EEN EiV ANDER. Overstroomingen. Rechterlijke kronijk. ZAAK ARYS. Belgische Bedevaart AALST. Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. Duitschland. ZEI If. 1° L; 2° GRO Engeland. M] Zweden en Noorwegen, Het millioen der Karthuizers. M. de Vallés heeft besloten volledig licht te brengen in deze zaak. Hij heeft naar de provincie talrijke bevelen van onder vraging gestuurd. Afgevaardigden en Senateurs zullen ondervraagd vrorden. M. Baragnon, be stuurder van den Petit Dauphinois, heeft doen antwoorden, dat hij te ziek was, om Grenoble te verlaten. De aankomst in Sl Laurent du Pont van den politiecommissaris Favre schijnt aan te duiden dat de Karthuizers heden zondag zullen buitengezet worden. Uit Nancy wordt gemeld De gendarmerie is heengegaan zonder er in gelukt te zijn, de redemptoristen van S' Nicolas buiten te zetten. Toen ging ook het volk heen. Te Roche sur Foron, waar de Capu- cijnen zich verschanst hebben in hun klooster, zijn de magistraten door de boeren aangevallen. De vrederechter werd erg aan het hoofd gewond. Gendarmen zijn ter plaats gezonden. Het klooster van Kerbeneat wordt nog steeds bewaakt door eene groote menigte. Zondag morgend hebben de Benedic tijnen de Mis gedaan in 't bijwezen eener overgroote menigte. De dienst van ver kenners is uiterst goed ingericht. De Karthuizers zijn nog altijd niet uit gedreven. Da boeren houden nog altijd de wacht. Te S' Nicolas du Port, bij Nancy wil den eenige journalisten eene betooging tegen de paters inrichten. De catholieken hebben ze ingesloten en geblokkeerd in een huis. De menigte was tegen hen zeer opgewonden en de gendarmerie had moeite om ze te ontzettan. Er werd nog al erg grvochten, 6 personen zijn ge kwetst. Men moest de statie met troepen bezetten, tot na het vertrek der tegenbe- toogers. De opgewondenheid is groot. Uit Nancy zijn twee brigaden te peerd vertrokken, om de orde te herstellen. Naar La Roche sur Foron zijn een escadron dragonders van Chambéry, gendarmen en 200 soldaten vertrokken, om de orde te handhaven bij het verjagen der Capucijnen, dat maandag moest plaats hebben. Te Versailles heeft wéér eene betooging plaats gehad ter eere der zusters en de catholieken bewaakten des nachts het klooster. Gau Lois bevat een telegram uit La Roche sur Foron, met bijzonderheden over de betooging van Zondag. Eene overgroote menigte, roepende Leve de vrijheid leve de capucijnen De vrouwen bewaakten de poort van het klooster. De procureur der republiek, de onderzoeks- en de vrederechter werden gekwetst. De magistraten moesten onverrichter zake bezuur aanatyi' inn. gaeiy/ilV.en»esp houdingen hebben plaats gehad. Vlaamsche landdag te Antwerpen. Ziehier de dagorde die werd gestemd. De catholieke Vlamingen van heel het land, in Landdag te Antwerpen verga derd. Overwegende dat, niettegenstaande ja renlange pogingen, in de vrije catholieke middelbare gestichten van Vlaamsch Bel gië de voertaal van het onderwijs nog steeds het Fransch is Overwegende dat dit stelsel voor ge volg heeft, het verwaarloozen der kennis van de volkstaal Overwegende dat die toestand nadeelig is zoo voor onze catholieke grondbegin selen als voor den maatschappelijken vre de, vermits de hoogere en geleerde stan den daardoor verhinderd zijn, op doel treffende wijze, de zending te vervullen, waartoe de Voorzienigheid hen heeft ge roepen Overwegende daarenboven dat dit ge brek aan kennis van de Vlaamsche