EEN EN ANDER. KIESKROMJK. Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. As W 1 1EE\ H. i u 1. Sed Wees voorzichtig met het gebruik van vruchten. De bloedzuiverende eigenschappen der vruchten is algemeen bekend. Maar toch wordt door velen niet bedacht, dat dit eten van vruchten ook nadeelig kan zijn. Men dient dus op enkele dingen te letten wil men alleen genot hebben van de vruchten. Vooreerst slikke men nooit de vruch- tensteenen in, zooals kinderen wel eens zoo onvoorzichtig doen. Ernstige ontste kingen van den blinden darm, die niet zelden den dood voor gevolg hebben, kunnen er door ontstaan. Vervolgens wassche men de vruchten voor het ge bruik of schille ze af, wat vooral met de groote vruchten moet gebeuren. Zelfs als men ze persoonlijk plukt en ze niet in vreemde handen gekomen zijn, zoodat ze schoon zijn, bedenke men, dat er tal van insekten op gezeten hebben stof is er op gewaaid en daarin kan veel schadelijks gezeten hebben ook is de schil moeilijk te verteren. Eindelijk dient gewaarschuwd te wor den tegen het overmatig gebruik van vruchten en voor het eten van onrijp ooft, omdat daardoor maag- en darmont stekingen kunnen ontstaan, die kinderen en ook volwassen ernstig ongesteld doen zijn. Worden deze voorzichtigheids- maatregelen in acht genomen, dan zal men zeker niet klagen, dat de vruchten niet goed bekomen. Uitgezonderd zijn natuurlijk zeer bijzondere gevallen, als in ziekten, wanneer de doctor beslissen moet of de zieken wel vruchten mogen gebruiken of niet. Te Seraing staat de socialistische win kel hoe langer hoe meer overhoop. Vroeger trapte men naar de progres sisten in het socialistische kamp. nu knielt men er voor, om te strijden tegen de gezamenlijke burgerspartijen, die de socialistische tirannie beu zijn. Citoyen Smeets zal vervolgd worden, omdat hij zonder toelating meetings heeft gehouden Een andere citoyen, de onderwijzer Preud'homme, offert zijne plaats op, om zich voor den poll als|candidaat aan te bieden. Valsche tanden.... planten. Tot hiertoe zegde men valsche tanden zetten, die tijd is nu uit, het stelsel is versleten, voortaan gaat men valsche tanden planten. En dezen keer komt het niet van Ame rika, maar van Moskow. Dat nieuw soort valsche tanden zal in den mond vastgroeien en wel zoo vast als natuurlijke tanden. In het bovendeel dat in het vleesch zit van den valschen tand, worden gaatjes gemaakt en zoo worden er ook gemaakt in het kaakbeen, Dan wordt de tand in de holte ge plaatst. Na korten tijd dringt geleidelijk een zachte aanwas in de holten van het kaakbeen en ook in de holten van den tand. De aanwas wordt stillekens aan harder en zoo komt de tand vast. De holte waarin de hand geplaatst wordt kan zoowel eene oude zijn als eene nieuwe, waaruit de tand nog maar onlangs ge trokken is. Een banneling. Alweer is een ver rader uit de socialistische partij geban nen, omdat hij in den gemeenteraad van Gilly gestemd had voor gediplomeerde onderwijzeressen, die in de vrije nor maal school hare studies deden. Twee maal was citoyen Poskin dit was de plichtige voor de vierschaar geroepen om uitleg te geven er. twee maal heeft hij geweigerd. En daarom moest hij over boord. Afsluiting in kunstmatige doornen langs den openbaren weg. Is het toegelaten afsluitingen in kunstmatige doornen of u pikdraad langs den open baren weg daar te stellen Dat is door geene wet verboden, maar het kan verboden wforden door een ge meentelijk reglement, in het belang der