Redevoering van den heer Woeste. Openbare werken Arrondissement. Voor de Franschmans. Zonderlinge werkstaking Wii hebben zondas de ver- Landbouwers, Vogelteelt van Aalst, Zondagrust. Syndicaat van Reizigers en Patronen. De Maatschappij Bedevaart naar Sittard Groot Concert. Cathoiieke Jonge Wacht. Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. onze Jubilares met mij eikent, dat ;jij met mij dankbaar zijt ik vraag u i et mij eenparig te roepen: Vivat onzen Jubilarisl Lang leve aan onzen Van Vreckc i Gsestdriftige toejuichingen en hand geklap. De Z. E. H. Deken van Ninove sprak in naam van de Geestelijkheid en roemde de liefdadigheid van den heer Van Vreckem. Hij is, zegde hij, de vader der a armen en der werklieden, want nooit a klopt men vruchteloos aan de poort van het Kasteel van Meerbeke.» Eindelijk paste spreker op hem de woor den toe van den H. Apostel Paulus Hij heeft den goeden strijd gestreden...» De Heer Baron Orban de Xivry voeg de zijne wenschen in naam der Waal- sche Senatoren, bij de woorden van M. de Kerckhove en, in eene weldoor dachte rede, prees hij in M. Van Vreckem den voorstaander der Vlaamsche wetten, den verdediger der Vlaamsche belangen in den Senaat. Hij voegde ook bij zijne gelukwenschen die aan onze volksver te- genwoordigers MM. Woeste, de Sade- leer, Baron Bethune en Pièraert, ook die van al de Catholieken van 't arrondisse ment van Aalst, welke zulke verdienst- iijke mannen naar de wetgevende Kamers zenden. De Heer Raepsaet, Senator en Burge meester van Audenaerde, drukte de wen schen uit van zijn Arrondissement, dat alhoewel onlangs bij Aalst gevoegd, reeds den geachten Jubilaris had leeren hoog schatten en prijzen. Prachtige bloemtuilen werden M. en Me Van Vreckem aangeboden door de Maatschappijen van Ninove, door de cathoiieke Vereeniging en het Syndicaat van Reizigers, Klerken en Patronen van Aalst, waarvan de eerzame Jubilaris Eere voorzitter is. De achtbare heer Van Vreckem be dankte de aanwezigen en voornamelijk de heercn die hem door hunne welspre kende redevoeringen zoo hoog hebben geprezen. Maar, zegde hij, al die schoone woorden, al die vleiende woor- den zijn tot mij niet gericht, 't En is t mij niet dat gij viert maar de gansche Cathoiieke Partij, wiens vaandel ik i sedert 25 jaren verdedig en dewelke ik met Gods hulp tot het einde mijns levens zal blijven voorstaan en verdedigen. (Luidruchtige toejuichingen). De feestzitting eindigde om i 1/2 uren. Menrichte zich daarna naar het Volks huis, opgericht door de familie Van Vreckem, alwaar een prachtig feestmaal werd opgediend in de fraai versierde zaal. Aan den feestdisch hadden een 25otal politieke notabiliteiten, geestelijke en bur gerlijke Overheden en vrienden plaatsge nomen. Bij het dessert stelde M. De Cooman een heildronk voor aan Z. H. den Paus Pius X, aan Z. M. den Koning, aan de Konininklijke familie. De achtbare volksvertegenwoordiger Woeste stelde een heildronk voor aan den Held der feest en sprak in dezer voege: Mijtte Heer en, 't Is van mijnen kant een toast van erkentelijkheid. 