Van tak op tak. Groene Pie Z. H. LEO XIII, Zondagrust. Allerhande nieuws. Provinciale Raad van Oosl-Vlaanderen. Dijnsdag 11., werd de gewone zittijd der provinciale Raden geopend. De heer B°n R. de Kerchove d'Exaerde handelde in zijne openingrede over de aan de Kamer voorgestelde wetsontwer pen t®t verbetering van den toestand der Gemeentesecretarissen en Ontvangers, en tot verzekering der bestendigheid der gemeenteambten. Volgens de wet van 3 Juli 1894. zegde de heer Gouverneur, is voor de jaarwed den der Gemeentesecretarissen een mini mum brpaald. Tevens moeten deze jaar wedden om de 5 jaar verhoogd worden. Op 23 December 1900 is door de leden der wetgeving een voorstel aangeboden, dat voor doel heeft, het minimum en het bedrag der vijfjaarlijksche vermeerdering te verhoogen. Ook zijn door Volksver tegenwoordigers dergelijke hervormingen voorgesteld ten voordeele der Ontvangers. Eindelijk, op 4 Maart van dit jaar, werd een wetsvoorstel neêrgelegd, strek kende om de bestendigheid te verzekeren der gemeenteambten. M. de Gouverneur keurt deze verschil- lïge voorstellen, welke nog in de Kamer moeten besproken worden, goed, voor zoover zij strekken tot verbetering van het lot der verdienstelijke gemeenteamb tenaars. Hij doet evenwel uitschijnen dat, door die voorstellen, de macht beperkt wordt der Gemeenteraden, ten voordeele van het Middenbestuur. Alleen de over weging dat het gemeentelijk zelfbestuur niet bij machte is, voldoening te geven aan de wettige betrachtingen der gemeen tebeambten verrechtvaardigt de gedane voorstellen, zegt spreker. M. de Gouverneur toont verder aan, dat er reeds voorbeelden bestaan van in menging van den Staat in gemeentezaken, namelijk deze in zake van politie en van onderwijs, en dat de huidige inmenging dus niet als ongewettigd mag beschouwd worden. Spreker zegt dat indien de Staat zich gelast heeft in gemeentezaken tusscïien te komen, om de bestendigheid en de goede vergelding der gemeentebeambten te ver zekeren, hij ook, volgens zijne meening, het recht moet hebben om de noodige maatregelen te treffen voor de aanstelling van bekwame ambtenaars en voor de goede en degelijke uitvoering der gemeen telijke ambten. Ook moet hij de macht hebben om te verhinderen dat zekere ambtenaars, te gelijk met hun ambt, ver- schillige andere bedrijven uitoefenen en door hunnen invloed op de gemeente- overheid, zich straffeloos overleveren aan eene nalatigheid welke soms van aard is om den goeden gang der openbare zaken in gevaar te brengen. De geachte spreker eindigt met aan den rouw te herinneren welke ons land ge troffen heeft door het overlijden van wij' len Maria Hendrika, onze betreurde ko ningin. Staatsmelkerijschool voor jonge lingen to Borsbeke, Op Donderdag 2 Juli laatst had het exaam plaats voor de leerlingen welke den i3*n leergang gevolgd hadden. 11 jonge lingen namen er deel aan en allen bekwa men op zeer voldoende wijze het diploma. Rond t5 Juli zal een nieuwe leertijd van 4 maanden aanvangen. De lessen 2ijn gansch kosteloos. Enkel hoeven de verafwonende leerlingen voor kost en inwoon te zorgen. Studiebeurzen kunnen aan weinig be middelde leerlingen verleend worden. Deze van de omstreken kunnen dagelijks heen en weer gaan. Allen zijn vrij van 's zaterdags middags tot 's maandags mor gens en kunnen met een schoolabonne- ment den zondag in familie doorbrengen. Om als leerling aangenomen te worden moeten de jongelingen ten minste 16 jaar oud zijn en een goed gedrag hebben. Voor inschrijving en verdere inlichtin gen schrijve men aan den Bestuurder, M. A. Peiffer, Staatslandbouwkundige te