbehoud van onderzoek. Voor de groote meerderheid der Ame- rikaansche kinderwereld heeft Paschen bijna even groote beteekenis als het Kerst feest en het jonge volk ziet er de komst van Paschen met gespannen verwachting te gemoet. Er bestaat in de Vereenigde Staten eene geheele reeks Paaschgebruiken, die aan de Duitsche herinnert en wel gedeel telijk van deze afgeleid zijn. Natuurlijk zijn bij de meeste eieren de hoofdzaak. Het meest geliefde gebruik is het schil deren der eieren en onder de jonge meisjes is het als een kamp om de eieren het schoonst en het zeldzaamst te schil deren. Voor het schilderen werden de eieren hard gekookt en op Paaschdag bij het ontbijten geèten. In vele Amerikaansche huizen wordt de keuken verscheidene dagen vóór het feest door het jonge volk overrompeld en de keukenprinsessen moeten er haar scep ter neêrleggen. En de jeugd verzint wel duizend plannen en gedachten om maar aan verf te komen. Bij de in lompen gehulde straatkin deren der slums, die geen geld over hebben, is het kleuren der eieren een heele zaak; want niet allee.) zijn de eieren duur, maar ook de verf is voor hen onbe reikbare weelde. En hier heeft de jeugd gelegenheid om van haren vindingrijken geest getuigenis af te leggen. Snippers gekleurd leer, bonte zegels, lappen van allerhande stof worden heel het jaar door zorgvuldig weggestopt, om met Paschen te dienen om verf van te maken. Dat is misschien wel niet gezond, maar het verft toch immers maar de schaal. Evenals Kerstmis is Paschen in de Vereenigde Slaten een dag voor het geven van geschenken geworden. Passende ge schenken worden tusschen vrienden en bloedverwanten gewisseld. Het konijntje is 't symbolisch Paasch- dier. Dat moet uit Duitschland komen, waar de legende zegt dat het de haas is die aan de brave kinderen eieren en ge schenken brengt. En voor de Ameri kaansche kinderen zou Paschen eeneont goocheling zijn, indien het konijntje hun niets moest brengen. Deze konijntjes zijn gewoonlijk in crèmesuiker met chocol .de overgoten doch menigen zijn in gips, hol en van binnen met lekkernijen of geschenken ge vuld. Op Paaschmaandag wordt op de bin nenplaats van het Witte Huis (Prisidents- paleis te Washington een lustige Eier- carnaval gehouden. De groote poorten worden geopend en den heelen dag ko men lustige kinderen en spelen op het plein, vroolijk geschilderde eieren rol lend en zich aan allerlei spelen verma kend. Deze vermakelijkheid is voor eenieder toegankelijk en de armste kinderen spelen er op echt democratische wijze met hunne rijke broertjes en zustertjes. Paschen is niet alleen door een over vloed van eieren gekendmerkt in de Unie, ook door de prachtigste tentoonstelling van bloemen. Van de paleizen der millionnairs tot in de woningen van de armen vindt men Paaschleliên. Want de Amerikaansche Paaschbloem is de statig bloeiende lelie. De groote meerderheid der bloemen, die men op de de Amerikaansche markten vindt, komen van de Bermudas en welke aanzienlijke rol de Paaschlelie speelt zullen de volgende cijfers bewijzen De jaarlijksche uitvoer van Bermuda naar de Unie bedroeg in de vijf laatste jaren 2,5oo,ooo a 3,000,000 struiken en daar iedere struik gewoonlijk 6 bloemen telt, heeft Amerika gemiddeld i5 a 18 millioen bloemen tot Paaschgebruik noodig. Zelfs in de vuile huizen van de bede laars ziet men dien dag eene lelie. Op straten en pleinen staan gansche rijen verkoopers van Paaschbloemen en de aanblik der steden is in die dagen waar lijk tooverachtig. Wil heifl Citoyen Picard, juist J het tegenovergstelde van catholiek, schrijft in Le Peuple de libe raal rooft uw voedsel of uwe eer, hij bederft of hij verplettert. Dit komt niet slecht overeen met de volgende woorden, onlangs door M. Beernaert uitgesproken u M. Rolin Jacquemyns verklaarde eens a in de Kamer, dat de liberale partij voor i) zending had onze vrijheden te bewaren en dat zij er zou op waken dag en nacht. Ik antwoordde hem dat hij boven op zijn bolwerk zich deerlijk zou vervelen, want dat hij nooit de vijand zou zien naderen. 