Zondag 10 Mei UI03 3 centiemen per nummer. S6" Jaar 3803 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND. TAAL. VRIJHEID. In Duitschland en bij ons. OM ZES MILLIEON Bezoek van den heer Gouverneur. Gomedianten. De interpellatie van DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31. en in alle Postkantoren des Lands. CUIQIF. BL'L'M. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3de bladzijde 50 centiemen. Dikwyls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrydag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, g Mei igo3. De Duitsche werklieden worden onder betrek der ouderdomspensioenen in 5 klassen verdeeld volgens het gemiddeld jaarlijksch loon dat zij verdienen. In loonklasse I welke de werklieden bevat die min dan 35o mark verdienen is de ouderdomsrente onveranderlijk be paald op 6o mark in loonklassse II loon van 351 tot 55o mark op 90 mark in loonklasse III loon van 551 tot 85o mark op 120 mark in loonklasse IV loon van 851 tot ii5o marki5o mark in loonklasse V loon van meer dan rt56 mark 180 mark. Bij ieder dezer renten moet de ook onveranderlijke bijdrage van het Keizer rijk gevoegd worden zij beloopt tot 5o mark. Dus zijn in hun geheel de ouder domspensioenen respectievelijk van 110 mark, 140 m., 170 m., 200 m. en 23o m. De mark in onze munt is fr. 1,25. De ouderdomsrente wordt eerst op 70-jarigen ouderdom toegestaan. Om er recht op te hebben, moet de werkman stortingen doen van zeker bedrag ver schillend volgens 4e loonklassen. De PATROON MOET ER DEN HELFT VAN OP ZICH NEMEN. In loonklasse I stort men 14 pfennig, in klas II 20 pf., in klas III 24 pf., in klas IV 3o pf., in klas V 36 pf. ter week. Er zijn in een mark 100 pf. Die bijdragen moeten minstens gedu rende 12 weken gedaan worden dat is gedurende omtrent 25 jaar. Anders kan de belanghebbende geen ouderdomsrente genieten. Het is waar die bijdragen verzekeren den werkman ook tegen de gebrekkelijkheid die eene andere oorzaak heeft dan een arbeidsongeval en mag ook niet met opzet zijn teweeg ge bracht. Die verzekering tegen arbeidsonbe kwaamheid zullen wij later grondiger bespreken. Laten wij ons thans bepalen bij eene vergelijking tusschen beide lan den van de ouderdomspensioenen. Wij veronderstellen dat de Belgische arbeider stort met afgestaan kapitaal lijk zijn Duitschen makker. Wij nemen een enkel voorbeeld de werkman van de tweede loonklas, die jaarlijks 5 mark stort, dat is fr. 6,24. Wij veronderstellen verder dat onze werkman 4 fr. stort op de lijfrentkas en dat de andere fr. 2,5o dienen om hem te verzekeren tegen de onbekwaamheid tot den arbeid. Hij begint met zijn 16° jaar en eindigt op 41-jarigen ouderdom. Wij 5i* Vervolg. Wel, dat mijn neef, die beste Soran- dal, er op mijn dringend en herhaald verzoek er eindelijk in toegestemd heeft, om bij ons te komen inwonen, zoodat gij, weerde vrienden, thans evengoed bij hem zijt als bij mij. Zoo, waarlijk, zegde Jacques op bedenkelijken toon. Bijna onwillekeurig zag hij daarbij naar Sorandal, de blikken der beide mannen kruistten elkaar en in beider blik was eene zekere vijandschap, iets van eene oorlogsverklaring waar te nemen. Olivier, die daarop geen acht geslagen had, vroeg met zachte stem en eenigszins aarzelend Zullen wij het genoegen niet hebben, jufvrouw Gisèle te zien Zeker, zeker I riep Dorgeur uit. Laat ons naar het salon gaan, het zal mijne vrouw veel genoegen doen, dat gij er zijt. Waarlijk, het gelaat van Mev. Dorgeur, dat sedert haar gesprek met Sorandal voortdurend in sombere plooien had ge staan, helderde op, toen zij de broeders