Eenmaking der kieswetten. Alweer eene groote Gunst. Nog de Godsdienstoorlog in Frankrijk. Belgische Bedevaart Zondagrust. Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. Duitschlaud. Rusland. ZÉEV1SCH UAN DEl| Arys-De Paepe Filature du Canal, H Na de meeling te Marseille zijn de 5ooo deelnemers door de stad getrokken onder het zingen der Carmagnole. Te Clermonf Ferrand hebben socialis ten en vrijdenkers de opzegging van het concordaat gevraagd. Te Troyes vroegen die vriendjes af schaffing van alle kloosters zonder onder scheid en inpalming van alle klooster goederen, alsmeê monopool van 'I on derwijs voor den Staat f Nog in andere steden hadden derge» lijke vergaderingen plaats. Te Reims werd eveneens eene meeting gehouden, waarna de socialisten gingen manifesteeren aan de kerk, waar juist de eerste communicanten uit het lof kwa men. Eene botsing ontstond en slagen wer den gewisseld. Een priester werd belee- digd door het janhagel. Politie en gen darmerie moesten er tusschen komen. Te Brest, op het banket der klerken van het zeebestuur, heeft minister Pelle- tan den lof gemaakt van M. Combes, loyaal en krachtdadig regeeringshoofd.» Hij zegde dat, indien de clerikale strijd voortduurt, het gouvernement tot het uiterste zal gaan. OPENBARE GEBEDEN. Naar het voorbeeld van Cardinaal Ri chard, hebben talrijke Bisschoppen den dag van 24 Mei uitgeroepen tot algemee- nen biddag voor de geloovigen, ten einde de hulp G-ods over Frankrijk in te roepen in deze uren van beproeving en gods dienstvervolging. De secties vergaderden tot onderzoek van het wetsvoorstel-Daens over de een making der kieswetten. Het belangrijkste debat had plaats in de 3* sectie. M. de Trooz gaf er uitleg gingen en deed uitschijnen dat het wets voorstel in dezen vorm aanneembaar is. Inderdaad, de nu vastgestelde kiezers lijsten, die moeten dienen in October, kunnen niet meer gewijzigd worden. Citoyen Vandeivelde verheugde zich over de neêrlegging van het voorstel, dat toelaten zal, opnieuw ons kiesstelsel en het A. S. te bespieken. M. de Trooz deed uitschijnen dat de kwestie der E. V. voor gemeente en pro vincie voorbehouden blijft. Hij is er sym pathiek aan, doch zal tijd en stond weten te kiezen. Wat het zuiver A. S. aangaat, het is verleden jaar eens en vooral veroordeeld door het kiezerskorps. M. Woeste sloot zich aan bij de ver klaringen van M. de Trooz. Citoyen Vandervelde verklaarde in den loop der beraadslaging dat hij nog liever het Fransche municipale stelsel, zonder autonomie, maar met A. S. zag, dan het Belgische. Zoo, zoo Ten slotte werd het voorstel-Daens in alle secties verworpen. De middensectie bestaat uit MM. Ver- haegen, H. Delvaux, Woeste, Van Lan- gendonck, Cousot en de Meester. Onder onze bedevaarders naar 't heilig dom van Lourdes bevond zich Mejnffer Stephanie De Bock, geboren op 20 Ft-br. i853 te Maeter (Audenaerde) en sinds 24 jaar in dienst bij den Eerw. heer Vercau- teren, Bestuurder der Zusters Maricolen te Dendermonde.en deze is genezen weer gekeerd 't Is aan ons niet om aan het gebeurde eenen naam te geven welke slechts de H. Kerk geven kan maar 't is aan ons, tot Gods glorie en tot Maria's verheer lijking, bekend te maken wat vurige ge beden en betrouwvolle bedevaart verkre gen hebben. Elkeen heeft met eigen oogen kunnen zien hoe Mej. De Bock gedurende meer dan drij jaren geleund op eenen stok zich voortsleepte door de straten velen weten hoe zij in pijn en smertter nauwer- nood het noodzakelijkste werk kon ver richten eenigen weten wat zij geleden heeft dag en nacht en de geneeskundige getuigenis stelde haren gezondheidstoe stand als bedenkelijk voor om menigvul dige krankheden voortspruitende uit hert- ziekte, bijblijvend rhumatismus (eene knoeselversteening verwekt hebbende), enz. Nu kan