Dendermonde. Aolof Onze Kermisfeesten. üalou* Dank aan goed weder lokte de eerste zondag onzer Kermisfeest tal- lijke vreemdelingen naar onze stad. Het concert ten kioske der Groote Merkt, gege ven om li 1/2 uren door onze Koninklijke Harmonie vergaderde een talrijk publiek. Tal van vreemde bezoekers drukten luid hunne bewondering uit. Wij wisten niet, zegden zij, dat de Harmonie tot die hoogte in de kunst is geklommen. Een bloemtje dus voor M. Walpot... De op stijging van den luchtbal deed duizenden bezoekers des namiddags naar onze stad stroomen. De luchtbal steeg iets over 6 uren zachtjes op, voortgestuwd door een zuiderwindje en viel rond den avond te Meetdonck, nabij de Hollandsche grens. Twee personen maakte de luchtreis meê. Onze foore werd ook druk bezocht en de kramers hebben dan ook niet te klagen. Maandag hadden des voormiddags de gewone plechtigheid de piijsuitreiking van orde en reinheid en des namiddags het concert van de Maatschappij Se Cecilia plaats. De leden van den liberalen W erkmans- krirg zijn weer eens hunne kermisoordjes elders gaan verteeren ze trokken naar Temsche en Antwerpen. De liberale bazen hebben wéér eens moeten sperre- bekken. Maandag, Dijnsdag en Woensdag was 't weder slecht regen en wind 't was als of 't Bamis ware geweest. De Veldfeest in het Casino werd weinig bijgewoond slechts i/3 der gewone be zoekers. Woensdag bij de jaarlijksche oefeningen van ons vrijwillig gewapend Pompiers korps, op 't Esplanadeplein, werden er proenemingen gedaan met den vuuruit- doover Ideal die wonder wel ge lukten. Op weinige oogenblikken was een brandstapel van licht ontvlambare stoffen totaal uitgedoofd. Prijs van dien vuu ruitdoover fr. 20 met'lading en eene herlading. Het concert ter Keizerlijke Plaats door het Fanfaarcorps der Pupilleschool ver- eenigde aldaar een talrijk publiek. De verschillige stukken door de jeugdige muzikanten uitgevoerd, droegen de alge- meene toejuichingen weg. Het muzikaal avondfeest Donderdag ook ter Keizerlijke Plaats gespeeld door onze Koninklijke Harmonie werd ook talrijk bijgewoond. De uitvoering der verschillige stukken was meesterlijk en hij, die ons vroeger inlichtingen ver schafte zegde ons Denderbode, 't is overheerlijk en nu heeft onze Koninklijke Harmonie hare pluimen weten terug te winnen die zij een oo^enblik had ver loren doorsteken wij hier liever een spel aan.... FESTIVAL morgen Zondag 12 Juli. aan 't welk 5g maatschappijen zullen deelnemen. SPECIALE TREIN. Te gelegenheid van het Festival zal een speciale trein worden ingericht naar Moorsel, Baerdegem enz. tot Boom met stilstand aan al de statiën. Verlrek uil Anlsl om 8 ure ÏO m. 's avonds. Invoerrechten op de hop. Het al- gemeene Brouwersverbond van België zet zijne onverpoosde werking voort. Het heeft nu weer aan de leden van beide Kamers een lang vertoog gezonden in antwoord op de studie der Commissie van hoppeteelt en handel, alsook op het wetsvoorstel-Daens, strekkende tot het stellen van invoerrechten op de hop. Het verbond doet uitschijnen dat men de klachten der brouwers in geen van beide documenten weerlegd heeft. weldig uit tegen M. Karei Brants oni- omdat hij. in 't Vlaamsch Land, heeft DURVEN SCHRIJVEN DAT DE DEMOKRATEN IN ZIJNE STREEK GENOEMD WORDEN GROENE SOCIALISTEN; DAT ZE TE BRUGGE GELD HEBBEN GEKREGEN VAN DE LOCIE g'hEBT ZE DEN NAAM GEGEVEN VAN Ju- DASSEN. Wie weet er niet, dat, niet alleen in Brabant, maar gansch 't Land door de democraten, soort van Chipka, groene socialisten worden geheeten Wat verschil bestaat er tusschen de roode en groene socialisten Slechts 't deze dat de groene socialisten