Fromentel zag. gaan niet verder alhoewel zijn Duitsch werkbroeder die gezond blijft moet voort gaan te storten tot zijn 70 jaar. Als toelagen krijgt onze werkman in onze Provincie Van den Staat fr. 2,40 Van de Provincie fr. 3,00 Als lid eencr erkende Maat schappij fr. 2,00 Te zamen fr. 7,40 Dus in 't geheel wordt er op zijnen naam ingeschreven, per jaar fr. 11,40. Welnu die som gestort van 16 tot 41 jaar geeft recht op een ouderdomspensioen van xg5 fr. ongeveer, niet op 70-jarigen leeftijd maar op 65-jarigen ouderdom. De Duitsche werkman der 2e loon klasse heeft, als hij 70 jaar oud is, 140 mark of 175 fr. Dus een verschil ten onzen voordeele van 20 fr. En zie de Duitsche wet wordt opge hemeld door onze vijandan en onze wet geving wordt gekleineerd, wordt onberm- hertig beknibbeld. Dat is nog niet alles. De Duitsche werkman moet 70 jaar oud zijn de onze is er 65. Op dien ouderdom kan men nog van zijne rente genieten Moesten de Belgische stortingen gere kend worden op Duitschen voet, de werk man waarvan wij spraken zou hebben, niet 195 fr. maar rond de 3oo fr. Rond de 3oo frank Als men zich afvraagt waar de open bare Besturen de rijkste toelagen geven, dan zal men, het springt in 't oog, moe ten antwoorden in België. In Duitsch land 5o mark of fr. 62,5o in België, is het besproken geval, 127 fr. Die vergelijking wreekt het werk onzer Regeering en moet onze vijanden be schamen in hunne stelselmatige vergui zing. Dat men niet spreke van de verze kering tegen arbeidsonbekwaamheid.Wij vragen ons af of met eene geringe stor ting van 2 tot 3 fr. per jaar en de toelagen der Regeering deze niet een behoorlijk pensioen zou kunnen verzekeren aan hen die gebrekkelijk worden ter oorzake van ziekten. Wij meenen ja. Nieuwe decoratie. Het eereteeken ingesteld bij koninklijk besluit van 2 Augusti 1889 en 28 Juni 1899 voorde bevorderaars van den onderlingen bij standmaatschappijen, enz. zal voortaan ook kunnen toegekend worden r° aan de personen, die uitstekende diensten zullen bewezen hebben bij het inrichten en beheeren van samenwerkende maat schappijen, ingericht in het belang van den nijverheid- en handeldrijvenden mid delstand 20 aan de bevorderaars en be heerders van beroepsvereenigingen. Het eereteeken van i* klas zal, bij uit zondering in eens kunnen verleend wor den aan personen, die buitengewone diensten zullen bewezen hebben. Wat Gisèle betreft, bij het binnentreden van Olivier slaakte zij een kreet van vreugde, klapte in de handen en snelde den jongeling te gemoet, die verwonderd zegde Zie, zij herkent mij. Ja, antwoordde Mev. Dorgeur met zichtbare bevrediging ja, en nu zal zij u ook nooit meer vergeten, men zou zeggen dat zij beseft, hoeveel zij aan u verschul digd is, zij houdt veel van u. Bij 't hooren van deze woorden, door Mev. Dorgeur zonder nevenbedoeling gesproken, beefde Olivier. Hij bleef een oogenblik staan, met de hand van Gisèle in de zijne en zocht een antwoord. Jacques haastte zich hem ter hulp te komen. Wij houden ook veel van het arme kind, mijn broeder en ik geloof mij, mevrouw, wij spreken zeer dikwijls over haar en zij heeft in ons twee trouwe, op rechte vrienden. Sorandal dacht Ik moet mij haasten, wie weet welke plannen die lummel van een schilder zich in 't hoofd gehaald heeft. Dorgeur stootte hem aan en fluisterde hem toe Zeg eens. Nu Zouden wij onze partij niet gaan uitspelen De heer Baron de Kerchove d'Exaerde, Gouverneur onzer Provincie, bracht, op gansch officieuss wijze, maandag jl. 4 Mei, een bezotk aan onze Stad. Om 10 uren werd hij ter statie ontvangen door de heeren