fes HOTSTEDE EEN EN ANDER. Rechterlijke kronijk. Kerkerlijk nieuws. Solemnele Octaaf Allerhande nieuws. AALST. Zweden en Noorwegen, Japan. H 0 Holland. Vereeuigde Staten. H O ZEEVISCHHANDElf H. Arys-De Paepe. k e O O I G R A ZA A te HrfSTADE, Boekhout. feS 'l Mani(enlatie Levoau. Zondag greep eindelijk plaats de sedert lang aangekondigde manifestatie Leveau, of liever.de feest die zekere liberalen vroe ger zouden hebben gevierd hadden de dui- velsche kuiperijen tegen M. Arys hunne verlangens verwezenlijkt. Maar wat wil len wij er heden over zeggen Wel niets, en wij zullen er liever zondag aan staande over spreken. Bestatigen wij nogthans dat er een Siberiaansche koude heerschte en de manifestanten en vooral de vreemdelingen bijna versteven in hunne pijpen kropen. Nieuwe beweegkracht. M. Lie- baert, minister van ijzerenwegen, begaf zich verleden donderdag naar Charleroi, om er proefnemingen van een nieuw ver voermiddel bij te wonen. In eene fabriek werd een ijzeren weg ter lengte van een halven kilometer gelegd waarop de proef nemingen, door M. Dulait, bijgestaan door twee jonge helpers, Zenchay en Rosenfeld, uitvinders van het stelsel, werden gedaan. Op bepaalde afstanden wordt een ster ken zeilsteen van 2 meters lengte op 40 centim. breedte tusschen de riggels vast gehecht. Deze trekt den waggon vooruit tot hij bij hem gekomen is, eens daar wordt zijne kracht afgesneden en de wa gons worden door den volgenden zeil steen verder getrokken, en zoo voort. Men kan den trein ook achteruitdoen rijden, door de zeilsteenen om te draaien, en men ziet den trein op zijn vertrekpunt terugkeeren. Zoo men hierdoor groote snelheden verkrijgt, dan zal dit stelsel eene heele omwenteling in de trekkracht der electri- citeit veroorzaken. Afschaffing dus van den trolleydraad en de canivaux. Wie weet of er binnen kort geen ontwerp Ant- werpen-Brussel het licht zal zien bij mid del van dit stelsel. Nog een arme duts. Gezel Furne- mont, de eigenaar van een aantal villas te Wenduine is, sedert acht dagen, inge schreven op de lijst der kiesbaren voor den Senaat voor de provincie Brabant. Die socialistische Volksvertegenwoor diger, verdedigervan den armen werkman, is dus in 't bezit van eene groote fortuin. Men vermoedde het reeds te voren, doch zijne kiesbaarheid voor den Senaat is het gevolg van eene nog al schoone erfenis welke den braven Furnemont onlangs is te beurt gevallen. Zijn naam prijkt dus nevens dien van Z. K. H. den graaf van Vlaanderen. Men bemerkt ook dat, sedert die heu gelijke gebeurtenis, de man die eens te Gent ging betreuren dat hij bij zijne bur gerachtige opvoeding niet kon afwerpen, zijnen slappen hoed in den vuilbak heeft geworpen en niet meer in 't publiek ver schijnt dan het hoofd gedekt met een prachtige zijden kachelbuis. Zekere kollegas, die veel genoegen heb ben in die verandering, wanhopen niet hem geheel en al tot de manieren van eenen wel opgevoeden heer over te halen. Steenkolen in de Kempen. Dat de ontdekking van koolmijnen in de Kempen reeds van nu af dg dorpen voordeel ople vert, wordt bewezen, door het volgende, gemeld uit Lanklaer Woensdag vernamen wij een algemeen handgeklap en hoerageroep op den boor toren. Wat was er gebeurd Sedert ver scheidene weken was men bezig met de buizen uit den grond te trekken. Doch meermaals bekwam men tegenslag zoodat men verscheidene dagen werken moest zonder iets te winnen. Nu Woensdag