EEN EN ANDER. Geitententoonstelling. AALST. Allerhande nieuws. Holland. ZEEVISCHHAiYDEl H. Arys-De Paepe. Tomateplanten Bij Blondine, HOPSTARES Wij lezers dikwijls dat men bij 't aan leggen van boomgaarden u laatbloeiers zal planten. Hierdoor verstaat men die soorten van appelboomen welke laattijdig in bloei komen, zooals court-pendu, belle en andere, die maar in Mei bloeien. Met genoegen zien wij bij de appelaars overvloed van bloemen prachtig open staan sedert een tiental dagen en zij heb ben alle kans goed gelukt te zijn, alhoe wel bet daarom nog niet de laatbloeiers zijn. De laatbloeiers hebben de kans, door laat te bloeien, goed weer te treffen, maar het weer kan zoowel half Mei slecht zijn als einde April of begin Mei zeer aangenaam en yoordeelig kan zijn. Voor de bladluizen op rozen, kersen en pruimen is het weer allervoordeeligst geweest, want ze zijn langs alle kanten om ter meest. Hoe snellere groei en ont wikkeling bij deze vruchtsoorten, hoe nadeeliger voor genoemde insekten. Eens volledige studie over de best gehoudene soorten volgt. Handblsbald. Fr. L. Duiven. Zaterdag kwam te Toer- konje de bijzondere trein aan van 35 wa gens, die 52,2o5 duiven vervoerde. De gevleugelde reizigers waren gestopt in 1391 manden. Te Arras alleene, moesten 44,577 duiven opgelaten worden. Van 1 April tot 2 Mei, zijn te Toerkon- jen aangekomen 2,233 korven, bevattende 92,117 duiven. Daaruit valt waarlijk op te maken dat de duivenliefhebberij nog bijlange niet aan 't uitsterven is. Ieder zijn gedacht. Een klein ver telsel voor kinderen, de groote menschen mogen het toch ook lezen en overwegen en er hun profijt uit trekken, 't Is een vertelsel van onzen tijd, nuttig, waar en kort. Een zeeschip kwam dezer dagen aan te Libertville, beladen met vele schoone en goede voortbrengsels van Europa lijn waad, eetwaren, gedenkenissen. Een pater der missie was er naartoe gevaren met eene schuit van eenen uitgeholden boom bestuurd door 16 jongens der pro- fessionneele school, van wilde af komsten, kinderen eertijds van menscheneters en nu gedoopt of ten minste op weg om het doopsel te ontvangen. Eens, terwijl een van hun bezig was met eene kist op te heffen om ze in te laden, wordt hij door een zeeman onder broken die hem op verheven toon onder vraagt Zeg eens, moorke, wat beteekent dat stuk lijnwaad welk ge op de schouders draagt Mijnheer de officier, dat is een sca pulier. Oh dat is een scapulier, en wat be teekent dat En gij, mijnheer, herneemt het kind, wat draagt gij daar op uwe mouw Dat, baaske, dat zijn mijn galons. Zeerwel, galons dat wil bij u zeg gen dat gij commandant zijt en scapulier dat wil bij mij zeggen dat ik christen ben, catholieken soldaat van de H. Maagd niets anders. De zeeman zweeg, terwijl elkeen hem duchtig uitlachte daar het nochtans een oprecht man was, stak hij het kind iets in de hand zeggende Ge zijt een slimmerik en ge hebt groot gelijk. Eeim reus. Te Berlijn is aan gekomen en te zien de Rus Machnof, een man met eene lichaamslengte van 2 m. 68, met welke afwijking hij elke maand 3ooo mark verdient. Maar daarbij moet men bedenken dat zijn onderhoud ongelijk veel meer kost dan dat van een gewoon mensch. 't Morgens ontbijt hij met twaalf tot veertien broodjes, 's middags eet hij eerst een terrine vol soep leeg en daarna drie tot vijf pond vleesch op, met een even redige hoeveelheid groente en aardap pelen; tegen vier uren zijn weer hetzelfde aantal broodjes als 's morgends aan de beurt; en hij zou met een hongerige maag naar zijn vier meters lang bed gaan als hij niet eerst 24 eieren en een half brood op had. Hij besproeit dit rantsoen in den loop van den dag met veertien flesschen spuitwater. Het onpleizierigst zijn voor Machnof lange spoorreizen. De arme man ligt in de schuinte in elkander gevouwen in zijn rijtuig. Als hij een van zijn handen (zoo groot als zes gewone