elkeen met eigen oogen be- statigen dat, God en Maria zij dank, zij zonder hulp van den gaanstok door de straten heengaat en haar werk verricht. Bovendien gevoelt zij de pijnen niet meer die haar vroeger zoo hevig en lang deden lijden. Uit Lourdes vertrekkende kon zij slechts eene beternis bestatigen maar, ge lijk allen die Maria's heiligdom bezocht hebben, was het met tevredenheid in Gods schikkingen dat zij huiswaarts keerde, niet kennende noch gevoelende den zegen door Maria's voorspraak be komen. En nochtans, tot verwondering van velen die haar te Gent aan de statie kwamen afhalen, stapte zij alleen of beter sprong zij van den trein bleef staand- en zonder stok met hen klappen. Ter stede van den trein afgestapt kwam zij te voet, den stok in de hand zonder er op te leunen naar huis met vreugde en blijdschap ontvangen bij de eerw. Zusters Maricolen, kon zij zonder vermoeienis hare bedevaart verhalen, 's Anderendaags, niettegenstaande al de vermoeienissen der reis, was zij van den vroegen mor- gend in de kerk.... deed al haar werk en bestatigde met verwondering, vreugd en dankbaarheid hoe opvolgens de beternis- verschijnselen zich voordeden en de vroe gere kwalen weken. Vreugdevol dankt zij nu de bermher- tige en machtige Maagd. Die. wij hopen het, zal voltrekken wat zij begonnen heeft, en eens te meer getoond heeft dat niemand tot Haar zijne toevlucht neemt en verstooten wordt. God en Maria zij eere en dank 1 Waarlijk de Onbevlekte Moeder-Maagd, schijnt haar behagen te scheppen in de verheerlijking met dewelke het klein Den- derstadje, voornamelijk gedurende de lieve Mei-maand, haren door de eeuwen gezegenden Naam omstraalt. Inderdaad, met kwistige hand mag men gerust zeg gen strooit Zij hier hare gunsten uit en op heel den Vaderlandschen bodem zou eeen plek te vinden wezen alwaar zoo dikwijls en kort opeenvolgend hare mach tige voorspraak zich gelden liet. Die be merking, welke de meesten zich reeds inwendig zullen hebben gemaakt, bren gen wij niet op papier uit ijdele en ver waande torenliefde, maar enkel en alleen om elk aan te zetten in 't ingeslagen pad, dat het goede is, te volharden. Zeker hier is men ieverig in den dienst der H. Maagd de kerken zijn goed gevuld gedu rende de vroegdiensten der Mei-maand toch blijven er nog eenige plaatskens ledig en telt men eenige achterblijvers. Die traagheid dient te worden afgeschud allen moeten 't mogelijke doen tot eere en glorie der H. Maagd dat is de weg tot de tijdelijke welvaart en 't eeuwig geluk (De Onpartijdige). De catholieken besloten zich niet te laten overrompelen. De eerw. h. pastoor van Notre Dame de Plaisance verwittigd zijnde geworden, dat de socia listen besloten waren iederen avond te herbeginnen, zoolang pater Albert, gese culariseerd jezuiet, zou preeken, heeft besloten dat de predikant zijne missie zou voortpreeken er mochte van komen wat wil. Ook zijn alle catholieke mannen opge roepen om de kerk en de vrijheid en eere- dienst te beschermen en een wielrijder is overal het ordewoord gaan brengen. De policie stelt nu een onderzoek in om de verantwoordelijkheid vast te stellen en zoowel de pastoor als de aangehouden van Zondag avond zijn ondervraagd. Uit de nadere inlichtingen der Parijzer bladen blijkt, dat de telegrammen van Havas zeer onvolledig zijn en de lawijd- makers in al de kerken gevonden htbben met wie te spreken. Wij gelooven zelfs dat de vriendjes van Charbonnel er voor langen tijd genoeg van zullen hebben. Al de pastoors der kerken van Parijs hadden hunne maatregelen genomen en rond zich eene kloeke schaar catholieken vereenigd, die vast besloten waren die woelmakers niet meester te laten in de kerk. En wij kunnen verzekeren, dat overal de vrijdenkers met klank aan de deur werden gekegeld en dat de predikanten overal