had men dan eindelijk de laatste eruit. Het afbreken van den toren is reeds begonnen. Het werk gaat goed vooruit. Ieder in ons dorp ziet met droefheid het vertrek der Duitschers te gemoet, want menig duitje hebben ze van hen in hun zakken gestoken. Die zal voortaan wel zwijgen. X. had vroeger kennis gehad met een I9jarig meisje, van deftigen huize, haar ten huwelijk gevraagd, maar was ten slotte afgetrokken. Dat gebeurt alle dagen maar wat niet alle dagen gebeurt is dat de jongeling, men begrijpt niet waarom, aan Jan en alleman beweerde dat hij niet met het meisje trouwde, omdat zij reeds een kind had gehad. Er zijn geneesheeren komen getuigen dat de btweering afschuwelijke laster was. Ook heeft de rechtbank X., terdege genepen, hem veroordeeld tot i5 dagen gevangenis en 26 fr. boet voorwaardelijk en tot betaling van i5oo fr. schadeloos stelling aan de burgerlijke partij. Als die nog eens iets vertelt zal hij zijn tong eerst 10 keeren rond draaien in den mond. Voor de rechtbank van Bergen is eene zonderlinge zaak opgeroepen, namenlijk ten laste van eenen gewezen koster, die volgens de beschuldiging van zekeren Tireur, aan dezen laatste 1200 fr. zou beloofd hebben, om zijne vrouw te ver moorden. Toen hij hem aankloeg zou Tireur reeds i5o frank getrokken hebben. De betichte veinst zinneloosheid, zeg gen de geneesheeren. Hij wil zijne bewa kers voortdurend bijten en wegloopen Hij verschijnt voor het gerecht, in het verzekeringscamisool gekleed. De rechtbank heeft, op verzoek van eenen verdediger de zaak onbepaald uit gesteld Kapel van O. L. Vrouw ter Linden, te Aalst, Gentsche Steenweg. Plech tige novene Zondag 14 Juni. Inhaling der Offerande bij de Juffers Quintyn, Kattestraatpoort, om 4 Vt uren, 's namid dags. Maandag i5 Juni. solemnele Mis om 9 uren alle dagen om 8 ijt uren s avonds, Gebeden en Lofzangen, op 22 Juni, Mis voor de afgestorvene Leden van het Broederschap. Het einde der wereld. Er gaat bijna geene maand voorbij, zonder dat deze of gene ongeluksprofeet, tegen eenen min of meer nabijzijnden tijd het vergaan der wereld aankondigt. Thans wordt eene betere tijding aange kondigd. Een Engelsche sterrekundige verzekert dat het einde der wereld niet zal plaats hebben voor 14,000 jaar. Wij mogen dus gerust zijn. Binnen 140 eeuwen zal de Poolstar hare huidige plaats verlaten, om een wan- delingske te maken in de starrengroep van den Draak. Zulks zal het begin van het einde zijn. De ijszeeën en de sneeuw van de Pool zullen smelten en gansch den aardbol onder water zetten, tot groot misbaar onzer naneven. Indien de sterrekundige zich vergist, zullen wij niet meer daar zijn om hem terecht te wijzen. Een die er uit trekt. Citoyen Smeets, volksvertegenwoordiger, gemeen teraadslid en oud-schepene van Seraing trekt er uit. Hij kan de tergingen van zijne collegas in den raad niet meer kroppen. Als volksvertegenwoordiger blijft hij, dat brengt meer op. J. M.J.F. C. C. G. Z. J.-C. A. VAN HET Allerheiligste Sacrament des Autaars, in de kerk der Arme Claren Colelinnen. Donderdag ii Juni, feestdag, en de volgende dagen der Octaaf, zal het Aller heiligste Sacrament ter aanbidding uitge steld worden. Om 6 uren met de gewoonlijke Mis, tot na het Lof, welke zal geschieden om 3 uren 's namiddags. Vrijdag 19 Juni, feestdag van het H. Hart van Jesus, aanbidding. Om 6 uren de eerste Mis met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament, tot na het Lof. Om 8 uren de tweede Mis. Om 3 uren het Lof met te Deum. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Creemboter. Markt van Woensdag 10 Juni igo3 40 Kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,40tot o,00 per kil. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Aalst. Zekere dochter Van Haute Elodie, zou heden woensdag te Moorsel in 't huwelijk treden. Een oude vrijer sloop hare woning binnen, nam hare bruidskleederen en droeg ze, dicht bij in eene partij klavers, alwaar ze nog bij tijde werden teruggevonden. Als ertegen dien ouden vrijer maar geen proces-verbaal wordt opgesteld Men schrijft uit Wetteren Vrijdag morgend, rond 8 ure, op het oogenblik dat een sneltrein voorbij stoom de, waren er verscheidene jonge gasten bezig met steenen op dc sporen en naar den trein te werpen. Sedert eenigen tijd had het Bestuur der spoorwegen klachten over gezegde feiten gedaan. De policiecommissaris heeft ten laste van die kerels dadelijk proces verbaal opgesteld. Ze moesten eens ferm bij de ooren gevat worden. In de trouwzaal te Brussel kwam maandag een koppel met de nuodige ge tuigen, om te trouwen. Ook de moeder der bruid was aanwezig; de vader niet. Deze leeft gescheiden van zijne vrouw. Eensklaps kwam de man onverwachts binnen gestormd en, zonder dat iemand het hem beletten kon, wierp hij zijne vrouw eenen koffiepot naar het hoofd. Hij werd aangehouden door den dienstdoen- den pompier en aan de politie geleverd. Een jaar geleden maakte Henri X. het hof aan een meisje van St-Pieters- Jette. Voor zijn slecht gedrag werd hij afgewezen en hij vertrok naar Parijs. Zaterdag kwam Henri X. terug en ont moette den broeder van het meisje, op 't oogenblik dat deze in huis ging. Hij vroeg hem, zijne zuster te willen roepen, om haar eenJaatste woord te zeggen. De broeder weigerde en stapte binnen. Henri X., loste een revolverschot naar hem, maar de jonge liet zich ten gronde vallen en ontsnapte zoo aan den kogel. De plichtige nam de vlucht en werd door verscheidene personen nageloopen. Ziende dat hij gevat ging worden, loste hij zich een schot in den mond. Hij werd stervend in het gasthuis van Molenbeek gebracht, waar hij een uur nadien over leden is. Zaterdag was 't St-Amandskermis te Rouselaere. Er stonden barakken op de Groote Plaats. Het kind van het gebak kraam Overmeire, 4 jaar oud, speelde in den avond met een grooten hond, nabij een ketel kokend water over een open vuur. Achterwaarts gaande, stiet het kind den ketel om, waarvan de inhoud hem over 't lichaampje stroomde. Genees kundige hulp mocht niet baten, 't Kindje was als gekookt en stierf kort nadien. Een 'van Vooruit's muzikanten heeft eene onaangename verrassing gehad. De man in kwestie was zaterdag ook mede naar Parijs getrokken. Als waardige kweekeling Sociale had hij zich niet ver genoegd met zijn weekloon achter te houden en dit mee te dragen, maar hij had ook eene som van 40 fr., zijnde het maandgeld voor zijne kinderen, die er gens bij buitenlieden uitbesteed zijn, mede genomen. Zijne vrouw, een fabriekwerkster, was zonder een cent thuis gelaten. Niet we tende wat aanvangen, heeft zij den huis raad verkocht en intrek genomen bij hare moeder. Toen onze Sociale muzikant woensdag nachtrond 11 1/2 uren, in zijn huis te rugkwam, verlekkerd op het oogenblik om zijne wederhelft met rijke geschenken uit Parijs te kunnen overladen, vond hij gansch zijn huis geruimd. Alleen was hem achtergelaten een klein olielampje en het vrijheidsbeeld van Marianne. Men kan over zijn verrassing oordeelen. 