m Zondag 5 Juli iïH)5 3 oeutioiüon per nummer 36",e Jaar 3811) Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST. HUISGEZIN. EIGENDOM VADERLAND. TAAL, VRIJHEID. Arbeidsongevallen. Wetgeving. OM ZES MILLIOEN De duurte van 't vleesch. Vriendea'bond Gent. AJACCIO. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars. fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQ1JE 8LUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3de bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij aocoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlyk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST, 4 JULI igo3. ALLES WIKKEN EN WEGEN. Wij moeten een oogenblik stilstaan om de belangrijkheid te doen uitschijnen van zekere bepalingen in zake van wetgeving nopens arbeidsongevallen. Er zijn poli tieke mannen die schreeuwen tegen onze ongevallenwet, omdat zij slechts aan het slachtoffer van een ongeluk 5o p. h. toe kent van zijn vorig dagloon. In Duitsch- land en nog elders ook, voegt men er bij, is men veel vrijgeviger daar heeft de werkman 66 2/3 per honderd Die heeren schreeuwers zijn niet heel slim, gewis zou men hun appelen voor citroenen kunnen verkoopen ten minste zij trachten het te doen aan hunne lezers of toehoorders en dan moeten zij formi dabel slecht zijn. En wij vreezen nochtans dat zij ook, lijk anderen die wij niet noemen willen, zeggen en herhalen De waarheid is ons wapen 1 Ons schijnen zij liever te staan op de hoogte van den heer Daens, die aan zijne lezers wijs miek dat in Duitschland het de Staat was die de werklieden tegen ongevallen verzekerde. Het is waar in Duitschland ontvangt het slachtoffer van een arbeidsongeval, wanneer hij volkomen ongeschikt is tot werken 66 2/3 p. h. van zijn dagloon dat is te zeggen indien hij 4 fr. per dag wint hij eene schadevergoeding van 2,67 fr. zou trekken. Bij ons zou hij slechts 2 fr. hebben. Dus, in schijn te minste, een gevoelig verschil ten voordeele der Duitschers. Wij zeggen in schijn, dat verschil is ook wezenlijk vooral de groote ongevallen en zware ongelukken. Doch zijn er slechts zulke De vraag wordt echter nu Wanneer begint die rente te loopen In Belgis van den dag na het ongeluk in Duitschland eerst met het intreden der l3dï week. Leze de i3de week Van af de i3de week begint dus eerst de last voor de patroons. Al de ongelukken van minderen omvang, van kleineren duur moeten door de werkbazen niet ver goed worden. Eenige cijfers gaan het belang dier bepaling doen uitschijnen. Tusschen de aangemelde ongevallen en de vergoede bestaat een overgroot verschil. In 1898 bedroeg het getal aangemelde ongevallen 407,522 daarvan wierden slechts 96,171 vergoed. In 1899 waren die cijfers respectievelijk 58* Vervolg. Wat dan Dan vraag ik u, welke aanleiding hebt gij om zoo stellig aan zijne schuld te gelooven Och kom, begrijpt gij dan niet vroeg Flick, wiens kleine oogen begonnen te fonkelen, ik zeg u, dat ik er zeker van ben en dat houd ik vol. Dat alibi, come- die! De buurman, die zoo in zijn voordeel getuigde, comedie hij heeft er het een of ander belang bij gehad, dat is alles. O ik durf er mijn hoofd onder verwedden 1 Flick zweeg, buiten adem van het ge durig spreken. Na eenige oogenblikken te hebben nagedacht, vroeg Jacques Hebt gij sedert dien buurman ook afgespied O I hernam de policieman met eene beweging van spijt, als ik mijn lichaam in tweeën kon snijden, maar dat kan nu eenmaal niet, zelfs niet voor eenen inspec teur van de geheime policie en dat is wel jammer. Soms vraag ik mij af, of ik geen verkeerden weg heb ingeslagen, met Sorandal te bespieden. Den andere heb ik toevertrouwd