0 Sedert 20 jaar, dat decatholieke partij het bewind in handen heeft, welke is de vijand, welke zij in verlegenheid bracht i) of liet brengen Onze tegenstrevers klagen niet dat zij verdrukt worden zij klagen alleenlijk a zeer hard dat zij niet in staat zijn om ons te verdrukken d voor onze Te beginnen van 1® April, is Het Nieuwe Modeblad als premie aan Den Denderbode verkrijg baar zijn :egen den geringen prijs van slechts fr. 1,20 per drie maan.'en. Een prijs buitengewoon gering in verhouding tot dien, welke door andere Modebladen wordt gevorderd. Dit blad zal tweemaal per maand ver schijnen en telkens een omvang van acht groot folio bladzijden hebben. Het blad zal telkens vergezeld gaan van een groot patroner.blad, zoodat de lezeres in staat is met behulp daarvan, zelf een toilet te maken. Ook w>>rdt in iedere aflevering een gedeelte van een hoogst boeienden roman in boekfor maat bijgevoegd. De zeer vele gravuren, waarmede de bladzijden als 't waren zijn bezaaid, ge ven uitnemende en praktische modellen voor onze damen die ruimschoots in dit tijdschrift vinden wat haar op het gebied van modes kan interesseeren. Toilletten, zoo eenvoudige als kostbare, een schat van patronen voor alle kleedingstukken en een groote collectie van handwerken 1 Een zoo fraai Modeblad werd nog nimmer tegen zulk een onbekend la gen prijs aangeboden. Wij twijfelen niet of alle lezeressen van Den Denderbode zullen gebruik maken van deze schoone gelegenheid, om zich tegen geringen prijs dit waarlijk prachtig Modeblad te verschaffen. Proefnummers op aanvraag. Het op het 4d® blad staande inteeken- bewijs gelieve men in te vullen en ten spoedigste te zenden aan den Uitgever van den Denderbode te Aalst. Anarchisten. De Kamer van inbe- schuldigingstellidg heeft voor de assisen verzonden Jan Gammaert, voor meeplich- tigheid in den aanslag bij M. Carton de Wiart. De zaak zal den 27 voor de assisen van Brabant worden opgeroepen. midden van eenen talrijken toeloop van verwanten, vrienden en kennissen, de plechtige begrafenis plaats gehad van den betreurden heer VICTOR DE WOLF, Onderluitenant van ons Vrijwillig gewa pend Pompierskorps. Het gansche Pompierskorps, fanfaar aan 't hoofd, was tegenwoordig en bewees de militaire eer. De hoeken van 't baarkleed werden ge houden door heeren Officieren van vreemde Pompierskorpsen. Na de plechtigheden ter St-Martinus- kerk werden de stoffelijke overblijfsels, ons Pompierskorpsaan't hoofd en gevolgd van talrijke vrienden en kennissen, naai Erpe overgevoerd alwaar ze, na de Kerke lijke plechtigheden ter aarde werden besteld, 't Was 3 1/2 uren namiddag toen het Pompierskorps in onze stad terug kwam. H. R. I. V. Creemboter. Markt van Woensdag i5 April igo3 3o Kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post- ka®rten> aan *r- °>2° en fr* °>5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. ■V Huishuurboekjes zijn opnieuw te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode. Prijs 20 centiemen. