Allerhande nieuws. Priesterlijke benoeming De E. H. Strobbe, Leeraar aan St- Martinuscollegie alhier is Onderpastoor benoemd onzer St-Martinuskerk. EEN EN ANDER. Eierhandel en vogelteelt. Wij hebben dezer dagen, sprekende over het verbruik van eieren in ons land, gemeld dat het djfer van invoer 34 milltoen hoo- ger is dan dat van uitvoer. Het Bulletin del'Agriculture, waar uit die opgaven getrokken zijn, deelt ook mee dat Engeland jaarlijks 3io millioen eieren uit Italië en Oostenrijk ontvangt en dat deze allen over België verzonden worden. Uit deze cijfers blijkt dat eene goede, welbegrepene en wel berekende hoender teelt geroepen zou zijn om, niet alleen in onze eigene behoeften te voorzien, maar tevens België, door zijne aardrijkskundi ge ligging een der voornaamste levran- ciers van Engeland te maken, nog te meer omdat de Belgische eieren daar veel hoo- ger geschat worden dan alle anderen. Voor zijn engel-bewaarder. De pater-jesuiet du Lac, die jaren lang het voorwerp van den gemeensten laster was te Parijs, heeft een engel-bewaarder gelijk alle menschen. Maar, in tegenstelling met andere men schen, heeft hij er twee, en deze tweede is hem bezorgd door de politie der Fran- sche vrijmetselaarsregeering. Waar pater du Lac zich ook begeve, overal is hij op de hielen gevolgd door een agent in burgerskleeren. Dat heet zoo de vrijheid, in Frankrijk. De geestige pater ziet daar echter geen erg in. Verleden week stapte hij op de tram het politieheerschap volgde hem onmid- delijk en nam plaats naast hem. Toen de kaartjesman kwam, betaalde de pater twee kaartjes een voor hem en een voor... zijn engel-bewaarder In Polen is de aardappeloogst zoo overvloedig, dat aldaar een twaalftal fa brieken in aanbouw zijn, voor het ver vaardigen van aardappelmeel. Machienen, waarmeê dat meel kan bereid worden, kunnen dan ook op dit oogenblik gemak kelijk in dat land aan den man worden gebracht. De levering moet geschieden te Stettin (Duitschland). Congres van liberale werken. Het zou moeilijk zijn iets holler, lediger, ar moediger, ellendiger uit te vinden, dan het congres van liberale werken, dat don derdag gezeteld heeft in het Musèe du Nord. Men heeft sedert lang gezegd dat de liberale partij kwistig is met woorden, maar niet in staat werken tot stand te brengen. Nooit werd die waarheid beter bewezen dan door de vergadering van donderdag. De inrichters van dit congres, hadden nochtans, ongetwijfeld om zich zeiven te begoochelen, een, grootsprakerig pro gramma opgemaakt, om tot grondslag voor de beraadslagingen te dienen. Sociale werken, onderlinge bijstand, school- en naschool werken, propagande- werken, enz., niets ontbrak maar wat er achter deze titels Bijna altijd hoege naamd mets. Hoogstens hebben die politiekers in mannen van de daad verkleed, een half dozijn mutualiteiten kunnen aanwijzen, die te danken waren aan liberaal initia. tief. In zake van scholen, niets ten ware zij als als hunne scholen de officieële en gemeentelijke gestichten beschouwden, waar het onderwijs gegeven wordt door vrijmetselaars en vrijdenkers. M. Mnlou. M. Malou zal zijn stanndbeeld krijgen Ie Ieperen. Het zou niet misplaatst zijn geweest te Brussel, waar deze doorluchtige staatsman een groot gedeelte van zijn leven heeft door gebracht. Maar, ik deed het reeds opmerken, de hoofdstad laat gaarne de catholieke be roemdheden voor onze rekening en hare schoonste plaatsen schijnen een domein, voorbehouden aan het liberalism, om er de gedachtenis te vereeuwigen van hunne aanvoerders, als Frère, Rogier, Gende- bien en andere, Alles wel ingezien, is het deel der catho- lieken nogal schoon zij hebben de pro vincies, die wedieveren in de vereering der groote burgers, in de plaats zelf, waar zij het daglicht zagen. Dit is goed begrepen decentralisatie en rechtveerdigheid want zoo de verdien sten van de personen, die den Belgischen naam beroemd hebben gemaakt, het ge meenzaam erfdeel zijn van heel het land, past het