Vroeger en nu. EEN EX AXDEK. Kieskronijk. Rechterlijke kronijk. Hopmarkt. Sterfgeval.- AALST. Allerhande nieuws. Het is ontegensprekelijk dat het getal hoenders in België veel te gering is en dat er pogingen zouden dienen in 't werk ge steld te worden om den hoenderteelt ir het land te vergrooten en vooral te ver beteren. Er bestaan, ten onzent, vele maatschap pijen die zich met den vooruitgang van dien kweek bezighouden. Maar men hoeft hier bij te voegen dat die Maatschappijen geen genoegzaam invloed op de neerhoven der boerderijen uitoefenen. De meeste dezer maatschappijen geven haar gelden uit voor het inrichten van prijskampen waar eenige liefhebbers bijna altijd dezelfde deel aan nemen, zoodat die prijskampen in den grond maar weinig meêwerken om de opbrengst van den hoenderteelt te vergrooten en te verbe teren. Wij ontkennen geenszins dat, in de laatste jaren, niet zekere pogingen in het werk gesteld zijn om den hoenderteelt bij de boeren te verbeteren, maar die pogin gen zijn niet algemeen genoeg. Als men langs den eenen kant de vele boerderijen aanschouwt, waar de hoen- dervluchten buiten de werking der maat schappijen blijven en langs den anderen kant, het gering getal boeren die van deze maatschappijen deelmaken, dan kan men gerust staande houden dat er nog onein dig vele pogingen kunnen en moeten in het werk gesteld worden om den inland- schen hoenderkweek op de gewenschte hoogte te brengen. De werking der maatschappijen voor vogelteelt, zooals ze zich thans laat gel den, dringt niet genoeg op de boerderijen door. En nochtans is het daar en bijna daar alléén dat die werking van nut kan zijn. Wat beteekent het belang van eenige vogelliefhebbers die van deze maatschap pijen deel maken tegenover het belang van de tien en tienduizenden neerhoven onzer boerderijen Weinig of niets Welnu, het is op die duizenden en dui zenden neerhoven dat de hoenderteelt diende vergroot en verbeterd te worden. Enkele neerhoven van de leden der vogel maatschappijen verbeteren is voorzeker een goed werk, maar wat is dit tegenover eene stelselmatige verbetering van den hoenderteelt bij den boer De maatschappijen zouden, naar onze meening, de belangen der boerenn eer hoven veel meer moeten behartigen, om dat daar een wezenlijk nationaal belang ligt. Zij dienden den landbouwers, zoo groote als kleine, voor oogen te houden dat eene geringe verbetering van den geheelen hoenderstapel, honderdduizen den franken waarde vertegenwoordigt en om die verbetering tot stand te brengen zouden zij doelmatige middelen moeten in 't werk stellen. Zekere maatschappijen, in het Luiker- land voornamelijk, doen uitdeelingen van eieren van uitstekende legsters en verwe zenlijken aldus eene gewisse bevordering. Ook de landbouwcomicen dienden aan den hoenderkweek een veel grootere aan dacht te wijden. Tot wat bepaalt veeltijds hunne zorg? Tot het uitreiken van eenige kleine premiën ter gelegenheid van de door hen ingerichte prijskampen. Dit is alleszins ontoereikend. De comi- een zouden moeten prijskampen van neerhoven uitschrijven goede broed- eieren uitdeelen den eierenverkoop zoe ken te regelen voordrachten over hoen derteelt, door bekwame, practische per sonen doen geven goede boekwerken en geschriften over hoenderteelt onder de landbouwbevolking verspreiden en tot andere middelen meer hunne toevlucht nemen die de plaatselijke omstandigheden wel zullen weten te doen uitschijnen. In deze laatste tijden zijn zeer loffelijke pogingen gedaan met het oog op de ver betering van de geiten en zelfs van de trekhonden. Wij kunnen deze pogingen natuurlijk slechts toejuichen. Maar de verbetering van de neerhoven onzer boer derijen is van oneindig grooter belang 1 Op alle pachthoeven zijn er kiekens, overal zou hun getal kunnen vermeerderd en de vlucht verbeterd worden. De po gingen en de opofferingen in dezen zin uitgeoefend zullen onmiddellijk een zeke ren geldelijken