Godsdienstvervolging in Frankrijk Van tak op tak. AALST. Allerhande nieuws. c e-b™ht- ïS ERGE ONLUSTEN. Betoogingen bij de processies. Parijs, 14 Juni. De H. Sacramentprocessies inSt-Ger- main des Prés, St-Sulpice en St-Thomas d'Aquin hadden plaats zonder ongevallen. In St-Germain ging de processie bin nen de kerk. In St-Sulpice hebben de broederschap pen met hunne bannieren onder 't portaal voorbij het H. Sacrament gedefileerd en werd de zegen gegeven aan de menigte, die geknield zat op het plein voor de kerk. In St-Thomas stond het H. Sacrament op een altaar onder het portaal en kniel den de geloovigen buiten neer. In de Madeleine ging de processie der de zuilenrij rond de kerk. De pastoors hadden besloten binnen de beluiken der kerk processies te houden, ondanks den omzendbrief van M. Lépine meenende te recht dat niemand hun zulks beletten kon. Geen incidenten te Belleville oftePIai- sance. Nantes, 14 Juni. Hevige plakkaten, al de vrijdenkers op roepend om te manifesteeren bij den uit gang der processie, waren zondag mor- gend uitgeplakt. Bijgevolg heeft de prefekt der Loire op het laatste oogenblik, den uitgang der processie verboden. Reeds waren in de straten de altaren opgericht, toen dit nieuws bekend werd en levendige betoogingen hadden plaats. Op de Place St-Pierre kwam het tot eene botsing tusschen de geloovigen en eene groep van 5 a 600 vrijdenkers, die de Internationale zongen. Verscheidene personen zijn gewond, De catholieken hebben ten slotte de vrij denkers verjaagd en zijn daarna zingend door de straten getrokken. Nantes, 14 Juni. Ziehier nadere inlichtingen over de ge beurtenissen te Nantes Tengevolge eener samenkomst tusschen den prefekt en de socialistische groepen en op belofte van de socialisten, dat zij niet zouden manifesteeren, indien de uit gang der processie verboden werd, heeft de prefekt der Loire den uitgang verbo den. (Wat wel bewijst dat tegenwoor dig de socialisten in Frankrijk meester zijn. Red.) Van af 10 ure stonden de catholieken geschaard op de Place Saint-Pierre en in de naburige straten, roepend Leve de vrijheid I 't Is toen dat verschillige bot singen plaats hadden. De Bisschop gaf den zegen van op de trappen der cathedraal. Daarna ging eene talrijke groep catho lieken naar de prefectuur. Terwijl eene afvaardiging bij den prefekt werd toege laten, om eene protestatie af te leggen, heeft het gros der manifesteerders al de ruiten in de prefectuur ingeworpen. De policie, de gendarmerie en de troe pen hebben de manifesteerders uiteenge jaagd, nadat er nogal hevig gevochten was tusschen catholieken en socialisten. Twee vrijdenkers, Gaulay, uitgever der Avant Garde, en Lejeune, voorzitter der Libre Pensée, werden erg gewond. Een 5o tal personen werden aangehou den. De stad is daarop overal militair be zet. Duinkerke, 14 Juni. Hevige incidenten kenmerkten den uit gang der processie te Duinkerke. Rond 11 ure, toen de processie buiten kwam, begonnen de socialisten en vrijden kers de Carmagnole en de Internationa le te zingen. Niettemin kon de processie op weg gaan, doch kort daarna trokken de socia listen den stoet door. De kinderen en maagdekens gingen verschrikt op de vlucht, terwijl de ge meentelijke harmonie werd uiteengesla gen. Weldra bestond de processie nog enkel uit het Allerheiligste, gedragen door den Deken en omringd door