Verheerlijking. Van tak op tak. Ik zou niet gaarne bidden-— Meldert-Srtf Kerkerlijk nieuws. AALST. Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. Merhlprijzen. BREUKEN Gesticht Morgen zondag gaat onze verkwijnende liberale kliek M. Gustaaf Leveau ver heerlijken men gaat morgen de feest vieren die zou gevierd zijn geworden in dien de lasterlijke kuiperijen tegen M. Hector Arys gesmeed lukten, 't is te zeggen, moest hij veroordeeld worden. Maar de duivelsche plannen der blauwe* groene samenzwering mislukten en 't ein digde met eene veroordeeling der laste raars door de Rechtbank van Gent. En nochtans de blauwe-groene samen zweerders hoopten voor hun cartel een hoogst voordeeligen uitslag op 't politiek gebied; zij zouden de zaak-Arys als wapen tegen de gansche Aalstersche Catholieke Partij gebruiken, ons allen, Catholieken, van oneerlijkheid, misbruik van vertrouwen, dieverij doen verdenken hopende aldus in ons stadhuis te kun nen dringen... Maar hola kadééééééé 't is misgepierd voor de politiekers van Anker en Zonne, Lecrken en Topken En toch men moest wat getroost wor den om de mislukking der kuipeiij Arys en hierom gaan zij M. G. Leveau vieren als volksvriend, als volksbeschaver.om hem te danken over de talrijke diensten den werkersstanden bewezen. Volksvriend Volksbeschaver een kwakbaas die, volgens eigene bekentenis, jaarlijks 60,000, zegge zestig duizend groote druppels genever aan de werklie den schenkt genever, die 't volk verbas tert, verdierlijkt, moorden en gewelda- digheden verwekt en gansche huisgezin nen door verwoesting tot den bedelzak doemt Volksvriend Volksbeschaver ja, maar voor de baat Groene Pie heft ook een lofzang aan ter eere van M. G. Leveau en zingt Man die met raad en daad een wel doener is voor talrijke werklieden. Genever en raad... en daad... en zestig duizend metsers 't Ware te verwonderen geweest had Groene Pie geen kransje gevlochten voor den blauwen held want, zegt hij, demo craten zijn echte liberalen... en dus vogels van eender veeren vliegen samen geern. Nog een woord Dendergalm schreef zondag 11. dat de Cath. Jonge Wacht vergaderde om af te spreken hoe men de liberale betooging zou aanvallen en uit eendrijven met kluppels, in een woord, vechtpartijen verwekken... Vuige laster is 't, moeten wij het zeggen. Onze Catholieke Jonge Wacht, de over- groote meerderheid der Aalstenaars be kommeren zich zoo zrer met de liberale betooging als den snoek om een appel Pas maar op dat er vrede heersche on der de blauwen Van catholieke zijde is er niets te vreezen Waar het geld van de werklieden naar toe gaat. De laatste bilan der socialistische samenwerkende maatschap pij van Jolimont geeft de volgende kosten op Kosten van propnganda fr. 8,534.83 Bijdrage aan de socialisti sche pers B 45,805.45 En dat alles om de roode leiders, die reeds de vette postjes bekleeden, op den hoop toe op de kussens te helpen. Weihoe!... Ge bidt alle dagen... alleen lijk de vrouwen bidden God, en gij bidt de menschen. Ziet liever. Wilt ge iets bekomen van eenen oversten, ge bidt hern u dat te willen geven. Wilt ge een dienst bekomen van uws gelijken g'hebt het recht niet van hem te gebieden, en ge bidt hem van zoo goed te willen zijn u dien dienst te bewijzen. Om uwe eerzucht te voldoen om in den nood aan geld te geraken, om in eene onderneming te gelukken om eene plaats te bekomen of werk, eene onderscheiding of dekoratie, eene broodwinning gaat ge ootmoediglijk kloppen aan de deuren der machtigen en de rijken, en doet men 11 niet open, dan vernedert gij u voor de be