De les van den boer. Een en ander. AALST. Allerhande nieuws. Duitschland. ZEEVISCHHAIVDE H. Arys-De Paepe. H Er was eens een boerken dat kwam naar de stad, Het was wel een boer, maar toch had hij kluiten, En als hij geen frak droeg, misschien er geen had, Toch was hij verstandig ofschoon van den buiten. Hij reed naar Sint-Truiden (i) en had geenen koü En sprak in zich zeiven een stuiver zal 't wezen, En wat een genoegen als straks mijne vrouw Er duizend zal tellen..., zoo was 't nooit voor dezen. Wel ja, ging hij voort, ja, dien boomgaard voorwaar, Dat was toch het schoonst' dat ik schiep in mijn leven Hij is maar geplant in het vijftiende jaar, En 't zijn honderd boomen op éénen hektaar Wat winsten heeft hij mij sindsdien reeds gegeven 1... 'k Herinner mij nog, het is tien jaar geleden, Verkocht ik voor méér als vierhonderd frank fruit 't Verschot was betaald, en van dien dag tot heden, Was 't zuivere winst die voortskwam daaruit. En heb ik daarom ook iets minder genoten, Van 't gras mijner weide geen spierken voorwaar, Mijn beestjes die zijn even dik en gesloten, Zoo schoon als weleer, en zoo vet en zoo zwaar. En waarom zou ik niet voor ieder mijner kindren Een boomgaard planten ook zooals ik voor mij deed De kosten zijn niet groot, die kunnen mij niet hindren, 't Is een fortuin voor hen gewonnen zonder zweet. Het zal hun bruidschat zijn wanneer zij zullen trouwen, Misschien hun redder eens... wie weet, wat al kan zijn?... Een talrijk kroost, of ziekte... en dan.opwien betrouwen? Op vrienden...neen, want zulks, helaas! is ijdleschijnl... Doch hij zal diér nog staan als ik niet meer zal wezen, En d'armen uitgestrekt, schenkt hij met milde hand En dan wordt vaders zorg voorzeker nog geprezen, Ofschoon hij rust misschien aan's levens 3ndren kant!.. Dan leef ik later nog bij mijne kindren weder.... Dan wordt in weê en vreugd hun vader nog erdacht... Eens knielen zij misschien bij eiken fruitboom neder, Die weelde in 't welzijn schonk, of steun in d'armoe bracht Mijn vrienden zegden mij verzeker u op 't leven, Dit maakt voor ieder kind tienduizend bij uw dood O gruwel, driemaal schand..., moest hun mijn af scheid geven Een handvol goud, en bittre tranen bij hun brood 1.... Een andren raadden mij in actiën te spelen. Van Russisch-, Italiaansch-, of Congoleeschen aard 'k Versta die zaken niet, en 't zou mij zeer vervelen, Want iets dat ik niet ken dat is voor mij niets waard Mijn boomen zie ik staan, ik zie ze weeldrig groeien, En had ik mijne kas gansch vol gekleurd papier, Waarmeé men veel verliest, waarin bankroeten broeien Waarin de zelfmoord schuilt... zulks achtte ik niet een zier 1... Hoe kan zich het menschdom aan 'tgeld zoo verslaven, En ruilen voor goud ook elk edel gevoel Want zijn het nog menschen, die gretig als raven Slechts azend op lijken, hun gouddorst nooit laven Voor wie 't goud alleen is hun God en hun doel I.... Ik ken van die mannen, onnpozlen, vermeetlen, Die heenstappend over hun recht en hun plicht, En schatrijk geworden, op d'eereplaats zeetien, Die 't Goede versmachten lijk woekrende neetien, En die zich daarom moeten schamen voor 't licht O neen, ik kan nimmer een rijkdom benijden Gewonnen door list of door macht of door bloed, En moge de Hemel mij daarvan bevrijden 'k Verkies hier op aarde eer mij iets moog verblijden, Een vlekloos geweten, een zuiver gemoed Arme Proletariërs gelijk in België. Men meldt dat de roode kopstukken in België allen sukkelaars zijn, die honger en vervolging lijden voor de partij, wat hen nogthans niet belet dik en vet te worden, en huizen, vil las en kasteelen te koopen dat het een plezier is. In Frankrijk zijn de roode aanleiders al evenzeer te beklagen. Een blad