EEN EN ANDER. Prijsdeelingen. Breda. De reis Dood van Z. H. Leo XIII. Patronage St. Jozef Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. De toebereidselen van 't conclaaf. Rome, 27 Juli. De Voce della Verita zegt, dat men voor het conclaaf de algemeene schikkin gen van het «ntwerp-Vespignani, van 1878. zal behouden. Zelfde blad zegt dat 310 werklieden bezig^ zijn met de verschillende werken voor 't conclaaf. Onder ander zullen de ruiten van de Sint-Raphaélsloggia met wit vernis beschilderd worden en rol- blinden zullen aan de vensters gemaakt worpen, om het conclaaf geheel af te zonderen. 62 Cardinalen zullen het conclaaf bijwonen. Het wordt bevestigt dat van de 64 Cardinalen die het conclaaf moeten bij wonen, er maar twee afwezig zullen zijn. De eerste is Cardinaal Moran, aartsbis schop van Sydney, die niet op tijd te Rome kan zijn. De tweede is de gojarige Cardinaal Celesia, van Palerma, die erg onge steld is. De toekomstige Paus moet, om be noemd te worden de 2/3 der stemmen be halen, dus 42. In de geestelijke kringen aanziet men de benoeming van Mgr Serafino Vannu- telli als eene der best mogelijke. Maandag werd de medalie van prins Chigi, erfmaarschalk, uitgegeven. Die van Mgr Oreglia is nog niet ver schenen. De Giornale d'Italia, die beweert een onderhoud met een der Cardinalen gehad te hebben, weet te zeggen, dat de Cardi nalen Oreglia, Rampolla, Svampa, Ser. Vannutelli en Agliardi de papebile's zouden zijn. Zelfde blad voegt erbij dat Cardinaal Oreglia wellicht den uitverkoren zou wezen. Cardinaal Rampolla, die voor zijne politiek vele Cardinalen tegen hem heeft zou niet meer dan 20 stemmen behalen, die der Fransche, Spaansche en eenige Italiaansche Cardinalen. Bij herstemming zou Cardinaal Ram polla, de stemmen zijner aanhangers op Cardinaal di Pietro overbrengen. Lijkdienst voor Z H. Leo XIII. Dijnsdag 11. werd ter onzer collegiale St. Martinuskerk den plechtigen Lijk dienst gecelebreerd ter zielerust van onzen betreurden H. Vader, Leo XIII. De geestelijke en burgerlijke Overheden en Ambtenaren waren talrijk vertegen woordigd. De afwezigheid der catholieke officieren onzer Burgerwacht werd be merkt. De leerlingen van 't collegie der Eerw. Paters Jesuiten, van St. Martinuscollegie en afveerdigingen der vrije en officieele scholen woonden de plechtigheid bij. Talrijke geloovigen vervulden onze zoo ruime St. Martinuskerk 't was lijk op de hooge feestdagen des jaars. Vele Catholie- ken hadden de nationale vlag half top, of de pauselijke vlag met rouwfloers aan huizen gehetschen er waren weinig uit zonderingen. In de munt te Brussel worden thans de munten geslagen voor het Egyptisch Staatsbestuur. De vormen zijn vervaardigd in Duitsch- land, zeer eenvoudig. Zij voeren de hand- teekening van Khedive Abbas II met het jaartal 1892, datum zijner troonsbeklim- ming, en het cijfer 11 langs de eene zijde en een lauriertak met de aanduiding der weerde van het muntstuk langs de andere zijde. De bestelling beloopt tot 5o,ooo stuk ken van 20 piasters de piaster geldt 6 frank 5o,000 van 10 piasters, 600,000 van 5 piasters, 4.50,000 van 2 piasters en 100,000 van 1 piaster. Verder voor 1 millioen in nickel, 6 mil- lioen 600,000 stukken van 5 centiemen en 800,000 van 2 i/t centiemen. De bestelling moet einde Augusti wor den geleverd. 