EEN EN ANDER. Belgische Bedevaart 0 -L -V. VAN LOUHDES AALST. Allerhande nieuws. Zwitserland. ZEEVISCII HANDEL H. Arys-De Paepe. 1° La Centrale Africaine Hollaud. 2° La Centrale Beige PERCEELEN LAND Nog eens niet tegen den Gods dienst niefc. Gezel Vandervelde, hoofdleider der Belgische socialisten, heeft onlangs in een boek de menschen willen wijs maken dat het socialismus zich niet bezig houdt met het geloof der catho- lieken te bestrijden. Thans heeft hij echter, in Le Peuple, een artikel geschreven, waarin hij aan zijn eigen eene klinkende logenstraffing geeft. Hij zegt daarin, onder andere Het is volkomen onrechtvaardig te beweren dat het socialism, zoowel in Bel gië als in Duitschland, zich ni«t bezig houdt met den rechtstreekschen strijd tegen.... de klerikale macht. Men weet dat de klerikale macht» bij de socialisten niets anders beteekent dan de macht van den Godsdienst. Doch het volgende is nog duidelijker Dat beweren is den strijd van alle oogenblikken miskennen, welken de wer kerspartij voert, op politiek en maat- schrppelijk gebied, tegen de verdedigers van den troon, het autaar en het geld- koffer. Dat het socialism tegen den troon strijdt, dat weet iedereen. De strijd tegen het autaar, heeft gezel Vandervelde gepoogd te loochenen nu bekent hij hem zelf. 't Is alleenlijk aan den strijd tegen het geldkoffer dat wij een beetje twijfelen. Immers, M. Vandervelde zelf en zijne vrienden Picard, Furnémont, Destrée, Grimard en anderen, bezitten goed ge vulde geldkoffers en worden daarvoor door hunne roode broeders niet veront rust. Verder, om goed te doen zien dat hij den Godsdienst niet vijandig is, ver wijt gezel Vandervelde aan de Fransche Regeering, dat zij de kloosterlingen ver volgt en de wereldlijke priesters met rust laat. Dat zal Vooruit niet beletten voort te gaan met te zeggen dat de socialisten den Godsdienst niet vijandig zijn De rosse maan. De rosse maan, waaraan, ten rechte of ten onrechte, een groote invloed op het weêr wordt toege schreven, begint den 27 April om den 26 Mei te eindigen. Zij zal dees jaar de ijsheiligen begrijpen. Genezing van den kanker. De Commissie, door de engelsche regeering benoemd om de middelen te onderzoeken, voorgesteld voor de genezing van den kanker, zou besluiten dat die schrikkelijke kwaal kan genezen worden door toepas sing der elektriciteit. De proefnemingen, in het gasthuis van Middlesex gedaan, zouden de beste uitslagen opgeleverd hebben. Luchtkasteelen. De Brusselsche bladen deelen heele kolommen bijzonder heden meé over de ontworpen wereld tentoonstelling, op te richten in igo5 op de gronden van Brussel-Zeehaven, of liever op de plaats waar de nu bestaande handelsdok, de entrepot, de statie der Allée Verte enz. moeten... verdwijnen. De plaats, zeggen zij, is allergunstigst gelegen, 620 meters van de Noordstatie, en van de de Brouckère plaats. 1 a5o me ters van het stadhuis en van Schaarbeek, enz. enz. De opening zal gepaard gaan met de inhuldiging van de electrieke spoorlijn Antwerpen - B russel Men zou er hebben Op de vaart eene scheepvaarttentoonstelling, verder eene groote eerepoort, een paleis voor metaal- en mijnwezen, een Congoleesch dorp. een Zwitsersch dorp, een Middeneeuwsch Brussel, een koninklijk paleis, een volks paleis, een congressenpaleis, een vreem demogendheden paleis, een landbouw- paleis, een nijverheidspaleis, een genie paleis, een schoonekunstenpaleis, een vrouwenpaleis en andere paleizen uit duizend en eenen nacht. De Staat en de Stad hebben echter het plan nog niet goedgekeurd. Dat zal den kelijk gebeuren wanneer er ook een... gekkenpaleis ontworpen is. Droomen is bedrog. Onwettige kinderen. Daar vele dwalingen zijn begaan in het toepassen der miliciewet, heeft de hoogere overheid nogmaals herinnerd, dat het onwettig kind, alhoewel eenig kind en steun zijner moeder, geene rechten kan doen gelden om van den krijgsplicht