eene sterke groep Priesters en geloovigen. Toen deze groep den uitgang voortzette nam de woede der vrijdenkers toe. Op de Place Jean Bart, waar de zegen gewoonlijk gegeven wordt, hadden de ge- meene kerels het altaar omsingeld en dreigden het omver te werpen, als men de godsdienstige plechtigheid ten uitvoer De policie was machteloos tegen 't ge peupel en het Allerheiligste werd daarom recht naar de kerk gebracht. Alvorens de kerk bereikt was deden de vrijdenkers nog een stormloop tegen de processie en verscheidene personen wer den in de botsing gewond. De verontwaardiging is algemeen te Duinkerke. 't Is de eerste maal dat zulke schanda len voorvallen te Duinkerke. Parijs, i5 Juni. De Figaro en de Gaulois geven inlich tingen over de incidenten te Duinkerke. Vijfmaal hebben de vrijdenkers storm geloopen tegen het Allerheilig ste en trachtten zij de Remonstrans te bemachtigen, doch vijf maal wer den zij afgeslagen. Toen grepen zij de bannieren en schil den die de kinderen droegen en sloegen de processie uiteen kinderen vielen in bezwijming neer. De schoelies achtervolgden nu het H. Sacrament, revolutionnaire liederen zin gend. In de verschillige botsingen zijn talrij ke personen gewond. Verscheidene kinderen liggen ziek te bed, Brest, 14 Juni. Te Saint-Marc. bij Brest, hebben de vrijdenkers, onder het zingen van socia listische liederen, de processie willen overrompelen. De catholieken, onder de leidiDg van admiraal de Bausset, hebben de processie zoo wakker beschermd, dat de socialisten op de vlucht gingen. Millan, 14 Juni. Te Millan hebben de socialisten de pro cessie een oogenblik uiteengeslagen, maar de gendarmerie kon spoedig de orde her stellen en de processie kon haren omme gang voortzetten. Toen de zegen werd gegeven met het Allerheiligste, schreeuwden en floten de vrijdenkers en zongen de Internationale. Ziedaar, geachte lezers, wat er hier België ook zou gebeuren moesten de libe ralen en socialisten hier aan 't bewind geraken. Natuurlijk zouden wij, Vlamingen het niet dulden, maar wat zou er 't onbe twistbaar gevolg van wezen Burger oorlog onmiddelijk. Eindelijk zal het er in Frankrijk van komen maar 't zal langer duren daar de Franschen meer verslaafd zijn dan wij, Vlamingen, welke overal en in alles de vrijheid huldigen. De eeuwige zaak De Graeve. Door eenen brief, van zeer verre, namelijk uit Oceanië, aan den Bien Public gezonden, wordt deze zaak, welke reeds zoo lang het publiek bezighoudt, onder een heel ander daglicht gesteld als zij zich tot nu toe voordeed. Gezegd blad had, evenals zoovele ande re bladen gemeld, dat Eugeen De Graeve aan de herziening van zijn proces werkt, zich steunende op de getuigenis van eenen M. Boyer, oud-zeeofficier. Deze zou na melijk beweren dat de kok Mirey, hun beschuldiger voor het gerecht, terwijl hi dronken was, aan hem, Boyer, gezegc heeft, dat de De Graeve's onplichtig wa ren aan de zeerooverij, waarvoor zij ver oordeeld werden. Deze Mirey, thans restauratiehouder te Papeete, eiland Tahiti (Oceanifi) zendt nu naar den Bien Public den volgenden brief Ik ondergeteekende, H. Mirey, thans restauratiehouder te Papeete, Tahiti, vroe ger kok aan boord van de Ninorahiti, het tooneel der misdaden, gepleegd door de gebroeders Rorique, alias De Graeve, bevestig door dit schrijven, onder eed, dat het zoogezegde verhaal, afgekondigd