M. L. Gheeraardts. Burge meester, R. Eeman, Lid der Bestendige Deputatie en L. Meert-Schuermans Schepen van Openbare Werken. Onder 't geleide dezer heeren begaf de heer Gouverneur zich rechtstreeks naar de in opbouw zijnde Kerk van O. L. Vrouw van Bijstand te Mijlbeek en bestatigde met verwondering dat de werken, pas een jaar aangevangen, reeds dezen zomer zullen voltrokken wezen. Hij wenschte de gebroeders Van Pot- telsberghe, ondernemers en de heer Hip. Meganck, toezichter der werken, geluk omdat er nog geen enkel onheil voorviel aan de talrijke werklieden die er arbeiden. Van daar begaf de heer Gouverneur zich naar 't nieuw hospitaal van St- Elisabeth, waar hij de gelukkige verdee ling der zalen bewonderde van dit uitge strekt gebouw dat een half millioen aan de Stad heeft gekost. Het opbouwen van 't hospitaal en der nieuwe Kerk te Mijlbeek, zegde de heer Gouverneur, strekken ter eere van den heer Julius Goethals, stadsbouwmeester, die er de plans van vervaardigde. Na een bezoek bij de zieken drukte de heer de Kerchove zijne warmste geluk- wenschen uit aan de Eerw. Overste en Eerw. Zusters en aan den E.H. Roegiers Pastoor van 't hospitaal. Na eene wandeling langs onze kaaien en zich de ontworpene werken van den spoorweg bij den doorloop der Stad te hebben laten aantoonen, begaf de hooge Bezoeker zich ter St-Martinuskerk waar hij onder 't geleide van den Z. E. H. Pastoor-Deken Van Doren de voortreffe lijke uitwerksels bewonderde der inwen dige herstellingswerken onzer schoone Collegiale Kerk en tevens eene reeks ge gronde opmerkingen maakte waarvan er zal dienen rekening gehouden te worden bij de voltrekking der werken. Eindelijk heeft de heer Gouverneur het arsenaal van ons vrij willig gewapend Pom pierskorps geïnspecteerd, waar hij ontvan gen werd door den heer P. De Paepe, Kapitein-bevelhebber en waarna hij een bezoek bracht aan 't lokaal der Rechtbank van Koophandel, Kapellestraat. De hooge Ambtenaar heeft ons Stedelijk Bestuur ten warmste gelukgewenscht over de opofferingen welk het zich getroost voor de gezondmaking, verfraaiing en uitbreiding onzer Stad welke, sedert deze 3o laatste jaren eene volledige hervorming onderging, iets wat men in geene andere Stad van de belangrijkheid van Aalst bestatigen kan. Om 1 uur nam de heer Gouverneur met de andere heeren Leden der bestendige Deputatie en onze Stedelijke Overheden het noenmaal bij den heer R. Eeman. Sorandal was nu liever gebleven, maar hij durfde niet weigeren en zegde tamelijk □orsch Och ja, mij goed. Eigenlijk, wat deed het er ook toe, of die twee al met mev. Dorgeur en Gisèle alleen bleven Hij, Sorandal, had de moeder geheel in zijne macht en de vader was niet meer dan een groot kind, dat zich door hem bij den neus liet rond leiden. Hij had hier inderdaad alle trouven in handen. Gij neemt mij toch niet kwalijk, zegde Dorgeur tot de twee broeders Fro mentel. Mijne partij staat zoo schoon, en Sorandal is een speler van wien men niet dikwijls wint. Hij spoedde zich naar de billardzaal, gevolgd door Sorandal. Komaan,ik was aan stoot, nietwaar? Jacques had tegenover mev. Dorgeur plaats genomen en vroeg naar haren wel stand. Hare ingevallen wangen, hare gezwol len oogleden en het zenuwachtig trillen harer lippen konden zeker den scherpen blik van een dokter niet ontgaan, al ant- wooidde zij ook Dank u, mijnheer, ik voel mij vol komen wel. Toen Jacques er, met de vrijmoedig heid van den geneeskundige, haar op wees dat haar uiterlijk wel eenigszins in Waarom Waarom worden de spinnekoppen in huis, op 't hof en in de stallen vervolgd hoewel