dienden, en ge bidt hen met samengevou wen handen, opdat zij bij dien hoogeren man voor u zouden bidden en smeeken. opdat zij voor u de gunst zouden afbidden van bij dien hoogeren persoon te mogen ontvangen worden, om aan zijne voeten uwe smeekingen neer te leggen. Kortom gij bidt en gij bidt dikwijls. Ik bewonder de trotsche mannen die vrouwen durven uitlachen wanneer ze de knieën buigen voor God, terwijl zij zelve als ware bedelaars onophoudend op den grond kruipen vooreenvoudige menschen. Wie zouden er zich de kleinsten maken, ofwel die vrouwen die bidden ofwel die mannen die niet bidden. De Spaansche brieveman. De lezer kent genoeg den spaanschen brieve man, waarvan wij dikwijls gesproken hebben. Een groote schat zat verborgen hij zelf, de bezitter, zat in Spanje in de ge vangenis, voor politiek misdrijfmits zooveel op te zenden, zou de plaats wor- aangeduid waar de schat verdoken zat, en de geldzender mocht van dien schat een derde hebben, of de helft. In dien zin was d'historie maarzij veranderde nu en dan eens, en de brieve man wist er een nieuw vooizeken aan te zetten. Nu zoo, zulke dingen maken deel van de schurkerij der wereld maar hetgene wonderlijk is, 't is dat zulke dingen du ren, al twintig jaar lang, en dat er men schen zijn zoo onbedacht en zoo dom, dat zij zich bij den neus laten leiden. Het is niet te verstaan, van op zulke wijze in de val te loopen 't is eene ware ezelarij. Maar, om tot den spaanschen brieveman weêr te keeren, hij is van zijnen tijd en voor den vooruitgang. Onze u schatgraver trouwens stelt zich nu voor als zijnde uit Transvaal ver dreven, en later, op klacht de Engelsche juslicie, in Spanjen aangehouden. Bij die aanhouding nu, was onze man wat geweldig hij sloeg eenen Spaanschen politieman eene oog uit, en werd deswege veroordeeld voor 3 jaar gevang en 2000 pesetas boete. Op het reisgoed van den verdrevene werd beslag gelegd, en ook op den koffer met zijne weerdijen in. In dien koffer zitten er 3oo,ooo frank. Om nu den kostelijken koffer weer te krijgen, is er geld noodig want het lich ten moet betaald worden, en 't beloop nog al hoog. De brieveman vraagt dus dat men 3ooo frank zou zenden, op eene wijze die aan gegeven wordt. Met die som kan hij zij nen koffer lichten, kan hij aan zijne 3oo,ooo frank, en de zender van de 3ooo frank zal wel beloond worden hij krijgt te minsten den helft van de soinme die in den koffer zit Zoo'n brieven komen nu naar België. Advies aan de dutsen, die hunne centen moê zijn. EREMItt IDEGEM- Zondag 7 Juni ten 2 1/2 uren, plechtige Inhaling van een nieuw beeld van den H. Corne lius Wijding van het beeld en Solemneel Lof. Hetsupra der inconsequentie is onbetwistbaar de daad van een roode chef, vijand van 't koningdom, die aan Z. M. onzen Koning, schriftelijk een on derstand, of liever om eene almoes vraagt. Onzes dunkens moet u Hand aan Hand over voldoende middelen beschikken om aan hunnen kiiekgenoot zulk iets te spa ren. De broodbakkerij en bazar werpen toch winst genoeg af om hem uit den nood te helpen, ten ware dat de leeperik- ken die hun vorig stieltje lieten varen om in den kaas te kruipen liever O stellen en het alles meêdragen. Koffie-vervalsching. De parlemen taire Commissie der nijverheid hield zich donderdag bezig met de klachten van het Syndicaat van handelaars in koloniale waren over den invoer van vervalschten koffie. De Syndicale Kamer der Kruideniers deed in een verzoekschrift uitschijnen dat België tegenwoordig de uitvoerweg is van al den afval van 't buitenlandsch ver bruik. Ten nadeele onzer