ontslagen te worden Nog de nalatenschap der koningin. Hoe ongepast ook, gedurig met de private zaken der Koninklijke Familie be moeid te zijn, want die gaan eigenlijk toch het publiek niet aan, komt men er gestadig op terug. En het eene bericht is doorgaans al onnauwkeuriger dan h#t andere. De Etoile verzekert thans dat er ein delijk eene rechterlijke regeling zal ge beuren, daar alle pogingen van verzoe ning, die van Brussel uitgingen, mislukten. Verre van tot eene overeenkomst te geraken, namen de onderhandelingen bij wijlen een betreurensweerdig scherp karakter aan. Graaf Lonyay protesteert tegen de belangiijkheid van zekere erf- giften. Een ander blad voegt er zelfs bij dat deze hierin opgestookt wordt door het Oostenrijksche hof, welk het Belgisch hof een hevigen haat toedraagt. Dat alles wordt door den Patriote weer bestreden. Deze zegt Dat de regeling lang duurt, is vooreerst te wijten aan de maanden lange ziekte van graaf de Grunne, thans overleden, die een der testamentuitvoerders was. Ten tweede aan het onophoudelijk rondreizen van graaf Lonyay en prinses Stefanie, van welke men meer dan eens het verblijf niet kent. Wat de haat tusschen de twee hoven betreft, daarover is geen woord waar. Koning Leopold onderhoudt de beste betrekkingen met keizer Frans Jozef en prins Philip, echtgenoot van prinses Louise heeft nog onlangs in een officieus blad van Weenen eene notadoen plaatsen, meldend dat hij hoegenaamd geen verzet aanteekende tegen de regeling van de nalatenschap. NAAR naar het H. Hart van Montmartre te Parijs en naar de Rotsen van den H. Antonius te Brive, Ingericht door Af. Alfred Francois, Bestuurder van het Catholieh Verbond. Onder de geestelijke leiding der EB. Paters Minderbroeders. Van den 16en tot den 24enJuni 1903. VERTREK uit Geut, Brussel, in den voor middag, den 16 Juni. TERUGKOMST vertrek uit Lourdes, den 23 's morgens, om den 24 tegen den middag in België aan te komen. PRIJZEN i)ER KAARTEN van Brussel 1* kl. 154 fr.; 2* kl. 97 fr.; 3' kl. 65 fr.; van Gent, 1* kl. 155 fr.; 2* kl. 98 fr.; 3* kl. 65 fr. PRIJZEN DER VERBLIJFKOSTEN 100 fr. in eerstd klas, 75 fr. in tweede klas, 60 fr. in derde klas. De personen, die in tweede en in derde klas reizen, mogen hnnne reiskosten nemen als eerste klas. De lijsten zullen gesloten worden den 1 Juni. In geval van belet zullen de stortingen terug betaald worden tot den dag voor het vertrek. Een geneesheer vergezelt de bedevaart. Mits 50 centiemen bij hun reisgeld te voegen zullen de bedevaarders den volledigen gebe den- en gezangonboek van Lonrdes ontvangen. De ziekelijke personen zijn verzocht een ziekenbew ijsschrift aan het bestunr te doen geworden. De aalmoezen voor de arme zieken, moeten gezonden worden naar P. Jean-Joseph, Van- derlindenstraat, 15, te Brussel. Voor de inlichtingen en inschrijvingen, wenden men zich tot M. Alfred Francois, Noordlaan, 45, Brussel, of tot M. Clemens Van de Putte, uitgever van den Denderbode te Aalst., 0 Creemboter. Markt van Woensdag 22 April igo3 60 Kilogrammen ter markt, Prijs fr, 3,oo tot 0,00 per kil. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. WUT Huishuurboekjes zijn opnieuw te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode. Prijs 20 centiemen. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. AALST. Zondag voormiddag had Wery Louis terwijl hij aan 't kaatsen was, zijne bovenvest gehangen aan de woning van den heer Victor Byl. Toen hij na 't sprei wilde zien welke uur het was, be- statigde hij dat zijn gouden zakuurwerk met ketting ter waarde van ongeveer 60 franks uit zijn binnenzak was verdwenen. Dijnsdag namiddag is 't Parket van Dendermonde onverwachts verschenen ten huize Van Doorselaer August, winkelier, Koolstraat. 