Servië. perceel Bouwgrond Verandering van woonst. M' en M° Jos. Neefs, Roggeman- Coppens Portland Cement" licht eloon dep :n b: 8*1* Op het gehucht Ballons, te Wattre- los palende aan Moeskroen, heeft zaterdag nacht een bloedig drama plaats gehad. De helden ervan zijn twee werklieden van Deinze, Em. Cardon, 19 jaar en Frans ?ek°: Mortier 24 jaar. Ziehier de omstandigheden De doua niers Delebecque en Camiel Boy, zager rond half twee, in de richting van Wat- trelos, twee mannen aankomen, geladen met zware zakken. Boy achtervolgde hen, en riep dat zij moesten blijven staan. De vreemdelingen namen de vlucht, maar Boy greep den eene, Cardon, bij de kraag. Cardon trok onmiddelijk zijn mes en bracht er den douanier een ergen steek mee toe aan het hoofd en daarna een tweedeu steek, die zijne linkerwang door sneed. Boy zakte neder. Zijn kameraad Delebecque loste een 'ersQ revolverschot in de lucht en hield de twee vreemdelingen in bedwang. Later werden deze naar de kazerne van Martinoire ge bracht. De gekwetste douanier werdver- zorgd door Dr Leplot en daarna per berrie naar het hospitaal van Wattrelos gebracht. Zijn toestand is uiterst gevaarlijk. Men weet niet waarom de Belgen de vlucht namen voor de douaniers en veelminder begrijpt men waarom Cardon zoo haastig zijn mes trok. Immers in hunne zakken was er anders niets dan de gereedschappen, van welke zij zich moesten bedienen in den oogst. Genoemde werklieden waren op weg naar de omstreken van Parijs om daar in den oogst te werken. Men verwacht dat Mortier spoedig zal losgelaten worden. De bureelbediende eener koolmijn ging in de Bank van Bergen 6000 fr. in bankbiljetten van 100 fr. ontvangen. Op straat gekomen, wilde hij die nog eens natellen, maar de wind speelde hem een leelijken toer. Een heel pak briefkens vloeg door de lucht en de arme drommel moest dien vliegenden schat, met de han den in 't haar, staan nazien. Nu op jacht. Gelukkig heeft hij door eenige eerlijke menschen geholpen, alles teruggevonden, grootendeels dank aan de omstandigheid, dat de meesten over den hofmuur van het gasthuis der ongenees- baren waren gevlogen. Een huis, bewoond door verschillige werkmansfamiliën raakte Zaterdagnacht te Verviers in brand, en in de kamer van eenen mecanicien, wiens vrouw in het gasthuis ligt hoorde men reeds het ge- knapper der vlammen op den trap en zelfs in de naastgelegen kamers, waarvan de bewoners redden wat te redden was. De mecanicien wilde naar de kamer zijner kinderen snellen, doch de vlammen sneden hem den weg af. Eene andere deur, die naar deze kamer leidde, kon niet geopend worden, omdat de sleutel in het slot afgebroken was. Op het geroep van den vader kwamen nugeburen toegesneld. Binnen hoorde men reeds de kinderen weenen en om hulp roepen en men poogde vruchteloos de deur uit hare hengsels te doen springen. Een jongeling, Poffé genaamd, ver dween en kwam weldra terug met eenen zwaren hamer. Hiermee sloeg hij een deurpaneel in stukken en nu kon men de kinderen redden uit de vlammen, die reeds de meubelen verteerden. Holland. Haaien op de kust. Van bevoegde zijde wordt meêgedeeld, dat dezer dagen op onze kust tal van haaien en noordka pers zijn waargenomen. Het zou daarom zeker aanbeveling verdienen, dat de noodige voorzorgsmaatregelen werden ge nomen, dat deze gevaarlijke visschen niet al te dicht aan de kust komen. Vooral badgasten dienen zich op de aanwezigheid