't Schijnt dat de man dan al spelende naar de woning is getrokken van zijn ge- buur Anseele, om hem de gebeurtenis mede te deelen. Of deze hem nu in huis genomen heeft weet men niet. Het Volk. Over het verblijf der verschillige corpsen der Burgerwacht in het kamp van Beverloo schrijft de Onafhankelijke, van Hasselt het volgende Het verblijf der burgerwachten van Brussel, Antwerpen en Leuven met Sinksen in 't Kamp van Beverloo had veel vreemdelingen uitgelokt en heerschte er overal in de drankhuizen, restaurants, hotels, winkels en...wipzalen (danszalen? Red.) van Burg-Leopold eene buiten gewone drukte en levendigheid. Doch ik kom tot het verblijf der bur gerwachten hier ter plaatse terug De knappe houding der manschappen dezer korpsen, de goede orde en tucht gedurende hunne optochten, toonden aan, dat ze met goeden wil bezield waren om de bevelen hunner oversten met nauwge zetheid uit te voeren ja, zoo stipt waren hunne oefeningen dat ze met recht als een regelmatig leger, aan de krijgstucht gewoon, konden aanzien wordem Gedurende hunrie vrije uren hebben zij zich, wel wat luidruchtig, doch deftig ver maakt, en in Burg-Leopold schoone sommen verteerd, tot genot van allerhande neringdoeners van het dorp. Het was vermakelijk om zien hoe bur gerwachten en militairen, zoo minderen als overheden, met elkander verbroeder den, waar men moet uit besluiten dat beide strijdbaremachtenecht vaderlandsch bloed door de aderen vloeit en gereed zijn om, indien ons dierbaar vaderland ooit mocht in gevaar verkeeren, dit met ge zamenlijke krachten tot den laatsten man te zullen verdedigen. Laat ons echter hopen dat het nooit zoover zal komen. Schurkerij. Op de wijk Staakte te Lokeren is eene gemeene schurken- daad gepleegd. In den nacht van vrijdag heeft men op al de velden van den molen- naar Ivo De Lantsheere, alles wegge maaid tot tegen den grond vlas, koren, tarwe, tot zelfs het aardappelgroen. De schade bedraagt minstens 5oo fr. Deze ellendige daad kan niet anders dan aan de laagste wraakneming toegeschreven worden. De politie heeft een streng on derzoek ingesteld; elk hoopt dat de plich- tigen weldra zullen ontdekt worden, want de algemeene verontwaardiging is door deze schurkenstreek opgewekt. Men is te Kortrijk voornemens, bin nen kort het parlementair jubelfeest te vieren van M. Tack, oudste lid van de Kamer der Volksvertegenwoordigers. Een comiteit is samengesteld, ten einde de inschrijvingen in te zamelen voor dat jubelfeest, tijdens hetwelk men aan den achtbaren Staatsminister zijn marmeren borstbeeld, vervaardigd door den beeld houwer Vincotte, zal aanbieden. Schrikkelijke zelfmoord te Tem- sche.Zekere G. V. C., landbouwer in de Smestraat te Temsche, was over eenigen tijd ziek en had over 8 dagen de laatste H. Sacramenten ontvangen. Hij zegde nog tegen zijne kinderen, korte dagen geleden Gij moet mij goed be waken, want mijn vader en mijne broe ders waren ook bijna schielijk weg Vrijdag namiddag waren zijne kinderen in de buurt op het land bezig met aardap pelen te hakken (aanaarden). Bij het te huis komen vonden zij hunnen vader niet oogenblikkelijk gingen zij hem zoeken. Aan den kant van eenen akker zagen zij zijne holleblokken staan. Zij bemerkten dat erin het koom eenen gang platgetrapt