't Is aan hem dat ik te danken heb, 1 dat ik voor mij de deuren van het par- s lement heb zien openen. Het is zoo wat dertig jaren geleden, als de kiezers van het arrondissement van Aalst mij eenen zetel ter Kamer aanboden, dan wanneer die plaats ontegensprekelijk, den heer Van Vreckem toekwam, toen ben ik bij hem gegaan, zeggende, dat het mijnen plicht was mij voor hem terug te trek- ken. Integendeel, het was met zijne ge it wone nederigheid, dat hij zich voor mij heeft teruggetrokken. Of hij het zich berouwt, weet ik nietmaar wat ik weet, is dat alle oogen van 't Arrondissement op hem waren gericht en dat hij weinige jaren later,zegepralend den Senaat bin- nentrad, (toejuichingen), waar hij de 1 groote openbare belangen genegen, zich eene gewichtige plaats heeft verworven. Hij houdt zich met eene benijdèns- waardige zorg met de minste noodwen- digheden van zijn Arrondissement onle- dig om geschillen te bedaren gebruikt hij eene voorzichtigheid van goede allooi, trachtende kwetsingen te ver- mijden. Voorstaander en stichter van ontel- bare maatschappelijke werken, beant- woordt hij aan al de verlangen van zijn Arrondissement, dat alleen bewijst het aanhoudend vernieuwen van zijn man- daat. In 1894 blies er een onweerswind over 't Arrondissement met de koel- bloedigheid en de voorzichtigheid die hem kenmeiken, belette hij vele Catho- lieken tot de scheuring over te gaan. Ik moet mij hier bepalen, Mijne Heeren, het leven van onzen vriend is in twee woorden opgesloten, dierbaar aanonsCathclieken: EENDRACHT en GETROUWHEID. Zijn gansch leven is werken, verkleefdheid en voort- durenden ijver. En zich tot den jubilaris wendende M. Woeste eindigt met deze woorden Dat God uwe dagen zegene voor de eer van het Parlement en het geluk des Arrondisscments van Aalst en laat mij beste vriend u dezen christenen wensch toesturen Ad muitos annos Deze woorden werden door langdurig handgeklap en herhaalde toejuichingen begroet. MSimonis voerde dan het woord en zegde Ik gevoel een waar genoegen aan den Jubilaris te mogen zeggen hoe gelukkig zijne collegas der rechterzijde zich ach- ten hunne gelukwenschen bij die der Catholieken van het Arrondissement van Aalst te mogen voegen. In den Senaat hebben wij altijd zijne genegenheid bewonderd voor alle eer- lijke zaken, den raad toepassende van den grooten Paus, Leo XIII, dat de Roomsche kerk komt te verliezen. Ik wensch u. Mijne heeren, nog lang als mandataris te mogen behouden, de man wiens edel hart geen ander gelijken heeft dan zijne overgroote nederigheid.» (Toejuichingen.) De heer Van Vreckem, diep getroffen door al dezevereerende woorden,bedankte de sprekers en ook al dezen die deel heb ben genomen aan het feest. De achtbare jubilaris eindigende sprak: Ik zal va« dezen heugelijken dag, van deze grootsche betooging eene onver- gankt lijke herinnering behouden, en ik vraag aan God, om altijd mijne plich- ten jegens het Geloof en het Vaderland te mogen volbrengen. Ik drink dus, Mijne heeren, op uwe gezondheid en op die uwer familie, dat de Goddelijke Voorzienigheid voor u allen gelukk'ge dagen spare. De heer Gouverneur van Oost-Vlaande- ren, in naam der bestendige Deputatie, bracht hulde aan den Jubilaris als oudlid van dees College. Een laatste heildronk werd voorgesteld door M. Gheeraerdts, Burgemeester van Aelst aan Me Van Vreckem, de moedige echtgenoote die hare gemaal, in zijne liefdadige werken steeds ter zijde staat. Een jubellied door M. D. Annees- sens gedicht en getoonzet door M. E. Anneessens, werd vervolgens door M. J. Goethals, Stadsbouwkundige te Aalst, voorgedragen. Monseigneur Keesen werd verzocht door de vergadering het woord te voeren en hield eene humoristische rede welke dikwerf werd toegejuicht. Na deze aanspraak liep het feest dan ook ten einde gedurer.de dewelke onafge broken gulhartige vreugde had geheerscht. Bestatigen wij ook dat gedurende 't banket het symphoniekorps van Ninove tal van vrolijke arias uitvoerde. Ondertusschen had zich een stoet ge vormd van talrijke maatschappijfin van 't Arrondissement Aelst welke met ont plooide vlaggen en banieren voor den Jubilaris defileerden. Om 5 uren werden op verschillende kiosken in de Stad concerten gegeven. 