uitslag opleveren. Dat alle maatschappijen van vogelteelt en alle comicen dus eens duchtig de han den uit de mouwen steken om practisch te werk te gaan. (Handelsblad). Over de hedendaagsche luxe», de praal gesproken, die er thans heerscht, moeten wij bekennen dat het vrij wat veranderd is tegen in grootmoederstijd. Mannen en vrouwen met grijze haren moeten maar eens teruggaan naar hunne kinderjaren, dan was 't een anderen tijd dan nu. Maar als we nog eenige honderde jaren dieper in de tijden doordringen, dan kon men zich met veel minder tevreden stellen. Ten jare 1234 sliep Hendrik III voerde eerste maal op eenen strooizak tot dan toe had hij op de planken, gelegen, met dekens belegd, wel is waar. Doch, het is vast en zeker dat men er zich ten huidigen dage nog moeilijk zou aan kunnen ge wennen, men moet daarvoor nu nog geene koninklijke hespen aan 't lijf heb ben. In 1240 waren er in Londen enkele straten, wier huizen met tichels bedekt waren, al de andere daken waren van riet of strooi. In i3oo kende men er nog geene schoorsteenenmen warmde zich aan gloeipannen. Wijn werd als medecijn verkocht bij du apothekers en ook aan apothekersprijzen betaald. Sommige hee- ren deden hunne reizen,hunne wandeling te paard dit waren de groote burgers en de edellieden de anderen liepen te voet. Als de groote burgerij uitreed en hunne wederhelft wou meêrijden, dan mocht madame achter mijnheer in den zadel zitten. Wagens met één rad, waar de mensch van achter in loopt, kruiwagens, waren er toen al in overvloed wagens met twee wielen waren er toen ook al,maar de zeld zame, die men zag, verbeeldden al een soort van weelde of praal. De eerste windmolen werd in 1299 ge bouwd tot dan toe had men zich van handmolens bediend om het graan tot meel te brengen. In de 14°, i5e tot de 19= eeuw, waren de maalders op de platte- landsche gemeenten, de groote heeren, de prinsen, de pachas van het dorp. Van daar dat nog het spreekwoord geldt u Baas, gaat uit den hoek, de maalder is daar. In dien toestand is ook al vrij wat verandering gekomen. In plaats van brei naalden, gebruikten de vrouwen houten stekken, die zij zelve vervaardigden en het was eerst in i353 dat de ijzeren brei naalden uitgevonden werden. De eerste zijden kousen werden door koningin Elisabeth gedragen in i65i, bij de plech tigheid harer kroning. Zoodat er wel wat verandering gekomen is sedert dien tijd niemand zal beweren dat wij achteruitgegaan zijn. Een goddelooze die bidt. Daar is misschien nooit iemand op de wereld geweest, die zooveel met Onzen Lieven Heer heeft gespot als de goddelooze en ontuchtige Voltaire. Nu, Voltaire was eens op zee, en daar stak een geweldige storm op, en alle oogenblikken dreigde het schip in den afgrond te verzinken. Iedereen wierp zich op de knieën en bad, en het luidste van allen bad de goddelooze Voltaire. De storm bedaarde en de zee werd stil. Toen naderde een vriend van den ouden godloochenaar tot hem Hoe is het mogelijk Gij, een man die aan God noch eeuwigheid gelooft, gij waart daar zoo eerst aan het bidden Vriend, sprak Voltaire, men kan wel ongeloovig zijn tusschen de vier mu ren van zijne kamer maar als de donder rommelt, en de zee u dreigt te verslinden, dan is men wel gedwongen te gelooven. Zoo zijn ze allemaal, die goddelooze komedianten. Uit den goeden ouden tijd. Een antiquiteitenhandelaar te Londen expo seert op dit oogenblik een hoed uit den tijd van George III, die een weinig be kende belasting-curiositeit openbaart. In den hoed is nl. een etiquet geplakt, me- dedeelende, dat drager dezes de belas ting op de hoed, variëerend van 3 tot 25 stuivers, voldaan had. Men stelle zich voor hoe plezierig een controleur het in dien tijd de hoedendragende menschheid heeft kunnen maken. Gevaarvan potlooden inde scholen. Een geneesheer welke in een distrikt van Parijs het toezicht over de scholen uitoefent, waar een besmetting van kroep heerschte, heeft