handen) in een waschkom steekt, loopt die dadelijk leeg. Zijn trouwring (want Machnof heeft eene vrouw en nakomelingschap) heeft den omvang van een kleinen hondenhalsband. Volgens menschen, die hem gezien heb ben, heeft Machnof ren goedige, maar diep treurige uitdrukking in zijn echt Russisch gezicht; ook moet het een hul peloos gezicht zijn, als hij uit beleefdheid tegenover de bezoekers, op een gewonen stoel gaat zitten. Geloof en wetenschap.De stelling als zoude er tusschen de menschelijke wetenschap en de door God geopenbaarde waarheid em onverzoenlijke strijd be staan, wordt ook in ons land maar al te veel als vaststaande beschouwd. Daarom kan het zijn nut hebben, de aandacht te vestigen op de uitkomsten van het on derzoek, in Duitschland door Dr Den- nert, een protestansch geleerde, ingesteld naar de godsdienstige denkwijze van mannen, wier wetenschappelijke naam boven allen twijfel staat. Deze uitkomsten zijn door Dr Dennert uitgegeven in een te Berlijn verschenen werk. Uit het tijdvak XV#-XVIIe eeuw haalt Dr Dennert 82 geleerden aan, van wie er 79 beslist geloovigen blijken te zijn, en onder dezen telt hij mannen als Newton, Huygens, Leibnitz, Kopler, Galilee, Co- pernieus. Uit de XVII® eeuw haalt hij 55 be roemde aan. Slechts 5 behooren aan on- geloovigen, 3g aan geleerden, die ten volle geloofden in het bestaan van God, de ziel, en in de geopenbaarde waarheid; zoo onder andere Herschell, Linnaeus, Werner, Boerhave, Bradley. Nopens de godsdienstige gevoelens der overige elf verschaften hem zijn onderzoekingen geenerlei opheldering. Het getal geleerden der XIX* eeuw, waarover zich het onderzoek van Dr Den nert uitstrekte, bedroeg 163, te verdeden in 124 geloovigen, 12 ongeloovigen en 27 twijfelachtigen. Tot de ongeloovigen be hoorden materialisten als Pyndall, Hux ley, Vogt, en onverschilligen als Arago en Lanlace, tot de geloovigen mannen als Hermite, Pasteur, Faraday, J. B. Dumas, Ampère, enz. Dr Dennert komt tot het besluit, dat 242 van de 3oo door hem bestudeerde ge leerden openlijk de overeenstemming tus schen geloof en wetenschap beleden. Melk voor New-York. Te New- York worden dagelijks ongeveer 1,200,000 liters melk verbruikt. 90 ten honderd de zer hoeveelheid worden per spoor aange brachtde overige 10 ten honderd komt toe per rijtuig of per boot. Niet min dan 23,ooo koeien dragen tot de bevoorrading der groote stad bij. De melk die per spoor wordt aangebracht, komt uit de Staten New-York, New-Jersey, Pensylvanië, Connecticut en Massachusetts, dikwijls van wel 5oo kilometers verre. De wagons waarmede de melk vervoerd wordt, zijn 's zomers ruimschoots van ijs voorzien, voor de koelte van de melk. Een wagon bevat gewoonlijk 5oo tonnen van 160 li ters melk. In de statiën worden de tonnen in groote kuipen water gelegd, waarvan de temperatuur hoogstens 5 graden is. De De trein die de melk vervoert, rijdt met eene snelheid van 70 kilometers per uur. Bij den terugkeer, worden de melktonnen machinaal gespoeld in de statie, vooraleer naar de hoeven teruggezonden te worden. Domkoppen. In het begin der vorige eeuw waren op het gymnasium te Darmstadt in dezelfde klas drie leerlin gen, van wie de rector zegde dat zij «dom koppen waren en het nooit tot iets zou den brengen. Zij moesten liever hunne ouders het schoolgeld uitsparen. De een kon met zijn kennis van Latijn het hoogstens tot apotheker brengen de tweede kende noch Latijn noch Duitsch en de derde wist heelemaal niets. Van deze drie domkopper. i> was de eerste Justus Liebig, die inderdaad apothe kersleerling werd, maar later de groote scheikundige. De tweede was Gervinus, die naar een manufactuurwinkel in de leer werd gezonden, maar toch ten slotte de groote geschiedschrijver werd. De derde was Kaup, die als natuurkundige naam heeft gemaakt, vooral door zijne poging om de leer van Darwin te weer leggen. Zoo kan uit «domkop op school, nog wel wat groeien, wat trouwens ieder uit zijn eigen ervaring kan bevestigen. Alweer de burgemeester van Schaar beek. Tijdens de laatste zitting van het schepccollegie heeft M. Kennis voor gesteld, dat de burgemeester en schepen prins en prinses Albert bij hun bezoek tijdens de inhuldiging van het monument Verwee, te paard aan de grens der ge meente af te halen. Zooals men wel kan denken werd di1 voorstel niet aangenomen door de andere leden, die het al te belachelijk vonden. Zondag 17 Mei heeft de Tentoonstel ling plaats van de Geiten en Melkschapen, te Gent, in het Slachthuis. Het is de eerste maal dat zulks plaats heeft in België, en het zal van een over groot belang zijn, vermits men, door de vergelijking der geiten, komende van verschillige provinciën, zal kunnen zien in welken zin de verbetering kan bewerkt worden. De tentoongestelde dieren mogen aan geboden worden tot Vrijdagmorgend, zij moeten opgezonden worden den Zaterdag en mogen teruggenomen worden den Zon dag, om 6 uren. Om de eigenaars gerust te stellen is er beslist geworden dat iedereen zijn dier zal mogen doen melken door wie hij wil. Zelfs wordt er eene vergoeding geschon ken van 5 frank voor den persoon welke zou aangesteld worden om ten minste zes geiten te verzorgen. Zondag, om 9 uren, wordt de Tentoon stelling toegankelijk. Om 11 uren heeft de officieële opening plaats, 's Namid dags, om 2 uren, wordt er eene Voor dracht gegeven in het Slachthuis, door den heer De Caluwe, over de geilen. Deze vergadering zal ook dienen om de ge meenzame belangen te bespreken. Een muziek zal 's namiddags het feest opluisteren door een Concert. 0 Creemboter. Markt van Woensdag i3 Mei igo3 40 Kilogrammen ter markt. Prijs fr, 2,80 tot 0,00 per kil. Te verkrijgen ten bnreele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. VALSCH GELD. Het publiek wordt verwittigd, dat er looden twee-frank - stukken in omloop zijn. De eene dragen de beeltenis van Leo pold II en het jaartal 1867 (grof nage maakt) de andere het opschrift Repu- blique francaise, 1898 (tamelijk fijn van teekening). Eene wreede misdaad is in den nacht van woensdag op donderdag ge pleegd op het grondgebied der gemeente Herzele. Langshenen den weg van Her- zele naar Ressegem vonden voorbijgan gers het lijk van eenen man, dien zij her kenden voor den genaamden Victor Ver- eecken van Herzele. Het lijk was deerlijk verminkt. Met een scherp voorwerp waren niet minder dan dertien groote wonden toegebracht. Ron dom het lijk was de grond vertrappeld door voeten van verschillende grootte en hieruit schijnt te blijken dat de misdadi gers minstens met drieën moeten geweest zijn. Het slachtoffer moet zich ook kracht dadig verdedigd hebben. De vermoorde had geen geld meer op zak. Hij was een algemeen geacht jongen, van 21 jaar, eenige zoon van een ouden vader, wiens broodwinner hij was. Het parket van Oudenaarde en de gen darmerie doen een onderzoek. Personen van Overmeire, die naar Dendermonde waren geweest om te ge tuigen voor de burgerlijke rechtbank, hadden in den terugkeer verscheidene herbergen bezocht. Zij waren in de her berg van zekeren Govaerts, toen de ge naamde D'Hollanders, van de tegenpartij, binnenkwam. Nauwelijks had hij een glas bier gevraagd, of hij greep eene ledige pint en sloeg deze met zulk geweld op het hoofd van den herbergier dat deze, doodelijk gekwetst, ten gronde stortte. Als een razende greep hij dan eene zeis en wilde zekeren Bracke treffen, maar hij werd ontwapend en zoo erg toegetakeld, dat hij weldra buiten kennis lag. D'Hol landers werd vervolgens aangehouden en onder geleide naar de gevangenis van Dendermonde gebracht. Eene zonderlinge zaak moet door 't parket van Dendermonde onderzocht worden. Maandag morgend, ten 3 uren, stond voor de spoorwegbareel, bij Dender monde, een verhuiswagen met drie paar den bespannen, en