taal bij de geleerde standen de eenige oorzaak is der voortdurende overtreding van de Vlaamsche taalwetten, verzoekt de Wet gevende Kamers, het wetsvoorstel der heeren Coremans en medeonderteeke- naars onverwijld in behandeling te bren gen en onvermiukt tot wet te maken. Logenstraffing. Het bericht in ons nummer van zondag meêgedeeld, over de onbeleefde houding van eenen persoon tegenover Z. E. den Cardinaal in de Noordstatie te Brussel, is gansch onnauw keurig bevonden. Men verzoekt ons van deze terechtwijzing kennis te geven. Alcoolhandel. Het koninklijk be sluit van 3i December 1902 is sedert 1 April in voege getreden, dit is te zeggen dat de daarin vervatte schikkingen toe passelijk gemaakt zijn. De agenten van den toezichtdienst der levensmiddelen zijn echter nog niet in strenge uitoefening van hun ambt, omdat de formuul van ontleding en controol voor hei opmaken der processen-verbaal nog niet vastgesteld zijn, en de hande laars dus nog niet in overtreding geno men kunnen worden, zonder voldoende ingelicht te zijn. Het schijnt dat voor België de opschud ding minder is dan voor de vreemde landen, die ons hunne producten leveren met name voor Frankrijk, dat, naar men verzekert, zeer invloedhebbende middelen heeft aangewend om de intrekking te bekomen van de reglementeering, die den vrijen invoer belet van de fijnste Fransche producten in België. In alle geval heeft de binnenlandsche handel zijne denkwijze nog niet officieel doen kennen over het nieuwe koninklijk besluit. Onze missionarissen. Ziehier de namen der missionarissen, die met de eerste Congoboot vertrekken zullen Voor de prefectuur van den Uelé (kannonikken premonstreiten) de eerw. apostolische prefect M. Derickx en de kannonik Van Gogh, van de abdij van Averbode. Voor het vicariaat van den Belgischen Congo en de missie van den Boven-Kas- saï (missionarissen van Scheut) de eerw. paters Antonius Foncé, 2e vertrek Julianus Haustrale en Julius Van Houtte. Voor de missie van Matadi (redempto risten) de eerw. Carolus Varamme, be zoeker Isidorus Goedleven, 2vertrek Julius Coselis en Alfonsus Dierickx de broeders Gabriël Meutem, 2" vertrek, Thomas Dehaese, Gerard us Spae en Ro brecht Van der Weyden. Voor de missie van Bamania (trap pisten van Westmalle)de eerw. pater Remy. De x* Mei. De ie Mei valt op een Vrijdag. De verslagen der policie laten voorzien dat te Brussel de dag zeer kalm zal voorbijgaan. Het socialistisch verbond heeft noch tans een oproep rondgezonden aan de werklie, om ze aan te zetten dien dag niet te werken. Hoeveel zullen hieraan gehoorzamen De leiders hebben daarom voorzichtig geoordeeld de wandeling, die zij gewoon lijk doen, tot 's avonds te verschuiven zij rekenen op het einde van den arbeid, om hier en daar wat deelnemers mee te krijgen. Nu, 's avonds manifesteeren is niet zeer kranig. Maar de rol van nachtraven past aan de grootsprekers van het Maison du Peuplb. Zij hebben de harde les van April 1902 nog niet vergeten. De aanhoudende regen der verleden week heeft, gansch 't land door rivieren, beken en waterloopen uit de oevers doen loo- pen. Op vele plaatsen werd er ernstige schade veroorzaakt. Hier te Aalst stonden Bergemeerschen en Osbroek gelijk altijd onder water. Ter weverij Marchant Esplanade, werd er door de overstrooming der Hoesebeek tamelijk veel schade veroorzaakt. Te Erpe is de dijk doorgebroken opge richt voor het bouwen der brug van