in den Bien Public in dato van 11 Meert laatstleden, n. 70, van een zekeren Boyer, oud-onderofficier van de zeeinfanterie, thans bediende in de Hallen van Parijs, gedaan voor M. Martin, commissaris der rechterlijke afveerdiging te Parijs, onder alle punten valsch en uitgevonden is, om de goede reden dat die Boyer te Papeete nooit bestaan heeft, volgens zich in mijne handen bevindende verklaring van den bevelhebber der troepen te Papeete, M. den kapitein Vernart. De zich noemende Boyer is dus een bedrieger en een falsaris. Papeete, i5 Mei 1903. H. MIREY, a 19 jaar. Gister, 16 Juni. was het 19 jaar dat de Moniteur het koninklijk be sluit afkondigde, waardoor het catholiek ministerie benoemd werd,dat het 't staats bestuur in handen kreeg, na de kiezing van 10 Jur.i 1884, welke het kabinet Frère deed vallen. Ziehier de verschillende ministers, wel ke beurtelings elkaar opvolgden Buitenlandsche zaken MM. baron de Moreau d'Andoy; prins de Chimay, graaf de Mérode-Westerloo, Jules de Burlet en baron de Favereau. Landbouw en openbare werken MM. Beemaert, baron de Moreau d'Andoy, Mélot.De Bruyn, baron van der Bruggen. Spoorwegen, posten en telegrafen: MM. Vandenpeereboom en Liebaert. Financiën MM. Malou, Beernaert, de Smet de Naeyer, Liebaert, de Smet de Naeyer. Oorlog MM. generaals Pontus en Brassine, M. Vandenpeereboom en gene raal Cousebant d'Alkemade. Binnenlandsche zaken en openbaar onderwijs MM. Jacobs, Thonissen, De Volder, de Burlet, Schollaert, de Trooz. Justicie MM. Woeste, De Volder, Le Jeune, Begerem, Van den Heuvel. Werken MM. Nyssens, Cooreman, Liebaert, baron Surmont de Volsberghe, Francotte. Van de dertig hier opgenoemde minis ters zijn er zeven overleden: MM. Malou, acobs, Thonissen, de Chimay, de Bur et, Brassine en Nyssens. Werden tot Staatsminister benoemd MM. Beernaert. Vandenpeereboom, de Smet de Naeyer. De Volder, Woeste en Le Jeune. De zeven elkaar opvolgende cabinets- hoofden zijn MM. Malou, Beernaert, de Smet de Naeyer.de Burlet, Vandenpeere boom en de Smet de Naeyer. Van het in 1884 gevallen liberale mi nisterie is M. Graux nog alleen in leven. Te. Ledeberg is hi t Cartel tusschen liberalen en socialisten in het water ge vallen. Tot hiertoe is dus het Cartel alleen gesloten te Antwerpen, te Schaarbeek en te Andeilecht. Overal elders, in geheel België, hebben de liberalen geweigerd op ééne lijst te staan met de socialisten. Te Antwerpen zien ze zoo nauw niet zooals Vooruit het zegde 't is maar te doen om den zilveren schepenfrak en de 7000 fr., die er aan vast zijn. 'tZijn hunne eigen Cartelvriendendie hen zoo beoordeelen. o Creemboter. Markt van Woensdag 17 Juni 1903 60 kilogrammen ter markt. Prijs fr, 2,60 tot 0,00 per kil. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. DE PROCESSIE van het H. Sacra ment heeft hier zondag, begunstigd door goed weder, haren gewonen omgang langs de bevlagde straten en versierde huizen gemaakt. Ons vrijwillig gewapend Pompierskorps bewees de militaire eer; de Pupillenschool des legers was ook te genwoordig fanfaarkorps aan 't hoofd. Het H. Sacrament werd beurtelings ge dragen door den Z. E. H. Pastoor-Deken van St-Martinusen de EE. HH. Pastors van St-Joseph en O.-L.