nationale markt zetten onze naburen hier al hunne ver dufte, bedorven en vervalschte koffiesoor- ten af en vooral Holland stuurt ons aan zienlijke hoeveelheden. Dank aan allerlei middeltjes weet men de ware hoedanigheid dezer koffiesoorten tc verbergen en 't is gedurende het bran den dat de beschadigde koffie geprepa reerd wordt. Fabrieken zijn met dit doel opzettelijk in den vreemde ingericht. Zooals wij reeds meldden vroegen petitionarissen absoluut verbod gebrande koffie te kleuren en te verglanzen, verbod beschadigde en, bijgevolg, gebrande koffie in te voeren. De commissie verklaarde zich in prin ciep gunstig aan het verbod van kleuren en verglanzen. maar besloot het antwoord der regeering af te wachten op haar ge stelde vragen. Wapens der ruiterij.De minister van oorlog heeft per depeche de korps oversten bericht gezonden dat de besten dige commissie der ruiterij besloten heeft de carabijn, model 1889, lichter te maken. Zoodra de wapenfabrieken voorzien zijn van het daarvoor noodige bijzondere ma terieel zullen de veranderingen beginnen. Ook zal bij sommige korpsen de flanel len ondervest door de vareuse vervangen worden. Muzikanten in het leger. M. de minister van oorlog herinnert bij omzend brief de inlichtingen, door welke hij de muzikanten van het leger verbiedt, als uitvoerders deel te nemen met burgerlijke maatschappijen aan festivals, prijskam pen, enz., waar medalies of onderschei dingen worden uitgeloofd. het volop feest ten lokale der Fanfarenmaatschappij S1* Cecilia. Van in den vroegen morgen deed het knallen der kanonskens de nieuwsgierigen den neus rap buiten steken, en wanneer men de driekleurige vlag op het lokaal zag wap peren, was 't een algemeen Wat is er nu gebeurd En wat was er inderdaad ge beurd Onze achtbare Voorzitter, de tachtig jarige doch nog jeugdige en moedige Everaert, had bericht ontvangen van wege Zijne Majerteit den Koning, dat onze Fanfaren den titel van Koninklijke Maat schappij verleend werd. In den namiddag vergaderden dan ook de spelende en eere leden om op de verkregene gunst eens broederlijk te feesten. Aan den ingang der muziekzaal prijkte het opschrift Koninklijke Fanfaren voor God, Heerd en Land dat met een juichenden bravo begroet werd. Wanneer de brief ons namens den Koning gezonden, gele zen was, en onze achtbare Burgemeester, een heildronk aan Zijne Majesteit voor stelde, richtte de menigte zich op onder den kreet van Leve de Koning Leve de Koninklijke Familie Vervolgens deed men stoetsgewijs de ronde van 't dorp, waarbij onze muzi kanten hunne liefste aria's lieten hooren en ook nog twee oude overleveringen medegedragen werden, te weteneene medalie van eenen muzikalen concours van 17 September 1815 der gemeente Meldert, en, (spijtig genoeg gansch ont manteld) eene overoude en overgroote grossc-caisse, dragende tusschen een fraaie trans het opschrift Armoni de Meldert d Nadat iedereen zich wel ver gast had aan een lekker pintje vlaamsch bier, de avond reeds ingevallen was, werd er nog een uitgang bij fakkellicht gedaan en het feest gesloten met het uit voeren der Brabajonne. En wel te moede begaf zich elk onzer ter rust Rechtswezen. Le Patriotr van vrijdag deelt meê dat naar luid van eene meêdeeling der bureelen van het ministerie van rechtwezen zijn benoemd Ondervoorzitter te Dendermonde, M. Van Duyse Rechter te Dendermonde, M. Steyaert Rechter te Kortrijk, M. Verbrugghen Eugeen, advocaat te Aalst. Kapel van O. L. Vrouw ter Linden, te Aalst, Gentsche Steenweg. Plech tige novene Zondag 14 Juni. Inhaling der Offerande bij de Juffers