der roofvisschen voor te bereiden. Frankrijk. Fransche wijnoogst. De storm, welke woedde in den nacht van 17 op 18 Juli, heeft volgens de Feuille Vinicole de la Gironde verschrikkelijke verwoes tingen aangericht aan de wijnranken. Om eene korte bloemlezing te geven Uit de verschillende streken Cantenac, om zoo te zeggen is de geheele oogst ver nield. Vele stokken moeten herplant wor den, de meeste kunnen eerst binnen twee of drie jaar druiven voortbrengen. Ludon. De planten staan kaasbladeren en vruchten zijn afgerukt. De Labarde. De storm heeft verschrik kelijke schade aangericht. Drievierde van den oogst is verloren. De Bourg. 5ooo ton is verloren, sinds 1829 heeft het niet zoo hevig gehageld. Duitschland. Na de overstroomingen. De Prui sische regeering begint te zorgen voor leniging van den nood in Silezië. De ministers hebben vergaderd en, besloten, dat, wegens den omvang van deschaê de Staat met buitengewone middelen ter hulp diende te komen, voor zoover 't vergoeden van de schade de krachten van de pro vincie te boven ging. Voor de vereischte maatregelen zijn de noodige middelen on verwijld door de schatkist beschikbaar gesteld. Van alle distrikten blijkt Oppeln het zwaarst geteisterd te zijn. In den kreits Ratibor werden 10,000 hectaren akker- en weideland overstroomd. De schade, die alleen aan dijken, bruggen en wegen is aangericht, strekt zich uit over meer dan 700,000 vierkante meters. In den kreits Leobschütz zijn vele gebouwen beschadigd. In den kreits Fal- kenburg zijn in zeven plaatsen gebouwen ingestort. Overstroomd werden 7000 hect aren akker- en 1800 hectaren weideland. Engeland. Toreador chauffeur. Een landbou wer van het graafschap Essex, J. Philips, die eenige ver verwijderde velden wilde bezoeken, bediende zich daartoe van een automobiel. Het nieuwe voertuig mis haagde aan een zeer gevreesden half wil den stier. Het geluid van den seinhoorn maakte het woeste dier razend, zoodat het met gebogen kop tegen de automobiel in stormde. Daar hij den aanval had voor zien, verdubbelde de landbouwer de snelheid van zijn tuf-tuf een vreeselijke schok had plaats en de stier rolde ter aarde. Doch weldra stond hij op en her nieuwde den aanval. Philips, die in dien tijd zijn voertuig had doen keeren, kon kon nu den stier van achter pakken en wierp hem andermaal omver. Nog eens opstaande, ging thans het dier op den loop, steeds van nabij gevolgd door de automobiel. Eindelijk in een hoek ge drongen. werd het razende beest gegre- Oostenrijk. Vierdubbele kindermoord. Te Gullosz, een dorp nabij Szegedin, zag eene boerin hare vier kinderen spelen on der eenen boom. De vrouw, denkelijk eensklaps met zinneloosheid getroffen, nam de sikkel, waarmeè zij in het koorn werkte en op de kinderen toesnellende, stak zij er met dit vreeselijk werktuig twee den buik open en sneed het derde het hoofd af. Het vierde kind vluchtte, doch de moe der kon het achterhalen en stak het toen haar wapen in den rug. Alle vier waren dood. Men had de grootste moeite om zich meester te maken van de ongelukkige, die zich als eene razende verdedigde met hare sikkel. Nederlandsch-Indië. Een schijndoode. Een treffend ge val van schijndood heeft zich in Pau, in de Ommelanden van Padang, voorge daan, zoo verteld de Sumatrabode. a Eene inlandsche vrouw was onder het baden in de rivier gevallen en met eene wonde aan het hoofd weêr op het droge gebracht. Kort daarna