den buurtspoorweg sectie Aalst-Oordegem. Landen en meerschen langsheen de beken en waterloopen gelegen stonden er onder water. Te Ninove is een koei van M. Van Steenberghe, die op de weide stond ver- Te Meerbeke zijn twee koeien toebe- hoorende aan onze Senateur, M. Van Vreckem, omgekomen in 't water. Te Santbergen stond het gansche Sta tiekwartier onder water en moesten de reizigers langs binnenwegen en de spoor baan de Statie bereiken. Te Teralphene hebben de bewoners van een tiental huizen moeten de vlucht nemen. Onnoodig bijna te bemerken dat de scheepvaart op den Dender onderbroken was. De verwoestingen overal zijn verschrik kelijk en moesten wij er het honderdste deel zeer beknopt van meêdeelen ons blad ware twee maai te eng. Melden wij nogthans dat te Wetteren, langs de kassei naar Massemen, het huis van M. Braeckman, boomkweeker, aan den voorgevel, in den vochtigen grond is gezonken. Het gebouw van 18 meters voorzijde en 9 meters diepte, is langs den straatkant moeten geschoord worden; zon der die voorzorg lag het reeds gedeelte lijk in puin. De muren zijn gescheurd en verbrokkeld en hellen meer dan 20 centi meters over. De bewoners hebben in allerijl het huis ontvlucht en hunne meu bels in veiligheid gebracht. Het huis slechts over drij jaren gebouwd, zal nood zakelijk moeten afgebroken en herbouwd worden. Rechtbank van Audenaarde. Van der Niepen Frans en Wauters Joseph onzer Stad Aalst, beide beschuldigd van inbraak bij M®* Brasseur te Ninove, zijn plichtig bevonden en veroordeeld tot 5 jaar gevangzitting. Diefstallen in de kazerne te Den- dermonde. Eenigen tijd geleden wer den drie soldaten van het garnizoen van Dendermonde aangehouden onder be schuldiging, dekens, kapoten, schoenen, enz. gestolen te hebben. Ook een verre kijker was ontvreemd,en zulks bij middel van valsche sleutels. De soldaten wierpen de gestolen voor werpen door de vensters en burgers, die met hen afgesproken waren, vingen het gestolene op en brachten het in veilig heid. Deze burgers werden vervolgd voor de rechtbank van Dendermonde. Vrijdag zijn de beschuldigde soldaten voor den krijgsraad verschenen. De sergeant A. Godart, geboortig van Brussel, werd tot één jaar gevangenis verwezen, om bij middel van valsche sleu tels eenen verrekijker gestolen te hebben. De andere sergeant, F. Nootens ge naamd, die aan Godart den sleutel had gegeven waarmeê hij de kas kon openen werd als mededader tot drie maanden gevangenis veroordeeld. Nootens kreeg bovendien, voor een ander feit, nog 28 dagen arrest. Godart werd verder nog verwezen we gens diefstal, tot 6 maanden, en Pinel, wachtmeester, voor diefstal, tot 6, 4, 2 en 1 maanden gevangenis. Alle drie werden bovendien veroor deeld tot degradatie en tot 1 jaar cor rectie. Heden woensdag heeft de burgerlijke Rechtbank van Gent uitspraak gedaan in de zaak, wegens laster en eerroof, door M. Hector Arys-De Paepe ingespannen tegen i° De Volkseeuw, de gazet van Pi- latus Daens, die de 80 franks of dertig zilverlingen heeft opgestreken die de Fransche Francs-macons voor hem in de logie hebben rondgehaald 2° Het Land van Aalsten De Werk man de twee organen van Pie Daens met al zijne piaq^fipaa en pwqSqpp 3° Het Recht van Leeuwke Planc- quaert, de Moniteur der groene kliekjan- nen die zich te Brugge door de liberalen lieten omkoopen 4° De Dendergalm, de liberale vuile neusdoek waarin eenieder zich snuiten kan tot zelfs van