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. AALST. In den nacht van tweede Paaschdag hebben hier schoelies, zeggen wij liever, een soort van anar chisten aan 't werk geweest die den vollen teugel hebben gegeven aan hunne vernie- lingszucht. Op den hoek der Keizerlijke Plaats,aan de woning van Dame We Felix De Schaepdryver, wierpen zij de postbus omverreen beschadigden ze grootelijks. op de Keizerlijke Plaats, in de Kcrte Nieuw- straat en Si-Jorisstraat rukten zij talrijke afleibuizen der dakgoten en vensterblin den af Bij M. Renaat De Winter sloegen zij eene spiegelruit der eetplaats in, uitge vrnde in deSt-Jorisstraat, en verbrijzelden ook de glazen der gaslanteern. Op de Hoogstraat en Houtmarkt rukten zij ook afleibuizen af en sloegen vensterruiten in. Op drij plaatsen drongen zij in herbergen gingen er aan 't vechten. E>m der vermoedelijke daders zekere Rombaut Emmanuel huisschilder, werd door de politieagenten aangehouden en in 't Salon-Pierre gedraaid. Verder bestaan er ernstige vermoedens tegen de gebroe ders Backaert Jan en Joseph, huisschilders Onze stedelijke Politie schijnt op't spoor te zijn tot ontdekking der wildemans, ondanks Rombaut verklaart van niets te weten of zich niets te herinneren. Het blijkt nu meer en meer zeker dat de echtgenoote Van den Bogaerde van Schoonaarde in een aanval van heet* koorts den schrikkelijken kindermoord gepleegd heeft. Het was rond 5 ure toen de vrouw bij haren man, die,zooals men weet, schrijn werker van beroep is, in zijn werkhuis kwam. Hare oogen waren verdwaasd en hare handen rood van bloed. Zij zegde koel bloedig Ik heb het kind het hoofd afgesneden!» De man liet verschrikt zijn gereedschap vallen, liep het huis binnen en zag zijn kind met afgesneden hoofd badend in zijn bloed in het wiegje liggen. De moeder volgde hem, greep opnieuw het mes en wilde nogmaals het lijkje aan vallen roepende Het leeft nog, laat mij het heel en gansch dooden Op hetzelfde oogenblik kwamen gebu- ren binnen, ontwapenden de ongelukkige en hielden haar in bedwang. Op de vragen, die de onderzoeksrechter haar stelde, antwoordde de vrouw dat het zicht van het kind haar afschuw inboe zemde. De arme vrouw werd dan plotseling terneergeslagen en toen zij kon begrijpen welke afschuwelijke daad zij gepleegd had, brak zij in een gehuil en geschreeuw uit, dat men slechts met de grootste moeite stillen kon. Men moest haar uit het kabinet van den onderzoeksrechter wegdragen. Te Ternath heeft een paar ban dieten weêr een bewijs van buitengi wone stoutmoedigheid gegeven. Notaris Crabbe, over eenigen tijd door eene geraaktheid getroffen, wordt dag en nacht bewaaKt en verzorgd door zijnen schoonzoon, een geneesheer, die zich nu en dan doet aflossen door den kletk van den notaris, M. Ancelot. Gedurende de nacht van Woensdag op Dondeidag was dit ook het geval. M. Ancelot werd eensklaps uit zijnen slui mer gewekt door een vreemd gerucht in de bureelen. Hij sprong op en van eenen revolver voorzien ging hij naar beneden. En bij het licht van eene bougie zag hij twee mannen bezig met het boren van gaten in de wanden der bran<ikast. De bandieten kregen M. Ancelot in 't oog en sprongen het venster uit,gevolgd dcor den klerk, die riep dieven dieven De dieven keerden zich bij het tuin hekken om en losten twee schoten. De klerk beantwoordde die met zijnen revol ver, en 't gerucht wekten de guburen doch, toen deze naderden waren de ban dieten reeds verre weg. In hunne haastige vlucht hebben zij eenen hoed en eene partij dievengereed- schap achter gelaten. Zij hadden het tuinhekken met een valschen sleutel en het venster en deszelfs tralie bij middel van braak geopend. De wijk van den Entrepot te Brus sel is in opschudding, ten gevolge het verdrinken van eenen onnoozden dwaler, Zotte Jef geheeten, die aan het haven kwartier zoo wat de speelpop was van weiklieden en kinderen. Tijdens een dier lachmarterijen, wilde