werd zij ziek naar huis gedragen en, nadat al spoedig daarop bewusteloosheid ingetreden was, werd door doekoens de dood vastgesteld. Stijf en koud lag het lichaam daar reeds eenige uren neèr en men zou het juist in doeken gewikkeld hebben, om de begra fenis te doen plaats hebben, toen er in het schijnbaar levenlooze lichaam bewe ging kwam en de omstaande vrouwen hevig verschrikt het hazenpad kozen. Toen de moedigstcn eindelijk terug kwamen, vonden ze de vrouw levend, doodzwak. Zij deelde meê eerst het bewustzijn ver loren te hebben later kwam zij weêr bij, hoorde alles, zelfs de toebereidselen tot hare teraardebestelling, doch was niet bij machte, zelfs het geringste teeken van leven te geven. Nog slechts een uur en men zou haar levend begraven hebben. Men beweert nu, dat de vrouw u betoeah (betooverd) is. Een drama in de cafés chantants. De jongste zuster van koningin Draga gaat eene omreis door Europa doen, niet zooals eerst gezegd was om de regeeringen te gaan spreken, maar om den kost te verdienen met in de concertzalen het ver haal te doen van den bloednacht van Belgrado. Gjena Lunjewitza, die zeer goed Fransch kent, zal beginnen met Zurich, en dan voortreizen naar Berlijn, Weenen, Budapest, Frankfort a/M., Berlijn, Brus sel en Parijs. Haar impressario verzekert haar in alle steden waar Fransch gesproken wordt, een grooten bijval. Men zal zien dat die vorstinnezuster nog eene attractie van Barnum zal worden. Vereenigde Staten. Hitte te New-York. De vreeselijke hitte te New-York heeft een sterke buik loop-epidemie tengevolge gehad. Het sterftecijfer onder de kinderen werd zoo groot, dat de gezondheidscommissie zoo spoedig mogelijk vijftien geneesheeren voor de armenwijk beschikbaar stelde, die de opdracht meêkregen alle kleine kinde ren in te enten. Bij duizenden werden de kinderen van de arme bevolking naar de hospitaalschepen en naar de zeebadplaat sen gezonden. Op een avond verlieten meer dan 3o,ooo menschen de stad om onder den vrijen hemel aan het strand van het Coney-eiland te kampeeren Filature et Filterïes réunies en liquidation. La société anonyme Filature et Filte- ries réunies, ayant son siêge k Alost, a ètè mise en liquidation par décision de l'assemblée générale des actionnaires, en date du 3o Mars 1899. Les liquidateurs ont re^u pouvoir de faire apport da l'excedent de l'actif sur le passif a deux sociétés nouvelles (Filature et Filteries réunies et Filature du Canal. Ces apports ont été réalisés et les deux societés ci-dessus continuent depuis le x Avril 1899 les affaires de l'ancienne firme. La liquidation de celle-ci étant aujour- d*huientièrementterminée,les liquidateurs ont l'honneur de convoquer M. M. les actionnaires une assemblée générale qui se tiendra au siège social le Samedi 8 Aoüta 10 heuresdu matin. Ordre du jour i° Rapport des liquidateurs. 2° Nomination de commissaires pour vérifier les comptes de liquidation. 3° Décharge aux liquidateurs. 40 Fixation de la date de l'assemblée générale de cloture de la liquidation. ZEEVISCH HANDEL H. Arys-De Paepe. Leopoldstr&at, 14, Aalst. Prijzen voor 3o Juli, 1 en 2 Oogst. TARBOT de i/t kil. fr. x,5o IIEILHOT fr. i,a5 Zalm de 4/t kilo, fr. 3,00 Kabeljauw fr. 0,70 Scholviscll, groote fr. 00,0, 0,00 Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00, 2,5o Steur, de */t kilo fr. o,oo Nieuwe Landolium fr. 0,70 R°g fr. 0,75 tot 3,oo Kreeften fr. 2,00, 4,00, 6,00 Hollandsche Melkersharing 'tstukfr. 