van Parijs, sprekende over die arme dutsen van hoofdmannen der socialisten, zegt Op de blauwe oevers van het schoone meer van Zurich bezit M. Bebel, de vermaarde sociali stische afgevaardigde in den Duitschen Rijksdag, eene prach tige villa. M. Jaurèsis eigenaar te Parijs en kasteelheer te Bessoulet. M. Millerand kocht Zwitser- sche huisjes aan voor zekere ge kende dame der halve wereld. Hij heeft, zooals men weet, het ministerie verlaten na gemaakte fortuin. Waar zou men, overigens, een socialistischen afgevaardige vin den die geen eigen huisbezit? M. Girault-Richard misschien Deze verbaast echter Parijs, als eene modedame, door zijne klee- ren en zijne pelterijen. Is het M. Guesde Die drinkt cham pagne op al zijne maaltijden. Wat wilt ge Het schijnt dat de maag van dien vijand van het kapitalism dat volstrekt noodig heeft. Zooals men ziet zijn het onze Vandervelden, Grimards Furne- monts en anderen niet alleen die kasteelen op den buiten en villas aan de zee hebben. Er is echter maar één die een gouden armband draagt en dat is gezel Vandervelde, bijgenaamd juffer Threze Ze zijn tegen den godsdienst niet. Le Peuple, het orgaan der Brusselsche socialisten, pro testeert omdat de kinderen, in het gasthuis van Middelkerke verzorgd, hunne Eerste Commu nie hebben gedaan. Volgens de socialisten moeten immers de kinderen der arme menschen in de goddeloosheid opgebracht worden. zetenen tégen de catholieken die... de vrijheid van geweten niet eerbiedigen Creemboter. Markt van Woensdag 6 Mei igo3 5o Kilogrammen ter markt. Prijs fr, 2,90 tot 0,00 per kil. H»e schoon zijn de velden, hoe lachend de dalen, Wanneer weer de Lente met purperen stralen Nature betoovert, verlicht 1... Wanneer onze weiden vergroenen, erleven, Als kweelend in 't ruim weer de vogelen zweven, Hun danklied ten hemel gericht Weer bloeien mijn boomen, hoe bont zijn de kleuren, Dier duizenden bloemen met balsmende geuren, Waar d'honigbij naarstig op vlijt Geen enkele blik, nog geen stond wordt verloren, En ook werd de mensch voor den arbeid geboren En d'arbeid veredelt, verblijdt. Hoet zoet, hoe schoon, 't Verdiende loon, De vrucht van eigen zorgen Ik weet nu dat Een groote schat Zit in den grond verborgen Ik min mijn land, Mijn haard, mijn pand, Mijn zuivre Vlaamsche zeden, Die ruil ik niet Voor 't geen gij biedt O pracht..., vergif der steden Hoe rijkelijk zijn mijne boomen geladen, Wanneer vóór het afscheid, in purpren gewaden, De herfstzon de Lente betreurt Bewonder dien fruitoogst, ja, zie ze daar hangen, Die sappige vruchten met rozige wangen Én helder karmijnrood gekleurd Dan klopt weer mijn harte van teeder genoegen, Ik vind in mijn fruitoogst vergelding van 't zwoegen, Voor mij en mijn talrijk gezin. En ook na den herfst zal de winter weer komen, Hij kan ons niet deren..., heb dank mijne boomen, Van mij en van hen die "k bemin I... Mijns levensbaan Moog henengaan, Geen wroeging op 't verleden En vrij van spijt, Van wreede nijd, Zulks nooit, zoo min als heden Ik acht mijn lot, En ben, mijn God, Uw heilgen naam genegen Schenk heil en troost, Voor vrouw en kroost, Smeek ik uw milden zegen K. Carlens-Michiels der firma Gebroeders Michiels. De jaren van Petrus. Dins dag heeft Z. H. Leo XIII de ja ren van Petrus bereikt. Vóór hem had Pius IX reeds even lang ge regeerd, doch niet op zulken hoo gen ouderdom. Geen enkele Paus, vóór Piua IX, heeft zoolang geregeerd als de prins der Apostelen. Bij deze gelegenheid zullen de catholieken nog eens de wenschen vernieuwen, welke zij, tijdens het jubelfeest van den H. Vader, voor zijn lang leven ten hemel hebben gestuurd. Oproermakers. Volgens onze liberale en socialistische bladen zijn de Fransche catho lieken, die