HOPHANDEL. Zondag 16 Augusti 1905 5 centiemen per nummer 56'e Jaar 5850 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND. TAAL, VRIJHEID HOPTEELT OIPIR-OiEIP PLANTERS EN KOOPLIEDEN Parlementair Jubelfeest Karei Van Vreckem Revoering van M. De Cooman. Redevoering van M. B°" de Kerchove. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schryft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3d* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen by aocoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlyk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor dé advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST, 14 AUGUSTI igo3. TOT DE Het College van Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst, brengt ter kennis van de belanghebbenden dat er 6 prijskampen worden uitgeschreven voor de Landbouwus welke van hun eigen ge was de beste Hop op de Merkt zullen brengen. De Prijskampen zullen plaats hebben.- 1° Op ZATERDAG 12 SEPTEMBER I(}o3 2° idem 19 idem idem 3° idem 26 idem idem 40 idem 3 October idem 5® idem 10 idem idem 6° idem 17 idem idem Telkens ten 10 uren. Er zullen prijzen verleend worden van 5, 10, i5, 20 fr. in evenredigheid der hoeveelheid op de Merkt te koop gestelde Hop. In het beoordeelen der Hop zal de Jury rekening houden van i° De rijkheid in lupulin (geelstof) en geur (reuk), 20 punten 2* De fraaie kleur, 5 punten De verzorgde pluk, 10 punten 40 De wijze waarop zij ge droogd is, i5 punten. Iedereen weet dat de Groene Bel de rijkste is in lupulin en dat de Carnau veel armer is dan de andere soorten. De Hop der landbouwers die hun ge was drogen bij middel van het ijzeren toe stel dat de Hop-commissie kosteloos toe staat aan de planters welke hunnen eest wijzigen volgens hare inlichtingen, heeft altijd eenen fijnen geuren eene fraaie kleur. Op den fijnen geur der Hop heeft groo- ten invloed i° het plukken eer zij rijp is 2° het te laat inoogsten 3° het drogen op eenen hoogen warmtegraad 40 het ver keerd behandelen op den eest. De Hop moet zuiver geplukt zijn, zoo danig dat zij noch lange stelen, noch bla- ders bevat. Men kan de Hop bederven door het drogen. i° Als zij te weinig gedroogd is of te veel gebroken. 2° Als er rook door de bellen gaat, die aan de hop haren fijnen geur ontneemt. 3° Als men de Hop te dik op de droog- tafel legt, en een groot vuur maakt zoodat de onderste laag bellen verzengt, terwijl de bovenste laag overvloedig zweet. 4° Als men te vroeg solfer brandt voor al terwijl de Hop zweet. Rook en zwavel dampen lossen zich op in het vocht, kle ven aan de schubben en bederven den geur, de bellen verliezen hunnen gians, de lupulin wordt bruin, de looistof en de hars verliezen een deel hunner kostbare eigenschappen. Om aan den Prijskamp deel te nemen moet men ten minste 100 kilogr. Hop op de Merkt brengen, welke in één of ver scheidene zakken mag gemengd zijn. 3oo kilogr. zullen twee loten, 5oo kilogr. drie loten uitmaken, waarmede men naar de prijzen kan dingen. De mededinger moet dit gewicht door een bulletijn der Hop- waag bewijzen. De Hop mag op voorhand niet ver kocht zijn, zij moet op de Merkt te koop gesteld worden. Ten einde te vermijden dat dezelfde Hop op verschillende dagen aan den Prijs kamp zou deelnemen, moet de mededin ger het bewijs brengen dat zijne Hop verkocht en geleverd is. Wij denken de Planters te mogen aan raden, hunne Hop van rijke geurige hoe danigheid, zooals de Groene en de Frie- sche niet te vermengen met deze die arm is in hoedanigheid, zoo als vorige jaren zullen de Brouwers de beste bij voorkeur koopenzelfs aan een hoogeren prijs. Van heden af kan men verdere inlich tingen bekomen bij de Leden der Hop- commissie. MM. M.