toehoorende aan M. Wallon, te Brussel. Toen de trein voorbij en de bareel open w is, bleef de wagen staan. Er was geen geleider bij. Deze laatste werd ge vonden op zes kilometers afstand, tus schen Lebbeke en Opwyck, dood in eene gracht. De wagen was openbroken en ledig. De vrouw, die eenige dagen geleden te Parijs vermoord werd is te Brussel niet onbekend. In 1890 richtte zij in de Beenhouwerstraat een koffiehuis op. Dit koffiehuis werd druk bezocht. Zij had eenen minnaar, die echter met eene andere vrouw betrekkingen had. Berthe de Briénne besloot zich te wre ken, en zij deed het op eene wreede wijze. Haar eens tegemoet komende, wierp zij hare mededingster een zakje peper in de oogen. De arme vrouw zakte huilend ten gronde, doch de verlatene minnares ging voort met haar wreed te mishandelen. Zij werd vervolgd en veroordeeld, doch vluchtte naar Parijs waar zij tot nu toe bleef. De veiligheidsbrigade van Parijs heeft aan de Brusselsche politie het signale ment meegedeeld van den vermoedelijken moordenaar. Hij is ongeveer 25 jaar oud, 1.75 m. hoog; zeer zwaarlijvig met breede schouders; bruin haar en knevel; blauwe oogen; groote handen. De persoon droeg een donkeren overfrak, een volledig don ker kostuum en verlakte schoenen. Tot hiertoe heeft de politieofficier Yves nog niets gevonden, dat tot de aanhou ding van den moordenaar aanleiding zou kunnen geven. Later is eene depeche uit Parijs de poli tie van Brussel komen melden dat de ge zochte misdadiger, Paul Jules Martin, vermoedelijk in het noorden van Frank rijk aangehouden is. Het meisje Torsen, wonende met hare ouders in de Slachthuislaan te Brus sel, had sinds lang liefdebetrekkingen aangeknoopt met een genaamden Wathé, worstelaar, wonende kindstraat. De jongeling werd in huis door de ouders ontvangen, toen over eene maand, om redens welke men r.iet kent, het huis hem opeens verboden werd. Wathé kwam nu alleavonden wandelen voor het huis van het meisje en Zate rdag bevond hij zich daar opnieuw, toen hij verrast werd door Torsen, met wien hij eene hevige woordenwisseling had. Deze duurde reeds meer dan een uur, toen opeens het meisje verscheen met een revolver, en zij op haren vader en haren minaar schoot. Geen van beiden werden gelukkiglijk geraakt. De plichtige werd ontwapend, maarzij kreeg eene afgrijselijke zenuwcrisis, uit welke men haar niet kon doen opkomen. Een geneesheer werd geroepen. Zondag kon zij nog niet ondervraagd worden. Men vreest dat zij plotseling zinneloos is geworden. Een aanbevolen brief,verzekerd voor 2400 fr, is niet ter bestemming aangkomen. De ontvreemding moei in hei posibuicel te Doornijk gebeurd zijn. De plichtige is nog niet kunnen ontdekt worden. Den 3i Augusti van verleden jaar, vond de Bank van Doornik in d zakken, die 25,ooo fr. moesten bevatten, maar eene som van 35oo fr. De zakken kwamen dan ook van het postbureel. De plichtige is nog niet gevonden. Een kind te Gent dat met eene groep kameraadjes in de remisie van den stoomtram, nabij de Rnbotstatie, speelde, raakte met de beer.en onder de wielen van een voortgestotrn wigon. Het jongs- ken werd zoo deerlijk gewond, dat het des avonds in het gasthuis overleed. Een voorbijganger, bemerkte Zon dagavond, rond 7 uren, wanneer hij door de Sint Pieter- en Pauwelstraat, te Ant werpen ging, door den deurwaaier, van den gesloten kruidenierswinkel, in n° 7, een feilen gloed. Met reden vermoedend, dat dit brand was, ging hij de dichtbijge legen pompiers verwittigen. Deze ter plaatse gekomen onder bevel van de luitenanten Posch en Basteleer, moesten inet geweld de deur inbreken, hetgeen nogal eenigen tijd werk vroeg, daar deze langs binnen met ijzeren platen geblindeerd was. Geheel de winkel vorm de toen slechts eenen vuurpoel. Tijdens het blusschen is een petroolke- tel, die in den hoek van den winkel stond ontploft, en de vlam trof twee pompiers aan