was. waarvan zij het spoor volgden. Een eind wegs in het stuk land vonden zij het lijk van hunnen vader die met een broodmes zich de keel afge sneden had. Men kan begrijpen hoe dit afgrijselijke tooneel de harten zijner kin deren trof. Volgens men meldt, had de man teekens vanzinsverbijsteringgegeven. M. Pardoen, burgemeester van M eenen, was maandag het voorwerp van eene moordpoging. Een kerel, die hem bij het verlaten van het stadhuis afwachtte, heeft op hem vijf revolverschoten gelost. Twee troffen hun doel en MPardoen is ernstig gekwetst in den nek. De moordenaar, een onlangs uit den dienst ontslagen loteling, werd dadelijk aangehouden. Hij verklaart zijne wan daad gepleegd te hebben, omdat hij, in het burgerlijk levtn leruggekeeid geen werk kon vinden. M. Pardoen is 5r jaar. De kogels konden uit de wonden wor den gehaald en de toestand van den ge kwetste is zoo voldoende mogelijk. Te Turnhout werd zondag avond verteld, dat de werklieden, die aan het verbreeden der vaart arbeidden, niet be taald waren omdat een ondernemer met het geld was... gaan wandelen. Inder daad deze persoon had zich naar Beersse begeven, waar hij rond 8 uren door de gendarmen werd aangehouden en met den laatsten tram naar het arresthuis van Turnhout werd overgebracht. Die zaak bracht tamelijk veel opschudding te weeg, vooral tusschen de werklieden, die na 14 dagen gearbeid te hebben nu geen loon ontvingen. Er werd natuurlijk druk over dit feit gesproken. Na genomen inlichtingen denken wij te kunnen verzekeren dat hier hoegenaamd geene kwestie van misdadig feit kan be staan. De onderaannemer verklaarde dat hij, geen geld genoeg hebbende om al zijne werklieden te betalen, voornemens was dit maandag te doen daarom vertroK hij uit Turnhout om voldoende geld te halen, Hij was in logement te Beersse. Een werkman was hem achterna gereden per velo hem vragende zijn loon te betalen hij heeft hem 5oo fr. gegeven om de Turnhoutsche werklieden te betalen. Zijne aanhouding heeft hem belet, zegt hij, het anderegeld te halen. Het parket zal die verklaring zeker voor waar heb ben aangenomen, want de persoon is reeds in vrijheid gesteld. Verschillige bladen spreken van eene erge zaak te Desschel. Men zou er bij het afbreken van een dak een kindergeraamte gevonden hebben. Het parket van Turn hout zou reeds ter plaats zijn geweest, enz. Wij denken dat die geruchten on nauwkeurig zijn, daar het parket van Turnhout hoegenaamd geene inlichtingen over die zaak ontvangen heeft en dan natuurlijk ook zeker niet ter plaats is ge weest. Het is waar dat men deze week te Desschel herstellingen heeft gedaan aan een dak, en dat de werklieden toen in eenen zak het geraamte... eener kat heb ben gevonden!!! Men meldt uit Bergen De tienjarige knaap der echtgenoten Brol, te Braquegnies, vond zondag mor gend eene dynamietkardoes en stak'ze op zak, zonder te weten wat het was. Thuis gekomen wierp hij het ding in de brandende kachel, die met een vree- selijke slag ontplofte. Al wat in de huiskamer was, werd ver nield en een begin van brand ontstond. Geburen kwamen toegesneld en blusch- ten het vuur dan vonden zij moeder en knaap met erge brandwonden ten gronde liggen. 