hunne preek konden voltooien. Natuurlijk heeft M. Combes reeds den pastoor gestraft met intrekking zijner jaarwedde. De catholieken moeten de Logemannen heer en meester laten en dan is het goed. De les van Zondag avond heeft vruch ten gedragen. Zoowel in de N. D. de Plaisance als in de keik van Belleville heeft zich nog geen enkel socialist ver toond Te Belleville hadden de socialisten gedreigd van met stokken en revolvers gewapend terug te kornen, maar de been houwers van La Vilette, hadden hen Zondag avond zoo ongenadig afgerost dat er geen enkel nog is omgezien. M. Lépine, prefekt van policie, getrof fen door eene flesch, door de socialisten geworpen, heeft eene groote buil op het voorhoofd. De twee ernstigst gewonde socialisten zijn de voorzitter en de secretaris van het comiteit van M.Clovis Hugues. De eerste heeft het hoofd omwonden en de twee vingers gebroken de tweede heeft ook het hoofd omwonden en heeft koortsen. Clovis Hugues zal in de Kamer interpel- leeren over de feiten van Belleville. Ook den pastoor van Belleville werd zijne jaarwedde ingetrokken. Natuurlijk, hij had zich moeten laten doodslaan I Jeneverdrinkers kunnen geene IJzerenwegbeambten zijn» zoo spreekt de praktische Amerikaan. Een onderzoek bij 25 der grootste ijzerenweg-societeiten die over de 200,000 bedienden hebben, heeft bewezen dat de onthouders bij het bekomen der plaatsen altijd den voorkeur hadden. Een der direkteuren sprak a Op geen enkele onzer lijnen dulden wij eenen jenever drinker op eene verantwoordelijke plaats. Wij weten imm.rs dat men in zulke lieden geen vertrouwen kan hebben en wij willen het leven van het publiek dat or.ze treinen benutiigl met moedwillig blootstellen. 0 Bij andere sociëteiten krijgen de be ambten die regelmatige herbergbezoekers zijn eenvoudig hun ontslag. Maar de persoonlijke vrijheid dan zal men hier vragen. Kan er wel spraak zijn van persoon lijke vrijheid in éénen dienst waar nuch tere en klare zinnen onontbeerlijk zijn en nog altijd ongelukken niet kunnen voor komen Gij zijt vrij jenever te drinken zegt de Amerikaan, maar wij zijn vrij u niet te willen als beambte. Zou hij niet gelijk hebben Katoencrisis. Men meldt dat het zeer slecht gaat in de katoennijverheid te Lancashire, in Engeland. De katoenspin ners hebben besloten, de geheele week na Sinksen niet te werken en verder enkel vier dagen per week te draaien, tot dat hun voorraad katoenen garens uitgeput zij. De crisis zal, 't is te vreezen, hare uitwerksels hebben in ons land. NAAR 0 -L -V VAN LOURDES naar het H Hart van Montmartre te Parijs en naar de Rotsen van den H. Antonius te Brive, onder de geestelijke leiding der EE. Paters Minderbroeders. Van den 16«> tot den 24en Juni 1903. VERTREK uit Gent, Brussel, in den voor middag, den 16 Juni. TERUGKOMST vertrek uit Lourdes, den 23 's morgens, om den 24 tegen den middag in België aan te komen. PRIJZEN DER KAARTEN van Brussel, 1* kl. 154 fr.; 2° kl. 97 fr.; 3' kl. 65 fr.; van Gent. le kl. 155 fr.; 2" kl. 93 fr.; 3* kl. 65 fr. PRIJZEN DER VERBLIJFKOSTEN 100 fr. in eerste klas, 75 fr. in tweede klas, 60 fr. in derde klas. De personen, die in tweede en in derde klas reizen, mogen hunne reiskosten nemen als eerste klas. De lijsteB zullen gesloten worden den 1 Juni. In geval van belet znllen de stortingen terng betaald worden tot den dag voor het vertrek. Een geneesheer vergezelt de bedevaart. Voor de inlichtingen en inschrijvingen, tvendc men zich tot M. Alfred Frangois, Noordlaan, 45, Brussel, of totM. Clemens Van de Pntte, uitgever van den Denderbode te Aalst. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, op Donderdag 21 Mei, (O. H, Hemelvaart), M, Valckeneer, Esplanade. Wordt gevraagd Een goede schrijnwerker. Een magazijnier voor een kousenfa- briek. f!rm PAT»t Programma van't Con- UULLCOl U» cert we)k zaj gegeven wor den, op Donderdag 21 Mei igo3, om 8 '/s uren 's avonds, door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van Mr L. Walpot, op het Kiosk, ter Groote Markt, alhier i° Le Conscrit, Marche Militaire, Volant. 20 Ouverture de Guill. Tell, Rossini. 3° Coppélia, Mosaïque, L. Deliber. 4°tBallet"Fantaisie, L. Montagne. Ja. Entrée des groupes. b. Danse des jAlmées. c, Valse des Sylphes. d. Sortie (des groupes. 5° Le Moulin de la fóret-noire (Idylle). Eilenberg. 0 Creemboter. Markt van Woensdag 20 Mei igo3 60 Kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,70 tot 0,00 per kil. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Maandag morgend, rond 7 ure, is eene gruwelijke misdaad gebeurd op den Haachtschen Steenweg, in een schoen magazijn. De zoon van den patroon voedt een hevigen haat tegen den eersten werkman zijns vaders. Hotten genaamd, die met zijn gezin in het huis woont. Toen vrouw Hotten Maandag morgend beneden kwam, sprong hij op haar toe en bracht haar zeven steken toe in den buik en de armen. De ongelukkige vrouw werd stervend opgenomen. De plichtige is onmiddellijk onderwor pen aan 't onderzoek van geneesheeren, die hem overantwoordelijk verklaard heb ben. Voor de tweede maal in drie weken tijds is in de fabriek Lousbergs te Gent, eene loonsvermindering opgelegd aan een veertigtal wevers, bij het maken van nieuw werk. Die wevers wonnen reeds niet te veel, zoodat men kan denken welk een invloed zulke loonsvermindering, die tot 1 fr. 3o per week en per getouw kan beloopen, in het huisgezin moet uitoefe nen. Door de dames langs haren zwakken kant te nemen, heeft een liefhebber van photographiën zich eene schoone verza meling kunnen aanschaffen. Zoo meldt men ten minste uit Leuven. Ziehier hoe hij werkte Als chikken type bood hij zich aan, in gezelschap zijner vrouw, in een huis waar eene of meer schoone jufvrouwen zich bevonden. Mevrouw, wij vertegenwoordigen een groot huis van photographies te X, en wij hebben voor opdracht, te Leuven een succursaal te stichten. Welnu wij willen groot beginnen en hebben besloten, in onze vitrienen een aantal vergrootte por tretten van goed gekende personen te plaatsen. Gij begrijpt mevrouw, dat dit een middel is voor het behalen van groo- ten bijval, van 't begin af. Maar wij willen degenen, die ons ple zier doen, niet ongeloond laten. Wij schenken na drie maanden het groote portret aan de dame welke het voorstelt. In die voorwaarden zal mevrouw of hare dochter ons wel haar portret willen toe vertrouwen, enz. En mevrouw, en mejuffer zochten in den album of in hare schuiven naar het best gelukte portret, deden er soms dat van hun jongste zoontje bij en overhan digden dit aan de bezoekers, die duizend maal bedankten en zich niet meer lieten zien. Meer dan drie honderd dames hebben zich alzoo laten vangen. Als hunne echtgenooten nu vandaag of morgen maar niet thuis komen met een pak sigaretten, waarop de portretten hunner echtgenooten of dochters staan, met den naam van de eene of andere artiste of mondaine er onder. Zaterdag ten 9 1/2 ure 's avonds was aan den halt van den spoorweg te Gachtem, op de lijn van Kortrijk naar Roesselaere, de bareel gesloten, toen bij den doortocht van eenen trein, een wagen bespannen met drie peerden en geladen met bloem, den bareel stuk reed, daar de paarden er over sprongen. Een der paar den werdt schrikkelijk verminktzijn buik was heel en al geopend. Het weid ongeveer i5 meters ver medegesleept, voor de trein kon stoppen. De andere paarden werden in eene gracht geslingerd zonder gekwetst te zijn; de wagen werd verbrijzeld. Het aangekondigde bezoek van mi nister Francotte in de nijverheidstreek van Charleroi, had zaterdag plaats. De minister kwam aan in de