met wat meer geslepene schijnheiligheid te werk gaan, op bedriegelijkere wijze O. L. Heer den vlassenbaard weten aan te doen dan de roode socialisten... Zie daar 't eenigste verschil... En ge durft loochenen dat de groene socialisten te Brugge door de liberale logiebroers niet werden omgekocht met duimkruid Waarom hebben de Bruggesche groene socialisten dan het liberale dagblad niet terecht gewezen, dat uitdrukkelijk be vestigt dat ze de vingers werden gesmeerd? Maar ze deden het niet en cm reden Judassen Wie streek er de 200 gulden pillekens op van den apotheker logiebroer Wie streek er de 80 fr. op, juist de zelfde weerde der 3o zilverlingen van Judas, die de Fransche logiebroers bedelden in de logie?... Wie werd er door den speelbaas en logiegast Marquet den geldbeugel gevoederd Groene Pie schrijft verder: M. i) Brants, ge liegt en ge lastert, en ALS GE AAN DEN CATECHISMUS GELOOFT, dan moet gij uw woord herroepen en de eer herstellen der christene demo- era ten. Pilatus Daens moet, als priester, weinig geloof hechten aan de catechis mus, in andere wooiden, hij moet er vol strekt zijne hielen aanvagen anders zou hij de laffe lasteringen en beschuldigin gen herroepen die hij als een ware lafaard, ter Volkskamer, heeft uitgebracht tegen ons en tegen de heeren Leden van het Aalstersch Comiteit der werkerspen sioenen. Nog altijd heeft Pilatus, onze uitda ging van zijne lasterlijke beschuldigingen buiten de Volkskamer te durven herhalen niet beantwoord. Met volle recht slinge ren wij dus naar 't hoofd Verachtelijke lasteraar en eerdief! Hoofdraad van den Boerenbond van Leuven. Den 6 juli vergaderde de hoofdraad van den Boerenbond te Leuven. Eenige zeer belangrijke vragen waren aan het dagorde, onder andere het patentrecht op de melkerijen, de paar den verzekering en de pi ijs van het vleesch. De verzekering tegen de werkongevallen werd breedvoerig besproken, bijzonderlijk de bepalingen van het wetsontwerp toe passelijk op den landbouw. Zooals men weet, zullen aan de nieuwe wet onder worpen zijn, de land- en boschbouwon dernemingen, waarin gewoonlijk ten min ste drie arbeiders werkzaam zijn. De verzekering is niet verplichtend, nochtans hebben al de landbouwers er het grootste belang bij zich te doen verzekeren alzoo betalen zij jaarlijks eene kleine premie en zijn zij zeker bij een werkongeval niet in eens duizende franks te moeten betalen. Bij welke maatschappijen echter moeten de landbouwers zich verzekeren Zooals het wetsontwerp nu in eerste lezing ge stemd is, hebben zij er alle belang bij zich te verzekeren bij mutualiteiten, om dat de onderlinge maatschappijen alleen den patroon kunnen ontlasten van zijne verantwoordelijkheid. Men zal zich ook in het vervolg zooals nu kunnen verzekeren bij naamlooze maatschappijen, maar dan blijft de mee ster toch altijd gebonden voor het geval de maatschappijen aan hare verplichting niet kunnen voldoen. Onderlinge maatschappijen zijn zulke ingericht door landbouwers die zich zeiven ónder malkander verzekeren. De vergadering heeft met algemeene stemmen den wensch uitgedrukt dat het voorrecht, nu gegeven aan de onderlinge maatschap pijen, hun verzekerd blijve. Met alge meene stemmen werd ook beslist dat de Boerenbond onderlinge verzekeringen onder landbouwers stichten zal. Goedkoop reizen.M. Liebaert heeft vijfdaagsche abonnementen over heel het spoorwegnet ingevoerd. Deze zullen de helft der veertiendaagsche abonnementen kosten Hopteelt. raadslaging over de bcgrooting van land bouw, sprak de heer Baron Leo Bethune eene merkweerdige redevoering uit ten voordeele der