zekerheid van den openbaren weg. Eene gansch andere vraag is deze Loopt degene die zijnen eigendom, langs den openbaren weg met pikdraad «af sluit geen gevaar schadeloosstelling te moeten betalen Men is vergoeding schuldig wanneer men schade veroorzaakt door onvoor zichtigheid; in elk geval moet er dus on derzocht worden of de plaatsing van «pik draad onvoorzichtig was. In algemee- nen regel, zal zij het niet zijn, maar zij kan het worden in uitzonderlijke geval len, bijvoorbeeld,wanneer een enge voet- weg, in de nabijheid van eene school ligt en de eigenaar vooraf kan voorzien dat daar veel kleine en onervaren kinderen zullen doorkomen welke door den pik draad zullen kunnen gekwetst worden. Nagels, die in 't vleesch gegroeid zijn. Nagels, die in het vleesch ge groeid zijn, moet men omwikkelen met een linnen lapje, dat met olie gedrenkt is. De pijnen houden terstond op, en reeds den volgenden dag is de zieke nagel week en laat zich snijden of bij gedeelten verwijderen. De kanker en de Xstralen. Her haalde malen hebben wij reeds medege deeld, dat kankerziekte was genezen ge worden door aanwending der Xstralen. Uit Weenen meldt men nu dat aldaar professor Gussenbauer een zieke heeft behandeld, door de kwaal aangetast aan mond en tong en hem genas, zonder dat voor terugkeer der kwaal dient te worden gevreesd. Het verslag over die genezing medege deeld aan de geneeskundige maatschap pijen en de Keizerlijke Academie van Wetenschappen, heeft groote opschud ding in de geneeskundige wereld ge bracht. Onze missionarissen.In het Moe derhuis der Zusters van Liefde te Gent wordt een vertrek van nonnen voorbereid, die den 3 September te Antwerpen zullen inschepen. Zes harer zullen hare moedige zusters in Belgisch Congo gaan vervoegen tot redding der jonge negerinnen. Eene andere karavaan maakt zich ge reed om in October naar Oost-Indië te vertrekken. Zij zal bestaan uit twee groe pen, de eene bestemd voor het diocees van Mgr Van Reeth, op het eiland Cey- lan de andere voor Punjab, in het dio cees Lahore. DE BAKKERIJ. Wij hebbende eer onze geachte lezers te berichten dat, op i September a. s. te Brugge een maand blad zal verschijnen onder den titel De Bakkerij en aanverwante nijverheden. Dit tijdschrift, dat het orgaan is der bakkersbonden van Vlaamsck-Belgiè, zal al de vraagstukken bespreken der bak kerij en dergelijke betreffende. Wij ge- looven dat, vooral op technisch gebied, het veel nut zal kunnen doen, door den bakker in te leiden met de nieuwigheden en den vooruitgang van zijn vak. Reizigersbeweging gedurende de feestdagen. Ondanks het slechte weer heeft de reizigersbeweging op O.-L.- Vrouw Hemelvaart en volgenden dag het hoogste cijfer der laatste 3o jaren bereikt. Van Vrijdag morgend tot Zondag avond zijn aan den uitgang der Noord statie niet minder dan 262,640 kaartjes geïnd. Rekent men daarbij de abonnement- dragers en de personen, die in de staties zijn overgestapt in andere treinen, dan komt men zeker tot een bedrag van een half miljoen personen hier in die dagen aangekomen. Hollandsche socialisten. Na Za terdag een bezoek te hebben gebracht aan Brussel, is eene groep Hollandsche socia listen Zondag naar Gent gereisd. De meesten zagen er uit als kleine burgers, bedienden en studenten, den Baedeker in de hand en de reistasch over den schouder. Slechts weinigen waren werklieden. Te dezer gelegenheid hadden de socia listen van Brussel en Gent feestelijkheden ingericht. Men zal weldra de neerlagen