aan twee collega's twee beste jongens, waar men op rekenen kan, 443,313 en 104,811, en voor 1901 476,260 ongevallen 117,336 vergoedingen. Wij willen niet aandringen op de weerde dier cijfers onze lezers zouden het ons niet vergeven. Dit verschil tusschen aangemelden en vergoede ongevallen spruit voort uit het lange tijdperk dat verloopen moet eer de vergoedingen aanvang nemen. In Oostenrijk is dit tijdperk vastgesteld op 4 weken. Dat is merkelijk minder, maar toch weerom niet zonder belang. In 1897 werden er 69,283 ongevallen aangemeld; daarvan geven slechts 19,661 aanleiding tot eene schadeloosstelling. Dus zijn 49,622 zonder vergoeding geble- In 1896 waren die cijfers respectievelijk 64,655 ongevallen, i8.5o5 vergoedingen en 46,150 bleven zonder schadeloostel ling. In 1900 worden 80,534 ongevallen be kend gemaakt slechts op 23,034 is de wettelijke herstelling toepasselijk. De oorzaak van dit verschil is wederom te zoeken in de bepaling der wet hooger bedoeld. Het grootste getal ongelukken sleept geene arbeidsonbekwaamheid na van meer dan 4 weken. Daaruit mag de lezer niet besluiten dat voor die 12 eerste weken in Duitschland en die 4 eerste weken in Oostenrijk, het slachtoffer van een arbeidsongeval van alle hulp is ontbloot. Dat zou tot dwalin gen voeren. Er bestaat in die landen eene verplichtende verzekering tegen ziekte. Gedurende dien bepaalden tijd geniet de werkman uit de ziekenkas, genees- en heelkundige hulp en een onderstandsgeld. Doch hier valt wederom dees op te merken dat voor de ziekenkassen de werk man de 2/3 der bijdragen moet betalen in de beide landen en slechts i/3 ten laste is der werkbazen. In Oostenrijk verders moet de arbeider nog voor 10 per honderd de kosten der verzekering tegen ongevallen dragen- Daaruit volgt dat voor een groot deel de lasten der verzekering tegen arbeids ongevallen in Duitschland en in Oostenrijk op het werkvolk wegen. Inderdaad in de klein ongevallen welke eene onge schiktheid tot werken van min dan i3 weken in Duitschland en van min dan 4 weken in Oostenrijk, zijn voor 2/3 door de werklieden zelf vergoed. Bij ons, het is waar, is de vergoeding niet 66 2/3 lijk in Duitschland of 60 p. h. lijk in Oostenrijk maar slechts 5o p. h. ot de helft van de daghuur maar het is ook een feit dat de werkman geen bij dragen voor de verzekering betaalt, en dat al de ongelukken van zekeren om vang, 't is te zeggen, van meer dan 8 dagen ongeschiktheid tot werken, van den dag na het ongeval worden ver goed. Thans durven wij aan alle ernstige lezers eene vraag stellen Zou voor de opofferingen welke de Duitsche werkman wij bepalen ons daar bij, omdat de Duitsche wet voordeeliger is dan de Oostenrijksche verplicht is zich te ge troosten. onze werklieden zich dezelfde voordeelen niet kunnen aanschaffen Die voordeelen zijn eene verhooging van de schadeloosstelling van 5o p. h. zou ze moeten gebracht worden op 66 2/3 p. fa. Dus 16 2/3 p. fa. meer en verders eene verzekering tegen ziekten welke natuurlijk eene andere oorzaak hebben dan een arbeidsongeval van meer dan 8 dagen arbeidsonbekwaamheid. Deze laat ste immers zouden reeds gedekt zijn door de verzekering tegen ongelukken. Wij zouden geen oogenblik aarzelen op die vraag bevestigend te antwoorden. Niettegenstaande de duidelijkheid der daadzaken durven wij niet hopen de schreeuwers te zien ophouden in hunnen veldtocht tegen het werk van ons Ministe rie. Hun critiek is ingeblazen, niet door de ongunstige schikkingen der wet die voorzeker de vergelijkenis kan doorstaan met de wetgeving over arbeidsongevallen van het merendeel der andere landen, maar door hunne politieke