't Parket moet onderzoeken vanwaar de dynamietkardoes gekomen is. wond heeft, doch slechts van zeer geringe beteekenis. Veel licht is er nog niet in deze duistere zaak ontstoken. De justicie zet haar on derzoek met veel iever voort. De Noorsche visschers en de wal. vischvangst.Aan Noorwegen's Noord, kust hebben de visschers de walvisch- vangststatie van Mehavn vernield. Dij voorval is het gevolg van de ontstane be' weging tegen de wal vischvangst. Volgeci eene theorie der visschers zou de wal- vischvangst namelijk schadelijk zijn voor de vischvangst. want de walvisschen hou- den, meenen de visschers, de zechondei van de kusten verwijderd, terwijl de zet- honden, wanneer zij in groote masse op treden, de vischzwermen, die op vast; tijdstippen op de Noorsche kusten men, verjagen. Toen nu in den laatsten herfst devisch- zwermen uitbleven en tevens eene ongj- hoorde massa zeehonden op de kuste verscheen, weten de visschers dat aar- Lede. stonds aan de walvischvangst, die walvisschen sterk doet verminderen e ten slotte gaf de regeering gehoor aan d: eischen der visschers, en legde in Storthing een wetsontwerp neer om di walvischvangst te verbieden. Vermoedelijk om de zaak nadruk geven en het aannemen van dit wetsont werp te bespoedigen, zijn de visschers i: Finmarken handelend opgetreden. I: geleerden en vakkringen heeft men vrud teloos gepoogd de visschers het onzinnig: - van hunne beweering te bewijzen. L: 6 visschers zijn stijfkoppen en laten zie 9 niet licht van hunne meening afbrengen, Goedkoop brievenport. VVannee men tegenwoordig het brievenport va- gelijkt met dat van een halve eeuw gelj^r Eene b itede u «etaan bont, in ting 23 a tor sectie grootte noord vr Félix L« Victor Di Grauwe, Wilde en voond en Onmidi Het gc twee deeL loet Verbli telkens on den Vlaai Dominicm hont. Voor all t Denrwaa ral op D01 '1 middags, plaatsen, ii Namens 5 koopen 1 r Willes Eene duistere zaak. Een tamelijk duister geval van afpersing heeft de bevol king van Utrecht in opschuddifig ge bracht. De effectenhandelaar Van Koolbergen, kwam Vrijdag avond bij de effectenhan delaars Fryda en C°, in de Choorstraat te Utrecht, met welke firma hij veel zaken deed. De bestuurder dier firma, een 24jarig jongeling, was naar Den Haag en Van Koolbergen verzocht dat men hem den volgenden morgend 12,000 gulden zou brengen, om waarden te beleenen, welke hij dan zou afgeven. Toen het hoofd der firma Fryda den volgenden morgend in de stad kwam, spoedde hij zich met het geld naar het kantoor van Van Koolbergen, die beweerde dat hij zijne hand verstuikt had en daarom M. Fryda verzocht hem te helpen bij het openen der brandkas. Zich daartoe bukkende, kreeg M. Fryda onverwacht een hevigen slag met den looden knop van een wandelstok op het hoofd. Eene worsteling volgde, die tot jevolg had, dat Fryda zijne vrijheid her- creeg, mits hij 1000 gulden gaf en de be lofte aflegde de politie buiten de zaak te houden. M. Fryda, zeer ernstig gekwetst, werd onmiddellijk in het diaconessenhuis opgenomen, doch zijnen toestand is nu weer zoo verbeterd, dat hij naar Den Haag kan vervoerd worden. De aanrander Van Koolbergen is aan- jehouden. Kort na het gebeurde had hij )ij een koffermaker een grooten koffer laten bestellen om onmiddellijk te bezor gen doch diens vrouw had reeds een en ander gehoord en liet de politie waar schuwen. den, dan staat men er over verwonderdröp gewon In Japan echter overtreft het brievenpor ing, mits te alles wat men zich kan voorstellen. Ee: - brief kan men daar eene reis door h:: groote keizerrijk doen maken voor ds prijs van n 2 sen, een bedrag, dat ongt veer overeenkomst met een achtste