18 alhier en heeft eene groote hoeveelheid medicamenten aangeslagen dienende voor menschen en dieren. Pro- ces-verbaal is tegen hem opgesteld wegens overtreding der wet op de geneeskunde. De bevolking van Hekelghem, bij Assche, is in opschudding door een wreed aardig feit, waarvan een rechterlijk on derzoek het gevolg zal zijn, dat tegen een rijken boer is ingespannen. In eene hoeve van deze gemeente woon} de 82jarige P. met zijne dochter The- rese, 42 jaar oud, en zijnen zoon met diens vrouw en kinderen. Therese, sedert vele jaren aan vallende ziekte onderhevig, was min of meer on- noozel en zoo kwam het dat men haar dikwijls door de velden zag dwalen, waar zij dan soms door hare kwaal overvallen werd. De dorpelingen, die dat kenden, ston den haar dan bij en brachten haar dan telkens naar haren vader terug. De vader had den naam van zeer wel hebbend te zijn. De moeder was sedert vele jaren dood en er heerschte in dit huisgezin een belrekkelijken welstand, daar de goederen onder den broeder en de zuster verdeeld waren, en de vader, onmachtig om zich nog met de zaken te bemoeiën, zich op den duur niets meer aan kon trekken. Nu, sedert een jaar zag men de onnoo- zele Therese niet meer en men vermoedde dat zij opgesloten was. Een naamlooze brief bracht dit vermoeden over aan de gendarmerie van Assche en deze verwit tigde het parket van Brussel, dat spoedig ter plaats kwam. Vergezeld van de gendarmen vielen de magistraten de hoeve binnen, waar hun onverwacht verschijnen niet weinig ver rassing wekte. Na verscheidene kamers doorzocht te hebben, ontdekten zij een hok van nau welijks drie meters oppervlakte, donker en s inkend van de vuilnis. Daar lag de ongelukkige Therese, zon der een enkel stuk kleergoed aan het lijf, op eenen hoop nat strooi zij was zoo vermagerd dat hare beenen niet dikker waren dan een kinderarmken. De ongelukkige zag er waarlijk vrees wekkend uit. Maar het zien der rechters bracht als een straal licht in haar verstand en met de grootste duidelijkheid beant woordde zij de vragen van den rechter, betrekkelijk haren naam en haren ouder dom. Hare armen en beenen waren gekromd en verwrongen en hare voeten bevrozen. De ongelukkige werd uit haar hok ge bracht, gewasschen want hare huid was letterlijk groenen naar het gast huis der zusters gebracht, waar zij nog maals gebaad en geschrobt werd. In een bed gelegd, scheen zij gelukkig en drukte zij den wensch uit, daar te mogen blijven. Haar broeder en schoonzuster verde digden zich, met te beweren dat zij sedert eenigen tijd volslagen zinneloos was, en dat men haar in haar eigen belang had opgesloten. Het valt op te merken, dat zij geene sporen van mishandeling draagt. De vader, zelf machteloos zijnde, kan niet verantwoordelijk worden gesteld. (Etoile). (Nadere bijzonderheden). De ontroering te weeg gebracht door de ontdekking van de opgeslotene in eene hoeve van Heke.lgem is verre van te be daren. De oude pachter is reeds lam sedert dat zijne vrouw stierf, dat is nu zes jaar. De zoon, die met deonnoozele zuster The rese alles erfde, bestuurde met voorbeel digen iever de zaken der groote hoeve, het Godelieve genaamd. Elk scheen het goed te keuren dat hij het Therese eindelijk onmogelijk maakte nog nacht en dag langs wegen en velden te dwalen nu en dan vond men haar, geplaagd door de kinderen, afgemat in hoek of kant, zelfs in eenen gracht neêr- liggen. Men miste haar nu sedert omtrent twee jaar. Frans P. zegde dat zijne zuster ziek was, maar daar zij zoo geheel en al on zichtbaar bleef, kreeg men het vermoeden dat er iets erger gebeurde, te meer omdat de kinderen van P. lachend vertelden dat hunne tante in het kot zat. Toen het Gerecht kwam, en men hem naar zijne zuster vroeg, deed P. op hoo- gen toon zijn recht als meester in huis gelden. Hij beweerde, haar te hebben moeten opsluiten, omdat geburen haar opstookten, de hoeve te doen verkoopen. Een gedeelte der bevolking is tegen den boer zeer opgehitst, terwijl zijne vrienden partij voor hem trekken, zoodat de gendarmen reeds de groepen van