EEN EN ANDER. Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. Groot Concert. Op Zaterdag i5 Oogst aanst, om 4 1/2 uren 's namiddags zal onze Koninklijke Harmonie ten kioske, Groote Merkt, te gelegenheid van O. L. Vrouw Hemel vaart, hetzelfde Concert als te Breda ge ven met de medewerking van verschei dene artisten, allen eerste prijzen van het Koninklijk Conservatorium van Brussel. PROGRAMMA: 1. Concert Marsch N° 2 L. Walpot. 2. Ouverture deGuillaumeTell. Rossini. 3. Scènes pittoresques. Suite d'Orchestres. a. AllegroModerato, b. Air de Ballet, c. Angélus, d. Fétes Bohêmes. Massenet. 4. Ballet der Geist der Wowoden. Grossmann. 5. Concert voor 2groote fluiten. Doppler. Solisten H.H. Demont en Lyon, i8 prijswinners van het Kon. Conserva torium te Brussel. 6. Grande Fantaisie sur l'opéra Lakmé, (arr. Parès.) Delibes. 7. Concertino voor Klarinetten v. Klosé. Uitgevoerd door tien Solo-Klarinetten, allen i8 prijswinners v. h. Kon. Con servatorium te Brussel. Orchestration, cadences et finale van L. Walpot. 8. Rêverie de P. Benoit. 9. Caprice it la Polacca van Mbrseman. Solist de Heer Demont. Schepenen opgeschorst. De gou verneur van Henegouwen heeft den socia- listischeu schepene d.d. burgemeester, Roger, van Quaregnon voor 2 maanden en zijnen collega P. Gain voor 1 maand in hun ambt opgeschorst. De eerste, uit hoofde van administra tieve moeilijkheden, de tweede om reden van twee veroordeelingen, onlangs door de rechtbank tegen hem uitgesproken. Zuivelcongres.. - Het algemeen con gres van zuivelnijverheid, dat te Brussel zal gehouden worden op 8, 9 en io Sep tember, ziet een buitengewonen bijval te gemoet, te oordeelen naar het onthaal dat aan 't voorstel in den vreemde te beurt valt. De voornaamste landen zullen afge vaardigden naar Brussel zenden propa- gandacomiteiten werken ijverig om dezen bijval te verzekeren en omtrent de maat regelen, die zullen getroffen worden tot beteugeling des bedrogs en vervalsching van zuivelproducten, leeft men in de beste verwachting. Een vijftigtal verslagen zullen door naamvoerende geleerden worden neerge legd. Meer dan 400 toetredingen kwamen reeds in. Wie belang stelt in de zaak, vrage verdere inlichtingen aan den secre taris van het congres, M. Arm. Collard- Bovy, Square Marie-Louise, 56, te Brussel. Denderhaulem. ^dtg en inhuldiging van de nieuwe vlag der Boerengilde St. Isidorus, zal op zondag 27 September aanst. met allen mogelijken luister gevierd worden. Er zal een eerestoet zijn waarna festival op de kiosken ter dorpplaats. Herinnerings-medaliën zullen aan alle deelnemende Maatschappijen en boven dien geldpremiën aan de Muziekkorpsen geschonken worden. Zulke feesten kunnen veel bijdragen om de verbroedering onder de catholieke Maatschappijen en Bonden te versterken. Werkmanspensioenen. De toe kenning der werkmanspensioenen van 65 fr. heeft in zekere plaatsen aanleiding gegeven tot misbruiken, welke den mi nister van arbeid hebben doen besluiten, er kort spel mee te maken. Tot dat einde heeft hij de gemeenten nieuwe onderrichtingen doen toekomen. De socialistische bladen hebben het er dadelijk op aangelegd, de daad van den minister aan te klagen, door hem te be schuldigen van verdachtmaking of bespie ding der gepensionneerde ouderlingen. Deze bladen hekelen eene daad, die zij niet kennen. Het is niet tegen de gepensionneerden dat de omzendbrief is gericht, maar tegen de weinig nauwgezette gemeenten, die welwillendheidsgetuigschriften aflever den. Middel tegen de vliegensteken. Een zeker middel om des zomers de peerden te beschermen tegen vliegen- en horzelsteken, bestaat in een af Kooksel van notenblaren. Om die lastige insecten te verwijderen wascht men de peerden met water, waarin het bijtend en sterk riekend noteblarensap is opgelost. Dit middel wordt met den gewenschten uitslag aangewend in de peerdenfokke- rijen van Engeland. De groote manceuvers. De groote