tri Begrafenis. EEN EN ANDER. Kermis Aalst 190" Het Weezenhuïs van Brussel- Leening vanfr. 1,649,000 ~AALST. Allerhande nieuws. Del Maandag voormiddag hebben te mid den van eenen talrijken toeloop van vrienden en kennissen de plechtige Lijk dienst en Begrafenis plaats gehad van den betreurden heer Frans Monfils, te vroegtijdig uit ons midden gerukt. Ten sterfhuize werd onder anderen, de volgende Lijkrede gehouden door on zen heer Burgemeester, Leo Gheerairdts, in naam van ons Stedelijk Bestuur en der onderscheidene Besturen van de welke de eerzame overledene deel uit maakte. De levensbaan van den verdienstrijken man dien wij heden eene laatste hulde komen bewijzen door deze begrafenis plechtigheden bij te wonen, verschijnt voor ons, nu dat zij door den wil van den Allerhoogste is afgesneden, onder een vierdubbel opzicht: Mijnheer Frans Mon fils was een bekwaam geneesheer, een wijze bestuurder, een toegenegen land- bouwvoorstaander en natuurliefhebber, een ervaren handelskenner. Zou het geene verwondering verwekken hoe, in zoo wijd uiteenloopende vakken, een mensch de eerste plaats kan innemen, hadden allen die hem van nabij kwamen niet kunnen beseffen welke stijfzinnige geest hem bezielde, welke taaie wils kracht zijne daden bestierde, welke uit gebreide kennissen hij had verworven door aanhoudende leerzucht en rijp overleg. Sedert i855, na schitterende uitslagen in de hoogeschoolexamen te hebben be komen, oefende Doctor Monfils zijn be roep uit, gekend als een praktizijn wiens kalm karakter, langdurige ondervinding, stille bezorgdheid voor zijne zieken ver trouwen en genegenheid wonnen. Het valt mij niet te beurt u zoo zeer te onderhouden, Mijnheeren, over den ge neeskundige nogtans moet ik hier aan halen dat M. Monfils sedert meer dan veertig jaren als geneesheer ten dienste van ons Bureel van Weldadigheid stond, nooit officieel benoemd maar niettemin aldus herkend, den arme verzorgende telkens zijne hulp ingeroepen werd zon der er eenige vergelding voor te vragen. Den i Juni 1880 werd hij door de Bestu rende Commissie der Burgerlijke Gods huizen gelast met den geneeskundigen dienst in de Gestichten der Leopoldstraat. In beide deze hoedanigheden werd zijne dienstvaardigheid verheven door het bur gerlijk Kruis van klas dat een konink lijk besluit van den 9 October 1900 hem verleende. Gemengd in de politieke beweging der jaren i860 en volgende, werd M. Mon fils Gemeenteraadslid dezer stad uitge roepen in de verkiezingen van den 3o October 1866 hij bleef de laatstlevende van de koene kampers die toen de meer derheid behaalden. Hoe hij in den ge meenteraad alle bestuurzaken met nauw gezetheid wist te onderzoeken en volgens behocren te schikken, dit zullen zich wel herinneren degenen die zijne werkingen hebben nagevolgd. Immer toegedaan aan de belangen van de Stad, bleef hij niet vreemd aan eene enkele bespreking, en zelden werd zijn overwegend advies door den Raad niet gevolgd. Wanneer in 1879 het getal der leden van het Schepencol lege werd vermeerderd, werd hij Schepen benoemd, in die bediening inzonderheid gelast met de regeling der onderwijs kwestie die toen de moeilijkste te behan delen was. hem geschonken werd en waarvan getuigt zijne aanstelling als beheerder van het disconteeringsbureel in het Agentschap der Nationale Bank. Indien ik van die bedieningen gewas maakt is hel om te toonen hoe overal M. Monfils