's Avonds om 8 ure sloot onze Aelster- sche Koninklijke harmonie, de feeste lijkheden met een prachtig Concert. Zeggen wij terloops, dat gansch den dag te Ninove eene geestdriftige beweging heerschte en de feesten in de beste orde zijn afgeloopen. E11 nu ton slotte Perels aan de kroon van den achtbaren Jubilaris zijn de beleedigingen en bespot tingen die 't Land van Aalst en De Den- dergalm hem, van achter den bosch, naar 't hoofd slingeren. Ja, geen grootere eer kan hem worden aangedaan. IN ONS In het verslag van den heer Helleputte, in naam der midden sectie, over de be grooting van buitengewone ontvangsten en uitgaven voor 't dienstjaar 1903 treffen wij de volgende vragen en antwoorden aan Vraag. Hoe is 't gelegen met de wer ken uit te voeren ter statie van Geeraards- bergen Antwoord. Het ontwerp is goedge keurd. Men maakt het plan-tafereel op der aan te koopen gronden. Vragen. Wanneer zullen plaats heb ben i° de aanbesteding der gebouwen ter statie van Aalst op te richten; a° Deze van de vaste brug en de verhooging der banen van de zelfde statie 3° Deze der verhooging van de baan naar Antwerpen, in den doorloop van Aalst Antwoorden. i° Verscheidene werken zullen waarschijnlijk in 1903 kunnen aanbesteed worden derwijze dat de uit voering in den loop van 1904 zal kunnen aangevangen worden 20 Deze verhoo ging is verbonden aan de stichting eener nieuwe laan en een accoord met de Stad is nog niet gesloten 3° Deze werken maken tleel uit van 't geheel der verhoo ging der statie van Aalst. Vraag. Wanneer zullen de werken van vergrooting der statie van Santbergen, in 1900 besloten, aangevangen worden Antwoord. Het is onmogelijk het tijdstip te bepalen op 't welk die werken zullen kunnen aangevangen worden. Vraag. Wanneer zal men een maat regel nemen voor de hervorming der halte van Baardegem in statie, in vooruit zicht der welke sedert jaren gronden zijn aangekocht geweest ter tegenwoordige plaats der halte van Baerdegem Antwoord. Die zaak is in onderzoek. De vertraging is toe te schrijven aan een conflikt van lokale belangen. Haeltert-Eede. In princiep is besloten dat, in 1903, het stoppunt Haeltert-Eede in halte zal hervormd worden. Vragen. i° Zou de Regeering geen onderzoek willen doen over de heden- daagsche voorwaarden der bevaarbaar heid van den Dender en van het onder houd der kunstwerken dezer gecanali- seerde rivier a° Zou de Regeering geen gering cre- diet in de begrooting willen voorzien voor de studie van het ontwerp eener vaart van groote sectie van Aalst naar Baesrode, met eenig sas te Baesrode Antwoorden. i° De kwestie zal on derzocht worden. 