der partij gangers van de Cartel-politiek niet meer kunnen tellen, zoo talrijk zijn ze. Gelijk zij schipbreuk leden in de groote centrums, bezwijken zij nu in de plaatsen van tweeden en derden rang. Te Koekelberg kwamen de socialisten pootjes geven. Zij werden met misprijzen afgewezen Te Mechelen zal het waarschijnlijk 't zelfde zijn Te Hoei en te Charleroi ligt het Cartel gansch in duigen. Te Bergen ligt het Cartel in 't water, als men een liberaal blad gelooven moet. De socialisten komen alleen op. Ook te Marcinelle is het Cartel geval lent Soms komt de weigering van de socia listen, maar meestal zijn het de liberalen, die een verbond weigeren, dat eigenlijk geen ander doel heeft dan hen te wurgen. Men haalt een woord aan van eenen schepene van eene der Brusselsche voor steden, in antwoord op eenen ondervra ger, die hem verweet, een verbond met de socialisten van de hand te hebben gewe zen Ik heb liever tegenstrevers in het stadhuis dan meesters. Rpitpvnarl "aa'het Heiligdom van DCUcVddl I tjt. Joseph, te Leuven, op Woensdag 2 September aanst. Aalst, vertrek 6u. 48 m. Brussel, aankomst 7 u. 55 o. Brussel, vertrek 8 u. 26 m. Leuven, aankomst 9 u. 22 m. Uit Leuven, vertrc-k i5 u. 34 m. Brussel, aankomst 16 u. 25 m. Brus sel, vertrek 18 11. 07 m. Aalst, aan komst 18 u. 36 m. Prijs heen en weer 2® klas fr. 3,60 3® klas fr. 2,i5. Voor de inschrijvingen zich te wenden ten bureele van Den Denderbode. Worden gevraagd i° Een goede koetsier voor Bergen, een weinig Fransch kennende, gehuwd of ongehuwd, loon 100 fr. per maand 2° Eenen goeden schrijnweikersgast 3® Een goede dienstmeid. Vragen werk. i° Een vuurstoker-machinist 20 Een halven kuipersgast 3° Een bureelbe- diende. —0 Creemboter. Markt van Woensdag 19 Augusti 1903 70 Kilogrammen ter markt. Prijs fr, 2,80 tot 0,00 per kil. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Geillustreerde Post kaarten, aan fr. 0,20 en fr. o,5o het dozijn. Met de post verzonden, 5 cen tiemen meer. Stempels. Alle soorten van stempels en alle benoodigheden zijn te bekomen ter boek- en steendrukkerij van Den Denderbode. Zegen van den H. Vader. In het gehoor, dat de H. Vader heeft ver leend aan Z. E. den Cardinaal-aartsbis- schop van Mechelen, heeft Z. H. gewaar- digd HH. HHw. de Bisschoppen van België af te vaardigen om in hunne hoofd kerken, den apostolischen zegen met vol len aflaat te geven. Vrijdag voormiddag is te Dender- monde, ter Groote Markt een smartelijk ongeluk voorgevallen. Een zware vracht wagen, met twee paarden bespannen, stond aan het magazijn van Mad. Hey- vaert-Segers, om er ijzer op te laden, toen twee motocycles kwamen voorbijgereden en de paarden deden verschrikken. Deze gingen op hol en liepen in eene woeste vaart de Markt op. M. De Vos, politie commissaris, het gevaar ziende en alleen zijn moed raadplegende, sprong toe om de dieren tegen te houden, maar viel on der de wielen die dwars over zijn lichaam reden. Men heeft hem in bedenkelijken toestand naar de afspanning den Duitsch gebracht, waar hij dadelijk de noodige zorgen ontving. De toestand van den voordeeldigen ambtenaar schijnt evenwel niet hopeloos te zijn. De tijding van dit ongeluk heeft de bevolking van Dendermonde eene gemak kelijk te begrijpen ontroering verwekt.De heer commissaris wordt om zijne recht schapenheid van iedereen geacht en be mind en het ware een groot verlies, moest hij in zulke droeve omstandigheid het slachtoffer worden zijner edelmoedige zelfopoffering. Te