27 JULI is de trouwdag van de onge lukkige keizerin Charlotte, de zuster des Konings. Dit huwelijk had plaats in het meest bewogen jaar dat onze politieke geschie denis na i83o kende, namelijk in 1857. De jonge prinses trouwde te Brussel met aartshertog Maximiliaan, die, 10 jaar na zijn huwelijk, in 1867, als keizer van Mexico te Queretaro zou doodgeschoten worden. Het burgerlijk huwelijk werd ten pa- leize van Brussel voltrokken door den toenmaligen Burgemeester, M.Charles de Brouckère en onmiddellijk daarna, werd het in de kapel van het paleis ingezegend door Z. E. Cardinaal Sterckx. Z. M. Leopold I, H. M, koningin Amelie, weduwe van Louis Philippe, de hertog en hertogin van Brabant (later Leopold II en Marie Henriette), de graaf van Vlaanderen, Albert, prins-gemaal van Engeland en talrijke vreemde prinsen woonden de plechtigheid bij. Naar Brazilië. Van de abdij van Av*rbode, die reeds verscheidene missiën in Brazilië telt, waar reeds een twaalftal hare ordegeestelijken van Premonstreit werkzaam zijn, zullen er woensdag nog twee vertrekken, de paters Dirix en Wil- 1 ekens. Denzelfden dag vertrekken ook naar de Deensche missiën de Paters Brems en Eyrkeos. Pokinenting. De minister van land bouw, die den openbaren gezondheids dienst in zijne bevoegdheid heeft, deed aan al de gemeentebesturen omzendbrie ven toekomen, om te vragen hoeveel personen zich van 1 September 1902 tot 3i Augusti xgo3 deden vaccineeren. Die verslagen moeten al de inentingen doen kennen, die gedaan zijn, met de melding of zij gelukt zijn, e tevens eene opgave bevatten van het getal pokgevallen die zich in de gemeenten hebben voorge daan. Collegie der EE. PP. Jesuiten, te Aalst, Zaterdag 2 Augustus om 8 1/2 uren. Sint-Martinusgesticht te Aalst, Don derdag 6 Augustus om 9 1/2 uren. Historische teerlingen. De Duit- sche keizer heeft, volgens den Berlijn- schen correspondent van de Express, de dobbelsteenen, waarmede een van zijne voorouders in het midden der 17'eeuw eene moeielijke zaak besliste, aan het Hohenzollernmusenm geschonken. Ziehier de geschiedenis Een jong meisje was vermoord en de verdenking viel op twee soldaten, Ralph en Alfred, twee mededingers naar hare hand. Beiden ontkenden en zelfs de pijniging deed geen van beiden bekennen. Vorst Friedrich Wilhelm, een der voorvaderen van den keizer, beval dat dobbelsteenen zouden gebracht worden, en dat de twee soldaten om den dood moesten werpen. De verliezer zou als moordenaar gedood worden. Deze rechtspraak bij het lot werd met groote praal en pracht volvoerd. Ralph wierp het eersttwee zessen. Alfred viel op zijne knieën en bad Al machtige God, Gij weet dat ik onschuldig ben bescherm mij, ik bid het u. Toen wierp hij de steenen met zulk eene kracht, dat een van beide in stukken vloog. De een, die niet gebroken was, toonde eene zes, een deel van den gebro ken steen oc.k eene zes en het andere eene één, wat een totaal gaf van dertien of één meer dan Ralph had geworpen. Alle aanwezigen stonden verbaasd over dit wonder, Ralph beschouwde dit als een teeken. van den hemel en bekende zijne schuld. De vorst riep toen uit God heeft ge sproken en veroordeelde hem ter dood. De koning en de waarzegster. Het volgende wordt verhaald door het gekende Duitsche socialistenblad Vor- warts In 1849 was Friedrich Wilhelm IV van Pruisen, kort nadat hij zeer strenge maatregelen tegen de Zigeuners had voor geschreven, aan het wandelen, toen eene oude Zigeunerin, eene bekende waar zegster, hem naderde om bij hem een goed woord voor hare stamgenooten te doen. Om den koning in goede luim te bren gen, zegde zij dat zij eene voorspellin zou doen, welke Z. M. inderdaad goed gunstig wilde aanhooren. De Zigeunerin verzocht den koning het jaartal dat men toen schreef, op een stuk papier te zetten en daarbij de som van de cijfers nog eens op te tellen. De koning telde 1849—1—8—4—9— 1871. Dan wordt Duitschland een keizer rijk, zegde de Zigeunerin. Dan moest de koning hetzelfde doen met 1871 dus 1871 1—8—7—1—1888 —Dan sterft de eerste Duitsche keizer verklaarde de profetes. De twee eerste voorspellingen zijn zooals