20 De Regeering ziet de nuttigheid van dat werk niet in. Vraag. Heeft de Regeering de nood zakelijkheid te gemoet gezien der verbe tering van de groote baan van Brussel naar Oostende, bijzonderlijk in den door loop van het bebouwde gedeelte der stad van Aalst. A) Door de noodzakelijke heropbou- wing der brug over den Dender B) Door de verbreeding der gevaarlijke hoeken of draaien, bijvoorbeeld Brabant- straat, Kerkstraat, Gentschestraat. enz. Antwoord. De studie betrekkelijk de verbetering van den grooten steenweg in den doorloop van Aalst, is aangevangen. Grot van O. L. V. van Lourdes, te Mijll>ek<>. i5 Augusti O. L. V. Hemelvaart. Te 5 uren plechtige Offerande aan O. L. V. Aanspraak door den E. P. Van Suil. Lofzang. Vereering derReli- kwiefin. Het schoon en nuttig werk der a Franschmans is door onze lezers wel bekend. Vele van hen, die elk jaar naar Frank rijk gaan werken, hebben de weldaden ervan reeds genoten en herinnert n zich namenlijk de aangename uren die zij in het gesticht van de rue de Charonne, te Parijs, vertoefden. Hoe verblijdend is het niet, in den vreemde eene schuilplaats to vinden die ons aan het vaderland, aan de geboorteplaats herinnert Daar, in de puike kapel van de rue de Charonne, omringd door Vlamingen, aan gesproken door de Eerw. Heer Bert en andere toegenegene Vlaamsche priesters, gevoelt men zich waarlijk in Vlaanderen. Het is voor dit vaderlandslievend en dienstig werk dat wij vandaag tot de lief- dadigheidsgevoelens van onze lezers eenen oproep doen. Onze landgenooten, die de Vlaamsche kerk te Parijs bezochten, hebben wellicht de harmonische verhoudingen van dit ge bouw bewonderden hebben terzelfdertijd betreurd dat eene zoo schoone kapel van binnen niet beter gemeubeld en versierd is. Ja, de meubelen ervan laten nog zeer veel Ie wenschen 1 Wij, Vlaamsche catholieken, zullen niet dulden dat aan dit heiligdom het sieraad ontbreke dat het vaderlandslievend en godvruchtig doel ervan vereischen. Tevergeefs heeft men aan de Regee ring der Fransche republiek de toelating gevraagd eenen tombola te mogen uit schrijven ten voordeele van de Kerk der Vlamingen te Parijs. De afgedwaalde Combes en de andere vrijmetselaars, die met hun aan 't hoofd van het Staatsbestuur staan, hebben dit geweigerd. Zoo is men verplicht geweest dezelfde vergunning aan het Belgisch kabinet te vragen, dat zonder aarzelen voor zulk vaderlandslievend werkzijne toestemming gaf. Om hare belangstelling in dit werk te toonen, heeft H. K. H. de hertogin de Vendóme, geboren prinses van België, die immer onze landgenoten zoo toegene gen is, haar doorluchtige bescherming aan hetzelve verleend. Zijne H. Mgr Stillemans, Bisschop van Gent, die zoo talrijke bewijzen van gene genheid aan het werk der Vlamingen te Parijs gaf, staat deze tombola voor en heeft een lid van het kapitel van St-Baafs, de Z. E. H. Haelterman gelast, zich op eene bijzonder wijze deze zaak aan te trekken om ze te doen lukken. Een komiteit van damen en heeren heeft de organisatie van dezen tombola op zich genomen en het getal loten op 80,000 bepaald. Het lot kost slechts 25 centiemen. De prachtige voorwerpen die voor prijs aan de tombola dienen, zullen in den Catholieken Kring, Poel, 4,(te Gent, ten toongesteld worden. Voor alle inlichtingen zich te bevragen aan Mme Viaene, schrijfster van het Werk der Vlamingen, te Gent. HOE GEMEEN. Terwijl de groote liberale gazetten vol van eerbied de verkiezing van den nieuwe Paus aan kondigen, ziet men het vuige ongediert der geusche drukpers hem met beleedi gingen en spotternijen bejegenen. Dendep.galm, het orgaan van 't vreemd godverloochende ongediert dat hier krioelt, roept hem spottend van achter den bosch toe Ah Sarto is nu paus, JEFKEN SARTO en nu heet hij Pius X. Welke miskweekte krawat schreef dat Men hoort soms beweren dat de goede Guanolagen uitgeput zijn en dat