Quintyn, Kattestraatpoort, om 4 '/s uren, 's namid dags. Maandag i5 Juni, solemnele Mis om 9 uren alle dagen om 8 i/t uren 's avonds, Gebeden en Lofzangen, op 22 J'uni, Mis voor de afgestorvene Leden van het Broederschap. AALST. Zwemdok.Er wordt kenbaar gemaakt, dat van 7 Juni de Zwemdok open is alle dagen der week van Zonsop- tot Zonsondergang. De toegang tot het Zwemdok is koste loos des Zaterdags van 7 ure 's avonds en des Zondags van 6 ure 's morgends tot s middags. Creemboter. Markt van Zaterdag 6 Juni igo3 154 kilogrammen ter markt. Prijs fr, 2,5o tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 3g5 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 3i6o kilos. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Programma van Concert, 't welk zal gegeven worden op Zondag 4 Juni 1903, 0111 11 uren, op het Kiosk ter Groote Merkt alhier door de fanfaar der Pupillenschool van 't Leger, onder het bestuur van Mr Vanderlinden. 1. Marche du icrchasseurs A pied. Douder. 2. L'Oiseleur, grande fantaisie. Van der Linden. 3 Rève de bonheur, mazurka. Boone. 4. Le Reveil du coucou. Buziau. 5. Marche héroïque avec trompettes thé- baincs. Van der Linden. De gal, liet zuur, tie alijmeii, de moeilijken stoelgang, het onzuiver bloed, brengen alle soorten van onpasselijkheden voort. Om deze kwalen te vermijden en te genezen is er niets beter dan van tijd tot tijd een pilleken van Depratere te nemen. Deze pillen worden verkocht per doos aan fr. i,5o. Te beko men in alle apotheken en te Aalst, apo theken Callebaut en De Valckeneer. Diefstal. In den nacht van Maan dag tot Dinsdag is te Sleidinge ten nadeele van den landbouwer Lybaert, eene koei gestolen. Drie wonderbare genezingen. Drie personen van Hamme mogen zich verheugen in eene wonderbare genezing. Maandag II. was de congregatie der jonge dochters naar Lourdes (Oostakker) gegaan. Onder de deelnemende beevaardsters bevond zich dc 22jarige Rosalie Giebels, fabriekwerkster, die ten gevolge van eenen aanwas in hare keel, in de maand Augusti van verleden jaar, de spraak verloren had. Het meisje werd te Antwerpen geope reerd en genas, doch een achttal dagen later kon zij andermaal geen het minste geluid voortbrengen. Ze besloot dus deel te nemen aan de beevaart naar het Vlaamsche Lourdes, waar zij eensklaps de stem terugkreeg bij zooverre dat ze de lofzangen ter eere der H. Maagd kon meezingen. Een ander meisje dezer gemeente, de 20jarige Rosalie Windey, was ook sinds een zevental weken niet bij machte eenig geluid voort te brengen. Zij deed zich te Gent verzorgen, waar een geneesheer haar wilde behandelen. Zij stemde hier evenwel niet in toe en maakte, haar vertrouwen stellende in de H. Maagd, Maandag 11. de bedevaart meë, tijdens welke zij, aan de grot gekomen, schielijk de spraak terug kreeg. De derde genezing is deze van vrouw Vande Velde, geboren Suzanna Van Damme 24 jaar oud, die na hare beval ling eene inwendige ziekte had behouden en sinds vier maanden te bed lag. De zieke die grootelijks verlangde de bedevaart van Maandag 11. mede te doen,doch niet gaan kon, onderhield eene novene, hierbij be lovende, zoo zij genas, mede te gaan naar het Vlaamsche Lourdes. Haar gebed werd verhoord en zij deed met hare vriendin nen de reis naar het Vlaamsche heiligdom. Eene vrouw, die in de hersens ge raakt is, en reeds vroeger om die reden in veiligheid was gebracht, is in hare woning te St-Joost-ten-Noode uit het venster ge sprongen. Zij werd met gebroken armen en beenen opgenomen. Haar leven is niet in gevaar. De voerman Gustaaf De Pooter, van