dat de provincies er haar deel van hebben en het monopool ervan niet aan de hoofdstad laten. (Correspond. Handelsblad). het eene of andere werk aan het spoor verricht. Wat zou er voorvallen zoo een kwaad willige daar voorbijkomend, dien dwars ligger op het spoor legde tegen de aan komst van een trein Eene vreeselijke verplettering van materialen en mensche- lijk vleesch Waarom laat het beheer van ijzerenwe gen materialen in verlatenheid liggen die voor zeer gevaarlijke doeleinden kunnen gebruikt worden. Rechterlijke k ion ijk. Burg. Rechtbank van Antwerpen. Breuk van huwelijksbeloften. Wij kunnen een vonnis vermelden dat de verleiders van jonge meisjes tot nadenken zal stemmen. Een jongeling had na vier jaar verkeer met een meisje, dat intusschen moeder geworden was, laten zitten om met eene andere te trouwen. Reeds van af 1899 had De M., de ver leider, aan het meisje, Sidonie X., het hu welijk beloofd. Dit blijkt uit de talrijke brieven van de M., die, alhoewel tot de kleine burgerij behoorend, eene bijzonder goede hand schreef. Zoo zegde hij in 1901 Sidonie innig geliefde, uw aangebeden naam is in gou den letteren in mijn hart gegrift, gij zult mijne vrouw wezen, ik zweer het u. Het kind werd geboren op 28 Juni 1901. Menheer ging voort met schrijven in zijne brieven erkende hij het kind en erkende bij dat het meisje eerlijk en def tig van levenswandel was. Intusschen was hij moeten soldaat wor den en, in eenen brief van i3 October 902, schreef hij nog dat hij, als vader van het kind, zoo spoedig mogelijk door een huwelijk, zijn plicht zou vervullen. Eenige dagen later, zonder eenige re den, liet hij weten dat alles gedaan was en, kort daarna, trouwde hij met eene andere. Gedaagd door de verlatene tot betaling van 10,000 fr. schadevergoeding, is hij niet ter zitting verschenen en, na eene hartroerende pleidooi van Mr Van Reeth, op staanden voet veroordeeld om aan Sidonie X., de som van 10,000 fr. te be talen. Krijgsraad van West-Vlaanderen. Propere soldaten. Maandag zijn voor den krijgsraad verschenen de twee Waal- sche soldaten van het 4* linieregiment, die in de Paaschweek laatstleden de hui chelarij en heiligschenderij pleegden in den Soldatenkring ter H. Tafel te nade ren, zooals talrijke hunner wapenmakkers en de H. Hostie in hunnen geldbeugel wegstaken, om die later, eens in de ka zerne teruggekeerd te voorschijn te halen en er den spot mee te drijven een hun ner plakte de H. Hostie op zijn voorhoofd roepende Dat is hier nu uwen God Gij ziet wel dat ik mijne paaschplichten gehouden heb De twee kerels werden verdedigd door Mrs Destrée, socialistische volksvertegen woordiger, en Geüens, een radicaal advo- kaat van Brugge. Zij trachten te bewijzen dat de feiten fel overdreven waren en zij er de schuld niet van waren, maar wel degenen, die hen naar den Soldatenkring hadden meegesleept om hunnen Paasch- plicht te houden Zij waren ten andere, zegden zij, niet verantwoordelijk, omdat zij, geen opvoeding genoten hebbende, de beteekenis van hunne daad niet had den kunnen beseffen. De twee beschuldigden werden veroor deeld uit hoofde van beleediging aan eenen eeredienst, de eene tot 21 dagen gevangenis, de andere tot i5 dagen en elk tot 26 fr. boet. AALST. Creemboter. Markt van Zaterdag 23 Mei igo3 5o kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,60tot 0,00 per kil. Heel juist. De Patriote ontvangt de volgende gegronde opmerkingen. Kleine oorzaken hebben dikwijls groote gevolgen en.... veroorzaken meermaals groote rampen. Op Hemelvaartdag deed ik eene wan deling in de omstreken van Brussel. Op eene mijl van die stad gekomen bevond ik mij in het open veld op een padje ne vens de spoorbaan tusschen Ganshoren en Berchem. Onderwege zag ik eenen dwarsligger bloot liggen op den spoor- wegdam, waarschijnlijk voortkomend van Belgische Bedevaart naar 0 -L -V. VAN LOUKEES naar het H. Hart van Montmartre te Parijs en naar de Hotsen van den H. Antonius te Brive, onder de