de handen en schroeide het haar van een luitenant. Na een half uur werkens was de brand gebluscht de winkel is ge heel uitgebrand. De bewoners, echtelingen Goethals- Verheggen, die naar Hoboken kermis waren gegaan, zullen bij hunne thuis komst wel aardig staan zien hebben. De schae is zeer aanzienlijk. Zaterdag namiddag is er brand ont staan in het huis Begijnenvest, 42, te Antwerpen, waar de echtgenooten Coens eene nieuwwasscherij en ververij houden en wel namelijk in de drogerij, beneden, waar men op zijn nieuws gewasschen kleeren te drogen hangt. Mad. Coens had met een pak kleeren op den arm te dicht een vuur genaderd, het pak kleeren, nog van ammoniak doortrok ken, vloog in brand en twee minuten la ter vlamde de geheele boel. De pompiers, onmiddelijk ontboden, snelden met hunnen gewonen spoed ter plaatse en hadden i5 minuten nadien de vlammen uitgedoofd. Doch spijtig genoeg bepaalde zich niet alles bij stoffelijke schaê. Vrouw Coens was erg verbrand in het aangezicht en aan de armen, M. Coens, die de brandende kleeren van de armen zijner vrouw trok, kreeg heerbij brand wonden aan de rechterhand en in 't gelaat. En de zoon Coens, die ook zijne moeder ter hulp snelde, stortte voorover in eene raam en kreeg eene wonde aan de hand. Het was Zondag te Testelt kermis, op het gehucht der Hoeve, kermis, die fel bezocht wordt door de jonkheid der omliggende dorpen, iets wat dan nogal gemakkelijk ruzie veroorzaakt. Dit was nu Zondag 't geval. Rond 10 uren bevonden zich een Veer tigtal mannen der u Veerlesche Heide in en rond de tent van Leonardus Van D..., Deze kregen twist tegen Sus D..., bosch wachter te Testelt, en zijne twee zonen. Van woorden kwamen daden en seffens was 't er bovenarms op messen, revol vers, stokken, alles deed dienst. Uit de tent gezet door den eigenaar, ging het gevecht buiten voort. Sus D..., zijne zonen en vier muziekanten vluchten het huis van L. Van D..., dat nevens de tent staat, binnen en sloten de deur achter zich, die zij barrikadeerden, om de woest- aards buiten te houden. Deze, razend omdat hunne prooi ont vlucht was, vielen het huis stormender hand aan met stokken en struiken. Op een oogwenk lagen deuren en ramen ten gronde en een gedeelte van den muur werd afgerukt. Een revolverschot van de vijf, die in het gevecht gelost werden, trof L. Van D.... aan het hoofd. Zijne vrouw werd met eenen stok op den neus geslagen, waardoor zij in bezwijming viel en zeer veel bloed verloor. Sus D.... kreeg een zwaren struik op de borst de man is nu bedlegerig. Zijn toestand vraagt veel zorg. Zijne 2 zonen en vele andere personen zijn gekwetst. De daders zijn allemaal gekend. Een onderzoek is maandag morgend door de gendarmen van Wolfsdonck geo pend en proces-verbaal is opgemaakt. Men meldt uit Ath aan een catholiek blad dat de socialistische samenwerking van Basècles om zeep gaat. Die samen- weiking, uitgeput door den langen duur eener werkstaking is de prooi der schuld- eischers geworden. De deurwaarders heb ben er alles in beslag genomen en de eigendommen werden gerechterlijk ver kocht. 't Is de volledige ondergang. Het socialistisch syndicaat bleef nog over, doch daar ook zijn ernstige moeilijkheden opgerezen, ter gelegenheid van het nazien der rekeningen, moeilijkheden welke van zulken aard zijn dat zij, waarschijnlijk, door het gerecht zullen moeten opgelost worden. De dieven, die de kerken in den omtrem van Landen, Thienen, Hasselt, enz. bestolen, hebben dezer dagen ge werkt i) in den omtrek van St-Truien en Hasselt. Te Halmael plunderden zij de kapel der Bruine Lieve Vrouw, eene zeer btzochte bedevaartplaats te Trek- schuren eene Lourdeskapel. Op beide plaatsen hebben zij goede oogsten opge- daan. - De bliksem heeft te Binckom eene woning met pachthoeve in brand gesto ken. Het grootste deel van het vee vond den dood. Ook een naburig huis werd vernield, alsook