-L. Gheeraerdts, Voorzitter; Baron Leo Bethune, L. Boterberg, F. Cumont, Ph. De Wolf-vander Noot, Ridder L. Schellekens, Od. Van der Schueren, L. Van Overstraeten J. Reyniers, Schrijver. Gedaan te Aalst, den 6 Augusti igo3. De Burgemeester, M.-L. GHEERAERDTS. De Secretaris, O. REYNTENS. van Mr den Senateur 't Was Zondag jl. feest te Ninove. Gansch de catholieke bevolking van 't Arrondissement Aalst-Oudenaerde, had het zich als eenen plicht aangerekend Mr de Senateur Van Vreckem plechtiglijk te komen vieren. Men ging een talentvollen Man vieren welke onverpoosd, zijn gansch leven aan de zedelijke en stoffelijke belangen van het volk heeft toegewijd. De huizen der Stad, op weinige uitzon deringen na, waren bevlagd, alleen ver stokte geuzen vierden niet mede. De Gemeente Meerbeek pronkte te dezer gelegenheid in feestgewaad. Op vastgestel de uur werd de Jubilaris in feestelijken optocht, te zijnen kasteele afgehaald. Zijn rijtuig was omringd door ruiters. De heer Van Vreckem was in uniform van Sena teur. Aan de grens van Ninove, op den Burgtdarn.was een triomfboog opgericht. Bij de aankomst aldaar, werd de achtbare Jubilaris door't spelen der Brabansonne begroet en verwelkomd door M. Dr A. De Cooman, Voorzitter der Feestcommissie endoor M M.-L. Gheeraerdts, Burge meester van Aalst, Ondervoorzitter der Catholieke Vereeniging. Deze laatste nam plaats in 't rijtuig nevens den achtbaren Julilarisen men begaf zich ter Dekenij alwaar zij ontvangen werden door den Z. E. H. Deken Francis. Om elf uren vingen de feestelijkheden aan, en, zooals bij alle dergelijke catho lieke feesten, is er in de parochiale kerk, door den Eerw. Heer De Ruyck, Princi paal van het Bisschoppelijke College, een Mis van dankzegging gezongen ge weest. De Eerw. Heer Fra^ois, leidde den eerzamen Jubilaris en gevolg ter kerke, alwaar hij, op eene knielbaan op het koor, langs den kant van het evangelie, plaats nam aan de rechterzijde bemerkte men den heer Alfred Simonis eerste on dervoorzitter van den Senaat. Op het koor bemerkte men nog Mevr. Van Vreckem en andere leden der fami lie, ook talrijke politieke notabiliteiten en burgerlijke Overheden. De leden van den Werkmanskring en der Maatschappijen van Onderlingen Bijstand van Ninove en aanpalende ge meenten, met vaandels en banieren vul den den middenbeuk, terwijl eene talrijke menigte zich in de zijbeuken verdrong. De muziek en zang der mis van Perosi, werden meesterlijk uitgevoerd door de symphonie en koormaatschappij Een dracht en Liefdadigheid van Ninove. Jammer dat het gespel der koperen mu ziekinstrumenten te geweldig was. Na de mis werd het Te Deum aangeheven door den eerw. heer Deken van Ninove. De catholieke leden van de gewapende brandweer der Stad namen den ordedienst in de kerk waar. Na de kerkelijke plechtigheden vormde zich een lange stoet, en men begaf zich naar den Catholieken Kring De Keizer» alwaar eene feestzitting werd gehouden. Op den muur, bij den ingang des Kringslas men het volgende chronogram: De kathoLIeke krIng Van nInoVe WensCiitU hIer JUbILarIs Van VreC- keM VeLe Jaren. Onder de talrijke aanwezigen ter feest- vergadering bemerkte men de Senatoren M. Alfred Simonis, eerste Ondervoor zitter van den Senaat, Mgr Keesen, MM. de Kerckhove d'Exaerde, Leger, de Kerckhove d'Ouselgem, Raepsaet, Baron Orban de Xivry, de la Faille, Fiéve, Graaf de Ribeauceurt, Claeys-Boüuart, Mulle de Terschueren, Baron de Steen- hault, De Volder, Oudminister. MM. Woeste, Baron Bethune, De Sadeleer, Piéraert, Thibaut, de Gellinck d'Elsegem, Volksvertegenwoordigers; de eerw. heer Kanunnik Van Doren, Deken van Aalst, MM. Leirens-Eliaert, Oud senator, Dierickx en Ligy, Oud volksver tegenwoordigers, Van der Linden en Eeman, Leden der bestendige