Gent, is te Eeke onder de wielen van zijnen met hooi geladen wagen gevallen. Een zijner armen werd zoo erg gekwetst dat deze denkelijk zal moeten afgezet worden Een 2ojarig meisje was dinsdag na middag werkzaam in de herberg De Ha zewind, Patijntjesstraat, te Gent, toen eenige druppels water terecht kwamen op de wiek van een naast haar staan de petroolvuur. Het toestel ontplofte en de brandende petrool spatte op de kleeren van het meisje, dat erge brandwonden bekwam over gansch het lichaam. De handen van hel meisje zijn als gebraden. De toestand van het meisje is zeer beden kelijk. Tot hare natuurlijke bestemming. De liberale associatie maakt kolossa len vooruitgang te Gent. In de Flandre Libérale stond zater dag aangekondigd dat zij haar lokaal, de Concorde in Gent algemeen ge kend onder den naam van Verkenskot grootendeels verhuurd heeft aan een koopman in gleiswerk, porselein en kristaal. Zoo gaat de liberale vereeniging tot hare natuurlijke lotsbestemming overze wordt een winkel van pottecarieenkannebuizen. Een brand heeft te Zemmerzake in den nacht van Maandag tot Dinsdag de stallen in asch gelegd van C. Demoor. Al het landbouwalem is meê de prooi der vlammen geworden. Vitriooldrama. Een vitriooldra ma heeft Woensdag den Beggaerdengang te Antwerpen in opschudding gebracht. Een 22 jarig meisje, woonachtig te Brussel, Frederika V. d. M., was over een paar dagen alhier aangekomen en ver bleef bij hare ouders, in gezegden gang. Een jongeling met welken zij vroeger kennis had, is haar daar komen bezoeken. Dit bezoek ontstak de jaloerschheid van het tegenwoordig lief van den jongeling. Dit meisje is 's middags naar het huis van Jufv. V. d. M. gekomen en wierp, alvorens iemand bespeuren kon wat zij in 't schild voerde, de arme Frederika eene kom vitriool in 't aangezicht. Jufv. V. d. M. is, deerlijk gewond naar St-Elisabethgasthuis overgebracht. Tegen de vitrioolwerpster is proces-ver baal opgemaakt. Een ingenieur der waterwerken van Zeebrugge, in dienst der ondernemersfir ma Cousin en Coiseau, M. Crucifix, is op droevige wijze aan den dood gekomen. Hij was bezig met peilingen en opnemin gen voor het berekenen van de snelheid der stroomen. Hij zat met vier helpers in eene boot, die met eene lange lijn voort getrokken werd door eene locomotief op den oever. Al de opvarenden hadden plaats genomen op de voorzijde de boot. Dit deed haar omslaan. Van de vijf inzit tende konden slechts vier zich redden. De vijfde verdronk, 't Was juist de leider der werkzaamheden, de ingenieur Cruci fix. Ruzie onder de socialisten. Een liberaal blad vertelt het volgende Sedert langen tijd hebben de socialis tische gemeenteraadsleden van Herstal niets meer te verwijten aan hunne collegas van Seraing. Na eerst goed overeengeko men te zijn, kwam de verdeeldheid hun scheiden. Ieder van hen wilde eenige meester in de gemeente zijn, ge ziet van hier den strijd. Later, toen zij voor de zaken der gemeente stonden, moesten zij wel bemer ken dat dit niet alleen kon gedaan worden en de proefneming ervan kwam ze over tuigen. Gedurende drie jaren heerschte er zul- ken haat onder de socialistische gemeen teraadsleden, dat alle soorten van wee volgde aftreding van schepenen, kwet sende ondervragingen, weigering om de zittingen bij te wonen, enz. Voor het oogenblik is de bitsigheid ten top gestegen, de socialisten verscheuren elkaar nu om eene toelating van bouwen. Met de aanstaande gemeentekiezingen zal de bevolking aan die aardige kerels de deur wijzen, om hunne twisten op een ander te gaan voorzeiten. Zoo de