achter den bosch. Deze vijf groene en blauwe organen zijn veroordeeld tot schadeloosstelling, dertig afkondigingen van 'tvonnis in eigen blad en andere bladen en de onkosten. Meer stellige inlichtingen ontbreken. Enfin, ze zijn alle vijf gewalvischt Zaterdag meer hierover. Spijtig dat men dezen niet heeft kunnen treffen die de ziel van die gansche zaak van vuige laster en snoode eerrooverij zijn geweest en die nu de subbedominé vertoon en. Wat kaaksmeet voor zekere liberale haantjes-vooruit ze dachten de gansche Aalstersche catholieke Partij te treffen maar ze komen met schande van hunne verachtelijken veldtocht terug. Olie boven, altijd boven NAAR O-L-V. VAN LOURDES naar het H. Hart van Montmartre te Parijs en naar de Rotsen van den H. Antonius te Brive, Ingericht door M. Alfred Francois, Bestuurder van hel CatholieK Verbond. Onder de geestelijke leiding der EE. Paters Minderbroeders. Van den 16entotden 24enJuni 1903. VERTREK uit Gent, Brussel, in den voor middag, den 16 Juni. TERUGKOMST vertrek uit Lourdes, den 23 'b morgens, om den 24 tegen den middag PRIJZEN DER KAARTEN van Brusse 1® kl. 154 fr.; 2' kl. 97 fr.; 3® kl. 65 fr.; van Gent. 1® kl. 155 fr.; 2' kl. 98 fr.; 3®kl. 65 fr. PRIJZEN DER VERBLIJFKOSTEN 100 fr. in eerste klas, 75 fr. in tweede klas, 60 fr. in derde klas. De personen, die in tweede en in derde klas reizen, mogen hunne reiskosten nemen als eerste klas. De lysteB zullen gesloten worden den 1 Juni. In geval van belet zullen de stortingen terug betaald worden tot den dag voor het vertrek. Een geneesheer vergezelt de bedevaart. Mits 50 centiemen bij hun reisgeld te voegen zullen de bedevaarders den volledigen gebe den- en gezangenboek van Lourdes ontvangen. De ziekelijke personen zijn verzocht een ziekenbewijsschrift aan het bestuur te doen geworden. De aalmoezen voor de arme zieken, moi gezonden worden naar P. Jean-Joseph, Van- derlindenstraat, 15, te Brussel. Yoor de inlichtingen en inschrijvingen, wenden men zich tot M. Alfred Francois, Noordlaan, 45, Brnssel, of totM. Clemens Van do Putte, uitgever van den Denderbode te Aalst. Woensdag 29 April igo3 5o kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Zondag had te Dendermonde de inhuldiging plaats van den nieuwen de ken, den Z. E. H. Van den Fonteyne. Niettegenstaande het twijfelachtig weder was het feest allerprachtigst. Op weinige huizen na, was de bevlagging en de ver siering algemeen. De praalstoet was over- schoon De verlichting is ten deele mislukt door het gedurig regenen. Het vuurwerk en de verlichting der Kerkrtraat is uitgesteld tot zondag toekomende. Voor den diefstal over eenige dagen bij M. Braun, advokaat, Ridderstraat, te Elsene, gepleegd, had de politie zekeren Michel Georges, elektriekbewerker, die in het huis gewerkt had, aangehouden bij gebrek aan bewijzen moest hij terug in vrijheid gesteld worden. Zaterdag avond werd een diefstal gepleegd bij eenen advokaat van den Elsenesteenweg. De politie vernam dat Michel daar ook gewerkt had; hij werd voor de tweede maal aangehouden. Men vond in zijn be zit een reesel sleutels en, in zijne kousen geborgen, eene som van 3oo fr. in bank biljetten, Michel moest ditmaal bekennen. Men ontdekte dat de dief zekere Ray mond Burgender is, geboren te Parijs, en uit België gebannen voor diefstallen. Hij was over eene maand naar Brussel terug gekomen en had zich onder den naam van zijnen neef Michel laten