beschermrechten. Plaats gebrek laat ons niet toe die afdoende pleitrede meêtedeelen, doch zij zal af zonderlijk worden afgedrukt en in de Gemeenten onzes Arrondissements ver spreid die tot de hopstreek behooren. In zitting van 8 Juli kwamen de ver zoekschriften der landbouwers, een in voerrecht op de vreemde hop eischende en der brouwers die er verzet tegen aan- teeken, in beraadslaging. MM. Borboux van Verviers en Segers van Antwerpen, twee voorstaanders van den vrijhandel, verklaarden zich tegen alle invoerrecht op vreemde hop. De ware reden van den slechten aftrek onzer hop, beweert M. Borboux, is vooral de slechtere hoedanigheid en overvoort- brenging ir, de gansche wereld. Alle brou wers klagen over de Belgische hop, over de wijze om ze te drogen en over onvol doende reiniging. M. De Coster van Assche verdedigde met vuur de belangen der hopplanters. Volgens M. Segers kan men geen bier van lage gisting brouwen zonder Duit- sche hop en zijn onze brouwers verplicht ze te koopen. Zouden er van de 35oo Belgische brou- ers wel 5o zijn die bier van lage gisting brouwen Wij twijfelen er aan. Onze achtbare vertegenwoordiger M. Woeste verhief ook de stem ter verdedi- de doorluchtige Paus en Vader der werk lieden is, sedert verscheidene dagen in doodstrijd. De telegraphische berichten uit Roomen melden afwisselend doodelij- ke verzwaking en soms lichte bsternis. Z. H. de Paus heeft den gezegenden ouderdom van g3 jaren bereikt. Hij werd Paus verkozen den 20 Februari 1878 en gekroond den 3 Maart volgende volgens den Romeinschen Kalender is hij den 2g3n Paus. In Maart 11. vierde hij zijn zilveren jubelfeest als Paus, en het gulden jubelfeest zijner Priesterwijding. De laatste telegrafische berichten uit Roomen van vrijdag avond half negen zeggen dat de algemeene toestand van Z. H. Leo XIII onveranderd blijft. In den dag genoot hij eenige rust zonder lij den. Gebeden voor den Paus. Z. Hoogw. Mgr Stillemans, bisschop van Gent, heeft aan de Geestelijkheid van zijn bisdom den volgenden omzendbrief gestuurd. Aangezien onze H. Vader, Paus Leo XIII, gevaarlijk ziek is, zullen de eerw. heeren priesters wel willen dagelijks in de H. Mis de kollekte pro Infirmo bidden. (Geteekend) Antonius, Bisschop van Gent. Kerk der Theresianen. Solemnele Octaaf en Volle Aflaat, bij wijze van Portiuncula, te beginnen van den i5 Juli, om 2 uren namiddag, tot zonondergang van den 16 Juli, voor alle geloovigen, ieder maal zij de voormelde kerk bezoeken na gebiecht en gecommu niceerd te hebben en er bidden volgens de inzichten van Zijne Heiligheid. De goddelijke diensten als volgt Woensdag i5 Juli, om 2 uren namid dag, uitstelling van het H. Sakrament, 's avonds ten 5 1/2 uren Lof. Donderdag 16 Juli, ten 5 uren de eer ste Mis met uitstelling van het Allerhei ligste, de solemnele Mis ten 8 uren, 's avonds ten 5 1/2 uren solemneel Lof, Fransch Sermoen en Te Deum. Zondag 19 Juli, ten 5 uren de eerste Mis met uitstelling van het Allerheiligste, de solemnele Mis ten 8 uren, 's avonds ten 5 uren solemneel Lof en Vlaamsch Sermoen. stel de middelen zou zoeken om onze hopplanters die alle bezorgdheid waard zijn, te helpen. (Zeer wel rechts). Bij eene onderbreking noemde de heer Delbeke van Antwerpen het wetsvoor stel door Pilatus Daens voorgesteld eene scherts eene poetsenmakerij. Nu dat is inderdaad de waarheid. De afdeelingen hebben Woensdag het voorstel-Daens, vragende invoerrechten op de vreemde hop, en vermindering van accijnsrechten op het bier, verworpen. Een held. Graaf d'Ursel, de over leden gouverneur van West-Vlaanderen was een held. Hij bewees dat tijdens zijn