Peru- guano die thans in den handel komt, van geringer hoedanigheid is dan vroeger. Zonder hoegenaamd de minste aanbe veling voor dit artikel te willen daarstel- len, hoewel de goede Guano ongetwijfeld eene beste vette is, moeten wij toch ter wille der waarheid en om onze lezers op de hoogte van den toestand te houden zeggen, dat te oordeelen naar de volgende gebeurtenis, die meening ongegrond moet zijn. Verleden week stelden Antwerpsche dokkers die aangenomen hadden twee groote Guanoladingen te lossen, zich in werkstaking. Reden Het was in de zee schepen niet houdbaar van den reuk. Zij vroegen opslag van loon en ver mindering van werkuren. De Maatschappij heeft moeten toe geven. J UC"UCI1 taling meegedeeld van den brief door den welken de heer Minister Francotte den heer R. Moyer- soen, thans Voorzitter van 't Bescherm- comiteit bericht dat al de dossiers der in woners van ons Arrondissement die voor de jaren 1901-1902 de toelage van 65 fr. hebben gevraagd, ter beschikking zijn ge steld van Pilatus Daens. Nu verre van die gelegenheid waar nemen om zijne beschuldigingen van par tijdigheid tegen ons Beschermcomiteit te staven en aldus de leden te beschamen, is Pilatus Daens vergezeld van 't kroost van Groene Pie, naar Blankenberghe, naar 't zeestiand getrokken, om er in wel lusten te leven. En daarna, zoo brengen de dagbladen ons meê, trekt Pilatus naar Weenen in gezelschap der roode chefs. En dat zijn dan die mannen die gedurig klagen dat ze gebroodroofd worden. Pilatus Daens zal zich wel wachten de dossiers te gaan onderzoeken en eens te meer zal het bewezen zijn dat liegen en lasteren om de eer, de faam zijner tegen strevers te krenken bij hem eene verach telijke politieke berekening daarstelt. Zoo werd hij eens vroeger tijd, in eene naburige pastorij, met bewijzen in de hand van logentaal overtuigd en was zijne ant woord «Wat raakt mij dat als wij hierdoor maar 't werkvolk naar onzen kant krijgen alle middelen zijn ons goed. En zoo ook worden op 't oogenblilc ze kere kortzichtige hopplanters door logen taal, lasteringen en valsche beloften om den tuin geleid. Eens zullen allen de oogen openen en dan zal men op de groene logenaars, las teraars, valsche belovers en eerdieven met diepe verachting neêrzien I> ,r naar het Heiligdom van Kedevaai t S'. Joseph, te Leuven. op Woensdag 2 September aanst. Aalst, vertrek 6u. 48 m. Brussel, aankomst 7 u. 55 m. Brussel, vertrek 8 u. 26 m. Leuven, aankomst 9 u. 22 m. Uit Leuven, vertrek i5 u. 34 m. Brussel, aankomst 16 u. 25 m. Brus sel, vertrek 18 u. 07 m. Aalst, aan komst 18 u. 36 m. Prijs heen en weer 20 klas fr. 3,60 3e klas fr. 2,i5. Voor de inschrijvingen zich te wenden ten bureele van Den Denderbode. onderzoekt,reken te» telt. Bij het bezoeken van prijskampen, ten toonstellingen, enz. doet men de overtui ging op dat de landbouw in de laatste tijden eenen waren reuzenstap gedaan heeft op den weg des vooruitgangs. En, om heden maar alleen te spreken over den veekweek, men is verbaasd over den afgelegden weg. Wat prachtige dieren worden er niet tentoongesteld Doch, wij zagen graag dat al onze melkkoeien eenigzins aan de mededin gende geleken. En dat zal, dat moet komen als de landbouwers maar willen rekenen en tellen. Op drij punten zou men moeten letten. i° Hoeveel melk iedere koe geeft 20 Welke melk zij geeft (vette of magere) 3° De hoeveelheid voedsel die het dier gebruikt. Wat de twee eerste punten aangaat, een