strekking die hen noopt stelselmatig alles te beknibbelen dat door de Catholieken wordt op touw gezet. Wij mogen hun dat niet euvel op nemen laken is hun stiel, hun brood winning. Wij hebben er eer medelijden meê het zijn arme sukkelaars. En wat wilt ge meer Ziehier hoe Dijnsdag in de Kamer, M. Maenhaut den staf gebroken heeft, over de politieke beweging, door onze tegenstrevers op het getouw gezet, naar aanleiding der thans gelukkig afgeloopen crisis in den veehandel M. Maenhaut. Daar de kwade trouw onzer tegenstrevers klaarblijkend is, ver mits zij na de redevoeringen van M. den minister van Landbouw en van M. Pil blijven beweren, dat onze grenzen voor het vet vee gesloten zijn, wensch ik nog aan te dringen om te doen uitschijnen dat de verhooging van den prijs van 't vleesch niet het gevolg is der inkom- rechten en der maatregelen die aan de grenzen werden genomen. Niettegen staande al wat daarover gezegd werd, blijft Vooruit beweren dat de opslag van het vleesch aan de maatregelen te wijten is, die de Regeering heeft genomen Dat is eene bloot politieke beweging die op touw werd gezet met het oog op de ge meentekiezingen van October. Citoyen A. Delporte. Vraag het maar aan de huismoeders. M. Maenhaut. Wel ja, vraag het haar maar Zij zullen u antwoorden dat maar die niet op de hoogte zijn. De buur man doet niets op het oogenblik, geen nieuws omtrent hem. Het is om razend te worden Door den toon van vaste overtuiging, waarop de inspecteur gesproken had, was de levendige belangstelling van Jacques gaande gemaakt. Hij wilde nog meer vragen, toen Uli- vier, die in gedachten verdiept, zwijgend voor zich uit had zitten staren, plotseling uitriep Maar er moet toch eigenlijk een middel gevonden worden, om te beletten dat Gisèle in de macht van dien man valt Wij zijn druk bezig met zoeken, ant woordde de policieman vol vuur. Wat wil Sorandal De millioenen van baron d'Amfreville. Om die te krijgen heeft hij eenen moord gepleegd. Zijn plan was zeer eenvoudig hij wilde het testament vernietigen, en daar hij meende de eenige overlevende van de familie van den baron te zullen zijn, moest hij dan de erfenis krijgen. O hij heeft dei. boel van den ouden heer genoeg overhoop geworpen om het testament te vinden, maar de slimme oude heer had het op eene veilige plaats geborgen en het liep Sorandal niet mee. De millioenen gingen zijnen neus voorbij en vielen aan het onnoozele meisje ten deel. Welnu, om de millioenen te krijgen, zal hij zich van het meisje meester maken. Die ellendeling mompelde Olivier met gebalde vuisten. Ja, zeker, die ellendeling, hernam Flick, maar zult gij hem laten begaan Ik heb op u gerekend om mij te helpen bij de onderneming, die ik op touw gezet heb... Jacques maakte eene beweging, als wilde hij Flick in de rede vallen, maar deze ging voort Zult gij u niet plaatsen tusschen den schelm en het arme kind, dat hij tot zijn slachtoffer wil maken, gij. die haar be mint, de arme, schoone Gisele. O 1 gij bemint haar, ik weet het, zeg maar niet het tegendeel, want ik heb het duidelijk gezien. Zult gij hier werkeloos, met de handen overeen blijven zitten Zult gij de kaarten niet eens in de war brengen van dien M. Sorandal, die er vast op rekent te winnen daar hij meent alle troe ven in de hand te hebben? Zult gij beiden hem met eens een krachtige spaak in de wielen steken Het zou al te zeer onge lukkig moeten loopen, wanneer Sorandal in den strijd ten slotte niet zijne tegen woordigheid van geest verloor, wanneer hij zich niet verraadde, wanneer hij zich eindelijk niet eens een woord liet ontval len, waarop ik slechts wacht om hem bij den kraag te vatten. Aan