een Duitscher hem van de kaai duwen op eene schuit, die met straatvuil geladen was. Maar in plaats van op de schuit, viel hij in 't wa ter. De ongelukkige werd er uitgehaald en v-rzorgd, doch hij stierf onder de han den der dokters. De Duitscher, die zag wat droevige gevolgen zijne misplaatste scherts had, nam de vlucht, maar werd aangehouden. De serren van Laken zullen binnen kort weer op vastgestelde dagen voor het publiek zichtbaar zijn. De dagen zijn nog niet bepaald. Men zegt dat de lord-mayor van Londen ook de serren bezichtigen zal. In een financieel gesticht te Brussel ontdekte men een tekort van io5o fr. Een onderzoek ingesteld ten gevolge van eene klacht bij de policie, deed ontdekken dat een iyjarige bureeljongen sedert eenigen tijd met twee kameraden nog al groote uitgaven deed. Hij had namelijk voor zich en zijne kameraden drie rijwielen van 200 fr elk g< kocht. Hij reisde met hen per velo naar Antwerpen en verkocht later de rijwielen voor 60 fr. De oneerlijke bedien de is aangehouden. Zijne vrienden zullen vervolgd worden voor verheling. Eene vrouw uit de Komenstraat, te Brussel, reinigde bij middel van napthe de kleeren harer kinderen. Zij beging de onvoorzichtigheid, de flesch, welke het gevaarlijk vocht inhield, nevens een bran dende komfoor te zetten. Eensklaps had er een ontploffing plaats. De kleeren van de ongelukkige vrouw vatten vuur en in een oogwenk was zij van kop tot teen door vlammen omringd. Op haar noodgeroep snelde men toe er. men haastte zich, deze uit te dooven, doch reeds was het slacht offer gevaarlijk verbrand aan de borst, de armen en de handen. De toestand der vrouw is onrustwekkend. Eene Belgische automobielen fabiiek hetft van wrge h t spoorweg- bcstuur eene bestelling gekregen van zelfrijdende pakwagens, voor het bestellen binnen en buiten de stad van pakken en goederen. De nieuwe dienst zal van in de maand Juni werken te Antwerpen, Brussel, Leu ven, Luik, Mechelen, Geut, Doornik, Bergen, Charleroi, Kortrijk en Namen, en zoo de proefnemingen voldoende zijn, zal deze dienst weldra algemeen worden gemaakt. M. Aug. Dc-meunynck, van Oos tende. luitenant bij het 4e artillerie, in garnizoen te Leuven, die bij den mili tairen raid van verleden jaar den prijs van het kasteel van Wynendale won,wil dezen zomer met zijn paar 1 Fritz, in twee dagen, den tocht Aarlen-Oostende doen, hetzij 314 kilometers. De wonderschoone en wereldbe roemde H. Bloedprocessie zal dit jaar te Brugge uitgaan op Maandag 4 Mei en evenals andere jaren, ze^r prachtig zijn en wel verzorgd, zoodat zij de algemeene bewot dering zal opwekken. De vijftien- daagsche kerkplechtigheden beginnen op Zondag 3 Mei en worden Zondag 17 Mei gesloten. De algemeene bedevaart zal op Zondag 10 Mei gehouden worden. De gemeente Aalb' ke, bij Kortrijk, is in opschudding gebracht, door eene ongehoorde bandieterij. De 73jarige landbouwer Legley, alleen wonende op het gerucht Potijzer, werd g wekt door een gerucht in de keuken, nevens zijne slaapkamer. De man ging recht in zijn bed zitten en greep zijn re volver. Op hetzelfde oogenblik drongen drie bat dieten in de kamer, ontwapenden den man, bonden hem de handen en dwongen hem, onder doodsbedreigingen, de plaats aan te duiden waar zijn geld lag. De landbouwer, half dood van schrik, zegde dat zijne spaarpenningen tusschen de matrassen van het bed staken. De bandieten rukten den ongelukkige van zijn bed, legden hem op den vloer en, terwijl een hunner hem hield liggen met den rug naar den kant van het bed gekeerd, doorzochten de twee anderen het bed en haalden tusschen het beddengoed verscheidene lijnwaaden zakjes uit, in