navorscher, met name Schrewe. be kwam van 104 koeien gemiddeld 3,765 kgr melk met 3.i3 °/0 vet, gevende 132.84 kgr boter. De hoeveelheid melk verschilde bij de koeien van 1.266 tot 6.384 en het vetgehalte van 2.65 tot 3.79 De hoe veelheid boter beliep voor de beste koe 239.47 kgr terwijl de slechtste maar 72.48 kgr gaf. De dieren werden nochtans gelijk gevoederd. Wij weten heel goed dat alle landbou wers van morgen af zulke koeien als de beste waarvan hier spraak is, niet zullen hebben. Gent en Brussel zijn niet op eenen dag genouwd. Maarzeker is het ook dat er tusschen onzen veestapel niettegen staande de merkelijke verbetering nog te veel gemeene staan, die, moest de boer tellen en rekenen, hem weinig of geen winst afwerpen. Landbouwers, zuivert uwe stallen zoo gauw mogelijk van dat onkruid en vooral kweekt er niet van voort. Op Zondag 23 Oogst, Plezierreis naar Heyst, Blankenberghe en Oostende. Vertrek te Aalst om 6 u. 52 m. Aan komst te Heyst om 9 uren. Om een uur stipt zal men zich terug ontmoeten te Blankenberghe, alwaar den heeren Leden van 't Syndicaat een noenmaal ter Gasthof Pauwels-D'hondt zal aangeboden worden. Rond 5 uren vertrek naar Oostende per Stoomboot;aankomst aldaar rond 6 uren, om deze stad te verlaten met de trein van 7 u. 55 m. 's avonds aankomst te Aalst om 11 u. 18 m. Prijzen der reiskaarten 3* klas Ir. 3.5o; tweede klas ff. 5.20. van brengt ter kennis van de landbouwers in den omtrek dat er een Prijskamp uilge schreven wordt voor samenstel en onder houd van het Neerhof. Alle landlieden of liefhebbers, die ten minste 12 kiekens houden worden op dezen prijskamp uit- genoodigd, hetzij dat ze van de Maat schappij deelmaken of niet. Hoegenaamd geen inkomgeld wordt er gevraagd het is voldoende zich te laten inschrijven vóór 1 September igo3 de juryleden zullen in den loop van het jaar zonder voorafgaande verwittiging, de neerhoven komen nazien zij zullen onder andere ouderzoeken tot welk doel de landbouwer zijne hoenders houdt, leggen, vetten of kweeken welke dieren hij daartoe houdt, hoe hij hun beloop begrijpt, hunnen onderhoud en hun voeden boekhouden komt ook in aanmerking en willen de liefhebbers verderen uitleg, deze is gratis en beleefd te bekomen mits eenvoudig eene kaart te schrijven aan den onderge noemden secretaris. De jaarlijksche Bedevaart zal dit jaar plaats hebben, den Woensdag 9, en Donderdag 10 September. De personen die begeeren deel te ne men aan de bedevaart, mogen zich laten inschrijven bij de gekende leveraars en Ieveraarsters. De onkosten der bedevaart beloopen tot 8 fr. Hierin zijn begrepen de onkos ten voor den trein van Erembodegem naar Sittard, alsook de kosten voor het zien der merkwaardigheden te Maastricht, zooals den wereldberoemden Sint-Pieters berg het bewonderen der zoo schoone en kostelijke Schatkamer van Ss Serva- tiuskerk, waar men relikwiefin ontmoet, dateerende van de eerste tijden van het Christendom, dezer dagen nog bezocht en bewonderd door Hare Majesteit de Koningin van Holland en haren konink lijken echtgenoot hierin zijn nog begre pen de kosten voor het celebreeren van twee solemneele missen ter intentie der bedevaarders. N. B. Het gestorte geld kan voor geene reden terug geischt worden.Nochtans, in dien iemend belet ware aan de bedevaart deel te nemen, mag hij zich doen vervan gen, ofwel het geld laten staan tot het volgende jaar; in dit laatste geval moet hij ten minste 8 dagen op