Lebbeke is een boom, welke men, zonder de noodige voorzorgmaat regels, aan 't omkappen was, omgevallen op een 9jarig jongsken, dat op den slag gedood werd. Dc baas der houtkappers zal vervolgd worden voor manslag door onvoorzichtigheid, daar men hem gewaar schuwd had, voorzorgmaatregels te nemen. De verkoop van het klokkenspel van Coudenbergkerk te Brussel aan de stad zal weldra een voltrokken feit zijn. De deputaiie geeft een gustig advies en de minister van justicie heeft nu het dossier in handen. Met de opbrengst zal het kerk bestuur groote herstellingskosten doen. Zaterdag en Zondag heeft men te Brussel de vijftigste verjaring gevierd van de stichting der genootschappen van den H. Franciscus-Xavefius. De feesten had den plaats in de lokalen der Spiegelstraat en in de aanpalende -kerk, welke daartoe prachtig versierd waren. De godsdienstige plechtigheden werden voorgezeten door den eerw. p. Van Caloen, stichter der Xaverianen. Donderdag heeft een proefrit met eenen sneltrein plaats gehad, op de lijn van Brussel naar Oostende. Deze trein, samengesteld uit 2 fourgons, eene dili- gencie en 2 berlinen, en waarin verschei dene hooge ambtenaars hadden plaats genomen is uit de Noordstatie vertrok ken om 10 ure 11 en te Oostende aange komen om 11 ure 55, na eenen stilstand van 5 minut. te Drongen cn 5 te Brugge. Teruggekeerd uit Oostende om 1 ure 5i is de trein te Brussel-Noord aangekomen om 3 ure 45 na eenen stilstand van 5 mi nuten te Gent-St-Pieters, 11 te Meirel- beke en 2 te Brugge. Twee gebroeders te Gent die 5o jaar in hetzelfde huisje woonden, werden woensdag morgend buitengezet, omdat zij zich verzet hadden, toen de eigenaar etn stalleken deed afbreken. Woensdag avond zijn verscheidene personen ter plaats gekomen en hebben geheel het huis stuk geslagen. Het 6jarig meisje Pluym, wonende Moriaanstraat te Ledeberg, speelde maan dag avond omstreeks 6 1/2 ure, op den Hundelghemschen steenweg. Op zeker oogenblik liep het kind over de tramlijn, juist toen een tram kwam aangereden. Het meisje werd gevat door de voettrede en een zijner beenen gebro ken. Het andere been werd openge scheurd. Het kind bekwam bovendien eene erge wonde aan den buik, waaruit de ingewanden puilden. De toestand van het slachtoffer dat ter verzorging naar het gasthuis is overge bracht, is hoogst bedenkelijk. Oude misdaden. Opschudding- wekkende openbaringen.—Wij hebben reeds eenige malen in de West-Vlaander- sche bladen bijzonderheden gelezen over veropenbaringen, die zouden gedaan zijn over oude misdaden doch daar zulke dingen dikwijls op niets uitdraaien en de correspondenten zelf een voorzichtig stilzwijgen in acht namen, hebben wij er tot nu nog niet over willen reppen. Thans lezen wij in de Patrie eenige wetensweerdige bijzonderheden. Het geldt zekere misdaden, die over een jaar of vijf gepleegd werden. Eenige gevangenen naar het justicie- paleis brengend, hoorde de koetsier van de gevangenkar tusschen zijne passagiers eene hevige woordenwisseling. Zij ver weten elkaar, plichtig te zijn in verschil lige misdaden, onder anderen in de moorden van Oedelem, Sysseele en Donck. De koetsier maakte het parket van Brugge met de zaak bekend en dit begon, te samen met het parket van Gent een onderzoek, dat, snel en krachtdadig ge leid, weldra de aanhouding van een tien tal personen voor gevoig had. En het schijnt dat de rechters inder daad de ware, tot nu toe ongekend geble ven plichtigen op het spoor zijn. Ziehier eenige