houdende samen voor ongeveer 800 fr. gouden en zilveren geld. De grijsaard werd terug op zijn bed gelegd en de dieven verboden hem, zich te roeren. Het huis werd van onder tot boven doorzocht en al de meubelen ge ruimd. Toen de bandieten vertrokken waren, gelukte de oude landbouwer er in, zijne boeiën los te krijgen. Hij bevond dat de dieven bij middel van eenen beitel, die zij ter plaatse achtergelaten hadden, de voor deur hadden opengebroken om in huis te geraken. De waakhond lag buiten, nabij zijn hok, doodgeschoten. Het parket van Kortrijk, met twee gendarmen van Moeskroen, zijn te Aal- heke geweest. De landbouwer heeft geene persoonsbeschrijving der stoutmoedige kwaaddoeners kunnen opgeven. Vrijdag avond waren te Dampremy, twee personen, Georges D. en Cyrille N. die beurtelings met eene genaamde Marie Paquet hadden samen gewoond, aan 't Vechten geraakt. Marie had namelijk toen zij D. verliet, zijne horlogie mee genomen. Toen kwam hij ten haren huize om het gestolen voor werp terug te eischen, doch zij nam de vlucht. D., achtervolgde haar en bracht haar eenen stokslag toe. Daarop kwam N. toeg< sprongen met een groot mes dat hij D. tot aan den heft in de borst stak. De gekwetste vluchtte nog 5o meters verre en viel toen dood neer, na aan eenige personen verteld te hebben wat gebeurd was. De gendarmerie heeft N., aangehouden op het oogenblik dat hij tegen D., van wiens dood hij nog niets wist, een klacht kwam indienen. Een geschenk van den Paus aan Lourdes. - Z. H. de Paus heeft aan Mgr. Schaepfer, bisschop van Tarbes, (wee prachtige mozaiktafels gezonden, vervaardigd in de werkplaatsen van het Vaiikaan, en bestemd om den gevel te versieren der Rozenkranskerk te Lourdes, De eene tafel stelt voor de beeltenis van Z. H.,de andere die van Mgr. Schaepfer. De onthulling er van zal pla-its hebben op den dag, waarop Leo XIII de jaren en dagen van St-Petrus'pontificaat zal overschrijden, namelijk den 27 April aanstaande. Godsdienstvervolging. Combes heeft twee omzendbrieven gezonden aan de Bisschoppen, de eerste meldende dat de kloosterlingen-predikanten ten streng ste moeten geweerd worden, daar enkel hunne aanwezigheid de concordataire verantwoordelijkheid zou meebrengen en het bestaan zelf der Kerk. De tweede noo- digt de Bisschoppen uit aanstonds elke godsdienstoefening te doen ophouden in alle plaatsen van eeredienst welke geen decreet van toelating bezitten. De onderprefect van Brest heeft aan al de pastoors van Bretagne een omzend brief gezonden, waarin hij herinnert dat het gebruik van het Bretonsch voor de sermoenen en het onderwijs van den cathechismus verboden is. Hij verwittigt ze dat het hooger bestuur rekening zal houden van de pogingen der priesters, maar niet zal aarzelen degenen te treffen die opzettelijk het Fransch bij hun onderricht zullen uitsluiten. Het eenig doel in dat alles is, de kin deren zooveel mogelijk van de christelijke leering verwijderd te houden. Verduitsching van Polen. Het Tag biatt 11 heeft een mediwerk r naar Posen gezonden, om een onderzoek te doen naar den voortgang der verduit sching dier provincie, die zooveel la levert aan het Pruisisch gouvernement. Hij schrijft nu dat de Duitsche agenten daar een noodlottigen invloed hebben uit «eoefend, in zooverre dat de stad Posen,, die vroeger half Duitsch was, thans ge heel Poolsch is geworden. Vijftien jaar geleden zag de stad heelemaal Duitsch uit. En nu In vie dagen heeft de berichtgever er nauwelijks een woord Duitsch gehoord. Ware 't niet van de politieagenten, gekleed als die t; Berlijn, en de Duitsche soldaten, me: zou zich in de hoofdstad wanen van het herstelde Poolsche