libera len wat moeite doen, zullen de socialisten voorzeker de neerlaag krijgen. Eene vrouw te Leuze, wier kleeren in brand waren geraakt, door petrool op het vuur te werpen, is, ondanks alle zor gen, na eenige uren vreeselijk lijden, aan hare brandwonden overleden. Drie personen verdronken. Nauwelijks waren de gemoederen te Nieuwpoort een weinig bedaard, wegens den moord op vrouw Spotbeen, toen er opnieuw eene groote ontsteltenis heersch- ten, door den plotselingen dood van drie stadsgenooten. Maandag voormiddag waren de ge broeders M. in gezelschap van een jonge ling U. genaamd, een bad gaan nemen in de Oude Veurnevaart. De oudste der gebroeders, J. was een goed zwemmer, zijn broeder A. echter niet. Om te beletten dat hem een ongeluk zou overkomen had J. zijn broeder met eene koord aan zich gebonden en waren beiden te water ge gaan. Wat er verder gebeurt is weet men niet, doch het schijnt dat J. zijn broeder niet heeft kunnen bovenhouden en dat de derde, U. hen bijgesprongen is om hen te helpen. Zoo doende zijn alledrie in el kaar geward en verdronken. Rond den middag begon moeder M. ongerust te worden daar hare zoons zoolang wegble ven. Zij ging naar de plaats waar zij haar gezegd hadden te gaan zwemmen. Daar komende vond zij de kleeren der drie jon gelingen aan den oever in het gras liggen. Verschrikt liep zij hulp halen. Rond 2 ure begon men te dreggen en met de eerste sleep werden de drie lijken door elkaar gestrengeld boven gebracht. De broeders zijn 29 en 25 jaar, de oudste is kanton nier van bruggen en wegen, hij was slechts 4 dagen getrouwd. De jongste is kasseier, ongetrouwd en woont bij zijne ouders. De derde, U. is de zoon van een landbouwer, werkt bij zijne ouders en is 17 jaar. De droefheid der ouders en der jor.ge weduwe is onbeschrijfelijk. In de rub Barreing te Luik reed de tram, die van Chenée kwam, met ma tige snelheid toen eensklaps het sleeplij tuig werd opgelicht, om met een geweldi gen schok naast de sporen r.eer te vallen. De personen, die in het rijtuig ziten, werden gekwetst door de scherven bre kend glas en het bloed der gekwetsten deed eene vreeselijke paniek ontstaan. Gelukkig was de zaak niet zoo erg als men vreesde maar de gekwetsten zijn toch nog al talrijk, ten minste tien. Het ongeluk moet veroorzaakt zijn doordien de kasseiers van de gazwerken eenen steen niet diep genoeg hadden in den grond gedreven. Daar zou het rijtuig alvorens te ontriggelen, tegen gestooten hebben. Veel paarden op de markt van 2 Juni te Ciney. Er waren er rond de 800 te koop gesteld. De verkoop ging goed, vooral van trekpaarden. 65o stuks op de veemarkt goede melkkoeien en weide- ossen waren zeer gezocht. Weinig leven op de varkensmarkt lichte prijsvermin dering. In den put n. 11 der mijn van Mar- cinelle zijn twee werklieden onder eene instorting bedolvenHet ongeluk gebeurde des morgends ten 11 ure en des avonds ten 9 ure waren de lijken nog niet opge haald. Men heeft hoegenaamd geen hoop, hen levend terug te vinden. Een dezer laatste nachten heeft een felle brand te Sampan (Luxemburg) zes huizen vernield. Eenige runderen en var kens hebben in de vlammen den dood vonden. Een der huizen was onlangs nieuw opgebouwd. Overal onweèr. Terwijl overal, in Europa en buiten Europa, onweêr en storm woedt kunnen wij er toch zoo heele- maal niet van verschoond blijven. Ook heeft men hier en daar in ons land zoo een staaltje gehad van de vreeselijke natuuromwentelingen, die in andere lan den zoo veelonheilsveroorzaken.'t Ergste woedde het onweer in Luxemburg. Te Attert en omtrek, te