-V. van Bijstand. Wij bestatigen als hulde aan onze be volking hoe ingetogen hoe eerbiedig zij zich gedraagt bij 't voorbij gaan der Pro cessie. Geen enkele wanklant werd ge hoord, geen de minste stoornis bestatigd. Zondag werd weer eens 't bewijs geleverd hoe zeer de Aalstersche bevolkingen ca tholiek zijn gebleven ondanks de helsche werkingen van de blauwe, roode en groene anti-catholieken. Bandieterij te Wetteren. In den nacht van Donderdag op Vrijdag had op het gehucht Gransvelde eene misdaad plaats, die aan de bandietenbende van Jan De Lichte doet denken, en die eens te meer aantoont, hoe noodig het is, dat de buitenpolicie versterkt worde. In dit gehucht wonen de drie gebroe ders Seghers, allen meer dan 70 jaar oud, die den naam hebben eene zekere fortuin te bezitten. j Vrijdag nacht schrikte een der broeders wakker door het gerucht van brekende glasruiten. Hij riep Zijne broeders, alsook eenen neef, die met hen woont, en allen gingen naar beneden. In de keuken vonden zij 4 kerels, met zwart gemaakte gezichten, bezig met, bij het licht van lanteerns, die zij op de borst droegen, de kassen en schuiven open te breken. Talrijke voorwerpen waren reeds op tafel gereed gelegd om meê te nemen. De dieven maakten zich gereed, de huisgenooten te lijve te vallen, doch de neef gelukte erin, een venster te openen en, buiten loopend, om hulp te roepen. De geburen snelden toe en deze dreven de bandieten op de vlucht. Zonder die hulp, zouden de ouderlingen wellicht een slecht half uurken beleefd hebben, want de kwaaddoeners waren allen gewapend. Sinds 1898 was de policie van Brus sel op verzoek van het Amerikaansch gou vernement, op zoek naar zekeren Theodo re Frederic W., geboren te Berlijn den 9 Maart 1864, voor het fa brikeeren en verkoopen van valsche hoogeschooldi plooms, die zeer gemakkelijk verkocht werden. In 't begin van het jaar maakte hij zich schuldig voor aftruggelarijen op 't postbeheer van het Duitsche rijk. F. W.., maakte gebruik van valsche namen om zijne oneerlijke taak te volbren gen. 't Was onder den naam van Dr Col- lert, dat hij in Maart 11. postbons ver- valschte en dat hij van eenen Oostenrijk- schen handelaar gröote sommen aftrug gelde. W. verborg zich te Brussel. De policie deed opzoekingen en het duurde niet lang of men was hem op het spoor, 't Was een tandentrekker een echte wel te verstaan. Men ontdekte weldra dat hij een kamer- ke huurde op den Boulevard du Nord, waar hij alleenlijk zijne correspondencie kwam afhalen en dat de dokter en een tandmeester van de Leopoldswijk dezelfde man waren. Zaterdag morgend werd hij door M. Crespin, inspecteur aangehouden. Men legde de hand op een aanzienlijk getal valsche hoogeschooldiploma's, eene groote correspondencie in verschillende talen en al het noodige voor het verveerdigen van brevetten. De tandmeester deed volledige beken tenis. Hij zegde onderscheidingen te ver koopen van 200 en 6000 mark, plaatsen van consul en onderconsul van Nicaragua Bolivië, Haïti, Venezula, Salvator, enz. te bezorgen mits sommen van 5 tot ioooofr. Na eene tweede ondervraging op het gerechtshof, werd hij onmiddelijk naar de gevangenis van St-Gillis gebracht. Zijne vrouw en zijn dochterke woonden te Antwerpen op de De Keyserley. Hij bezocht ze zeer zelden. Zaterdag is een broedermoord ge pleegd te Ledeberg, die de bevolking in ontroering bracht. Het huisgezin Van der Meeren, in welks woning Vrijdagnacht liet gruwelijk drama werd gespeeld, was samengesteld uit den vader, de