ze honderden vliegen vangen, die het u en uw vee zoo lastig maken Waarom wordt de koekoek met 't ge weer verjaagd en gedood, wiens beste voedsel bestaat uit leelijke, langharige rupsen Waarom met den voet den krekel be trapt, die in uwen hof loopt en daar oor log voert tegen rupsen, slekken en mei kevers Waarom worden de lispelige pimpel meesjes gedood, die toch de grootste vijanden der duizendpoorters en wespen zijn Waarom uw poer verschoten naar de spreeuwen, die hun leven lang de eiers der insekten oppeuzelen, uwe beesten van ongedierte zuiveren en in den broeitijd honderden schadelijke rupsen verslinden Waarom de meezen in strikken gevan gen, hoewel elke van deze vogels drie maal 's jaars nest maakt, en elk paar on geveer 12,000 wormen en insekten aan zijne jongen bezorgt Waarom de zonnekevers gedood, die zich met boomluizen en ander gedierte spijzen Waarom de pad dikwijls afschuwelijk vermoord, die zooveel slekken, mieren en keldermotten als eene lekkernij oppeuzelt Waarom de vleermuizen niet gespaard, die toch leven van aardwormen Waarom, in 't algemeen, onze vogels laten uitroeien, die met gewormte leven, om maar liever onze velden en bosschen stil en doodsch te hebben, en kaal boven dien, afgeknaagd door ongedierte In de vrijzinnige Pbuple van Rijsel, is het volgend artikeltje verschenen De moeders van die heeren Mad. Jaurés, moeder van den socia- listischen ondervoorzitter der Kamer, is ziek geweest zij is opgepast en verpleegd geworden door... twee Zusters-Domini- canessen. M. Taurès heeft aan de Zusters zijne diepe erkentelijkheid betuigd. Dat is één i) De vrouwen van die heeren Mad. Waldeck-Rousseau, echtge- noote van den minister, die de klooster wet invoerde, is dezer dagen geopereerd geworden door Dr Poirier. Zij heeft de operatie ondergaan te Parijs... bij de Zusters-Augustinessen, rue db la Santé, 29. Is twee I De dochters van die heeren De dochter van M. Bourgeois, radi* kalen voorzitter der Kamer, ligt ziek te Cannes. Door wie doet hij ze verzorgen Door twee... Zusters van den Bon Sb- cours van Lyon. Is drij tegenspraak was met hare woorden, zegde zij ontwijkend Neen, ik verzeker u, mij deert niets; ik heb alleen dezen nacht slecht geslapen, dat gebeurt mij wel eens meer. De beleefdheid verbood Jacques,er nog verder op aan te dringen, al geloofde hij niets van hare woorden, maar terwijl hij met haar over eenige alledaagsche dingen sprak, sloeg hij haar opmerkzaam gade. Onwillekeurig bracht hij het ongunstige voorkomen van Mev. Dorgeur in verband met de aanwezigheid van Sorandal op het kasteel. Er werd een instinctmatig gevoel van wantrouwen, van weerzin tegen dien man in hem opgewekt de gunstige indruk, dien Sorandal, bij de eerste kennismaking op hem teweeggebracht had, was geheel verdwenen. Het kwam hem voor alsof die man een geheim doel beoogde en hij vroeg zich angstig af. of er in dit rustige, gastvrije kasteel niet een of ander somber drama werd afgespeeld. Ook Mev. Dorgeur dacht onder het gesprek met Jacques Fromentel ernstig na. Zij overwoog of zij in die twee jonge lingen, Jacques en Olivier, niet een paar beschermers kon vinden tegen haren vijand Sorandal. Wel is waar kende zij hem nog slechts oppervlakkig, vooral Jacques, dien zij De zoons van die heeren Te Neuilly-sur-Seine leert een lieve knaap zoo goed den catechismus, dat hij er de eerste in is... De knaap is... de zoon van M. Rouvier, minister van geldgebrek in Frankrijk. »Te Parijs,in Saint-Philippe du Roule. zei een flinke knaap verleden week het kompliment voor den feestdag van den pastoor. Die flinke