men zal opmerken, uitgekomen. Maar nu de derde de Zigeunerin ver zocht den koning nog eens hetzelfde t- doen met het jaartal 1888 dus 1888 88—81913. Dan zal Duitschland eene republiek zijn, was de laatste machtspreuk van de waarzegster. De Vorwarts meent dat ook deze voorspelling wel kan uitkomen want in 1913 zal de tweede kiezing na die van dit jaar gehouden worden, en dan is er kans dat de meerderheid van het Duitsche volk zich voor den republikeinschen re- geeringsvorm verklaart Millionnairsgrillen. Men verhaalt dat de Londensche millionnair Charles Rotschild 1000 pd. st. heeft uitgeloofd voor... eene vlooi. Aan de insectenverzameling, welke hij in Spring-park heeft, ontbreekt namelijk een exemplaar van de vlooien, welke le ven op de vacht der vossen in de Pool streken. M. Rothschild zond, naar men verzekert, verleden jaar den kapitein van een walvischvaarder naar het noorden om zulk een insect te vangen maar die kapi tein keerde onverrichterzake terug en nu heeft Rothschild bovengenoemde som uit geloofd aan dengene, die hem een Pool- vossenvlooi bezorgt. Daar zullen er hem misschien wel wor den aangeboden, welke, ofschoon geen namaaksels, toch alles behalve echt zijn. arbeiders, die niet meer dan 8 sigaren per dag maken, mochten er aan werken. Elke sigaar is gewikkeld in fij n J apansch papier en geborgen in een luchtdicht ko kertje van geurig hout. onzer Koninklijke Harmonie naar Breda, de hoofdstad der Nederlandsche Provincie Noord Brabant, is in de beste voorwaarden afgeloopen. De ontvangst was gulhartig men kan niet beter. Het concert was prachtig, over heerlijk en werd uitbundig door de toe hoorders totgejuicht. Kortom de plezierreis naar Breda is een der aangenaamste en de vermakelijkste geweest, die de Leden ooit hebben onder nomen. De liberalen hebben maandag rondge strooid dat onze Koninklijke Harmonie bij hare aankomst te Breda was uitge floten. Die rondstrooiers hebben voorzeker hunne wenschen voor eene wezenlijkheid genomen die in hunnen geest 't onvermij delijk gevolg moest zijn van 't zenden eeniger nummers van Den Dendergalm. Nu, men heeft de ellendige proza der liberale nijdigaards naar waarde geschat en er met verachting op neêrgezien. Wij verwachten eene correspondentie die het bevestigen zal. Tot later dus 't Is dit jaar een slechte zomer voor de Vlaamsche werklieden, die naarFrank- rijk getrokken zijn om daar in den oogst te werken. Daar de korenhalmen schoon recht zijn blijven staan, bedient men zich overal van de pikmachien, die met paar den getrokken worden. West Vlaanderen. De heer Baron Bethune, Lid der bestendige Deputatie is Gouverneur benoemd. Een partijke van i5oo van de duurste sigaren ter wereld is dezer dagen van de vermaarde Vuelta Abajo, op Cuba, ver zonden naar New-York, ten gebruike van de rookende millionnairs. De prijs van een dier sigaren is onge veer 22 fr. Alleen de allerbeste bladen tabak, waar aan niets mankeerde, werden gebruikt voor die sigaren en alleen de bekwaamste Telegrafen en telephonen. Wan bedrijven en overtredingen. Veroor deeld ïijdens het eerste halfjaar 1903 door de verschillende rechtbanken des Rijks i° Drie personen, tot boeten van fr. 25: Zonder voorafgaande kennisgeving aan het beheer, werken uitvoeren langs eene telephoon- of telegraaflijn. (Overtreding van het koninklijk besluit van i5 October 1876). 2° Vijf personen, tot boeten van fr. 1 totfr. 25: Zonder opzet beschadigen van eene telephoon- of telegraaflijn. (Toepas sing van artikel 563 van 't strafwetboek). 