geestelijke leiding der EE. Paters Minderbroeders. Van den 16entotden 24,nJuni 1903. VERTREK uit Gent, Brussel, iu den voor middag, den 16 Juni. TERUGKOMST vertrek uit Lonrdes, den 23 's morgeus, om den 24 tegen den middag in België aan te komen. PRIJZEN DER KAARTEN van Brussel l'kl. 154 fr.; 2'kl. 97 fr.; 3- kl. 65 fr.; van GeDt. l'kl. 155 fr.; 2'.kl. 93 fr.; ö'kl 65 fr. PRIJZEN DER VERBLIJFKOSTEN 100 fr. in eerst i klas, 75 fr. in tweede klas, 60 fr. iu derde klas. De personen, die in tweede en in derde klas reizen, mogen huuno reiskosten nemen als eerste klas. De lijitea zullen gesloten worden den 1 Juni. In geval van belet zullen de stortingen tern? betaald worden tot den dag voor hst vertrek Een geneesheer vergezelt de bedevaart. Voor de inlichtingen en inschrijvingen wendo men zich tot M. Alfred Francois,' Noordlaan, 45, Brussel, of totM. Clemens Van de Putte, uitgever van den Denderbode te Aalst. Kerk van 0. L Vrouw Bijstand, (MYLBEKE). Op Zondag 3i Mei (Sinxendag) zal het Broederschap van O. L. Vrouw van Goe den Raad in deze kerk ingericht worden. Om 3 */a uren, Plechtig Lof en Ser moen door eenen Eerw. Paler Redemp torist. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Stempels. Alle soorten van stempels eD alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. AALST. Zaterdag 16 Mei werd te Dendermonde, Statieplein, aan het Café Vander Straeten, het rijwiel gestolen van den zoon, terwijl hij eenige oogen- blikken was binnen gegaan om een neus doek te nemen. Na aan vier verschillige personen te zijn verkocht,werd het rijwiel hier eindelijk ontdekt bij M. Gowie Molenstraat. De eerste verkooper is zekere Theofiel Maes van Lebbeke. Aalst. Dijnsdag voormiddag heeft men uit den Dender, boven de brug van den IJzerenweg, Vaart, het lijk opge- vischt van Theodorus Van de Veerde, woonachtig te Stekene en knecht van Schipper Bursens. Zaterdag nacht was hij nog aanwezig op 't schip en sedertdien zag men hem nimmer. Men veronderstelt dat hij, aan eene noodzakelijkheid vol doende, over boord zal gevallen zijn. Het lijk werd naar 't doodenhuisje over gevoerd. Een paswerker, Jaak G te Brussel die over vier jaren met eene jonge naais ter trouwde, leefde gedurig met haar in twist, tot zij over eene week of vier scheid den. Na een paar dagen zocht G. zijne vrouw weer op, doch deze weigerde hem te ontvangen. Nu koesterde hij wraak plannen en, 11a haar eenige dagen op straat vervolgd te hebben ging hij Maan dag plaats nemen voor de deur van haar verblijf. Daar zij nogmaals weigerde hem te volgen, bracht hij haar met eenen dolk een steek in den nek toe. Daarop nam hij de vlucht en is tot op dit oogenblik nog niet teruggevonden. Men denkt dat hij zich verdronken heeft. De toestand der vrouw is niet gevaarlijk. Te Cureghem kwam eene schuit on der de brug doorgevaren, die op de hoogte van den Bergenschen steenweg over de vaart van Charleroi ligt. De brug is zoo laag, dat, toen de zoon van den schipper, die juist uit het ruim wilde komen, met zijn hoofd tusschen den kant der brug en het luik gevat werd. Het hoofd werd op vreeselijke wijze gepletterd. Hij was op den slag dood. De verongelukte was slechts 22 jaar oud. Te Schaerbeek ontplofte, bij het voorbijrijden van eenen trein eene spring- bus, die op de sporen lag, en een jonge student, die aan den bareel van den over weg wachtte, werd door een stuk van het ontploffingstuig aan de keel erg gewond. Men weet niet hoe die springbus, een van die soort zooals die, welke men op de spoorbaan als mistsignalen gebruikt, daar gekomen is. Men denkt dat er kwaadwil ligheid in het spel is, daar een baanwach ter reeds meermaals drie kerels, die ir. zijne hut wilden dringen, heeft moeten verjagen. Er zal onderzocht worden of er uit het depot van Schaarbeek geen spring- bussen gestolen zijn. Eene fabriekwerkster, de genaamde Maria Senegale, wonende Rabotlaan te Gent, is zondag avond rond 10 3/4 ure in haar huis door een venster der tweede