zich tegen de hatelijke vervolging der kloosterlingen verzetten, de ergste der oproer makers. Moest er echter in Frankrijk eene catholieke regeering aan het hoofd zijn en tegen de vrijmetse- laarslogiën te werk gaan gelijk Combes en zijne vrienden tegen de kloosters, dan zou het verzet tegen die handelwijze een heilig recht en een gebiedende plicht zijn. De catholieken hebben immers geene aanspraak, noch op burger recht, noch op vrijheid: zoodra zij die durven eischen zijn zij... de ergste der oproermakers Vrijdenkerij. Le Peuple meldt dat de vrijdenkermaat schappij l'Avenir, van Fontaine l'Evêque, tegen Zondag 4 Mei. een feest der jeugd inricht, waaraan een dertigtal kinderen zullen deelnemen. Die kinderen, zegt het blad, znllen aan de vrij denkerij aangeboden worden en de ouders die kinderen aan te bieden hebben worden verzocht ze bij de afgevaardigden hunner groep te laten inschrijven. De socialistische vrijdenkers zijn waarlijk goede kluchtspe lers. Ze verwijten aan de catho lieken dat zij de zielen der kin deren verdrukken, en hun ver stand bederven met hun het ca- tholiek geloof op te dringen. Men zou de kinderen, volgens hen, in 't goede niet mogen onderwijzen en hun de keus van hetgeen zij willen gelooven moeten over laten. En wat doen zij Kinderen, die nog niet weten wat zij doen, lijven zij in bij de vrijdenkerij. Ze leeren hun dat er noch God, noch hemel, noch hel bestaat en dringen hun de loochening op van alles wat de christene Kerk sinds negentien eeuwen gelooft en belijdt. Terwijl zij aldus hun ongeloof aan die arme kinderen opdringen schreeuwen zij op hunne mee tings en in hunne bladen als be- Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Het parket heeft bericht ontvangen dat de vrouw van Hekelgem, die door haren broeder opgesloten was, thans ge storven is. De wetsdokters zullen de lijk schouwing moeten doen. Wij lezen in verschillige bladen Donderdag werden te Zele twee huwe lijken gesloten en rond den avond hadden de bruiloftsgasten natuurlijk veel gedron ken. Op zeker oogenblik kwamen de ge- buren van het jonge paar B. de vreugde stooren der genoodigden van het andere paar. Twist ontstond en een gevecht volgde. In de herberg V. D. W. werden stoelen stuk geslagen en de genaamde C. R. erg gewond. Kort nadien hoorde men geweerschoten en zekere V. viel ten gronde, erg gekwetst in rug en zijde. Het slachtoffer, wiens toestand onrust inboezemt, is 21 jaar oud en zoon van eenen landbouwer. Men is op het spoor van den schuldige. Bandieterijen in het land van Aalst. M. Van der Hofstadt, onderzoeks rechter te Dendermonde, had in alle rich tingen het signalement verzonden van twee lutteurs, verdacht van meêplich- tigheid aan de talrijke bandieterijen, on- langs gepleegd in het land van Aalst. Deze twee lutteurs waren t° Frans Van Oosten, bijgenaamd Schutsel, een Brusselaar 20 Jef Lafaille, geboren te Antwerpen, op 2 Maart 1876, van wie het signalement zegde schoone struische jongen. Zondag is deze schoone struische jon gen door de Antwerpsche politie aange houden indeS" Elisabethstraat. Men heeft in zijne woning verscheidene rijwieleu en 6 billardballen gevonden, natuurlijk voorkomstig van diefstal. Tijdens eene huiszoeking gedaan bij Jozef Lafaille, St-Elisabelhstraat, 55, zijn de volgende voorwerpen, in zijn bezit ge vonden, aangeslagen. i® Een oude velo zonder merk, nieuw veriakt, voorvork met driedubbele kroon rechten stuurbaar met doorloopende frein kader systeem trois fusils, Cracqué systeem trois fusils de naaf (moyen) gemerkt met eene kroon en de letters T. B. dooreengewerkt cóne der voorvork insgelijks gemerkt met kroon en de letters T. B. houten velgen, banden gemerkt The Bercley pneumatique tir zadel Bauriat n° g5 ketting Perry. 