krijgsbewegingen tusschen de ie en 2' le gerdivisies zullen volgenderwijze worden geleid Op 29 Augustus zal de i8 divisie saam getrokken worden te Namen en omstre ken, de 2e rond Aarlen. Van 29 Augustus tot 10 September zul len de genietroepen en de artillerie der versterkte positie van Namen gedeeltelijk mobiliseeringsoefeningen uitvoeren. Op 27 Augustus zal de cyclistenkom- pagnie, 2e bataillon der karabiniers, Aar len verlaten om terug te keeren naar Brussel; op 5 September vertrekt deze kompagnie naar Beveiloo om van 7 tot 22 September deel te nemen aan de ma nceuvers der eerste ruiterijdivisie. Het is bovendien eene dwaling dat de manceuvers niet zouden plaats hebben. Zij zullen worden bestuurd door luite nant-generaal Chapelié. De stafoverste is generaal-majoor Penny. Maken deel van staf van het beleid der krijgsbewegingen Z. K. H. prins Albrecht; generaal-majoor Jungbluth, de majoors Delforge, Maes, Legrand, enz. De i8 divisie wordt geplaatst onder bevel van generaal-majoor Lorain, de 2e onder dit van luitenant-kolonel Cloeten. Een radicaal blad van Luik, aan 't welk citoyen Lorand meewerkt, noemt den nieuwen Paus monsieur Sarto En De Dendergalm, aan 't welk van over den bosch meêknoeit, heet hem Jefken Sarto. Nu zal zeker het Pausdom niet lang meer bestaan Het begin van 't einde. De Brus- selsche Chronique bekent toch eindelijk dat de beenhouwers er wel voor iets zou den kunnen tusschen zijn in de duurte van 't vleesch. De beenhouwers, zegt het liberaal blad, hebben zeer van de zeldzaamheid van 't vee gebruik gemaakt om merkelijk den prijs van 't vleerch op te slaan. Maar sedert dien opslag is den toe stand veranderd. De markten zijn beter voorzien en Amerika zendt ons iedere week, door de haven van Antwerpen, eene schoone lading levende ossen die de beenhouwers gretig weghalen om ze aan hunne klienten uit te venten aan den hoogen prijs wel te verstaan. Tot nu toe er. is er geen spraak van eene tariefverandering. Men mag nogtans de klucht niet te verre drijven die bestaat in alle gelegenheden waar te nemen om de prijzen te verhoogen en hardnekkig te vergeten ze af te slaan eens dat de oorza ken die den opslag gewettigd hebben komen te verdwijnen. Waar zijn de liberale gazetjes die de ministers uitscholden voor uithongeraars Zullen zij nu de beenhouwers te keer gaan In alle geval als de liberale bladen voor die zaak nog trachten het volk op te ruien tegen het gouveruement, men zou kunnen antwoorden met hun het schrijven van La Chronique onder den neus te vrij ven. Itecliterlijke kronijk. Handelschuimers. Meermaals werd gesproken van eene belangrijke zaak ■waarin niet alleen de handelaars van ons arrondissement maar ook van verschillige andere arrondissementen belang stellen. De lezers van De Denderbode kennen de feitenZekere M... fabrikant te Ter Hulpe bood zich zekeren dag aan, te Moll, bij den handelaar Mr Van Beekhoven hij stel de hem eenen depot van koopwaren voor, wat de Mollsche koopman aannam. Hij teekende een stuk, dat hij eerst later zag, een verkoopakte te wezen. Zoo luidde zij ne verklaring. Er werd een onderzoek in gesteld door het parket van Turnhout, zoo vernamen wij dat verschillige perso nen uit de verschillige deelen des lands ook kloegen over de handelingen vanM... Deze schijnt evenwel niet gemakkelijk te zijn want opzichtens het onderzoek maak te hij zijn beklag zelf aan M. den minister over M. den onderzoeksrechter en aan M. den procureur des konings. Dit is nu toch wel degelijk al te kras Wat hebben reeds gezegd, dat, volgens de ontleding, de koopwaar, die 75 cent. het pak verkocht werd, slechts 4 of 5 cen tiemen waarde had per pak. Zooals wij zegden werd M. vervolgd voor valschheid in geschrift en, in onder geschikte orde, voor aftruggelarij. Er wer den vier kooplieden als getuigen gehoord, allen kloegen over de handelingen van M. Het openbaar ministerie, vertegenwoor digd