statie van Luttre, waar hij door eene talrijke depu tatie van nijveraars werd verwelkomd, die hem elk in hunne respectieve gestich ten ontvingen. Beurtelings bezocht hij alzoo de gleis- fabrieken van Viesville, de spiegelfabrie- ken van Charleroi, de huishoudschool en de fabriek van Marchienne, de glas- en flesschenfabrieken van Monceau, enz. In de Providence werd een lunch op gediend en de dag werd gesloten met een banket van go gasten, in het hotel Gruber, te Charleroi. De koolmijnwerker Detrocq woónde te Forchies-la-Marche in bij de weduwe Duwez, eene brave vrouw, van 85 jaren. Maandag avond zocht hij twist met haar en dreigde haar te slaan. De oude vrouw riep om hulp, haar zoon kwam toege sprongen, greep Detrocq bij de schouders cn wierp hem op straat met zooveel ge weld, dat zijn schedel op de straatsteenen brak en hij onmiddelijk stierf. Zoon Du wez is aangehouden en opgesloten. Te Noduwé was een man aan de pokken gestorven. Dit bracht onder de bevolking zulken schrik teweeg, dat nie mand het huis nog durfde naderen en de timmerman die de doodskist had gemaakt zelfs niet meer binnen durfde komen. De zoon moest den doode kisten en hem, ge holpen door den pastoor, op een kruiwa gen zetten, op welke hij de kist grafwaarts voeren moest Te Calmpthoutschen Hoek, aan de Belgische grens, is maandag de landbou wer P. Geurtse, bij het uithalen van een eksternest uit een hoogen boom in een moddersloot gevallen. Twee zijner kinde ren, die er bij tegenwoordig waren, liepen ijlings naar de hoeve om hulp te halen, doch die kwam te laat, de ongelukkige was met het hoofd in de modder gestikt. Hij laat vrouw en acht kinderen na. Verleden week verkocht een land bouwer onder de gemeente Schiedam een koppel stieren aan een landbouwer in het land van Dordt. Den volgenden morgend zijne woning openende, zag hij een der dieren voor zich 3taan. Het beest was des nachts over de Maas gezwommen en had een afstand van vier uren afgelegd, om weer thuis te zijn bij zijn vorigen meester. Deze was daardoor zóó getroffen, dat hij het dier niet meer wilde missen. Het gure voorjaar heeft grooten invloed gehad op den uitvoer van groenten en bloemen uit Zuid-Frankrijk, zoodat de statistiek een nadeelig geschil van 32 mil- lioen fr. aanwijst bij de eerste 4 maanden van igo3. Uit Grasse, dat in vorige jaren voor meer dan 2 millioen fr. aan viooltjes en rozen uitvoerde, is dit jaar nagenoeg niets verzonden. Het gure weer heeft het onmogelijk gemaakt. Eene misdadige familie. Uit Tunis wordt gemeld dat er eene heele Italiaansche familie te Sedjoumi is aange houden en naar de gevangenis van Tunis gebracht. Dit is het einde van een drama. On langs hadden jakhalzen nabij het meer van Sedjoumi den grond opengekrabt en de overblijfselen gevonden van eene jon ge vrouw, die verschrikkelijk verminkt was. Paolo Gorci was naar Itallië terugge keerd om zijn militairen dienst te doen. Vier of vijf dagen geleden vertelde hij aan zijnen kolonel, dat hij in Tunis getrouwd c: was met een veertienjarig meisje, maai dat deze hem, onmiddelijk na het huwe lijk zekere bekentenissen had gedaan, om welke hij haar gedood, in stukken gesne den en begraven had. Na Gorci in de gevangenis te hebbej gezet, zond de kolonel die bekentenisse naar Tunis. Een onderzoek bewees dat Paolo Gort door zijn eigen bloedverwanten tot de mij daad was aangezet en deze er aan hadde meegeholpen. Ziedaar waarom heel de familie wen aangehouden en gevangen gezet, wachting dat Paolo onder goed geleid overkome. Te Sl-Denis zijn Zondag, twee lede van de Club Aéronautique 0 in slechte voorwaarden met een ballon gestegen. Vooreerst woei en een hevige wind, zoodat de ballon toen hij bijna vuld was, tegen eenen mast sloeg scheurde. Men repareerde snel de schad en vulde den ballon