2* Een velo Telegraph (Jacobs) met gebogen stuurbaar, gele houten velgen manivelles en voettrappers trois fusils zadel op veeren a Kamplugh n. 269 plaat n. 5o34 banden 0 pneu Niese, Marché aux boeufs, 9 Een geel verlakte velo, waarvan het merk afgenomen is gebogen stuurbaar bruine houten velgenbanden gemerkt O E F t manivelles en voettrappers systeem Herstal (uit een stuk), houten bruine velgen, zadel a Saturnen. 14 ven systeem Trois fusils. 4® Een zwart verlakt rijwiel, gemerkt Ellegant geel verlakte velgen West- wood manivelles en voettrappers Trois fusils n alsook de naven, zadel Lycette, ketting systeem Perry, ban den Dunlop en gebogen stuurbaar. 5® Eene hoeveelheid stukken van velo's en velo-gerecdschappen. 6e Zes biljardballen, die over eenige dagen waren gestolen in het Café Stan ley, Carnotstraat. Het gestolene is reeds door den eigenaar herkend. Men leest in de Gentsche bladen het volgende avontuur Wij hebben gemeld, dat de policie op de Frêre-Orbanlaan een volledig man kostuum had gevonden. Slechts het hemd en de broek ontbrak. De eigenaar dier voorwerpen, een per soon van Oostakker, is ze zaterdag op het middenbureel van policie komen op- eischen. Hij heeft verklaard, dat hij, dronken zijnde zich ontkleed had op de Frêre- Orbanlaan, denkende bij zijn bed te zijn. Hij heeft daarna zijnen weg voortgezet tot aan Oostakker, zonder zich om zijne kleederen te bekreunen. 's Anderendaags 's morgends zocht hij te vergeefs zijne kleeren. Hij vernam echter door eene gazet dat er te Gent kleeren gevonden waren kwam naar het middenbureel van policie en herkende ze. Nog de dief der 260,000 fr. in een Brusselsche bank. Het parket heeft sedert eenigen tijd een nuttig boek gekocht, een album, de portretten der voornaamste dieven, geklasseerd volgens hun lievelingsvak, inhoudende. Toen Brown bij het parket gebracht werd, onderzocht men aanstonds het boek en men heeft er zijn portret gevonden. Volgens het portret zou Brown niemand anders zijn dan een genaamde Armand Binel, paardenkoopman, geboren tr Namen en reeds aldaar veroordeeld vooe diefstallen. In 1895 is hij te Aarain (Zwitserland ook aangehouden voor diefstal De dief loochent Binel te zijn. Als men hem zijn portret toont, dan haalt hij de schouders op en zegt Als ge wilt zal ik mij wel Binel heeten. Hij is vooral kennelijk aan een korteren arm. Zondag morgend, ten half 8, heeft te Antwerpen een vitriooldrama de volk rijke St-Jansstraat, in opschudding ge bracht. In het St-Jansstraatje aldaar wonen de echtgenooten Staes. De vrouw moet bin nen kórt moeder worden, wat den man niet belette Zaterdag met eene andere vrouw naar den Cirk te gaan. Toen vrouw Staes dit vernam werd zij razend jaloersch en ging vitriool koopen, dat zij zondag morgend, toen haar man nog te bed lag, plotseling over zijn gelaat uitstortte. Heel de linkerzijde van 't aangezicht werd verschrikkelijk verbrand en men ge looft dat het linkeroog zal verloren zijn. Eveneens de linkerzijde tot aan de borst en den hals zijn door het vreeselijke vocht verbrand. De ongelukkige Staes is in eenen deer- niswekkenden toestand naar het Sinte- Elisabethgasthuis overgevoerd. De vrouw moest, gezien haren toestand in vrijheid gelaten worden. De man Staes was, terwijl hij met eene andere vrouw naar den cirk was gegaan, bespied geworden door gebuurvrouwen, op last van de wettelijke vrouw, die kwade vermoedens had en daarom gevraagd had, van zelf te mogen meegaan, wat Staes had geweigerd. Deze gebuurvrouwen waren natuurlijk alles van naaldken tot draadje komen ver tellen aan vrouw Staes, die zwoer dat zij zich wreken zou en haren man voor altijd den lust zou benemen haar te