Aarlen en verre over de grenzen van het Groot Hertog dom viel de regen bij stroomen en zette overal de velden onder water. Te Bertrix doodde de bliksem 20 scha pen in eene weide. To Saint-Hubert donderde het van den morgend7ure tot 12 ure des middags. Ten 9 ure was het onweer op zijn ergste. Veel schade werd aangericht, vooral aan Iele- graaf- en telefoontoestellen. Te Lorey sloeg de bliksem binnen langs eene schouw en doodde den huishond, die rustig lag te slapen. Eene vrouw werd na het onweèr bewusteloos in hare kamer gevonden. Er scheelde haar niets, doch zij wist niet te zeggen wat er gebeurd was. Te Moulin-Pêcheur werd door den stormwind het dak van een huis afgerukt. Kloosterbrand. In het uitgebreide kasteel Blijenbeek te Affenden (Limburg) van graaf Van Hoensbroeck, brak een ernstige brand uit. Dit gebouw werd bewoond door Duit- sche paters Jezuiëten. Het westelijk nieu we gedeelte van dit landgoed is door de vlammen vernield. Massa's linnen en tien tallen bedden en ledikanten zijn de prooi der vlammen geworden. Ook aan de belangrijke boekerij is groote schae toegebracht. Om den brand te stuiten, of om ongelukken te voorko men, haalden de pompiers eene hooge schouw omver, met het ongelukkig gevolg dat twee broeders onder het neerstortende puin bleven. Spoedig er onder uitge haald, overleed de een 's morgens daarna. De ander verkeert nog in gevaar. Huiselijk drama. Uit Kerkrade wordt aan de Limb. Koerier gemeld Zondagnamiddag om 5 ure had er op de Bleijerheide eene daad van ongemeene dierlijkheid plaats. Een zekere Paulussen, bijgenaamd der Wöste Koob, die alge meen als een woestaard bekend is, heeft na eene korte woordenwisseling met één zijner zonen, dezen zoodanig door een schot gewond, dat men voor zijn leven vreest. Nadat P. des middags zijne vrouw ge slagen had, liet men den zoon halen, om de moeder bij te staan. Doch deze de ge aardheid van zijn vader kennende, wachtte zich wel zijne moeder met de daad te helpen. Daarom trachtte hij zijn vader door bewoordingen tot zachtheid te stem men. Daarop schijnt echter de woesteling zoo in toorn te zijn ontstoken, dat hij zijn zoon in de borst schoot. Hoewel P. na het plegen der wandaad door velden en weiden trachtte te vluchten, was hij toch niet vlug genoeg, om de policie te ontloo- pen. Deze bracht hem Woensdag mor- gend naar Maastricht, alwaar hij voor zijne woestheid zal moeten boeten. Volgens de Nieuwe Limb. Koer, is de zoon reeds overleden. Schandelijke manieren.— De Cour- rier de la Champagne maakte met alles zins begrijpelijke verontwaardiging mel ding van dit feit, dat aan de aartsbis schoppelijke woning te Reims Cardi- naal Langénieux ligt zeer ziek, ofschoon zijn toestand volstrekt nog niet hopeloos is verleden zaterdag vanwege de poli cie meermalen werd gevraagd of de Bis schop reeds overleden was welke vraag door policieagenten, waarvan het in den omtrek wemelde, ook onder allerlei vor men gesteld werd, aan bezoekers die het paleis verlieten of aan het dienstpersoneel. Heel de bende policieagenten, zegt dit blad, is gemobiliseerd om den prefect, den schoonbroêr van Edgar Combes, zoo spoedig mogelijk te waarschuwen voor het geval de Bisschop mocht overlijden, ten einde alsdan het aartsbisschoppelijk paleis te zegelen en de hand te leggen op den inventaris BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht i3 Vrouwelijk idem 12 HUWELIJKEN. J. Wargemans, tw. met M. Steenhaut, tw. F. Trogh, tw. met J. Valckenborgh tw. A. Van Driessche, tw. met M. Vergielen, tw. OVERLIJ DENS J. Heck, m. Van den Bremt, smid 39j. Moorselbaan. B. Scheerlinck, we De Brul, z.b. 72 j. Ledebaan. J. De Storcke wr Van Geit, z.b. 78 j. Gasthuis straat. M. Lemmens, we Van Nuffel, winkel. 