moeder en drie zonen. De oudste Leo, het slachtoffer is 22 jaar oud, August is er 18 en dc jongste Edward, 17- Leo en Edward hielpen hunnen vader in de bakkerij. August is schoenmaker en werkt in de Kortiijksche straat te Gent. Tusschen de broeders ontstond dikwijls twist. Ook werd gezegd dat Leo dikwijls dronken was en dan zijne ouders be dreigde. Vrijdag hadden Leo en Edward wederom met elkander getwist, doch niets liet het vreeselijke drama veronderstellen dat heeft plaats gehad. Vrijdagavond, na den twist, was Leo uitgegaan en later dronken thuis gekomen. Hij was dadelijk te bed gegaan en weldra was hij in diepen slaap verzonken. Na hem waren ook Ed ward en August slapen gegaan. Edward sliep in hetzelfde bed met Leo. Wanneer de ouders Zaterdag morgend vroeg in de slaapkamer van Leo drongen, vonden zij dezen dood te bed liggen. De muren waren met bloed bespat. Het slachtoffer had eene wreede wonde aan het hoofd bekomen. Het parket is Zaterdag morgend om 9 uren ter plaats geweest en heeft een eerste onderzoek ingesteld. Het hemd van Edward was met bloed besmeurd. Deze beweerde dat hij onder hevig is aan neusbloeden. Ook heeft men verscheidene zijner zakdoeken nagezien, die sinds verschillige dagen sporen van bloedvlekken droegen. Het schijnt dat Leo vermoord gewor den is met een ijzeren staaf. In de kamer van het slachtoffer is ook eene spade ge vonden. welke meè schijnt gediend te hebben tot het plegen van de misdaad. Het lijk van den vermoorde is naar het gasthuis der gemeente overgebracht. Nadere bijzonderheden. M. M. De Roeck en Selderslagh, wederkeerig com- missarisen adjunct-commissaris der politie van Ledeberg, hebben Zaterdag morgend het eerste onderzoek gedaan. Later is het parket gekomen, samenge steld uit de heeren Wurth, procureur des koning, Iweins, onderzoeksrechter en De Smet, griffier. Zooals wij hooger zegden, was er Vrijdagavond twist ontstaan tusschen Leo en Eduard. Leo zat in eene herberg, rechtover de ouderlijke woning, wanneer hij zijnen broeder zag buiten komen met een paardengetuig. De Van der Meeren's hebben een ziek paard dat op eene naburige weide staat. Leo kwam buiten en verweet zijnen broeder dat hij het paard wilde mishan delen. Hij bracht hem hierbij een ergen vuistslag toe in de borst, zoodat Eduard ten gronde viel. Deze laatste greep toen zijne holleblokken en sloeg er Leo drie maal mede op het hoofd. Zaterdag morgen, rond 4 uren,kwamen August en Eduard beneden in de bakkerij. Hunne moeder ontmoetende, zegden zij tot haar Moeder, ga niet boven, Leo heeft zich in zijne kamer verhangen, en zulks zou u te zeer verschrikken. August zegde verder Ik ga eenen geneesheer halen. Hij ontbood inderdaad den heer dokter Ballinckx en kwam met dezen terug. Het ouderlijke huis genaderd zijnde, verdween August echter schielijk. Eduard ging met den geneesheer binnen en scheen volkomen gerust. D' Ballinckx stelde vast dat Leo bezwekenwas aan eene schedelbreuk. In den loop van den dag liep het ge rucht dat August zich te Meirelbeke ver dronken had. Zulks is onjuist. August was op het gewone uur naar zijnen win kel gegaan in de Kortrijksche straat. In den loop van den morgen sprak zijn baas hem over de misdaad,doch August werkte rustig voort. Omstreeks 1 uur, verliet hij zijn werk en ging hij in eene herberg der Muinkkaai, waar hij vernam dat de dag bladen