verblijf als Belgisch gezant te Bucharest. Volgens zijn dagelijksch gebruik woon de hij in de catholieke kerk de vroegmis bij. Eensklaps zag hij een man van ver dacht uiterlijk achter het altaar uitkomen en de treden beklimmen, om met den dolk. die hij in de hand had, den priester te treffen. Graaf d'Ursel schoot toe, sprong over de communiebank, greep den moordenaar vast en hield hem ten gronde gedrukt, tot er agenten opdaagden om hem aan te houden. Niet lang geleden werd een Brusselsch officieel onderwijzer stillekens buiten schot gesteld, omdat hij zich aan zedeloos wan gedrag tegenover zijne leerlingen had schuldig gemaakt. De libero-socialistische drukpers heeft geoordeeld dat hare lezers er niets moesten van weten. Onlangs werd eene onderwijzeres van het Brusselsch weesmeisjesgesticht met een goed certificaat weggezonden, om beestige onzedelijkheid met een wees meisje gepleegd te hebben. De libero-socialistische bladen hebben er alles van.... verzwegen. Den donderdag 18 Juni laatstleden werd een officieel onderwijzer door het assisenhof der Oise tot twee jaar gevang veroordeeld voor zedelooze mishandeling op mannekens van min dan dertien jaar oud. De libero-socialistische gazetten heb ben er geen woord van gerept. Nu staat te Tours eene kloosterzuster terecht voor dom-strenge straffen aan meisjes die in de verbeteringschool waren, in dewelke die Zuster onderoverste was. Dezelfde bladen, die de beestige onzede lijkheid van drie officieele schoolvossen 't vermelden niet waardig achtten, geven nu dagen na dagen ellenlange artikels over de Zuster van Tours, uit wier onbe redeneerde strengheid zij de gevolgtrek king nemen dat de klerikale geest tot barbaarschheid leidt. 't Is hunne wraak, maar ze is er naar. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, op Zondag 12 Juli, M. De Valckeneer, Esplanade. AALST. o Creemboter. Markt van Zaterdag 11 Juli igo3 146 Kilogrammen ter markt. Prijs fr, 2,60 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 382 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 3o5o kilos. f1.nnPP'Pt Programma van't Con- eert welk zal gegeven wor den op Zondag 12 Juli 1903, om 11 l/t uren, op het Kiosk ter Groote Merkt al hier, door de fanfaar der Pupillenschool van 't Leger, onder het bestuur van Mr Vanderlinden. 1. Marche Hérolque avec trompettes thébaines Vanderlinden. 2. Souvenir de Boccace, fantaisie Vanderlinden. 3. Polka de concert pour 2 cornets A pistons Rênard. 4. Rève de bonheur, Mazurka Boone. 5. Marche Russe, avec trompettes thébaines Ganne. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Stempels. Alle soorten van slempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. INRICHTING der Spaarmaat- schappij St.-Maurus», bij den heer Corn. De Clercq, 16, Leopoldstraat, Aalst. Persoonlijke maandelijksche inleg fr. 5.oo. (Boeten zijn afgeschaft.) Nauwelijks eenige dagen gesticht telt de Maatschappij reeds vele leden. Nieuwe leden worden aanveerd tot einde Juli. Het Comiteit. AALST. De levende wonder koe. Waarlijk curieus en interessant het bezoek dat wij deze week brachten aan dit tentje op onze foor staande aan den achterkant op de Hopmarkt. Een buiten gewoon schoon levend beest, met 2 bui ken, 2 staarten, 3 schouders, 2 knieën, 5 beenen en 6 voeten, Wie zou het kunnen gelooven, en toch is alles puntelijk waar. Dit schoone beest is aangekocht door den dierentuin voor 5ooo fr. en is bekroond met 34 gouden en zilveren medailjes. Geen wonder dus, dat het wel is en onder de 1sl® klasse van de foor moet geplaatst worden. Aalst. Zondag 11. tusschen 7 en 8 uren 's avonds, in