bedrie gen. Nog Zaterdag avond ging zij den vitri ool koopen. De man kwam eerst tegen den morgend thuis en een hevig tooneel, dat een uur duurde, had tusschen de beide echtgenooten plaats. Eerst toen de man diep in slaap was gevallen, voerde de vrouw haar misdadig plan koelbloedig uit. Het verschrikkelijk gehuil van den on gelukkige zette de heele buurt overhoop en spoedig was de kamer vol volk. De man lag in eenen hoek van de pijn te kruipen en was deerniswekkend om aan te zien. Zelfs de lakens en de matras waren door het bijtende vocht doorgebrand. De vrouw moet zich ter beschikking houden van den procureur des konings. Zondag namiddag, tusschen 3 en 6 ure, zijn gedurende de afwezigheid der huisbewoners, stoutmoedige dieven bin nengedrongen bij M. Duquesne Scuvie, makelaar in granen, Van Straelenstraat, 32, te Antwerpen. De dieven zijn binnengekomen met valsche sleutels. Zij braken eerst de bureeldeur open en gingen daarna naar boven eene matras halen. Op deze matras lieten zij vervolgens de brandkas neervallen en boorden deze langs de rugzijde open, ter hoogte van de plaats, waar de waarden lagen. Het moeten dus zeker bevoegde "mannen zijn. Langs deze opening robberden zij eene som van 2600 fr. in bankbiljetten, 640 fr. in geld, eene obligatie Brussel zeehaven, eene actie Zoologie, eene genot actie der Graan magazijnen van Antwer pen, verscheidene acties Lerida en twee gouden uurwerken. Niet tevreden met dezen buit, hebben zij nog twee overfrakken meegenomen. Toen M. Duquesne ten 6 ure terug thuis kwam, bleef hem niets anders over dan eene klacht bij de politie te gaan in dienen. Men zou zeggen dat de heeren, die den kost winnen met kerkdiefstallen te plegen, hunne winterkwartieren, door gaans de gevangenis, verlaten hebben en weer op hunne strooptochten uit zijn. 't Zijn zoo wat altijd dezelfden. Den zomer doordwalen zij van de eene parochie naar de andere, pakken alles mee wat niet te heet of te zwaar is, en laten zich ten slotte tegen heleinde van 't sezoen zelf pakken en veroordeelen, om gedu rende de slechte wintermaanden in 't droog te zitten. Vrijdag nacht zijn dieven in de kerk van Heverlé-bij-Leuven gedrongen. Zij hebben verscheidene offerblokken opengebroken en den inhoud geroofd, die niet belangrijk kan geweest zijn. De bandieten moeten ongetwijfeld ge stoord geworden zijn, want zij hebben al 't overige onaangeraakt gelaten. Denzelfden nacht zijn dieven over het hekken van het kerkhof van Corbeeck-Loo (Brabant) gesprongen. Zij hebben eene ruit der kerkvensters uitgesneden en zijn langs daar in de kerk gedrongen. De offerblokken werden opengebroken, doch er weinig of niets in vindende, heb ben zij ze aan stukken geslagen. De kwaaddoeners moeten barrevoets geweest zijn. In de kapel van Onze Lieve Vrouw van Troost, te Biervliet(Brabant) is ook gesto- twee kelken werden gestolen. De Hosties zijn aan den voet van het al; geworpen. Zij braken ook twee offerblokken 0 en roofden den inhoud talrijke kaa: en drie vazen,die kunstbloemen bevat werden door de schelmen gebroken. Na de kapel geplunderd te hebben, gaven de inbrekers zich naar de pas:; waar zij binnen gedrongen zijn, na t ijzeren stoven afgebroken en eene uitgeslagen te hebben. De hond van pastoor blafte, en de meid ging zien er gebeurde. De dieven hadden reeds de vlucht nomen, zonder den tijd gehad te heb' iets te stelen. In Vlaanderen Vlaamsch, wet in Vlaanderen Fransch, zeggen bureelratten, die de wet willen ontduil Ziehier het bewijs Sedert eenige wi is in het postbureel van Deinze Waalsch bediende werkzaam, die nie staat is, vijf woorden Vlaamsch op e behoorlijke wijze aaneen te hangen, is waar, men houdt hem tot hiertoe wat achteruit, uit vrees voor opspraak wege het publiek maar stillekens hoopt men zoo de bevolking gen te maken aan Waalsche bedienden. Er werd melding gemaakt van 1 poging tot aftruggelarij, ten nadeele eenen notaris van Nijvel, poging de aanhouding van den pleger voo: volgen had. 