eene hevige opgewondenheid ten prooi, was Flick op het oogenblik vreese- lijk om aan te zien, zooveel haat drukte zijn klein persoontje uit. in Oost-Vlaanderen de prijs niet aanzien lijk gerezen is. Waarom zouden er, indien de grenzen gesloten waren, 200 beesten te veel op de markt van Curegem zijn ge weest Op de markt van Curegem en op die van Gent daalde de prijs. Ja het sloeg op de markt van Curegem 5 centiemen, en op die van Gent 10 centiemen af. Citoyen A. Delporte. Tengevolge der redevoeringen die hier werden uitge sproken, M. Hoyois.—Dus doen redevoeringen de prijzen dalen spreek er dan nog eenige uit om den prijs nog meer te doen dalen M. Maenhaut. Gedurende de vijf laatste maanden werd in België meer vet vee ingevoerd dan andere jaren gedurende het zelfde tijdperk. Zoo waren er in 1901, 5,441 stuks 1902, 3,739 in 1903, 5557. Dus mag het vet vee in t land komen en werd er zelfsmeer ingevoerd dan de vorige jaren. Daarenboven steeg de piijs van het vleesch enkel in de groote steden en dan nog verklaarde te Gent een verstandige beenhouwer.die lid van den gemeenteraad is, dat de beenhouwers van Gent den prijs van het vleesch niet hadden opge slagen. Ik heb een onderzoek ingesteld in zekere steden van Vlaanderen is het vleesch 10 centiemen den kilo opge slagen, maar op den buiten is de prijs over het algemeen niet gerezen. Te Melle heeft mijn beenhouwer zijne prijzen sedert jaren niet opgeslagen zijn beste vlccsch kost fr. 1,90 den kilo. Indien M. Ant. Delporte eens langs Melle komt, noodig ik hem uit er van te komen proe ven. Ondertusschen daar hij zoo veel belangstelling toonde voor de huisvrou wen, zal ik hem gereedelijk het adres van mijnen beenhouwer geven zij zullen er haar vleesch kunnen gaan koöpen. (Men lacht') Eindelijk werd hier gezegd dat de wet- Simons oorzaak was van het stijgen van den prijs van 't vleesch. Welnu, deze wet dagteekent van 1886. Dus kan zij het niet zijn die onlangs het vleesch deed rijzen. Het gering invoer recht is voor niets in de verhooging van den prijs van het vet vee. In Oostenrijk en Duitschland werden onlangs de rech ten verhoogd en, ondanks de tegenkan ting der regeering, werd in Frankrijk de zelfde maatregel genomen. Met 406 stemmen tegen 169, werd eene merkelijke verhooging van rechten aan genomen, en 't zijn dus uwe vrienden, heeren progressisten en socialisten, die den pi ijs van 't vleesch doen vei hoogen. Alles wat gij in deze zaak beoogt, is een politiek doel, met het oog op de kiezingen in October en als bewijs daarvan, geldt de meeting, dcor de progressisten en socialisten den 29 Juni te Gent gehouden. De prijs van het vet vee daalt en de prijs van het vleesch moet insgelijks dalen. M. Hoyois. Dat is feitelijk het zelfde. M. Maenhaut. Ondersteunt onver- De beide broeders sidderden dan ook onwillekeurig. Jacques bleef echter zijne kalmte bewa ren en toen Olivier, door de woorden van den inspecteur in geestdrift geraakt, op sprong en zijne gedachten slechts door een dreigend gebaar uitdrukte, greep hij hem bij den arm. Houd op, riep hij hem toe, waar wilt ge heen Naar Pierrefitte. Om wat te doen Olivier antwoordde fier Om met dien Sorandal te spreken, om hem te zeggen hoe elk rechtschapen man, elk man van eer, over zijn gedrag moet denken. Flick maakte een gebaar van vreugde, maar J acques hernam Ongelukkige, in welk avontuur wilt gij u wagen Gij zijt toch niet voorne mens, hoop ik, om aan Sorandal alles te herhalen, waar wij zooeven over gespro ken hebben Ik wil hem eenvoudig zeggen, dat de man, die om zich meester te maken van haar vermogen, trouwt met een onge lukkig kind, dat niet in staat is