bijzonderheden dienaan gaande In eene hoeve van Sysseele, bewoond door zekeren B..., een der aangehoudene verdachten, vond men niet verre van de schuur, eene bijl in den grond begraven, die zou gediend hebben om den moord te plegen op eene vrouw De Muynck, bij genaamd Stientjb, die heel afgezonderd te Sysseele woonde, en den naam had van gierig en rijk te zijn. Uit andere onlangs gedane opzoekingen zou blijken dat het I... was, die den pach ter Huddens te Oedelem vermoordde, eene misdaad, die veel opschudding maakte. I... had, naar het schijnt, met andere bandieten den aanslag voorbereid in het huis van zekeren Scherrens, maar toen het op handelen aankwam, trokken zij terug en hij pleegde het gruwelstuk nu alleen. 't Is door de familie Scherrens eene heele bandietenfamilie, zegt de Patrie dat het gerecht deze feiten vernam. Ingel- brecht zou den pachter overvallen hebben in zijnen hof, terwijl hij zijne gewone nachtronde deed en hem met een blok hout het hoofd hebben ingeslagen. Die misdaad dagteekent over drie of vier jaren. De Scherrensen, die op dit oogenblik ook in de gevangenis zitten, zijn dezelf den, die te Blankenherghe eene villa leeg stolen, dat zij verborgen in een hollen boomstam, waar het door de policie werd ontdekt. Zij werden voor dit feit tot 3 jaar gevangenis veroordeeld. Het was bij hen dat de bende, welker leden thans in handen der justicie is, ver gaderde en het is aan den zoon Scherrens, een knaap van 17 jaar, dat men de voor naamste onthullingen te danken heeft, daar hij in den tijd oog- en oorgetuige was van de complotten en plannen. Maar het is in alle geval stellig uitge maakt dat de Scherrensen, hoewel tot dezelfde bende behoorende, geen werkelijk deel hebben genomen aan hooger opge somde moorden. Zij hebben niets dan diefstallen op hun geweten. Zondag avond, rond half 10 uren ii er brand uitgebarsten bij G. Vercauteren op de 1000 Appels te Belcele. Twee wo ningen zijn ten gronde afgebrand. Ver cauteren en zijne vrouw waren naar Lokeren. Toen zij tehuis kwamen stond hunne woning in vollen brand. Aan blus- schen viel niet te denken, omdat er geen water was. De meubelen, die verzekerd waren zijn kunnen gered worden. De plaatselijke policie was ter plaats. De oorzaak van den brand is tot heden onbe kend. Dezer dagen werd tc Herstal (Luik) zekere S... aangehouden voor het maken en uitgeven van valsch geld. S werd donderdag door M.Thisquen, onderzoeksrechter, ondervraagd. Hij ver klaarde de valsche stukken op den buiten gewonnen te hebben bij het spel. Door vragen gekweld, eindigde hij nochtans met bekentenissen af te leggen, den naam van eenen medeplichtige te doen kennen en de plaats aan te duiden waar de valsche stukken werden gefabrikeerd. De leden van het parket van Luik, stapten weldra aldaar af. Door den plaat selijken policiecommissaris vergezeld, drongen zij in het aangewezen huis en namen den huurder, R..., mekaniekwer- ker, in hechtenis. Het gehouw werd door zocht en men vond al het noodige gerief voor het maken van valsche muntvor men, gesmolten staal, vijlen, enz. Een aanhoudingsmandaat werd op staanden voet tegen R... afgeleverd en deze werd naar de Sint-Leonardsgevange- nis overgebracht Het materieel werd in beslag genomen en neergelegd op de griffie der rechtbank. Eene strenge waak zaamheid woidt uitgeoefend, want het parket denkt dat er nog andere mede plichtigen zijn. R... en S... werden reeds langdurig door M. Thisquen ondervraagd. Zaterdag had te Luik