rijk. Wat doorslaand voorbeeld voor de Vin nnngen. Niet minder dan 70 protestantse!» geestelijken der orde van S' Michel, t! Shoreditch, zijn tegelijk tot het Catholi cism overgegaan. Dit is het gevolg der ritualistische be weging, die sedert jaren heerscht in d: Anghkaansche kerk en stilaan eene grooti massa Engelschen in den schoot der wan Kerk doet terugkeeren. De ritualisten vonden namelijk dï protestantschen eeredienst te koud, r herstelden de beelden in de kerken en d rijke kerkelijke kleeding tijdens de dien sten zij voerden weêr het gebruik vt den wierook in, den paternoster, later de eeredienst van Maria, enz. Logisch dis weg volgend keerden zij stilaan tot d Roomsche Kerk weêr. Die terugkeer van Engeland lot d moederkerk is reeds lang zichtbaar en 'ti begrijpelijk, zeggen sommige bl «den, di Edward VII bij zijn bezoek te Rome oei den Paus ga begroeten, want hij het eiken dag meer catholieke onderdanen c zijne opvolgers zullen er nog veel mee hebben. Amerikaansche nieuwigheid.Ee merkwaardige splinternieuwe nijverhei is de aanleg ran willekeurige bosschenh den tijd van een paar weken en op onver schillig welk terrein. John Wilkins Indianapolis, de uitvinder dezer nijver heid, maakt zich sterk, dat hij binne eene maand een geheel dennenbosch vi 8 a 10,000 boomen van de kusten vl den Stillen Oceaan naar die van dt Atlantischen Ocean kan doen verplaatse en dat hij op de oude plaats van bosch met raadselachtige snelheid ec nieuw bosch kan scheppen. Onlangs heeft hij een hoogst belan wekkende proef van zijn talent gegeve Een schatrijk kapitalist, Blair, had Far Hills een prachtig vei blijf doen bot wen van marmersteen, dat hem 2,5oo,oc dollars gekost had. Daar het terrein vo komen schaduwloos was, telegrafeerde b aan John Wilkins hem zeven H;,i bosch i) te zenden, toen in de omstrekt van Chester gel-gen en over te planti naar de Noordzijie van zijn park. De bestelling werd uitgevoerd. Deoi dernemer liet een spoorweg leggen to. schen Chester en Fars Hills (9 1/2 kik meters) en voerde, met bi-hulp van speciaal werktuig, alle boomen één vo één binnen eene maapd naar het aang geven terrein. Onder andere booms waren er ook veertig honderdjarige eikei die niet het minste nadeel van de re schijnen gehad te hebben. Blair heeft aj> bosch voor 196,000 dollars verkregen. Leopoldstraafc, 14, Aalst. Prijzen voor 16, 17 en 18 April. TARBOT de kil. fr. 2,J Tarbottins fr. i,5o tot 4,0 Grieten fr. 0,00 tot o,o Heilbot fr. i,ï Kabeljauw fr. o,t Schelvisch fr. 0,701,00 tot 2,a Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00 tot 3,0 Nieuwe Landolium fr. o.ff Groote Pladijs (stuk) van fr. 0,70 tot 2,5 Rog fr. 0,75 tot 3,0 Kreeften fr. 2,00, 4,00, en 5,o HollandscheMelkersharing 'tstukfr. o,t' 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks fr. i,ot Hollandsche Haring fr. o,i{ Nieuwe vollen Hollandsche Haring 12 stuks fr. 2,4 Nieuwe vollen Hollandsche Haring 24 stuks fr. 3,1 Garnalen in doos fr. Garnalen versch fr. 0$ acien Peeters, rue Lebeau, 1 xelles. g» m-**:~=?5 Person nes souffrant de cette maladie récevront gratuitément des renseignements concernant le SGHEUERTHÉ chez le Dépositaire général le pharmacien Peeters, rue Lebeau, 8. Bruxelles. OPENBARE VERKOOPING j van twee te JVieuwerkerken, De Notaris LI MPENS, te Aalst, n open baarlijk verkoopen i* koop.Perceel Land, te Nieuwe kerken, Haverenveld, s. B, n. n3», groot 17 a. 2® koop. Perceel Land, te Nieuwe: kerken. Groot Molenveld, s. C, n. 655 groot 14 a. 47 c. ENKELE ZITDAG Maandag 20 April 1903, om 3 uren nanoen, bij de W® Van Sand: Nieuwerkerken, Dorp.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2