bereid was eenieder bij te staan en recht te doen wedervaren, en hoe hij aanspraak mocht maken op de erkentenis der handeldrij vende burgerij. Een leven doorgebracht in de zorg voor het openbaar nut, in den strijd tegen 's naastens kwalen van alle slach, in de bekommering voor de lotsverbetering der anderen, vergt eerbied en dankbetuiging. Ook werd M. Monfils geen eerbewijs ont zegd in 1898 was hij door den Koning tot Officier van 't Leopoldsorde benoemd. Waar hij zich ook begaf, was hij onthaald als een vriend wiens achting en genegen heid vereert. Een nieuw leven is voor u begonnen, dierbare vriend, een leven waar de god delijke wellusten uwe onwankelbare ver kleefdheid aan den Godsdienst, uwe voor beeldige zelfsopoffering en plichtvervul ling beloonen. Hier zal uwe nagedachte nis steeds in eerc behouden blijven. Onder uwe dankbare medeburgers. Vaar wel Benevens dit openbaar ambt had M. Monfils een dubbele last op zich geno men. Als Voorzitter der Besturende Com missie had hij te zorgen voor twee be langrijke instellingen der Stad: de Acade mie van schoone Kunsten en de en Berg van Bermhartigheid. Terloops moet ik doen opmerken hoe beide deze stichten op. meesterlijke wijze tot heden zijn bestuurd, hoe in de Aca demie de tucht en de vooruitgang in stu die gepaard gaan met verbetering in de inrichting, hoe in de Spaarkas, door een behendig beheer, de winsten verdubbelen en eene voorzichtige voorzorg als de beste waarborg strekt. Doch geene moeilijkere taak ontmoette hij, en dit bekende hij meermaals, dan in 't korttijdig mandaat van lid van de Bestu rende Commissie der Burgerlijke Gods huizen van 1871 tot 1876. Ondanks het eenstemmig aandringen zijner Collegas van den Gemeenteraad, weigerde M. Monfils zijn mandaat in de gemeentekiezing van 1887 te laten ver nieuwen, en alhoewel hij het politiek ge bied en het stadhuis scheen te hebben verlaten, nogtans bleef hij zijne vrienden door raad en daad behulpzaam. In eenen anderen werkkring waar het geldt de belangen van den landbouwer te verzorgen, was M. Monfils nogmaals een der aanvoerders. Tentoonstellingen, prijskampen, onderwijs, verhandelingen, practische leerlangen, proefvelden, invoer van zaden, en wat nog, alles gebruikt tot middel om den landbouwersstand te ver heffen en te helpen Zietdaar de strek kingen van den Voorzitter van het Land- bouwcomice, van het lid der bijzondere Commissie tot verbetering der Hopteelt. En of het lot van den minderen man, onverschillig of het een landbouwer of een werkman was, hem te gelijk nauw aan het hart lag, zien wij hem, als Voorzitter van het Beschermcomiteit van Werk manswoningen en van Maatschappijen van Onderlingtn Bijstand, beproeven aan de Aalstersche werklieden al de voordee- len der nieuwe wetten te verschaffen. Anderen zullen u spreken van M. Mon fils, Rechter en Voorzitter der Handels rechtbank, van zijne ervarenheid in han- del en nijverheid, van het vertrouwen dat Vleeschkwestie.De redevoeringen, door M. den baron van der Bruggen, mi nister van landbouw, over die kwestie uitgesproken den 9 December en den 9 Juni laatstleden, zijn door de zorgen der landbouwgroep in de Kamer, uitgegeven een vlugschrift, dat 64 bladzijden telt en verkrijgbaar is aan ic centiemen per exem plaar. Een mannenlist mislukt. Om middernacht thuis komend en eenig bitter verwijt van wege zijn vrouw vreezend, trok Hendrik Snaps zijne schoenen uit