ontdekt dat de besmetting onder de kinderen voornamelijk door potlooden verspreid werd. Immers in zekere scholen worden de potlooden bij het einde der klas afgeno men en bij het begin der volgende klas weer uitgedeeld. Op die manier heeft eik- kind telkens een ander potlood. Als men bedenkt dat de kinderen de gewoonte hebben aan de potlooden te likken, is het gemakkelijk te begrijpen hoe licht de kroep zich kan voortzetten. De geneesheer-opzichter heeft in zijn verslag gevraagd dat ieder kind voortaan zijn eigen potlood zou hebben. Vlekken in het papier. Vetplekken doet men verdwijnen met terpentijngeest of met chloroform vlekken van stearine grondstof waarvan de bougiekeersen gemaakt worden - verzwinden bij mid del van alkool om roest en inkt uit te wisschen, bedient men zich van oxalisch zuur en men wascht vervolgers de vlek met veel water bloedvlekken worden weggevreten door kalk-chloor gele plek ken en sporen van vochtigheid door een wassching; met water, waarin eene kleine hoeveelheid muriatisch zuur vermengd is. Met warm water doet men de sporen verdwijnen van stijfselpap. Van leer tot laars in 10 minuten. Onder de bijzonderheden, die te zien zul len zijn op de Waalwijksche tentoonstel ling van alles, wat betrekking heeft op de vervaardiging van schoenen en laarzen, komt ook voor een Amtrikaansch machien waarmee in den ongelooflijk korten tijd van 10 minuten een aan alle eischen vol doend paar laarzen wordt vervaardigd. 't Is een zelf registreerend toestel, dat nauwkeurig aangeeft eiken steek, die er mee wordt gedaan. Te koop is het niet, maar 't kan worden gehuurd tegen eene bepaalde som voor elke 1000 steken. Een maal in de zooveel dagen zendt de eige naar een controleur, die eenvoudig op neemt hoeveel maal het toestel 1000 steken aangeeft, om daarna het hiervoor verschul digde bedrag in rekening te brengen. De vijfdaagsche spoorwegabonne menten hebben een stroom Fransche toeristen op onzen bodem gebracht. Deze zenden hunne photografie naar de eerste de beste grensstatie en komen die in 't voorbijreizen in ontvangst ne men. En gedurende vijf dagen doorkruisen zij het land. De hotelhouders beklagen zich den maatregel van M. Liebaert niet. Onze Franschmans. Men hooit in België dikwijls zeggen, dat de Belgische werklieden, welke jaarlijks naar Frankrijk gaan werken, daar niet geacht worden dat is niet altijd waar, want ziehier een bewijs van het tegenovergestelde Sedert eenige jaren gaan de gebroeders Alois en Gustaaf De Middeleer, van Oor- degem, en hunne schoonbroeders Joseph Van Holder, van Oordegem en Xavcer Moreels van Oosterzeele, te zamen bij denzelfden boer werken, te St-Germain, Eure et Loire. Nu, Zondag 9 Oogst, was hun werk bijna ten einde en geheel de oosst reeds binnengehaald. Te dier gelegenheid kwam de kasteelheer aan hunnen hoofdman zeggen, dat hij en zijne familie, alsook zijne werklieden, te zamen uitgenoodigd waren tot een feest, dat des avonds op het kasteel plaats had. Daar gekomen, zoo vertellen zij, werden wij vergast op een smakelijk eet maal, fijne wijnen en lekkere sigaren. Na eer aan den disch gedaan te hebben, zon gen wij onze schoonste Vlaamscne liederen en speelden, wij op onzen harmonium onze beste ari'as, welke de kasteelheer en onzen hoofdman met zijne familie zooveel genoegen deden, dat wij dikwijls moesten herbeginnen. Tot slot kregen wij van den kasteel heer nog 20 frank voor drinkpenning, wat ons niet weinig verheugde. «Nu was het uur gekomen te scheiden en alles is in de grootste vreugde afge loopen, De kasteelheer en onze hoofdman wenschten ons eene goede terugkomst in ons Vaderland, tevens den wensch uit sprekende ons toekomerde jaar te mogen (Fondsenblad). weerzien. Officieel Vlaamsch. Gelezen op eene plakkaart te St-Ghislain, dat het be stuur van den ijzeren weg eenen prijs uit looft voor degenen die de daders kunnen doen ontdekken van epnen diefstal van six CUIRS DE