Deputatie en tal andere Provincie- en Gemeente raadsleden van Aalst en Ninove. M. De Cooman, Oudburgemeester van Ninove, Voorzitter van het inrichtend Comiteit der jubelfeesten, voerde den eerste het woord, en wij laten met genoe gen, alsook de prachtige redevoering van den heer Baron de Kerckhove d'Ex aerde, collega van M. Van Vreckem in den Senaat, volgen Geachte Heeren 't Leven beschrijven,op politiek gebied, van den Heer Senator Van Vreckem, ware de geschiedenis schrijven der catho lieke denkwijze van het Arrondissement Aalst en voornamelijk van het Kanton Ninove sedert ongeveer veertig jaren. Onze gevierde Senator is die Man, die dag op dag op de bres staat, in den Pro vincieraad, in de Deputatie van Oost- Vlaanderen, in het Senaat, voor de verdediging van al de belangen van onze catholieke bevolking. Sedert lange jaren, hebben de staat kundige en godsdienstige worstelingen in België, zijn talent, zijne ervarenheid en diepe verkleefdheid, aan al wat Godsdienst en Vaderland aangaat, in den klaarsten dag gesteld. Te Meerbeke geboren, op 6 November 1837 kwam hij korts daarna, met zijne geëerde Ouders, naar Ninove, waar hij verbleef tot zijne 28 jaren. Hij kreeg er zijne eerste opvoeding, vervolgde die in het pensionnaat der Josephieten van Melle en eindigde te St-Nikolaas, zijne latijnsche klassen met de grootste onderscheiding. Hij was eene uitstekende student, aan de Hoogschool van Leuven, waar hij in i863, na schitterende exaams, doktor in de rechten uitgeroepen wierd. Van dien tijd af, was het te zien dat hij, in de politieke loopbaan, eene breede plaats zoude bekleed hebben. Wat al de jonge advocaat te beloven gaf, moest zich weldra verwezenlijken. Immers In 1864, hadden er kiezingen voor den Provicieraad plaats. Sedert lange jaren was het Kanton Ninove er vertegenwoordigd door een ca- tholiek en een liberaal. Met vurigen iever trok de jonge advokaat ten strijde, be zocht al de kiezers van het Kanton, ver gezeld van den moedigen en nog allijd betreurden doktor Eeman, van Iddergem; de overwinning was zoo volledig, dat het Kanton Ninove van dien dag af tot heden getrouw gebleven is aan de catholieke denkwijze. 1866 stond aan 't was kiezing voor de Stad Sedert lang sluimerde zij onder het juk van het liberalismus De Heer Senator nam eene kandidatuur aan, en de triomf was zoo nabij, de oude liberale vesting zoo geschokt, dat drie jaren nadien, de Catholieke Vlag op het Stadhuis prijkte. Lid gekozen der bestendige Deputatie van Oost-Vlaanderen,door al de stemmen der Rechterzijde, onderscheidde hij zich zoodanig, door zijne werkzaamheid en redevoeringen, dat de Bien Public van dien tijd, in 1871, van onzen toekomende Senator zegde A cette phraséologie libérale, Mon- sieur Van Vreckem a opposé le langage du bon sens pratique et nous joignons i) volontiers nos félicitations, ft celles, que lui a values de la part de ses collêgues, l'excellent discours, par lequd, il a motivé les conclusions de la commission, dont il était le rapporteur. Mei van 1878was daar:zonder strijd, herkoos het Kanton Ninove zijn gelief koosde lid der bestendige Deputatie. Den dag der kiezing, kwam te Ninove de droeve tijding toe, van de dood van den Heer Senator Baron van de Woestyne. Voorzitter en Ondervoorzitter der catho lieke Assöciatie van het Arrondissement Aalst, waren dien dag tot Ninove om er aan Mijnheer Van Vreckem, het mandaat van Senator voor te stellen. De plaats van lid der bestendige Depu tatie lag hem diep aan 't harte. Hij aarzelde zeer, hij was daar omringd van zijne vrienden, met hart en ziel verkleefd aan de belangen van het Kanton Ninove. 