en trad op zijn zokskens de slaapkamer binnen. In den donkeren loopt de man tegen de wieg, die voor het bed staat, en de vrouw wordt wakker; maar, zie, rap als de wind is de man aan 't wiegen. Henke Wat doet ge daar roept de vrouw. Wel, vrouwke lief.'k zit hier al twee uren te wiegen om onze kleine in slaap te krijgen... Wel. gij onnoozele sul, ons Jefken ligt hier bij mij- in 't bed Slijpen op Aluminium. Als een uitmuntend slijpmiddel vinden wij Alu minium aanbevolen. Dat metaal is als het ware een fijne slij poteen en heeft ook eene goede losma kende kracht. Door het vochtig maken ontstaat voorts een uiterst fijne slijpstof, welke een vettig gevoel geeft en zich vast aan het staal hecht. De messen worden op eene aluminium- plaat binnen korten tijd zoo scherp van snede als een scheermes, zoodat ook de beste slijpsteen niet daarmede vergeleken kan worden. met het doel te ontdekken of er geene mogelijkheid zijn zou ons voor de R< cht- bank te dagen wegens lastertaal of belee- diging. Tot hiertoe lukte men er niet in en om rede... Moesten de catholieken De Dender- galm en vooral 't Land van Aelst met de zelfde maat meten het zou er wat an ders zijn toegegaan. Geen nummer van 't Land van Aelst verschijnt of 't krioelt van platte en venij nige lasteringen en beleedigingen, van laffe insumatiën tegen wel aangeduide personen... Maar ze worden door de vin gers gezien. En men laat maar altijd voort lasteren en beleedigen zonder er eenig protest tegen aan te teekenen, zonder zich te herinneren, dat de raadgeving van Vol taire wordt nageleefd Liegt en lastert gelijk een duivel er zal toch altijd iets van overblijven. AdviGS aan schriJvelaars van Den Dendergalm die het nr van ons blad naar de Commissie der Godshuizen te Brussel zonden als eene aanklacht wegens laster en verzoek van vervolging voor de Rechtbank. Bespreking in den Gemeenteraad van Brussel. M. Parmentiers roept de aandacht op de beweering der dagbladen, als zou een erg schandaal zijn voorgevallen in het meisjesweezenhuis der stad Brussel. Wat weet het college daarvan M. De Mot. Ik wil deze laster praatjes der pers hier niet laten herhalen. Niets van dit alles is waar. Dat moet in geheime zitting komen. M. Wauwermans. Waarom hebt ge dan in 1901 in openbare zitting geant woord aan M. Vandendorpe M. De Mot. Ik zeg dat ik u hier in het openbaar geen lasterpraatjes zal laten vertellen. Als we in 1901 anders handel den. hebben we ongelijk gehad. (Gelach). M. Lemonnier zegt dat alles laster is. Ge durft niet interpelleeren. M. Wauwermans. Nu nog beter als we vragen van te interpelleeren zet dé burgemeester ons een slot op den mond M. De Locht. Zoolang ge ons niet zult geantwoord hebben, weigeren wij te gelooven dat de inlichtingen der pers las teringen zijn. M, Wauwermans. En gij durft M. Dugniolle, onzen collega, voor las teraar uitmaken M. De Mot. Dat moet in de gehei me zitting komen. M. De Locht. Durft gij een proces inspannen tegen den XX' Siècle (Gel.) De XX' Siècle zegt dat zij hare inlich tingen omtrent het zedenschandaal in het Wezengesticht staande houdt, zoolang haar geen afdoende weerlegging wordt verstrekt. Voegen wij er bij dat later in geheime zitting de heeren De Mot en Lemonnier vele tonen lager zongen en moesten be kennen dat de aangeklaagde feiten be stonden doch overdreven worden voorge steld. Wij komen er wel eens op terug om te bewijzen dat de