vaches sales vertaald zes GEZAADB KOlEN VELEN. Hij die geen Fransch kan zal uit dat Vlaamsch maar moeilijk wijs kunnen wor den. Bevrozen vleesch. De handel in bevrozen vleesch tusschen Australië en Engeland beloopt nu tot i5,ooo schapen per dag. Vijf katholieke gemeenteraadsleden vèn Gent treden dit jaar af. MM. Cooreman, Ligy, Eylenbosch, Siffer en Goossens. De katholieke stedelijke kiesvereeni- ging, bestaande uit de katholieke en anti socialistische strijdkrachten, heeft be sloten te strijden in de gewone kiezing van 18 October, zonder verbond te sluiten met andere kiesvereenigingen. Men zal strijden met negen kandidaten; zes werkelijke en drie bijgevoegde. Deinze. Zondag had hier een pro vinciale kiezing plaats voor een lid. in vervanging van M. Van Crombrugge, overleden. Hebben bekomen M. Jan Lagrange, zijdefabrikant, te Deinze, katholiek kan didaat, 4218 stemmen. Bruneel, libe rale kandidaat, 1119 stemmen-. Er waren 419 nietige en witte briefjes. Kostbare kwakkel. Het is reeds dikwijls gezegd dat de wet op de jacht veel te streng is. Ziehier er nog een staal tje van. Zekere Livin L..., van Gheel, had in zijnen hof eene kwakkel gevangen. Hij zette den vogel in eene kooi, doch beloofde hem eenige dagen later aan zijnen viiend Jan M... en gelastte zijn dochtertje Maria den vogel aan M... te bestellen. M. gaf de kwakkel eenige dagen later ook aan een zijner vrienden, die den vogel behield. Een gebuur van L..., die denkelijk om de eene of andere reden ontevreden was, klaagde L... aan bij de gendarmen. En zoo kwam het dat L..., zijne dochter en M... Vrijdag op 't banksken zaten. De eerste om de kwakkel gevangen te hebben, en de twee anderen om den vogel.... ver voerd te hebben 11! L... werd veroordeeld tot 200 fr. boete zijne dochter werd vrij gesproken omdat zij nog geen 16 jaar oud was M. kreeg 5o fr. boete. De rechters van Turnhout zetten de veroordeelden zelf aan, eene genadevraag in te dienen, die zeker zon toegestaan worden. Uit dit vonnis blijkt dat men kwakkels mag be zitten doch niet vangen noch vervoeren. Rp.I^vaai-l naarh<!t Heiligdom van ÖLuCVcitlI I s«. Joseph, te Leuven, op Woensdag 2 September aanst. Aalst, vertrek 6 u. 48 m. Brussel, aankomst 7 u. 55 in. Brussel, vertrek 8 u. 26 m. Leuven, aankomst 9 u. 22 m. Uit Leuven, vertrek i5u. 34 m. Brussel, aankomst 16 u. 25 m. Brussel vertrek i8 u. 07 m. Aalst, aankomst 18 u. 36 in. Prijs heen en weer 2e klas fr. 3,60 3e klas fr. 2,i5. Voor de inschrijvingen zich te wenden ten bureele van Den Denderbode. Deze zullen eindigen op Maandag 3i Augustus. Aalst 26 Oogst. Gewas igo5 fr. i5o de 5o kilogr. disponibel. Gewas igo3 October-November fr. 160 de 5o kilogr. Poperingher stadhop 1902 disponibel fr. i5o de 5o kilogr. Pastoor sedert 6 April 1894 van Erembo- degem, is, bij zijnen terugkeer van 't ge sticht te Sleidinge, te Gent godvruchtig overleden in den ouderdom van bijna 68 jaren. Zijn zoo vroegtijdig afsterven is een groot v( rlies voor de parochie van Erem- bodegem. De plechtige Lijkdienst en B: grafenis hebben heden Woensdag plaats gehad te Erembodegem te midden van eenen tal rijken toeloop van vrienden en parochia nen. H. R. I. V. o Creemboter. Markt van Woensdag 2ÖAugusti igo3. 60 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. P.nn PPPt Programma van 't Con cert welk zal gegeven wor den, op Donderdag 27 Oogst igo3, om 8 l/g uren 's avonds, door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van Mr L, Walpot, op het Kiosk, ter Groote Markt, alhier ie Marche de Concert Ls Ganne. 2e Ouv. Triomphale Leutner. 3e Lampa, Potpourri J. Bender. 4® Polka Concertante pour p,e gd« Cltes, Gatti. Solistes MM. D'hoir Otton. 