een ballonfeest plaats. Vijf opstijgingen waren aangekon digd, ondanks den hevigen wind ging het feest door. De opstijging moest gebeuren op de Place Saint Lambert. De Argus vertrok het eerst, weldra ge volgd door de Eole, in welks mand zich bevonden, de luchtvaarder Duchateau, dokter Delcominette en een student in de geneeskunde, M. Thibart. De ballon, door een zeer hevigen wind voortgerukt, werd tegen den gevel van het paleis van justicie gedreven en M. Duchateau botste zelfs tegen een der vensters, waarvan de ruiten gebroken werden. Toen sleepte de mand over het dak en een der bliksemafleiders maakte in den ballon eene scheur van drie meters lang. Daarop maakte de ballon eenen sprong naar de andere zijde van het dak, daalde weer en M. Duchateau vloog door een venster van het tweede verdiep der ach terwoning van eenen verfwinkel, waar hij te midden van glasscherven op den plan ken vloer terecht kwam. De bewoners van 't voorhuis, wier aandacht gaande gemaakt was door het omvallen der schouw, snelden nu naar boven en vonden daar M. Duchateau met verwond en bebloed gelaat en gebroken been op den vloer liggen. Dokter Delcominette was, toen hij de kans klaar zag, uit de mand op het dak gesprongen en de student Thibart werd Met ee: nu alleen meegenomen in de richting van jen weg het noorden. Qn Men begrijpt den angst der bevolking, die het drama had gezien en niet wist wat er van den derden passagier zou ge- worden. Rond 8 uren weid men echter gerust gesteld over zijn'jjlot. Men vernam dat hij behouden te Aken was neergekomen. Een andere ballon, die na den Argcs was opgestegen, had bijna hetzelfde let ondergaan. Hij sleepte bijna over dak, maar 't uitwerpen van eene goeds vracht ballast, voorkwam een nieuw on geluk. De student Thibart is ten 6 uren i3t: Warden bij Aken neergekomen. Zijn toestand werd hoe langer hoi slechter, en de mand sleepte echter ove den grond. Toen nam de student e manhaftig besluit. Hij sprong er uit kwam in een versch geploegd land na,, En de ballon, nu geheel ontlast, nu eenen nieuwen sprong in de hoogte ei verdween weldra aan den gezichteinder, Velo-ongeluk te Hollandsch Putte Over dit ongeluk, vroeger uit den Pol- der gemeld, lezen wij nu in de Holland sche bladen Omtrent het rijwielongeluk met doo delijken afloop te Putte (Noord-Brabat! schrijft men nader, dat de onvrijwillige dader M. C. Geerts, uit Belgisch Putte, zich het ongeval zoodanig heeft aangetrol' ken, dat hij van schrik ernstig ongesteld is geworden en Vrijdag avond aan de ge volgen is overleden. Dinsdag viert men in de gemeens Sivry acht gouden bruiloften. Er die echter gemeld te worden dat sommigede ferichthee jubelparen reeds lang het tijdstip de gouden bruiloft voorbij zijn. Daar zijne namelijk bij, wief huwelijk dagteekas van 1848. Heel de gemeente zal natuur lijk mee feesten, want schier al de inwo ners zijn familie van ten minste één de jubel paren. Over eenige weken werd te Berge ten nadeele van M. Moulin, wonenè Grand-Hameau, een koffer ke gestola. dat voor 6000 fr. waarden bevatte, samet- gesteld uit aandeelen, een spaarboekje e 800 fr. in banknoten. Nu heeft een land bouwer, de genaamde Canon, bij hs maaien van zijn roggeveld, het kislji teruggevonden. Er ontbraken slechts de 800 fr. in banknoten. De vinder heeft de schat aan den eigenaar teruggegeven. De zadelmaker Victor Benvere ui Zondag te Bergen dronken thuis gekoma Nauwelijks was hij binnen of hij spros,; op zijne vrouw toe en begon haar