liberalen die ons, catholieken beschuldigen van plichtigé kloosterlingen aan 't Gerecht te ontruk ken, nu overtuigd zijn van, in deze zaak, aldus gehandeld te hebben. Wij weten sedert lang dat De Dender- bode wekelijks grondig wordt onderzocht Tusschen deaan- trekkelijkheden dewelke dit jaar onze foor zullen bezoeken zal het prachtig Hippo- drom-Theater van den heer Andersen voorzeker de voor naamste plaats bekleeden. Het Hippodrom Andersen is een echt paleis, het is versierd met schoone schil derijen en met groote serie lachspiegels van Parijs. Het bevat buiten een a5tal schoone rijpaarden een Theater waar een Indiaansche troep van 12 personen zoo mannen als vrouwen door hunne eigen aardige oefeningen den lachlust der be zoekers zullen verwekken. Niets zal door het bestuur verwaarloosd worden om aan de Aelstersche bevolking een aangenaam en deftig vermaak te be zorgen. De ouders, de heeren bestuurders der scholen mogen gerust met kinderen van beide kunne dit Hippodrom be zoeken Alle dagen van 3 tot 12 uren 's avonds elke uur optreden van den Indiaanschen troep. De Hippodrom blijft slechts maar 8 dagen staan. Elke Vrijdag avond te be ginnen van 8 uren groot familiefeest met tombola van prachtige prijzen. Tevens een nieuw program van de Indiaansche, tot slot pantomime van het gelyk gezel schap, onder lijding van de regisseur Bernard Polah. Het zal opgericht worden op de Graanmarkt rechtover de Soldaat- jesschool. Opening alle dagen der kermis van af 3 uren namiddag. Stevensstraat, te Brussel. De man pakte de vrouw bij hare kiel en sloeg haar ge weldig in het gelaat. Aan de H. Geeststraat stond de kolen- koopman Cornells Ronsmans aan zijne deur. Hij sprak er schande over.de vrouw zoo te mishandelen, maakte zich kwaad en sloeg den kerel van den overkant der straat tegen den muur. Deze trok een revolver en schoot r Ronsmans, die aan de hand gekwetst werd en vluchtte. Dan nam de moorde naar de vrouw 0111 hare lenden eri loste drie revolverschoten in haren nek. Zij viel neer. Hij schoot dan zichzelven een kogel het hoofd en bleef dood op den slag. De v.r.ou.^ 's naar 't gasthuis gedragen, waar zij bijna onmiddelijk overleden is. Moordenaar en slachtoffer waren Jan Van Hove, kleermaker, woonachtig op de Republiekplaals, en Carolina Rem- baut, van haren wettigen man geschei den, wonende op de Bergschen Steenweg. Zij hadden samen op zijn bebelsch ge leefd en waren met ruzie gescheiden. Maandag morgend ontmoette zij hem en vroeg hem geld, zeggende dat zij hon ger had. In haren zak is een geldbeugel gevonden met een centiem en een berg- STAD AALST. (1891.) 24'Trekking. 29 Juni igo3. Obligatiën uitkeerbaar aan pari te rekenen van 1 Oogst igo3 Nrs 356 I029 1482 ig55 418 1207 1848 2610 567 i3i2 1945 Obligatiën uitgekomen bij vroegere trekkingen en nog niet uitgekeerd. 22e trekking 3o Juni 1902 Nr 225o (koepon n° 23 aangehecht) 23° 29 December 1902 ^2429, 2565, 3024 (koepon n°24 aangehecht). Creemboter. Markt van Woensdag 1 Juli igo3 35 Kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,60 tot 0,00 per kil Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. AALST.Brandramp.Dijns- dag namiddag rond 6 1/2 uren is cr brand ontstaan in de stalling van den hovenier Jan Mergan wijk St-Jobskapel. Dank aan de spoedige hulp der toegesnelde geburen is slechts een gedeelte der strooien dak de prooi der vlammen geworden. De tusschenkomst