een hebben moeten scheiden, om te beletten, dat zij handgemeen werden. De pachter, die in vrijheid is gelaten, moest verleden maandag te Brussel voor den onderzoeksrechter verschijnen. De zuster Therese is nog uiterst zwak. Men vreest dat zij, ondanks al de zorgen, het lijden niet zal te boven komen. Een herbergier van Sint-Quintens- Lenninck is, bij het naar huis gaan, op den openbaren weg aangevallen door een zekeren C.,welke hem een zoo geweldigen steek in het hoofd toebracht, dat het mes in de wonde bleef steken. Een vriend, die het slachtoffer op zijnen weg vergezelde, kon de misdaad niet voorkomen, zoo snel gebeurde deze. De herbergier werd naar zijne woning gebracht, waar hij stierf, zonder nog het bewustzijn herkregen te hebben. De mooidenaar is gevlucht. Zondag morgend reed een der zonen van M. Arth. Verhaeghen. volks vertegenwoordiger, te Lovendegem door de gemesnte, wanneer zijn paard eens klaps begon te steigeren en den ruiter uit den zadel wierp. M. Verhaeghen, die te recht kwam tegen eenen boom, werd den rechter bil gebroken. De politie van S' Pieters-Jette on derzoekt een feit, dat van ongehoorde stoutmoedigheid getuigt. De postbestuurder, M. Van Cutsem, een Aalstenaar.die Donderdag namiddag, moest uitgaan, vertrouwde de zorg van zijn bureel toe aan zijn broeder die klerk is in zijnen dienst. Korts nadat de eerste was henen gegaan iets vóór 2 uren namiddag, wanneer de twee andere klerken nog afwezig waren, kwam een heer in redingote, met eene rozet in het knopsgat en vroeg toegang tot de bureelen. Deze waren langs binnen gesloten en de heer gaf bevel de deur te openen. Ik ben M. Félot, zegde hij, controleur van den postdienst. De klerk vroeg dat hij hem een bewijs zou toonen, waarin de waarheid van zijn gezegde bleekmaar de bezoeker nam dit voor een affront en zegde Gij zijt een onbeschofte riep de controleur uit. Als gij niet onmiddelijk opent, zal ik u doen afzetten. Deze bedreiging schrikte den klerk niet af en de onbekende trok er woedend en dreigend van door. Uit het onderzoek is gebleken dat er inderdaad een controleur Félot bestaat, maar dat dit de bezoeker niet was. Deze was er dus op uit, onder een valschen naam in de kas te komen snuffelen, en hij had juist een goed oogenblik gekozen, want er waren dien dag voor 24,000 fr. wissels betaald. Het parket onderzoekt de zaak. Ongeveer 2000 steenbakkers, werk zaam in de steenbakkerijen van den omtrek van Brussel, hebben het werk gestaakt. De patroons willen het loon verminderen met 25 centiemen per 1000 steenen. Eene hondententoonstelling is te Brussel in de Magdalenamaikt geopend. Het meest trok de aandacht de afdeeling der policiehonden, van het schapersias. De pokziekte woedt voort te Ander- lecht. Verleden week werden er i3 poklij ders in het gasthuis aangeno-nen, zoodat het getal nu tot 70 klom. Van de 12 overlijdens op eenen dag waren er 6 aan de pokken Al die lieden zijn sedert hunne kindschlieid niet meer gevacinncerd. Men weet dat een persoon, die te Brussel veroordeeld was tot 7 maanden gevangenis, zich in zijne Cel uit wanhoop had verhangen, tot het laatst zijne on schuld staande houdend. Korts nadien onderzocht het beroeps hof de zaak, op aanleg van den persoon, die met hem als medeplichtige veroordeeld was en deze laatste werd vrijgesproken, zoodat het hof beider onschuld erkende. De advocaat van den eerste heeft nu den minister van justicie aangesproken en deze heeft den procureur-generaal van het verbrekingshof gelast met eene volle dige herziening van het proces. Op Zondag 5 April, dus bijna 14 dagen geleden, bevond de genaamde Victor Delaet, weikman van 't spoorweg arsenaal te Mechelen,zich in zijne woning te Campenhout, toen zijn 24jarige zoon Edward binnenkwam en onder een niets btduidend voorwendsel ruzie zocht. In heviee opgewondenheid viel de dronkaard zijnen vader aan, om hem ge weldige stampen op den buik