door den heer procureur des konings vroeg eene strenge straf. De rechtbank verwerpt de eerste betichtiging, maar ver oordeelt M. voor de tweede tot 3 maanden gevangenis en 26 fr. boete. Het Beroepshof van Gent heeft een goed voorbeeld gegeven, in strijd met de meeste Rechtbanken, die dronkenschap bij het plegen van eene misdaad als eene verzachtende omstandigheid aanzien. Zooals men weet, was de genaamde Cyriel Lefebvre, van Machelen - bij- Deinze, verwezen tot 2 jaar gevangenis om zijnen vader zoo erg geslagen te heb ben, dat de man, een ouderling van 75 jaren, veertien dagen na de feiten, aan de gevolgen bezweken is. De zoon Lefebvre was dronken te huis gekomen en zijn vader had hem berispt de zoon schoot daarbij in gramschap, greep zijnen holleblok en bracht er zijnen vader verscheidene slagen meè toe. Het Hof, INZIENDE DAT DE MISDAAD voorkomt UIT den drank, heeft de straf tot 4 jaar vermeerderd. Zoo moesten alle Rechtbanken er over denken. Grot. van O. L. V. van Lourdes, Ie Mijll>elte. i5 Augusti O. L. V. Hemelvaart. Te 5 uren plechtige Offerande aan O. L. V. Aanspraak door den E. P. Van Suil. Lofzang. Vereering der Reli kwieën. Worden gevraagd i° Eene goede keukenmeid voor Brus sel 2° Een goede koetsier voor Bergen, een weinig Fransch kennende, gehuwd of ongéhuwd, loon 100 fr. per maand 3° Eenen goeden schrijnwerkersgast 4° Een goed-- dienstmeid. Vragen werk. i° Een vuurstoker-machinist 20 Een halven kuipersgast 3° Een bureelbe- diende. Creemboter. Markt van Woensdag 12 Angusti 1903 60 Kilogrammen ter markt. Prijs f: 2,70 tot 0,00 per kil Hopmarkt. AALST 12 Oogst. Hop 1902 beschik baar fr. 120,00. Gewas iqo3 October- November fr. i3o,oo k i32,5o. POPERINGHE. De prijs der nieuwe hop is fr. i5o de 5o kil. Er zullen dees jaar maar een vierde der vreemde hop- plukkers moeten komen; er is inderdaad bijna geene hop; zij is geweldig aangetast door 't zwart. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. AALST. Diefstal. In den nacht van zondag tot maandag 11., hebben Frans-Jan Temmerman en Temmerman Frans bijgenaamd Keymeulen, oud 33 en 23 jaren, wonende op 't Fort," Moorsel- schebaan, 7 stellingplanken gestolen ten nadeele van Alois Rombaut, ondernemer alhier. De gestolene planken werden ge vonden ten huize van de dieven en in be slag genomen door agent-brigadier Leo nard Gfts. Verder werd nog bestatigd dat de gebroeders Temmerman hadden gesto len ten nadeele van Emiel Coen, meester- metser, eene stellingplanken eene ladder. Een persoon van Iddergem, heeft zich aan de brug tusschen Liedekerke en Denderleeuw, door eenen trein in stukken laten rijden. De genaamd V..., getrouwd en huis vader, wonende Wollestraat te Brussel, kuischte dezer dagen zijn velo, en kwetste zich een weinig aan de hand hij gaf er echter geen acht op. Vrijdag begon zijn arm rood te worden, op eenige uren was het zoo erg dat drie geneesheeren ontbo den werden V.. werd naar het gasthuis gevoerd en stierf er in de grootste pijnen. De policie heeft een onderzoek begonnen om de ware oorzaak dér dood te kennen. Eene vrouw woont te Brussel met zekerenXen hare drie onwettige kinderen in de VossenstFaat. Het oudste der klei nen, 9 jaar, ontvluchtte dezer dagen zijne woning. Zaterdag ontdekte men het arm kind weenend, op eene bank in het park. Het had den nacht in het struikgewas doorgebracht, daar het niet durfde naar huis gaan uit vrees mishandeld te worden. De moeder werd ontboden en nauwelijks had zij het jongske bemerkt, of zij barstte in scheldwoorden en bedreigingen uit en wilde het kind niet meer nemen. Het kind zal naar het... verbeteringshuis ge bracht worden. Daar zou de moeder beter op hare plaats zijn. Te Brussel zag men in de richting van Vorst, Zondag morgend, ten 8 ure, eene dikke rookwolk opstijgen. De draffabriek van M. Knudsen stond van boven tot onder in brand. De vrijwillige pompiers der gemeente, geholpen door