't Is maar op hun aandringen, dat hij eindelijk aannam, zich als candidaat Senator te laten voordragen. De zegepraal was nog eens volledig. Den elfsten Juni 1878, wierd de Heer Karei Van Vreckem, als lid van den Bel gischen Senaat uitgeroepen waar hij dus sedert vijf-en-twintig jaren, zijn man daat van Senator met uitstekendheid ver vult. Weldra wierd hij daar aanzien als een der dapperste kampioenen der rechter zijde,'t is zoo dat, in 1881, de a Courrier de Bruxelles n voornamelijk van hem schreef (i Aux applaudissements de la Droite, l'honorable Monsieur Van Vreckem, qui commence ft se distinguer parmi les plus judicieux orateurs de la droite et que l'on trouve toujours ferme etdécidé sur la bréche, avait blftmé ft nouveau le célèbre discours Vuylsteke etc. etc... en verders leest men La droite a sou- ligné ets fières et patriotiques paroles d'applaudissement chaleureux. Gedurende de opvolgende jaren, heeft onze geachte Heer Senator altijd het zijne bijgebracht, op politiek, economisch en sociaal gebied, zonder nochtans eenoogen- blik te vergeten, de belangen van ons Arrondissement in het bijzonder te ver dedigen bewijze nog, de groote re devoering die hij, pas eenige dagen geleden uitsprak, over den belangrijken Hophandel van het land van Aalst. Gij ziet dus, Mijne heeren, dat wij hem al onze hoogachting en diepe dankbaar heid schuldig zijn en dat hij tevens nog op al onze verkleefdheid mag rekenen. Het is mij, Mijne Heeren, zeer gevoe lig, van hier de naam mogen bij te voegen van een edele vrouwe, wiens leven ge hecht is, aan dit van onzen dierbaren Senator. 't Is Madame Van Vreckem, wiens vader was, den altijd geëerbiedigden Heer De Nayer, die het land van Aalst in de Kamers gedurende dertig jaren verte genwoordigde. 't Is zij, die door haren kieschen en goeden raad, eene bloem bijgebracht heeft aan den roem en volksliefde van haren echtgenoot. 't Is zij, wiens naam altijd met erken tenis, uitgesproken wordt, daar waar hulp en troost noodig is. En nu geachte Heer Senator, en aller beste Vriend laat mij toe, u te zeggen, hoe gelukkig wij allen zijn, u heden te mogen vieren en geluk te wenschen. Gij komt te zien, door den triomfantelij ken optocht, hoe gij ons allen dierbaar zijt. Gij ziet de wezens glinsteren van blijd schap, gij hoort de harten kloppen van aandoening en in name van al uwe vrien den, roep ik uit Vivat onze Senator Lang leve den Heer KAREL VAN VRECKEM Luidruchtige toejuichingen. Toen de stilte hersteld was nam onze waardige Senator, M. Baron deKerchove- d'Exaerde het woord. Mijnheer en De zending waarmede ik heden gelast ben, degene van, in naam van den Senaat, onze gelukwenschingen toe testuren, aan onzen achtbaren en beminden Collega ter gelegenheid van zijn Jubelfeest, is eene groote eer en een groot genoegen. Eene ccr, Wie, inderdaad, zich niet fier zou houden de ambtgenoot te zijn van zulken Man van deugd, van plicht, van toewij ding, gelijk M. Van Vreckem is. De tegenwoordigheid van den Onder voorzitter en van verscheidene Leden der hooge Wetgevende Kamer is eene gebeur tenis die mijne woorden komt bekrach tigen. Deze eer, voor mij in 't bijzonder is nog grooter want zij valt mij te beurt in mijne hoedanigheid var. Lid der Ver tegenwoordiging van het Arrondissement Aalst, aan welker hoofd zich bevindt sedert lange jaren, de Man dien wij heden vieren. Dus mijne gelukwenschingen wenden zich tot eenen dapperen wapen broeder, tot eenen leider dien wij be minnen en eerbiedigen, onder wiens be vel wij dikwijls ten strijd gingen, met wiens medewerking wij dikwijls de over winning behaalden in het verleden, met wien wij nog in de toekomst zullen zege pralen I En het is ook onze dankbaarheid die wij willen doen blijken. Laat mij zijnen staatkundigen levens loop in korte woorden herbalen zoodat iedereen de diensten goed zou