van het Vrijwillig Pompierskorps, 't welk nog al vroegtijdig ter plaats aankwam, was nimmer noodza kelijk. De schade is door verzekering gedekt. AALST. Heden woensdag, tus schen den middag en een ure viel hier ter Hopmarkt een smartelijk ongeluk voor aan een foorkramer bezig aldaar zijne tent op te slagen. Een kind zat nabij een petrolcomfoor en zijne kleederen geraakten in brand. De moeder verwittigd dooreen knaap, ijlde haar kind ter hulp, doch het vuur deelde zich ook aan hare kleederen meè, en eer men de vlammen kon uitdooven hadden moeder en kind zulke er ge brandwonden bekomen dat de dadelijke overvoering' naar 't hospitaal noodzakelijk was. Verde re inlichtingen ontbreken. - Spoorwegramp. Het gerucht loopt hier bevestigd door personen uit Brussel terugkeerende dat de expres beurstrein uit Antwerpen op een goede rentrein is geloopen en talrijke reizigers er de dood bij vonden of ernstig zijn ver wond geworden. Maandag morgend ten 9 uren,kwam briefke er in. De Brusselsche policie is voortaan gelast, op het sluitingsuur der herbergen ook de pasteibakkerswinkels te doen slui ten, waar men koffie, chocolaat en ande ren drank verkoopt. Dan zullen de plak kers en plaksters het daar niet meer lot den morgend kunnen trekken wanneer de herbergen gesloten zijn. Eene honderdjarige. Binnen eenige maanden zal in het godshuis te St-Amandsberg, de honderdste verjaring gevierd worden van Juffer Sophie Lacompte, die sinds meer dan 22 jaar kostgangster is van voornoemd gedshuis. De eeuwelinge werd geboren te Melden op 12 Mei 1804. Ze is nog eene kranige vrouw met helderen geest en gezond lichaam. Het knaapje dat maandag omstreeks 11 1/2 uren door een tramrijtuig op de Kortrijkschestraat te Gent onthoofd werd, is de kleine Cruybeke, zes jaar oud en wonende op eenen koer van voormelde straat. Het kind was met een zweepje achter een rijtuig geloopen. De koetsier verjoeg het. Het kind liep over de rails van den tram, juist toen een tramrijtuig kwam aangereden. Het kind geraakte on der de wielen vóór dat de conducteur, die naar men zegt, geen de minste schuld heeft aan het ongeluk, zijn rijtuig kon in houden. en werd letterlijk het hoofd van van den romp gescheiden. Het bloedig lijkje werd bij eenen apotheker der buurt binnen gedragen. De tramgeleider was zoo ontroerd dat hij zijnen dienst niet heeft kunnen voortzetten. De genaamde Van Acker, wonende Berouw, die zaterdag namiddag werk zaam was op eene 10 meters hooge stelling aan de werkhuizen Carels, Dok, te Gent werd eensklaps doer de groote hitte onpasselijk en stortte achterover in de ruimte. De ongelukkige kwam met het hoofd te rechtop de drijfstang eener disselmachine. Hij bekwam twee wonden in den hals en verloor breede gulpen bloed uit mond, neus en ooren. Een bijgeroepen geneesheer stelde vast dat de ongelukkige overleden was. Van Acker was 26 jaar oud, en de eeni ge steun van zijn ouden blinden vader. Met dat warme weer krioelde het Zondag van volk op St-Anneke te Ant werpen en ook op den dijk waren er veel wandelaars. Zij die daar Zondag namiddag wan delden, rond half 6, waren getuigen van een droevig ongeluk. Verscheidene kna pen waren daar een bad aan 't nemen en zwommen van den wal naar het op 't droog gezette binnenschip Hamton, Ook de jonge Honoré Acceleyn, jaar oud, leerling van het Atheneum, wonende Rijsselsche baan, op St-Anna (Vlaamsch Hoofd) was daar mee aan 't