0,15 1 vaatje zuivere Melkers 6 sfuks fr. 1,00 Hollandsche Haring fr. 0,10 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,40 Nieuwe Schotsche Haring o,25 I vaatje Nieuwe Haring; 2,'So Oosten dictie Viscli l)t«nk S. Sedeyn - De Backer, Nieuwstraat, 36, Aalst, PRIJZEN VOOR HEDEN. Allé dagen versche aankomst. Zalm per 1/2 kilo fr. 3,00 Steur 1.75 Tarbot 1)50 Eilbot i.oo Tongen 2^00 Kabeljauw o,70 Schelvisch 0^50 Landorium 0,70 Roobaard 0^50 Groote Pladya 0,50 Klein Pladys per stuk Pieterman Wittinv Makreelen Garnalen per 1/2 kilo 0,50 Kreften levend, alle dagen versche aankomst. Woensdag, donderdag en vrijdag versohe aankomst van goede geparkeerde Philippin- sche mossels per kilo 0,12 &0,15 fr. Alle dagen is er ook zeer verschen rivier- visch te bekomen. Hopende MM. met uwe orders begunstigd te worden blijf ik, na u beleefd te grooten, uwen uitmoedigen dienaar. Alle aanvragen per post of telegram zullen onmiddelijk met spoed verzonden worden. Uw dienaar. S. SEDEYN-DE BACKER, Nieuwstraat, 36, Aalst. OPENBARE VERKOOPING van een SCHOON HUIS TE LEDE. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal in het ogenbaar verkoopen Een schoon huis met hof, groot 2 aren, gestaan te Lede, nabij het Dorp, in de Dreefstraat, bewoond door den heer Rasschaert. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 28 Juli - Verblijf Dijnsdag 4 Augusti )'9 ten 3 uren, ter herberg van jufvr. Wed. Presiaux, te Lede, Nieuwstraat. OPENBARE VERKOOPING van een goede PARTIJ LAND te Herdersem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrede rechter namens de erfgenamen van de echtgenoten De Ries-Van Driessche, in het openbaar verkoopen Een perceel Land, groot 25 aren, 84 centiaren, te Herdersem, op den Vaerent, wijk B, n. 120B. TWEEDE EN LAATSTE ZITDAG: Zaterdag 1 Augusti 1903, ten 2 uren namiddag ter Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde HOFSTEDE Land en Meersch te Herdersem en Aalst-Mijlbeek. De Notaris De Gheest te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter, namens de erfgenamen van Petrus-Jo- sephus Van Driessche, in het openbaar verkoopen de volgende goederen Herdersem. I. Hofstede, aan de Broekstraat, groot 23 aren, 24 cent., wijk B, n«758A, 758b, 757 en deel 256.Boomprijs 24ofr. II. Land en Meersch, op het Koei- veld, groot 24 aren, 25 cent. wijk B, deel n* 256 en 255. Boomprijs fr. 53. III. Land op den hoogen Varent, groot 37 aren, 67 cent. wijk B, nr 126. Boomprijs 70 fr. Aalst-Mijlbeek. IV. Land en Meersch, op het Hoore- bekeveld, groot 5oaren, 3i cent. wijk D, n° 384 en 385. Boomprijs 110 fr. Verdeeld in 3 loten, elk groot 16 aren, 77 cent. af te leggen ten weste, te raidden en ten ooste. TWEEDE EN LAATSTEZITDAG: Zaterdag 1 Augusti igo3, ten 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van afgebroken BOUWMATERIALEN Rrnnriliout. enz., te Aalst, Denderstraat, (Zwarten Hoek.j Deurwaarder Jozef DE Vos, te Aalst, Maandag 3 Augusti 1903, om een uur stipt na middag te Aalst, Denderstraat, ten verzoeke van wien het behoort, overgaan tot de open bare verkooping van afgebrokens Bouwma terialen, voortskomende van de gebouwen gediend hebbende voor werkhuizen en schuil plaatsen der locomotieven van den Staats spoorweg en bestaande voornamelijk in Bal ken,Ribben, Poorten, Deuren, Venstérramen, Trappen, arduinen Dorpels en Pilasters, Scheurgebonten, 20,000 