knaap is de kleinzoon van... M. Loubet, president der Fran- sche Republiek. Dat is vier en dat is vijf En dan i) Dan ziet ge, eenvoudig volk, hoe al die heeren u voor den gek houden. Als dat alles goed is voor hen, waarom zou het ook niet goed zijn voor u Waarom ontnemen zij u de Zusters, die u verzor gen, als zij ze zeiven bij zich roepen, wanneer de ziekte in hun huis komt Begrijpt ge dat die heeren u bedotten en gansch hunne politiek een comedie- spel is. Zij veroordeelen de pastoors en de zusters in de Kamer... voor de gapers, maar daarna hebben zij niets zoo dringend te doen als ze naar hun huis te doen komen en hun volle vertrouwen te schen ken. PilatllS Dijnsdag 11. greep de interpellatie plaats over de plundering der Stadskas van Aalst, sedert weken en weken met trom mel en fluit door Groene Pie, de gebre- teerde Zeeveraar, aangekondigd. De redevoering, waar Pilatus maan den en maanden op geblokt had, was de herhaling, doorspekt van laffe insinuaties, van al wat er in 't Land van Aelst over de oneerlijke daden van den gewezen Stadsontvanger werd uitgekraamd. Die insinuaties toonen ons aan wat de Groe nen doen zouden, waren ze meester van de kas, want lijk de duivel is vertrouwt hij zijne gasten. De taal door Pilatus gevoerd was baat- vol, wraakgierig en van eene zoo verre gaande onbeschoftheid dat de heer Mini ster hem verontweerdigd toeriep Houd uwe onbeschoftheid voor u Maar wat wil men toch 't Komt hem immers van niet verre... Weer eens bewees Pilatus dat hij in zake van wetten en reglementen zoo on wetend is als de eerste ezel van Schaar beek. Volgens hem was het art. 56 der Gemeentewet toepasselijk aan de heeren Burgemeester en Schepen van Financiën van Aalst en moesten zij door den Mini ster reeds lang voor diij maanden in hun ambt zijn opgeschoist. De heer Minister van inwendige bewees dat al de feiten die Pilatus inbracht, on gegrond, logenachtig zijn en slechts in zijne haatvolle en wraakzuchtige verbeel ding bestaan. Het art. 56 is niet toepas selijk op de heeren Burgemeester en Schepen van Aalst welke altijd, en vooral in de zaak-Van den Bossche, als voor eerst voor de tweede maal mag, maar zij was toch reeds overtuigd dat beiden een edel hart en een rechtschapen karakter hadden. Wanneer zij hen eens te hulp riep, hunne bescherming afsmeekte voorGisële, het arme, onnoozele kind onder hunne hoede plaatse en hun, die haar lief had den, toeriep Redt haar O ja gedurende een oogenblik dacht Mev. Dorgeur er aan het te doen, maar in het volgende oogenblik zonk haar hoofd weer moedeloos op hare borst. Helaas, het was een onmogelijk te ver wezenlijken plan, dat de wanhoop haar ingaf. Verondersteld nog, datzij het vreeselijke familiegeheim aan ae broeders Fromentel kon meededen, met welk recht zouden zij dan nog als beschermers kunnen optre den Bovendien zou Sorandal dan zeker niet terugdeinzen voor de laagheid, waarmee hij bedreigd had de brieven, door haren vader geschreven aan dokter George Vil- lers, onder de oogen van Dorgeur te brengen. Neen, neen, mev, Dorgeur voelde maar al te goed dat zij machteloos tegenover haren vijand stond. Er bleef haar niets over dan zwijgend haar lot te ondergaan. Inmiddels zat, aan het andere einde van beeldige, eerlijke, rechtzinnige en onbaatzuchtige gemeentebestuurders hebben gehandeld. De heer Baron Leo Bethune verde digde op ontegensprekelijke wijze het financieel bestuur onzer stad met onom stootbare bewijsvoeringen deed hij klaar als de zon uitschijnen dat al wat Pilatus kwam uit te brengen slechts verdichtsels zijn ontstaan in een ziek brein dat