vree» lijk te mishandelen. Weldra was de arm vrouw met bloed overdekt. De barbaarsche echtgenoot greep <k jeurtelin jne woe De mo Duitsche kunnen v gehad.de Verder- ontbrekei Pater I ten, die geraakt w beslag ge van zijn 1 is door de - In 1 Audierne, steen 5o k schat wor keer en d- 19 Oog nibel fr. 1 verkooper Nieuw tember fr, vaste merl Het Coll< enen ma iet Bestuu doorgang Erpe dat van c -edeweg 1 Al wie c opmerking blijk moet tanaat ten mand. De Se Oscar F Prijzen TARBi HEIL, KI Zalm de labeljauv ronder St:ur, de ïeuwe La log [reeften [ollandsch vaatje zui [ollandsch imalen in smalen vi ïeuwe Scl vaatje Wil eenen stoofhaak en bracht er zijne vroia Ivi verscheidene hevige slagen op het hoe:: meê toe. Geburen, welke op de hulpkreten toegesneld, stampten de deur in en va- losten de arme vrouw. Deze werd bj hoogdringendheid naar het gasthuis gt- bracht. De moordenaar werd naar het policie bureel geleid. Men moest hem tegen di verontwaardigde menigte beschermen. De toestand der vrouw is wanhopend. In April laatstleden werd citovs Gain, de socialistische schepene uit groep Roger, te Quaregnon tot eens maand gevangenis veroordeeld, voorsla gen toegebracht aan eenen statiebediende, Hij moest eerst zijne straf ondergaat na den zittijd van den provincieraad r. zoo kwam het dat hij verzocht werd, ver- leden Zaterdag zich in de gevangenis t! komen aanbieden. Maar hij sloeg ec verkeerden weg in en stapte de Fransckt grenzen over. De Echo du Nord verhaalt dat in het Noorderdepartement veel spreek over den dood van den landbouwer Du- bus, te Bellceil (België), welk overlijdes in bijzondere omstandigheden plaats had Tot op het laatste oogenblik meend: men dat de ongelukkige, die eene belang rijke landbouwzaak bestuurde, door een: giftige vlieg was gestoken. De genees- heeren en daar kwamen er van zee verre onderzochten het geval en be sloten, na een tiental consultatiën, dat de dood eer.e andere oorzaak moest hebben. Het trok namelijk de aandacht dat eet 25tal schapen van Dubus vroeger reedt stierven, blijkbaar aan dezelfde oorzaken, dus ook, naar men eerst meende, doot het steken van kool vliegen, doch zooals later bleek, door het drinken van wate uit het rivierke de Posaam. Dit rivierke, dat achter den eigendom van M. Dubus loopt, schijnt vergiftigd te zijn door verscheidene huidevetterijen stroomopwaarts. Toen nu de dokters de doode schapen onderzochten woonde Du bus dit onderzoek bij. Bloed van de scha pen moet op zijne hand en in zijn gelaat gesprenkeld zijn en daarop zou hij met den vinger in zijn oog gewreven hebben, Acht-en-veertig uren later ontstaken de oogen. De opzwelling werd heviger en na eenige dagen stierf hij in vreeselijk lijden. Een andere pachter van Estaimbourg verloor vier koeien, door het drinken uit het rivierke. Er wordt gezegd dat [de vertegenwoor digers van het Doorniksche eene inter pellatie in het Belgisch parlement zullen doen. Een vreeselijk drama had Zondag avond plaats te Esch, een Luxembui grensdorp, bij Aarlen. Een slachter, Wolfrom die van zijnen post was doorgezondenwas henen gegaan in eenen toestand van opgewondenheid, die aan zinneloosheid grensde. Ooster Niet PRIJZ. Alledt il« ïbot lbot ongin ibeljauw Mviach udorinra uburd wtePladi l«n Pladys sterman ittiuï tbeslen raaien itften lever illandsche raatjes tonneke 1 Vowidag, akomat ra moBiels Ha dagen Kb te beko Hopende worden b wd uitsnoei lila aanvr; ■iideüjk 1 Cw diem *gaan tol

De Denderbode | 1903 | | pagina 2