inschrijven. Moordpoging te Brussel. In het hotel New-York, Beenhouwersstraat, te Brussel, was een kerel afgestapt, die zegde Londenaar van geboorte, Schand- ler te heeten en handelsreiziger van be roep tezijn. Zaterdag morgend ging hij zijne reizen voortzetten, maar zijne koopwaren moes ten op zijne slaapkamer blijven staan. De hotelhoudster, weduwe Manaert, 5i jaar oud, moest met hem naar boven om de deur te openen. Aan den omdraai van den trap, gaf hij haar plotseling een geweldigen slag op het hoofd, met eenen steen, die in een neusdoek was geknoopt. De vrouw viel neêr, bloedend uit eene gapende wonde. Op haar hulpgeschrei kwam eene werk vrouw bijgeloopen. Voor deze, ging de schurk op de vlucht, maar de werkvrouw achtervolgde hem, roepend Houdt den moordenaar Een voorbijganger hield hem aan en leidde hem naar het politiecommissariaat, waar hij een anderen naam opgaf dan in het hotel. Hij gebaart zich krankzinnig, maar men denkt dat hij de hotelierster heeft willer. vermoorden, om dan het huis te kunnen plunderen. Uit het onderzoek is gebleken dat hij niet Schandler heet, maar Robert Miller, geboren te Straatsburg en wonende te Londen. Zondag, in vollen dag, drong een dief in de sukkursaal Delhaize en Ce te Evere, brak de toelage open en stool eene som van 180 fr.; hij stool ook eenige zak ken beste koffie, de dief schreef op zakken koffie van mindere kwaliteit Came- lotte De diefstal gebeurde terwijl de winkelknecht in den kelder was. Twee neven te Hofstade, bij Vil voorde, leefden in onmin. De een is jachtwachter, de ander werkt in het arse naal van Mechelen. Eenige dagen geleden betrapte de jacht wachter zijnen neef, op het oogenblik dat deze twee haaskens dood stampte. Hij maakte proces-verbaal op en gaf verslag aan de gendarmen van Campenhout. Daags nadien kwamen de gendarmen den overtreder ondervragen en gingen daarop henen. Eenige uren later, toen de jachtwachter tagen half 10 's avonds naar bed wilde gaan, zag hij eensklaps eene hevige klaarte. Naar zijnen hof snellende, zag hij zijnen neef de vlucht nemen, TV. niotc M11CC1-V.P de drie mijten werden vernield. Ditmaal werd het parketverwittigd.dat nu den neef ondervroeg en in de gevan genis van St-Gilles liet opsluiten. Maandag avond, rond 9 1/2 ure, was heel de buurt van den Zwanengang te Antwerpen, in rep en roer. In genoemd straatje was namelijk twist ontstaan tus- schen vader De P. en diens 2ojarigen zoon, het i3® kind. Deze twist ging zoo hoog, dat de zoon eensklaps een mes greep en zijnen vader, die 62 jaren oud is, twee messteken in het hóófd toebracht. De ouderling viel ten gronde, terwijl de woestaard op de vlucht ging. Men bracht den ongelukkige naar de apotheek van M. Joos, in de Hobokenstraat, waar een bijgeroepen geneesheer hem gedu rende anderhalf uur heeft vermaakt. De wonden moesten toegenaaid worden. Als dan heeft men hem per rijtuig naar het Stuivenberggasthuis gevoerd. De man was geheel uitgeput door het overvloedig bloedverlies. Naar het schijnt heeft de ouderling geen vervolgingen willen inspannen tegen dat lief zoontje. Dijnsdag morgend is, op zijn verzoek, vader De P. huiswaarts ge bracht. Een geluk bij een ongeluk. Als er personen zijn, die van geluk mogen spreken, dan zijn het wel de gendarmen van Moll, die eenen gevangene in rijtuig naar het arresthuis van Turnhout brach ten. In Oud-Turnhout, nabij den Zand berg, passeerde de tram van Moll het rijtuig der