weer. Toen, na not verscheidene incidenten, kon men eindi lijk opstijgen. M. Cabasseten M. Delign waren de luchtreizigers. De ballon ver dween spotdig in de hoogte en sedertdie heeft men er niets meer van gehoord Men is, gezien de slechte voorwaardei waarin zij opgestegen zijn, zeer ongeras over het lot der reizigers. Socialistisch schandaal. S' Etienne heeft men ontdekt dat twa socialistische gemeenteraadsleden gebral hebben gemaakt van de ambulancierijtu. gen, om alkooi in de stad te smokkelen 't Zijn hunne eigene partijvrienden, hen beschuldigen. De maire neemt hunn verdediging. Eene waarschuwing. Te Berlij hebben in verleden jaar 774 persons ervaren hoe gevaarlijk het is electrisch tramwagens onder 't rijden te bestijgen te verlaten. Enkelen hebben de roekeloos heid met den dood moeten betalen, een groot aantal met ernstige verwondin gen. Deze bijzonderheden heeft de bestuur der van policie thans openbaar gemaal in eene waarschuwing aan de bevolkin Hij richt zich bepaaldelijk tot jonge lie den, die dikwijls aldus hun leven en ge zondheid wagen en verzoekt het publid enkel aan halten in- en uit te stappen e zooveel mogelijk personen, die dit onder weg willen doen, op gepaste wijze van terug te houden. Nu, daar bijna overal de paardentrao door elektrieke trams vervangen wordl denken wij het nuttig hierop de aandacb in te roepen. Twee-en-vijftig dagen zonder voei sel. Ongeveer twee maanden gelede werd, toen eene ploeg mijnwerkers steenkoolmijn ergens in Rusland verliet een der mannen vermist, en ondanks all genomen krachtige, omvangrijke maatre gelen werd hij niet teruggevonden. Daar over waren meer dan 5o dagen heenge gaan, en men had reeds lang alle hoopoj het ontdekken van den man opgegeven toen voor eenige dagen de arbeiders' eene zelden betreden zijschacht een eigen aardig gedruisch opmerkten gelijkend het kreunen van een mensch. Men begon nu zorgvuldig van de plaat waar het geluid werd vernomen, puin e aarde weg te ruimen, en het duurde nu lang of de zoekenden vonden een mensc als een geraamte, die als eenig levenste ken slechts een zwak gekerm deed hoorei De man werd buiten de mijn gebraci: en weldra bleek dat het de vermiste was Onmiddelijk werd de ongelukkige nai het gasthuis gebracht, waar de dokten hoewel de lijder uiterst zwak was, tot aan zijn herstel geloofden. Daar de mi juist 52 dagen onder de aarde zond! eenig voedsel heeft gelegen, moet aang! nomen worden, dat hij den meesten tij in een toestand van volslagen verdoovic heeft doorgebracht. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 21, 22 en 23 Mei. TARBOT de kil. fr. i.i Tarbottins fr. i,5o tot 2,0 Grieten fr. 0,00 tot 2,< YLBOT fr. i,c Kabeljauw fr. o,J tüclii'lvii^ch, groote fr. i,i Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00 tot 3,0 Nieuwe Landolium fr. 0, Groote Pladijs (stuk) van fr. 0,70 tot i, Rog fr. 0,75 tot 3,0 Kreeften fr. 2,00, 4,00, 5,00 en 7,0 Hollandsche Melkersharing 'tstukfr. o,i 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks fr. 1,0 Holiandsche Haring fr. o,i Garnalen in doos fr. x,c Garnalen versch fr. o,i Nieuwe Schotsche haring o,3 1 vaatje Nieuwe Haring 3,0 Société Anonyme. Le conseil d'administration, en exécï tion de l'article 37 d<s statuts, A l'honnei d'inviter M" les actionnaires A assister l'assemblée générale ordinaire qui se.' tenue au siège social A Alost, rue du Cant le Mardi 2 Juin igo3, A 10 heures d matin. ORDRE DU JOUR i° Nominations satutaires 2° Tirage au sort de 42 obligation remboursables le ier Novembre igo3. 3° Rapport du conseil d'administratioi et du collége des commissaries. E ovei het 1 I. stra; II VOO] Mal E zal t ter, E het kaul van gen; V op 1 gew opei E stal! arer don der wijl lenc ten cisc Piel den noo naa doo Kei

De Denderbode | 1903 | | pagina 2