verdieping op straat gesprongen, omda: een twist ontstaan was tusschen hare beide ouders. Het} meisje dat 22 jaar oud is, werd met eenen gebroken arm en erg ge kneusd over het gansche lichaam, naar het gasthuis overgebracht. Een foorreiziger, de genaamde Alois Heynderickx, 60 jaar oud, wonende te Klerken, heeft te Ertvelde, op jammer lijke wijze den dood gevonden. De man wilde zijn paard grijpen dat verschrikte en op hol ging, doch hij werd door het dier omver gestooten en geraakte onder de wielen van zijnen wagen, die hem over de borst liepen. De dood trad eenige stonden later in. Heynderickx laat eene weduwe met 7 kinders na. Diefstal en mislukte bruidschat. Maandag morgend werd Mad. Selden- slach, handelaarster, Bruel te Mechelen, reeds vroeg gewekt door de meid, die haar kenbaar maakte dat men gedurende den nacht het huis was binnengedrongen en de geldkas had opengebroken. Een onderzoek deed weldra bestatigen dat de achterdeur in de Schaalstraat open was en dat in de geldkas, die gedeeltelijk was opengebroken, eene som ontbrak van 400 fr. De policie werd geroepen en M. Calant, hulpcommissaris, deed een onderzoek. Daar er vermoedens wogen op de meid die binnen 14 dagen in 't huwelijk gaat treden, verzocht hij deze hare kleederen te laten doorzoeken. Dit deed bestatigen dat zij verschillige bankbriefkens tusschen haar keurslijf verborgen had. Zij moest dus bekennen dat zij den diefstal had ge pleegd. Zij had voor een bruidschat ge zorgd, die haar maar al te duur zal kosten. Drie kinderen van eenen herber gier te Lembeke, speelden in eene schuur. Met de stekskens, waarmeê zij hunne cigaretten ontstaken, deden zij 't strooi vlam vatten. De twee oudsten konden de vlucht nemen, maar het jongste, drie jaren oud, kon dit niet en kwam om in de vlammen, die weldra heel de schuur in asch legden. Schrikkelijke brandramp. Een kind in de vlammen omgekomen. Zaterdag namiddag, om 1 uur 1/4 schoten opeens het huis, schuur en stallingen die aaneen gebouwd en met strooi gedekt zijn en, bewoond door L. Van den Brande, landbouwer in de Kn't nheistraat op de wijk Heimolen,grondgebied van Si-Nico- laas, in brand. De landbouwer en zijne vrouw zijn werkzame lied-n, die to kin deren hebben zij kw imen goed vooruit. Hoe de brand ontstond is r, n raadsel. Het huis stor.d open, de kinderen waren binnen. Het eerst .vat dc ouders deden was de kinderen redden. De vader had reeds de kleine Bertha, van omtrent 6 jaar met andere kinderen uit 't huis gehaald, de moeder liep terug om een der jongste kinderen te redden dat in zijn wiegje lag; zij kwam er mee door het vuur geloopen, 't arme wicht was deerlijk aan het armken verbrand bijna verstikt van den rook en duizelig liep zij er mee over den boom gaard in eene haag, waar men het haar ontnam. De kleine Bertha moet achter haar ge loopen zijn bij het terugkeeren uit het huis op den dorpel is het strooi van het dak door het branden der wissen waarmee het aan de garding was vastgelegt voor den ingang geschoven en heeft aldus het ongelukkig kind den weg versperd. Toen hulp uit de stad opdaagde van policie en brandbedienden met de spuiten, lag alles reeds in puin want de afstand van de stad wordt op ruim drie kwaart uur gaans gerekend. De agent Aerens, werd door het volk verwittigd dat er een kind inge- bleven was, hij stapte door het brandende strooi en vond hieronder op den dorpel het lijk van het kind hij nam het bij den arm maar deze scheidde zich van het lichaam af, alsook een der beenen van het slachtoffer dat in zijne handen bleef, alleen het hoofdje is kennelijk en heeft het minst door den brand geledenhij heeft de verkoolde ledematen bij elkaar genomen om ze van geheele vernieling te bevrijden, en in een laken gewikkeld naar het hos pitaal gebracht. De vader en de moeder meenden beiden het kind gered te hebben en dachten dat het door geburen bij de andere kinderen was opgenomen zij zijn hierover ontroostbaar. Wat het huis, schuur en stalling