reeds de misdaad vermelden. Hij begaf zich alsdan, rond half 3 uren, naar het politiebureel der 5e wijk, waar hij. na door den politiecommissaris lang durig ondervraagd te zijn, werd aange houden. Hij is door twee agenten per rijtuig naar Ledeberg gebracht, ter be schikking van het parket. August heeft verklaard dat zijn broeder Eduard, Leo met eene ijzeren staaf den noodlottigen slag heeft toegebracht. Ziende dat hij nog leefde en deels uit vrees dat hij zich nog zou kunnen verde digen en deels uit medelijden om zijne pijnen te verkorten, zou August alsdan op het bed zijns broeders gesprongen zijn, zich met zijne knieën op Leo's borst hebben gezet en hem verder met de han den verworgd hebben. Het parket, vergezezeld van 2 wets dokters, MM. Duchateau en Leboucq, is zaterdag namiddag omstreeks 6 uren te Ledeberg teruggekeerd en heeft de lijk schouwing gedaan. Eduard Van der Meeren is ook aange houden. Hij en zijn broeder zijn met het lijk van Leo in het gasthuis geconfron teerd. Alois De Sloover, 29 jaar, wiens uitlevering gevraagd was door het parket van Gent, is Vrijdag door de gendarmerie van Tourcoing in handen der Belgische Overheid geleverd. Hij had zijn 8ojarigen vader zoo erg mishandeld, dat deze aan de gevolgen bezweek. De Sloover, die landbouwwerkman is, werd Ie Arras aan gehouden en opgesloten tot de pleegvor men zijner uitlevering vervuld waren. Het militair parket van Antwerpen heeft zich naar Beverloo begeven, om on derzoek te doen naar eene moordpoging, gepleegd door eenen soldaat van het regi- ment jagers, op het gehucht Strooiendorp. Vier soldaten hadden in eene herberg verteer gemaakt en gingen heen zonder te willen betalen. Toen zij door den herbergier achter-1 volgd werden, heeft een der soldaten hem een doodelijken messteek in den rug toe gebracht. Dijnsdag middag, tusschen 12 urec en half 1had in de Huidevetterstraat tt Antwerpen een feit plaats, dat getuigt van verregaande brutaliteit der plegen, Juist op het uur dat er in deze veel be gane straat het meest beweging is, zag dj dame des huizes van den witgoedwinkel n. 5, mej. Daunay, een kerel vlug naa: boven snellen. De huisgenooten gingen zien den boven al de deuren open staan. Ee kerel kwam plotseling uit eene kamer ge loopen en greep de dame bij de keel e: bij den pols, alsof hij haar wilde wurgen. Doch hij wisi haar op zij te werken de vlucht te kunnen nemen. Op het hulpgeroep heeft de toegesneld! politie hem achterna gezet tot aan 0 Wappersstraat, waar hij gevat werd. In het politiebureel gebracht werd hi in bezit gevonden van twee spelen oud; kaarten, een rolleke lint in het huis g> stolen, een portemonnaie met 5 centen, doch waar 18 fr. van de meid in gezeten hadden, benevens eenige niets beduidend: voorwerpen. Doch het is gebleken dat hij niet al leen was, want men heeft eenen tweede: persoon het huis uit zien vluchten, in dj richting der Beurs. Deze zal denkelijk de 18 fr. in bezit hebben, alsook eene hoeveelheid kant ter weerde van 2000 fr. die volgens nad: onderzoek uit het huis verdwenen is. De aangehoudene beweert te zijn Ma K., een Duitscher van Dortmund, jaar. Hij beweert met zijn vriend in ee Duitsch logement der Zilversmidstraatu wonen, waar nu het onderzoek voortgeza wordt. 