een gevecht op de Houtmarkt, doch aan 't welk hij geen deelnam, bekwam de genaamde Petrus Blanckaert, gladslijper, wonende Ajuin straat 102, een hevigen stamp op den onderbuik die zijn leven in gevaar bracht. Thans is zijn toestand betrekkelijk goed naar staat. Eene dame sprong van den paardjes- molen en kwam te recht op een dochter tje van den heer Van Nuffel, landmeter, Kerkstraat, met 't ongelukkig gevolg dat een der beenen van de kleine gebroken werd. Zij werd dadelijk verzorgd door den geneesheer Hertecant. Aalst.Donderdag 11. tusschen 10 a 11 uren voormiddag is eene hooimijt toebehoorende aan den bakker Louis Vermoesen en staande ter hofstede van den heer J.-B. Beeckman, Ouden-Den- dermondschen steenweg, Mijlbeek, in brand geraakt en gedeeltelijk de prooi der vlammen geworden. Oorzaak onbe kend en schade gering. Aalst. Patronage St.-Jozef. Het zomerfeest van den Turnclub Wil len is Kunnen zal plaats hebben op Zondag 3o Oogst om 41/2 uren 's namid dags op den Koer der Patronage. Het programma zal later meêgedeeld worden. Congoleeeuhc en Afri- Uaangche Verccniging. Het Onder-Comiteit van Aalst zal op 19 Juliaanst. om 3 1/2 uren 's namiddags, op den Koer der Pupillenschool een Luisterrijk Turnfeest geven ten voor deele van deze Vereeniging en der behoef- tigen der Stad. De verschillige nrs op 't programma ver meld zullen uitgevoerd worden door de leerlingen der Pupillenschool,en de Turn- clubs Steun geeft moed n Willen is Kunnen en Help u Zelve, a De Fanfaren der Pupillenschool en van Willen is Kunnen zullen het feest opluisteren. Wij lezen in een blad dat het i2jarig meisje, welks lijk te Schellebelle uit de Schelde werd opgevischt, het slachtoffer van eene misdaad is geweest. De lijk schouwing heeft een eerloozen aanslag op het kind doen vaststellen. Do hel zuur, «Je slijmen, de moeilijken stoelgang, het onzuiver bloed, brengen alle soorten van onpasselijkheden vooit. Om deze kwalen te vermijden en te genezen is er niets beter dan van tijd tot tijd een pilleken van Depratere te nemen. Deze pillen worden verkocht per doos aan fr. i,5o. Te beko men in alle apotheken en te Aalst, apo theken Callebaut en De Valckeneer. De Hippodroom Andersen op onze foore, heeft de volle gunst van 't publiek genoten. De vertooniDgen en dansen der Singaleezen zijn waarlijk wonderbaar ze zijn deftig en zedig, vermakelijk en niets valt af te keuren. Met spijt vernemen wij dat de heer Andersen ons met zijn Hippodroom en troep Singaleezen binnen twee dagen gaat verlaten. Wij moeten het zeggen die Hippodroom was de voornaamste aan trekkelijkheid onzer foore. Wie zich eens duchtig wil vermaken, proesten van la chen, neme deze twee laatste dagen te baat, om een bezoek te brengen aan den Hippodroom-Andersen. Erembodegem. Een hofsteedje gestaan in de Leuvestraat en bewoond door de WeArys is donderdag ll.de prooi der vlammen geworden;slechts eenige meu bels zijn door geburen kunnen gered wor den.Oorzaak onbekenden alles verzekerd. Overstroomingen. Eene plotse linge rijzing van het water, sedert woens dag, heeft al de meerschen overstroomd die gelegen zijn tegen de Schelde in de omstreken van Wetteren en Schellebelle. Het hooi was nog niet binnengehaald en de oogst beloofde schitterend te zijn, dank aan de droogte, die men deze weken gehad heeft. Het grootste deel mag als verloren aanzien worden. De landlieden zijn verslagen. Men zag ze woensdag met rieken gewapend, hun vlottend hooi trachten weder"te visschen. Van menschen geheugen herinnert men zich niet dergelijk onheil gehad te heb ben, op dit tijdstip en zonder buitenge wone regens. Te