5e Invitation k la valse C. M. Weleï. Soliste M'Vernimmen. DE WIJDING der Kerk van O. L. V. Bijstand te Aalst-Mijlbeek is definitief bepaald op Zondag 27 Septem ber aanstaande. EENE OUDE MISDAAD. Onder dezen titel deelen de dagbladen 't volgende meê Iedereen herinnert zich nog den ver- schnkkelijken moord in Februari op eené vrouw, door vier gemaskerde kerels een open veld, te Aalst gepleegd. Tot hiertoe was alles, wat de policie deed om op de sporen der bende te ko men, vruchteloos gebleven. Ziehier nu breedvoerig in welke om standigheden men de hand legde op een der daders Alois Vanbelle, zoo heet de aangehou dene,was in Januari laatstleden,na hevige ruzie met zijne vrouw, te Wazemmes- Rijssel, bij zekere Elise Verheyden, her bergierster, komen wonen. Zij raakten spoedig bevriend, maa korten tijd trok Vanbelle, in Februari, na hevig getwist, te hebben terug naar Bel gië. Eenige dagen later hernam' hij te Rijssel het vroegere leven. Op zekeren dag, toen zij weer getwist hadden, zegde Alois opeens aan Elise Zoo gij mij nog embeteert, herhaal ik met u den slag van Aalst. Deze woorden wekten hare aandacht, doch zij kon er de beteekenis niet van gissen, vóór zij twee dagen later toevallig in een Belgisch blad den moord van Aalst las, met al zijne verschrikkelijke omstandigheden. Zij toonde het blad aan Vanb-lle zeggende Ziedaar nog een van uwe heldendaden, nu versta ik wat de slag van Aalst beteekent. 's Avonds deed Vanbelle volledige be- keutenissen aan zijne vriendin. Hij zegde haar dat hij het was, die den moord te Aalst pleegde, doch diet alleen. Zij waren met vieren, allen gemaskerd. Elisa Verheyden bleef verstomd staan, bij het verhaal van die verschrikkelijke misdaad. Zij wilde de policie verwittigen, doch de schurk weerhield haar. Kort nadien bekendeVanbelle haar nog dat hij deelmaakte van eene bende, die in België en vooral in Vlaanderen veel schrik aanjoeg en algemeen bekend was onder den naam van zwarte bende. Hij eindigde zijn verhaal met haar te zeggen, dat het hem even weinig (moeite kostte een mensch te dooden als eene sigaar te smooren, zoodat hij haar den raad gaf, niets uit te brengen. Kort na. dien werd Vanbelle aangehouden,wegens slagen en vei wondingen. Elise Verheyden maakte gebruik van die omstandigheid, om alles aan het licht te brengen. Zij kon juiste inlichtingen geven over de zwarte bende, 11 die thans rond Luik, Namen en omstreken werkt. Alois Vanbelle had reeds acht veroor deelingen ondergaan. Zijne vrouw kwam verklaren dat 't een zeer gevaarlijke per soon was. Als ik 's avonds naar bed ging, zegde zij, was ik nooit zeker dat ik 's morgends nog zou geleefd hebben. Vanbelle had altijd een groot mes onder zijn hoofd kussen en bij de minste woordenwisseling bedreigde hij mij er mede. De Belgische regeering heeft zijne uit levering gevraagd. Wij moeten doen be merken dat er in Februarj 11. noch hier te Aalst noch in eene onzer naburige Gemeenten eene moord werd gepleegd. Zou men soms Aalst op Mielen, Lim burg,gillen aanwijzen ?...Of ook is er soms geen kwestie van de inbraak en diefstal, in den vooravond, op 3i Januari 11. door 4 zwartgemaakte booswichten gepleegd ter woning van de Juffers Deprez, Kool straat alhier. De eerw. heer Van Hamme, pastoor der Kapellekerk te Brussel, werd Zondag namiddag door een dwazen velorijder om- verre geworpen. De val was zoo hevig dat de geneesheer, die de priester de voorloopige zorgen toediende in naburige apotheek, bevond dat een j gebroken was en dat daarenboven taltij kneuzingen het geheele lichaam vanó priester overdekten. Na die eerste vera ging werd de priester in rijtuig naar a woning gebracht. De velorijder wast lójarige jongen. Een Brusselaar, die met eene- vrouw in een hotel te Oostende wasj^ stapt, kreeg daar met haar zulken hevij twist, dat hij, in woede ontsteken t mes nam en haar verscheidene steken; bracht. Daarna poogde hij zich te2; moorden, door zich een ader open tes den. De gi buren op het gerucht t«t sneld, ontwapenden hem. Beiden zij- gevaarlijken toestand naar het gaai gebracht. In de Moorinnestraat, te Kortn staat er gansch afgezonderd een k£ hofstede, bewoond door Jan D'Heyp 72 