't Schijnt dat die slimmerik t wezen notarisklerk, dus een man v vak niet aan zijn proefstuk was. Bij den notaris in kwestie noemde zich M. Perilleux wonende in de J, straat, te St-Jans-Molenbeek. Hij ze eigenaar te zijn van een huis in de n heid van Nijvel, op welk hij eenehypa wilde plaatsen van i5,ooo fr. 'De notaris vroeg eenige dagen tijd, de zaak in orde te brengen en zich noodige geld te verschaffen. En schreef hij aan M. Périlleux eenen om dezen te melden, dat hij desn: over 18,000 fr. kon beschikken. Hoe stond de notaris te zien, toe- den brief terugkreeg, met de meld: a Onbekend aan dit adres, doch altijd goedgeloovig en, in de onderste! dat zijn cliënt op reis was, begai notaris zich naar het huis, door M. P leux bedoeld. Nu stond hij verstomd. M. Périlk de echte ditmaal, was hoegenaamd van zin, zijn huis te belasten, en de merik, die zich zoo noemde, werd, hij voor de tweede maal bij den nc kwam, aangehouden, doch, daar p<x tot aftruggelarij niet strafbaar is, weer gelaten. Die aanhouding maakte echter opschudding en men kwam tot het moeden, dat de slimme bedrieger, die fijn wist te werken, zich misschier eene specialiteit van deze soort aftn la rij had weten te maken. En dit is inderdaad zoo. De neef van den burgemeester Geldenaken, M. Chariot, vernam verstomming dat een zijner eigendom belast is met eene hypotheek van 28, M. Chariot is dus een slachtoffer den gewezen notarisklerk, die zich leden jaar de geboorteacte van M. Cha had weten te verschaffen en, van dit s voorzienbij een notaris te Leuven dez; comedie te spelen als te Nijvel. Hier gelukte het en eenige dagen dien werden de 28,000 fr. hem uitbete Nu dat jaar kwam hij den intrest de hypotheek betalen, opdat de eigenaar niet door den notaris gem en hij zelf niet verraden zou worden; betaalde hij acht dagen vóór den ve: len. De dieven hebben den ijzerdraad van de deur doorgesneden en hebben den offerblok geledigd. Eindelijk hebben dieven te Opitter Limburg, de deur bij middel van een ploegijzer opengewrongen. Het tabernakel is opengebroken en Ditmaal werd hij voor goed houden. De hypotheekman is goed gekend de sportwereld. Hij had zelfs zijne eij koerspeerden, welke hij op de wedstrij van den omtrek liet loopen. Hij is nu naar Nijvel overgebracht Gestikt. Te Lippach moest bronput eene nieuwe pomp gezet word Toen een timmermansgezel in den sla 6 meters diepen put daalde, zag een zij kameraden, dat hij eensklaps naar bi den viel. De kameraad vloog hem hulp en onderging hetzelfde lot. Op hulpgeroep van de vrouw des timt mans, snelden twee mannen toe, en ondergingen hetzelfde lot. Toen men probeerde om de verot lukten te redden, kon men wegens gift gassen niet naar beneden gaan. Eindt werden de vier lichamen bij middel haken naar boven gehaald. Een j voorgegaand dokter diende hun zi zorgen toe, maar tevergeefs, alle viert den opgehouden te leven, Daar mem paar dagen vroeger nog in den put» werkt had, konden de giftige gassen» daar slechts zeer onlangs verzameld w ben. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 7, 8 en 9 Mei. fr. fr. i,5o tot» fr. 0,00 tot o,i TARBOT de »/t kil. Tarbottins Grieten Heilbot fr. Kabeljauw fr. Schelvisch fr. Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00 tot 3, Nieuwe Landolium fr. Groote Pladijs (stuk) van fr. 0,70 tot 3 Va: Ma Yai No I Bui sch Lot Lot Lot talk C.\' E E Aali van en f eenf zijdi bew dere bew B Deei

De Denderbode | 1903 | | pagina 2