Dakpannen, Boom- sche steenen, Brandhout en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De verkooping zal geschieden op de gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stel lende goede en gekende borg. Koopen onder de tien franken moeten dadelijk betaald worden. UITWINNING. Openbare verkooping van een onlangs NIEUW GEBOUWD HUIS te AALST, Binnenstraat. De Notaris EEMAN, te Erpe, daartoe rechterlijk benoemd, zal in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een Huis met stagie, onlangs nieuw ge bouwd hebbende ruime beneden en boven- plaatsen, werkhuis en hof en andere aanhoo- righeden, gestaan en gelegen te Aalst, in de Binnenstraat, groot 2 aren, 70 centiaren, palende ten voorhoofde aan de Binnenstraat, van den eeBen kant aan het huis van jufvr. wed. Frans De Rop. van de andere syde aan het huis vau M. Louis Van de Voorde en langs achter aan den eigendom van Karei Van de Voorde. Bewoond door juf. w" Corael-Coinmerman. ENKELE ZITDAG Donderdag 30 Juli 1903, om 4 ure van den avond, ter herberg gehou den door M. G. Foncée-Van Mol, te Aalst, aan de Varkensmarkt. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen eenen Bouw grond, voortijds eenen hof, te Aalst, Doolhofstraat, sectie F, n° 938b, groot 8 aren, palende aan een huis van juffer Rosalie Schellaert en aan den hof van dame weduwe Van Breugel. Onmid delijk genot en gebruik. Ingesteld frs. 700. DERDE ZITDAG Maandag 3 Augusti igo3, om 3 ure namiddag, ter herberg In de Vier Winden te Aalst, Keizerlijke Plaats 65. OPENBARE VERKOOPING* van eene schoon en welgelegen TE OORDEGEM, langsheen den Steenweg van Gent op Brussel. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen ERNIQB KOOP. Een schoon en welgelegen perceel Bouw grond, gelegen te Oordegem, aan den Steen weg van Gent op Brussel, bekeml by kadas ter sectie E, nummers 392 en 387k, aldaar groot 9 aren, 50 centiaren, palende ten ooste den Landweg, ten zuide jufvr. Marie-Steph. Van Melckebeke en de heeren Jozef en Vital Van der Heyden, wost jufvr. wed. en kinderen van den heer Karel-Lodewyk Van der Stuyft- Bovendaerde, ten noords de Gentsche Kassei. Verdeeld in twee deelen. ZITDAGEN telkens om 4 uren namiddag, ter herberg ge naamd In de stad Gent, n gehouden aoor den heer Camiel Matthys, te Oordegem, aan het Dorp. TE KOOP. Een motorrijwiel F. N. hebbende slechts twee maanden geloopen, aan zeer gematigden prijs. Zich te bevragen ten bureclc dezes of te Brussel, 27, Rue aux choux. Men wenecht een goed en braaf paard te koopen, dienstig voor onder den man te gaan en in te spannen, zich te wenden 27, Rue aux choux, Brussel. Te bekomen materialen, bij de Vaart, Aalst, Holland sche ovenplavijen aan zeer voordeeligen Prijs- Huis le huren ^atlsl'N"0l°g' Zich te wenden Molenstraat, N°45. TE KOOP. Een velo in zeer goeden staat aan zeer gematigden prijs. Zich te bevragen ten bureele van dit blad. Men vraagt bekym'mnd, k»»- O nende alle werk, voor Haeltert. Zich te bevragen ten bu - reele dezer. g5 Men vraagt bevragen ten bureele dezer. 91 Te koop bij A. Winnepenninckx- r Spanoghe, rijtuigmaker, Veldstraat, 8, Aalst, een dogcar, cour- euse en phaëton voor groot paard, een charette anglaise en dogcar voor ponney Tf» Lnnn een lavabo en een nacht Ikuup tafel in aca.ou gansch nieuw een hofpostuur in gebakken steen voorstellende de 4 elementen. Zich te wenden ten bureele dezer. Te huren terstond. Een Winkelhuis, gestaan Pontstraat, hoek der Klapstraat, met uitgang in die straat. Te bevragen recht over de groote Kerk, Nr 27. Buitengewone ocassie. TE KOOP encadrementen voor deur en vensters met bovendrempels in arduin. 