jaren oud en zijne zuster Francs 75 jaren oud. De ouderlingen bemiddeld zijnde, vreesd door de menigvuldige diefstal in Kortrijk en omliggende gepleegd, a den deuren en vensters goed verzekert middel van eenen koperdraad die, bij minste aanraking, eene oude bel, aan muur der slaapkamer vastgemaakt, d> klinken. Zaterdag, rond middernacht, werdj door het geluid der bel gewekt. Hijs- op, laadde zijn geweer en verschool i achter het venster. Na omtrent anderhalf uur wacht 1 houden te hebben, zag hij eensklaps- klein licht in de plaats waar zijne kiek slapen op 80 voeten van de woning. Hij gaf vuur en het schot werddi een schreeuw beantwoord. D'Heyp ging buiten en vond een man, gaa bebloed, het aangezicht opgezwollen de gracht liggen. Hij ging de policie verwittigen. 6 onderzoek werd ingesteld. Het bleek5 de geschoten dief zekere Karei Batsek is, 31 jaar, geboren te Oedelem, sei een jaar uit het bedelaarsgesticht r Merxplas gevlucht en thans zonder vs woonst. Zijn rechterarm is bijna afgeschota verscheidene zaadkorrels zijn in de ba het aangezicht en hoofd gedrongen men denkt dat hij het rechteroog zal t liezen. Er is gebleken dat de dieven met t* moeten geweest zijn, want men ïe tegen de hofstede een paar schot* dragende van binnen een nummeren: aan een soldaat moeten toebehooren 1 ook een paar holleblokken gevonden. Batselaer weigert zijnen makker te da kennen. De visscherssloep n. ig5, vanQj tende werd in de Noordzee, ten ocs van Lowestoft, aangevaren door de N* sche bark Canada. De sloep zonk, rad de bemanning nauwelijks tijd had gehï aan boord van de Canada te springe Een 10 jarige knaap, - die aan boordti de sloep was, kreeg op. het oogenblik aanvaring de boegspriet, der bark opbi hoofd, met zooveel geweld dat hij, bijt: aan boord brengen, den geeft gaf. Een cirk ingestort. Te Gedia werd de vertooning van eenen kermistr. onderbroken, doordien een allerhevig! plasregen de renbaan onder water zette. Op het oogenblik dat de bestuurder aankondigde, sleepte een rukwind te groote deksel mede, terwijl stijlen schutsels krakend in elkander zakten. Er bestond een vreeselijk gedrag, (k dank aan de koelbloedigheid van het pe soneel, niet tot ongelukken aanleidq gaf. doch de gescheurde kleeren, hoede en verbrijzelde paraplues en stokken zij: niet te tellen. Eene collectie konijnen. Herstal, bij Luik. kan men een wo, konijnen bewonderen, zooals men er ws licht noch nooit een te zien kreeg. Zij 5 negen in getal, allen goed levend enp zond, doch op de zonderlingste wijr gevormd. N° 1 heeft één achter- cn twee voa pooten en één oor te midden vandt: voorkop. N° 2 heeft een oor, geplaatst als t« eerste, twee voorpooten en van achte een klein, bijna onzichtbaar stompke. N° 3 één oor te midden en vier poote N° 4 een oor dat slechts van bovc open is als het paviljoen van een tromp?- vier regelmatige pooten. N° 5 een half buisvormig oor. N° 6 twee halve buisvormige ooren. N° 7 twee halve, buisvormige oore twee voorpooten en één achterpoot i: plaats van een steert aan het sterk ver lengd achterlijf. N° 8 een oor als de drie eersten en stompe op de plaats waar een oor zo: moeten staan. N° 9 eene knorzelachtige dikte eene holte te midden van den kop, oc als oor dienst te doen. Eene fortuin voor Barnum Nabij Tilff (Luik) bezit de bouw meester Mottei een landhuisje aan de oever van de Ourlhe, waar hij zich Zon dag met zijne vrouw en zijn schoonbroer Barbier en diens vrouw naartoe had be geven. Hij stelde met zijn plezierbootje eenen tocht op de rivier voor. Barbier bedankte en ging liever visschen. Des avonds ten 6 ure zag een werkman de boot drijven. Zij was onbemand. Er lag niets in dan een portemonnaie, een spoorwegkaart!e en drie paraplues. Hij bracht de voorwerpen in het poli» ciebureel en opzoekingen werden gedaan. Het lijk van M. Mottet werd weldra ge vonden. De twee vrouwen worden nog vermist. doo cyd gchi

De Denderbode | 1903 | | pagina 2