Schaarbeek. Bijna een nieuwe ramp. De plaats waar dc spoorwegramp van Schaarbeek plaats had, is stellig een gevaarlijk punt. De zelfde bifurcatie was Maandag bijna het tooneel van een nieuw ongeluk. De rechtstreeksche trein N. 653, van Luik komende, kwam met volle snelheid rond 9 1/4 ure binnen gereden, toen eensklaps een andere trein, eveneens met groote snelheid, de Suisse-Express, welke recht- streeks*van de Leopoldswijk naar Ant werpen rijdt, aanstoomde. De machinist, het gevaar ziende, kon gelukkig, dank aan bovenmenschelijke poging, zijnen trein stoppen op twee meters afstand van den trein uit Luik. Een nieuw onderzoek is over dit geval begonnen. Tegen ingektenplnag. Het Overzeesch Andelpoeder is het voordeeligste tegen de insekten. Deze specialiteit van keus vernielt met bliksemende kracht en groote snelheid alle soorten van ongedierten in de woningen, keukens, hotels, alsook bij de huisdieren, in de stallen, op de planten, in de serren, de tuinen, enz. (Zie aankondiging 4# bl.) Een priester van Gentbrugge heeft bij eenen inwoner dezer gemeente eene som van 1700 fr. afgegeven, welke hem door eenen persoon, die dit geld ontvreemd had, was overhandigd. Kind levend verbrand. Terwijl te Drongen vrouw Bomberue eten was gaan dragen naar haren man, hebben hare twee kinderen vrijdag met vuurstekjes ge speeld. Het kleinste, oud 2 jaar. ge raakte in brand. Vooraleer geburen de brandende kleederen hadden uitgerukt, had ket kind erge brandwonden beko men. Vermoedelijk zal het zijne wonden niet overleven. Eens te meer Ouders let toch op 1 Een levende lading. Een sterk stukje in het lossen. De Engelsche stoomboot Saint-Andrews, kapt. Fritz- gerald, is Zondag nacht van New-York te Antwerpen aangekomen hebbende aan boord eene heelen veestapel namelijk 458 ossen en 286 schapen, allen van de schoon ste soort en dus prachtstukken. Gedurende de reis waren er 8 ossen en 12 schapen gestorven. De stouwer Suanet, die bijzonder inge richt is voor het lossen en laden van zulk vee, begon's morgends ten 3 ure met zijne mannen aan het ontschepen dezer dieren en ten 8 ure, dus in 5 uren, waren de 744 stuks vee in wagons geplaatst, hetgeen een sterk stuk mag geheeten worden, temeer daar, zooals men weet, de ossen het werkvolk veel last kunnen veroor zaken. Niet minder dan 66 wagens werden ge bezigd om het vee langs den Ouden God rond, naar de stallen der Aziadok te voeren. Celina Bodart, 21 jaar, in Januari getrouwd en in Januari reeds van haren man gescheiden, woonde te Montignies sur Sambre, weer bij hare moeder. Maar haar man Cultiaux had hare schuilplaats ontdekt en kwam als een steen in huis gevallen. De twee vróuwen vluchten in eenen hoek der kamer, terwijl Cultiaux met eenen revolver op beiden toesnelde. Hij loste vier schoten waarvan twee de oude vrouw Bodart troffen, doch niet doodelijk. De plichtige is aangehouden. Holland. Storm en hoog water. Uit Krimpen a/d. Lek meldt men aan de N. Rott. Courant De storm en de hooge vloed hebben hier Dinsdag nacht veel schaê aangericht. De buitenpolders zijn ondergeloopen waardoor het afgemaaide gras is wegge dreven en het nog te velde staande geheel bedorven is. Buitenstaande huizen zijn ingevloeid, kiekens, konijnen, enz., ver dronken. Uit Dordrecht meldt men Dinsdag nacht werden de bewoners der buitendijksche stadsgedeelten opgebeld en gewaarschuwd, dat er hoogwater was. De opgeschrikte bewoners zagen buiten alles, straten en grachten, blank staan en hoorden het klotsen van het door den gie renden wind opgezweepte water. Geluk kig bleek dat het wel tot aan, doch niet in de huizen kwam, zoodat