betreft, die liggen totaal in gruis. Van de woning staan gedeeltelijk recht, de 4 muren met 2 schouwen en den bakoven. De ijzeren stoof ligt op de puinen. Hier is in geble ven geheel de huisraad, beddengoed, kleeren met geld in eenen spaarpot, waar over de menschen zoo geweldig- klagen in de schuur, de voorraad pataten met beesten voeder en de alm der boerderij, hieronder ziet men uit de assche nog de ijzeren kamwielen ujtsteken van eenen raapmolen. Uit de stallingen heeft men enkel kun nen redden eene melkkoei en een rund een ander rund met een verken liggen verkoold in de puinen de hond ligt doodgebrand in zijn kot. De boomgaard ziet er ellendig uit, hier ligt eene koorn- mijt verbrand daar staan meest jonge fruitboomen op waarvan de schors schroeid is. Achter het huis staat eeuwenouden notelaar, die jaarlijks vele vruchten opbracht, met verkoolde schors en takken, zelfs op zekeren afstand van de brandende gebouwen is eene groote tronk geheel verkoold. Volgens wij vernemen behoort dit klein boerenhof toe aan M. Mariman, maalder. aan wiens molenberg het langs den ach terkant van den groenselhof paalt. Wat de gebouwen aangaat, die zijn door ver zekering gedekt zoo gelukkig is de pachter niet, enkel is wel iets tegen brand verzekerd, maar kleeren en huisraad niet De man zat maandag met eene tafel voor l.et hekken van zijne hofstede, waar hij geld inzamelde om van te kunnen leven. Deze ongfclukkigen zijn bij het verlies van een geliefd kind nog totaal door deze ramp ten onder gebracht en het is te hopen dat liefdadige en edelmoedige wel doeners hier krachtdadig de hand aan 't werk zullen slaan om hunne ellende nood te verzachten. De i4jarige Maria Trioen, doch tertje van eenen klompmaker van Nevele, kwam zondag in gezelschap van hare tante van Deinze terug huiswaarts. Ze waren over Meigem gegaan om daar de paardenloopwedstrijdc-n te zien. Het kind werd dooreen der meêdingende paarden, van zekeren Mestdagh, van Aarseele, met zulk geweld omvergeworpen, dat het dood ter plaatse bleef. Vele toeristen zullen het kasteel Ja- vingue-Sevay, te Beauraing, toehoorende aan M. Warnant, kennen. Dit kasteel is zondag morgend door brand gedeeltelijk vernield. De oorzaak schijnt zeer zonder ling. Rond de waterreservoirs, die op den zolder zijn geplaatst, ter voorkoming van brandgevaar, is eene hoeveelheid hooi ge lakt, om in den winter het bevriezen van iet water te beletten. Nu zou, misschien door een lek in de bakken, het hooi voch- tig geworden en, door de hitte der laatste dagen, aan 't broeden zijn geraakt en den braod hebben veroorzaakt. Socialistische wanorders te Qua- regnon. Vandervelde uitgejouwd en beschermd door de gendarmen. Zondag namiddag zou citoyen Vander velde in genoemde gemeente eene meeting bijwonen, aan welke de twee vijandelijke groepen moesten deelnemen. De toegang moest kosteloos zijn maar op het laatste oogenblik werd erjegenbe- vel gegeven en besloot men een inkom geld van 10 centiemen teeischen. Dat beviel de aanhangers van Roger (de revolutionnairen) niet en zij weigerden te betalen. Met een geweldig gedrang wi» pen zij het betaalbureeltje om en stou den zij de zaal binnen. Citoyen en citoyennb Vandervelo ten 2 uren aangekomen, werden aan statie opg< wacht door Cavrot, Bren Maroille, Bastien, Verdure, enz. en de zaal gebracht. Onder weg ging alles goed, maar zij aan de zaal kwamen werden zij haald op een zoo razend geschreeuw,! jouw en gefluit, dat hooren en zien ging. Alle lieflijkheden werden hem het hoofd geslingerd Misdadiger zuiger I Verkochte Canaille zijn fijnste eeretitels, die men hem toericb Weg met den bondgenoot der 1£ ïalen riep men weg met de werks kingen van April. Eene reusachtige vrouw, met eene als een commandant der ruiterij, riep heb de gekwetsten van Bergen verzoi terwijl gij champagne zoopt Die geb sten staan tegen u op en vervloeken Het publiek bracht die helleveeg ovatie. Met de grootste moeite geraakte groep zoo tot aan het tooneel en