te be grijpen, wat men met haar doet, dat die man een... Olivier 1 Welnu Jacques hield zijn broeder bij den arm vast. Olivier, zegde hij met bevende schillig welke thesis, doch hitst uwe bla den niet op om, met een politiek oog merk, het publiek te bedriegen. M. Maenhaut heeft gelijk gehad aan de legende van het gouvernement der utthongeraars eens en vooral een einde te stellen. Terecht deed hij opmerken, dat heel die mislukte veldtocht een politiek doel heeft met het oog op de gemeentekie- zingen. In vergelijking met wat er Dijnsdag nog in Frankrijk is gestemd, leven wij in België in 't land van belofte. Woensdag beraadslaagde de Fransche Kamer over het voorstel Debussy waarbij de invoerrechten op het vee en geslacht vleesch verhoogd worden. De Kamer keurde goed een maximum- recht van 3o fr. en een minimum-recht van 20 fr. voor koeien, stieren en jonge ossen, van 40 fr. en s5 fr. voor kalveren. In eene 's morgends gehouden verga dering besloot de commissie maximum en minimum-invoerrechten voor te stellen van 40 en 25 fr. voor rammen, ooien en hamels de Kamer keurde deze rechten goed. Verder werden goedgekeurd de vol gende rechtenvan 5o en 35 fr. op versch schapenvleesch.van 40 en 25 fr. op vcrsch varkensvleesch, van 5o en 35 fr. op versch rundvleesch. Vervolgens wordt het wetsvoorstel in zijn geheel met 408 stemmen tegen i56 aangenomen. Het ministerie-Combes, gesteund door liberalen eu socialisten, ziedaar eens een echt gouvernement van uithongeraars H ïer in België is de crisis in zooverre voorbij, dat op de markten van Curegem en Gent de prijs daalde en er te Curegem 200 stuks vee te veel waren. Arme liberalen, zegt Het Handels blad, ze meenden een reddingsplank vast te hebben, en ze is hun reeds ont snapt. De prijskamp van Ajaccio (Corsika) be looft eene merkweerdigheid te zijn. De bijtredingen te Luik en te Gent vloeien op verbazende wijze toe en al beleefde de duivenliefhebberij in den laatsten tijd slechte dagen, toch zijn er nog honderde kampers gereed om in dezen reusachtigen kamp te vliegen. De inkorving geschiedt Zondag 5 Juli wederkeerig te Luik (internationaal), te Gent. Grand Hotel (regionaal). Al de dui ven dingen in de internationale vlucht mede, in de regionale enkel deze van 5 Belgische provinciën en een deel van Holland. Maandag morgend vroeg, 6 Juli wor den de twee verzendingen vereenigd in stem Olivier, gij maakt mij angstig. Gij zijt krankzinnig. Gij wilt twist zoeken met Sorandal. Waarom niet Waarom niet Maar omdat, zooals men u zooeven reeds gezegd heeft, gij geen recht heb u met zijne zaken in te laten. Geen recht Omdat alles wat wij van hem weten, ons in staat stelt hem te beoordeelen, als een gevaarlijk wezen, zonder geweten, tot alles in staat. Olivier, broer, ik wil niet dat hij u zal dooden, en dat zou hij zeker doen Maar Olivier rukte zich los en schreeuw de met heesche stem en vlammende oogen Gij hebt goed spreken, gij bemint Gisèle niet Maar ik bemin haar, ja. O al zoolang heb ik het mijzelven willen ontkennen, maar thans kan ik het hardop zeggen. Ik bemin haar Des te erger Ik bemin haar sedert den dag waarop ik zoo gelukkig was, haar aan den dood te ont rukken, sedert het vreeselijke oogenblik, waarop ik haar in mijne armen hield, aan mijne borst gekneld, en gij hebt gezien, Jacques, o gij hebt gezien, toen wij elkaar weer ontmoetten, welk een onweer staanbare sympathie haar tot mij aantrok, met hoeveel verrukking zij luisterde naar den klank mijner stem, hoe hare oogen aan mij hingen, terwijl ik leed ja. liefde en smart streden in mij, ik dacht dat ik Feignies om vandaar naar Parijs te ver trekken alwaar de Fransche