gendarmen. Het paard ver schrikte en duwde het rijtuig achteruit, zoodat het tegen den tram geraakte, doch gelukkig tegen den laatste wagon. De schok was geweldig. Het rijtuig werd in stukken geslagen. De gendarmen, de koetsier en den gevangene werden ten gronde geslingerd en het paard kwam op de spoorbaan terecht. Gelukkig werd geen enkel der personen erg gekwetst. Hndde het rijtuig tegeneen andere wagen gebotst, dan ware het ongeluk verschrik kelijk geweest. Alles is dus betrekkelijk gelukkig afgeloopen. Een vreeselijk ongeluk gebeurde zaterdag avond te Berthem, bij Leuven. Eene vrouw, ziende dat haar 3 jarig doch terken op het punt was, door den stoom tram overreden te worden, snelde toe om het te redden, doch zij werd zelf door het stoomtuig gevat en vreeslijk vermorzeld, terwijl het kind er met onbeduidende kwetsuren van afkwam. De verongelukte, die in gezegende omstandigheden ver keerde, was de 28jarige vrouw Van Dam me, echtgenote van eenen veekoopman. Zaterdag namiddag speelde het drie jarig knaapje Louis Van Bouwel, te Stabroeck, in het Hoogeind, nabij den Donkerschenweg. Het kind viel in de gracht en daar de strooming zeer hevig was, werd het meêgesleept tot onder eene brug. Niemand was daar omtrent. Geluk kig kwam daar Jan Verhoeven, koopman in petrool te Brasschaat, aangereden. Hij bemerkte het gevaar, sprong in de gracht, en redde het kind, dat op het punt was te verstikken. Hij bracht het bij zijne ouders in de buurt wonende, terug. Zulke daad verdient gemeld te worden. De lieve lente. Onder Beverwijl zijn maandag morgend vier koeien dood in het land gevonden. De beesten waren van de koude en door het water omge komen. Vreeselijke misdaad.Vrijdag mor gend vond men nabij Philippeville, Algiers, een vrouwenhoofd, geheel in ontbinding, gewikkeld in eene broek. Bijna tezelvertijde hield M. Hamard, be stuurder der veiligheid, te Parijs, zekeren Trubert aan, oud-muzikant aan het Chft- telet, die eene verbintenis had aangegaan als orkestmeester in een café-concert te Biskra. Het lief van Trubert, zekere Gauvenet, was haren minnaar gevolgd naar die stad, Eene maand geleden verdwem n beiden en Trubert keerde alleen te Parijs terug. Men wist niet wat er van de vrouw ge worden was en daarom werd hij in 't oog gehouden. Bij 't nieuws der ontdekking bij Biskra, nam H. Hamard hem in hechtenis. De ellendeling bekende aanstonds. Op i5 Maart laatst vermoordde hij haar, sneed het lijk in stukken en vluchtte naai Parijs. Hij beweert dat die vrouw zijn huwelijk verhinderde. Ziedaar weêr een dier droevige gevol gen van de morale indépendante dit men tegenwoordig algemeen wil invoeren. Drama in Congo. Tijdinget uit .Congo melden, dat een agent van dt Fransche maatschappij der Baniembè M. de Livry vermoord en opgeëten is it Maart laatst, op de oevers der Oebanghi, nabij het dorp Beton, door de inboor lingen van Bontjo. In den zetel der maatschappij te Parij; denkt men dat M. Livry niet is vermoord maar bij ongeluk is omgekomen. In alk geval is hij sedert de maand Maart ver dwenen Beeldstormerij te Bordeaux. A wat het schuim der straat telt aan oud veroordeelden, souteneurs en ande crapuul is Zaterdag morgend, gewapem met messen, stokken en revolvers in di kapel binnengedrongen, er alles vernie lend en onteerend. Buiten aan de deur stonden schoelie met den revolver in de hand, iedereen me neêrschieten bedreigend die wilde binnen komen. Op gevaar