zwemmen en had zich met een bootje naar de Hamton laten voeren van het schip sprong hij de rivier in en zwom naar den wal. Middenweegs is hij gezonken en niet meer naar boven gekomen. Eerst ten 1 uur, in den afgeloopen nacht, is het lijk opgevischt. De ouders zijn wanhopig over dit ongeluk, dat het leven ontnam aan eenen knaap, die flink studeerde en veel beloofde. Willen en daarover bleven de twee twis ten tot 12 ure. Toen zij buiten kwamen, na afloop v den arbeid, zegde Willen tot Vranckx Ehwel, zoudt ge nu nog met q sjik durven werpen Wel duizend, antwoordde Vranci En daarop de twee aan 't vechten, ze elk een blauw oog, een gezwollen en een bloedenden neus hadden. Op een gegeven oogenblik gaf Vrar.ckx, die zich tot hiertoe meer vt digd dan aangevallen had, Willen e n vuistslag op het hoofd, zoodat bleef liggen. En daarop schoot hij zijnen frak- vertrok met andere gezellen. Doch wie liggen bleef was Wilk Andere werklieden kwamen bij, wili hem recht helpen, doch hij bleef bew" teloos en, toen Dr Diederichs ter pk kwam vond hij een lijk. M. dc policieofficier Sagaert kwamcu rechi ter plaats en stelde het eerste onderra Ten half 7 is een tweede ongeluk ge beurd in den polderaan het Veerhuis niet ver van de plaats waar verleden jaar kapitein von Sigsfeld met zijnen ballon verongelukte. De genaamde Van Massenhoven, jaar, wonende Kloosterstraat, 121, was daar gaan zwemmen in eenen vijver, waar men in den winter gewoonlijk gaat schaat sen rijden. De ongelukkige heeft grond verloren en is verdwenen in de diepte. Kort daarop werd zijn lijk opgevischt, Deze twee ongelukken hebben groote ontroering teweeg gebracht onder de on telbare wandelaars. Maandag morgend ten 11 ure oht- stond ruzie tusschen 2 werklieden in het houtmagazijn Goris, Van Immerseelstraat te Antwerpen, nevens de groote diamant slijperij. De een Antoon Vranckx, 23 jaar, wo nende Veldstraat, stond aan een trekgat van het tweede verdiep.de andere, Willen genaamd, 19 jaar oud, aan het trekgat op de eerste verdieping. Op een gegeven oogenblik wierp uii,u,&vvdiii \_/p een gegeven oogenDiiK Wierp een koppel al twistend langs de Jozef Vranckx een sjik tabak in den hals van Ten half 2 keerden al de arbeid- terug, ook Vranckx, die overvloedig bes te weenen en verklaarde, dat zij de.z hadden willen uitvechten, maar dat nooit of te nooit het inzicht had geb M, zijn tegenstrever te vermoorden. Vranckx is in de gevangenis opgesls en ter beschikking van den procureurs konings. Het lijk is voor de lijkschouwing Ste-Elisabethgasthuis gevoerd. Het parket kwam dezen namiddag plaatse. Men gelooft dat de vuistslag hersenvloeiing moet teweeg gebrachtlx ben, die den dood verwekt heeft. Later. De man die doodgesl^ werd, is Antoon Valckx, 21 jaar, wonea Lange Veldstraat, 81. De andere is Willen Dycker, 18 ja wonende Lange Pothoekstraat. Tusschen Vrijdag 26 en Zaterdag: dezer, is er eene jonge vette vaars afc maakt in de weide, gelegen in Me!» Polder, wijk Kwarijk, op 10 minutem stand van het dorp Calloo en toehoora aan Ch. D'haens. vetweier te Zwijndraa De dieven moeten verrast geweestzj want zij hebben niets meegenomen de twee achterkwartieren. De vaars eene waarde van circa 5oo fr. M. D'haens belooft eene belooning, honderd frank te betalen aan dengenei voldoende inlichtingen zou kunnen tot het ontdekken der misdadigers. Vrijdag, rond 6 uren 's avonds,! men drie velorijders in de