voorhand hiervan kennis geven aan den Bestuurder der Bedevaart. Er zal eene rondhaling gedaan worden voor het opdragen eener offerande aan O. L. Vrouw van Sittard. Door het instorten van een onvol tooid huis te Molenbeek, zijn twee werk lieden doodelijk gekwetst. Twee jonge beenhouwers, die te samen eenen winkel hielden in de Nieuw- landstraat, en met tweeën in ééne kamer sliepen, zijn door het slecht sluiten van eenen gasbek in hun bed bijna verstikt gevonden. Hun toestand is zeer gevaar lijk. Men vreest voor beider leven. Het parket van Brussel heeft zich naar Londerzeel begeven, om onder zoek te doen in zake eene moordpoging, die in dramatische omstandigheden, op den publieken weg heeft plaats gehad. Een rijke veekoopman van de ge meente, M. J. B. Prins, keerde van Brus sel terug met veel geld op zak. Toen hij de statie uitkwam werd hij aangesproken door den genaamden L. Van H., die eenige minuten hoogerop woont. Beiden gingen al klappend een eind weegs te samen, en Van H. vroeg aan Prins of hij te Brussel zaken had gedaan en zijne beesten aan goeden prijsverkocht had. Eensklaps greep hij prins aan, temid den van het open veld en een pistool schot klonk den veekoopman langs het hoofd. Prins, die gevallen was, sprong recht en bracht Van H. een geweldigen stok slag in het gelaat toe, zoodat hij viel en bleef liggen. Prins snelde daarop naar huis en daar bemerkte hij dat zijn oor bloedde. De kegel van Van H. had hem de oorlel afgeschoten. Een onderzoek werd ingesteld. Van H. beweert dat de revolver aan Prins toebe hoort, doch dit gezegde is leugenachtig bevonden. De plichtige is aangehouden. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apothekers, op Zaterdag i5 Oogst, (O. L. V. Hemelvaart), M. Bon ner, Bisschopstraat. Op Zondag 16 Oogst, M. Ghysse- linckx, Molenstraat. - COMITEIT VAN AALST. De prijzen zullen zijn ie prijs 75 franken. 2e prijs 5o franken. 3e prijs 20 franken. 4e prijs i5 franken. 5e prijs 10 franken. Gelieve voorts te zeggen. De Voorzitter, Ridder L. Schellekens, De Secretaris, F. Callebaut-Govaert, Botermarkt, Aalst. 1 9 O 3 De eerste zal geschieden in de kerk van Erembodegem. den Woensdag, 9* Sep tember, voor het vertrek der bedevaart, en de tweede den Donderdag, 10 September, in de Basiliek van O. L. Vrouw te Sittard. Van nu af mogen de inschrijvingen ge zonden worden aan M.Verhegge, Koster te Erembodegem, aan den Eerw. Heer Sadones, Pastoor te Erembodegem,Eere- voerzitter der Bedevaart, en aan den Eerw. Heer Temmerman, Onderpastoor van S1® Coleta. Gent, Bestuurder der Bedevaart. De inschrijvingen moeten ten laatsten ons gezonden worden voor 25 Augustus. Er zal gezorgd worden voor goed loge ment. Tot dit einde hebben wij nieuwe hotels aangeworven. N. B. Er mag hoegenaamd niemand logeeren tenzij in het hotel, hem door den Bestuurder aangeduid. De personen die begeeren te dineeren te Maastricht of tot Sittard, in 't holel, worden verzocht hiervan uitdrukkelijk kennis te geven bij hunne inschrijving. Het uur van vertrek uit Erembode gem en terugkeer zal bijtijds kenbaar ge maakt worden. Er zal gemakkelijke cor respondentie zijn voor de bedevaarders van 't land van Audenaarde, van Ninove, van Geeraardsbergen, alsook om met den directen trein uit Gent te kunnen vertrek ken naar Brussel. Den dinsdag gaan wij rechtstreeks naar Sittard en den woensdag zullen wij een deel van den dag tot Maastricht over brengen. De bedevaarders, die verlangen