door haat en wraak deerlijk is op hol geraakt... Te recht deed de heer Baron Bethune bemerken dat oneerlijke ambtenaren altijd kunnen bedriegen indien zij te werk gaan zooals te Aalst en wees op wat er te Gent ondereen liberaal bestuur met den be- ruchten Engelbeen voorviel. Nog zulke gevallen in liberale Steden en Gemeenten zou hij hebben kunnen aanhalen. Pilatus stelde eindelijk voor een blaam te stemmen aan den heer Minister omdat hij het art. 56 niet heeft toegepast aan de heeren Burgemeester en Schepen van Aelst. Dit dwaas en dom dagorde werd door staan en zitten met groote meerderheid verworpen, 't Was eene begrafenis van allerlaagste klas. Al de socialisten, daarbij hij, Pilatus, de wereldhervormer De Backer en een enkel liberaal, de papen vreter Crombez, stemden voor de catho- lieken en eenige liberalen stemden tegen andere liberalen onthielden zich. Opmerkzaam is 't dat geen enkel socia list of liberaal, tot zelfs M. Alois De Backer niet, Pilatus ter zijde sprong. M. Alois De Backer is nochtans Vertegen woordiger van ons Arrondissement door de gratie der liberalen en hij hield zijn bek in de pluimen.f Wat moet men daaruit besluiten Wel dat de leden de oppositie zoodanig overtuigd waren van de ongegrondheid, of liever, valschheid der beschuldiging door Pilatus geuit dat zij het zich zouden schamen er te zijn tusschen gekomen. Pilatus is dus van eene kale reis terug gekomen en heeft aangetoond, lijk Mini- ster De Trooz het deed bemerken, dat hij zich beter bezig houden zou met zijn breviaris(Leesthij hem nog?) dan met "s lands wetten. 't Spel zou natuurlijk niet zijn volmaakt geweest, had Pilatus niet, zoo nis ge woonlijk, zijne gal tegen 0 Den Dender- bode it uitgespuwd nu 't verheugt ons 't is een perel aan onze kroon te meer Nationale Tentoonstelling van Gei ten en Melkschapen te Gent, den 17 Mei 1903 ten Slachthuize. Op aan vraag onzer vrienden der andere provin ciën heeft het Comiteit besloten de in schrijvingen te bepalen tot Woensdag i3 e. k. 's avonds. De ofBcieële inhuldi ging heeft plaats den Zondag morgend om 10 ure en een Concert zal gegeven worden van 14 tot 17 uren. Voor de Programmas wende men zich tot Mr Van de Walle, Bestuurder van het Slachthuis van Gent. het ruime salon, Olivier bij Gisèle en het meisje, gelukkig den jongeling, tot wien zij zich door zulk eene geheimzinnige macht aangetrokken voelde, aan hare zijde te hebben, trachtte te spreken en de ge dachten, die in haar verward brein om gingen, onder woorden te brengen. Met bleek gelaat en beklemd hart gaf Olivier meer en meer toe aan de beko ring, waaronder dit zoo schoone en toch zoo misdeelde schepsel hem bracht. Schoon, ja, dat was zij in den volsten zin des woords de pogingen die zij aan wendde om te spreken, om te denken, deden een allerliefst blosje naar hare wan gen stijgen en hare oogen helder schitteren. Zij spande zich in om te vertellen, dat zij 's morgens met hare gouvernante in het park gewandeld had, hoe koud het was, dat zij op den grond een klein vogel tje doodgevrozen had gevonden, dat zij veel medelijden met het arme diertje had en dat zij toen naar huis was gegaan en met veel smaak had ontbeten. Nog nooit had zij zooveel achter elkaar gesproken. Nog nooit waren er zooveel woorden van hare ongeoefende lippen ge komen, maar vooral trachtte zij Olivier duidelijk te maken, hoe verheugd zij was, hem weer te zien en hoe zeer zij wenschte dat hij bij haar zou blijven. Om deze gedachten uit te drukken, schoten haar woorden te kort. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1903 | | pagina 1