kennen van onzen ijverigen landgenoot. Na zijne studiën in het Klein Seminarie van Sl-Niklaas, ging M. Charles Van Vreckem naar de Hoogeschool van Leu ven; in i863 verkreeg hij zijn diploma van Docter in Rechtsgeleerdheid. Zedig was thans de eerzucht van den jongen stu dent zich dienstig te maken was zijne enkele bedoeling. Hij heeft het mij zelf verklaard, en ik vraag hem vergiffenis over die onbeschei denheid, in dien tijd zijn wensch was alleenlijk het ambt van Vrederechter te vervullen hier in Ninove. Maar zijne medeburgers ondervonden gauw hoe bekwaam hij was om hunne belangen te verdedigen. In 1864 was hij als Lid van den pro vincialen Raad gekozen voor het Kanton Ninove. In 1873, betoogden zijne Collegas hoe groote hunne achting was, door liern te benoemen tot de belangrijke plaats van Lid der bestendige Deputatie. Van i865 tot 1881 was hij ook Lid der provinciale Commissie van Studiebeur zen. Hij was Voorzitter van de 3* Commis sie, en als zulk zich bijzonderlijk bezig houdende met de zaken betreffende het geldswezen der Provincie, het openbaar Onderwijs en de schoone Kunsten. Het is onmogelijk hier te spreken van zijne deelneming in alle de provinciale zaken. Laat mij nochtans herinneren zijn voor stel om de provinciale belastingen te ver minderen. I11 1871 waren de belastingwetten door het Catholiek Gouvernement gewijzigd en het rechtop het slijten van sterkedranken en van tabak afgeschaft. M.Van Vreckem maakte een verslag en sprak om den pro vincialen Raad aan te zetten, het recht op het slijten van sterke dranken en tabak als provinciale belasting in te voeren. Bij gevolg krei g de Provincie nieuwe geldmiddelen en hij stelde ook voor de volgende verminderingen van belastin gen i° 5 centiemen op de personneele be lasting en op het patentrecht 2° 4 */t centiemen op de grondbelas ting. De tegenpartij bestreed hem. maar na beraadslaging was zijn voorstel aange nomen. Eenige jaren later, de liberale meerderheden in de provinciale Raden van Brabant, Henegouw en Luik waren zeer gelukkig het voorbeeld van Oost eeren na te volgen. In de bestendige Deputatie betoogde hij eene buitengewone werkzaamheid en oplettendheid alle de zaken waren door hem opmerkzaam onderzocht dus ver kreeg hij die groote ondervinding in het bestuur die hem nu onderscheidt en die zoo nuttig is 0111 een goed wetgever te worden. Hij maakte zich merkwaardig ter zijde van mann.n gelijk Musely, De Raedt, De Bleeckere die gelijk hij toebe hoorden aan beide Arrondissementen Aalst en Oudenaerde. Zelf deel makende var. den provin cialen Raad in dien lijd, mag ik met ken nis van zaken verklaren dat M. Van Vreckem en zijne Collegas het puik waren van dit korps. In 1878 was hij Senator gekozen voor het Arrondissement Aalst en gaf zijn ont slag van Provincieraadslid en van de be stendige Deputatie. In den Senaat legde hij zich meest toe aan de zaken het Bestuur van 't Gerecht betreffende, en verscheidene malen was hij verslaggever over de ber.ooting van Gerecht. Door hem ook was het verslag neder- gelegd over het wetsontwerp nopens de voorwaardelijke veroordeeling. Hij toonde zich in den Senaat de ver dediger van onze Vlaamsche taal; hij was inderdaad verslaggever en ondersteunde krachtdadig het wetsontwerp door 't welk onze moedertaal moet gebruikt worden in de Rechtbanken en in de officieele af kondigingen. Gedurende die beraadslaging was hij bijzonder geprezen door M. Lejeune, thans Minister van rechtswegen, die ook erkende dat de Vlamingen het recht moe ten bezitten in hunne taal geoordeeld te worden. Laat mij ook herinneren zijne mede werking in de beraadslaging nopens het landelijk wetboek, der straffelijke rechts pleging, het voorloopige concordaat in zake van