eene hooimijt. Een ge brekkige ouderling heeft zware brand wonden bekomen,die zijn leven in gevaai stellen. Het onweêr ging gepaard me; een geweldigen stormwind, die veel scha de aan het veldgewas teweegbracht. Te Neervelp werd door den bliksem eene schuur in brand gesteken, waar een boe; inet zijn peerd onder gevlucht was. Als bij mirakel hebben beiden er het levet afgebracht. Een i5jarige jongen, die te Luik per velo langs de Maas reed, kreeg, ter wijl hij zeer kort langs den wal reed, eeni duizeling; hij viel in de rivier en verdronk Zijn lijk is een uur later opgehaald. MAMA, wat is een engel vroeg dochtertje. Een engel is een klein meisje vleugels heeft en vliegt. O zoo Papa zei gisteren tot d* keukenmeid, terwijl hij haar de kc streelde dat zij een engel is, kan zij m ook vliegen Zeker, mijn kind, want aanstond! zal zij op straat vliegen, met klikken klakken. Vreeselijk drama. Men seint u: Terneuzen aan de N. R. Ct Zondag nacht is inbraak gepleegd in d-; de woning van den landbouwer F. K. o- het gehucht Kuitaart in de gemeens Hontenisse. De inhoud van de brandb is ontvreemd. De vrouw, de man en getrouwde dóchter werden levensgevaar lijk gewond. Allen liggen sprakeloos te bed. De daders zijn onbekend. Het gered: uit Middelburg is onmiddelijk derwaait vetrokken, ten einde een onderzoek 0: trent dit verschrikkelijk drama in te stellet En later De bewoners, Koole, diens vrouw en tk vrouw eens zoons van Koole, zijn deerliji gewond aar: hunne hoofden, zoodat ha ergste wordt gevreesd. De slaapplaatse vertoonen een waar bloedbad. Er is slagen of gekapt met een ploegkouta Bovendien is een op post staand persooi op den thuiskomenden zoon van Kooli tweemaal geschoten, zonder evenwel treffen. De drie slachtoffers zijn zoodanig aar het hoofd gewond, dat van man en vrom de hersenen bloot liggen, en er groot ge vaar is, dat allen zullen sterven. Zij kun- nen niet spreken of teekensn geven aanwijzing der daders. Koole en zijl» vrouw zijn blijkbaar in bed aangevallen In hetzelfde vertrek zijn drie kinderen ii eene bedstede niet gedeerd, doch de den daarvan was dichtgeduwd tijdens de gru weldaad. De op post staande dader schoot met een uit het huis geroofd geweer onver wacht op den zoon, die van een kaait- partijtje terugkeerde. Hij vluchtte nar de schuur, waar zijn broeder sliep. Beids wachtten een poos, gingen daarna in en vonden aan de deur de jonge vroui liggen en verder de ouders. Van de dada is nog geen spoor gevonden. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 14, i5 en 16 Mei. TARBOT de kil. fr. x,5 Tarbottins fr. 0,00 tot o.ot Grieten fr. 0,00 tot 2,0 YLBOT fr. 0,91 Kabeljauw fr. 0,7 NcIh'IvïhcIi, groote fr. i,5c Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00 tot 3,or Nieuwe Landolium fr. 0,7 Groote Pladijs (stuk) van fr. 0,70 tot i,S Rog fr. 0,75 tot 3,« Kreeften fr. 2,00, 4,00, 5,00 en 7, Hollandsche Melkersharing 'tstukfr. 0,1: 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks fr. i,« Hollandsche Haring fr. o,H Garnalen in doos fr. 1, Garnalen versch fr. o,5 AnnkomHt van 400 klloi YLBOT aan Ir. 0,90. te bekomen aan 5 centiemen 't stuk bij d W" Podevyn-Coppens, Bergestraat, Aals Mijlbeek. IVazarelliHlraat, 12,Aalel is er zooals vroeger jaren, gestadig te bi komen alle soorten van gras-, hof-e veldzaden, Dendermondsch en Engelscl graszaad, waaschklaverzaad, beetenzaad inlandsch ajuinzaad, alle soorten va: bloemzaden, bijzonderlijk ook eerste van bloemkoolzaden, alles van de besti hoedanigheid. Alle hare zaden zijn gewaarborgd zu-' ver en van de beste soort, en zij verkool alles aan den minst mogt-lijken prijs z beveelt zich in de gunst van het geack publiek. VERKOOPING VAN 5ooo Larixen en Sparren te Moorsel, Statie, door den Secretaris REYNTENS en be voegd ambt Op Woensdag 20 Mei, om 2 uren na middag.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2