de schaé wel ge ring zal zijn. In de weiden moeten enkele koeien zijn vedronken. Men schrijft uit Haarlem De storm van Dinsdag nacht heeft in den Hout en om de stad aan tal van hoo rnen het leven gekost. Op den Schoterweg viel er, even voor dat de tram van 8 ure naar Sanipoort zou vertrekken, een voor de rails, waardoor het verkeer twee uren is gestremd geweest. In het v Amsterd. Handelsbl. lezen wij dat te Amsterdam, evenals in den Haag talrijke ongelukken gebeurd zijn. Op het IJ en in het Van Lennepkanaal, sloegen booten om werklieden sloegen door den wind over boord. Te'sGravenhage belemmerden boomen die over het Kanaal en de Buitensingel lagen, de scheepvaart. Te Scheveningen heeft het niet minder gespookt De zee stond hoog tegen den strandmuur strandtentjes, die niet bij tijds op veiliger plaats konden gebracht worden, zijn weggespoeld of totaal stuk- gerukt. Schuttingen, ramen, deuren lig gen omgeworpen. Storm en hoog water. Marken is geheel onder water gezet, waardoor, wegens het bederf of wegdrijven van hooi, een schade van ongeveer 5o,ooo gl. is toegebracht. In Noord-Westelijk Noord-Brabant be draagt de waterschade, aan den hooioogst toegebracht, duizenden guldens. Sommi ge kleine landbouwers zijn geheel of ge deeltelijk geruïneerd. Het Zuiderwater is Donderdag nacht tot groote hoogte opgezweept door een hevigen Noordwester storm. De Gooische Meent bij Blaricum en de polders onder Eemnes zijn onder water gezet. Meer dan 1600 voer hooi is verloren gegaan. Het vee, ongeveer i5oo stuks, dat in de Meent liep, is overgebracht naar het harde ge deelte en zal verder worden geleid naar de Hilversumsche Meent die ook wel grassig is, doch op het oogenblik hebben de boe ren nog geen hooi genoeg binnen om de dieren oj) stal te zetten. Ongeveer 200 koeien, hoofdzakelijk aan Laanders toe behoorende, zijn op last van den burge meester van Eemnes, nog uit het water gedreven en in veiligheid gebracht. De geleden schade wordt ruw geraamd op meer dan 100,000 gl. Op het eiland Rozenburg zijn de bui tenpolders ingevloeid. Koeien en paarden zijn met veel moeite gered. 5o schapen zijn verdronken. 23 BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht Vrouwelijk idem OVERLIJDENS. S. Spanoghe, vr. Winnepenninckx z.b. 64 j. Veldstr. P. De Smedt, wc De Smet, z.b. 84 j. Oud. Denderm.stw. J. Ileylenbosch, vr. Van der Spiegel, z.b. 57 j. Hoogstr. P. D'Haem, vr. Mat- theus, landb. 61 j. Zoutstr.p. G. Vinck tabakbew. 18 j. St. Camielstr. J. Cal- laert w8 Carijn, z.b. 83j. O.Denderm.stw. 7 kinderen onder de 7 jaren. Filature et Filteries Réunies en liquidation. La société anonyme Filature et Filteries Réunies, ayant son siêge A Alost, a été mise en liquidation par décision de 1'as- semblée générale des actionnaires, en date du 3o mars 1899. Les hquidateurs ont recu poüvoir de faire apport de l'excédent de l'actif sur le passif a deux sociétés nouvelles (Filature et Filteries Réunies et Filature du Canal). Ces apports ont été róalisés et les deux sociétés ci-dessus continuent depuis le 1 Avril 1899 les affaires de l'ancienne firme. La liquidation de celle-ci étantaujour- d'hui entièrement terminée, les Hquida teurs ont l'honneur de convoquer MM. les actionnaires A une assemblée générale qui se tiendra, au siége social, le 18 Juil- let prochain, A 10 heures du matin. ORDRE DU JOUR i° Rapport des Hquidateurs 2° Nomination de commissaires pour vérifier les comptes de la liquidation; 3° Décharge aux Hquidateurs 4° Fixation de la date de l'assemblée générale de cloture de la liquidation.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2