de"burgers, deden al wat mogelijk was om de uitbreiding te keer te gaan. De pompiers van Brussel kwamen hen weldra ter hulp en ten 11 ure was alle gevaar voor de omstaande huizen ver dwenen. Heel de fabriek is vernield. De schade bedraagt i5o.ooo fr. Onze lezers zullen zich voorzeker nog den dynamietaanslag herinneren, legen het huis van M. Arthur Verhaegen, Volksvertegenwoordiger, wonende Oude Houtlei te Gent. Deze aanslag werd ge pleegd omstreeks 9 1/2 uren, op den avond van 28 April 1902. M. Verhaegen was juist te huis gekomen en het mocht een wonder heeten dat de aanslag, welke alleenlijk aanzienlijke stoffelijke schade aanrichtte, geene persoonlijke ongelukken veroorzaakte Langen tijd deed de politie opzoekin gen om den laffen dader te ontdekken, doch vruchteloos. Wij vernemen thans dat een persoon is aangehouden op wien erge vermoedens wegen. De aangehoudene, zekere H., wonende buiten de voormalige Brugsche poort, zou in een herberg aldaar, woorden ge sproken hebben die voor hem zeer com- prommetteerend zijn. De kerel in kwestie werd dinsdag aan gehouden en 's anderdaags op het ge confronteerd met den genaamden B., die onmiddellijk na den aanslag op 28 April 1902, eenen persoon van het huis van M. Verhaegen had zien wegloopen. B. heeft veiklaard dat hij in H. den weglooper herkende. De Gentsche bevolking is, zooals men wel denken kan, ten hoogste benieuwd om verder nieuws van deze aanhouding te vernemen. Zondag avond, tusschen 7 en 8 ure, is in de Berouwstraat te Gent, eene vecht partij ontstaan, gevolgd van moordpoging. 1 's Morgends was Emiel Millekan, smeerder in La Gantoise door twee personen aangerand en had nogal veel slagen bekomen. De oorzaak was dat in den loop van de week de smeerder aan een meisje eenig dêchet moest weige ren, doordien hij er geen meer had. Er was daaidoor twist tusschen den smeerder en het meisje ontstaan, en deze laatste had haren minnaar daaivan ver wittigd. Vandaar de aanranding van 's mor gends. Des avonds hebben zij elkander terug ontmoet aan de deur van den smeerder, waar weldra een gevecht ontstond. Op zeker oogenblik hoorde men roepen: Hij trekt zijn mes Kort daarop vluchtte de persoon, die het mes getrokken had, achtervolgd door den gestokene, die nog niet wist dat hij een mes in het lichaam gekregen had. Enkele minuten nadien zakte het slacht offer neêr en stelde men vast dat hij eene schrikkelijke wonde in den buik bekomen had, waar de ingewanden uit te voor schijn kwamen. Dr Louvrier heeft den gekwetste ver zorgd en zijn toestand alles behalve ge ruststellend bevonden. Den dader, die gekend is, heeft men niet kunnen aan houden. Het mes, waarmeê gestoken werd, is bij eene tweede poging gebroken. Men zegt dat een tweede persoon, met eenen hamer in een voorschoot gewik keld, gewapend was. Deze dreigde de omstaanders er meè te slaan, die den moordenaar trachtten aan te houden. De sneltrein van Gent naar Rijsel is blijven steken nabij Olsene, tengevolge een ongeluk aan de locomotief. Eene an ders machien werd uit Kortrijk gezonden en de trein kon na een oponthoud van 2 uren vertrekken. Vrijdag namiddag ging de vrouw van den landbouwer Const. Lauwreys, wo nende in de Gidsstraat te St Nicolaas, naar het veld met eten en drinken, vooi haar volk, dat aan den oogst aan 't wer ken was. Zij had de klink van de deur getrokken en bleef eenigen tijd op het land om wat gepikte graanschoven te helpen opbinden. Toen zij naar huis kwam, bemerkte zij dat, bij hare afwezig heid, kassen opengebroken waren en alles in wanorde lag. Eene som van 1000 fr. met hare gouden ketting, oorbellen en ringen was geroofd. Dieven moeten terwijl zij de klink van de deur trok van over eene haag haar afge zien hebben en toen zij weg was met een spaantje of een mes in het klinkgat te steken, de deur opengedaan en daarna den diefstal hebben gepleegd. Volgens wij vernemen wegen er zware vermoedens op vier