den Donderdag morgend langer tot Sittard te blijven, zullen dit jaar de gelegenheid hebben, vermits hiervan den Bestuurder der Bedevaart voor 25 Augustus te ver wittigen. Zoo, welbeminde leveraars en Ieve raarsters, allen moedig aan 't werk om Bedevaart van igo3 wel te doen lukken, want alles belooft dat wij dit jaar eene buitengewoon schoone Bedevaart zullen hebben immers O. L. Vrouw van het H. Hert heeft klaarblijkende bewijzen gegeven hoe aangenaam onze Bedevaart Haar i6 getuige hiervan al die bijzondere gunsten door Hare machtige voorspraak bekomen. Is dit niet de zekerste waarborg dat O. L. Vrouw nog bereid is ons vele andere gunsten mede te deelen. Daarom, aan 't werk dus, met een dank baar en betrouwend hert. De Eerevoorzitter, E. H. SADONES, Pastoor, De Bestuurder, Erembodegem. IS. TEMMERMAN. Onderpastoor v.S® Coleta, Gent. Op Zaterdag i5 Oogst aanst, om 4 1/2 uren 's namiddags zal onze Koninklijke Harmonie ten kioske, Groote Merkt, te gelegenheid van O. L. Vrouw Hemel vaart, hetzelfde Concert als te Breda ge ven met de medewerking van verschei- dene artisten, allen eerste prijzen van het Koninklijk Conservatorium van Brussel. PROGRA M MA 1. Concert Marsch N° 2 L. Walpot. 2. Ouverture de GuillaumeTell. Rossini. 3. Scènes pittoresques. Suite d'Orchestres. a. AllegroModerato, b. Air de Ballet, c. Angèlus, d. Fêtes Bohêmes. Massenet. 4. Ballet der Geist der Wowoden. Grossmann, 5. Concert voor 2groote fluiten. Doppler. Solisten H.H. Demont en Lyon, i# prijswinners van het Kon. Conserva torium te Brussel. 6. Grande Fantaisie sur l'opéra Lakmé, (arr. Parès.) Delibes. 7. Concertino voor Klarinetten v. Klosé. Uitgevoerd door tien Solo-Klarinetten, allen 1® prijswinners v. h. Kon. Con servatorium te Brussel. Orchestration, cadences et finale van L. Walpot. 8. Rêverie de P. Benoit. 9. Caprice A la Polacca van Mbrseman. Solist de Heer Demont. Wij vernemen dat onze Cathoiieke Jonge Wachten, op 4 October a. s. eene driedubbele feest zullen vieren. i° hunne jaarlijksche feest van Mei, welke dit jaar ten gevolge van zekere om standigheden verschoven werd 2° de 5® verjaring van de inhuldiging van hun vaandel 3° de eerste vergadering van den Bond der Jonge Wachten van het Arrondisse ment Aelst. Deze Bond werd slechts over enkele dagen gesticht. De heer Pieraert, Volksvertegenwoor diger en Voorzitter der Cathoiieke Wacht van Geeraardsbergen, werd hiervan Voor zitter uitgeroepen. De heer D. De Wolf, Voorzitter der Cathoiieke Jonge Wacht van Aelst werd Ondervoorzitter gekozen. De heer advokaat J. Eeman onzer Stad werd Sekretaris, en de heer Rollier van Denderleeuw, Schatbewaarder benoemd. Eene plaats van Ondervoorzitter werd voorbehouden aan het Kar.ton Sottegem, evenals eene plaats van Commissaris aan het Kanton Ninove. Worden gevraagd i° Eene goede keukenmeid voor Brus sel 2° Een goede koetsier voor Bergen, een weinig Fransch kennende, gehuwd of ongehuwd, loon ioo fr. per maand 3° Eenen goeden schrijnwerkersgast 4° Een goede dienstmeid. Vragen werk. i° Een vuurstoker-machinist20 Een halven kuipersgast 3° Een bureelbe- diende. Vrijdag 14 Augusti igo3 120 Kilogrammen ter markt. Prijs fr 2,80 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 386 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 3o8o kilos. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geïllustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode.

De Denderbode | 1903 | | pagina 2