bankbreuk, de herziening van de wet nopens de onderstandswoonplaats. Hij was ook een ijverig verdediger van de wetten van 1884 en 1895 over het lager onderwijs en van de wet over zekere invoerrechten. Gedurende de beraadsla ging van dit laatste wetsontwerp, ver klaarde hij dat zijne goedkeuring van de voorgestelde invoerrechten gegrond was op zijne begeerte den landbouw te be- voordeeligen. Hij drukte ook zijn vertrouwen uit in den maatregel door liet Gouvernement genomen om het drankmisbruik te be strijden. Niet alleenlijk de algemeene, maar ook de bijzondere belangen van de ge meenten zijn door hem verdedigd gewor den; om daarvan een voorbeeld te geven, zal ik herinneren zekere omstandigheid, wanneer de gemeente Twee Acren eene scheiding vroeg. De Minister Bara was er hevig tegen, maar door de drin gende tusschenkomst van M. Van Vrec kem, was het verslag veranderd en een gunstig besluit genomen. De kiesbaarheid van den Senaat was vroeger dikwijls in twist; eene bijzondere commissie was ingericht om daarover te berlissen en het Gouvernement erkende de groote bekwaamheid van M. Van Vrecken in kieszaken en benoemde hem lid van die commissie. Wanneer de Koning verwezenlijkende de gedachte die hij sedert lang had dat de uitvoer van ons land moest uitgebreid worden door nieuwe markten te zoeken, wanneer de Koning den Congo-staat stichtte, zijne onderneming was bestreden en vernederd door velen, zelf in ons land; M. Van Vreckem was altijd de verdediger en steuner van de Koninklijke onderne ming, zoo dat toen het beslist was in den Senaat een adres aan den Koning aan te bieden, hij gelast werd dit adres op te stellen en te bespreken. Hij had de eer bij die gelegenheid, eene bijzondere uitnoodiging van den Koning te ontvangen. Zal ik er bijvoegen dat in den Senaat iedereen waardeert zijne minzaamheid van karakter, zijne beleefdheid in de be raadslagingen, niettegenstaande dat hij hardnekkig de beginsels en belangen ver dedigt van degenen die hij in den Senaat vertegenwoordigt. Met aandacht luisteren zijne collegas naar zijne redevoeringen zij weten inder daad dat hij altijd diep onderzoekt de zaken over dewelke hij van zin is te spreken. Ik heb u in korte woorden zijnen staat kundigen levensloop doen herinneren, maar ter zijde van den staatkundigen man staat de bijzondere man. Daarom is het dat ik in het begin van mijne rede voering zegde dat mijne (aak ook een genoegen was. Ik moet nist zeggen hoe gaarne gezien door iedereen M. Van Vreckem is genaakbaar, welwillend, dienstwaardig, hij is vriendelijk tegen iedereen, groot en klein en ik zou mis schien mogen zeggen dat zijne welwil lendheid nog grooter is jegens de wer kende klassen, aan wien hij meermaals stoffelijke bewijzen gegeven heeft van zijne genegenheid. Voor mij is hij een oude en trouwe vriend tusschen vrienden zijn er gevoe lens die men met woorden niet wel kan uitdrukken Echte Vlamingen en zijn niet voor vele complimenten I Maar zulke plechtige gelegenheid, gelijk de gene die ons hier vergadert, kan ik niet verwaarloozen zonder uit te roepen, in naam van den Senaat en in mijnen per soonlijken naam M. Van Vreckem gij bezit onze achting, gij bezit onze vriend schapdie niet uit mijne lippen alleen maaj uit mijn hart uitspruiten mijne gelukwenschingen in dien dag van ju belfeestWij hopen dat God u nog vele jaren zal vergunnen, dat de Senaat een aanzienlijken medewerker, het Arron dissement Aalst eenen beminden leider, uwe vrienden eenen trouwen vriend nog voor eenen langen tijd zullen behouden En nu, heeren en vrienden, aan gij alle die hier luisteren, vraag ik een bewijs dat mijne woorden door u goedgekeurd zijn, een bewijs dat gij de verdiensten van

De Denderbode | 1903 | | pagina 1