van zijn leven is P. Nico laas, door eenige wakkere catholiekei geholpen, binnengekomen om het Alle heiligste te redden. De policie kwam eei «"Utxl olloo verwoest was. De paters hadden langs een achter poortje het klooster verlaten. Misdaad. Een sadalenmake van Salies-de-Béarn,40 jaar oud.trouwd zes dagen geleden met eene 35-jarigi vrouw, die onlangs uil Amerika was ge komen. Zondag avond nu heeft hij die vrout vermoord. Hij begaf zich daarna naar d( gendarmerie en beweerde dat zijne vrou» zich gezelfmoord had Zijne zonderlinge houding wekte ach terdocht en de brigadier der gendarme deed hem spoedig zijne misdaad be kennen. Hij beweert zijne vrouw gedoo te hebben omdat deze voornemens W! hem 's nachts met de hulp van een zijne buren zelf te vermoorden. Een luchtballon ontploft. T Skjelskör landden zaterdag vier lede van de Duitsche Verein für LuftschÜ fahrt, welke in den morgend met ea balion uit Berlijn vertrokken waren. Z kwamen weibehouden op den grond e onmiddellijk daarna ontplofte de ballon door eene onbekende oorzaak, en branda heelemaal af. Gelukkig werd niemand gekwetst end worden zakelijk en har krijgen In de Noorwt dagelijl blijkt. Prij TARB Tarbot Grieter Heilbo Kabelj: Schelvis Tonger Nieuwe Groote 1 Rog Kreeftei Holland 1 vaatje Holland Nieuwe !2 StU Nieuwe 24 stu Garnalet Garnalei S Le co: de convt A l'assen lieu le L relevée, Place, a i° Apprt profits 2° Nomi S< Lecoi de convt A l'assem lieu le L relevée, 1 Place, a i° Apprt profits 2° Nomi Pour les actio l'art. 29 Africaine trale Belj Dt Neuve, i Maand iddag, worden de aandu viers te b Degene c zullen te worden. officieren reisden spoedig naar Berlijn Bij volkt c LAN klein en te Denc De Noti derhauten 8 uren 's 1 soek en te Zuster, al Keuken itoof. kop kuipen, t moelie, kleederen cule, pata en meer a Landbo Is, Oude postzegels. De oudste post zegels der wereld zijn in zeker opzicht de postzegels van Hongkong. Het eilam braken behoort sedert 1859 aan Engeland, en dt Hongkong-postzegels dragen bijna eet halve eeuw lang de beeltenis van konin gin Victoria, getooid met den koninklij ken diadeem, in een omlijsting met eei half Engelsch en half Chineesch opschril Het profiel der koningin is jong en fijn, de lippen glimlachen, het oog is leven dig. Dat moet men in het jaar i85g ge klopt hebben. De Engelschen der kolo nie hebben echter nooit van deze post zegel-beeltenis afstand willen doen, et nog in het jaar 1900 werd eene serie post zegels in nieuwe kleuren, maar naar het zelfde type uitgegeven. Thans evenwel! J-^d °ot kondigen de philatelistenbladen eene Tenien nieuwe uitgaaf van ITongkong-postzegels met de beeltenis van koning Edward aan. Dan zullen de Russische postzegels sedert 1864 versierd met den dubbelen adelaar en het schild van den H. Gregorius, de oudste zijn. In Frankrijk heeft men se dert dien tijd tien of twaalf type-verandi ringen gehad. De grootste school der wereld. Stockholm kan er zich op beroemen de grootste school der wereld te bezitten. Er is p'aats voor 2870 kinderen. In de kel derplaatsen vindt men 100 badkamers, waar de kinderen in een bad gestopt schijnen, loop), eet een drijn paarden h; toornen, zadel, kc renne, en Voor ra wilgen en strooi, m tanden ei Paarde Koeien eene bek slieren. Varken En kor klavers, en Drijg gerief. De Be ur»n '8 m Verder gewone taling vi dezen wt koopers t voldoeD.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2