3° Een persoon, tot boete van fr. i5: Met opzet beschadigen van eene tele- phoonlijn. (Toepassing van artikel 526 van het strafwetboek). Het door de regeering ingediende wetsontwerp tot verhooging van 18 op 5o fr. van het invoerrecht op honing, be gint de belanghèbbende bèdrijven ernstig te verontrusten. Zoo hebben de koekfabrikanten van Verviers en omstreken aan den afgevaar digde die het ontwerp moet onderzoeken en er verslag over moet uitbrengen, een verzoekschrift gericht, waarin zij aantoo- nen dat 't hoogere invoerrecht hun bedrijf ernstig zal benadeelen. België brengt elk jaar 10,000 kilos honing voort, terwijl tot dusver elk jaar in het land een millioen kilos honing wordt verwerkt. Te verkrijgen ten bureele van De Den- derbode, postkaarten met i° Portret van Z. H. Leo XIII. 20 Dood vi-n Z. H. Leo XIII. 3° Vaststellen der dood van Z. H. Leo XIII. 4* Doodsbed van Z. H. Leo XIII. 5° Tentoonstelling der stoffelijke over blijfselen van Z. H. Leo XIII in delijk- kamer. 60 Het lijk van Z. H. Leo XIII in de Sixtinerkapel gebracht. 7° Publieke tentoonstelling der stoffe lijk overblijfselen van Z. H. Leo XIII. Deze kaarten worden aan de lezers van De Denderbode tegen 60 centiemen ver kocht franco per post 65 centiemen. Den nacht van 24 januari laatstleden werd het park van baron Pycke de Pete- gem door wildstroopers gedeeltelijk ver woest; de daders losten ook geweerschoten in de vensters van het kasteel en staken verscheidene hooimijten in brand. Een toeval deed een der daders ontdekken. Deze laatste, zekere Desiré Verdonckt, van Berchem, werd vrijdag door de boet straffelijke rechtbank veroordeeld tot 3 jaar en 3o dagen gevang en tot 3oo fr. boet. Dezelfde Verdonckt wordt ook beticht van eene moordpoging in den nacht van 25 mei te Kerkhove gepleegd, op een gendarm der brigade van Avelghem. Voor deze zaak zal hij voor de rechtbank van Kortrijk te verantwoorden hebben. AALST. Het Zomerfeest van den Turnclub Willen is Kunnen zal plaats hebben op Zondag 3o Oogst, om 4 lli 's namid dags, op den Koer der Patro- nage. Het programma zal later meê- gedeeld worden. Gevraagd voor Brussel 20 Eene goede keukenmeid. Creemboter. Markt van Woensdag 29 Juli 1903 57 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,70 tot 0,00 per kil Rechterlijke kronijk. Alweer een vonnis. M. C., catho lieke schepene van Bouillon, had het socialistenblad LeRéveildu Luxembourg voor het gerecht gedaagd, voor drie eer- roovende rrtikels. De schrijver der arti kels werd veroordeeld tot verschillige inlasschingen en 5oo fr. vergoeding eisch- baar bij lijfsdwang. Spoorwegproces. Den 8" Januari 1903, werd de echtgenoote Borrens, been- houwster te Eename, omver geworpen door eene locomotief op het oogenblik dat zij, in een rijtuig gezeten over de ijzeren- wegriggels te Heurne reed. Hare beide beenen werden vermorzeld en men moest die afzetten. Vrouw Borrens spande een proces in tegen den Staat en vroeg 100,000 fr. scha deloosstelling. De rechtbank van Oude naarde heeft den Staat veroordeeld tot het betalen van 85.000 fr. Duivenbedrog. Over eenigen tijd werden vier Biusselsche dui venlief heb bers veroordeeld tot straffen, verschillende tusschen drie en zes maanden, om bij duivenwedstrijden bedrog gepleegd te hebben. Het beroepshof heeft het vonnis inge trokken en de betichten vrij gesproken. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan fr- °'2° en fr- °>5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Aalst-Boggijnhof. Wij vernemen dat de Z. E. H. Kanunnik Thibaut, Regent der Ouderlingen- en Weeshuizen en Bestierder der Broeders van Maria, als Pastoor van 't Beggenhof komt aangesteld te worden. Proficiat AALST. Onweder. Heden rond den middag is er een onweder boven onze stad losgebroken. De regen viel bij stroomen, en de werklieden welke op dit oogenblik de werkhuizen verlieten om zich huiswaarts te begeven kwamen druipend