4 zijstukken voor vensters 2,ioX22XO,t5 2 bovendrempels id. ,n 2 benedendrempels id. x»38Xi5xo,i3 2 zijstukken voor deur 2,40X35X0,65 2 voetstukken id. o,55x35xo,25 1 bovendremp. (corniche) 1,50x40x0,20 l bovendrempel i,I2Xi5xo.i5 Voor verdere inlichting zich te wenden ten Bureele van Den Denderbode of bij M. Robert Meganck-Kelders, ondernemer Keizerlijke Plaats, te Aalst. Kruidenierswaren, goede en goedkoope Koffies, Bloem, Bonbons en Chocolade, alsook alle soorten van Olie, Verwen, Vernissen, Siccatif, Bor stels, enz., zijn te verkrijgen in het Hulphuis DE RYCK-LIMPENS, hetwelke van de Molenstraat 76, is overge. bracht naar de Hoveniersstraat, Nr 8. Bij Blondine, IVnznretliatruat, 13, Aalst, is er zooals vroeger jaren, gestadig te be komen alle soorten van gras-, hof- en veldzaden, Dendermondsch en Engelsch graszaad, waaschklaverzaad, beeten2had, inlandsch ajuinzaad, alle soorten van bloemzaden, bijzonderlijk ook eerste klas van bloemkoolzaden, alles van de beste hoedanigheid. Alle hare zaden zijn gewaarborgd zui ver en van de beste soort, en zij verkoopt alles aan den minst mogelijken prijs zij beveelt zich in de gunst van het geacht publiek. GROOT magazijn van Meubels rechtover het Postkantoor, HOPMARKT, 4. AALST. De Weduwe MALEGO heeft de eer aan het geacht publiek kenbaar te maken dat er bij haar te bekomen zijn alle soor ten van meubels, tafels en stoelen voor herbergen, eetplaatsen of salons, beddens met of zonder ressort, matrassen van r5 tot 100 fr., lavaboes kassen in alle groot ten, gepolierd of vernist, koffers van 2,25 tot 15 fr., zetels van verschillige prijzen, kerkstoelsn van 2,5o tot 20 fr., kinder stoelen met speeltafels en groote keus van eikenmeubels, tapijten en kussens, snij werk voor meubelmakers, stoelbiezen van eerste kwaliteit, enz. gediplomeerde chirurgijns TANDMEESTERS te (Brussel, (Brabantstraat133 Te Aalst, Statieplein, N*5, ALLE DAGEN van 8 tot 5 uren. Te Ninove iederen Dijnsdag voor middag, bij de Weduwe Van Laer. BERICHT. De Kinderen BUEKENS, Korte Zout- straat, hebben de eer aan 't publiekkenbaar te maken, dat zij hunne woonst kotnen over te brengen in dezelfde straat nr 53, Oud Huis Behaegel Van Peteghem alwaar zij hunnen handel van wijnen, likeuren, lastvrije en andere dranken, alsook mercerie-artikelen, blousen, voor- schooten, ellegoederen enz. voortzetten aan zeer voordeelige prijzen Zij bevelen zich aan in de gunst van eenieder. OUDIIUIS In de groote Afspanning bij M. Meganck, Zoutstraatpoort, n° 27, te Aalst, koopman in gJciswerk en steenen buizen, verleent ook plaats voor 't zetten van groote en kleine karren tegen 20 cen tiemen ter week ook te huren zolderin gen en een achterkelder. Stallingen voor 20 peerden. Hui*) vnn vertrouwen. GROOT KLEIN Alfred KELDERS, (Bisschopstraat, 2, Aeist. Handel in wol en gesponnen paarden- hair. Specialiteit van echte Brabantsche matraswol aan fr. 3,5o de kilo. Schapenvellen, lammersvellen, schuts- vellen, P. S. Men komt met de stalen ten huize. Men gelast zich met het maken der matrassen. EN GEMALEN KALK altijd te bekomen bij B. De Schaepdryver en O", te Aalst, tegen de Statie. Prijzen buiten alle concurentie.

De Denderbode | 1903 | | pagina 3