toe te bren gen. De vader verweerde zich meteenen stoof haak. Dan liep de zoon naar buiten om een oogenblik nadien terug te keeren met eene riek, bij middel van welke hij den vader eene vreeselijke wonde in het ge laat toebracht. De ongelukkige,getroffen in het rechter oog, viel ten gronde en stierf in den nacht van Donderdag op Vrijdag, na een langen en vreeselijken doodstrijd. De vadermoorder, die na zijn wanbe drijf de vlucht had genomen, wordt opge zocht. Zijn signalement is in alle rich tingen rongezonden. Schrikkelijke heiligschennis. Een schandalig feit, tot nu toe nog onge hoord bij de godsdienstige bevolking van Luxemburg, heeft plaats gehad in de kleine gemeente Woltzing, bij Aaijen. Een feit in den aard van het schandaal, dat verleden week te Brugge plaats had, viel hier voor. Het werd bedreven door eenen bediende van het spoorwegbestuur. Deze kerel, na ter H. Tafel te zijn genaderd, heeft de H. Hostie meegeno men, zc vóór zijne woning op den grond geworden en ze, onder afgrijselijke vloe ken en godslasteringen, vertrapt. De ooggetuigen vroegen zich af of hij handelde uit godsdiensthaat of in eenen aanval van waanzin. Heel de bevolking is verontweerdigd over dit feit en heel den dag heeft eene dichte volksmenigte zich verdrongen vóór de woning van den heiligschender. Een dienst van eereboet zal door den pastoor en de bevolking worden gehouden. Twee kerels, voddenkooplieden van Ronse, hebben in eene kapel te Schoo- risse, met steenen, een Christusbeeld in stukken geslagen. Zij werden door de verontwaardigde boeren verrast en moe sten hun heil zoeken in eene haastige vlucht. Naar men verhaalt heeft een inge nieur van Charleroi een blaasmachien voor de glasfabrieken uitgevonden dat de Amerikaansche uitvinding nog verre over treft. Er is eigenlijk eene trekking voor het maken van glas in bladen, zoodat het uitstrijken of rekken niet meer zal be staan. In eene belangrijke gemeente van den Borinage wordt weer veel gesproken over de heldendaden van een socialis- tischen leider,die van dichtbij de stappen van ciTOYEN Pepin volgt, of liever die hem nog overtreft, zegt het Journal de Bruxelles. Een nederige en goedgeloovige socia list is de bedrogene echtgenoot. De bevolking brengt hem van nu af reeds een zeer negatieve hulde voor zijne heldendaden, naar welke de rechtbank verder onderzoek zal doen. De eenige zoon van de echtgenooten Geeraarts, te Rapertinghe, speelde tus schen de berrieboomen van eene zwaar geladen mestkar. Eensklaps raakte de steunstok onder de kar uit en deze laatste, voorover vallende, begroef het kind onder geheel de zware massa. De dood was oogenblikkelijk. Maandag namiddag, om 3 1/2 ure, is, in de rue des Guillemins te Luik,een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. Een rijtuig dat door den eigenaar, een fabriek- bestuurder, geleid werd, is tusschen twee tramrijtuigen, die in verschillende rich tingen kwamen aangereden, terecht geko men. Het rijtuig werd in splinters geslagen, het paard zoo erg gekwetst dat het moest afgemaakt worden en de fabriekbestuurder werden de twee beenen afgesneden. Alle hoop om hem in het leven te houden wordt opgegeven. De verongelukte is M. Libert, oud policieadjunkt, thans bestuur der van het huts Ladoux. Vrijdag volledige vrijheid toegestaan, na gebleken is dat zij geheel volgens het consigne gehandeld hebben .terwijl boven- dien geen van de twee kan worden aange- wezen als degene, wiens schot De Jong zoo noodlottig heeft getroffen. De lieve lente. Een parlementaire berichtgever meldt uit Berlijn, 20 April igo3 De voorzitter van den Rijksdag, graaf Ballestrem, die heden morgend ten 5 uren te Berlijn moest aankomen, is in den sneeuw blijven steken. Sedert zaterdag is het in Duitschland zeer slecht weêr geweest. Het heeft over al gesneeuwd en gestormd. Rond Berlijn zijn talrijke boomen uitgerukt. Zondag was het verkeer in de straten