herb< rg.ge den door Ivo Delbare, zijdewever muzikant, te Petegem bij Deinze. vroegen aan de vrouw eenen boterb met een stukje vleesch, en een pint bi De bugel van Delbare hing in dee berg; de wielrijders vermaakten zich er op te spelen. Eindelijk vroegen z eene pinten betaalden die voorop.'is wijl de bazin in den kelder was, kozeni mannen het hazenpad met den bugel, t vrouw sprong buiten en riep hetgebeui luidkeels Een gebuur, de genaamde Cesar f lemyns, smidszoon, sprong op velo en reed de schelmen achterna. Hij zag ze den weg naar Deurle insla en aldaar naar het dorp rijden. Hij haal de dieven in tusschen Deurle en Sia Martens-Laathem en vroeg hun den naar Gent. Hij las intusschen denm mers hunner rijwielen. Vervolgens spot de Willemyns zich snel vooruit en stos te Laat hem gereed met de politie eenige burgers, toen de dieven daara Kwamen. Zij liepen zoo schoon in de dat het een plezier was. De drager van den bugel had ecB tijd en gelegenheid gevonden, om instrument weg te werpen en te ontsti pen. De andere twee werden aaof houden. Willemyns kwam, rond 9 urt den bugel terug. Uit Hazebroeck wordt het volged geval van ongewone smokkelarij gemeÜ Eene automobiel reed met eene latte tabak de grenzen over met ongekes snelheid en was in een oogwenk op a stoffigen weg uit het gezicht verdwea Het voertuig was geheel met een 1 ovei trokken, zoodat men vorm, kleur nummer niet kon zien. Die eerste poging was te goed gelul dan dat de smokkelaars niet eene twi zouden beproeven. De douaniers waren echter verwittif en zij spanden eene koord over de btf De chauffeur naderde even als de 0' rige maal doch hij zag de koorden, mad links-om-keer en verdween. In eene herberg te Haacht zaten i' jongelingen en kregen twist voor ee kleinigheid. Een hunner, G. genaamd, ging buite om, met een groot mes gewapend, detffl andere af te wachten. Toen deze voort kwamen, sprong hij den genaamden op het lijf en bracht hem een vreeseüji steek in den hals toe. De getroffene viel als een steen em moordenaar, die hem nu onder zich ba zou hem ongetwijfeld hebben afgemaai indien niet de pastoor der parochie war toegesneld, om aan de slachting een ein: te stellen. De toestand van den gekwetste is to< hopeloos. Het parket is ter plaatseg( weest. In vollen dag, ten 4 ure zijn, op da steenweg van Chêtelet naar Gêrpinnes twee kerels gekomen in de woning va! vrouw Lambert, die op hare stoel zat 1 slapen naast haar kind. Zij sloegen i vrouw, bonden haar en het kind, sleepte haar in den kelder en stolen de 204 fr. di zij in eens schuif vonden. I rue mai oud had rom zich Deli en c revo onm naar met Hij heel dien brac Delr Li aang te mi echts werk. degei De De o Fig 1: de omge' was v Ik hel ik gel mede zorgdl overdi baar n maanc Er 1 dat is afgeva durem wel ve het eir ter, ki dit is e voorde nuwac twijfelt geestdi gen. lede: tmaa ren, da den. e Doch altijd ei moniee hadden Ik w zijn int mij stc mij tro zegde houwd juist. D niet ovc kracht kracht 1 uit zijn voo gedrage opstaan krachtig kwam c zegen. Zoodi men op len hein ten. Get monie Men ver zins en sedia trekken naar de hetTe Op hi sedia i nader t< gedurem niet van eens trai iemand mlangs elkens langduri Ik heb welk vo moeiend' laat mee Zoodr; was terui Herini De Bie Gent, Ni Eerste V* tot op 12 en De Sci A. F Maatscha voorwaar de ee in BeJgie leverige e ten. Buit zeti Hondstra

De Denderbode | 1903 | | pagina 2