van 't nat thuis. Een tnkele geweldige donderslag onmiddelijk na den weêrlicht werd gehoord. Het hemel vuur viel op de linker kleine beuk onzer St-Martinuskerk, langs den kant der St- Martensplaats en sloeg eenige schaliën van 't dak. De schade schijnt gering te wezen. Vrouw Angeline Vanderpoorten, te Denderwindeke, maakle haar eten gereed op het petroolvuur, toen dit ontplofte. Eensklaps stond de arme vrouw in laaie vlam. Zij werd schrikkelijk verbrand over geheel haar lichaam. Zaterdag is zij in de afgrijselijkste pijnen overleden. Zondag was zekere De Cock, kleer maker, te Geeraardsbergen, per velo naar Idegem gereden langs den Dender. Men zag hem sedertdien niet meer weêr en het algemeen gedacht 'was dat hij in 't water was gereden inderdaad zoo is het want zijn lijk werd opgevischt. - Men herinnert zich dezen diefstal, die in April te Brussel, in de bureelen der Nationale Bank werd gepleegd. Het is nu gebleken dat de dader Geor ges Brown, en de personen, gemeten en gefotografeerd onder de namen Scott, John Bowers, Walter Henry en W. Barnes, dezelfde zijn. Al deze signalementen be treffen denzelfden persoon. MFromes, onderzoeksrechter, vernam nu dat de zoogezegde Brown werd aange houden te St-Louis (Vereenigde-Staten) onder den naam van Moor, op 25 Febru ari 1887, voor poging tot diefstal en ver oordeeld voor landlooperij. Te Berlijn was hij gekend onder den naam van Bowers. Hij werd op 25 April 18901 veroordeeld tot 18 maanden dwang arbeid, te Londen onder den naam van William Smith, en te Parijs tot i3 maan den gevangenis onder den naam van John Scott, om in 1891 een pak koepons in eene Bank te hebben gestolen. De policie van New-York kent hem als bankdief van beroep, onder de namen G. Eran, Muel ler, Montgomery en Lady Hand. In 1899 werd hij nogmaals aangehouden, doch kon de vlucht nemen. Te Berlijn stapte deze veelnamige dief af in de groote hotels en bezocht er vooral de ontuchtige vrouwen. 'Toch is zijn echte naam nog niet ge kend en hij schijnt er vooral belang in te stellen dezen verborgen te houden. Maandag middag zat de telefoon- plaatser Van Royen, te werken op een dak der Schimdstraat, te Koekelberg. Zijn werkmakker hield beneden in de straat de bobijn met telefoondraad vast, terwijl 'hij boven de draden plaatste. Om gemak kelijker te werken, had hij den draad rond zijnen arm gewonden. Een vrachtwagen kwam voorbijgereden, vatte den draad en rukte den ongelukkigen werkman met eenen schok naar beneden. Van Royen was dood op den slag. De gebroeders De Naeyer en hun medeplichtige Dandoy, de verdachten in den vadermoord van Beersel, zijn Vrijdag voor de raadskamer verschenen. Hunne aanhouding is bekrachtigd. De gebn ders beweeren onschuldig te zijn. Danj zegt gehandeld te hebben op aan ra-' van een opstoker. Van de politie van Aken w* Antwerpen het signalement ingekoa van zekeren Pieter Kohnen, beticht 1 moordpoging. Er was eene beloon: toegezegd van 5oo marken, voor deei welke hem aanhield. De politie was hem spoedig op spoor, hierdoor wordt bedoeld de adje Collard-Bovy en een paar agenten,: het bijzonder toezicht gelast, die reeds den dag, dat zijn signalement kwam, ontdekten, dit is te zeggen 25", denzelfden dag dat hij uit Aken vlucht was. Doch, daar M. Collard slechts 0 enkele mannen te beschikken heeft, beurde het toezicht moeilijk. Verse lende malen geraakte men zijn sa kwijt. Allereerst had Kohnen zich in bet- king gesteld met zijnen broeder, di Antwerpen verblijft, en poogde zich? sche papieren aan te schaffen bij ee herbergier in de Beenhouwersstraat d dit gelukte hem niet, daar hij geena op zak had. Steeds achtervolgd zijnde, vluchtte naar het Vlaamsch Hoofd, en toenfe naar de stad, aan de