verzendingen aansluiten om dan gezamenlijk naar Ajaccio te vertrekken. Maakt de vlucht in België een kolosale opgang, in Frankrijk is dit niet min. Tal van maatschappijen nemen de vlucht te baat om mede naar Ajaccio te verzenden en vluchten in te richten welke voor onze duiven eene uitmuntende leiding zullen wezen. Wat meer is de officieel erkende duiven- en luchtvaartkringen van Frankrijk zijn door den Minister van Oorlog gelast te dezer gelegenheid belangrijke waarne mingen te doen nopens de richting der duiven in verband met de heerschende winden enz. Te Ajaccio zelf worden voor deze ge beurtenis groote feesten voorbereid. Men rekent dat de duiven den donderdag te Ajaccio zullen aankomen. Geniesoldaten zijn gelast ze in een groot lokaal neer te zetten en te bewaken terwijl hen geene zorgen zullen ontbreken van de vergezsl- lers. Den vrijdag avond groote fakkeltocht met krijgsmuziek. Den zaterdag 11. dag der loslating Concert door het Stedelijk muziek tijdens de werking en daarna. Om 10 1/a ure ontvangst der vergezellers door de overheden. Om 2 ure voordracht in den Schouwburg. Al de wachters der Semaforen hebben uitdrukkelijke bevelen om melding te maken van de duiven welke zij zouden zien voorbij trekken. Deze telegrams zul len medegedeeld en aangeteekend worden in de Kringen met luchtpost gelast alsook aan de Belgische inrichtende maatschap pijen. Men ziet dadelijk dat deze prijskamp gepaard gaat met wezenlijk wetenschap pelijke waarnemingen welke voor de luchtpost van het hoogste belang zijn. Uitgebrand. Te Gent hadden de radicalen en socialisten Dijnsdag avond in Valentino eene grrroote protestatie- meeting tegen het gouvernement der uithongeraars belegd. Wat bijval ze hebben gehad, kan men lezen in Vooruit van Woensdag. Luister maar De opkomst naar de meeting in Va- eentino was gebrekkig, ja, slecht. Drie honderd menschen meer niet. Daarna een uitval omdat de men schen Zondag met duizenden in de heete zon naar de processie stonden te zien. Ten slotte het volgende u Zelfs de vleeschhouwers.zij die putten in de aarde klagen, waren op eenige uit zonderingen na afwezig. Dat is schande, zegde Samyn terecht, en hij drukte den wensch uit dat de beenhouwers ook teeken van leven zouden geven. Ge ziet eene allerellendigste uitbran ding het zou besterven. Het is waar, zooeven wilde ik vertrekken, ik had er in toege stemd u te volgen, Frankrijk te verlaten, omdat ik wel wist dat een onoverkomelijke hinderpaal mij van mijne lieve Gisèle scheidde en dat ik haar nooit zou kunnen zeggen, dat ik haar bemin, om rede dat zij het toch ook niet zou begrijpen, maar hebt gij daarom gedacht dat ik haar zou kunnen vergeten Neen, neen, nooit haar beeld is diep in mijn hart gegrift, de gedachte aan haar, heeft daarin onwrik baar wortel geschoten. Ten slotte, het is waar, ik heb mij onderworpen, ik heb er in toegestemd het offer te brengen, maar nu is eensklaps alles veranderd. Deze aanbiddelijke Gisèle, aan wie ik zelfs niet in liefde durfde denken, zal de prooi worden van eenen ellendeling, die, om de fortuin in handen te krijgen, waarop hij loert, niet voor eene misdaad terug schrikt. Gisèle is in gevaar en ik zou ver trekken, en ik zou haar r.iet ter hulp snellen I Alles, zelfs het onmogelijke be proeven om haar te redden Jacques, dat kunt gij niet var. mij eischen. Wat be kommer ik er mij om, of er gevaar te trotseeren is. Denkt gij dat ik een lafaard ben? Ik zal Gisèle redden, verstaat gij, het koste wat het wil. Ik ben de uwe, M. M. Flick, laat ons vertrekken, er is geen oogenblik te verliezen. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1903 | | pagina 1