56 j. Nieuwstr. M. De Schaep- mcester, begijn, 5gj. Begijnhof. J. Hcirbrand, vr. Van den Steen, z.b. 37 j. St. Jorisstr. J. Rombaut, m. De Goet, landb. 78 j. Bergekauter. A. De Bac ker, kleermaakster, 20 j. Brabandstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. T#* L nnn Twee schoone lauriers c ^""F'met kruin een lavabo en een nachttafel in acajou gansch nieuw een hofpostuur in gebakken steen voor stellende de 4 elementen. Zich te wenden Zonnestraal n° te Aalst. Zaterdag 6 Juni 1903. Tarwe fr. 17,00 a 18,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge i3,oo a 14,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 17,00 a 18,00 Aardappelen de 100 kil. 11,00 a 12,00 Boter per 3 kil. 7,02 a 8, to Eiers de 25 2,07 a 2,25 Viggenen, per koppel 5o,oo a 60,00 Vlas, de 3 kil. 2,70 a 3,20 Ajuin, de 100 kil. volg kw, 0.00 a 0,00 POPERINGE. Hop fr. 75.oo ANTWERPEN, 5 Juni. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 17,00 a 00,00 Rogge 14,50 a 14,75 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 16,25 a 16,5o Haver i5,75 a 16,00 Boekweit 00,00 a 00,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 20,00 a 20,25 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. :,35 a i,5o. De aardappelen werden per zak ver kocht aan fr. 13,00 tot i5,oo. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. i.g5 a 2,00 VEEMARKTEN, GENT 5 Juni. Getal tekoop gestelde noorenbeesten 3o8 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren 22 Vette koeien 67 4 j Stieren 87 34 i Magere beesten 108 40 1 31 Varkens 273 o j Loopers 4 97 1 Viggens 5o8 0,92 2ekw. 0,80 2ekw. 0,70 o,85 0,75 0,72 0,75 0,70 o,65 0,90 0,87 o,83 1,25 115 0,00 i,35 1,20 0,00 Koeien Vaarzen Ossen Varkens Kalveren CUREGHEM-ANDERL. 4 Juni Ter veemarkt werden te koop gesteld: 480 Ossen, 331 Stieren,Koeien en|Veerzen 712 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,86 a 0,98, Stieren 0,76 a 0,88, Koeien en Veerzen 0,76 a 0,88. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 831 Prijs per kilogr fr. 0,90 a i,i5. BRUSSEL 5 Juni. Kalverenir. Getal te koop gesteld 220. Prijs per kilop op voet fr. 0,90 a i,i5. Huidenmarkt Ossen o,85 a o,ci, Stieren 0,70 a 0,75, Koeien en Veerzn 0,80 a o,85, Kalveren i,3o a 1,40. Heelkundig Gesticht, Boelaere 8i E E C L O O Bediend door de Zusters van den H. Philippus-Nérius Alle slach van Operatiën, speciaal het radicale genezen van BREU KEN op eenige dagen tijds. Handelend Geneesheer, DOT H" LOWIE. Te RaadplegenDes Zondags- en Dinsdagsmorgens van 8 tot 10 uur. Donderdags tot des middags. van Qoctor De Haye te Cour cellei' Jfote, bij Charleroi. Radikale genezing der liesbreuken, gewaarborgd voor het leven, op tien da gen, zonder pijnen, zonder band, zonder ceintuur. Speciale prijzen voor de werk lieden en de armen. Referencien in de Vlaanderen, in gansch België en in het noorden van Frankrijk, Ziehter een attestIk ben geope reerd en radikaal genezen geweest ter ge sticht van Courcelles van eene liesbreuk die mijn werk belette; nu lijd ik niet meer en ben veel gezonder. Ik houd mij ter beschikking van ieder een om inlichtingen te geven, P. DE RUYVER, te Eyne. Het gesticht is bediend door de Zusters van Liefde te Namen. Aalmoezenier De Doctor Dehaye, van Courcelles is chirurgijn hoofd van den dienst in het Gasthuis van Fontaine-l'Evèque, tele foon n° a3.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2