kerels en de plaatse lijke policie der gemeente doet opsporin gen om licht in de zaak te brengen, waar door kortelings aanhoudingen zouden kunnen op volgen. Eene smetziekte is sedert eenige dagen uitgeborsten onder de paarden van het 38 lanciers te Brugge in garnizoen. Reeds zouden eenige dieren bezwekén zijn een groot getal anderen zijn in qua rantaine gesteld. Strenge maatregelen zijn genomen om de ziekte tegen te hou den en te dempen, daar zij misschien het regiment zal beletten aan de toekomende krijgsmanceuvers deel te nemen. Woestaards. Drie schurken hebben Zaterdagavond in de herberg De Koornbloem te Drongen, den 7ojarigen landbouwer, den genaamde Pieter Dos- sche, laf mishandeld omdat hij weigerde hen als knechten te aanvaarden. De knecht van Dossche, zekere Karei De Clercq, die tusschen kwam om voor zijnen baas partij te trekken, werd door de woestaards aan gevallen en kreeg een diepen messteek in de zijde. De wonde is door den genees heer der gemeente toegenaaid. Zondag avond rond 7 ure had een vreemd tooneel in eenige oogenblikken eene dichte volksmenigte te Oostende naar den zeekant gelokt. Een ballon, uit Frankrijk komend, dreef heel laag over het staketsel en raakte met zijn schuitje bijna het water. Een staatssleeper verliet de haven en richtte zich naar de plaats, waar een onge luk dreigde te gebeuren. Weer rees de ballon, om een weinig verder neer te dalen. De menigte volgde dat alles met kloppend hart en de bevel hebber der sleepboot zette eene sloep uit, doch op het oogenblik dat deze den ballon ging bereiken, scheen de luchtschipper meer ballast uit te werpen, want de ballon nam een ontzaggelijken sprong en ver dween in eenige oogenblikkenvoor goed in de wolken Doch de vermeende ballast was nie mand anders dan de luchtreiziger zelf, die in zee gesprongen was, om eenige stonden nadien door de bemanning van de sleep boot te woiden opgevischt. Het is zekere Arthur Tiberghien, die ten 6 ure in eene gemeente nabij Duin- kerke was opgestegen. De redders werden door het publiek toegejuicht. Te Henne, op den weg naar Vaux- sous-Chévremont zijn twee broeders in eenen twist aan 't vechten geraakt. Een hunner bracht zijnen tegenstrever eenen bijlslag toe op het hoofd en een andereu op de borst. De moeder, die de twee vechtenden wilde scheiden, kreeg den derden slag in den buik. De toestand van beide gekwetsten is zeer erg. De ple ger is aangehouden. Te Bekeghem heeft vrouw Maertens de petroollamp ten gronde geworpen, toen zij zich te bed begaf. De lamp ont plofte en de brandende olie spatte op de klecderen der vrouw, die in een blik in laaie vlam stond. Haar echtgenoc heeft zich eveneens erg verbrand met zijn vrouw te willen redden. De geburen hei ben de vlammen uitgedoofd. De vrouw; aan hare brandwonden overleden en hü echtgenoot is in stervensnood. Een ganscli ongewone trein verli de statie van Verviers met bestemmj naar verschillige staties, der Ardennen, bieliouders dier streek waren gewa hunne korven en kassen per kar naar; heide te brengen. Thans hebben zij h voordeeliger gevonden, daarvoor eenÜ zonderen trein in te richten, die opvj schillige punten eenen wagen afhaal om de kleine reizigers in de gemeen* bij de burgers in den kost te doen. Op de bochtige baan van Dina gebeurde er zondag een zeer erg onge* Een automobiel, geleid door een Br selsch chauffeur, botste er bij Wepion eene melkkar. De chanffeur werd L gronde geslingerd en opgenomen 0 gebroken rechterbeen en verstuikt rechterarm. Door den schrik zijnzg hersens zoo gestoord, dat men voor2; verstand vreest. De melkvrouw kin over inwendige kneuzingen. De identi> van den gekwetsten automobilist, die Ij- in bezwijming bleef, was zondag nan dag nog niet vastgesteld. Zondag hebben te ChAtelineau tv moordaanslagen plaats gehad. Des de gends werd een genaamde Van derVé uit zijne woning gelokt en met messen; wond door drie kerels, die hem nadi voor dood lieten liggen. Des avonds werd een ander pena die zich in eenen twist had gemengd, 't naar huis gaan aangerand door pea nen, die hem niet minder dan zeven steken toebrachten. Een hevige brand heeft te Fayt-i Franc eene fabriek van holleblokken1 nield. 