wam elk daar plaats genomen had, kwam V der velde vooruit om te spreken. Daar barstte een nieuw en veel gehuil los, doormengd met het ge: van Leve Roger Leve de revolutie! en dan beantwoord door kreten Leve Vandervelde Weldra kwamen nu ook de vuisten beweging het tooneel werd overwelc en ongetwijfeld zouden de lawijmal Vandervelde een leelijken toer heb; gespeeld, indien niet plotseling vier: dende engelen verschenen waren, 01 de gedaante van vier gendarmen, dij menigte beletten, verder door te dring In de zaal duurde middelerwijl het, voortstokken werden stuk geslagen koppen en ruggen, en terwijl poogde de menigte toe te spreken, Vandervelde met zijn gevolg het too: en de zaal, altijd onder de beschern der gendarmen. De revolutionnairen, nu meester het terrein, zongen luidkeels hui triomf. Vandervelde poogde, op vensterdorpel staande, het volk toe spreken. Het lukte hem niet. Een Antwerpsche revolutionnair, der poogde op zijne beurt hetzelfde, men pakte hem bij de beenen en hem uit het venster tuimelen. Eindelijk kwam Bastien op het da beeld, te roepen naar Wasmes En de meetinghouders trokken af, beschermd door de gendarmen en jouwd en beleedigd door de bende1 Roger. De ongelukkige vrouw te Nodui die zoo vreeselijk vermoord werd, is Desirée Humels. De moordenaars moeten met een achtige wreedheid te werk zijn gegaai Eerst hebben zij de vrouw geworgd, terwijl een der schurken haar bij dei hield, hebben andere hare voeten met! sterke koord gebonden. Dan hebben met dezelfde koord een harer hani vastgemaakt en zoo hevig tegen de getrokken, dat hare knieën geheel gen staan. Dan hebben zij hare ham een beddelaken gebonden. Daarna ben zij de ongelukkige vrouw onda matras gesloken om haar geheel te 1 smachten. Het slachtoffer moet zich hevig ve digd hebben. Men heeft ter plaats timmermansbeitel en een breed snoeii gevonden. Men heeft nog geen spoor daders. Eindelijk zijn drie personen aangeh den, ojj welke vermoedens wegen, zijnde zij de plegers van den moord oude herbergierster te Noduwez. hunner zou, na een kaartspel, geenp gehad hebben om zijn verlies en zijm teer te betalen. Hij zou dan bij de vn een snoeimes in pand hebben willen ten. Dat wilde de vrouw niet en ha zulk werktuig, dat in het huis der daad is gevonden. Eene vrouw van Cerfontaine lis lamp vallen, die zij droeg, wannee; naar hare slaapkamer ging. De pet ontplofte, deed hare kleederen vlam een oogenblik later was de vrt zoo zeer met brandwonden overdekt, zij korts nadien het leven er bij insch Een gesloten automobiel, die volle snelheid over de baan van N stormde, werd getroffen door eenige si nen, welke de boeren door de rui wierpen. Zelfs werden er twee kogels gelost, gelukkig zonder iemand var rijders te treffen. Deze laatsten wil stilhouden en afstappen, maarzij moa voor de dreigende houding der bevoll de plaat poetsen. Frankrijk. Eene ramp. Op de citadel van ras is een erg ongeluk gebeurd. M. Si me, bevelhebber der regimentssch had zijne dochter uitgehuwelijkt. E Vei itiaansche lantaarn deelde het mee aan eene draperij, en weldra s heel het oude gebouw in vlammen, paniek was verschrikkelijk. De genood igden vluchtten langs kanten verbrandden zich aan de mures poogden de uitgangen te bereiken. Men was op 't oogenblik der ramp de versierde zolders aan 't dansen. 1 'ijftiental personen zijn gekwetst, voo vrouwen.Eene dame verkeert in hope! zen toestand. Men weet ook niet of al aanwezigen zich hebben kunnen redds beso nistr statu - 2° teun Lan| rééli| placf réèlij 30 4° m 5° du cc M. que, ils se: 3g c titres dépól Flani póts 1 N°2: 5 jou Hl Del Maanc namid FraDB ae)scb< verko' Huiem onlang blad e: bladen kapme haken. 3 lease ken, kachel en and miet, 1 glazen nuia, t Gew borgat HO Del Donde: in het 1» te Aali tengoe 2°E Aalst, meersc nabij d Gew mits bc Ti te De oversti het op I. E straat, II.] voorga Malde ten 2 het V PA De zal ten ter, in Een het K kauter.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2