der stad nauwelijks mogelijk. De menschen waren verplicht 't huis te blijven, zoodat de stad voor eenen Zondag als uitgestorven scheen. Vele vensters zijn verbrijzeld, daken beschadigd. In den Thiergarten zijn 40 groote boomen uitgerukt. Rond den avond begon het te sneeuwen en maandag was het verkeer in de straten werkelijk levensgevaarlijk. De paarden van trams en omnibussen vielen gedurig. In West-Pruisen, Posen en Pomme- ren zijn veel reizigerstreinen in de sneeuw blijven steken. Allen komen te laat aan. Telegraaf- en telefoonleidingen zijn ge- weldigd beschadigd. In Silesië ligt de sneeuw hier en daar op manshoogte. Alle telefoons in Silesië zijn onderbroken. Op de kleine spoorwe gen is sedert zaterdag alle verkeer onmo gelijk. Op de hoofdlijnen ondergaat het ver keer groote vertraging. In het slotpark te Potsdam is de schade overgróot. Vele prachtige boomen, welke nog dagtet kenen uit den tijd van Friede- riek der Grosse, zijn ontworteld. Uit vele andere plaatsen van Duitsch land komen dergelijke berichten. Later wordt nog gemeld De razende storm die maandag te Ber lijn woedde, heeft tien slachtoffers ge vergd, die door neêrvallende dakpannen, ruiren en omvallende boomen, ten deele ernstig, gewond werden. In de parken en naburige bosschen is een vreeselijke ver woesting aangericht, die het ergst blijkt in den beroemden koninklijken tuin te Potsdam, waar de oudste boomen en kostbaardste sieraadplanten vernield zijn. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 22, 23 en 24 April. TARBOT de 1/a kil. fr. 2,00 Tarbottins fr. i,5o tot 4,00 Grieten fr. 0,00 tot 0,00 Heilbot fr. i,5o Kabeljauw fr. 0,80 Schelvisch fr. 0,701,00 tot 2,00 Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00 tot 3,00 Nieuwe Landolium fr. 0,70 Groote Pladijs (stuk) van fr. 0,70 tot 2,00 Rog fr. 0,75 tot 3,oo Kreeften fr. 2,00, 4,00, en 5,oo Hollandsche Melkersharing 'tstukfr. o,20 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks fr. 1,00 Hollandsche Haring fr. 0,10 Nieuwe vollen Hollandsche Haring 12 stuks fr. 2,00 Nieuwe vollen Hollandsche Haring 24 stuks fr. 3,5o Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Société anonyme a Alost. Le conseil d'administration a l'honneur de convoquer messieurs les actionnaires A l'assemblée générale ordinaire qui aura lieu le Lundi 11 Mai igo3, A 3 heures de relevée, A la Bourse d'Amsterdam, Grand' Place, A Alost. ORDRE DU JOUR i* Approbation du billan et compte dei profi's et pertes. 2* Nominations statutaires. Niet schuldig. Aan de beide schild wachten, aan wie op verzoek van den krijgsauditeur te 'sGravenhage voorloopig arrest in het kwartier was opgelegd wegens het bij de staking schieten op den spoor wegarbeider De Jong, die daarbij doode- jijk werd getroffen, is na onderzoek Société anonyme a Alost. Le conseil d'administration a l'honneur de convoquer messieurs les actionnaires A l'assemblée générale ordinaire qui aura lieu le Lundi 11 Mai igo3, A 3 heures de relevée, A la Bourse d'Amsterdam, Grand Place, A Alost. ORDRE DU JOUR i° Approbation du bilan et compte des profits et pertes. 2* Nomination statutaire. Pour assister A ces deux assemblées, les actionnaires doivent se conformerA l'art. 2g des statuts pour La Centrale Afric-aine et A l'art. 27 pour La Cen trale Beige. Les titres seront regus chez MM. De Coen C'c Banquiers, Rue Neuve, A Alost et au Siêge Social. OPENBAREVERKOOPING van twee te JJieuwer kerken, De Notaris LI M PENS, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen ie koop.Perceel Land, te Nieuwer* j kerken, Haverenveld, s. B, n. ii38, j groot 17 a. Ingesteld fr. 1040. j 2® koop. Perceel Land, te Nieuwer- i kerken, Groot Molenveld, s. C, n. 656, groot 14 a. 47 c. Ingesteld fr. 1 i5o. tweede zitdag Maandag 27 April igo3, om 3 uren nanoen, bij de We Van Sande, Nieuwerkerken, Dorp.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2