vestingen, waai eenig voedsel bekwam van zijnen b der en zoo doolde hij verscheidene nu heen en wéér, tot maandag avond. Op Van Dyckkaai gekomen, werd hij aac houden door een agent der 4de wijk. Naar het bureel gebracht en oui vraagd door M. Bovy, bekende hiji hem ten laste gelegde feit en verha het als volgt Zondag morgend kwam hij half dr ken 't huis en vond er zijne bemind: gezelschap van een anderen persoon, zie ontstond en vervolgens een gevec Kohner, alhoewel een groote struis kerel, ziende dat hij het onderspit os delven, nam zijnen revolver en scte driemaal op den aanwezige, Meister,: arbeider, die doodelijk getroffen ten ra de zakte. Kohnen zal nu aan het Duitsche recht overgeleverd worden. Men heeft gemeld dat men ver!» week uit de Nethe, tusschen Duffe Lier, het lijk had opgevischt van den naamden Bource, damescoiffeerder, 1 des Plantes, te S' Joost-ten-Noodè, dert November laatstleden verdwenec. Het parket van Mechelen, hiervant wittigd en zich de geruchten herinnert die rond het tijdstip der verdwijning pen, kwam naar Lier. Uit de verklaringen zijner bloedn wanten, bij dewelke hij den dag komen doorbrengen, blijkt dat Ba eene ronde geldsom op zak had als eene gouden horloge en- ring van gre weerde. Het is dus zoo goed als zeker dat hij het water werd geworpen, na eerst uitp plunderd te zijn geweest. Het lijk van den ongelukkigen coiffs der was reeds sedert donderdag begra?: Het is nu ontgraven en door de wetsd tors onderzocht. Zwemkramp. Dit is geen geic kramp. Het is een plotseling verlies de spierkracht bij het zwemmen dat naam draagt. Het schuim, of de wateiS in het strottenhoofd, komt bij de ad: haling en dringt vervolgens tot in de dere luchtwegen door. Dit maakt di ademhalingswerktuigen plotselings lamd worden en zoomeè de spierba ging- Komt het water bij het begin der au< haling, dus als de longen ledig zijn, de luchtbuisjes, dan zinkt het lichM onmiddelijk Wanneer dus een zwemmer bemerl dat iemand in zijne omgeving ongewco bewegingen maakt in het water, dan-1 hij hem terstond ter hulp komen, de betrokken persoon kan geen gels geven en dus niet roepen. Een verschrikkelijk ongeluk beurde in de groote cimentfabriek Beersse. Het werk kan niet stil gelej worden, daarom werkt men ook's nacht Het gebeurt niet zelden dat de vlam» terug uit de cimentovens slaan, daan is het aan de ovens altijd min of meerp vaarlijk. Maandag nacht arbeidden! werklieden, de genaamden Peeters Petrus X., wij kennen dezen laatstena kei met zijnen bijnaam. Op zeker ooge blik sloegen groote vlammen terug uili ovens, de twee werklieden konden tö niet in tijds uit de voeten maken, zooi zij geheel door de vlammen omrinj werden. Peeters bekwam erge brandws den, zijne kleederen stonden geheel brand. De ongelukkige liep naar eer waterbak, sprong er in en kon zoo a brandende kleeren blusschen. Alhoew erg, is zijn toestand toch niet hopeloos, Met Petrus X., het ander slachtoffe was het erger gesteld; deze had verschrii kelijke brandwonden over geheel lichaam bekomen, doch vooral aan hoofd. Zijn toestand is uiterst gevaarlij Hij is reeds van de H. Sacramenten b diend. De ongelukkige is gehuwd vader van acht minderjarige kinders Hij was steeds een voorbeeldig werknu en arbeidde sedert vele jaren op de' briek. De twee slachtoffers wonen Ryckevorsel, doch gezien hunnen t stand worden zij te Beersse verzorgd. Het parket van Turnhout, samenstel! uit MM. Boone, procureur ^des konings Van den Hove, onderzoeksrechter, H»a noset, griffier, en Decau, ingenieur, heet zich maandag namiddag naar Beers* begeven om ter plaats een onderzoek t: doen en zoo mogelijk de verantwoordt Jijkheid vast te stellen.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2