7000 paren van die houten schi seis zijn mee verbrand. Maandag morgend heeft er bat de Kempen een geweldig onweder; woed. De regen viel bij stroomen neèi donder en bliksem volgden elkander os gebroken op. Op het gehucht De Rielen, onder Casterlé, is de bliksem den molen gevallen van Aug. Peea Hij verbrijzelde de wieken en n eene groote opening in het dak. Er geene persoonlijke ongelukken. Ook te Herenthals is het hemellicht eene woning gevallen, zonder er eva schade te veroorzaken. Zondag morgend, rond 8 ure, op Hollandsch Putte een afgrijselijk oa luk gebeurd. Een oud vrouwken, de we Teysen, uit de kerk huiswaarts keerai stond met een paar buurvrouwen, mi hare woning te klappen, toen drie re rijders kwamen aangesneld. Deze gr behoorlijk signaal, maar de vrouw a zijnde hoorde dit niet op het geroe; de teekens der andere menschen, wei af, evenals de velorijder V. A., dieb wilde mijden. Ongelukkig deed de vrouw eenen keerde beweging, zij werd omgeworp! kreeg het voorwiel over het lichaam,; jongeling viel en de vrouw kreeg neg 1 stamp van de pedaal op de borst, i bleef buiten kennis liggen; DrVanEys van Stabroeck, werd ter verzorging; roepen, maar niets zou meer baten, arme vrouw is rond tien uren overleè Het Hollandsch parket is ter plaatse: weest. Men zegt dat de jongeling, de onti willige dader, die tusschen Putte Calmpthout woont, van wanhoop ziel bed ligt. Frankrijk. Verschrikkelijke ramp te Pan Drie treinen in brand op den Mét politain. Talrijke slachtoffers, Maandag avond is op de onderaards spoorweglijn, te Parijs, een verschikkdj ongeluk gebeurd. Rond half 8 had een trein van 8 rijk gen een ongeval ter hoogte der statiën Barbes. Men bracht den trein op de rangeei en deed de reizigers uitstappen ook den volgenden trein van 4 rijtuigen tk men de reizigers uitstappen en deze a nu den eersten trein op sleeptouw orals naar de statie van Menilmontant te vo ren. Welnu, 't zijn deze twee treinen,4 door het in brand schieten van dynamo, totaal in brand geraakten, to tot overmaat van ongeluk, een derde tre met reizigers gevuld, ter plaatse kwan Door de vlammen werden de drad der electrische verlichting verbrand en volledigste duisternis heerschte in 4 tunnel. Eene ware paniek ontstond onder reizigers van den derden trein, die do den immer toenemenden rook letteiü verstikt werden. De pompiers kwamen toegesneld wilden in den tunnel afdalen, maar moesten voor den rook achteruitdemi! De hitte en de rook waren zoo h« dat iedere poging der pompiers misluk en dat een pompier, die dezen morge» ten 3 1/4 ure, met een luchthelm in forneis was afgedaald, nayminuten mot opgehaald en naar het gasthuis vervoe worden. 18 personen werden, langs den loi van Ménilmontant, half verstikt gered. in omva Om half 5 des morgends waren red lijk deel 7 lijken opgehaald 4 mannen en 3 vrt» aanger» wen. j Volge Op sommige plaatsen was de hitte «Turkse! Later. Verscheidene geredde paj "j'euwe sonen beweeren dat zij, uit den tunw "e 'aa*sl vluchtend, overal over lijken vielen. glo 1 de len ond Mér A ciep Ir der! pien O lijke hitte Ai berri wel Oi den Oi geen Hi Vc de fa bevin De schre vrouv wezei On er ic Luxei Aai 153 v: Aai vijftig namic het e< tlkeer water Alles zaal. r gebrel komer koersv De Ca Een in den studen aanget zenaar kig ge' aan zij menscl gevalle land v< mishar sterk tc uit Lc kreeg c een ha. De n bij zijn waren den ste uit het had op Deo rijk in heden Een en marsch scherpe gestopt Brar van Do extratre mouth 1 Waterii kostbar lamp e Eerst e< dekt en Wagon stalknec Cons den Rui beschou ernstige lend, te weging.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2