'Ijil De aangehoudene beweert dat al wat men in zijn b :zit vond, hem door zijne: makker werd gegeven. De genaamde Hubert Talboom, schrijnwerker, te Boom, kwam Zaterdaa nacht in dronken toestand naar zijn kost huis bij M. De Decker, in de Hospitaal- straat, en begaf zich te bed. Hij voelc; I811 weldra neiging tot braken, trok het straat venster open. verloor het evenwicht e kwam op de straatsteenen terecht, DrVaa Reeth bestatigde inwendige kwetsuren a reeds zondag morgend moest de ongelui- kige van de laatste HH. Sacramenten I» diend worden. Men meldt uit Meenen Sedert de werkstaking in de fabriei Gratry, te Halewyn, gaat er schier gear"" nacht voorbij of aan het een of ander hua van de Barakken worden de ruiten uitga slagen. Niemand gaat nog gerust naa:op bed. Men vraagt zich afwanneer dit schril- L6D bewind eens zal ophouden. nnmm Donderdag middag hebben zich wet6»™11 andere ergerlijke tooneelen voorgedaan Toen de werklieden op het middagu-j. d' de fabriek Gratry verlieten, werden zj door eene bende schoelies aangevallen jg gm De steenen waren vooral gericht nan^rle degenen, die tijdens de staking gewerl Twe hebbenentiai Een I7jarig meisje, Mej. Vanhave:- "tra beke, is ernstig gekwetst. Zij heeft han aanranders herkend. Andere personen zijl M'08 insgelijks gekwetst. W"? Rond 1 1/4 ure, toen de werkliede naar de fabriek terugkeerden, werd een: groep Meenenaars op steenen onthaalt p het De aanvallers stonden op Fransch gronfynmme gebied. notte Zekere Hippoliet Naert, werd vastgi oob grepen en erg gestampt en geslagen. Ee ,Wéd der schoelies sloeg met een ouden ketel 0 "H» zijn hoofd. Gansch bebloed is hij kunna binnenvluchten in eene herberg zooii^Jn ware hij misschien in handen gebleven yjer( De arme man, die vadar is van vier kil „tjari deren, zal een langen tijd belet zijn I utree werken. rootte Een tiental andere personen werds oos ook gekwetst. Verscheidene winkelia D< van de Barakken hebben de luiken hu: r® ner magazijnen moeten sluiten, om iïï™-, ruiten tegen de steenen te beschermt U Een aantal werklieden zijn naar het wd niet durven gaan. De agent Troch, di aangekomen was, werd op een regen tï steenen onthaald. Jules Peers, knecht bij M. Consta: aeo. Bonte, te Stalen, kwam Vrijdag per M Boog tocycle langs de Dixmuidsche baan s en 1 Roeselare, toen de naphte vuur vatte e Voa. ontplofte. Peers bekwam erge wond! ^en aan de beenen en het onderlijf. Na tï zorgd te zijn is hij naar zijne \voni:?,^E De aangekondigde twaalf gouds folf, t< bruiloften werden Zondag te Flobec ulit, t< met de gewone gebruiken gevierd ten f gemeentebestuur heeft de twaalf pare 'k®* officieel ontvangen en heel de gemeeO was in feest. In De pokziekte breidt zich uit in ds Jer' Borinage. Te Jemappes namelijk heeftc Jj!1 zich nu vertoond. Maatregelen ter bestir ding worden allerwege genomen. p Naar het voorbeeld van hetgeen Bergen reeds sedert eenige jaren gebei wordt nu ook door het gemeentebest van Jemappes, ten einde het sparen te moedigen, bij het inschrijven van elkf nieuw geborene op diens naam t boekje van i frank afgeleverd. Te Baudour is men bezig al brieken bij middel van een dubbel spoCj,n(je aan elkander te verbinden. Tijdens deaiinde0p wezigheid van de werklieden opendefcadbee! kinderen den rem van een waggon n£ Verdei materialen geladen. Het voertuig daalii.Gtwon met eene duizelige snelheid de helling b°r vermorzelde een hond, beukte den afslt'

De Denderbode | 1903 | | pagina 2