dec l van een 5 centiemstuk. Dat is een record, dat wij wel nooi. zullen slaan. Werkstaking. Te Chicago zijn de koffiehuisbedienden eene staking begon nen die groote ongelegenheid en verwar ring in restauraties en hotels te wee? heeft gebracht. Toen in het Grand Pacific Hotel, de gasten donderdag avond aan tafel wa ren gezeten, gingen de kellners en kola er vandoor, gevolgd door kamermeisjes, portiers en andere bedienden. De gasten moesten in restauraties gaan eten. Oei het personeel van het Chicago Bead Hotel ii legde tegen etenstijd het wei!en mf0r neer. De stakers verlangén hoogere loc-uiu0.0 80 001 nen en kortere werktijden. Onder de gasten in het laatst genoemd hotel heerschte groote verontwaardiging Vele rijkaards hebben hunnen intrek gn nomen in het hotel ën allen besloten de Jwtaalc bestuurder ter zijde te zullen staan. Rijf' üid v,an gekleede dames gingen zich herkleede g-'- en ruimden later de tafels leeg, waschte de borden af, maakten de bedden op e hielpen op allerlei manieren. Ongeveer 1 1 meersoben Dopen 't el fes Ü.B.- E 'fid. OPEN Nader meldt men nog aan de Ct.» N. R. De verdachte Van Koolbergen is na eenige varhooren ter beschikking van het gerecht gesteld. Hij blijft echter bepaald ontkennen, dat hij M. Fryda een bedrag van 900 gulden zou afgepersd hebben door afdreiging en geweldpleging. Wel hebben zij ruzie gehad, doch deze is weer bijgelegd. Het bedrag is hem door M. Fryda vrijwillig ter hand gesteld. Bij het onderzoek is gebleken, dat de bewuste som reeds naar Apeldoorn was overgebracht. De aangifte van de zaak is geschied door M. Fryda, die een hoofd- teAalsl-M B De Notaris 2 23 Juni 1! iddag, te Aa fr. latsteen en nat Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 11, 12 en i3 Juni. TARBOT de V* kil. fr. 1 Tarbottine fr. 0,5o, i,5o tot 2,0 ibetopenbaa Grielen fr. 0,40, 1,00 tot 2,0 Namens YLBOT fr. 10 "P611 H°oigi Kabeljauw fr. 0,? ,bj d# Br®e,1« Neta«?Ivi»cta, groote fr. o,5o, 1.0 'J' XoiiKOn (koppel) fr. o,5o, 1,00, 2,5 Nieuwe Landolium fr. 0,7 0p eene Groote Pladijs (stuk) van fr. 0,70 tot i,5fiitraat, terpli fr. 0,75 tot 3,or 3" Namens Kreeften fr. 2,00, 4,00, te Aa HollandscheMelkersharing 'tstukfr. o,:fM,en Nagras 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks fr. 1,0 "«•oj'onstraa Hollandsche Haring Garnalen in doos Garnalen versch fr. g„0, Nieuwe Schotsche Haring - 1 vaatje Nii'uwe Haring OPENBARE VERKOOPING van TE EBFE, in den Hoonegemmeersch. Het College van Burgemeester en ScL_, der Gemeente Erpe, zal op Dmderdag 25 J\ 1903, om 4 uren namiddag, :s Erpe, in d Hoonegemmeersch, in het ipenbaar verkc pen 4 hectaren Hooigras, te wassen staande ,,H de meerschen aan de Geueente Erpe toebfrP hoorende. Op langen tjjd van b*aling. De koopere tullen m-eten voorzien zijn v»! solvabele medekooper en gewoon ontreld. Op bevel d. te Aa s 2,>*iMen Nagras, (chen, te ïc Brussslsche onder n pmg op Q en de aang De verkoopi ■arden borgstel) OPENB. De Secretaris, R. BOGAERT. MOORSi De Notaris de pleegvorm De Beseme«t.r en Schepen», IS,6, i„ het OPESBAFt VERKOOPING van eene sschuurde en bestalde volgende goec Eerste koop gen te Moorse gekadastreerd ildaar 31 aren j ooste de rijb de Holstraat De Nota»4 SOBTE te Lede, zal, ten aan-mien Lambri zoeke varwien het behoort, op de hierna te Moorsel gestelde ?d*geni met gewin van palmslag en gela^^penbaar te koop aanbieden, het

De Denderbode | 1903 | | pagina 2